wput - en to gl translation catalogue (140 entries)

en: Resuming in background. Logging output to 'wput-log'.
gl: Continuando en segundo plano. Escribindo log a 'wput-log'.

en: Unable to open logfile
gl: É imposible abrir o ficheiro

en: Warning:
gl: Aviso:

en: background-mode might not work correctly, if the input-pipe needs to read from stdin (like cat -).
gl: O modo en segundo plano pode non funcionar correctamente se a tubería de entrada ten que se ler dende stdin (coma cat -).

en: reading urls from stdin, while running in background-mode is not reliable.
gl: lendo urls dende stdin, funcionando no modo en segundo plano non é fiable.

en: Ignoring request to turn proxy-usage on, since no proxy is configured.
gl: ignorando petición para activar o uso do proxy (proxy-usage), porque non hai ningún proxy configurado.

en: FINISHED --%s--
gl: REMATADO --%s--

en: Transferred %s bytes in %d file at %s
gl: Transferidos %s bytes a %d ficheiro en %s

en: Transferred %s bytes in %d files at %s
gl: Transferidos %s bytes a %d ficheiros en %s

en: Skipped %d file.
gl: Saltouse %d ficheiro.

en: Skipped %d files.
gl: Saltáronse %d ficheiros.

en: Transmission of %d file failed.
gl: Fallou a transmisión de %d ficheiro.

en: Transmission of %d files failed.
gl: Fallou a transmisión de %d ficheiros.

en: Error:
gl: Erro:

en: `%s' could not be resolved.
gl: `%s' non se puido resolver.

en: Exiting.
gl: Saíndo.

en: Disabling proxy support.
gl: Desabilitando o soporte proxy.

en: netrc file '%s' cannot be read. skipping
gl: o ficheiro netrc '%s' non se pode ler. saltando

en: password_file '%s' cannot be read. skipping
gl: o ficheiro de contrasinais (password_file) '%s' non se pode leer. saltando

en: Warning: You are using a wput password file. This is deprecated!
             Please consider switch to the widely used netrc-files.
gl: Aviso: Estás usando n ficheiro de contrasinais de wput. isto é obsoleto!
             Por favor considera cambiar para os ficheiros netrc (netrc-files) ampliamente usados.

en: Fatal error while opening '%s': %s
gl: Error fatal abrindo '%s'. %s

en: %s#%d: Option '%s' not recognized
gl: %s#%d: A opción '%s' non se recoñece

en: %s#%d: Unknown value '%s' for '%s'
gl: %s#%d: Valor descoñecido '%s' para '%s'

en: Option %s should not appear here :|
gl: A opción %s non debería aparecer aquí :|

en: You supplied an input-pipe. This is only to be used as fallback, if no filename can be found from the URL. This might not be the desired behavour. TODO
gl: Suministraches unha tubería de entrada. Isto só se usa como opción de reserva se non se pode atopar un nome de ficheiro na URL. Isto pode non ser o comportamento desexado. POR FACER

en: wput version: %s
gl: versión de wput: %s

en: Usage: wput [options] [file]... [url]...
      url        ftp://[username[:password]@]hostname[:port][/[path/][file]]
    
    Startup:
      -V, --version         Display the version of wput and exit.
      -h, --help            Print this help-screen
gl: Uso: wput [opcións] [ficheiro]... [url]...
      url ftp://[nomedeusuario[:contrasinal]@nomedehost[:port][/ruta/][ficheiro]]
    
    Inicio:
      -V, -version Amosa a versión dowput e sae.
      -h, -help Imprime esta axuda en pantalla

en:   -b, --background      go to background after startup
gl:   -b, -background ir a segundo plano despois do inicio

