Workrave 1.6.2 - en to sk translation catalogue (267 entries)

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Restbreak
sk: _Prestávka

en: _Exercises
sk: _Cvičenia

en: _Statistics
sk: _Štatistika

en: _Mode
sk: _Režim

en: Normal
sk: Normálny

en: Suspended
sk: Zastavený

en: Quiet
sk: Tichý

en: _Network
sk: _Sieť

en: _Join
sk: _Pridať

en: _Disconnect
sk: _Odpojiť

en: _Reconnect
sk: _Obnoviť spojenie

en: Show log
sk: Zobraziť záznam

en: Reading mode
sk: Režim čítania

en: _Preferences
sk: _Nastavenia

en: _About
sk: _O programe

en: _Quit
sk: _Koniec

en: Reconnecting to %s.
sk: Obnovujem spojenie ku %s.

note: We did not succeed in starting the server. Arghh.
en: Could not enable network operation.
sk: Nepodarilo sa zapnúť sieťové operácie.

en: Disabling network operation.
sk: Vypínam sieťové operácie.

en: Connecting to %s.
sk: Pripájam sa k %s.

en: Removing client %s.
sk: Odstraňujem klienta %s.

note: Closing direct connection.
en: Disconnecting %s
sk: Odpájam %s

note: It's a remote client. mark it master.
en: Client %s is now master.
sk: Klient %s je teraz vedúci.

note: Its ME!
en: I'm now master.
sk: Teraz som vedúci.

en: Client %s saying hello.
sk: Klient %s zdraví.

note: Incorrect user. Incorrect password.
en: Client %s access denied.
sk: Klient %s odmietol prístup.

note: Duplicate client. inform client that it's bogus and close.
en: Client %s is duplicate.
sk: Klient %s je duplikovaný.

en: Client %s signed off.
sk: Klient %s sa odhlásil.

note: gint port =
en: Client %s is welcoming us.
sk: Klient %s nás víta.

en: Requesting master status from %s.
sk: Požiadavka vedúceho stavu od %s.

en: Client timeout from %s.
sk: Vypršal čas klienta %s.

en: Rejecting master request from client %s.
sk: Zamieta sa požiadavka vedúceho stavu od klienta %s.

en: Acknowledging master request from client %s.
sk: Potvrdzujem požiadavku vedúceho stavu od klienta %s.

en: Non-master client %s rejected master request.
sk: Klient %s nie je vedúci a odmietol požiadavku na vedúci stav.

en: Client %s rejected master request, delaying.
sk: Klient %s odmietol požiadavku na vedúci stav, čakám.

note: gint count =
en: Client %s is now the new master.
sk: Klient %s je teraz novým vedúcim.

en: Network operation started.
sk: Začali sieťové operácie.

en: Accepted new client.
sk: Akceptovaný nový klient.

en: Client %s read error, closing.
sk: Chyba čítania počas komunikácie s klientom %s, ukončujem.

en: Client %s closed connection.
sk: Klient %s ukončil spojenie.

en: Client %s connected.
sk: Klient %s sa pripojil.

en: Could not connect to client %s.
sk: Nepodarilo sa pripojiť ku klientovi %s.

en: This program assists in the prevention and recovery of Repetitive Strain Injury (RSI).
sk: Tento program pomáha pri prevencii a regenerácii opakovaných bolestivých napätí (RSI).

en: Workrave Applet
sk: Workrave aplet

en: Break prompt
sk: Upozornenie na pauzu

en: Break ignored
sk: Pauza ignorovaná

en: Rest break started
sk: Začiatok prestávky

en: Rest break ended
sk: Koniec prestávky

en: Micro-break started
sk: Začiatok mikro-pauzy

en: Micro-break ended
sk: Koniec Mikro-pauzy

en: Daily limit
sk: Denný limit

en: Exercise ended
sk: Koniec cviku

en: Exercises ended
sk: Koniec cvičenia

en: Exercise change
sk: Zmena cviku

en: Custom
sk: Vlastné

en: %s%d:%02d:%02d hours
sk: %s%d:%02d:%02d hodín

en: %s%d:%02d minutes
sk: %s%d:%02d minút

en: %s%d seconds
sk: %s%d sekúnd

en: Lock...
sk: Zámok...

