Workrave 1.8.3 - en to tr translation catalogue (167 entries)

en: _Open
tr: _Aç

en: _Restbreak
tr: _Dinlenme molası

en: _Exercises
tr: _Alıştırmalar

en: _Statistics
tr: İ_statistikler

en: _Mode
tr: Çalış_ma biçimi

en: _Network
tr: _Ağ

en: _Disconnect
tr: Bağlantıyı _kes

en: _Reconnect
tr: _Yeniden bağlan

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _Quit
tr: Çı_k

note: We did not succeed in starting the server. Arghh.
en: Could not enable network operation.
tr: Ağ işlevi etkinleştirilemedi.

en: Disabling network operation.
tr: Ağ işlevi hizmet dışı bırakılıyor.

note: Its ME!
en: I'm now master.
tr: Bu istemci şimdi asıl sunucu oldu.

note: gint count =
en: Client %s is now the new master.
tr: %s istemcisi yeni asıl sunucu oldu.

en: Network operation started.
tr: Ağ işlemi başlatıldı.

en: Accepted new client.
tr: Yeni istemci kabul edildi.

en: This program assists in the prevention and recovery of Repetitive Strain Injury (RSI).
tr: Bu uygulama tekrar eden eklem incinmesinin (RSI) engellenmesi ve tedavisine yardımcı olur.

en: Workrave Applet
tr: Workrave panel takısı

en: Break prompt
tr: Mola istemi

en: Break ignored
tr: Mola gözardı edildi

en: Rest break started
tr: Dinlenme molası başladı

en: Rest break ended
tr: Dinlenme molası bitti

en: Micro-break started
tr: Kısa-mola başladı

en: Micro-break ended
tr: Kısa-mola bitti

en: Daily limit
tr: Günlük sınır

en: Exercise ended
tr: Alıştırma bitti

en: Exercises ended
tr: Alıştırma hareketleri bitti

en: %s%d:%02d:%02d hours
tr: %s%d:%02d:%02d saat

en: %s%d:%02d minutes
tr: %s%d:%02d dakika

en: %s%d seconds
tr: %s%d saniye

en: You have reached your daily limit. Please stop working
    behind the computer. If your working day is not over yet,
    find something else to do, such as reviewing a document.
tr: Günlük sınırınıza ulaştınız. Lütfen çalışmayı bilgisayarın
    başında çalışmayı bırakın. Eğer çalışma gününüz bitmediyse,
    yapacak belge incelemek gibi başka bir iş bulun.

note: FIXME: duplicate
en: Micro-break
tr: Kısa-mola

en: Rest break
tr: Dinlenme molası

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Exercises
tr: Alıştırmalar

en: Network
tr: Ağ

en: Statistics
tr: İstatistikler

en: About...
tr: Workrave hakkında...

en: _Rest break
tr: _Dinlenme molası

en: Q_uiet
tr: _Rahatsız etme

en: _Suspended
tr: _Duraklat

en: _Connect
tr: _Bağlan

en: Show _log
tr: _Günlüğü göster

en: Please relax for a few seconds
tr: Birkaç saniye için rahatlayın

en: Next rest break in %s
tr: Sonraki dinlenme molası %s sonra

en: Rest break %s overdue
tr: Dinlenme molası %s gecikti

en: Daily limit in %s
tr: %s içerisinde günlük sınır

en: Daily limit %s overdue
tr: Günlük sınırı %s önce aştınız

en: General
tr: Genel

en: Status Window
tr: Durum penceresi

en: Applet
tr: Panel takısı

note: Notebook
en: Timers
tr: Zamanlayıcılar

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: No blocking
tr: Engelleme

en: Block input
tr: Giriş aygıtlarını engelle

en: Block input and screen
tr: Giriş aygıtlarını ve ekranı engelle

note: Options
en: Options
tr: Seçenekler

en: Block mode:
tr: Engelleme kipi:

en: No sounds
tr: Ses çıkarma

en: Play sounds using sound card
tr: Ses üretmek için ses kartı kullan

en: Play sounds using built-in speaker
tr: Ses üretmek için dahili hoparlörü kullan

en: Sound:
tr: Ses:

en: Time for a micro-break?
tr: Kısa bir mola verelim mi?

