wput - en to pl translation catalogue (111 entries)

en: Resuming in background. Logging output to 'wput-log'.
pl: Wznawianie w tle. Logowanie wyjścia do 'wput-log'.

en: Unable to open logfile
pl: Nie można otworzyć pliku dziennika.

en: Warning:
pl: Uwaga:

en: background-mode might not work correctly, if the input-pipe needs to read from stdin (like cat -).
pl: tryb pobierania w tle może nie pracować poprawnie, jeżeli linia wewnętrzna czyta z stdin (np. cat -)

en: reading urls from stdin, while running in background-mode is not reliable.
pl: odczytywanie urli z stdin, gdy uruchomiony w tle nie jest godne zaufania.

en: Ignoring request to turn proxy-usage on, since no proxy is configured.
pl: Ignorowanie żądania włączenia użycia proxy, gdyż żadne proxy nie jest skonfigurowane.

en: FINISHED --%s--
pl: UKOŃCZONO --%s--

en: Transferred %s bytes in %d files at %s
pl: Przetransferowano %s bajtów w pliku %d z prędkością %s

en: Skipped %d file.
pl: Pominięto plik %d.

en: Skipped %d files.
pl: Pominięto pliki %d.

en: Transmission of %d file failed.
pl: Transmisja pliku %d nie powiodła się.

en: Transmission of %d files failed.
pl: Transmisja plików %d nie powiodła się.

en: Error:
pl: Błąd:

en: `%s' could not be resolved.
pl: `%s' nie został osiągnięty.

en: Exiting.
pl: Wyłączanie.

en: Disabling proxy support.
pl: Wyłączanie wsparcie dla proxy.

en: netrc file '%s' cannot be read. skipping
pl: plik netrc '%s' nie mógł zostać odczytany. pomijanie

en: password_file '%s' cannot be read. skipping
pl: plik z hasłem '%s' nie może zostać odczytany. pomijanie

en: Warning: You are using a wput password file. This is deprecated!
             Please consider switch to the widely used netrc-files.
pl: Ostrzeżenie: Używasz pliku hasła wput! Metoda ta jest przestarzała! 
             Proszę rozważ możliwość korzystania z popularnych na dzień dzisiejszy plików netrc.

en: Fatal error while opening '%s': %s
pl: Fatalny błąd podczas otwierania '%s': %s

en: %s#%d: Option '%s' not recognized
pl: %s#%d: Opcja '%s' nierozpoznana

en: %s#%d: Unknown value '%s' for '%s'
pl: %s#%d: Nieznana wartość '%s' dla '%s'

en: Option %s should not appear here :|
pl: Opcja %s nie powinna występować tutaj :|

en: wput version: %s
pl: wersja wput: %s

en: Usage: wput [options] [file]... [url]...
      url        ftp://[username[:password]@]hostname[:port][/[path/][file]]
    
    Startup:
      -V, --version         Display the version of wput and exit.
      -h, --help            Print this help-screen
pl: Użycie: wput [opcje] [plik]... [url]...
      url ftp://[nazwa_użytkownika[ :hasło]@]nazwa_hosta[ :port][/[ścieżka/][plik]]
    
    Uruchamianie:
      -V, --version Wyświetl wersję wput i wyjdź.
      -h, --help Pokaż ten ekran pomocy.

en:   -b, --background      go to background after startup
pl:   -b, --background Przechodzi w tło natychmiast po rozpoczęciu pracy.

en: Logging and input file:
      -o,  --output-file=FILE      log messages to FILE
      -a,  --append-output=FILE    append log messages to FILE
      -q,  --quiet                 quiet (no output)
      -v,  --verbose               be verbose
      -d,  --debug                 debug output
      -nv, --less-verbose          be less verbose
      -i,  --input-file=FILE       read the URLs from FILE
      -s,  --sort                  sorts all input URLs by server-ip and path
           --basename=PATH         snip PATH off each file when appendig to an URL
      -I,  --input-pipe=COMMAND    take the output of COMMAND as data-source
      -R,  --remove-source-files   unlink files upon successful upload
pl: Opcje dziennika i pliku wejściowego:
      -o,  --output-file=DZIENNIK Rejestruje wszystkie komunikaty w pliku dziennika. 
      -a, --append-output=DZIENNIK Dodaje komunikaty na końcu pliku dziennika. Jest to to samo, co -o, tyle że dopisuje do dziennika zamiast nadpisywać stary. Jeśli plik dziennik nie istnieje, jest tworzony.
      -q, --quiet Tryb cichy. Wyłącza wyjście Wput.
      -v,  --verbose Pełne wyjście, z wszystkimi dostępnymi danymi. Jest to opcja domyślna.
      -d, --debug Włącza wyjście diagnostyczne, czyli wypisywanie rozmaitych informacji ważnych dla programistów Wput, gdy nie działa on poprawnie. 
      -nv, --less-verbose Niepełne wyjście -- wyłącza pełne wyjście, ale nie ucisza całkowicie; komunikaty o błędach i podstawowe informacje będą nadal wypisywane.
      -i, --input-file=PLIK Odczytuje adresy URL-e z pliku wejściowego pliku. 
      -s, --sort sorts sortuje wszystkie adresy URL po adresie-ip i ścieżce 
           --basename=PATH
      -I, --input-pipe=POLECENIE
      -R, --remove-source-files Usuwa pliki które zostały wysłane do Serwera.

