WTForms 2.0dev - en to he translation catalogue (28 entries)

en: Invalid field name '%s'.
he: שם שדה לא תקין: '%s'

en: Field must be equal to %(other_name)s.
he: שדה חייב להיות זהה ל-%(other_name)s.

en: Field must be at least %(min)d character long. | Field must be at least %(min)d characters long.
he[0]: שדה חייב להכיל לפחות %(min)d תו.
he[1]: שדה חייב להכיל לפחות %(min)d תווים.

en: Field cannot be longer than %(max)d character. | Field cannot be longer than %(max)d characters.
he[0]: שדה אינו יכול להכיל יותר מ-%(max)d תו
he[1]: שדה אינו יכול להכיל יותר מ-%(max)d תווים

en: Field must be between %(min)d and %(max)d characters long.
he: שדה חייב להכיל בין %(min)d ל-%(max)d תווים

en: Number must be at least %(min)s.
he: מספר חייב להיות לפחות %(min)s.

en: Number must be at most %(max)s.
he: מספר חייב להיות לכל היותר %(max)s.

en: Number must be between %(min)s and %(max)s.
he: מספר חייב להיות בין %(min)s ו-%(max)s.

en: This field is required.
he: חובה למלא שדה זה.

en: Invalid input.
he: קלט לא תקין.

en: Invalid email address.
he: כתובת מייל לא תקינה.

en: Invalid IP address.
he: כתובת IP לא תקינה.

en: Invalid Mac address.
he: כתובת Mac לא תקינה.

en: Invalid URL.
he: URL לא תקין.

en: Invalid UUID.
he: UUID לא תקין.

en: Invalid value, must be one of: %(values)s.
he: ערך לא חוקי, חייב להיות מתוך: %(values)s.

en: Invalid value, can't be any of: %(values)s.
he: ערך לא חוקי, לא יכול להיות מתוך: %(values)s.

en: Invalid CSRF Token.
he: מזהה CSRF לא תקין

en: CSRF token missing.
he: מזהה CSRF חסר

en: CSRF failed.
he: CSRF נכשל

en: CSRF token expired.
he: מזהה CSRF פג תוקף

en: Not a valid choice.
he: לא בחירה חוקית

en: Invalid choice(s): one or more data inputs could not be coerced.
he: בחירה\ות לא תקינה: לא ניתן לכפות סוג על קלט אחד או יותר

en: Not a valid datetime value.
he: לא ערך תאריך-זמן תקין

en: Not a valid date value.
he: לא תאריך תקין

en: Not a valid integer value.
he: לא מספר שלם תקין

en: Not a valid decimal value.
he: לא מספר עשרוני

en: Not a valid float value.
he: לא מספר מסוג float
