wput 0.6 tr - en to tr translation catalogue (130 entries)

en: Resuming in background. Logging output to 'wput-log'.
tr: Arkaplanda devam ediliyor. Çıktı 'wput-log'a kaydediliyor.

en: Unable to open logfile
tr: Log dosyası açılamadı

en: Warning:
tr: Uyarı:

en: background-mode might not work correctly, if the input-pipe needs to read from stdin (like cat -).
tr: girdi dizisinin stdin'den (cat gibi-) okuması gerekiyorsa, arkaplan-modu doğru çalışmayabilir.

en: reading urls from stdin, while running in background-mode is not reliable.
tr: arkaplan modunda çalışırken stdin'den urllerin okunması güvenilir değildir.

en: Ignoring request to turn proxy-usage on, since no proxy is configured.
tr: Hiçbir proxy ayarlanmadığı için, proxy kullanımını açma isteği yoksayılıyor.

en: FINISHED --%s--
tr: BİTTİ --%s--

en: Transferred %s bytes in %d file at %s
tr: Transfer edildi %s byte %d dosyada %s 'de

en: Transferred %s bytes in %d files at %s
tr: Transfer edildi %s byte %d dosyalarda %s 'de

en: Skipped %d file.
tr: %d dosyası atlandı.

en: Skipped %d files.
tr: %d dosyaları atlandı.

en: Transmission of %d file failed.
tr: %d dosyasının transferi başarısız oldu.

en: Transmission of %d files failed.
tr: %d dosyalarıının transferi başarısız oldu.

en: Error:
tr: Hata:

en: `%s' could not be resolved.
tr: '%s' çözümlenemedi.

en: Exiting.
tr: Kapatılıyor.

en: Disabling proxy support.
tr: Proxy desteği devredışı bırakılıyor.

en: netrc file '%s' cannot be read. skipping
tr: netrc '%s' dosya okunamıyor. atlanıyor

en: password_file '%s' cannot be read. skipping
tr: password_file '%s' okunamıyor. atlanıyor

en: Warning: You are using a wput password file. This is deprecated!
             Please consider switch to the widely used netrc-files.
tr: Uyarı: Bir wput şifre dosyası kullanıyorsunuz. Bunu yapmamanız şiddetle tavsiye edilir!
          Lütfen yaygın olarak kullanılan netrc-dosyalarına geçmeyi deneyin.

en: Fatal error while opening '%s': %s
tr: '%s' açılırken ciddi bir hata oluştu: %s

en: %s#%d: Option '%s' not recognized
tr: %s#%d: '%s' özelliği tanınmadı

en: %s#%d: Unknown value '%s' for '%s'
tr: %s#%d: Bilinmeyen '%s' değeri '%s' için

en: Option %s should not appear here :|
tr: %s opsiyonu burada yer almamalı :|

en: You supplied an input-pipe. This is only to be used as fallback, if no filename can be found from the URL. This might not be the desired behavour. TODO
tr: Bir input-pipe girdiniz. Bu yalnızca URLden bir dosya adı bulunamazsa kullanmak içindir. Bu, arzulanan davranış olmayabilir. TODO

en: wput version: %s
tr: wput versiyonu: %s

en: Usage: wput [options] [file]... [url]...
      url        ftp://[username[:password]@]hostname[:port][/[path/][file]]
    
    Startup:
      -V, --version         Display the version of wput and exit.
      -h, --help            Print this help-screen
tr: Kullanım: wput [opsiyonlar] [dosya]... [url]...
      url        ftp://[kullanıcı-adı[:şifre]@]host-adı[:port][/[yol/][dosya]]
    
    Başlangıç:
      -v, --version         wput versiyonunu göster ve çık.
      -h, --help            Bu yardım ekranını yazdır

en:   -b, --background      go to background after startup
tr:   -b, --background      başlangıçtan sonra arkaplana geç

