workrave - en to pl translation catalogue (238 entries)

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Restbreak
pl: _Odpoczynek

en: _Exercises
pl: Ćwicz_enia

en: _Statistics
pl: _Statystyki

en: _Mode
pl: _Tryb

en: Normal
pl: Normalny

en: Suspended
pl: Zawieszony

en: Quiet
pl: Cichy

en: _Network
pl: _Sieć

en: _Join
pl: _Dołącz

en: _Disconnect
pl: _Rozłącz

en: _Reconnect
pl: P_ołącz znowu

en: Show log
pl: Pokaż log

en: Reading mode
pl: Tryb czytania

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _About
pl: _O programie

en: _Quit
pl: _Zakończ

en: Reconnecting to %s.
pl: Ponowne łączenie z %s.

note: We did not succeed in starting the server. Arghh.
en: Could not enable network operation.
pl: Operacje w sieci są niemożliwe.

en: Disabling network operation.
pl: Wyłączanie operacji sieciowych.

en: Connecting to %s.
pl: Łączenie z %s.

en: Removing client %s.
pl: Usuwanie klienta %s.

note: Closing direct connection.
en: Disconnecting %s
pl: Rozłączanie z %s

note: It's a remote client. mark it master.
en: Client %s is now master.
pl: Klient %s jest teraz nadrzędny.

note: Its ME!
en: I'm now master.
pl: Jestem nadrzędny.

en: Client %s saying hello.
pl: Klient %s pozdrawia.

note: Incorrect user. Incorrect password.
en: Client %s access denied.
pl: Dostęp do klienta %s niemożliwy.

note: Duplicate client. inform client that it's bogus and close.
en: Client %s is duplicate.
pl: Klient %s jest duplikatem.

en: Client %s signed off.
pl: Klient %s odłączony.

note: gint port =
en: Client %s is welcoming us.
pl: Klient %s wita.

en: Requesting master status from %s.
pl: Żądanie przejęcia roli nadrzędnego od %s.

en: Client timeout from %s.
pl: Przekroczenie czasu przez %s.

en: Rejecting master request from client %s.
pl: Odrzucenie żądania nadrzędnego przez klienta %s.

en: Acknowledging master request from client %s.
pl: Akceptacja żądanie nadrzędnego przez klienta %s.

en: Non-master client %s rejected master request.
pl: Zwykły klient %s odrzucił żądanie nadrzędnego.

en: Client %s rejected master request, delaying.
pl: Klient %s odrzucił żądanie nadrzędnego, opóźnienie.

note: gint count =
en: Client %s is now the new master.
pl: Klient %s jest teraz nadrzędny.

en: Network operation started.
pl: Rozpoczęcie operacji w sieci.

en: Accepted new client.
pl: Nowy klient zaakceptowany.

en: Client %s read error, closing.
pl: %s - błąd odczytu, zamykam.

en: Client %s closed connection.
pl: Klient %s zamknął połączenie.

en: Client %s connected.
pl: Klient %s jest połączony.

en: Could not connect to client %s.
pl: Nie można połączyć się z klientem %s.

en: This program assists in the prevention and recovery of Repetitive Strain Injury (RSI).
pl: Program pomaga w zapobieganiu urazom na skutek chronicznego przeciążenia
    - RSI (Repetitive Strain Injury) oraz wspomaga rekonwalescencję.

en: Workrave Applet
pl: Aplet Workrave

en: Break prompt
pl: Zachęta do przerwy

en: Break ignored
pl: Przerwa zignorowana

en: Rest break started
pl: Odpoczynek rozpoczęty

en: Rest break ended
pl: Odpoczynek zakończony

en: Micro-break started
pl: Mikroprzerwa rozpoczęta

en: Micro-break ended
pl: Mikroprzerwa zakończona

en: Daily limit
pl: Dzienny limit

en: Exercise ended
pl: Ćwiczenie zakończone

en: Exercises ended
pl: Ćwiczenia zakończone

en: Exercise change
pl: Zmiana ćwiczenia

en: Custom
pl: Własne

en: %s%d:%02d:%02d hours
pl: %s%d:%02d:%02d godzin

en: %s%d:%02d minutes
pl: %s%d:%02d minut

en: %s%d seconds
pl: %s%d sekund

en: _Skip
pl: _Pomiń

en: _Postpone
pl: _Opóźnij

en: You have reached your daily limit. Please stop working
    behind the computer. If your working day is not over yet,
    find something else to do, such as reviewing a document.
pl: Osiągnąłeś swój dzienny limit. Lepiej nie siedź już
    przed komputerem. Jeśli Twój dzień pracy jeszcze się nie skończył
    znajdź coś innego do roboty, np. przeglądanie dokumentów.

