wput - en to el translation catalogue (121 entries)

en: Resuming in background. Logging output to 'wput-log'.
el: Επανάληψη στο παρασκήνιο. Καταγραφή εξόδου στο 'wput-log'.

en: Unable to open logfile
el: Αδύνατο το άνιγμα του αρχείου καταγραφής

en: Warning:
el: Προειδοποίηση:

en: background-mode might not work correctly, if the input-pipe needs to read from stdin (like cat -).
el: η λειτουργία παρασκηνίου πιθανόν να μη δουλεύει σωστά, αν ο αγωγός εισόδου χρειάζεται να διαβάσει από το stdin (όπως cat -).

en: reading urls from stdin, while running in background-mode is not reliable.
el: η ανάγνωση url από το stdin, ενώ το πρόγραμμα εκτελείται στο παρασκήνιο δεν είναι αξιόπιστη.

en: Ignoring request to turn proxy-usage on, since no proxy is configured.
el: Αγνόηση αιτήματος για ενεργοποίηση χρήσης proxy, καθώς δεν υπάρχουν ρυθμίσεις για κανένα proxy.

en: FINISHED --%s--
el: ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΗΚΕ --%s--

en: Transferred %s bytes in %d file at %s
el: Μεταφέρθηκαν %s bytes σε %d αρχεία με %s

en: Transferred %s bytes in %d files at %s
el: Μεταφέρθηκαν %s bytes από %d αρχεία σε %s

en: Skipped %d file.
el: Αγνόηση αρχείου %d.

en: Skipped %d files.
el: Αγνόηση %d αρχείων.

en: Transmission of %d file failed.
el: Η μετάδοση του %d αρχείου απέτυχε.

en: Transmission of %d files failed.
el: Η μετάδοση %d αρχείων απέτυχε.

en: Error:
el: Σφάλμα:

en: `%s' could not be resolved.
el: αδύνατη η επίλυση του `%s'.

en: Exiting.
el: Έξοδος.

en: Disabling proxy support.
el: Απενεργοποίηση υποστήριξης proxy.

en: netrc file '%s' cannot be read. skipping
el: Αδύνατη η ανάγνωση του netrc αρχείου '%s'. Αγνόηση

en: password_file '%s' cannot be read. skipping
el: Αδύνατη η ανάγνωση του password_file '%s'. Αγνόηση

en: Warning: You are using a wput password file. This is deprecated!
             Please consider switch to the widely used netrc-files.
el: Προειδοποίηση: Χρησιμοποιείτε ένα αρχείο κωδικού πρόσβασης wput. Αυτό αποδοκιμάζεται!
             Παρακαλώ, σκεφτείτε την εναλλαγή σε ευρέως χρησιμοποιούμενα αρχεία netrc.

en: Fatal error while opening '%s': %s
el: Μοιραίο λάθος κατά το άνοιγμα του '%s': %s

en: %s#%d: Option '%s' not recognized
el: %s#%d: Μη αναγνωρίσιμη επιλογή '%s'

en: %s#%d: Unknown value '%s' for '%s'
el: %s#%d: Άγνωστη τιμή '%s' για '%s'

en: Option %s should not appear here :|
el: Η επιλογή %s δεν έπρεπε να εμφανίζεται εδώ :|

en: wput version: %s
el: έκδοση wput: %s

en: Usage: wput [options] [file]... [url]...
      url        ftp://[username[:password]@]hostname[:port][/[path/][file]]
    
    Startup:
      -V, --version         Display the version of wput and exit.
      -h, --help            Print this help-screen
el: Χρήση: wput [επιλογές] [αρχείο]... [url]...
      url ftp://[χρήστης[:κωδικός]@]hostname[:θύρα][/[διαδρομή/][αρχείο]]
    
    Έναρξη:
      -V, --έκδοση Εμφάνιση της έκδοσης του wput και έξοδος.
      -h, --βοήθεια Εμφάνιση αυτής της βοηθητικής οθόνης.

