WTForms 3.0.1 - en to ro translation catalogue (36 entries)

en: Invalid field name '%s'.
ro: Numele câmpului este invalid '%s'.

en: Field must be equal to %(other_name)s.
ro: Câmpul trebuie să fie egal cu %(other_name)s.

en: Field must be at least %(min)d character long. | Field must be at least %(min)d characters long.
ro[0]: Câmpul trebuie să aibă minim %(min)d caracter.
ro[1]: Câmpul trebuie să aibă minim %(min)d caractere.
ro[2]: Câmpul trebuie să aibă minim %(min)d de caractere.

en: Field cannot be longer than %(max)d character. | Field cannot be longer than %(max)d characters.
ro[0]: Câmpul nu poate fi mai mare de %(max)d caracter.
ro[1]: Câmpul nu poate fi mai mare de %(max)d caractere.
ro[2]: Câmpul nu poate fi mai mare de %(max)d de caractere.

en: Field must be exactly %(max)d character long. | Field must be exactly %(max)d characters long.
ro[0]: Câmpul trebuie să aibă exact %(max)d caracter.
ro[1]: Câmpul trebuie să aibă exact %(max)d caractere.
ro[2]: Câmpul trebuie să aibă exact %(max)d de caractere.

en: Field must be between %(min)d and %(max)d characters long.
ro: Câmpul trebuie să aibă între %(min)d și %(max)d caractere.

en: Number must be at least %(min)s.
ro: Numărul trebuie să fie cel puțin %(min)s.

en: Number must be at most %(max)s.
ro: Numărul trebuie să fie cel mult %(max)s.

en: Number must be between %(min)s and %(max)s.
ro: Numărul trebuie să fie între %(min)s și %(max)s.

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: Invalid input.
ro: Valoarea introdusă este invalidă.

en: Invalid email address.
ro: Adresa email este invalidă.

en: Invalid IP address.
ro: Adresa IP este invalidă.

en: Invalid Mac address.
ro: Adresa Mac este invalidă.

en: Invalid URL.
ro: URL invalid.

en: Invalid UUID.
ro: UUID invalid.

en: Invalid value, must be one of: %(values)s.
ro: Valoare invalidă, trebuie să fie una din: %(values)s.

en: Invalid value, can't be any of: %(values)s.
ro: Valoare invalidă, nu trebuie să fie una din: %(values)s.

en: This field cannot be edited
ro: Câmpul nu poate fi editat

en: This field is disabled and cannot have a value
ro: Câmpul este dezactivat și nu poate conține o valoare

en: Invalid CSRF Token.
ro: Token-ul CSRF este invalid.

en: CSRF token missing.
ro: Lipsește token-ul CSRF.

en: CSRF failed.
ro: Validarea CSRF a eșuat.

en: CSRF token expired.
ro: Token-ul CSRF a expirat.

en: Invalid Choice: could not coerce.
ro: Selecție invalidă: valoarea nu a putut fi transformată.

en: Choices cannot be None.
ro: Selecția nu poate fi None.

en: Not a valid choice.
ro: Selecție invalidă.

en: Invalid choice(s): one or more data inputs could not be coerced.
ro: Selecție(ii) invalidă: una sau mai multe valori nu au putut fi transformate.

en: '%(value)s' is not a valid choice for this field. | '%(value)s' are not valid choices for this field.
ro[0]: '%(value)s' nu este o selecție validă pentru acest câmp.
ro[1]: '%(value)s' nu sunt selecții valide pentru acest câmp.
ro[2]: '%(value)s' nu sunt selecții valide pentru acest câmp.

en: Not a valid datetime value.
ro: Valoare dată-timp invalidă.

en: Not a valid date value.
ro: Valoarea pentru dată este invalidă.

en: Not a valid time value.
ro: Valoarea pentru timp este invalidă.

en: Not a valid week value.
ro: Valoarea pentru săptămână este invalidă.

en: Not a valid integer value.
ro: Număr întreg invalid.

en: Not a valid decimal value.
ro: Număr zecimal invalid.

en: Not a valid float value.
ro: Număr cu virgulă invalid.