en: Workrave is still running. You can access Workrave by clicking on the white sheep icon. Click on this balloon to disable this message
pl: Workrave dalej pracuje. Możesz uzyskać dostęp do Workrave klikając na ikonę białej owieczki. Kliknij ten dymek, aby wyłączyć tę wiadomość

en: Workrave failed to start
pl: Nie udało się uruchomić Workrave

en: Is Workrave already running?
pl: Czy Workrave jest już uruchomiony?

en: Workrave could not monitor your keyboard and mouse activity.
pl: Workrave nie może monitorować aktywność klawiatury i myszy.

en: Make sure that the RECORD extension is enabled in the X server.
pl: Upewnij się, że rozszerzenie RECORD jest włączone w X serwerze.

en: Workrave is in suspended mode. Mouse and keyboard activity will not be monitored.
pl: Workrave jest w trybie zawieszenia. Aktywność myszy i klawiatury nie będą monitorowane.

en: Workrave is in quiet mode. No break windows will appear.
pl: Workrace jest w trybie cichym. Okno przerw nie będzie się pojawiać.

note: FIXME: duplicate
en: Micro-break
pl: Mikroprzerwa

en: Rest break
pl: Odpoczynek

en: Mode:
pl: Tryb:

en: Open
pl: Otwórz

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Exercises
pl: Ćwiczenia

en: Mode
pl: Tryb

en: Network
pl: Sieć

en: Connect
pl: Połącz

en: Disconnect
pl: Rozłącz

en: Reconnect
pl: Połącz ponownie

en: Statistics
pl: Statystyki

en: About...
pl: O programie...

en: Quit
pl: Zamknij

en: _Rest break
pl: _Odpoczynek

en: _Normal
pl: _Normalny

en: Q_uiet
pl: _Cichy

en: _Suspended
pl: _Zawieszony

en: _Connect
pl: _Połącz

en: Show _log
pl: Pokaż log

en: _Reading mode
pl: _Tryb czytania

en: Please relax for a few seconds
pl: Zrelaksuj się parę sekund

en: Next rest break in %s
pl: Następny odpoczynek za %s

en: Rest break %s overdue
pl: Zalegasz z odpoczynkiem %s

en: Daily limit in %s
pl: Dzienny limit upłynie za %s

en: Daily limit %s overdue
pl: Dzienny limit został przekroczony o %s

en: General
pl: Ogólne

en: Sounds
pl: Dźwięki

en: Status Window
pl: Okno statusu

en: Applet
pl: Aplet

note: Notebook
en: Timers
pl: Zegary

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: No blocking
pl: Nic nie blokuj

en: Block input
pl: Zablokuj możliwość wprowadzania

en: Block input and screen
pl: Blokuj wszystko

note: Options
en: Options
pl: Opcje

en: Block mode:
pl: Tryb blokowania:

en: System default
pl: Domyślny systemu

en: (font not available)
pl: (czcionka niedostępna)

en: Language:
pl: Język:

en: Show system tray icon
pl: Pokaż ikonę na pasku zadań

note: Options
en: Sound Options
pl: Opcje dźwięku

en: No sounds
pl: Bez dźwięku

en: Play sounds using sound card
pl: Przy pomocy karty dźwiękowej

en: Play sounds using built-in speaker
pl: Za pomocą głośniczka w komputerze

en: Volume:
pl: Głośność:

en: Sound:
pl: Dźwięk:

en: Mute sounds during rest break and daily limit
pl: Wycisz dźwięki podczas przerwy na odpoczynek i dziennego limitu

note: Sound themes
en: Sound Events
pl: Dźwięki zdarzeń

en: Sound Theme:
pl: Motyw dźwiękowy:

en: Play
pl: Odtwórz

en: Event
pl: Zdarzenie

en: Choose a sound
pl: Wybór dźwięku

en: Wavefiles
pl: Pliki wave

en: Use alternate monitor
pl: Użyj alternatywnego monitora

en: Time for a micro-break?
pl: Czas na mikroprzerwę?