en:   -b, --background      go to background after startup
el:   -b, --background εκτέλεση του προγράμματος στο παρασκήνιο μετά την έναρξη

en: 
    See wput(1) for more detailed descriptions of the options.
    Report bugs and suggestions via SourceForge at
    http://sourceforge.net/tracker/?group_id=141519
el: 
    Δείτε wput(1) για πιο αναλυτικές περιγραφές των επιλογών.
    Αναφέρετε λάθη και προτάσεις μέσω του SourceForge στο
    http://sourceforge.net/tracker/?group_id=141519

en: Remote file size is bigger than local size. Restarting at 0
el: Το μέγεθος του απομακρυσμένου αρχείου είναι μεγαλύτερο από το μέγεθος του τοπικού αρχείου. Επανέναρξη από το 0.

en: Remote file size is equal to local size. Restarting at 0
el: Το μέγεθος του απομακρυσμένου αρχείου είναι ίσο με το μέγεθος του τοπικού αρχείου. Επανέναρξη από το 0.

en: Remote file size is smaller than local size. Restarting at 0.
el: Το μέγεθος του απομακρυσμένου αρχείου είναι μικρότερο από το μέγεθος του τοπικού αρχείου. Επανέναρξη από το 0.

en: Cannot open local source file to read
el: Αδύνατο το άνοιγμα του τοπικού πηγαίου αρχείου για ανάγνωση

en: opening the input-pipe failed: %s
el: Το άνοιγμα του αγωγού εισόδου απέτυχε: %s

en: Disabling resuming due to ascii-mode transfer
el: Απενεργοποίηση επανάληψης λόγω λειτουργίας ascii για τη μεταφορά.

en: local file could not be read: %s
el: αδύνατη η ανάγνωση του τοπικού αρχείου: %s

en: Error encountered during uploading data
el: Υπήρξε σφάλμα κατά το ανέβασμα δεδομένων

en: Error encountered during uploading data (%s)
el: Υπήρξε σφάλμα κατά το ανέβασμα δεδομένων (%s)

en: Removing source file `%s'
el: Αφαίρεση πηγαίου αρχείου `%s'

en: Failed to change to target directory. Skipping this file/dir.
el: Αποτυχία αλλαγής φακέλου προορισμού. Αγνόηση του αρχείου/φακέλου.

en: -- Skipping file: `%s'
el: -- Αγνόηση αρχείου: `%s'

en: Skipping all files from this account...
el: Αγνόηση όλων των αρχείων από αυτό το λογαριασμό...

en: Unable to set transfer mode. Assuming binary
el: Αδύνατος ο ορισμός λειτουργίας μεταφοράς. Θεωρείται δυαδική

en: Skipping this file due to resume/upload/skip rules.
el: Αγνόηση αρχείου λόγω κανόνων για επανάληψη/ανέβασμα/αγνόηση.

en: -- Skipping file: %s
el: -- Αγνόηση αρχείου: %s

en: Send Failed (%s)
el: Η αποστολή απέτυχε (%s)

en: Skipping this file
el: Αγνόηση του αρχείου

en: Assuming the proxy to do the task.
el: Θεωρείται ότι το proxy έχει αναλάβει την εργασία.

en: Skipping this URL.
el: Αγνόηση του URL.

en: URL: # or ? functions unimplemented. Assuming they are part of the filename.
el: URL: # ή ? συναρτήσεις δεν έχουν υλοποιηθεί. Θεωρούνται ως μέρος του ονόματος που έχει το αρχείο.

en: client: can't open stream socket
el: client: αδύνατο το άνοιγμα stream socket

en: server: can't open new socket
el: server: αδύνατο το άνοιγμα νέου socket

en: server: can't bind local address
el: server: απέτυχε το bind στην τοπική διεύθυνση

en: error accepting the incoming connection
el: σφάλμα αποδοχής της εισερχόμενης σύνδεσης

en: Receive-Warning: read() timed out. Read '%s' so far.
el: Σφάλμα λήψης: Η συνάρτηση read() ξεπέρασε τον καθορισμένο χρόνο. Ανάγνωση '%s' μέχρι στιγμής.