en: You need a rest break...
tr: Bir dinlenme molasına ihtiyacınız var...

en: You should stop for today...
tr: Bugün için artık durmalısınız...

en: Break in %s
tr: %s sonra ara.

en: Disappears in %s
tr: %s sonra kaybolacak

en: Silent in %s
tr: %s sonra sessiz olacak.

en: Rest break for %s
tr: %s için dinlenme molası

en: This is your rest break. Make sure you stand up and
    walk away from your computer on a regular basis. Just
    walk around for a few minutes, stretch, and relax.
tr: Bu sizin dinlenme molanız. Düzenli olarak ayağa kalkmalı
    ve bilgisayarınızdan uzaklaşmalısınız. Sadece birkaç
    dakika etrafta dolaşın, gerinin ve rahatlayın.

en: Wait
tr: Bekle

en: Place timers next to each other
tr: Zamanlayıcıları yanyana yerleştir

en: Place micro-break and rest break in one spot
tr: Kısa-mola ve dinlenme molası zamanlayıcılarını tek kutuda sırayla göster

en: Place rest break and daily limit in one spot
tr: Dinlenme molası ve günlük sınır zamanlayıcılarını tek kutuda sırayla göster

en: Place all timers in one spot
tr: Tüm zamanlayıcıları tek kutuda sırayla göster

en: Hide
tr: Gizle

en: Show
tr: Göster

en: Show only when this timer is first due
tr: Bu zamanlayıcıyı yalnızca geciktiği zaman göster

en: Show status window
tr: Durum penceresini göster

en: The status window stays always on top of other windows
tr: Durum penceresi her zaman diğer tüm pencerelerin üzerinde olsun

en: Applet enabled
tr: Panel takısı etkin

en: Display
tr: Görüntüle

en: Placement:
tr: Yerleşim:

en: Cycle time:
tr: Döngü süresi:

note: Layout
en: Micro-break:
tr: Kısa-mola:

en: Rest break:
tr: Dinlenme molası:

en: Daily limit:
tr: Günlük sınır:

note: Enabled/Disabled checkbox
en: Enable timer
tr: Zamanlayıcıyı etkinleştir

note: Prelude frame
en: Break prompting
tr: Mola istemi

en: Prompt before breaking
tr: Mola vermeden önce hatırlatarak onay al

en: Maximum number of prompts:
tr: En fazla onay isteği:

en: Suspend timer when inactive
tr: Hareketsiz olduğunda zamanlayıcıyı duraklat

en: Regard micro-breaks as activity
tr: Kısa-molaları çalışma olarak algıla

en: Number of exercises:
tr: Alıştırma sayısı:

en: Time before end:
tr: Bitmeden önceki süre:

en: Time between breaks:
tr: Molalar arasındaki süre:

en: Break duration:
tr: Mola süresi:

en: Postpone time:
tr: Erteleme süresi:

en: Network connect
tr: Ağ bağlantısı kur

en: Enter the host name and port number of a computer
    in the network you wish to connect to.
tr: Ağ üzerinde bağlanmak istediğiniz bilgisayarın adını
    ve bağlantı noktası numarasını belirtin.

en: Host name:
tr: Sunucu adresi:

en: Port:
tr: Bağlantı noktası:

en: Network log
tr: Ağ günlüğü

en: Enable networking
tr: Ağ bağlantısı desteğini etkinleştir

en: Username:
tr: Kullanıcı adı:

en: Password:
tr: Şifre:

en: Server settings
tr: Sunucu ayarları

en: Server port:
tr: Sunucu bağlantı noktası:

en: Reconnect attempts:
tr: Yeniden bağlanma denemesi:

en: Reconnect interval:
tr: Yeniden bağlanma aralığı:

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: The following list specifies the hosts that Workrave connects to on
    start-up. Click the host name or port number to edit.
tr: Aşağıdaki liste Workrave'in başlangıçta bağlanacağı sunucuları
    belirtir. Değişiklik yapmak için listedeki bir sunucu adını veya
    bağlantı noktasını tıklayın.

