wxMaxima - en to uk translation catalogue (2378 entries)

en: 
    
    Maxima is currently using %3.3f%% of all available CPUs.
uk: 
    
    Зараз Maxima використовує %3.3f%% з усіх доступних процесорів.

en: 
    
    wxWidgets: %d.%d.%d
    Unicode support: %s
uk: 
    
    wxWidgets: %d.%d.%d
    Підтримка Unicode: %s

en: 
    Image was loaded from a .wxmx file
uk: 
    Зображення було завантажено з файла .wxmx

en: 
    Maxima compiled using:
uk: 
    Maxima зібрано з використанням

en: 
    Maxima version:
uk: 
    Версія Maxima:

en: 
    Not connected.
uk: 
    Не з'єднано.

en:       -X "--control-stack-size <int>"
uk:       -X "--control-stack-size <ціле число>"

en:       -X "--dynamic-space-size <int>"
uk:       -X "--dynamic-space-size <ціле число>"

en:       -X '--control-stack-size <int>'
uk:       -X '--control-stack-size <ціле число>'

en:       -X '--dynamic-space-size <int>'
uk:       -X '--dynamic-space-size <ціле число>'

en:       -l <name>
uk:       -l <назва>

en:       -u <number>
uk:       -u <число>

en:  Wrong, if a is complex
uk:  Помилка, якщо a є комплексним

en: "." = "The current directory"
    ".." = "One directory up"
uk: «.» = «Поточний каталог»
    «..» = «На каталог вище»

en: ".." means "one directory up".
uk: «..» означає «на один каталог вище».

en: "Copy LaTeX" adds equation markers
uk: «Копіювати як LaTeX» додає позначки рівняння

en: "Numpad Enter" always evaluates cells
uk: Enter з цифрової панелі завжди обчислює комірки

en: "implies" symbol
uk: символ «слідує»

en: %li Levels
uk: %li рівнів

en: %li background threads
uk: %li фонових потоки

en: %li background threads (%li max)
uk: %li фонових потоки (макс. %li)

en: %s image, %li×%li, %li ppi
uk: Зображення %s, %li×%li, %li т./д.

en: %s: Can't interpret line: %s
uk: %s: не вдалося обробити рядок: %s

en: &Algebraic Mode
uk: &Алгебраїчний режим

en: &Apropos...
uk: &Подібні команди…

en: &Batch File...	Ctrl+B
uk: &Пакетний файл…	Ctrl+B

en: &Boundary Value Problem...
uk: &Крайова задача…

en: &Bug Report
uk: &Надіслати звіт про ваду

en: &Calculus
uk: &Аналіз

en: &Canonical Form
uk: &Канонічна форма

en: &Characteristic Polynomial...
uk: &Характеристичний поліном…

en: &Clear Memory
uk: С&порожнити пам'ять

en: &Combine Factorials
uk: &Об'єднати факторіали

en: &Complex Simplification
uk: &Комплексне спрощення

en: &Continued Fraction
uk: &Неперервний дріб

en: &Copy	Ctrl+C
uk: &Копіювати	Ctrl+C

en: &Demoivre
uk: У &тригонометричну форму

en: &Determinant
uk: &Визначник

en: &Differentiate...
uk: &Диференціювати…

en: &Edit
uk: З&міни

en: &Eliminate Variable...
uk: З&нищити змінну…

en: &Enter Matrix...
uk: &Ввести матрицю…

en: &Example...
uk: П&риклад…

en: &Expand Expression
uk: &Розкрити вираз

en: &Expand Trigonometric
uk: &Розкрити тригонометричний вираз

en: &Exponentialize
uk: У &експоненційну форму

en: &Export...
uk: &Експортувати…

en: &Factor Expression
uk: Розкласти на &множники

en: &File
uk: &Файл

en: &Functions
uk: &Функції

en: &Greatest Common Divisor...
uk: Най&більший спільний дільник…

en: &Help
uk: &Довідка

en: &Integrate...
uk: &Інтегрувати…

en: &Interrupt	Ctrl+G
uk: П&ерервати	Ctrl+G

en: &Invert Matrix
uk: &Обернена матриця

en: &License
uk: &Ліцензування

en: &List
uk: С&писок

en: &Load Package...	Ctrl+L
uk: З&авантажити пакунок…	Ctrl+L

en: &Maxima help
uk: Дов&ідка з Maxima

en: &Modulus Computation...
uk: Обчислення за &модулем…

en: &New	Ctrl+N
uk: С&творити	Ctrl+N

en: &Numeric
uk: &Обчислення

en: &Numeric Output
uk: Ч&ислове виведення

en: &Open	Ctrl+O
uk: &Відкрити	Ctrl+O

en: &Open...	Ctrl+O
uk: &Відкрити...	Ctrl+O

en: &Plot
uk: &Креслення

en: &Print...	Ctrl+P
uk: На&друкувати	Ctrl+P

en: &Reduce Trigonometric
uk: &Приведення тригонометричне

en: &Restart Maxima
uk: Пе&резапустити Maxima

en: &Save	Ctrl+S
uk: З&берегти	Ctrl+S

en: &Simplify
uk: С&прощення

en: &Simplify Factorials
uk: С&простити факторіали

en: &Simplify Trigonometric
uk: Сп&ростити тригонометричний вираз

en: &Solve...
uk: &Розв'язати…

en: &Time Display
uk: Показ &часу

en: &Transpose Matrix
uk: &Транспонувати матрицю

en: &Trigonometric Simplification
uk: &Тригонометричне спрощення

en: &Variables
uk: З&мінні

en: (Might not be displayed correctly in at least one of the worksheet fonts)
uk: (Може бути показано неправильно при використанні принаймні одного зі шрифтів робочого аркуша)

en: (Not a valid variable name)
uk: (Не є коректною назвою змінної)

en: (Use default language)
uk: (Використовувати типову мову)

en: (f(x),x,a,b)), Epsilon algorithm
uk: (f(x),x,a,b)), епсилон-алгоритм

en: (f(x),x,a,b)), Strategy of Aind
uk: (f(x),x,a,b)), стратегія Айнда

en: (f(x),x,a,b), (semi-) infinite interval
uk: (f(x),x,a,b), (напів-)нескінчений проміжок

en: (f(x),x,a,b), Epsilon algorithm
uk: (f(x),x,a,b), епсилон-алгоритм

en: (f(x),x,a,b), infinite interval
uk: (f(x),x,a,b), нескінчений проміжок

en: (f(x),x,a,b), strategy of Aind
uk: (f(x),x,a,b), стратегія Айнда

en: (f(x),x,y) with singularities+discontinuities
uk: (f(x),x,y) із сингулярностями і розривами

en: ... [suppressed additional lines as the output is longer than allowed in the wxMaxima configuration]
uk: ... [придушено додаткові рядки, оскільки обсяг виведених даних перевищує дозволений у налаштуваннях wxMaxima]

en: .wxm clipboard data with unusual header
uk: Дані буфера обміну .wxm із несподіваним заголовком

en: 1 Level
uk: 1 рівень

en: 1×n Matrix b:
uk: Матриця b 1×n:

en: 2D
uk: Двовимірний

en: 2D Array to Matrix...
uk: Двовимірний масив у матрицю…

en: 2D equations using ASCII Art
uk: Малюнки рівнянь з використанням символів ASCII

en: 3D
uk: Тривимірний

en: A ":lisp" as the first command might fail to send a "finished" signal.
uk: Перша команда «:lisp» іноді не може надіслати сигнал «finished».

en: A 'horizontal cursor' was introduced in wxMaxima 0.8.0. It looks like a horizontal line between cells. It indicates where a new cell will appear if you type or paste text or execute a menu command.
uk: У wxMaxima 0.8.0 було реалізовано «горизонтальний курсор». Він виглядає як горизонтальна лінія між комірками. Такий курсор позначає місце, де з'явиться нова комірка, якщо ви введете або вставите текст чи скористаєтеся якимось пунктом меню.

en: A Ctrl-F event
uk: Подія Ctrl-F

en: A Scalar
uk: Число

en: A find event, %s
uk: Подія пошуку, %s

en: A function returning integers
uk: Функція, яка повертає цілі числа

en: A function returning positive numbers
uk: Функція, яка повертає додатні числа

en: A irrational variable
uk: Ірраціональна змінна

en: A left-associative function
uk: Функція із лівою асоціативністю

en: A linear function
uk: Лінійна функція

en: A matrix in which each row is a set of variables
uk: Матриця, у якій кожен рядок є набором змінних

en: A new document format has been introduced in wxMaxima 0.8.2 that saves not only your input and text commentaries, but also the outputs of your calculations. When saving your document, select 'Whole document (*.wxmx)' format.
uk: У wxMaxima 0.8.2 було реалізовано новий формат документів, у якому можливе збереження не лише введених вами команд і текстових коментарів, але і результатів обчислень. Під час збереження вашого документа виберіть формат «увесь документ (*.wxmx)».

en: A plot to be embedded into the work sheet by preceding its name with a "wx". "draw" can be replaced by "wxdraw", plot by "wxplot" etc.
uk: Креслення, яке слід вбудувати до робочого аркуша, з додаванням до назви префікса «wx». «draw» може бути замінено на «wxdraw», «plot» — на «wxplot» тощо.

en: A rational variable
uk: Раціональна змінна

en: A right-associative function
uk: Функція із правою асоціативністю

en: A scale factor for the printout. Helpful for printing big equations on small pdf pages.
uk: Масштаб для друку. Корисно для друку великих рівнянь на маленьких сторінках pdf.

en: A search-and-replace for equations
uk: Пошук із заміною для рівнянь

en: A subst with basic maths knowledge
uk: Заміна із базовими знаннями з математики

en: A symbol from the configuration dialogue
uk: Символ із діалогового вікна налаштовування

en: A text control got the mouse focus
uk: Текстовий елемент отримав фокус миші

en: A&pply function to each Matrix element...
uk: Заст&осувати функцію до кожного елемента матриці…

en: A&t Value...
uk: Значення &у точці…

en: ASCII maths
uk: математичні символи ASCII

en: Abort evaluation on error
uk: Перервати обчислення, якщо трапиться помилка

en: About
uk: Про програму

en: About wxMaxima
uk: Про wxMaxima

en: Accepts one expression or a list in the format [ode1,ode2,...]
uk: Приймає один вираз або список у форматі [ode1,ode2,...]