en: Logging and input file:
      -o,  --output-file=FILE      log messages to FILE
      -a,  --append-output=FILE    append log messages to FILE
      -q,  --quiet                 quiet (no output)
      -v,  --verbose               be verbose
      -d,  --debug                 debug output
      -nv, --less-verbose          be less verbose
      -i,  --input-file=FILE       read the URLs from FILE
      -s,  --sort                  sorts all input URLs by server-ip and path
           --basename=PATH         snip PATH off each file when appendig to an URL
      -I,  --input-pipe=COMMAND    take the output of COMMAND as data-source
      -R,  --remove-source-files   unlink files upon successful upload
gl: Ficheiro de entrada e de log:
      -o, --output-file=FICHEIRO escribir as mensaxes de log no FICHEIRO
      -a, --append-output=FICHEIRO engadir mensaxes de log ao FICHEIRO
      -q, --quiet silencioso (sen saída)
      -v, --verbose se lercha
      -d, --debug fai debug da saída
      -nv, --less-verbose se menos lercha
      -i, --input-file=FICHEIRO le as URLs dende FICHEIRO
      -s, --sort ordea todas as URLs de entrada por ip de servidor e ruta
           --basename=RUTA elimina a RUTA de cada ficheiro cando se engadir a unha URL
      -I, --input-pipe=COMANDO colle a saída do COMANDO como entrada de datos
      -R, --remove-source-files borra (unlink) os ficheiros despois dunha subida con éxito

en: FTP-Options:
      -p,  --port-mode             no-passive, turn on port mode ftp (def. pasv)
      -A,  --ascii                 force ASCII  mode-transfer
      -B,  --binary                force BINARY mode-transfer
      -m,  --chmod                 change mode of transferred files ([0-7]{3})
gl: Opcións de FTP:
      -p, --port-mode no-passive, activa o modo de porto non pasivo do ftp (por defecto é pasivo)
      -A, --ascii forza o modo de transferencia ASCII
      -B, --binary forza o modo de transferencia binario
      -m, --chmod cambia o modo dos ficheiros transferidos ([0-7]{3})

en: 
    See wput(1) for more detailed descriptions of the options.
    Report bugs and suggestions via SourceForge at
    http://sourceforge.net/tracker/?group_id=141519
gl: 
    Ver wput(1) para descripción máis detalladas das opcións.
    Informa de erros (bugs) e suxerencias a través de SourceForge en
    http://sourceforge.net/tracker/?group_id=141519

en: Remote file size is bigger than local size. Restarting at 0
gl: O tamaño do ficheiro remoto é maior do tamaño local. Reiniciando en 0

en: Remote file size is equal to local size. Restarting at 0
gl: O tamaño do ficheiro remoto é igual ao tamaño local. Reiniciando en 0

en: Remote file size is smaller than local size. Restarting at 0.
gl: O tamaño do ficheiro remoto é menor do tamaño local. Reiniciando en 0

en: Cannot open local source file to read
gl: Non podo abrir o ficheiro fonte local para lectura

en: opening the input-pipe failed: %s
gl: Fallo abrindo a tubería de entrada: %s

en: Disabling resuming due to ascii-mode transfer
gl: Desactivando reintentar debido à transferencia en modo ascii

en: local file could not be read: %s
gl: O ficheiro local non se pode ler: %s

en: Error encountered during uploading data
gl: Atopouse un erro subindo os datos

en: Error encountered during uploading data (%s)
gl: Atopouse un erro subindo os datos (%s)

en: Removing source file `%s'
gl: Eliminando o ficheiro fonte '%s'

en: No such file or directory: %s
gl: Non existe este ficheiro ou directorio: %s

en: RMD of directory %s failed, probably not empty; deleting recursively
gl: Fallou o borrado (RMD) do directorio %s, probabelmente non está baleiro; borrando recursivamente

en: Failed to change to target directory. Skipping this file/dir.
gl: Fallo cambiando ao directorio de destino. Saltando este ficheiro/directorio

en: Directory empty, deletion failed.
gl: Directorio baleiro, borrado fallido.

en: Failed to change to parent directory. Skipping this file/dir.
gl: Fallo cambiando para o directorio pai. Saltando este ficheiro/directorio

en: 
    %s deleted.
gl: 
    %s borrado.

en: -- Skipping file: `%s'
gl: -- Saltando ficheiro: `%s'

en: --%s-- Deleting file/dir: ftp://%s:xxxxx@%s:%d/%s%s%s
gl: --%s-- Borrando ficheiro/dir: ftp://%s:xxxxx@%s:%d/%s%s%s

en: Skipping all files from this account...
gl: Saltando todos os ficheiros de esta conta...

en: Unable to set transfer mode. Assuming binary
gl: É imposible estabelecer o modo de transferencia. Asumindo o modo binario

en: Skipping this file due to resume/upload/skip rules.
gl: Saltando este ficheiro debido as reglas de reintento/subida/salto.