en: You need a rest break...
pl: Potrzebujesz odpoczynku...

en: You should stop for today...
pl: Powninieneś skończyć na dzisiaj...

en: Break in %s
pl: Przerwa za %s

en: Disappears in %s
pl: Znika za %s

en: Silent in %s
pl: Cisza za %s

en: Rest break for %s
pl: Odpoczynek potrwa %s

en: Natural rest break
pl: Naturalnych odpoczynków

en: This is your natural rest break.
pl: To jest twój naturalny odpoczynek.

en: This is your rest break. Make sure you stand up and
    walk away from your computer on a regular basis. Just
    walk around for a few minutes, stretch, and relax.
pl: Czas na odpoczynek. Wstawaj od komputera w regularnych
    odstępach czasu. Pochodź przez kilka minut, wykonaj
    kilka prostych ćwiczeń, rozciągnij się, zrelaksuj.

en: Take rest break now
pl: Rozpocznij przerwę teraz

en: Wait
pl: Czekaj

en: Place timers next to each other
pl: Umieść zegary jeden obok drugiego

en: Place micro-break and rest break in one spot
pl: Umieść mikroprzerwę i odpoczynek w jednym miejscu

en: Place rest break and daily limit in one spot
pl: Umieść odpoczynek i limit dzienny w jednym miejscu

en: Place all timers in one spot
pl: Umieść wszystkie zegary w jednym miejscu

en: Hide
pl: Ukryj

en: Show
pl: Pokaż

en: Show only when this timer is first due
pl: Pokaż tylko jeśli ten typ przerwy jest następny

en: Show status window
pl: Pokaż okno statusu

en: The status window stays always on top of other windows
pl: Okno statusu zawsze nad innymi oknami

en: Applet enabled
pl: Uaktywnij aplet

en: Display
pl: Wyświetlanie

en: Placement:
pl: Rozmieszczenie:

en: Cycle time:
pl: Czas cyklu:

note: Layout
en: Micro-break:
pl: Mikroprzerwa:

en: Rest break:
pl: Odpoczynek:

en: Daily limit:
pl: Dzienny limit:

note: Enabled/Disabled checkbox
en: Enable timer
pl: Pokaż zegary

note: Prelude frame
en: Break prompting
pl: Zachęta do przerwy

en: Prompt before breaking
pl: Zachęta przed przerwą

en: Maximum number of prompts:
pl: Maksymalna liczba zachęt:

en: Suspend timer when inactive
pl: Wstrzymaj zegar kiedy nieaktywny

en: Regard micro-breaks as activity
pl: Uważaj mikroprzerwy za aktywność

en: Number of exercises:
pl: Liczba ćwiczeń:

en: Start restbreak when screen is locked
pl: Rozpocznij przerwę kiedy ekran jest zablokowany

en: Time before end:
pl: Czas do końca:

en: Time between breaks:
pl: Czas między przerwami:

en: Break duration:
pl: Czas trwania przerwy:

en: Postpone time:
pl: Opóźnienie trwa:

en: Assists in the prevention and recovery of Repetitive Strain Injury (RSI)
pl: Pomaga w zapobieganiu urazom na skutek chronicznego przeciążenia- RSI (Repetitive Strain Injury) oraz wspomaga rekonwalescencję

en: Network connect
pl: Połączenie z siecią

en: Enter the host name and port number of a computer
    in the network you wish to connect to.
pl: Podaj nazwę hosta i numer portu komputera
    w sieci, z którym chcesz się połączyć.

en: Host name:
pl: Nazwa hosta:

en: Network log
pl: Log połączenia sieciowego

en: Enable networking
pl: Pozwól na pracę w sieci

en: Username:
pl: Użytkownik:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Allow incoming connections
pl: Zezwól na przychodzące połączenia

en: Server settings
pl: Ustawienia serwera

en: Server port:
pl: Port serwera:

en: Reconnect attempts:
pl: Próbuję się połączyć:

en: Reconnect interval:
pl: Czas między próbami połączenia:

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: The following list specifies the hosts that Workrave connects to on
    start-up. Click the host name or port number to edit.
pl: Ta lista przedstawia komputery, do których Workrave łączy się w czasie
    startu. Kliknij na nazwę hosta lub numer portu do edycji.

en: Host name
pl: Nazwa komputera

en: Hosts
pl: Komputery w sieci

en: Shoulder-arm stretch
pl: Rozciąganie ramienia

en: Keep one arm horizontally stretched in front of your chest. Push this arm with your other arm towards you until you feel a mild tension in your shoulder. Hold this position briefly, and repeat the exercise for your other arm.
pl: Jedno ramię wyprostuj przed klatką piersiową. Pociągnij to ramię drugim dopóki nie poczujesz napięcia w barku. Wytrzymaj tak przez moment i powtórz ćwiczenie z drugim ramieniem.

en: Finger stretch
pl: Rozciąganie palców

en: Separate and stretch your fingers until a mild tension is felt, and hold this for 10 seconds. Relax, then bend your fingers at the knuckles, and hold again for 10 seconds. Repeat this exercise once more.
pl: Rozdziel i wyprostuj palce tak aż poczujesz napięcie, wytrzymaj 10 sekund. Rozluźnij dłonie a następnie zegnij palce w kostkach na 10 sekund. Powtórz ćwiczenie jeszcze raz.

en: Neck tilt stretch
pl: Rozciąganie szyi

en: Start with your head in a comfortable straight position. Then, slowly tilt your head to your right shoulder to gently stretch the muscles on the left side of your neck. Hold this position for 5 seconds. Then, tilt your head to the left side to stretch your other side. Do this twice for each side.
pl: Zacznij z głową wygodnie wyprostowaną. Natępnie powoli pochyl głowę na prawy bark by delikatnie napiąć mieśnie lewej strony szyi. Wytrzymaj 5 sekund. Potem pochyl głowę na lewą stronę by napiąć mięśnie z drugiej strony. Powtórz to dwa razy dla każdej strony.

en: Backward shoulder stretch
pl: Rozciąganie barków za plecami

en: Interlace your fingers behind your back. Then turn your elbows gently inward, while straightening your arms. Hold this position for 5 to 15 seconds, and repeat this exercise twice.
pl: Spleć palce za plecami. Zegnij delikatnie łokcie do wnętrza jednocześnie wyprostowując ramiona. Wytrzymaj w tej pozycji 5 do 15 sekund i powtórz ćwiczenie dwa razy.

en: Move the eyes
pl: Poruszanie oczami

en: Look at the upper left corner of the outside border of your monitor. Follow the border slowly to the upper right corner. Continue to the next corner, until you got around it two times. Then, reverse the exercise.
pl: Spójrz na górny lewy róg monitora. Powoli przesuwaj wzrok do górnego prawego rogu. Kontynuuj do następnego rogu dopóki nie okrążysz w ten sposób monitora dwukrotnie. Następnie odwróć kierunek ćwiczenia.

en: Train focusing the eyes
pl: Trening akomodacji

en: Look for the furthest point you can see behind your monitor. Focus your eyes on the remote point. Then focus on your monitor border. Repeat it. If you can't look very far from your monitor, face another direction with a longer view. Then switch your focus between a distant object and a pen held at the same distance from your eyes as your monitor.
pl: Spójrz na najdalszy punkt jaki możesz zobaczyć za monitorem i skup na nim zwrok. Po paru sekundach zogniskuj wzrok na krawędzi monitora. Powtórz to. Jeśli nie możesz patrzeć daleko za monitorem obróć się w stronę z najdłuższą perspektywą. Następnie przeność wzrok między odległym punktem i np. ołówkiem trzymanym w takiej samej odległości od oczu co twój monitor.

en: Look into the darkness
pl: Spojrzenie w ciemność

en: Cover your eyes with your palms in such way that you can still open your eyelids. Now open your eyes and look into the darkness of your palms. This exercise gives better relief to your eyes compared to simply closing them.
pl: Zakryj oczy dłońmi tak żebyś mógł otworzyć oczy, ale jednocześnie nie docierało do nich światło. Teraz otwórz oczy i spójrz w ciemność. To ćwiczenie przynosi większą ulgę niż zwykłe zamknięcie oczu.