en: Accepts one variable or a list in the format [1,4,...]
uk: Приймає одну змінну або список у форматі [1,4,...]

en: Accepts one variable or a list in the format [var1,var2,...]
uk: Приймає одну змінну або список у форматі [змінна1,змінна2,...]

en: Accuracy
uk: Точність

en: Ad&joint Matrix
uk: Спр&яжена матриця

en: Add Algebraic E&quality...
uk: Додати &алгебраїчну рівність…

en: Add a directory to search path
uk: Додати каталог до шляху пошуку

en: Add a new item to the beginning of the list. Useful for creating stacks.
uk: Додати новий пункт на початку списку. Корисно для створення стосів.

en: Add all
uk: Додати всі

en: Add an element to the end of a list
uk: Додати елемент наприкінці списку

en: Add an element to the start of a list
uk: Додати елемент на початку списку

en: Add dir to path:
uk: Додати каталог до шляху:

en: Add equality to the rational simplifier
uk: Додати рівність до спрощувача раціональних виразів

en: Add more symbols
uk: Додати символи

en: Add the .wxmx file to the HTML export
uk: Додати файл .wxmx до експортованого HTML

en: Add to &Path...
uk: Додати до &шляху…

en: Add to symbols Sidebar
uk: Додати символи на бічну панель

en: Add to watchlist
uk: Додати до списку спостереження

en: Added much text (%li chars) to the XML inspector.
uk: У інспектор XML додано забагато тексту (%li символів).

en: Additional clipboard formats to put on the clipboard on ordinary copy
uk: Додаткові формат буфера для вставляння даних при звичайному копіюванні

en: Additional commands to be added to the preamble of LaTeX output for pdftex.
uk: Додаткові команди, які слід додати до преамбули коду LaTeX для pdftex.

en: Additional lines for the TeX preamble:
uk: Додаткові рядки до преамбули TeX:

en: Additional parameters for Maxima (e.g. -l clisp).
uk: Додаткові параметри команди Maxima (наприклад -l clisp).

en: Additional parameters for maxima
uk: Додаткові параметри для maxima

en: Additional symbols for the "symbols" sidebar:
uk: Додаткові символи для бічної панелі «символи»:

en: Additionally: log(a*b)=log(a)+log(b)
uk: Додатково: log(a*b)=log(a)+log(b)

en: Additionally: log(a/b)=log(a)-log(b), a and b positive integers
uk: Додатково: log(a/b)=log(a)-log(b), a і b — додатні цілі числа

en: Additive function: f(a+b)=f(a)+f(b)
uk: Адитивна функція: f(a+b)=f(a)+f(b)

en: Advanced guess (PSLQ algorithm)
uk: Удосконалене наближення (алгоритм PSLQ)

en: Advanced variable names
uk: Розширені назви змінних

en: After clicking on animations created with with_slider_draw() or similar this slider allows to change the current frame.
uk: Після натискання анімацій, створених за допомогою with_slider_draw() або подібної функції, цей повзунок надає змогу змінити поточний кадр.

en: Aliases
uk: Замінники

en: All Levels
uk: Усі рівні

en: All but the 1st n elements
uk: Усі, окрім перших n елементів

en: All but the last n elements
uk: Усі, окрім останніх n елементів

en: All openable types (*.wxm, *.wxmx, *.mac, *.out, *.xml)|*.wxm;*.wxmx;*.mac;*.out;*.xml|wxMaxima document (*.wxm, *.wxmx)|*.wxm;*.wxmx|Maxima session (*.mac)|*.mac|Xmaxima session (*.out)|*.out|xml from broken .wxmx (*.xml)|*.xml
uk: усі придатні типи (*.wxm, *.wxmx, *.mac, *.out, *.xml)|*.wxm;*.wxmx;*.mac;*.out;*.xml|документ wxMaxima (*.wxm, *.wxmx)|*.wxm;*.wxmx|сеанс Maxima (*.mac)|*.mac|сеанс Xmaxima (*.out)|*.out|xml з пошкодженого .wxmx (*.xml)|*.xml

en: All variable names
uk: Усі назви змінних

en: All visible sidebars
uk: Усі видимі бічні панелі

en: Allow to access a online manual for maxima?
uk: Дозволити доступ до інтернет-підручника з maxima?

en: Allow to substitute operators
uk: Дозволити підставляння операторів

en: Allows to specify which not-builtin unicode symbols should be displayed in the symbols sidebar along with the built-in symbols.
uk: Надає змогу вказати, які невбудовані символи Юнікод має бути показано на бічній панелі символів разом із вбудованими символами.

en: Allows to vary the parameters of a function until it fits experimental data.
uk: Надає змогу варіювати параметри функції при апроксимації експериментальних даних.

en: All|*
uk: Всі|*

en: Always after underscores
uk: Завжди після символів підкреслювання

en: Always autosubscript after an underscore
uk: Завжди автоматичний нижній індекс після символу підкреслювання

en: Always display this variable with subscript
uk: Завжди показувати цю змінну із нижнім індексом

en: Always show all digits
uk: Завжди показувати усі цифри

en: An integer between 1..6; Higher numbers work better for oscillating integrands
uk: Ціле число у межах від 1 до 6; більші значення краще працюють для підінтегральних функції із осциляцією

en: Anchors file has no top node.
uk: Файл прив'язок не містить вузла верхнього рівня.

en: Angles
uk: Кути

en: Animation autoplay
uk: Автовідтворення анімації

en: Animation framerate...
uk: Частота кадрів анімації…

en: Antisymmetric function: f(x)=-f(-x)
uk: Непарна функція: f(x)=-f(-x)

en: Append
uk: Дописати

en: Append a list
uk: Дописати список

en: Append a list to an existing list
uk: Дописати список до наявного списку

en: Append a list to another list
uk: Дописати список до іншого списку

en: Append an element
uk: Дописати елемент

en: Append an element to the beginning an existing list
uk: Дописати елемент до наявного списку на початку

en: Append an element to the end of an existing list
uk: Дописати елемент до наявного списку у кінці

en: Apply a function to each list element
uk: Застосувати функцію до усіх елементів списку

en: Approximate by a fraction using log(), sqrt() and %pi, when needed. Only available in maxima > 5.46.0
uk: Наблизити дробом за допомогою log(), sqrt() і %pi, якщо потрібно. Можна скористатися лише у maxima > 5.46.0

en: Approximate by nice fraction
uk: Наблизити добрим дробом

en: Approximates a expression around a point as a polynom
    The trailing "..." can be removed by using ratdisrep()
uk: Наблизити вираз поліномом в околі точки
    Кінцеве «...» можна вилучити за допомогою ratdisrep()

en: Approximates a expression as a polynom
uk: Наблизити вираз поліномом

en: Apropos
uk: Подібні команди

en: Are the chars equal, if case is ignored?
uk: Чи є ці символи однаковими, якщо не зважати на регістр?

en: Are the chars equal?
uk: Чи є символи рівними?

en: Are these strings equal if case is ignored?
uk: Чи є ці рядки однаковими, якщо не зважати на регістр символів?

en: Are these strings equal?
uk: Чи є ці рядки однаковими?

en: Arguments:
uk: Аргументи:

en: Array
uk: Масив

en: Arrays
uk: Масиви

en: Ascii code to char
uk: Код ASCII на символ

en: Ascii code to char...
uk: Код ASCII на символ…

en: Ask to save untitled documents
uk: Запитувати щодо збереження документів без назв

en: Assignment(s):
uk: Визначення:

en: Assignments of the format a=10,b=20
uk: Надання значення у форматі a=10,b=20

en: Assume a value range for a variable
uk: Припустити діапазон значень для змінної

en: Attention: Extracting a random list element isn't efficient for long lists.Iterating over lists using makelist() or for loops is way faster.
uk: Увага! Для довгих списків видобування випадкового елемента зі списку є не ефективним. Набагато швидшим буде ітеративний перехід списками за допомогою makelist() або циклів for.

en: Auto-indent new lines
uk: Автовідступ у нових рядках

en: Auto-insert closing parenthesis
uk: Автоматично закривати круглі дужки

en: Autocompletion: Scanning %s for loadable demo files.
uk: Автодоповнення: шукаємо у %s придатні до завантаження файли демонстрацій.

en: Autocompletion: Scanning %s for loadable lisp files.
uk: Автодоповнення: шукаємо у %s придатні до завантаження файли lisp.

en: Autocompletion: Scanning %s recursively for loadable lisp files.
uk: Автодоповнення: шукаємо рекурсивно у %s придатні до завантаження файли lisp.

en: Autodetect
uk: Автоматичне визначення

en: Automatic
uk: Автоматично

en: Automatic labels
uk: Автоматичні мітки

en: Automatic labels (%i1, %o1,...)
uk: Автоматичні мітки (%i1, %o1,...)

en: Automatically answer questions
uk: Автоматично відповідати на питання

en: Automatically fill in answers known from the last run
uk: Автоматично заповнювати відповіді, які відомі з часу попереднього запуску

en: Automatically insert a closing parenthesis the moment the user enters an opening one.
uk: Автоматично вставляти завершальну дужку у момент, коли користувач вводить початкову.