en: Host name
tr: Sunucu adı

en: Port
tr: Bağlantı noktası

en: Hosts
tr: Sunucular

en: Shoulder-arm stretch
tr: Omuz-kol uzatma

en: Keep one arm horizontally stretched in front of your chest. Push this arm with your other arm towards you until you feel a mild tension in your shoulder. Hold this position briefly, and repeat the exercise for your other arm.
tr: Bir kolunuzu göğsünüzün önünde yatay olarak uzatın. Bu kolunuzu diğer kolunuzla kendinize doğru omzunuzda hafif bir gerilme oluşana kadar itin. Kısa süre bu konumda kalın, sonra alıştırmayı diğer kolunuz için tekrarlayın.

en: Finger stretch
tr: Parmakları germe

en: Separate and stretch your fingers until a mild tension is felt, and hold this for 10 seconds. Relax, then bend your fingers at the knuckles, and hold again for 10 seconds. Repeat this exercise once more.
tr: Parmaklarınızı ayırıp hafif bir gerilme hissedene kadar uzatın ve 10 saniye kadar bu konumda kalın. Rahatlayın, sonra parmak eklemlerinizi bükün ve bu konumda da 10 saniye kadar kalın. Bu alıştırmayı bir kez daha tekrarlayın.

en: Neck tilt stretch
tr: Boynu eğip uzatma

en: Start with your head in a comfortable straight position. Then, slowly tilt your head to your right shoulder to gently stretch the muscles on the left side of your neck. Hold this position for 5 seconds. Then, tilt your head to the left side to stretch your other side. Do this twice for each side.
tr: Bu alıştırmaya başınız düz ve rahat bir konumdayken başlayın. Sonra başınızı sağ omzunuza doğru eğin ve ensenizin sol tarafındaki kasları gerin. Bu konumda  5 saniye kadar kaldıktan sonra başınızı diğer tarafı germek için sol tarafa doğru eğin. Bu alıştırmayı her iki taraf için ikişer kez tekrarlayın.

en: Backward shoulder stretch
tr: Omuz arkası kaslarını germe

en: Interlace your fingers behind your back. Then turn your elbows gently inward, while straightening your arms. Hold this position for 5 to 15 seconds, and repeat this exercise twice.
tr: Parmaklarınızı arkanızda kavuşturun, sonra dirseklerinizi yumuşakça içeriye doğru döndürün ve bu sırada kollarınızı düz biçimde uzatın. 5 ila 15 saniye kadar bu konumda kalın ve alıştırmayı iki kez tekrarlayın.

en: Move the eyes
tr: Gözleri hareket ettirin

en: Look at the upper left corner of the outside border of your monitor. Follow the border slowly to the upper right corner. Continue to the next corner, until you got around it two times. Then, reverse the exercise.
tr: Monitörünüzün dış çerçevesinin sol üst köşesine bakın. Çerçeveyi yavaşça sağ üst köşeye kadar gözünüzle izleyin. Sonra sağ alttaki köşeye ve sonunda sol alttaki köşeye kadar devam edin. Çerçeve üzerinde iki kez döndükten sonra aynı alıştırmayı tersi yönünde iki kez daha tekrarlayın.

en: Train focusing the eyes
tr: Gözleri odaklamaya alıştırın

en: Look for the furthest point you can see behind your monitor. Focus your eyes on the remote point. Then focus on your monitor border. Repeat it. If you can't look very far from your monitor, face another direction with a longer view. Then switch your focus between a distant object and a pen held at the same distance from your eyes as your monitor.
tr: Monitörünüzün arkasında görebildiğiniz en uzak noktaya bakın. Gözlerinizi en uzaktaki noktaya odaklayın ve sonra bunu tekrarlayın. Eğer monitörünüzden çok uzağa bakamıyorsanız daha geniş görüşü olan bir başka yöne dönün ve gözlerinizi uzaktaki bir nesneye ve sonra monitör uzaklığında tuttuğunuz bir kaleme odaklamaya çalışın.

en: Look into the darkness
tr: Karanlığa bakın

en: Cover your eyes with your palms in such way that you can still open your eyelids. Now open your eyes and look into the darkness of your palms. This exercise gives better relief to your eyes compared to simply closing them.
tr: Gözlerinizi avuçlarınızla gözkapaklarınızı açabileceğiniz kadar kapatın, gözlerinizi açın ve avuçlarınızdaki karanlığa bakın. Bu alıştırma gözlerinizi basitçe kapatmaktan daha iyi bir rahatlama sağlar.