en: Receive-Error: read() failed. Read '%s' so far. (errno: %s (%d))
el: Σφάλμα λήψης: η συνάρτηση read() απέτυχε. Ανάγνωση '%s' μέχρι τώρα. (αριθμός σφάλματος %s (%d))

en: recv() timed out. No data received
el: Η συνάρτηση recv() ξεπέρασε τον καθορισμένο χρόνο. Δεν έγινε λήψη δεδομένων

en: failed.
el: απέτυχε.

en: Connection to proxy cannot be established.
el: Αδύνατη η εδραίωση σύνδεσης στο proxy

en: read() failed: %d (%d: %s)
el: η read() απέτυχε: %d (%d: %s)

en: Proxy version mismatch (%d)
el: Η έκδοση proxy δεν ταιριάζει (%d)

en: Proxy discarded listen-request. Error-Code: %d
el: Το proxy απέρριψε το αίτημα ακρόασης. Κωδικός σφάλματος: %d

en: Proxy is listening on %s:%d for incoming connections
el: Ακρόαση του proxy για εισερχόμενες συνδέσεις στην %s:%d

en: Using SOCKS5-Proxy %s:%d...
el: Χρήση SOCKS5-Proxy %s:%d...

en: Proxy connection established.
el: Proxy σύνδεση εδραιώθηκε.

en: Connection through proxy failed. Error-code: %d
el: Σύνδεση μέσω proxy απέτυχε. Κωδικός σφάλματος: %d

en: Connection could not be established.
    Proxy states '%s'
el: Αδύνατη η εδραίωση σύνδεσης.
    Κατάσταση proxy '%s'

en: Receive-Error: Connection broke down.
el: Σφάλμα λήψης: Διακοπή σύνδεσης.

en: Receive-Error: Invalid FTP-answer (%d bytes): %s
el: Σφάλμα λήψης: Άκυρη FTP-απάντηση (%d bytes): %s

en: Reconnecting to be sure, nothing went wrong
el: Επανάληψη σύνδεσης για σιγουριά, δε συνέβη κανένα σφάλμα

en: Connecting to %s:%d...
el: Σύνδεση σε %s:%d...

en: failed!
el: απέτυχε!

en: connected
el: σε σύνδεση

en: Connection failed (%s)
el: Σύνδεση απέτυχε (%s)

en: TLS encryption is explicitly required, but could not be established.
el: Απαιτείται ρητά κρυπτογράφηση TLS, αλλά στάθηκε αδύνατη.

en: Logging in as %s ...
el: Αυθεντικοποίηση ως %s ...

en: remote server requires a password, but none set. Using an empty one.
el: Ο απομακρυσμένος server απαιτεί κωδικό, αλλά δεν έχει οριστεί κανείς. Χρήση κενού κωδικού.

en: Server requires account login, which is not supported.
el: O server απαιτεί είσοδο στο λογαριασμό, η οποία δεν υποστηρίζεται.

en: Login-Sequence failed (%s)
el: Η ακολουθία σύνδεσης απέτυχε (%s)

en: Logged in!
el: Επιτυχής σύνδεση!

en: failed (%s).
el: απέτυχε (%s).

en: encrypted!
el: κρυπτογραφημένο!

en: Setting data protection level to private ...
el: Το επίπεδο προστασίας δεδομένων ορίστηκε σε προσωπικό ...

en: done.
el: ολοκληρώθηκε.

en: done (%s).
el: ολοκληρώθηκε (%s).

en: Connection cancelled (%s)
el: Η σύνδεση ακυρώθηκε (%s)

en: done (modified on %d.%d.%d at %d:%d:%d)
el: ολοκληρώθηκε (αλλαγή την %d.%d.%d στις %d:%d:%d)

en: done (%s bytes)
el: ολοκληρώθηκε  (%s bytes)

en:  failed (%s).
el:  απέτυχε (%s).