en: Automatically send known answers
uk: Автоматично надсилати відомі відповіді

en: Autosaving as temp file %s
uk: Автоматичне збереження у форматі тимчасового файла %s

en: Autosaving the .wxmx file as %s
uk: Автоматично зберігаємо файл .wxmx як %s

en: Autosubscript
uk: Автоматичне переведення у нижній індекс

en: Autosubscript chars after an underscore
uk: Автоматично переводити у нижній індекс символи після підкреслювання

en: Autosubscript numbers and text following single letters
uk: Автоматично переводити у нижні індекси числа і текст після одинарних літер

en: Autosubscript this variable
uk: Переводити цю змінну у нижній індекс автоматично

en: Autowrap long lines:
uk: Автоматичне перенесення довгих рядків:

en: Axis
uk: Вісь

en: Barsplot...
uk: Стовпчикова діаграма…

en: Basic matrix operations
uk: Основні дії з матрицями

en: Bat files (*.bat)|*.bat|All|*
uk: Пакетні файли (*.bat)|*.bat|Всі|*

en: Bat files (*.bat)|*.bat|Exe files (*.exe)||All|*
uk: пакетні файли (*.bat)|*.bat|виконувані файли (*.exe)||усі|*

en: Batch File
uk: Пакетний файл

en: Besides the global undo functionality that is active when the cursor is between cells, wxMaxima has a per-cell undo function that is active if the cursor is inside a cell. Pressing Ctrl+Z inside a cell can therefore been used for a fine-pitch undo that doesn't affect latter changes made in other cells.
uk: Окрім загальних можливостей скасовування дій, коли курсор перебуває між комірками wxMaxima, передбачено можливість скасовування дій у кожній комірці окремо, доки курсор перебуває у межах комірки. Натисканням Ctrl+Z у окремій комірці можна скасувати дії саме у цій комірці, без впливу на пізніші зміни, внесені у інших комірках.

en: Beta
uk: Β

en: Bitmap
uk: Растр

en: Bitmap scale for export:
uk: Масштаб растра для експортування:

en: Bitmaps
uk: Растрові зображення

en: Bold
uk: Жирний

en: Both horizontal and vertical cursor active at the same time
uk: Активними є одночасно горизонтальний і вертикальний курсори

en: Bottom
uk: Внизу

en: Bottom end
uk: Нижній кінець

en: Boundary value problem
uk: Крайова задача

en: Boxplot...
uk: Скринькова діаграма…

en: Bug: After removing the whitespace wxMathml.lisp is shorter than expected!
uk: Вада: після вилучення пробілів wxMathml.lisp виявився коротшим за очікуваний!

en: Bug: Autocompletion requested for unknown type of item.
uk: Вада: надіслано запит щодо автодоповнення для невідомого типу записів.

en: Bug: Cell left but not entered.
uk: Вада: полишено комірку без введення даних.

en: Bug: Cell with negative y position!
uk: Вада: комірка із від'ємною координатою y!

en: Bug: Encountered a heading I don't know how to move in one sectioning unit
uk: Вада: виявлено заголовок, який неможливо підняти на один щабель

en: Bug: Encountered a heading I don't know how to move out one sectioning unit
uk: Вада: виявлено заголовок, який неможливо опустити на один щабель

en: Bug: Got a question but no cell to answer it in
uk: Вада: маємо питання, але не маємо комірки для відповіді на нього

en: Bug: Got a request to change the contents of the cell above the beginning of the worksheet.
uk: Вада: отримано запит на зміну вмісту комірки над початком робочого аркуша.

en: Bug: Got a request to delete the cell above the beginning of the worksheet.
uk: Вада: отримано запит на вилучення комірки над початком робочого аркуша.

en: Bug: Got a request to first change the contents of a cell and to then undelete it.
uk: Вада: отримано запит спочатку на зміну вмісту комірки з наступним скасуванням її вилучення.

en: Bug: HTML output is no valid XML
uk: Вада: виведені дані HTML не є коректними даними XML

en: Bug: Maximum number of digits that is to be displayed is too low!
uk: Вада: надто мала максимальна кількість цифр, які має бути показано!

en: Bug: Missing contents
uk: Вада: немає вмісту

en: Bug: The clipboard is already opened
uk: Вада: буфер обміну вже відкрито

en: Bug: Trying to move a title out by one sectioning unit
uk: Вада: спроба пересунути заголовок через один рівень розділів

en: Bug: Trying to move the horizontally-drawn cursor to a place inside a GroupCell.
uk: Вада: спроба пересунути горизонтальний курсор до місця усередині GroupCell.

en: Bug: Trying to record a cell contents change for undo without a cell.
uk: Вада: спроба запису змін у вмісті комірок для скасовування без визначення комірки.

en: Bug: Undo action with both cell contents change and cell addition.
uk: Вада: дія зі скасування із одночасною зміною вмісту комірки і додаванням комірки.

en: Bug: Undo request for cell outside worksheet.
uk: Вада: запит щодо скасування дій із коміркою поза межами робочого аркуша.

en: Build &Info
uk: Ві&домості щодо збирання

en: By default, Shift-Enter is used to evaluate commands, while Enter is used for multiline input. This behaviour can be changed in 'Edit->Configure' dialog by checking 'Enter evaluates cells'. This switches the roles of these two key commands.
uk: Типово, для виконання команд використовується комбінація клавіш Shift-Enter, а Enter використовується для введення багаторядкових блоків тексту. Таку поведінку програми можна змінити за допомогою діалогового вікна «Зміни → Налаштувати»: позначте пункт «Enter для обчислення у комірках». За допомогою цього пункту ви зможете поміняти місцями призначення клавіатурних скорочень.

en: Byte:
uk: Байт:

en: C&hange Variable in Integrate...
uk: З&амінити змінну інтегрування…

en: C&onfigure
uk: &Налаштувати

en: Caching font variant: %s
uk: Кешуємо варіант шрифту: %s

en: Calculate &Product...
uk: Обчислити &добуток…

en: Calculate Singular Value Decomposition of a matrix numerically
uk: Обчислити власний розклад матриці

en: Calculate Singular Value Decomposition, left and right singular vectors numerically
uk: Обчислити власний розклад, лівий і правий сингулярні вектори

en: Calculate Su&m...
uk: Обчислити с&уму…

en: Calculate bigfloat value of the last result
uk: Обчислити останній результат з підвищеною точністю

en: Calculate float value of the last result
uk: Обчислити останній результат зі звичайною точністю

en: Calculate mean value
uk: Обчислити значення середнього

en: Calculate median value
uk: Обчислити значення медіани

en: Calculate modulus:
uk: Модуль обчислень:

en: Calculate numeric value of the last result
uk: Визначити числове значення останнього результату

en: Calculate products
uk: Обчислити добутки

en: Calculate standard deviation
uk: Обчислити стандартне відхилення

en: Calculate sums
uk: Обчислити суми

en: Calculate the eigenvalues and eigenvectors numerically
uk: Обчислити власні значення і власні вектори обчислювальними методами

en: Calculate the eigenvalues of a matrix numerically
uk: Обчислити власні значення матриці обчислювальними методами

en: Calculate the root of the sum of squares of matrix entries
uk: Обчислити корінь з суми квадратів елементів матриці

en: Calculate variation
uk: Обчислити варіацію

en: Calculates the fourier coefficients for the expression from -p to p
uk: Обчислює коефіцієнти Фур'є для виразу від -p до p

en: Calls assume() in order to tell maxima about the variable's range
uk: Викликає assume() для визначення діапазону змінної у maxima

en: Can be specified as flag in ev(exp, flag)
uk: Може бути вказано як прапорець у ev(вираз, прапорець)

en: Can not connect to the web server.
uk: Не вдалося встановити з'єднання з вебсервером.

en: Can not download version info.
uk: Не вдалося отримати дані щодо версії.

en: Can not start Maxima. The most probable cause is that Maxima isn't installed (it can be downloaded from https://maxima.sourceforge.io) or in wxMaxima's config dialogue the setting for Maxima's location is wrong.
uk: Не вдалося запустити Maxima. Найімовірнішою причиною є те, що Maxima не встановлено (отримати пакунки можна з сайта https://maxima.sourceforge.io) або у вікні налаштовування wxMaxima встановлено помилковий каталог розташування Maxima.

en: Can not start Maxima. The most probable cause is that Maxima isn't installed (it can be downloaded from https://maxima.sourceforge.io) or in wxMaxima's config dialogue the setting for Maxima's location is wrong. Another cause might be that something hinders maxima and wxMaxima to communicate through a local network connection in the port range they are setup to try to find a port in.
uk: Не вдалося запустити Maxima. Найімовірнішою причиною є те, що Maxima не встановлено (отримати пакунки можна з сайта https://maxima.sourceforge.io) або у вікні налаштовування wxMaxima встановлено помилковий каталог розташування Maxima. Ще однією причиною може бути те, що щось заважає maxima і wxMaxima обмінюватися даними локальним зв'язком на діапазоні портів, в якому відбувається пошук портів для з'єднання.

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Cannot authenticate Maxima!
uk: Не вдалося розпізнати Maxima!

en: Cannot create a font based on %s. Falling back to a default font.
uk: Не вдалося створити шрифт на основі %s. Повертаємося до типового шрифту.

en: Cannot find a maxima binary and no binary chosen in the config dialogue.
uk: Не вдалося знайти виконуваний файл maxima, а у діалоговому вікні налаштовування не вказано виконуваного файла.

en: Cannot interpret template %s
uk: Не вдалося обробити шаблон %s

en: Cannot interpret the numeric value of pid %s
uk: Не вдалося обробити числове значення pid %s

en: Cannot interpret version number component %s
uk: Не вдалося обробити компонент номера версії %s

en: Cannot set the communication address to localhost.
uk: Не вдалося встановити адресу локального вузла для обміну даними.

en: Cannot start gnuplot
uk: Не вдалося запустити gnuplot

en: Cannot start the maxima binary
uk: Не вдалося запустити виконуваний файл maxima

en: Canonical (tr)
uk: Канонічна форма (триг)

en: Catalan
uk: каталонська

en: Cauchy principal value of f(x)/(x-c), finite interval
uk: Головне значення за Коші f(x)/(x-c), скінченний проміжок

en: Cauchy principal value, finite interval
uk: Головне значення за Коші, скінченний проміжок

en: Ce&ll
uk: &Комірка

en: Cell bracket fill, Active
uk: Заповнення дужки комірки, активне

en: Cell bracket fill, Inactive
uk: Заповнення дужки комірки, неактивне

en: Cell ends in a backslash
uk: Комірка закінчується зворотною похилою рискою

en: Change &2d Display
uk: Змінити спосіб по&казу

en: Change Image
uk: Змінити зображення

en: Change Image...
uk: Змінити зображення…

en: Change Log
uk: Журнал змін

en: Change directory
uk: Змінити каталог

en: Change directory...
uk: Змінити каталог…

en: Change names of greek letters to greek letters
uk: Замінити назви грецьких літер на записи грецькою абеткою

en: Change the 2d display algorithm used to display math output
uk: Змінити алгоритм показу плоского зображення, що використовується для показу математичних виразів

en: Change the text "alpha" and "beta" to the corresponding greek letter?
uk: Замінити текстові записи «alpha» і «beta» на відповідні грецькі літери?

