workrave - en to sl translation catalogue (168 entries)

en: _Open
sl: _Odpri

en: _Restbreak
sl: _Počitek

en: _Exercises
sl: _Vaje

en: _Statistics
sl: _Statistika

en: _Mode
sl: _Način

en: _Network
sl: _Omrežje

en: _Disconnect
sl: _Prekini povezavo

en: _Reconnect
sl: Po_novno se poveži

en: _Preferences
sl: _Nastavitve

en: _Quit
sl: _Končaj

note: We did not succeed in starting the server. Arghh.
en: Could not enable network operation.
sl: Ni mogoče omogočiti omrežnih dejavnosti.

en: Disabling network operation.
sl: Omrežne operacije so nemogočene.

note: Its ME!
en: I'm now master.
sl: Jaz sem zdaj gospodar.

note: gint count =
en: Client %s is now the new master.
sl: Odjemalec %s je zdaj novi gospodar.

en: Network operation started.
sl: Omrežne operacije so začele.

en: Accepted new client.
sl: Spejet je nov odjemalec.

en: This program assists in the prevention and recovery of Repetitive Strain Injury (RSI).
sl: Ta program pomaga pri preprečevanju in zdravljenju sindroma RSI

en: Workrave Applet
sl: Vstavek Workrave

en: Break prompt
sl: Poziv k premoru

en: Break ignored
sl: Neupoštevani premor

en: Rest break started
sl: Začetek počitka

en: Rest break ended
sl: Konec počitka

en: Micro-break started
sl: Začetek odmora

en: Micro-break ended
sl: Konec odmora

en: Daily limit
sl: Dnevna omejitev

en: Exercise ended
sl: Konec vaje

en: Exercises ended
sl: Konec vaj

en: %s%d:%02d:%02d hours
sl: %s%d:%02d:%02d ur

en: %s%d:%02d minutes
sl: %s%d:%02d minut

en: %s%d seconds
sl: %s%d sekund

en: You have reached your daily limit. Please stop working
    behind the computer. If your working day is not over yet,
    find something else to do, such as reviewing a document.
sl: Dosegli ste svojo dnevno omejitev. Prosim, da nehate
    delati za računalnikom. Če se vam delovni dan ni še
    zaključil si najdite kako drugo zaposlitev, kot npr. 
    pregledovanje kakega dokumenta.

note: FIXME: duplicate
en: Micro-break
sl: Odmor

en: Rest break
sl: Počitek

en: Preferences
sl: Nastavitve

en: Exercises
sl: Vaje

en: Network
sl: Mreža

en: Statistics
sl: Statistika

en: About...
sl: O programu...

en: _Rest break
sl: _Počitek

en: _Normal
sl: _Običajno

en: Q_uiet
sl: _Tiho

en: _Suspended
sl: _Zaustavljeno

en: _Connect
sl: _Poveži se

en: Show _log
sl: Pokaži _dnevnik

en: Please relax for a few seconds
sl: Par sekund se prosim sprostite

en: Next rest break in %s
sl: Naslednji počitek čez %s

en: Rest break %s overdue
sl: Počitek %s zapadel

en: Daily limit in %s
sl: Dnevna omejitev čez %s

en: Daily limit %s overdue
sl: Dnevna omejitev %s zapadla

en: General
sl: Splošno

en: Status Window
sl: Statusno okno

en: Applet
sl: Vstavek

note: Notebook
en: Timers
sl: Ure

en: User interface
sl: Uporabniški vmesnik

en: No blocking
sl: Ne zaklepaj

en: Block input
sl: Onemogoči vnos

en: Block input and screen
sl: Onemogoči vnos in zaslon

note: Options
en: Options
sl: Možnosti

en: Block mode:
sl: Način zaklepanja:

en: No sounds
sl: Brez zvoka

en: Play sounds using sound card
sl: Predvajaj zvok preko zvočne kartice

en: Play sounds using built-in speaker
sl: Predvajaj zvok preko vgrajenega zvočnika

en: Sound:
sl: Zvok:

en: Time for a micro-break?
sl: Čas za odmor?

en: You need a rest break...
sl: Rabite počitek ...

en: You should stop for today...
sl: Morali bi prekiniti za danes ...

en: Break in %s
sl: Odmor čez %s

en: Disappears in %s
sl: Izgine čez %s

en: Silent in %s
sl: Tiho čez %s

en: Rest break for %s
sl: Počitek še %s

en: This is your rest break. Make sure you stand up and
    walk away from your computer on a regular basis. Just
    walk around for a few minutes, stretch, and relax.
sl: Čas je za počitek. Občasno vstanite in odidite 
    od računalnika. Nekaj minut hodite naokrog, 
    razgibajte se in se sprostite.