en: Logging and input file:
      -o,  --output-file=FILE      log messages to FILE
      -a,  --append-output=FILE    append log messages to FILE
      -q,  --quiet                 quiet (no output)
      -v,  --verbose               be verbose
      -d,  --debug                 debug output
      -nv, --less-verbose          be less verbose
      -i,  --input-file=FILE       read the URLs from FILE
      -s,  --sort                  sorts all input URLs by server-ip and path
           --basename=PATH         snip PATH off each file when appendig to an URL
      -I,  --input-pipe=COMMAND    take the output of COMMAND as data-source
      -R,  --remove-source-files   unlink files upon successful upload
tr: Günlük ve girdi dosyası:
      -o,  --output-file=DOSYA     mesajları DOSYA'ya kaydet
      -a,  --append-output=DOSYA   günlük mesajlarını DOSYA'ya ekle
      -q,  --quiet                 kapat (çıktı yok)
      -v,  --verbose               be verbose
      -d,  --debug                 debug çıktısı
      -nv, --less-verbose          be less verbose
      -i,  --input-file=DOSYA      URL'leri DOSYA'dan oku
      -s,  --sort                  tüm girdi URL'lerini sunucu-ip ve yola göre sıralar
           --basename=YOL          Bir URL'ye eklerken her dosyadan YOL'u kırp
      -I,  --input-pipe=KOMUT      KOMUT'un çıktısını veri-kaynağı olarak al
      -R,  --remove-source-files   başarılı yükleme sonunda dosyaları sil

en: 
    See wput(1) for more detailed descriptions of the options.
    Report bugs and suggestions via SourceForge at
    http://sourceforge.net/tracker/?group_id=141519
tr: 
    Opsiyonların daha detaylı açıklamaları için wput(1) 'e bakınız.
    Bug ve önerilerinizi SourceForge aracılığıyla bildiriniz
    http://sourceforge.net/tracker/?group_id=141519

en: Remote file size is bigger than local size. Restarting at 0
tr: Uzaktaki dosya büyüklüğü yerel büyüklükten daha büyük. 0 dan başlatılıyor

en: Remote file size is equal to local size. Restarting at 0
tr: Uzaktaki dosya büyüklüğü yerel dosya ile aynı. 0'dan yeniden başlatılıyor

en: Remote file size is smaller than local size. Restarting at 0.
tr: Uzaktaki dosya büyüklüğü yerel dosyadan küçük. 0'dan yeniden başlatılıyor

en: Cannot open local source file to read
tr: Yerel kaynak dosyası okunmak üzere açılamıyor

en: opening the input-pipe failed: %s
tr: input-pipe açılamadı: %s

en: Disabling resuming due to ascii-mode transfer
tr: Ascii-mod transfer olduğu için yenidenbaşlama devre dışı bırakılıyor

en: local file could not be read: %s
tr: yerel dosya okunamadı: %s

en: Error encountered during uploading data
tr: Veri yüklemesi sırasında hata ile karşılaşıldı

en: Error encountered during uploading data (%s)
tr: Veri yüklenirken hata ile karşılaşıldı (%s)

en: Removing source file `%s'
tr: Kaynak dosyası siliniyor '%s'

en: Failed to change to target directory. Skipping this file/dir.
tr: Hedef dizin değiştirilemedi. Bu dosya/dizin atlanıyor.

en: -- Skipping file: `%s'
tr: --Dosya atlanıyor: '%s'

en: Skipping all files from this account...
tr: Bu hesaptan tüm dosyalar atlanıyor...

en: Unable to set transfer mode. Assuming binary
tr: Transfer modu ayarlanamadı. Binary olduğu varsayılıyor

en: Skipping this file due to resume/upload/skip rules.
tr: Bu dosya yenidenbaşlama/yükleme/atlama kurallarına göre atlanıyor.

en: -- Skipping file: %s
tr: --Dosya atlanıyor: %s

en: Send Failed (%s)
tr: Gönderme Başarısız (%s)

en: Skipping this file
tr: Bu dosya atlanıyor

en: Assuming the proxy to do the task.
tr: Proxynin görev yapacağı varsayılıyor.

en: Skipping this URL.
tr: Bu URL atlanıyor.

en: URL: # or ? functions unimplemented. Assuming they are part of the filename.
tr: URL: # veya ? fonksiyonları içermiyor. Bunların dosya adının bir parçası olduğu varsayılıyor.

en: client: can't open stream socket
tr: alıcı: akış socketi açılamıyor

en: server: can't open new socket
tr: sunucu: yeni socket açılamıyor

en: server: can't bind local address
tr: sunucu: yerel adres bağlanamıyor

en: error accepting the incoming connection
tr: gelen bağlantıyı kabul etmede hata

en: Receive-Warning: read() timed out. Read '%s' so far.
tr: Alım-Uyarısı: read() zamanı aşıldı. '%s' okundu.