en: FTP-Options:
      -p,  --port-mode             no-passive, turn on port mode ftp (def. pasv)
      -A,  --ascii                 force ASCII  mode-transfer
      -B,  --binary                force BINARY mode-transfer
      -m,  --chmod                 change mode of transferred files ([0-7]{3})
pl: Opcje FTP:
      -p, --port-mode no-passive 
      -A, --ascii force ASCII Wymuś transfer w trybie ASCII.
      -B, --binary force BINARY Wymuś transfer w trybie binarnym.
      -m, --chmod Zmień atrybuty przesłanych plików i katalogów ([0-7]{3}).

en: 
    See wput(1) for more detailed descriptions of the options.
    Report bugs and suggestions via SourceForge at
    http://sourceforge.net/tracker/?group_id=141519
pl: 
    Zobacz wput(1) po więcej szczegółowych opisów opcji.
    Raportuj bugi i sugestie przez SourceForce na
    http://sourceforge.net/tracker/?group_id=141519

en: Remote file size is bigger than local size. Restarting at 0
pl: Rozmiar zdalnego pliku jest większy niż rozmiar pliku lokalnego. Plik zdalny zostanie kompletnie nadpisany.

en: Remote file size is equal to local size. Restarting at 0
pl: Rozmiar zdalnego pliku jest równy rozmiarowi pliku lokalnego. Plik zdalny zostanie kompletnie nadpisany.

en: Remote file size is smaller than local size. Restarting at 0.
pl: Rozmiar zdalnego pliku jest mniejszy niż rozmiar pliku lokalnego. Plik zdalny zostanie kompletnie nadpisany.

en: Cannot open local source file to read
pl: Nie można otworzyć lokalnego pliku źródłowego do odczytania

en: opening the input-pipe failed: %s
pl: otwarcie lini wejścia zakończone niepowodzeniem: %s

en: Disabling resuming due to ascii-mode transfer
pl: Dokańczanie transferu plików zostało wyłączone, ze względu na transfer w trybie ASCII. Dokańczanie plików podczas transferu w trybie ASCII może powodować problemy, jeśli serwer używa innych zakończeń linii niż klient.

en: local file could not be read: %s
pl: lokalny plik nie mógł być odczytany: %s

en: Error encountered during uploading data
pl: Błąd napotkany w trakcie wysyłania danych

en: Error encountered during uploading data (%s)
pl: Błąd naporkany w trakcie wysyłania danych (%s)

en: Removing source file `%s'
pl: Usuwanie pliku źródłowego `%s'

en: Failed to change to target directory. Skipping this file/dir.
pl: Nie udało się zmienić katalogu na docelowy. Pomijanie tego pliku/katalogu.

en: -- Skipping file: `%s'
pl: -- Pomijanie pliku `%s'

en: Skipping all files from this account...
pl: Pomijanie wszystkich plików z tego konta...

en: Unable to set transfer mode. Assuming binary
pl: Nie udało się ustawić trybu transferu. Zakładam użycie pliku binarnego

en: Skipping this file due to resume/upload/skip rules.
pl: Pomijanie tego pliku z powodu reguł wznawiania/wysyłania/pomijania.

en: -- Skipping file: %s
pl: -- Pomijanie pliku: %s

en: Send Failed (%s)
pl: Wysyłanie nie powiodło się (%s)

en: Delete Failed.
pl: Usunięcie nie powiodło się.

en: Skipping this file
pl: Pomijanie tego pliku

en: Assuming the proxy to do the task.
pl: Zakładanie wykonanie tego przez proxy.

en: Skipping this URL.
pl: Pomijanie tego URLa.

en: URL: # or ? functions unimplemented. Assuming they are part of the filename.
pl: URL: funkcje # lub ? niezaimplementowane. Zakładanie, że są one częścią nazwy pliku.

en: client: can't open stream socket
pl: klient: nie można otworzyć gniazda strumienia

en: server: can't open new socket
pl: serwer: nie można otworzyć nowego gniazda

en: server: can't bind local address
pl: serwer: nie można przyporządkować lokalnego adresu

en: error accepting the incoming connection
pl: błąd w trakcie akceptowania przychodzącego połączenia

en: TLS handshake failed
pl: Nieudana inicjacja TLS.

en: recv() timed out. No data received
pl: recv( ) przekroczył czas oczekiwania. Brak otrzymanych danych.

en: failed.
pl: nieudane.