en: Change variable
uk: Замінити змінну

en: Change variable and evaluate
uk: Замінити змінну і обчислити

en: Change variable in integral or sum
uk: Замінити змінну в інтегралі або сумі

en: Change variable in integral or sum and evaluate the result
uk: Замінити змінну в інтегралі або сумі і обчислити результат

en: ChangeLog
uk: Журнал змін

en: Changed option variables
uk: Замінити змінні параметра

en: Changing image originally loaded from file %s to %s.
uk: Заміна зображення, початково завантаженого з файла %s, на %s.

en: Char #1:
uk: Символ 1:

en: Char #2:
uk: Символ 2:

en: Char to Unicode code point...
uk: Символ на позицію у таблиці Unicode…

en: Char to unicode code point
uk: Символ на позицію у таблиці Unicode

en: Char:
uk: Символ:

en: Character Tests
uk: Перевірки символів

en: Characteristic polynom
uk: Характеристичний поліном

en: Chars are strings that are one character long
uk: Символи — рядки, які складаються з одного символу

en: Check for Updates
uk: Перевірити наявність оновлень

en: Check if a newer version of wxMaxima is available.
uk: Перевірити, чи не випущено новішу версію wxMaxima.

en: Chi
uk: Χ

en: Chinese (Simplified)
uk: китайська (спрощена)

en: Chinese (traditional)
uk: китайська (традиційна)

en: Choose between the following help topics:
uk: Виберіть між такими темами довідки:

en: Choose font
uk: Вибрати шрифт

en: Choose the %s Font
uk: Виберіть шрифт %s

en: Choose the parenthesis type for Matrices
uk: Виберіть тип дужок для матриць

en: Classes:
uk: Класи:

en: Classic matrix operations
uk: Класичні дії з матрицями

en: Clear all history
uk: Спорожнити увесь журнал

en: Clear the selection
uk: Зняти позначення

en: Cleared font cache for font %s
uk: Спорожнено кеш шрифтів для шрифту %s

en: Clipboard format parameters
uk: Параметри форматування буфера обміну

en: Close	Ctrl+W
uk: Закрити	Ctrl+W

en: Close Stream
uk: Закрити потік

en: Close window
uk: Закрити вікно

en: Close...
uk: Закрити…

en: Closed the zip archive
uk: Закрито архів zip

en: Closing the socket maxima could connect to!
uk: Закриваємо сокет, з яким могла встановити з'єднання maxima!

en: Code Default (Maxima input)
uk: Типовий для коду (вхідні дані Maxima)

en: Code highlighting: Comments
uk: Підсвічування коду: коментарі

en: Code highlighting: End of line markers
uk: Підсвічування коду: позначки кінця рядка

en: Code highlighting: Functions
uk: Підсвічування коду: функції

en: Code highlighting: Lisp
uk: Підсвічування коду: Lisp

en: Code highlighting: Numbers
uk: Підсвічування коду: числа

en: Code highlighting: Operators
uk: Підсвічування коду: оператори

en: Code highlighting: Strings
uk: Підсвічування коду: рядки

en: Code highlighting: Variables
uk: Підсвічування коду: змінні

en: Code number:
uk: Кодовий номер:

en: Codepoint number:
uk: Номер позиції у таблиці:

en: Col. names:
uk: Назви стовпців:

en: Color of Outdated cells
uk: Колір застарілих комірок

en: Color of text equal to selection
uk: Колір тексту, що збігається із позначеним

en: Column number:
uk: Номер стовпчика:

en: Column numbers:
uk: Номери стовпчиків:

en: Combine factorials in an expression
uk: Об'єднати факторіали у один вираз

en: Comma directly followed by a closing parenthesis
uk: За комою одразу вказано завершальну дужку

en: Comma-separated arguments
uk: Аргументи, відокремлені комами

en: Comma-separated commands
uk: Команди, відокремлені комами

en: Comma-separated elements
uk: Елементи, відокремлені комами

en: Comma-separated equations
uk: Рівняння, відокремлені комами

en: Comma-separated expressions
uk: Вирази, відокремлені комами

en: Comma-separated expressions that shall be converted to a string
uk: Список виразів, відокремлених комами, які має бути перетворено на рядок

en: Comma-separated expressions.
uk: Список виразів, відокремлених комами.

en: Comma-separated function names
uk: Список назв функцій, відокремлених комами

en: Comma-separated function names.
uk: Список назв функцій, відокремлених комами.

en: Comma-separated list entry in the format val1=1,val2=2
uk: Запис відокремлених комами значень пункту списку у форматі значення1=1,значення2=2

en: Comma-separated names of the elements that shall be written
uk: Список назв елементів, відокремлених комами, які має бути записано

en: Comma-separated names the parameters will be referenced by later.
uk: Відокремлені комами назви параметрів, які буде використано пізніше.

en: Comma-separated numbers from 0 to 255
uk: Числа від 0 до 255, відокремлені комами

en: Comma-separated numbers of the terms to substitute in
uk: Відокремлені комами числами члени, до яких слід виконати підставляння

en: Comma-separated parameter names. A parameter in square brackets [] will be filled with the list of any additional arguments the function gets.
uk: Список назв параметрів, які відокремлено комами. Параметр у квадратних дужках, [], буде заповнено списком будь-яких додаткових аргументів, які функція отримує.

en: Comma-separated variable names, can be initialized by the ":" operator.
uk: Список назв змінних, відокремлених комами, можна ініціалізувати оператором «:».

en: Comma-separated variables
uk: Змінні, відокремлені комами

en: Command:
uk: Команда:

en: Commands that are executed at every start of maxima.
uk: Команди, які виконуються під час кожного запуску maxima.

en: Comment Selection
uk: Закоментувати позначене

en: Comment out the currently selected text
uk: Закоментувати поточний позначений фрагмент тексту

en: Comment selection	Ctrl+/
uk: Закоментувати позначене	Ctrl+/

en: Commutative function
uk: Комутативна функція

en: Compile a QR decomposition using dgeqrf
uk: Зібрати QR-розклад за допомогою dgeqrf

en: Compile a function
uk: Зібрати функцію

en: Compile a regex
uk: Зібрати формальний вираз

en: Compile eigenvalues using dgeev
uk: Зібрати eigenvalues за допомогою dgeev

en: Compile eigenvalues using zgeev
uk: Зібрати eigenvalues за допомогою zgeev

en: Compile eigenvalues+eigenvectors using dgeev
uk: Зібрати eigenvalues+eigenvectors за допомогою dgeev

en: Compile eigenvalues+eigenvectors using zgeev
uk: Зібрати eigenvalues+eigenvectors за допомогою zgeev

en: Compile function...
uk: Зібрати функцію…

en: Compile regex
uk: Зібрати формальний вираз

en: Compiler-Bug? wxMathml.lisp is shorter than expected!
uk: Вада компілятора? wxMathml.lisp є коротшим за очікуваний!

en: Compiling %s
uk: Компілюємо %s

en: Compiling a function can generate a considerable speed boost if the types of the function parameters are made known to the function before it is compiled. Else the generated code has to be hideously generic.
uk: Збирання функції може надати суттєвий приріст у швидкості виконання, якщо типи параметрів функції стають відомими функції до її збирання. В інших випадках створений код буде аж надто загальним.

en: Complete Word	Ctrl+Space
uk: Завершити слово	Ctrl+Space

en: Complete word
uk: Завершити слово

en: Completely stop maxima and restart it
uk: Повністю зупинити і перезапустити maxima

en: Compute continued fraction of a value
uk: Обчислити значення неперервного дробу

en: Compute the adjoint matrix
uk: Обчислити спряжену матрицю

en: Compute the characteristic polynomial of a matrix
uk: Обчислити характеристичний поліном матриці

en: Compute the determinant of a matrix
uk: Обчислити визначник матриці

en: Compute the greatest common divisor
uk: Обчислити найбільший спільний дільник

en: Compute the inverse of a matrix
uk: Обчислити обернену матрицю

en: Compute the least common multiple (do load(functs) before using)
uk: Обчислити найменше спільне кратне (віддайте команду load(functs) перед використанням)

en: Compute the rank of a matrix
uk: Обчислити ранг матриці

en: Condition:
uk: Умова:

en: Config file (*.ini)|*.ini
uk: Файл налаштувань (*.ini)|*.ini

en: Config item "%s" was of an unknown type
uk: Запис налаштувань «%s» належить до невідомого типу

en: Configuration warning
uk: Попередження щодо налаштувань

en: Configure wxMaxima
uk: Налаштувати wxMaxima

en: Connection attempt, but connection failed.
uk: Спроба встановити з'єднання, яка виявилася невдалою.

en: Connection to Maxima lost.
uk: Втрачено з'єднання із Maxima.

en: Construct a fraction
uk: Побудувати функцію

en: Construct fraction...
uk: Побудувати дріб…

en: Contents
uk: Зміст

en: Contents:
uk: Зміст:

en: Context-sensitive &Help	Ctrl+?
uk: &Контекстна довідка	Ctrl+?