en: Wait
sl: Počakajte

en: Place timers next to each other
sl: Postavi ure eno k drugi

en: Place micro-break and rest break in one spot
sl: Postavi odmor in počitek na isto mesto

en: Place rest break and daily limit in one spot
sl: Postavi počitek in dnevno omejitev na isto mesto

en: Place all timers in one spot
sl: Postavi vse ure na isto mesto

en: Hide
sl: Skrij

en: Show
sl: Pokaži

en: Show only when this timer is first due
sl: Pokaži samo ko je ta ura prva na vrsti

en: Show status window
sl: Pokaži statusno okno

en: The status window stays always on top of other windows
sl: Statusno okno je vedno nad ostalimi okni

en: Applet enabled
sl: Programček je vključen

en: Display
sl: Pokaži

en: Placement:
sl: Postavitev:

en: Cycle time:
sl: Takt:

note: Layout
en: Micro-break:
sl: Odmor:

en: Rest break:
sl: Počitek:

en: Daily limit:
sl: Dnevna omejitev

note: Enabled/Disabled checkbox
en: Enable timer
sl: Vključi uro

note: Prelude frame
en: Break prompting
sl: Pozivanje k premoru

en: Prompt before breaking
sl: Opozori preden prekineš

en: Maximum number of prompts:
sl: Največ pozivov:

en: Suspend timer when inactive
sl: Ustavi uro ko ni dejavnosti

en: Regard micro-breaks as activity
sl: Seštej odmore k dejavnosti

en: Number of exercises:
sl: Število vaj

en: Time before end:
sl: Čas do konca:

en: Time between breaks:
sl: Čas med premori:

en: Break duration:
sl: Trajanje premora:

en: Postpone time:
sl: Odloži za:

en: Network connect
sl: Omrežna povezava

en: Enter the host name and port number of a computer
    in the network you wish to connect to.
sl: Vpišite ime in številko vrat gostitelja na omrežju
    s katerim se želite povezati.

en: Host name:
sl: Ime gostitelja:

en: Port:
sl: Vrata:

en: Network log
sl: Dnevnik mreže

en: Enable networking
sl: Omogoči omrežje

en: Username:
sl: Uporabnik:

en: Password:
sl: Geslo:

en: Server settings
sl: Nastavitve strežnika

en: Server port:
sl: Vrata strežnika:

en: Reconnect attempts:
sl: Poskusi ponovne povezave:

en: Reconnect interval:
sl: Čas med poskusi ponovne povezave:

en: Advanced
sl: Napredno

en: The following list specifies the hosts that Workrave connects to on
    start-up. Click the host name or port number to edit.
sl: Na sledečem spisku so gostitelji na katere se Workrave poveže ob zagonu.
    Če jih želite spremeniti kliknite na ime gostitelja ali na njegova vrata.

en: Host name
sl: Ime gostitelja

en: Port
sl: Vrata

en: Hosts
sl: Gostitelji

en: Shoulder-arm stretch
sl: Pregib rame in roke

en: Keep one arm horizontally stretched in front of your chest. Push this arm with your other arm towards you until you feel a mild tension in your shoulder. Hold this position briefly, and repeat the exercise for your other arm.
sl: Roko postavite vodoravno pred prsi. To roko zdaj potisnite proti sebi z drugo, dokler ne začutite srednje močne napetosti v rami. Ostanite tako za kratek čas in ponovite vajo z drugo roko.

en: Finger stretch
sl: Pretegovanje prstov

en: Separate and stretch your fingers until a mild tension is felt, and hold this for 10 seconds. Relax, then bend your fingers at the knuckles, and hold again for 10 seconds. Repeat this exercise once more.
sl: Razdelite in raztegnite prste, dokler ne začutite srednje močnega pritiska in zadržite to 10 sekund. Sprostite se in nato skrčite prste v sklepih in spet zadržite 10 sekund. Še enkrat ponovite vajo.

en: Neck tilt stretch
sl: Pretegnite vrat z nagibom

en: Start with your head in a comfortable straight position. Then, slowly tilt your head to your right shoulder to gently stretch the muscles on the left side of your neck. Hold this position for 5 seconds. Then, tilt your head to the left side to stretch your other side. Do this twice for each side.
sl: Začnite z glavo v udobni pokončni poziciji. Nato počasi nagnite glavo proti svoji desni rami, tako, da se raztegnejo mišice na levi strani vrata. Ostanite v tem položaju 5 sekund. Nato nagnite glavo proti levi, da raztegnete še drugo stran. To izvedite dvakrat za vsako stran.

en: Backward shoulder stretch
sl: Pretegovanje ramen v nazaj

en: Interlace your fingers behind your back. Then turn your elbows gently inward, while straightening your arms. Hold this position for 5 to 15 seconds, and repeat this exercise twice.
sl: Spletite prste za hrbtom. Obrnite komolce rahlo navznoter medtem ko stegnete roke. Zadržite to pozicijo za 5 do 15 sekund in ponovite vajo dvakrat.

en: Move the eyes
sl: Premikajte oči

en: Look at the upper left corner of the outside border of your monitor. Follow the border slowly to the upper right corner. Continue to the next corner, until you got around it two times. Then, reverse the exercise.
sl: Poglejte v zgornji levi kot zunanjega roba monitorja. Počasi sledite robu do zgornjega desnega kota. Nadaljujte do naslednjega kota, dokler ne greste okoli zaslona dvakrat. Nato ponovite vajo v obratni smeri.