en: Move the shoulders
tr: Omuzları hareket ettirin

en: Spin your right arm slowly round like a plane propeller beside your body. Do this 4 times forwards, 4 times backwards and relax for a few seconds. Repeat with the left arm.
tr: Sağ kolunuzu yavaşça ve pervane gibi yuvarlak hareketlerle gövdenizin yanında döndürün. Bu hareketi 4 kez öne, 4 kez arkaya doğru tekrarlayın ve birkaç saniye rahatlayın. Sonra aynı alıştırmayı sol kolunuzla tekrarlayın.

en: Move the shoulders up and down
tr: Omuzlarınızı yukarı ve aşağı hareket ettirin

en: Put your hands on the armrests of your chair when you are sitting down and press your body up until your arms are straight. Try to move your head even further by lowering your shoulders. Slowly move back into your chair.
tr: Otururken ellerinizi koltuğunuzun kol desteklerine yerleştirin ve gövdenizi kollarınız düz olana kadar yukarıya doğru itin. Başınızı daha da yukarıya kaldırmak için omuzlarınızı indirin. Yavaşça tekrar koltuğunuza oturun.

en: Turn your head
tr: Başınızı çevirin

en: Turn your head left and keep it there for 2 seconds. Then turn your head right and keep it there for 2 seconds.
tr: Başınızı sola çevirip 2 saniye bekleyin, sonra başınızı sağa çeviripiki saniye bekleyin.

en: Exercises player
tr: Alıştırma öğretici

en: Resume
tr: Sürdür

en: Pause
tr: Duraklat

en: Browse history
tr: Gözatma geçmişi

en: Date:
tr: Tarih:

en: Breaks
tr: Molalar

en: Break prompts
tr: Mola hatırlatmaları

en: The number of times you were prompted to break, excluding repeated prompts for the same break
tr: Tekrarlanan hatırlatmalar hariç mola vermeniz için yapılan hatırlatmaların toplam sayısı

en: Repeated prompts
tr: Tekrarlanan hatırlatmalar

en: The number of times you were repeatedly prompted to break
tr: Mola vermeniz için ardarda birkaç kez yapılan hatırlatmaların toplam sayısı

en: Prompted breaks taken
tr: Hatırlatılarak verdiğiniz molalar

en: The number of times you took a break when being prompted
tr: Hatırlatılarak verdiğiniz molaların toplam sayısı

en: Natural breaks taken
tr: Kendiliğinden verilen molalar

en: The number of times you took a break without being prompted
tr: Hatırlatmaya gerek kalmadan kendi verdiğiniz molaların sayısı

en: Breaks skipped
tr: Atlanan molalar

en: The number of breaks you skipped
tr: Atladığınız molaların toplam sayısı

en: Breaks postponed
tr: Ertelenen molalar

en: The number of breaks you postponed
tr: Ertelediğiniz molaların sayısı

en: Overdue time
tr: Gecikme süresi

en: The total time this break was overdue
tr: Bu molanın geciktiği toplam süre

en: Activity
tr: Etkinlik

en: Mouse usage:
tr: Fare kullanımı:

en: The total time you were using the mouse
tr: Fare kullandığınız toplam süre

en: Mouse movement:
tr: Fare hareketi:

en: The total on-screen mouse movement
tr: Toplam ekran-üzerindeki fare hareketi

en: Effective mouse movement:
tr: Etkin fare hareketi:

en: The total mouse movement you would have had if you moved your mouse in straight lines between clicks
tr: Eğer tıklamalar arasında fareyi düz çizgiler haline hareket ettirmişolsaydınız katetmiş olacağınız toplam yol.

en: Mouse button clicks:
tr: Fare düğmesi tıklaması:

en: The total number of mouse button clicks
tr: Toplam fare düğmesi tıklaması sayısı

en: Keystrokes:
tr: Tuş vuruşları:

en: The total number of keys pressed
tr: Toplam tuş vuruşu sayısı

en: %s, from %s to %s
tr: %2$s'den %3$s'ye kadar %1$s.