en: Context-sensitive &Help	F1
uk: &Контекстна довідка	F1

en: Contour
uk: Контур

en: Contour lines for 3d plots
uk: Контурні лінії для просторових графіків

en: Contract Logarithms
uk: Об'єднати логарифми

en: Conversions
uk: Перетворення

en: Convert
uk: Перетворити

en: Convert + Write to file
uk: Перетворити + записати до файла

en: Convert Column to list...
uk: Перетворити стовпчик у список…

en: Convert Row to list...
uk: Перетворити рядок у список…

en: Convert a command to maxima code
uk: Перетворити команду на код maxima

en: Convert a list of lists to a matrix
uk: Перетворити список списків у матрицю

en: Convert binomials, beta and gamma function to factorials
uk: Перетворити біноміальні коефіцієнти, бета- і гамма-функції у факторіали

en: Convert binomials, factorials and beta function to gamma function
uk: Перетворити біноміальні коефіцієнти, факторіали й бета-функції у гама-функції

en: Convert complex expression to polar form
uk: Перетворити комплексний вираз у тригонометричну форму

en: Convert complex expression to rect form
uk: Перетворювати комплексний вираз у алгебраїчну форму

en: Convert exponential function of imaginary argument to trigonometric form
uk: Перетворити експоненційну функцію уявного аргументу у тригонометричну форму

en: Convert string to lowercase
uk: Перетворити символи рядка до нижнього регістру

en: Convert string to matching regex
uk: Перетворити рядок до відповідного формального виразу

en: Convert sum of logarithms to logarithm of product
uk: Перетворити суму логарифмів у логарифм добутку

en: Convert to &Factorials
uk: Перетворити у &факторіали

en: Convert to &Gamma
uk: Перетворити у &гамма-функцію

en: Convert to &Polarform
uk: Перетворювати у тригонометричну форму

en: Convert to &Rectform
uk: Перетворювати у &алгебраїчну форму

en: Convert to Heading 5
uk: Перетворити на заголовок 5

en: Convert to Heading 6
uk: Перетворити на заголовок 6

en: Convert to Section
uk: Перетворити на розділ

en: Convert to Sub-Subsection
uk: Перетворити на підпідрозділ

en: Convert to Subsection
uk: Перетворити на підрозділ

en: Convert to Title
uk: Перетворити на заголовок

en: Convert to downcase...
uk: Перетворити на нижній регістр…

en: Convert to programming language
uk: Перетворити на код мови програмування

en: Convert to programming language file
uk: Перетворити на файл мови програмування

en: Convert trigonometric expression to canonical quasilinear form
uk: Перетворити тригонометричний вираз в канонічну квазілінійну форму

en: Convert trigonometric functions to exponential form
uk: Перетворювати тригонометричні функції у експоненційну форму

en: Converts a matrix to a list of lists
uk: Перетворює матрицю на список списків

en: Converts a nested list like [[1,2],[3,4]] to a matrix
uk: Перетворює вкладений список, наприклад [[1,2],[3,4]], у матрицю

en: Copy
uk: Копіювати

en: Copy Animation
uk: Копіювати анімацію

en: Copy Previous Input	Ctrl+I
uk: Копіювати попередню введену команду	Ctrl+I

en: Copy Previous Output	Ctrl+U
uk: Копіювати попередній результат	Ctrl+U

en: Copy a matrix
uk: Копіювати матрицю

en: Copy as EMF
uk: Копіювати як EMF

en: Copy as Image
uk: Копіювати як зображення

en: Copy as LaTeX
uk: Копіювати як LaTeX

en: Copy as MathML
uk: Копіювати як MathML

en: Copy as MathML (e.g. to word processor)
uk: Копіювати як MathML (наприклад для текстових процесорів)

en: Copy as RTF
uk: Копіювати як RTF

en: Copy as SVG
uk: Копіювати як SVG

en: Copy as Text	Ctrl+Shift+C
uk: Копіювати як текст	Ctrl+Shift+C

en: Copy as plain text
uk: Копіювати як звичайний текст

en: Copy file
uk: Копіювання файла

en: Copy file...
uk: Копіювати файл…

en: Copy for Octave/Matlab
uk: Копіювати для Octave/Matlab

en: Copy selection
uk: Копіювати позначене

en: Copy selection from document as an Enhanced Metafile
uk: Скопіювати позначений фрагмент документа як дані EMF

en: Copy selection from document as an SVG image
uk: Копіювати позначений фрагмент документа як зображення SVG

en: Copy selection from document as an image
uk: Копіювати позначений фрагмент документа як зображення

en: Copy selection from document as rtf that a word processor might understand
uk: Скопіювати позначений фрагмент з документа у форматі rtf, який можна використати у текстовому процесорі Word

en: Copy selection from document as text
uk: Копіювати позначений фрагмент документа як текст

en: Copy selection from document in LaTeX format
uk: Копіювати позначений фрагмент документа у форматі LaTeX

en: Copy selection from document in Matlab format
uk: Скопіювати позначене з документа у форматі Matlab

en: Copy selection from document in a MathML format many word processors can display as 2d equation
uk: Скопіювати позначений фрагмент з документа у форматі MathML, який використовується для показу рівнянь у багатьох текстових процесорах

en: Copy string
uk: Копіювати рядок

en: Copy string...
uk: Копіювати рядок…

en: Copy, Cut and Paste button
uk: Кнопка копіювання, вирізання та вставлення

en: Copying config bool "%s"
uk: Копіюємо булеве значення налаштувань «%s»

en: Copying config float "%s"
uk: Копіюємо значення із рухомою крапкою налаштувань «%s»

en: Copying config int "%s"
uk: Копіюємо ціле значення налаштувань «%s»

en: Copying config string "%s"
uk: Копіюємо рядкове значення налаштувань «%s»

en: Could not create the backup file during saving => aborting.
uk: Не вдалося створити файл резервної копії під час зберігання => перериваємо обробку.

en: Could not make sure that we talk to the maxima we started => discarding all data it sends.
uk: Не вдалося переконатися, що ведеться обмін даними із запущеною нами maxima => відкидаємо усі дані, які вона надсилає.

en: Could not map view of the file needed in order to send an interrupt signal to maxima.
uk: Не вдалося прив'язати перегляд файла, потрібний для надсилання сигналу переривання до maxima.

en: Could not send an interrupt signal to maxima.
uk: Не вдалося надіслати сигнал переривання до maxima.

en: Could not write the file's contents during saving => aborting.
uk: Не вдалося записати вміст файла під час зберігання => перериваємо обробку.

en: Create Matrix
uk: Створити матрицю

en: Create a list
uk: Створити список

en: Create a list as a storage for the values of variables
uk: Створити список як сховище значень змінних

en: Create a list from a rule
uk: Створити список на основі правила

en: Create a list from comma-separated elements
uk: Створити список на основі елементів, відокремлених комами

en: Create a new cell with previous input
uk: Створити нову комірку з попередньою введеною командою

en: Create a new cell with previous output
uk: Створити нову комірку з попереднім результатом обчислень

en: Create copy, not clone...
uk: Створити копію, а не клон…

en: Create directory
uk: Створити каталог

en: Create directory...
uk: Створити каталог…

en: Create empty string
uk: Створити порожній рядок

en: Create empty string...
uk: Створити порожній рядок…

en: Create list
uk: Створити список

en: Create list from comma-separated elements
uk: Створити список на основі елементів, відокремлених комами

en: Create scalable plots.
uk: Створювати масштабовані креслення.

en: Create struct...
uk: Створити структуру…

en: Created a .zip archive (the .wxmx file technically is a .zip file)
uk: Створено архів .zip (з технічного погляду файл .wxmx є файлом .zip)

en: Creates an independent matrix with the same contents
uk: Створити незалежну матрицю із тим самим вмістом

en: Cursor color
uk: Колір курсора

en: Cut
uk: Вирізати

en: Cut	Ctrl+X
uk: Вирізати	Ctrl+X

en: Cut selection
uk: Вирізати позначене

en: Czech
uk: чеська

en: Danish
uk: данська

en: Data Matrix:
uk: Матриця даних:

en: Data file (*.csv, *.tab, *.txt)|*.csv;*.tab;*.txt
uk: Файл даних (*.csv, *.tab, *.txt)|*.csv;*.tab;*.txt

en: Data:
uk: Дані:

en: Debug messages
uk: Діагностичні повідомлення

en: Debugger trigger
uk: Критерій запуску засобу діагностики

en: Declare Text to always be displayed as subscript
uk: Оголосити, що текст завжди буде показано як нижній індекс

en: Declare a function local to a Program
uk: Оголосити функцію локальною до програми

en: Declare a text snippet to always be displayed as subscript
uk: Оголосити, що фрагмент тексту має бути завжди показано як нижній індекс

en: Declare facts about %s
uk: Оголосити властивості %s

en: Declare main variable:
uk: Оголосити основну змінну:

en: Declare the type of a function parameter
uk: Оголосити тип параметра функції

en: Declare these chars as ordinary letters
uk: Оголосити ці символи звичайними літерами

en: Decompose rational function to partial fractions
uk: Розкласти раціональну функцію на прості дроби

en: Decreasing function f(x)<x
uk: Спадна функція f(x)<x

en: Default animation framerate:
uk: Типова частота кадрів анімації:

en: Default plot size for new maxima sessions:
uk: Типовий розмір креслень для нових сеансів maxima:

en: Default port for communication with wxMaxima:
uk: Типовий порт для обміну даними з wxMaxima:

en: Define a function
uk: Визначити функцію

en: Define a macro
uk: Визначити макрос

en: Define a structure
uk: Визначити структуру

en: Define a structure type
uk: Визначити тип структури

en: Define a variable
uk: Визначити змінну

en: Define function...
uk: Визначити функцію…

en: Define macro...
uk: Визначити макрос…

en: Define parameter type...
uk: Визначити тип параметра…

en: Define struct...
uk: Визначити структуру…

en: Define the default speed (in frames per second) animations are played back with.
uk: Визначити типову швидкість (у кадрах за секунду) для відтворення анімацій.

en: Define variable...
uk: Визначити змінну…

en: Defines if an animation is automatically started or only by clicking on it.
uk: Визначає, слід запускати анімацію автоматично чи лише після натискання.

en: Degree:
uk: Порядок:

en: Delete F&unction...
uk: Вилучити ф&ункцію…

en: Delete Selection
uk: Вилучити позначене

en: Delete V&ariable...
uk: Вилучити змі&нну…

en: Delete a function
uk: Вилучити функцію

en: Delete a variable
uk: Вилучити змінну

en: Delete all objects with a given name
uk: Вилучити усі об'єкти із вказаною назвою

en: Delete all values from memory
uk: Вилучити з пам'яті всі значення

en: Delete file
uk: Вилучити файл

en: Delete file...
uk: Вилучити файл…

en: Delete function(s)
uk: Вилучити функції

en: Delete named object(s)
uk: Вилучити іменовані об'єкти

en: Delete named object...
uk: Вилучити іменований об'єкт…

en: Delete variable(s)
uk: Вилучити змінні

en: Delimiter:
uk: Роздільник:

en: Delta
uk: Δ

en: Denom. deg:
uk: Степінь знаменника:

en: Denominator:
uk: Знаменник:

en: Dependencies
uk: Залежності

en: Derivate of y at that point:
uk: Похідна y у цій точці:

en: Deviation...
uk: Відхилення…

en: Di&vide Polynomials...
uk: &Ділення поліномів…

en: Diagram title
uk: Заголовок діаграми

en: Did you know?
uk: Чи знаєте ви це?