en: Proxy version mismatch (%d)
pl: Wersja proxy niedopasowana (%d)

en: Proxy authentication failure
pl: Autentykacja proxy nie powiodła się

en: Proxy method mismatch (%d)
pl: Metoda proxy niedopasowana (%d)

en: Proxy encountered an error while accepting. Error-Code: %d
pl: Proxy napotkało błąd w trakcie akceptowania. Kod błędu: %d

en: Using SOCKS5-Proxy %s:%d...
pl: Używanie Proxy SOCKS5 %s:%d...

en: Proxy connection established.
pl: Połączenie proxy ustanowione.

en: Connection through proxy failed. Error-code: %d
pl: Połączenie przez proxy nie powiodło się. Kod błędu: %d

en: Connection could not be established.
    Proxy states '%s'
pl: Połączenie nie może zostać ustanowione.
    Proxy twierdzi '%s'

en: Reconnecting to be sure, nothing went wrong
pl: Ponowne łączenie się, aby upewnić się, że nic nie poszło nie tak

en: Connecting to %s:%d...
pl: Łączenie się z %s:%d...

en: failed!
pl: nie powiodło się!

en: connected
pl: połączono

en: Connection failed (%s)
pl: Połączenie nie powiodło się (%s)

en: TLS encryption is explicitly required, but could not be established.
pl: Szyfrowanie TLS jest otwarcie wymagane, ale nie może zostać wykonane.

en: Logging in as %s ...
pl: Logowanie się jako %s ...

en: remote server requires a password, but none set. Using an empty one.
pl: zdalny serwer wymaga hasła, ale żadne nie jest ustawione. Używanie pustego hasła.

en: Server requires account login, which is not supported.
pl: Serwer wymaga logowania konta, co nie jest wspierane.

en: Login-Sequence failed (%s)
pl: Sekwencja logowania nie powiodła się (%s)

en: Logged in!
pl: Zalogowano się!

en: encrypted!
pl: zaszyfrowane!

en: Setting data protection level to private ...
pl: Ustawianie poziomu ochrony danych na prywatny ...

en: done.
pl: zrobione.

en: done (%s).
pl: zrobione (%s).

en: Connection cancelled (%s)
pl: Połączenie anulowane (%s)

en: done (modified on %d.%d.%d at %d:%d:%d)
pl: zrobione (zmodyfikowane w %d.%d.%d at %d:%d:%d)

en: done (%s bytes)
pl: zrobione (%s bajtów)

en:  failed (%s).
pl:  nieudane (%s).

en: Cannot initiate data-connection (%s)
pl: Nie można zainicjować połączenia danych (%s)

en: listing directory failed (%s)
pl: Listowanie katalogu nieudane (%s)

en: [not done, but should be allright]
pl: [niezrobione, ale powinno być w porządku]

en: failed (%s). (disabling resuming)
pl: nieudane (%s). (wyłączanie wznawiania)

en: Trying to switch PORT/PASV mode
pl: Próbowanie przełączenia w tryb PORT/PASV

en: failed (%d %s). (skipping)
pl: nieudane (%d%s). (pomijanie)

en: connection failed.
pl: połączenie nie powiodło się.

en: Trying to listen on proxy server...
pl: Próba nasłuchiwania na serwerze proxy...

en: Cannot determine local IP address
pl: Nie można ustalić lokalnego adresu IP

en: Waiting %d seconds...
pl: Czekanie %d sekund...

en: No port specified. Assuming default port %d.
pl: Brak sprecyzowanego portu. Zakładanie użycia domyślnego portu %d.

en: the url `%s' could not be parsed
pl: URL `%s' nie mógł zostać sparsowany

en: Neither a remote location nor a local filename has been specified. Assuming you want to upload the current working directory to the remote server.
pl: Nie została sprecyzowana zdalna lokacja ani lokalna nazwa pliku. Zakładanie, że chcesz wysłać aktualny katalog na zdalny serwer.

en: No local file specified and no file found from URL.
    Assuming the current working directory is to be uploaded to the remote server.
pl: Nie sprecyzowano lokalnego pliku i nie znaleziono żadnego pliku z URLa.
    Zakładanie, że aktualny katalog ma zostać wysłany na zdalny serwer.

en: File `%s' does not exist. Don't know what to do about this URL.
pl: Plik `%s' nie istnieje. Nie wiem, co zrobić z tym URLem.

en: Length: %s
pl: Długość: %s

en:  [%s to go]
pl:  [%s pozostało]

en: %* [ skipped %dK ]
    %* %dK
pl: %*[ pominięto %dK ]
    %*%dK

en: Unsupported listing type, trying Unix listing parser.
pl: Nieobsługiwany typ listy plików, próbowanie analizatora list uniksowych.

en: Index of /%s on %s:%d
pl: Indeks /%s na %s:%d

en: time unknown
pl: czas nieznany

en: File
pl: Plik

en: Directory
pl: Katalog

en: Link
pl: Odnośnik

en: Not sure
pl: Niepewny

en:  (%s bytes)
pl:  (%s bajtów)