en: Receive-Error: read() failed. Read '%s' so far. (errno: %s (%d))
tr: Alım-Hatası: read() başarısız. Şimdiye kadar '%s' okundu. (hatakodu: %s (%d))

en: recv() timed out. No data received
tr: recv() zamanı aşıldı. Hiçbir veri alınmadı

en: failed.
tr: başarısız.

en: Connection to proxy cannot be established.
tr: Proxye bağlantı kurulamıyor.

en: read() failed: %d (%d: %s)
tr: read() başarısız: %d (%d: %s)

en: Proxy version mismatch (%d)
tr: Proxy versiyonu uyuşmuyor (%d)

en: Proxy authentication failure
tr: Proxy doğrulama başarısız

en: Proxy method mismatch (%d)
tr: Proxy metodu uyuşmuyor (%d)

en: Proxy discarded listen-request. Error-Code: %d
tr: Proxy dinleme-isteğini reddetti. Hata-Kodu: %d

en: Disabling listen-tries for proxy
tr: Proxy için dinleme-denemesi devre dışı bırakılıyor

en: Proxy is listening on %s:%d for incoming connections
tr: Proxy %s:%d üzerinden gelen bağlantılar için dinliyor

en: Proxy encountered an error while accepting. Error-Code: %d
tr: Proxy kabul sırasında bir hatayla karşılaştı. Hata-Kodu: %d

en: Using SOCKS5-Proxy %s:%d...
tr: SOCKS5-Proxy kullanılıyor %s:%d...

en: Proxy connection established.
tr: Proxy bağlantısı kuruldu.

en: Connection through proxy failed. Error-code: %d
tr: Proxy yoluyla bağlantı başarısız. Hata-kodu: %d

en: Connection could not be established.
    Proxy states '%s'
tr: Bağlantı kurulamadı.
    Proxy: '%s'

en: Receive-Error: Connection broke down.
tr: Alım-Hatası: Bağlantı koptu.

en: Receive-Error: Invalid FTP-answer (%d bytes): %s
tr: Alım-Hatası: Geçersiz FTP-cevabı (%d byte): %s

en: Reconnecting to be sure, nothing went wrong
tr: Emin olmak için tekrar bağlanılıyor, hiçbirşey yanlış gitmedi

en: Connecting to %s:%d...
tr: Bağlanılıyor: %s:%d...

en: failed!
tr: başarısız!

en: connected
tr: bağlandı

en: Connection failed (%s)
tr: Bağlantı başarısız (%s)

en: TLS encryption is explicitly required, but could not be established.
tr: TLS şifrelemesi gerekli fakat sağlanamadı.

en: Logging in as %s ...
tr: %s olarak giriş yapılıyor...

en: remote server requires a password, but none set. Using an empty one.
tr: uzaktaki sunucu  bir şifre istiyor, fakat belirlenmedi. Boş olarak kullanılıyor.

en: Server requires account login, which is not supported.
tr: Sunucu hesap girişi istiyor, bu desteklenmiyor.

en: Login-Sequence failed (%s)
tr: Giriş-işlemi başarısız (%s)

en: Logged in!
tr: Giriş yapıldı!

en: failed (%s).
tr: başarısız (%s).

en: encrypted!
tr: şifrelenmiş!

en: Setting data protection level to private ...
tr: Veri koruma seviyesi özele ayarlanıyor...

en: done.
tr: tamam.

en: done (%s).
tr: tamam (%s).

en: Connection cancelled (%s)
tr: Bağlantı iptal edildi (%s)

en: done (modified on %d.%d.%d at %d:%d:%d)
tr: tamam (değiştirildi: %d.%d.%d 'de %d:%d:%d)

en: done (%s bytes)
tr: tamam (%s byte)

en:  failed (%s).
tr:  başarısız (%s).

