WTForms 2.0dev - en to hu translation catalogue (29 entries)

en: Invalid field name '%s'.
hu: Érvénytelen mező '%s'.

en: Field must be equal to %(other_name)s.
hu: A mező értéke %(other_name)s kell hogy legyen.

en: Field must be at least %(min)d character long. | Field must be at least %(min)d characters long.
hu[0]: A mező legalább %(min)d karakter hosszú kell hogy legyen.

en: Field cannot be longer than %(max)d character. | Field cannot be longer than %(max)d characters.
hu[0]: A mező nem lehet hosszabb mint %(max)d karakter.

en: Field must be between %(min)d and %(max)d characters long.
hu: A mező hossza %(min)d és %(max)d karakter között kell hogy legyen.

en: Number must be at least %(min)s.
hu: A szám %(min)s vagy nagyobb kell hogy legyen.

en: Number must be at most %(max)s.
hu: A szám maximum %(max)s lehet.

en: Number must be between %(min)s and %(max)s.
hu: A szám %(min)s és %(max)s között kell hogy legyen.

en: This field is required.
hu: Ez a mező kötelező.

en: Invalid input.
hu: Érvénytelen adat.

en: Invalid email address.
hu: Érvénytelen email cím.

en: Invalid IP address.
hu: Érvénytelen IP cím.

en: Invalid Mac address.
hu: Érvénytelen Mac cím.

en: Invalid URL.
hu: Érvénytelen URL.

en: Invalid UUID.
hu: Érvénytelen UUID.

en: Invalid value, must be one of: %(values)s.
hu: Érvénytelen adat, a következőek egyike kell hogy legyen: %(values)s.

en: Invalid value, can't be any of: %(values)s.
hu: Érvénytelen adat, a következőek egyike sem lehet: %(values)s.

en: Invalid CSRF Token.
hu: Érvénytelen CSRF token

en: CSRF token missing.
hu: Hiányzó CSRF token

en: CSRF failed.
hu: CSRF hiba

en: CSRF token expired.
hu: Lejárt CSRF token

en: Invalid Choice: could not coerce.
hu: Érvénytelen választás: adat nem használható

en: Not a valid choice.
hu: Érvénytelen érték

en: Invalid choice(s): one or more data inputs could not be coerced.
hu: Érvénytelen választás: egy vagy több adat elem nem használható

en: Not a valid datetime value.
hu: Érvénytelen adat, nem dátum/időpont

en: Not a valid date value.
hu: Érvénytelen adat, nem dátum

en: Not a valid integer value.
hu: Érvénytelen adat, nem egész szám

en: Not a valid decimal value.
hu: Érvénytelen adat, nem decimális szám

en: Not a valid float value.
hu: Érvénytelen adat, nem lebegőpontos szám