en: Lock
sk: Zámok

en: Shutdown
sk: Vypnúť

en: Suspend
sk: Zastavený

en: Hibernate
sk: Uspať

en: Suspend hybrid
sk: Zastavený hybridne

en: _Skip
sk: _Preskočiť

en: _Postpone
sk: _Odložiť

en: You have reached your daily limit. Please stop working
    behind the computer. If your working day is not over yet,
    find something else to do, such as reviewing a document.
sk: Dosiahli ste svoj denný limit. Prosím prestaňte pracovať 
    na počítači. Ak sa Váš pracovný deň ešte nekončí, nájdite si
    nejakú inú pracovnú činnosť, napríklad kontrolu dokumentov.

en: Workrave is still running. You can access Workrave by clicking on the white sheep icon. Click on this balloon to disable this message
sk: Workrave zostáva bežať. Po kliknutí na ikonu bielej ovečky sa dostanete do nastavení Workrave. Kliknite na túto bublinu pre vypnutie tejto správy.

en: Workrave failed to start
sk: Workrave sa nepodarilo spustiť

en: Is Workrave already running?
sk: Je možné, že Workrave už beží?

en: Workrave could not monitor your keyboard and mouse activity.
sk: Workrave nedokáže sledovať aktivitu vašej klávesnice a myši.

en: Make sure that the RECORD extension is enabled in the X server.
sk: Skontrolujte, či máte povolené rozšírenie RECORD vo vašom X serveri.

en: Workrave is in suspended mode. Mouse and keyboard activity will not be monitored.
sk: Workrave je dočasne vypnutý. Aktivita myši a klávesnice nebude sledovaná.

en: Workrave is in quiet mode. No break windows will appear.
sk: Workrave je v tichom režime. Nebudú sa objavovať žiadne okná s výzvou na prestávku.

note: FIXME: duplicate
en: Micro-break
sk: Mikro-pauza

en: Rest break
sk: Prestávka

en: Mode:
sk: Režim:

en: Open
sk: Otvoriť

en: Preferences
sk: Nastavenia

en: Exercises
sk: Cvičenia

en: Mode
sk: Režim

en: Network
sk: Sieť

en: Connect
sk: Pripojiť

en: Disconnect
sk: _Odpojiť

en: Reconnect
sk: Obnoviť spojenie

en: Statistics
sk: Štatistika

en: About...
sk: O...

en: Quit
sk: Koniec

en: _Rest break
sk: _Prestávka

en: _Normal
sk: _Normálny

en: Q_uiet
sk: T_ichý

en: _Suspended
sk: _Zastavený

en: _Connect
sk: _Pripojiť

en: Show _log
sk: Zobraziť _záznam

en: _Reading mode
sk: R_ežim čítania

en: Please relax for a few seconds
sk: Prosím oddýchnite si niekoľko sekúnd

en: Next rest break in %s
sk: Ďalšia prestávka bude o %s

en: Rest break %s overdue
sk: Prestávka o %s sa oneskoruje

en: Daily limit in %s
sk: Denný limit o %s

en: Daily limit %s overdue
sk: Prekračujete denný limit o %s

en: General
sk: Všeobecné

en: Sounds
sk: Zvuky

en: Status Window
sk: Stavové okno

en: Applet
sk: Aplet

note: Notebook
en: Timers
sk: Časovače

en: User interface
sk: Používateľské rozhranie

en: No blocking
sk: Neblokovať

en: Block input
sk: Blokovať vstupné zariadenia

en: Block input and screen
sk: Blokovať vstupné zariadenia a obrazovku

note: Options
en: Options
sk: Možnosti

en: Block mode:
sk: Blokovací režim:

en: System default
sk: Východzie nastavenia

en: (font not available)
sk: (font nie je dostupný)

en: Language:
sk: Jazyk:

en: Start Workrave on logon
sk: Spustiť Workrave pri prihlásení

en: Show system tray icon
sk: Zobraziť ikonu v oznamovacej oblasti

note: Options
en: Sound Options
sk: Možnosti zvuku

en: No sounds
sk: Bez zvukov

en: Play sounds using sound card
sk: Prehrávať zvuky pomocou zvukovej karty

en: Play sounds using built-in speaker
sk: Prehrávať zvuky pomocou zabudovaného reproduktoru

en: Volume:
sk: Hlasitosť:

en: Sound:
sk: Zvuk:

en: Mute sounds during rest break and daily limit
sk: Vypnúť zvuky počas prestávky a denného limitu

note: Sound themes
en: Sound Events
sk: Zvukové udalosti

en: Sound Theme:
sk: Téma zvuku:

en: Play
sk: Prehrať

en: Event
sk: Udalosť

en: Choose a sound
sk: Vyberte zvuk

en: Wavefiles
sk: Súbory wav

en: Use alternate monitor
sk: Používať iný typ sledovania

en: Enable this option if Workrave fails to detect when you are using your computer
sk: Použite túto voľbu, ak Workrave nedokáže detegovať vašu aktivitu

en: Mouse sensitivity:
sk: Citlivosť myši:

en: Number of pixels the mouse should move before it is considered activity.
sk: Počet pixelov, ktoré má kurzor myši prejsť, aby sa to považovalo za aktivitu.

en: Time for a micro-break?
sk: Čas na mikro-pauzu?

en: You need a rest break...
sk: Potrebujete prestávku...

en: You should stop for today...
sk: Na dnes už stačilo...

en: Break in %s
sk: Pauza o %s

en: Disappears in %s
sk: Zmizne o %s

en: Silent in %s
sk: Tichý o %s

en: Rest break for %s
sk: Prestávka po %s

en: Natural rest break
sk: Prirodzene vykonaná pauza

en: This is your natural rest break.
sk: Toto je vaša prirodzene vykonaná prestávka.

en: This is your rest break. Make sure you stand up and
    walk away from your computer on a regular basis. Just
    walk around for a few minutes, stretch, and relax.
sk: Nadišiel čas Vašej prestávky. Rozhodne nezostaňte
    sedieť -vstaňte, rozhýbte sa, choďte na chvíľu preč
    od počítača. Doprajte si niekoľko minút oddychu.

en: Take rest break now
sk: Doprajte si teraz prestávku

en: Wait
sk: Čakať

en: Place timers next to each other
sk: Umiestniť časovače vedľa seba

en: Place micro-break and rest break in one spot
sk: Umiestniť mikro-pauzu a prestávku dohromady

en: Place rest break and daily limit in one spot
sk: Umiestniť prestávku a denný limit dohromady

en: Place all timers in one spot
sk: Umiestniť všetky časovače dohromady

en: Hide
sk: Skryť

en: Show
sk: Zobraziť

en: Show only when this timer is first due
sk: Zobraziť len ak tento časovač vyprší ako prvý

en: Show status window
sk: Zobraziť stavové okno

en: The status window stays always on top of other windows
sk: Stavové okno vždy umiestniť nad ostatné okná

en: Applet enabled
sk: Povoliť aplet

en: Display
sk: Zobraziť

en: Placement:
sk: Umiestnenie:

en: Cycle time:
sk: Trvanie cyklu:

note: Layout
en: Micro-break:
sk: Mikro-pauza:

en: Rest break:
sk: Prestávka:

en: Daily limit:
sk: Denný limit:

note: Enabled/Disabled checkbox
en: Enable timer
sk: Povoliť časovač

note: Prelude frame
en: Break prompting
sk: Pripomenutie pauzy

en: Prompt before breaking
sk: Pripomenúť pred pauzou

en: Maximum number of prompts:
sk: Maximálny počet pripomenutí:

en: Show 'Postpone' button
sk: Zobraziť tlačidlo 'Odložiť'

en: Show 'Skip' button
sk: Zobraziť tlačidlo 'Preskočiť'

en: Suspend timer when inactive
sk: Zastaviť časovač pri nečinnosti

en: Regard micro-breaks as activity
sk: Považovať mikro-pauzy za aktivitu

en: Number of exercises:
sk: Počet cvičení:

en: Start restbreak when screen is locked
sk: Začať prestávku, ak je obrazovka zamknutá

en: Enable shutting down the computer from the rest screen
sk: Povoliť vypnutie počítača z obrazovky prestávky

en: Time before end:
sk: Čas pred koncom:

en: Time between breaks:
sk: Čas mezi pauzami:

en: Break duration:
sk: Dĺžka pauzy:

en: Postpone time:
sk: Čas odloženia:

en: Assists in the prevention and recovery of Repetitive Strain Injury (RSI)
sk: Pomáha pri prevencii a regenerácii opakovaných bolestivých napätí (RSI)

en: typing;break;timer;wrists;health;rsi;
sk: písanie;prestávka;časovač;zápästie;zdravie;rsi;

en: Network connect
sk: Sieťové pripojenie

en: Enter the host name and port number of a computer
    in the network you wish to connect to.
sk: Zadajte názov počítača v sieti, ku ktorému sa chcete pripojiť, 
    a jeho číslo portu.

en: Host name:
sk: Názov počítača:

en: Network log
sk: Sieťový záznam

en: Enable networking
sk: Povoliť sieťové pripojenie

en: Username:
sk: Meno:

en: Password:
sk: Heslo:

en: Allow incoming connections
sk: Povoliť prichádzajúce spojenia

en: Server settings
sk: Nastavenia serveru

en: Server port:
sk: Port serveru:

en: Reconnect attempts:
sk: Pokusov o obnovu spojenia:

en: Reconnect interval:
sk: Interval obnovy spojenia:

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: The following list specifies the hosts that Workrave connects to on
    start-up. Click the host name or port number to edit.
sk: Nasledujúci zoznam určuje počítače, ku ktorým sa Workrave pripojí
    počas štartu. Ak chcete niektorý upraviť, kliknite na názov alebo port.

en: Host name
sk: Názov počítača

en: Hosts
sk: Počítače

en: Shoulder-arm stretch
sk: Ponaťahovanie pliec a ramien

en: Keep one arm horizontally stretched in front of your chest. Push this arm with your other arm towards you until you feel a mild tension in your shoulder. Hold this position briefly, and repeat the exercise for your other arm.
sk: Držte jednu ruku predpaženú pred sebou vo výške hrudníka. Tlačte túto ruku k sebe pomocou druhej ruky, pokým nepocítite mierne pnutie v pleci. Chvíľu vydržte v tejto pozícii, potom zopakujte toto cvičenie s druhou rukou.

en: Finger stretch
sk: Ponaťahovanie prstov

en: Separate and stretch your fingers until a mild tension is felt, and hold this for 10 seconds. Relax, then bend your fingers at the knuckles, and hold again for 10 seconds. Repeat this exercise once more.
sk: Roztiahnite a napnite prsty, pokým začnete cítiť mierne pnutie. Vydržte takto 10 sekúnd. Odpočiňte si a ohnite prsty v kĺboch. Potom znovu vystrite na 10 sekúnd. Cvičenie ešte raz zopakujte.