en: Move the shoulders
pl: Rozluźnianie barków

en: Spin your right arm slowly round like a plane propeller beside your body. Do this 4 times forwards, 4 times backwards and relax for a few seconds. Repeat with the left arm.
pl: Zrób prawym ramieniem powolny ruch tak jakby śmigłem samolotu. Powtórz to 4 razy zgodnie z ruchem wskazówek zegara, 4 razy w przeciwnym kierunku i rozluźnij się na parę sekund. Powtórz ćwiczenie z lewym ramieniem.

en: Move the shoulders up and down
pl: Poruszanie barkami w górę i w dół

en: Put your hands on the armrests of your chair when you are sitting down and press your body up until your arms are straight. Try to move your head even further by lowering your shoulders. Slowly move back into your chair.
pl: Siedząc, umieść ręce na podłokietnikach Twojego fotela. Wyprostuj je tak aż się uniesiesz. Spróbuj unieść głowę jeszcze wyżej obniżając barki. Powoli wróć do pozycji siedzącej.

en: Turn your head
pl: Obroty głowy

en: Turn your head left and keep it there for 2 seconds. Then turn your head right and keep it there for 2 seconds.
pl: Obróć głowę w lewo i trzymaj tak 2 sekundy. Następnie obróć głowę w prawo i też wytrzymaj 2 sekundy.

en: Exercises player
pl: Ćwiczenia

en: Previous exercise
pl: Poprzednie ćwiczenie

en: Next exercise
pl: Następne ćwiczenie

en: Pause exercises
pl: Wstrzymaj ćwiczenia

en: End exercises
pl: Zakończ ćwiczenia

en: Resume
pl: Wznów

en: Pause
pl: Wstrzymaj

en: Resume exercises
pl: Wznów ćwiczenia

en: Browse history
pl: Przejrzyj historię

en: Date:
pl: Data:

en: Breaks
pl: Przerwy

en: Break prompts
pl: Zachęt do przerwy

en: The number of times you were prompted to break, excluding repeated prompts for the same break
pl: Ile razy byłeś zachęcany do przerwy, wyłączając powtarzające się zachęty

en: Repeated prompts
pl: Powtórzonych zachęt

en: The number of times you were repeatedly prompted to break
pl: Ile razy pod rząd byłeś zachęcany do przerwy

en: Prompted breaks taken
pl: Zaakceptowanych przerw

en: The number of times you took a break when being prompted
pl: Ile razy odpocząłeś po zachęcie

en: Natural breaks taken
pl: Naturalnych przerw

en: The number of times you took a break without being prompted
pl: Ile razy odpocząłeś bez zachęty

en: Breaks skipped
pl: Pominiętych przerw

en: The number of breaks you skipped
pl: Ile przerw zostało pominiętych

en: Breaks postponed
pl: Przerw opóźnionych

en: The number of breaks you postponed
pl: Ile przerw zostało opóźnionych

en: Overdue time
pl: Opóźnienia w sumie

en: The total time this break was overdue
pl: Całkowity czas kiedy przerwa była opóźniona

en: Activity
pl: Aktywność

en: Mouse usage:
pl: Użycie myszy:

en: The total time you were using the mouse
pl: Całkowity czas używania myszy

en: Mouse movement:
pl: Ruch myszy:

en: The total on-screen mouse movement
pl: Całkowity ruch myszy

en: Effective mouse movement:
pl: Efektywny ruch myszy:

en: The total mouse movement you would have had if you moved your mouse in straight lines between clicks
pl: Całkowity ruch myszy gdyby poruszała się prosto między kliknięciami

en: Mouse button clicks:
pl: Liczba kliknięć myszą:

en: The total number of mouse button clicks
pl: Całkowita liczba kliknięć myszą

en: Keystrokes:
pl: Naciśnięć klawiszy:

en: The total number of keys pressed
pl: Całkowita liczba naciśnięć klawiszy

en: %s, from %s to %s
pl: %s, od %s do %s