en: Didn't find an installed offline manual.
uk: Не вдалося знайти встановлений автономний підручник.

en: Didn't find the maxima HTML manual.
uk: Не вдалося знайти підручник з maxima у форматі HTML.

en: Didn't get a help browser launch program command line, but can request the system's default help browser.
uk: Не отримано рядка команди для запуску програми навігатора довідкою, але можна надіслати запит до типового навігатора довідкою системи.

en: Diff...
uk: Диференціювати…

en: Differentiate
uk: Продиференціювати

en: Differentiate expression
uk: Продиференціювати вираз

en: Differentiate...
uk: Продиференціювати…

en: Differentiates an expression n times
uk: Продиференціювати вираз n разів

en: Differentiates the expression n times
uk: Продиференціювати вираз n разів

en: Directory operations
uk: Дії з каталогами

en: Display
uk: Показ

en: Display Te&X Form
uk: В&ивести у форматі TeX

en: Display algorithm
uk: Спосіб виведення

en: Display all and allow linebreaks in long numbers
uk: Показувати все і дозволити розривати рядки із довгими числами

en: Display all digits
uk: Показувати усі цифри

en: Display equations
uk: Показ рівнянь

en: Display last result in TeX form
uk: Показати останній результат у форматі TeX

en: Display of long numbers
uk: Показ довгих чисел

en: Display resolution according to wxWidgets: %li x %li ppi
uk: Роздільність показу за даними wxWidgets: %li x %li точок на дюйм

en: Display string quotation marks
uk: Показати позначки лапок у рядку

en: Display time used for evaluation
uk: Показати час, витрачений на обчислення

en: Displayed Precision
uk: Точність показу

en: Displaying 3d curves
uk: Показ просторових кривих

en: Dito, and evaluate the result...
uk: Те саме, і обчислити результат…

en: Dito, but affect all clones of the Matrix...
uk: Те саме, але із обробкою усіх клонів матриці…

en: Dito, but as fraction (real only)...
uk: Те саме, але як дріб (лише дійсні)…

en: Dito, including denominator
uk: Те саме, включно із знаменником

en: Divide Cell
uk: Ділити комірку

en: Divide Cell	Ctrl+D
uk: Поділити комірку	Ctrl+D

en: Divide numbers or polynomials
uk: Ділити числа або поліноми

en: Divide this input cell into two cells
uk: Поділити цю комірку введення на дві комірки

en: Do for each list element
uk: Застосувати до кожного елемента списку

en: Do you want to save the changes you made in the document "%s"?
uk: Хочете зберегти зміни, які було внесено до документа «%s»?

en: Dock all Sidebars
uk: Пришпилити усі бічні панелі

en: Document background
uk: Тло документа

en: Document was saved using a newer version of wxMaxima so it may not load correctly. Please update your wxMaxima.
uk: Документ було збережено за допомогою новішої версії wxMaxima, отже дані може бути завантажено з помилками. Будь ласка, оновіть вашу версію wxMaxima.

en: Document was saved using a newer version of wxMaxima. Please update your wxMaxima.
uk: Документ було збережено за допомогою новішої версії wxMaxima. Будь ласка, оновіть вашу версію wxMaxima.

en: Documentclass for TeX export:
uk: Клас документа для експортування до TeX:

en: Documentclass options:
uk: Параметри класу документів:

en: Don't autosubscript after an underscore
uk: Не переводити автоматично у нижній індекс символи після підкреслювання

en: Don't evaluate Expression...
uk: Не обчислювати вираз…

en: Don't evaluate one command
uk: Не обчислювати одну команду

en: Don't evaluate one whole expression
uk: Не обчислювати увесь вираз

en: Don't mark cells that contain tooltips in yellow
uk: Не позначати комірки, які містять підказки, жовтим

en: Don't mark this message text in yellow
uk: Не позначати текст цього повідомлення жовтим

en: Don't save
uk: Не зберігати

en: Don't show labels
uk: Не показувати мітки

en: Don't use if unassigned
uk: Не використовувати, якщо не має значення

en: Don't use parenthesis for matrices
uk: Не використовувати дужки для матриць

en: Down
uk: Нижче

en: Downloaded %s (%li bytes) and %s (%li bytes) from %s
uk: Отримано %s (%li байтів) і %s (%li байтів) з %s

en: Drag-and-drop unicode symbols here
uk: Сюди можна перетягнути і скинути символи Юнікод

en: Drop the first n list elements
uk: Скиньте перші n елементів списку

en: Drop the last n list elements
uk: Скиньте останні n елементів списку

en: E&quations
uk: &Рівняння

en: E&xit	Ctrl+Q
uk: Ви&йти	Ctrl+Q

en: Eige&nvectors
uk: В&ласні вектори

en: Eigen&values
uk: Вл&асні значення

en: Eigenvalues (complex)
uk: Власні значення (комплексні)

en: Eigenvalues (real)
uk: Власні значення (дійсні)

en: Eigenvalues, left+right eigenvectors (complex)
uk: Власні значення, лівий+правий власні вектори (комплексні)

en: Eigenvalues, left+right eigenvectors (real)
uk: Власні значення, лівий+правий власні вектори (дійсні)

en: Either a single expression or a comma-separated list of expressions between parenthesis. In the latter case the result of the last expression in the parenthesis is used.
uk: Одинарний вираз або список відокремлених комами виразів у дужках. У останньому випадку буде використано результат останнього виразу у дужках.

en: Element
uk: Елемент

en: Element number
uk: Номер елемента

en: Element-by-element Product of matrices of the same size (Hadamard product)
uk: Поелементний добуток матриць однакового розміру (добуток Адамара)

en: Element-by-element exponentiation of two matrices
uk: Поелементне піднесення до степеня для двох матриць

en: Element-by-element multiplication
uk: Поелементне множення

en: Element:
uk: Елемент:

en: Elements:
uk: Елементи:

en: Eliminate a variable
uk: Знищити змінну

en: Eliminate a variable from a system of equations
uk: Виключити змінну із системи рівнянь

en: Empty command => re-triggering evaluation
uk: Порожня команда => повторно започатковуємо обробку

en: Enable:
uk: Увімкнути:

en: Encountered an unknown XML tag: <%s>
uk: Виявлено невідомий теґ XML: <%s>

en: Encountered an unknown socket event.
uk: Сталася невідома подія із сокетом.

en: End of proof
uk: Кінець доведення

en: End of t:
uk: Кінець за t:

en: Ended lisp mode after receiving a maxima prompt!
uk: Роботу у режимі lisp завершено після отримання запиту maxima!

en: Engineering format (12.1e6 etc.)
uk: Науковий формат (12.1e6 тощо)

en: English
uk: англійська

en: Enhanced meta file (emf)
uk: Удосконалений метафайл (emf)

en: Enter Matrix...
uk: Ввести матрицю…

en: Enter a matrix
uk: Введення матриці

en: Enter adds newlines, Ctrl+Enter evaluates cells
uk: Enter додає розриви рядків, Ctrl+Enter — обчислення у комірках

en: Enter an equation for rational simplification:
uk: Введіть рівняння для раціонального спрощення:

en: Enter evaluates cells, Ctrl+Enter adds newlines
uk: Enter — обчислення у комірках, Ctrl+Enter додає розрив рядка

en: Enter matrix
uk: Введіть матрицю

en: Enter new animation frame rate [Hz, integer]:
uk: Введіть нову частоту кадрів анімації [Гц, ціле число]:

en: Enter new precision for bigfloats:
uk: Вкажіть нову підвищену точність:

en: Enter the path to the Maxima executable.
uk: Вкажіть шлях до виконуваного файла Maxima.

en: Enumerator:
uk: Чисельник:

en: Environment variables
uk: Змінні середовища

en: Environment variables for maxima
uk: Змінні середовища для maxima

en: Epsilon
uk: Ε

en: Epsilon:
uk: ε:

en: Equal, ignoring case?...
uk: Рівні, якщо не зважати на регістр?…

en: Equal?...
uk: Рівні?…

en: Equation
uk: Рівняння

en: Equation(s)
uk: Рівняння

en: Equation(s):
uk: Рівняння:

en: Equation:
uk: Рівняння:

en: Equations have several advantages over functions. For example they can be manipulated with factor(), expand() and similar functions. They can easily be introduced one into another. Also they are always printed out as 2D maths.
uk: У рівнянь є декілька переваг над функціями. Наприклад, рівняння можна обробляти за допомогою функцій factor(), expand() тощо. Рівняння можна дуже просто вставляти одне в інше. Крім того, рівняння завжди виводяться як звичайні формули.

en: Error
uk: Помилка

en: Error writing to Maxima
uk: Помилка під час спроби записати дані до Maxima

en: Error!
uk: Помилка!

en: Error: Cannot render %s.
uk: Помилка: не вдалося обробити %s.

en: Error: Cannot render %s:
    %s
uk: Помилка: не вдалося обробити %s
    %s

en: Error: Cannot render the image.
uk: Помилка: не вдалося обробити зображення.

en: Error: Cannot render the image:
    %s
uk: Помилка: не вдалося обробити зображення:
    %s

en: Escapes all special characters in a string. The result is a regex that matches this string exactly.
uk: Екранує усі спеціальні символи у рядку. Результатом буде формальний вираз, який точно відповідає цьому рядку.