en: Neck tilt stretch
sk: Ponaťahovanie krku bočným úklonom

en: Start with your head in a comfortable straight position. Then, slowly tilt your head to your right shoulder to gently stretch the muscles on the left side of your neck. Hold this position for 5 seconds. Then, tilt your head to the left side to stretch your other side. Do this twice for each side.
sk: Začnite s hlavou pohodlne vzpriamenou. Pomaly ju nakláňajte k pravému plecu, aby ste mierne natiahli svaly na ľavej strane krku. Vydržte takto 5 sekúnd. Potom nakláňajte hlavu k ľavému plecu, čím natiahnete svaly napravo. Urobte to 2x pre obe strany.

en: Backward shoulder stretch
sk: Zadné ponaťahovanie pliec

en: Interlace your fingers behind your back. Then turn your elbows gently inward, while straightening your arms. Hold this position for 5 to 15 seconds, and repeat this exercise twice.
sk: Prepleťte si prsty za chrbtom. Otočte si lakte zľahka dovnútra až po narovnanie rúk. Zostaňte tak 5 až 15 sekúnd. Opakujte cvik 2x.

en: Move the eyes
sk: Pohyb očí

en: Look at the upper left corner of the outside border of your monitor. Follow the border slowly to the upper right corner. Continue to the next corner, until you got around it two times. Then, reverse the exercise.
sk: Dívajte sa na ľavý horný roh monitora, vonkajší okraj. Sledujte okraj pomaly doprava až do pravého horného rohu. Pokračujte do ďalšieho rohu, až kým celý monitor neobídete 2x. Potom cvik zopakujte v opačnom smere.

en: Train focusing the eyes
sk: Cvik pre zaostrovanie očí

en: Look for the furthest point you can see behind your monitor. Focus your eyes on the remote point. Then focus on your monitor border. Repeat it. If you can't look very far from your monitor, face another direction with a longer view. Then switch your focus between a distant object and a pen held at the same distance from your eyes as your monitor.
sk: Pozrite sa na najvzdialenejší bod za Vaším monitorom. Na tento bod zaostrite svoj zrak. Potom zaostrite na rám monitoru. Opakujte to. Ak za monitorom nemáte dostatočne vzdialený bod, nájdite si iný smer, kam môžete zaostrovať do diaľky. Potom zaostrujte medzi vzdialeným objektom, a perom ktoré podržíte v rovnakej vzdialenosti od očí ako je váš monitor.

en: Look into the darkness
sk: Pohľad do tmy

en: Cover your eyes with your palms in such way that you can still open your eyelids. Now open your eyes and look into the darkness of your palms. This exercise gives better relief to your eyes compared to simply closing them.
sk: Zakryte si oči dlaňami tak, aby ste oči mohli ešte stále otvárať. Potom otvorte oči a dívajte sa do tmy vašich dlaní. Toto cvičenie uľaví Vašim očiam viac, než obyčajné zatvorenie.

en: Move the shoulders
sk: Pohyb ramien

en: Spin your right arm slowly round like a plane propeller beside your body. Do this 4 times forwards, 4 times backwards and relax for a few seconds. Repeat with the left arm.
sk: Otáčajte pravou rukou pomaly vedľa tela, ako vrtuľa na lietadle.4x dopredu, 4x dozadu, potom chvíľu oddychujte. Opakujte s ľavou rukou.

en: Move the shoulders up and down
sk: Pohyb pliec hore a dole

en: Put your hands on the armrests of your chair when you are sitting down and press your body up until your arms are straight. Try to move your head even further by lowering your shoulders. Slowly move back into your chair.
sk: V sede položte ruky na bočné opierky kresla a vytlačte telo hore až kým sú Vaše ruky vystreté. Skúste zdvihnúť hlavu ešte vyššie tým, že stlačíte plecia dole. Pomaly se vráťte do kresla.

en: Turn your head
sk: Otáčanie hlavy

en: Turn your head left and keep it there for 2 seconds. Then turn your head right and keep it there for 2 seconds.
sk: Otočte hlavu doľava a vydržte 2 sekundy. Potom ju otočte doprava a vydržte 2 sekundy.