en: Train focusing the eyes
sl: Vadite izostrovanje z očmi

en: Look for the furthest point you can see behind your monitor. Focus your eyes on the remote point. Then focus on your monitor border. Repeat it. If you can't look very far from your monitor, face another direction with a longer view. Then switch your focus between a distant object and a pen held at the same distance from your eyes as your monitor.
sl: Poglejte v najbolj oddaljeno točko, ki jo vidite za svojim zaslonom. Izostrite pogled na to oddaljeno točko. Nato izostrite na rob monitorja. Ponovite še enkrat. Če ne morete gledati zelo daleč za zaslonom, se obrnite v drugo smer, kjer imate širši pogled. Izostrite pogled med oddaljenim predmetom in peresom, ki ga držite na isti razdalji od oči kot je vaš zaslon.

en: Look into the darkness
sl: Poglejte v temo

en: Cover your eyes with your palms in such way that you can still open your eyelids. Now open your eyes and look into the darkness of your palms. This exercise gives better relief to your eyes compared to simply closing them.
sl: Pokrijte si oči z dlanmi na tak način, da še lahko odprete veke. Zdaj glejte v temo svojih dlani. Ta vaja veliko bolj pomaga očem kot pa da enostavno zaprete oči.

en: Move the shoulders
sl: Premikajte ramena

en: Spin your right arm slowly round like a plane propeller beside your body. Do this 4 times forwards, 4 times backwards and relax for a few seconds. Repeat with the left arm.
sl: Vašo desno roko počasi vrtite  ob sebi,  kot letalski propeler. To storite 4 krat naprej, 4 krat nazaj in se potem sprostite par sekund. Ponovite z levo roko.

en: Move the shoulders up and down
sl: Premikajte ramena gor in dol

en: Put your hands on the armrests of your chair when you are sitting down and press your body up until your arms are straight. Try to move your head even further by lowering your shoulders. Slowly move back into your chair.
sl: Postavite roke na naslonjala stola kjer sedite in dvignite telo, dokler niso roke ravne. Skušajte potegniti glavo še više s tem, da nižate ramena. Počasi se spet spustite na stol.

en: Turn your head
sl: Obrnite glavo

en: Turn your head left and keep it there for 2 seconds. Then turn your head right and keep it there for 2 seconds.
sl: Obrnite glavo na levo in ostanite tako 2 sekundi. Nato obrnite glavo še desno in ostanite tako 2 sekundi.

en: Exercises player
sl: Predvajalnik vaj

en: Resume
sl: Nadaljuj

en: Pause
sl: Prekini

en: Browse history
sl: Prebrskaj zgodovino

en: Date:
sl: Datum:

en: Breaks
sl: Premori

en: Break prompts
sl: Pozivi k premoru

en: The number of times you were prompted to break, excluding repeated prompts for the same break
sl: Kolikokrat ste bili pozvani k premoru, z izjemo ponovljenih pozivov pri isti prekinitvi

en: Repeated prompts
sl: Ponovljeni pozivi

en: The number of times you were repeatedly prompted to break
sl: Kolikokrat ste bili ponovno pozvani k premoru

en: Prompted breaks taken
sl: Premori po pozivu

en: The number of times you took a break when being prompted
sl: Kolikokrat ste počivali ko ste bili pozvani k temu

en: Natural breaks taken
sl: Naravni premori

en: The number of times you took a break without being prompted
sl: Število premorov na katere niste biil opozorjeni

en: Breaks skipped
sl: Preskočeni premori

en: The number of breaks you skipped
sl: Število premorov, ki ste jih preskočili

en: Breaks postponed
sl: Preloženi premori

en: The number of breaks you postponed
sl: Število premorov, ki ste jih preložili

en: Overdue time
sl: Zapadli čas

en: The total time this break was overdue
sl: Čas od kadar je ta premor zapadel

en: Activity
sl: Dejavnost

en: Mouse usage:
sl: Uporaba miške:

en: The total time you were using the mouse
sl: Seštevek časa, ko ste uporabljali miško

en: Mouse movement:
sl: Premik miške:

en: The total on-screen mouse movement
sl: Celoten premik miške po zaslonu

en: Effective mouse movement:
sl: Dejanski premik miške:

en: The total mouse movement you would have had if you moved your mouse in straight lines between clicks
sl: Celoten premik miške, če bi premikali miško v ravni črti med enim in drugim klikom

en: Mouse button clicks:
sl: Kliki miškinih gumbov:

en: The total number of mouse button clicks
sl: Seštevek vseh klikov z miškinimi gumbi

en: Keystrokes:
sl: Udarci po tipkovnici:

en: The total number of keys pressed
sl: Seštevek vseh pritisnjenih tipk

en: %s, from %s to %s
sl: %s, od %s do %s