en: Eta
uk: Η

en: Evaluate
uk: Обчислити

en: Evaluate &Noun Forms...
uk: Обчислити нео&бчислювані (noun) форми…

en: Evaluate All Cells	Ctrl+Shift+R
uk: Обчислити усі комірки	Ctrl+Shift+R

en: Evaluate All Visible Cells	Ctrl+R
uk: Обчислити усі видимі комірки	Ctrl+R

en: Evaluate Cell(s)
uk: Обчислити комірки

en: Evaluate Cells Above
uk: Обчислити комірки вище

en: Evaluate Cells Above	Ctrl+Shift+P
uk: Обчислити комірку вище	Ctrl+Shift+P

en: Evaluate Cells Below
uk: Обчислити комірки нижче

en: Evaluate Heading 5	Shift+Ctrl+Enter
uk: Обчислити заголовок 5	Shift+Ctrl+Enter

en: Evaluate Heading 6	Shift+Ctrl+Enter
uk: Обчислити заголовок 6	Shift+Ctrl+Enter

en: Evaluate Nouns
uk: Обчислити необчислювані (noun) форми

en: Evaluate Part	Shift+Ctrl+Enter
uk: Обчислити частину	Shift+Ctrl+Enter

en: Evaluate Section	Shift+Ctrl+Enter
uk: Обчислити розділ	Shift+Ctrl+Enter

en: Evaluate Sub-Subsection	Shift+Ctrl+Enter
uk: Обчислити підпідрозділ	Shift+Ctrl+Enter

en: Evaluate Subsection	Shift+Ctrl+Enter
uk: Обчислити підрозділ	Shift+Ctrl+Enter

en: Evaluate active or selected cell(s)
uk: Виконати обчислення у активних або позначених комірках

en: Evaluate all
uk: Обчислити всі

en: Evaluate all cells in the document
uk: Виконати обчислення у всіх комірках документа

en: Evaluate all noun forms in expression
uk: Обчислити всі необчислювані (noun) форми у виразі

en: Evaluate all visible cells in the document
uk: Виконати обчислення у всіх видимих комірках документа

en: Evaluate current cell
uk: Обчислити поточну комірку

en: Evaluate string
uk: Обчислити рядок

en: Evaluate string...
uk: Обчислити рядок…

en: Evaluate the file from its beginning to the cell above the cursor
uk: Виконати у файлі обчислення від початку до комірки під курсором

en: Evaluate the file from the cursor to its end
uk: Виконати обчислення всіх команд у файлі від курсора до кінця файла

en: Evaluate the rest
uk: Обчислити решту

en: Evaluate to point
uk: Обчислити до пункту

en: Evaluation ended, since evaluation queue is empty.
uk: Обробку завершено, оскільки черга обробки є порожньою.

en: Even number
uk: Парне число

en: Example text
uk: Текст прикладу

en: Examples:
uk: Приклади:

en: Execute a command for each element of the list
uk: Виконати команду для кожного з елементів у списку

en: Exit
uk: Вийти

en: Exit wxMaxima
uk: Вийти з wxMaxima

en: Expand
uk: Розкрити

en: Expand (tr)
uk: Розкрити (триг)

en: Expand Expression
uk: Розкрити вираз

en: Expand an expression
uk: Розкрити вираз

en: Expand for given variables
uk: Розгорнути для заданих змінних

en: Expand for variable(s) including denominator:
uk: Розгорнути для змінних, включно із знаменником:

en: Expand for variable(s):
uk: Розгорнути для змінних:

en: Expand log in previous expression
uk: Розгорнути логарифм у попередньому виразі

en: Expand trigonometric expression
uk: Розкрити тригонометричний вираз

en: Expect numbers harder to be complex
uk: Наполегливіше шукати комплексні числа

en: Expect variables to contain complex numbers
uk: Очікувати на змінні, які містять комплексні числа

en: Export
uk: Експорт

en: Export As
uk: Експортувати як

en: Export List to csv file...
uk: Експортувати список до файла CSV…

en: Export a list to a csv file
uk: Експортувати список до файла CSV

en: Export a matrix to a csv file
uk: Експортувати матрицю до файла CSV

en: Export all history to a .mac file
uk: Експортувати увесь журнал до файла .mac

en: Export all settings
uk: Експортувати усі параметри

en: Export commands from the current maxima session to a .mac file
uk: Експортувати команди з поточного сеансу maxima до файла .mac

en: Export document to a HTML or LaTeX file
uk: Експортувати документ до файла HTML або файла LaTeX

en: Export equations to HTML as:
uk: Експортувати рівняння до HTML як:

en: Export failed.
uk: Помилка під час експортування.

en: Export selected commands to a .mac file
uk: Експортувати позначені команди до файла .mac

en: Export successful.
uk: Успішно експортовано.

en: Export the style settings
uk: Експортувати параметри стилю

en: Export visible commands to a .mac file
uk: Експортувати видимі команди до файла .mac

en: Exporting to .mac file failed!
uk: Не вдалося експортувати дані до файла .mac!

en: Exporting to HTML failed!
uk: Спроба експортування даних до HTML завершилася невдало!

en: Exporting to TeX failed!
uk: Спроба експортування даних до TeX завершилася невдало!

en: Exporting to maxima batch file failed!
uk: Не вдалося експортувати до файла пакетної обробки maxima!

en: Exporting...
uk: Експортування…

en: Expression
uk: Вираз

en: Expression or a list of comma-separated expressions
uk: Вираз або список виразів, які відокремлено комами

en: Expression to string...
uk: Вираз у рядок…

en: Expression whose output is to be used as maxima's input.
uk: Вираз, результат обчислення якого слід використати як вхідні дані maxima.

en: Expression(s):
uk: Вираз(и):

en: Expression:
uk: Вираз:

en: Extract Column...
uk: Видобути стовпчик…

en: Extract Elements
uk: Видобути елементи

en: Extract Row...
uk: Видобути рядок…

en: Extract a column from the matrix
uk: Видобути стовпчик з матриці

en: Extract a column from the matrix and convert it to a list
uk: Видобути стовпчик з матриці і перетворити його у список

en: Extract a matrix column
uk: Видобути стовпчик з матриці

en: Extract a matrix column as a list
uk: Видобути стовпчик з матриці як список

en: Extract a matrix from a 2-dimensional array
uk: Видобути матрицю з двовимірного масиву

en: Extract a matrix row
uk: Видобути рядок з матриці

en: Extract a matrix row as a list
uk: Видобути рядок з матриці як список

en: Extract a row from the matrix
uk: Видобути рядок з матриці

en: Extract a row from the matrix and convert it to a list
uk: Видобути рядок з матриці і перетворити його у список

en: Extract a variable's value from a list of variable values
uk: Видобути значення змінної зі списку значень змінної

en: Extract an actual value for a variable
uk: Видобути справжнє значення змінної

en: Extract char...
uk: Видобути символ…

en: Extract dir from path...
uk: Видобути каталог зі шляху…

en: Extract directory part
uk: Видобути частину з каталогом

en: Extract file type extension
uk: Видобути суфікс назв типу файлів

en: Extract filename from path...
uk: Видобути назву файла зі шляху…

en: Extract filename part
uk: Видобути частину із назвою файла

en: Extract filetype from path...
uk: Видобути тип файла зі шляху…

en: Extract function arguments
uk: Видобути аргументи функцій

en: Extract list Elements
uk: Видобути елементи списку

en: Extract matrix from 2D array
uk: Видобути матрицю з двовимірного масиву

en: Extract the argument list from a function call
uk: Видобути список аргументів з виклику функції

en: Extract the last n elements from a list
uk: Видобути останні n елементів зі списку

en: Extract the nth char of a string
uk: Видобути n-й символ рядка

en: Extract the nth list elements
uk: Видобути елементи n-го списку

en: Extract the value for one variable assigned in a list
uk: Видобути значення для однієї змінної на основі списку

en: Extract, append or delete rows or columns
uk: Видобування, дописування або вилучення рядків чи стовпчиків

en: Extracts a rectangle from a 2D array and converts it to a matrix
uk: Видобуває прямокутник з двовимірного масиву і перетворює його на матрицю

en: Factor
uk: Розкласти на множники

en: Factor Complex
uk: Розкласти на комплексні множники

en: Factor Expression
uk: Розкласти на множники вираз

en: Factor Expression including subexpressions
uk: Розкласти на множники вираз, разом із підвиразами

en: Factor an expression
uk: Розкласти вираз на множники

en: Factor an expression in Gaussian numbers
uk: Розкласти на елементарні гаусові множники

en: Factorials and &Gamma
uk: Факторіали і &гамма-функція

en: Failed to delete gnuplot data file %s
uk: Не вдалося вилучити файл даних gnuplot %s

en: Failed to delete gnuplot file %s
uk: Не вдалося вилучити файл gnuplot %s

en: Fast fortran routines that perform numerical tasks
uk: Швидкі підпрограми fortran, які виконують обчислювальні завдання

en: Fast list access
uk: Швидкий доступ до списку

en: Fatal error
uk: Критична помилка

en: Field contents:
uk: Вміст поля:

en: Field name:
uk: Назва поля:

en: Fields:
uk: Поля:

en: File
uk: Файл

en: File I/O
uk: Введення-виведення до файла

en: File could not be opened
uk: Не вдалося відкрити файл

en: File name:
uk: Назва файла:

en: File not found
uk: Файл не знайдено

en: File opened
uk: Файл відкрито

en: File operations
uk: Дії із файлами

en: File you tried to open does not exist.
uk: Файла, який ви намагалися відкрити, не існує.