en: -- Skipping file: %s
gl: -- Saltando o ficheiro: %s

en: Send Failed (%s)
gl: Fallou o envio (%s)

en: Delete Failed.
gl: Fallou o borrado.

en: Skipping this file
gl: Saltando este ficheiro

en: Assuming the proxy to do the task.
gl: Asumindo que o proxy fará esta tarea.

en: Skipping this URL.
gl: Saltando esta URL

en: URL: # or ? functions unimplemented. Assuming they are part of the filename.
gl: URL: as funcións # ou ? non están implementadas. Asumindo que son parte do nome de ficheiro

en: client: can't open stream socket
gl: cliente: non pode abrir o stream socket

en: server: can't open new socket
gl: servidor: non pode abrir un novo socket

en: server: can't bind local address
gl: servidor: non pode enlazar a dirección local

en: error accepting the incoming connection
gl: erro aceptando a conexión de entrada

en: TLS handshake failed
gl: fallou o handshake TLS

en: Receive-Warning: read() timed out. Read '%s' so far.
gl: Aviso de recepción: read() expirou. '%s' lido demasiado lonxe.

en: Receive-Error: read() failed. Read '%s' so far. (errno: %s (%d))
gl: Erro de recepción: read() fallou. '%s' lido demasiado lonxe. (errno: %s (%d))

en: recv() timed out. No data received
gl: recv() expirou. Non se recibiron datos

en: failed.
gl: fallou.

en: Connection to proxy cannot be established.
gl: A conexión co proxy non se puido estabelecer.

en: read() failed: %d (%d: %s)
gl: read() fallou: %d (%d: %s)

en: Proxy version mismatch (%d)
gl: A versión do proxy non coincide (%d)

en: Proxy authentication failure
gl: Fallo de autenticación de proxy

en: Proxy method mismatch (%d)
gl: O método do proxy non coincide (%d)

en: Proxy discarded listen-request. Error-Code: %d
gl: O proxy descartou a petición de escoita. Código de erro: %d

en: Disabling listen-tries for proxy
gl: Desactivando os intentos de escoita para o proxy

en: Proxy is listening on %s:%d for incoming connections
gl: O proxy está a escoitar en %s:%d por conexións de entrada

en: Proxy encountered an error while accepting. Error-Code: %d
gl: O proxy atopou un erro mentras aceptaba. Código de erro: %d

en: Using SOCKS5-Proxy %s:%d...
gl: Usando o proxy SOCKS5 %s:%d...

en: Proxy connection established.
gl: Estabelecida a conexión co proxy.

en: Connection through proxy failed. Error-code: %d
gl: A conexión ao través do proxy fallou. Código de erro: %d

en: Connection could not be established.
    Proxy states '%s'
gl: A conexión non se pode estabelecer.
    O proxy estabelece '%s'

en: Receive-Error: Connection broke down.
gl: Erro de recepción: a conexión caeu.

en: Receive-Error: Invalid FTP-answer (%d bytes): %s
gl: Erro de recepción: resposta de FTP inválida (%d bytes): %s

en: Reconnecting to be sure, nothing went wrong
gl: Reconectando para estar seguro, nada saíu mal

en: Connecting to %s:%d...
gl: Conectando a %s:%d...

en: failed!
gl: Fallou!

en: connected
gl: conectado

en: Connection failed (%s)
gl: Fallou a conexión (%s)

en: TLS encryption is explicitly required, but could not be established.
gl: A encriptación TLS se require explicitamente, pero non se puido estabelecer.

en: Logging in as %s ...
gl: Iniciando sesión como %s ...

en: remote server requires a password, but none set. Using an empty one.
gl: o servidor remoto require un contrasinal pero non se estabeleceu ningún. Usando un contrasinal baleiro.

en: Server requires account login, which is not supported.
gl: O servidor require unha conta de inicio que non está soportado.

en: Login-Sequence failed (%s)
gl: A secuencia de inicio de sesión fallou (%s)

en: Logged in!
gl: Conectado!

en: failed (%s).
gl: fallou (%s).

en: encrypted!
gl: encriptado!

en: Setting data protection level to private ...
gl: Estabeleciendo o nivel de protección de datos a privado ...

en: done.
gl: feito.

en: done (%s).
gl: feito (%s).