en: Exercises player
sk: Cvičiteľ

en: Previous exercise
sk: Predchádzajúce cvičenie

en: Next exercise
sk: Ďalšie cvičenie

en: Pause exercises
sk: Pozastaviť cvičenia

en: End exercises
sk: Ukončiť cvičenia

en: Resume
sk: Obnoviť

en: Pause
sk: Pauza

en: Resume exercises
sk: Pokračovať v cvičeniach

en: Browse history
sk: Prehliadať históriu

note: Delete button
en: Delete all statistics history
sk: Vymazať celú históriu štatistík

en: Date:
sk: Dátum:

en: Breaks
sk: Pauzy

en: Break prompts
sk: Pripomenutých páuz

en: The number of times you were prompted to break, excluding repeated prompts for the same break
sk: Počet upozornení na pauzu, okrem opakovaných upozornení 
    na tú istú pauzu

en: Repeated prompts
sk: Opakovaných upozornení

en: The number of times you were repeatedly prompted to break
sk: Počet opakovaných upozornení na pauzu

en: Prompted breaks taken
sk: Upozornených a vykonaných páuz

en: The number of times you took a break when being prompted
sk: Počet páuz, na ktoré ste boli upozornení a ktoré ste absolvovali

en: Natural breaks taken
sk: Prirodzene vykonaných páuz

en: The number of times you took a break without being prompted
sk: Počet páuz, ktoré ste vykonali bez upozornenia

en: Breaks skipped
sk: Preskočených páuz

en: The number of breaks you skipped
sk: Počet páuz, ktoré ste preskočili

en: Breaks postponed
sk: Odložených páuz

en: The number of breaks you postponed
sk: Počet páuz, ktoré ste odložili

en: Overdue time
sk: Čas meškania

en: The total time this break was overdue
sk: Celkový čas, o ktorý pauza meškala

en: Usage
sk: Použitie

en: Daily
sk: Denne

en: The total computer usage for the selected day
sk: Celkový čas používania počítača pre tento deň

en: Weekly
sk: Týždenne

en: The total computer usage for the whole week of the selected day
sk: Celkový čas používania počítača pre tento týždeň

en: Monthly
sk: Mesačne

en: The total computer usage for the whole month of the selected day
sk: Celkový čas používania počítača pre tento mesiac

en: Activity
sk: Aktivita

en: Mouse usage:
sk: Použitie myši:

en: The total time you were using the mouse
sk: Celkový čas používania myši

en: Mouse movement:
sk: Pohyb myši:

en: The total on-screen mouse movement
sk: Celkový pohyb myši po obrazovke

en: Effective mouse movement:
sk: Užitočný pohyb myši:

en: The total mouse movement you would have had if you moved your mouse in straight lines between clicks
sk: Celkový pohyb myši, ktorý by ste vykonali, keby ste medzi 
    dvoma kliknutiami vždy presúvali myš po rovnej dráhe

en: Mouse button clicks:
sk: Počet kliknutí myši:

en: The total number of mouse button clicks
sk: Celkový počet kliknutí myši

en: Keystrokes:
sk: Stlačení kláves:

en: The total number of keys pressed
sk: Celkový počet stlačení kláves

en: %s, from %s to %s
sk: %s, od %s do %s

en: Warning
sk: Upozornenie

en: You have chosen to delete your statistics history. Continue?
sk: Zvolili ste vymazanie celej histórie štatistík. Pokračovať?

en: Files deleted!
sk: Súbory vymazané!

en: The files containing your statistics history have been deleted.
sk: Súbory obsahujúce históriu vašich štatistík boli vymazané.

en: File deletion failed!
sk: Chyba počas mazania súborov!

en: The files containing your statistics history could not be deleted. Try again?
sk: Súbory obsahujúce vašu históriu štatistík sa nepodarilo vymazať. Skúsiť znovu?

en: Error
sk: Chyba
