workrave 1.0.0 - en to eo translation catalogue (44 entries)

en: _Mode
eo: _Modo

en: _Network
eo: _Reto

en: _Disconnect
eo: _Malkonektu

en: _Reconnect
eo: _Rekonektu

en: This program assists in the prevention and recovery of Repetitive Strain Injury (RSI).
eo: Tiu ĉi programo helpas kun la malebligado kaj resaniĝado de Ripetada Trostreĉa Vundo (RSI).

en: Daily limit
eo: Taglimo

en: You have reached your daily limit. Please stop working
    behind the computer. If your working day is not over yet,
    find something else to do, such as reviewing a document.
eo: Vi atingis vian taga limo. Bonvolu halti laboron
    malantaŭ via komputilo.  Se via labortago ne ankoraŭ finiĝis,
    trovu ion alian por fari, kiel revuado de dokumento.

en: Rest break
eo: Ripozo

en: Network
eo: Reto

en: Statistics
eo: Statistiko

en: About...
eo: Pri...

en: _Rest break
eo: _Ripozon

en: _Normal
eo: _Normala

en: Q_uiet
eo: S_ilenta

en: _Suspended
eo: _Interrompita

en: _Connect
eo: _Konektu

en: Show _log
eo: Montru _protokolon

en: Please relax for a few seconds
eo: Bonvolu trankviliĝi por kelkaj sekundoj

en: Next rest break in %s
eo: Sekvanta ripozo en %s

en: General
eo: Ĝenerala

note: Notebook
en: Timers
eo: Horloĝoj

en: User interface
eo: Uzula inferfaco

note: Options
en: Options
eo: Opcioj

en: No sounds
eo: Ne sonoj

en: Play sounds using sound card
eo: Ludu sonojn uzante sonkarton

en: Play sounds using built-in speaker
eo: Ludu sonojn uzante en-komputila laŭtparolilo

en: You need a rest break...
eo: Vi bezonas ripozon...

en: You should stop for today...
eo: Vi devas halti por hodiaŭ...

en: Rest break for %s
eo: Ripozo por %s

en: This is your rest break. Make sure you stand up and
    walk away from your computer on a regular basis. Just
    walk around for a few minutes, stretch, and relax.
eo: Tiu ĉi estas vian ripozon. Certigu ke vi starigi kaj
    piediri for de via komputilo regulare. Nur
    piediru ĉirkaŭe por iom da minutoj, streĉu, kaj
    trankviliĝu.

en: Wait
eo: Atendu

note: Prelude frame
en: Break prompting
eo: Ripoza instigado

en: Prompt before breaking
eo: Instigu antaŭ ol ripozi

en: Maximum number of prompts:
eo: Maksimuma numero da instigoj:

en: Network connect
eo: Rete konekti

en: Enter the host name and port number of a computer
    in the network you wish to connect to.
eo: Enigu nomo de retnodo kaj numero de pordo de komputilo
    en la reto vi volas alkonteki.

en: Network log
eo: Reta protokolo

en: Enable networking
eo: Validigu retumadon

en: Server settings
eo: Servilaj agordoj

en: Advanced
eo: Altgrada

en: The following list specifies the hosts that Workrave connects to on
    start-up. Click the host name or port number to edit.
eo: La sekvanta listo specifas la retnodoj kiu Workrave alkonektas ĉe
    startigo.  Klaku nomon de retnodo aŭ numero de pordo por ŝanĝi.

en: Host name
eo: Nomo de retnodo

en: Port
eo: Pordo

en: Hosts
eo: Retnodoj