en: Connection cancelled (%s)
gl: Conexión cancelada (%s)

en: done (modified on %d.%d.%d at %d:%d:%d)
gl: feito (modificado o %d-%d-%d as %d:%d:%d)

en: done (%s bytes)
gl: feito (%s bytes)

en:  failed (%s).
gl:  fallou (%s).

en:  done.
gl:  feito.

en: Cannot initiate data-connection (%s)
gl: Non podo iniciar a conexión de datos (%s)

en: listing directory failed (%s)
gl: fallou o listado do directorio (%s)

en: failed.
    Server seems not to support resuming. Restarting at 0
gl: fallou.

en: [not done, but should be allright]
gl: [non está feito, pero debería estar todo ben]

en: failed (%s). (disabling resuming)
gl: fallou (%s). (desactivando o reintento)

en: Trying to switch PORT/PASV mode
gl: Tentando cambiar ao modo PORT/PASV

en: failed (%d %s). (skipping)
gl: fallou (%d %s). (saltando)

en: failed (%s)
gl: fallou (%s)

en: connection failed.
gl: fallou a conexión.

en: Trying to listen on proxy server...
gl: Tentando escoitar no servidor proxy...

en: failed. Falling back to listen locally
gl: fallou. Cambiando a escoitar localmente

en: Unless FXP is enabled remotely, your control-connection should be from the same IP-address, as your PORT bind-request. So you should consider PASV-mode or reconnect without a proxy.
gl: Salvo que o FXP esté activado remotamente, a túa conexión de control debe ser dende a mesma dirección IP, como a túa petición de enlace (bind-request) PORT. Así que deberías considerar o modo pasvo ou reconectar sen un proxy.

en: Using port-mode. Unable to use the http-proxy for this connection
gl: Usando o modo port-mode. Non é posible utilizar o proxy http para esta conexión

en: Cannot determine local IP address
gl: Non podo determinar a dirección IP local

en: parse-error in escaped character: %c is not a hexadecimal character
gl: erro de interpretación no carácter escapado: %c non é un carácter hexadecimal

en: Waiting %d seconds...
gl: Esperando %d segundos...

en: No http-header found. Assuming socks-proxy $host:$port for `%s'
gl: Non se atopou unha cabeceira http. Asumindo o proxy socks $host:$port para `%s'

en: No port specified. Assuming default port %d.
gl: Non se especificou un porto. Asumindo o porto por defecto %d.

en: Error: Please specify a url first.
gl: Erro: Por favor especifica a url primeiro.

en: Error encountered but ignored during stat of `%s'.
gl: Atopouse un erro durante o acceso (stat) de `%s' pero se ignorou.

en: Error encountered but ignored during opendir of `%s'.
gl: Atopouse un erro abrindo o directorio `%s' pero se ignorou.

en: Seems as though there are two equivalent entries to upload.
gl: Semella que hai dúas entradas equivalente para subir.

en: the url `%s' could not be parsed
gl: a url `%s' non pode ser interpretada

en: Neither a remote location nor a local filename has been specified. Assuming you want to upload the current working directory to the remote server.
gl: Non se especificou nin unha localidade remota nin un ficheiro local. Asumindo que queres subir o directorio de traballo actual ao servidor remoto.

en: No local file specified and no file found from URL.
    Assuming the current working directory is to be uploaded to the remote server.
gl: Non se especificou un ficheiro local e non se atopou un ficheiro na URL.
    Asumindo que se vai subir o directorio de traballo actual ao servidor remoto.

en: File `%s' does not exist. Assuming you supply its input using the -I flag.
gl: O ficheiro `%s' non existe. Asumindo que suministras a súa entrada usando a opción -l.

en: File `%s' does not exist. Don't know what to do about this URL.
gl: O ficheiro `%s' non existe. Non sei que facer con esta URL.

en: Length: %s
gl: Lonxitude: %s

en: %* [ skipped %dK ]
    %* %dK
gl: %* [ saltados %dK ]
    %* %dK

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
gl: Tipo de listado non soportado, probando o analizador de listados Unix.

en: Index of /%s on %s:%d
gl: Índice de /%s en %s:%d

en: time unknown
gl: hora descoñecida

en: File
gl: Ficheiro

en: Directory
gl: Directorio

en: Link
gl: Ligazón

en: Not sure
gl: Non seguro