en: listing directory failed (%s)
el: η δημιουργία λίστας φακέλου απέτυχε (%s)

en: failed.
    Server seems not to support resuming. Restarting at 0
el: απέτυχε.
    Ο εξυπηρετητής δεν υποστηρίζει επαναλήψεις. Επανέναρξη από το 0

en: [not done, but should be allright]
el: [δεν ολοκληρώθηκε, αλλά πρέπει να έγιναν όλα σωστά]

en: failed (%s). (disabling resuming)
el: απέτυχε (%s). (απενεργοποίηση επανάληψης)

en: Trying to switch PORT/PASV mode
el: Προσπάθεια εναλλαγής PORT/PASV λειτουργίας

en: failed (%d %s). (skipping)
el: αποτυχία (%d %s). (αγνόηση)

en: connection failed.
el: Η σύνδεση απέτυχε.

en: Trying to listen on proxy server...
el: Προσπάθεια ακρόασης στον εξυπηρετητή proxy...

en: failed. Falling back to listen locally
el: απέτυχε. Επιστροφή σε τοπική ακρόαση για συνδέσεις

en: Using port-mode. Unable to use the http-proxy for this connection
el: Χρήση port-λειτουργίας. Αδύνατη η χρήση του http-proxy για αυτή τη σύνδεση

en: Cannot determine local IP address
el: Αδύνατο να καθοριστεί η τοπική διεύθυνση IP

en: parse-error in escaped character: %c is not a hexadecimal character
el: σφάλμα ανάλυσης σε χαρακτήρα διαφυγής: %c δεν είναι δεκαεξαδικός χαρακτήρας

en: Waiting %d seconds...
el: Αναμονή %d δευτερολέπτων

en: No http-header found. Assuming socks-proxy $host:$port for `%s'
el: Δε βρέθηκε http-header. Θεωρείται socks-proxy $host:$port για `%s'

en: No port specified. Assuming default port %d.
el: Δεν έχει διευκρινιστεί θύρα. Θεωρείται προεπιλεγμένη θύρα %d.

en: Error encountered but ignored during stat of `%s'.
el: Υπήρξε σφάλμα αλλά αγνοήθηκε, στην εντολή stat του `%s'.

en: Error encountered but ignored during opendir of `%s'.
el: Υπήρξε σφάλμα αλλά αγνοήθηκε, στην εντολή opendir του `%s'.

en: Seems as though there are two equivalent entries to upload.
el: Φαίνεται πως υπάρχουν δύο ίδιες καταχωρήσεις που ανεβαίνουν.

en: the url `%s' could not be parsed
el: Αδύνατη η ανάλυση του url `%s'

en: Neither a remote location nor a local filename has been specified. Assuming you want to upload the current working directory to the remote server.
el: Δεν έχει οριστεί ούτε η απομακρυσμένη τοποθεσία ούτε το τοπικό όνομα αρχείου. Θεωρείται ότι θέλετε να ανεβάσετε τον τρέχοντα φάλελο εργασίας στο server.

en: No local file specified and no file found from URL.
    Assuming the current working directory is to be uploaded to the remote server.
el: Δεν έχει οριστεί τοπικό αρχείο, ούτε βρέθηκε στο URL.
    Θεωρείται ότι θέλετε να ανεβάσετε τον τρέχοντα φάλελο εργασίας στο server.

en: File `%s' does not exist. Don't know what to do about this URL.
el: Το αρχείο `%s' δε βρέθηκε. Δεν γνωρίζω τι να κάνω με το URL.

en: Length: %s
el: Μήκος: %s

en:  [%s to go]
el:  [%s ακόμα]

en: %* [ skipped %dK ]
    %* %dK
el: %* [ αγνόηση %dK ]
    %* %dK

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
el: Μη υποστηριζόμενος τύπος καταλόγου, δοκιμάζω να τον διαβάσω σαν Unix κατάλογο.

en: Index of /%s on %s:%d
el: Κατάλογος του /%s στο %s:%d

en: time unknown
el: ώρα άγνωστη

en: File
el: Αρχείο

en: Directory
el: Κατάλογος

en: Link
el: Σύνδεση

en: Not sure
el: Όχι απόλυτα σίγουρος

en:  (%s bytes)
el:  (%s byte)