en: Cannot initiate data-connection (%s)
tr: Veri-bağlantısı başlatılamıyor (%s)

en: listing directory failed (%s)
tr: dizin listeleme başarısız (%s)

en: failed.
    Server seems not to support resuming. Restarting at 0
tr: başarısız.
    Server kaldığıyerdendevam etmeyi desteklemiyor gibi görünüyor. 0'dan yeniden başlatılıyor

en: [not done, but should be allright]
tr: [yapılmadı, fakat bir sorun olmamalı]

en: failed (%s). (disabling resuming)
tr: başarısız (%s). (kaldığıyerden devam etme devre dışı bırakılıyor)

en: Trying to switch PORT/PASV mode
tr: PORT/PASV moda dönülmeye çalışılıyor

en: failed (%d %s). (skipping)
tr: başarısız (%d %s). (atlanıyor)

en: connection failed.
tr: bağlantı başarısız.

en: Trying to listen on proxy server...
tr: Proxy sunucu üzerinden dinlemeye çalışılıyor...

en: failed. Falling back to listen locally
tr: başarısız. Yerel olarak dinlemeye dönülüyor

en: Unless FXP is enabled remotely, your control-connection should be from the same IP-address, as your PORT bind-request. So you should consider PASV-mode or reconnect without a proxy.
tr: FXP uzaktan açılmadıkça, kontrol-bağlantınız PORT bağlantı isteğinizle aynı IP-adresinden olmalıdır. PASV-modu deneyin yada proxy 'siz olarak tekrar bağlanın.

en: Using port-mode. Unable to use the http-proxy for this connection
tr: Port-mod kullanılıyor. Bu bağlantı için http-proxy kullanılamıyor

en: Cannot determine local IP address
tr: Yerel IP adresi belirlenemiyor

en: parse-error in escaped character: %c is not a hexadecimal character
tr: iptal edilen karekterde parse-hatası: %c hexadecimal bir karekter değil

en: Waiting %d seconds...
tr: %d saniye bekleniyor...

en: No http-header found. Assuming socks-proxy $host:$port for `%s'
tr: Http-başlığı bulunamadı. Socks-proxy $host:$port olduğu varsayılıyor '%s' için

en: No port specified. Assuming default port %d.
tr: Port belirtilmedi. Varsayılan port olduğu kabul ediliyor %d.

en: Error encountered but ignored during stat of `%s'.
tr: '%s' nin stat 'ı sırasında bir hata ile karşılaşıldı fakat yoksayıldı.

en: Error encountered but ignored during opendir of `%s'.
tr: '%s' nin opendir 'i sırasında hata ile karşılaşıldı fakat yoksayıldı.

en: Seems as though there are two equivalent entries to upload.
tr: Yüklemek için iki eş girdi bulunuyor gibi görünüyor.

en: the url `%s' could not be parsed
tr: '%s' url'i çözümlenemedi

en: Neither a remote location nor a local filename has been specified. Assuming you want to upload the current working directory to the remote server.
tr: Bir uzak konum yada yerel dosya adı belirtilmedi. Geçerli çalışma dizinini uzak sunucuya yüklemek istediğiniz varsayılıyor.

en: No local file specified and no file found from URL.
    Assuming the current working directory is to be uploaded to the remote server.
tr: Bir yerel dosya belirtilmedi ve URL adresinde dosya bulunamadı.
    Geçerli çalışma dizininin uzak sunucuya yükleneceği kabul ediliyor.

en: File `%s' does not exist. Assuming you supply its input using the -I flag.
tr: Dosya '%s' mevcut değil. Girdiyi -I işaretiyle sağladığınız varsayılıyor.

en: File `%s' does not exist. Don't know what to do about this URL.
tr: Dosya '%s' mevcut değil. Bu URL ile ne yapılması gerektiği bilinmiyor.

en: Length: %s
tr: Uzunluk: %s

en:  [%s to go]
tr:  [%s kaldı]

en: %* [ skipped %dK ]
    %* %dK
tr: %* [ atlandı %dK ]
    %* %dK

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
tr: Desteklenmeyen liste biçimi, Unix listing parser deneniyor.

en: Index of /%s on %s:%d
tr: /%s 'nin indexi %s:%d üzerinde

en: time unknown
tr: zaman bilinmiyor

en: File
tr: Dosya

en: Directory
tr: Dizin

en: Link
tr: Bağ

en: Not sure
tr: Belirsiz

en:  (%s bytes)
tr:  (%s byte)