en: Filename or a list of comma-separated file names
uk: Назва файла або список назв файлів, відокремлених комами

en: Fill color
uk: Заповнення кольором

en: Find
uk: Знайти

en: Find	Ctrl+F
uk: Знайти	Ctrl+F

en: Find &Limit...
uk: Знайти &границю…

en: Find Minimum...
uk: Знайти мінімум…

en: Find Root...
uk: Знайти корінь…

en: Find a (unconstrained) minimum of an expression
uk: Знайти (абсолютний) мінімум виразу

en: Find a fraction that represents this float exactly
uk: Знайти дріб, який точно збігається з цим десятковим дробом

en: Find a limit of an expression
uk: Знайти границю виразу

en: Find a nice fraction that is similar to this float
uk: Знайти добрий дріб, який є близьким до цього десяткового дробу

en: Find a numerical solution for a first degree ODE
uk: Знайти обчислювальний розв'язок для ЗДР першого порядку

en: Find a root of an equation on an interval
uk: Знайти корінь рівняння на інтервалі

en: Find all roots of a polynomial
uk: Знайти всі корені полінома

en: Find all roots of a polynomial (bfloat)
uk: Знайти всі корені полінома (підв. точність)

en: Find and Replace
uk: Знайти і замінити

en: Find and replace
uk: Знайти і замінити

en: Find char in string
uk: Знайти символ у рядку

en: Find char in string...
uk: Знайти символ у рядку…

en: Find common denominator
uk: Знайти спільний знаменник

en: Find eigenvalues of a matrix
uk: Знайти власні значення матриці

en: Find eigenvectors of a matrix
uk: Знайти власні вектори матриці

en: Find first difference
uk: Знайти першу різницю

en: Find first difference...
uk: Знайти першу різницю…

en: Find fractions that real roots of a polynomial and
uk: Знайти дроби, які є дійсними коренями полінома і

en: Find minimum
uk: Знайти мінімум

en: Find numerical solution...
uk: Знайти обчислювальний розв'язок…

en: Find root (solve numerically)
uk: Знайти корінь (обчислювальним методом)

en: Find the maximum absolute value of a matrix entry
uk: Знайти максимальне значення за модулем запису матриці

en: Find the maximum sum of the absolute values of a matrix column
uk: Знайти максимальну суму значень за модулем у стовпчику матриці

en: Find the maximum sum of the absolute values of a matrix row
uk: Знайти максимальну суму значень за модулем у рядку матриці

en: Find:
uk: Знайти:

en: Fine-tune the display of engineering-format numbers
uk: Скоригувати показ чисел у науковому форматі

en: Finnish
uk: фінська

en: First
uk: Перший

en: Fitting curves to measurement data
uk: Криві апроксимації для даних вимірювань

en: Fix reordered reference indices (of %i, %o) before saving
uk: Виправити перевпорядковані індекси посилань (%i, %o) до збереження

en: Fixed font in text controls
uk: Шрифт сталої ширини у текстових мітках

en: Flush stream
uk: Витерти потік

en: Flush...
uk: Витерти…

en: Fold All	Ctrl+Alt+[
uk: Згорнути все	Ctrl+Alt+[

en: Fold all sections
uk: Згорнути усі розділи

en: Follow
uk: Перейти

en: Fonts
uk: Шрифти

en: For each Text-, Sectioning or code cell wxMaxima can display a bracket showing the extend of the cell and allowing to fold it. This setting now tells if this bracket is to be printed, as well.
uk: Для кожної текстової комірки, комірки розділу або комірки з кодом wxMaxima може показувати дужку, що позначає продовження комірки і надає змогу її згорнути. За допомогою цього параметра можна визначити, чи слід виводити таку дужку на друк.

en: For faster creation of cells the following shortcuts exist:
    
       Ctrl+0: Math cell
       Ctrl+1: Text cell
       Ctrl+2: Title cell
       Ctrl+3: Section cell
       Ctrl+4: Subsection cell
       Ctrl+5: Sub-Subsection cell
       Ctrl+6: Heading5 cell
       Ctrl+7: Heading6 cell
uk: Для пришвидшення створення комірок передбачено такі комбінації клавіш:
    
       Ctrl+0: Комірка з рівнянням
       Ctrl+1: Комірка з текстом
       Ctrl+2: Комірка із заголовком
       Ctrl+3: Комірка розділу
       Ctrl+4: Комірка підрозділу
       Ctrl+5: Комірка підпідрозділу
       Ctrl+6: Комірка heading5
       Ctrl+7: Комірка heading6

en: For loop
uk: Цикл for

en: For loop...
uk: Цикл for…

en: Forwarding the keyboard focus to a text control
uk: Переспрямовуємо фокус клавіатури на текстовий елемент

en: Forwarding the keyboard focus to the worksheet
uk: Переспрямовуємо фокус клавіатури на робочий аркуш

en: Found %li anchors, %li anchors total.
uk: Виявлено %li прив'язок, загалом %li прив'язок.

en: Found %li anchors, URLs (individual files): %li, URLs (singlepage): %li
uk: Знайдено %li прив'язок, адрес (окремих файлів): %li, адрес (singlepage): %li

en: Found only %li keywords in maxima's manual. Not caching them to disc.
uk: У підручнику з Maxima знайдено лише %li ключових слів. Не кешуємо їх на диск.

en: Found the maxima HTML manual in the folder %s.
uk: Виявлено підручник з maxima у форматі HTML у теці %s.

en: Fourier coefficients
uk: Коефіцієнти Фур'є

en: Fourier coefficients...
uk: Коефіцієнти Фур'є…

en: Frame rate
uk: Частота кадрів

en: French
uk: французька

en: Frobenius Norm sqrt(sum((A(i,j))^2)) (complex)
uk: Норма Фробеніуса sqrt(sum((A(i,j))^2)) (комплексна)

en: Frobenius Norm sqrt(sum((A(i,j))^2)) (real)
uk: Норма Фробеніуса sqrt(sum((A(i,j))^2)) (дійсна)

en: From:
uk: Від:

en: Full Screen	Alt-Enter
uk: На весь екран	Alt+Enter

en: Full Screen	F11
uk: На весь екран	F11

en: Function contents:
uk: Вміст функції:

en: Function f(x):
uk: Функція f(x):

en: Function name
uk: Назва функції

en: Function name(s):
uk: Назви функцій:

en: Function name:
uk: Назва функції:

en: Function:
uk: Функція:

en: Functions for complex simplification
uk: Функції для спрощення комплексних чисел

en: Functions for simplifying factorials and gamma function
uk: Функції для спрощення факторіалів і гамма-функцій

en: Functions for simplifying trigonometric expressions
uk: Функції для спрощення тригонометричних виразів

en: GCD
uk: НСД

en: GIF image (*.gif)|*.gif
uk: зображення GIF (*.gif)|*.gif

en: GTK_IM_MODULE is set to "xim". Expect the program to hideously flicker and hotkeys to be broken, see for example https://trac.wxwidgets.org/ticket/18462.
uk: GTK_IM_MODULE встановлено у значення «xim». Слід очікувати огидне блимання і непрацездатність клавіатурних скорочень, див. https://trac.wxwidgets.org/ticket/18462.

en: Galician
uk: галісійська

en: Gamma
uk: Γ

en: General Math
uk: Математика

en: General Math	Alt+Shift+M
uk: Математика	Alt+Shift+M

en: Generate Matrix from Expression...
uk: Створити матрицю за виразом…

en: Generate a matrix from a lambda expression
uk: Створити матрицю на основі лямбда-виразу

en: Generate a new list using a lists' elements
uk: Створити новий список на основі елементів списку

en: Generate a storage for variable values that can be introduced into equations at any time
uk: Створити сховище значень змінних, яке можна буде будь-коли вставити до рівнянь

en: Generate list elements using a rule
uk: Створити елементи списку на основі правила

en: Generate matrix from a rule
uk: Створити матрицю з файла

en: Generate unused symbol name
uk: Створити невикористану назву символу

en: Generated the XML representation of the document
uk: Створено представлення XML документа

en: Generates a rectangular matrix and fills each element with the result of the expression "Rule".
uk: Створити прямокутну матрицю і заповнити її результатом обчислення виразу «Правило»

en: German
uk: німецька

en: Get &Imaginary Part
uk: Знайти у&явну частину

en: Get Laplace transformation of an expression
uk: Обчислити перетворення Лапласа від виразу

en: Get Real P&art
uk: Знайти &дійсну частину

en: Get current directory
uk: Отримати поточний каталог

en: Get inverse Laplace transformation of an expression
uk: Обчислити обернене перетворення Лапласа від виразу

en: Get position in stream
uk: Отримати позицію у потоці

en: Get position...
uk: Отримати позицію…

en: Get the imaginary part of complex expression
uk: Знайти уявну частину комплексного виразу

en: Get the real part of complex expression
uk: Знайти дійсну частину комплексного виразу

en: Gnuplot found at: %s
uk: Gnuplot знайдено у %s

en: Gnuplot has closed.
uk: Gnuplot закрито.

en: Gnuplot not found, using the default: %s
uk: Gnuplot не знайдено, використовуємо типовий: %s

en: Go to URL
uk: Перейти до адреси

en: Got a new input prompt!
uk: Отримано новий запит щодо введення!

en: Got a request to undo an action that involves a delete which isn't possible at this moment.
uk: Отримано запит на скасування дії, до якої включено вилучення, яке зараз не можна виконати.

en: Greater or less than a value
uk: Більше або менше за значення

en: Greater, ignoring case?...
uk: Є більшим, якщо ігнорувати регістр…

en: Greek
uk: грецька

en: Greek Letters
uk: Грецькі літери

en: Greek Letters	Alt+Shift+G
uk: Грецькі літери	Alt+Shift+G

en: Grid
uk: Сітка

en: Guess an exact number that could be meant by this float
uk: Вгадати точне число, яке могло б бути представлено цим десятковим дробом

en: HTML file (*.html)|*.html|maxima batch file (*.mac)|*.mac|LaTeX file (*.tex)|*.tex
uk: файл HTML (*.html)|*.html|пакетний файл maxima (*.mac)|*.mac|файл LaTeX (*.tex)|*.tex

en: Hadamard (element-by-element) product...
uk: Добуток Адамара (поелементний)…

en: Hadamard Product
uk: Добуток Адамара

en: Hadamard exponent
uk: Степінь Адамара

en: Hadamard exponent...
uk: Степінь Адамара…

en: Have only %li keyword anchors at the end of parsing the maxima manual => Not caching the result of using the built-in keyword list
uk: Маємо лише %li прив'язок ключових слів наприкінці обробки підручника з maxima => не кешуємо результат використання вбудованого списку ключових слів

en: Heading 5
uk: Заголовок 5

en: Heading 6
uk: Заголовок 6

en: Help
uk: Довідка

en: Help browser:
uk: Перегляд довідки:

en: Help button
uk: Кнопка довідки

en: Help on "%s"
uk: Довідка щодо «%s»

en: Hide
uk: Приховати

en: Hide All Toolbars	Alt+Shift+-
uk: Приховати усі панелі інструментів	Alt+Shift+-

en: Hide Code
uk: Приховати код

en: Hide Code Cells	Alt+Ctrl+H
uk: Приховати комірки з кодом	Alt+Ctrl+H

en: Hide Heading 5
uk: Приховати заголовок 5

en: Hide Heading 6
uk: Приховати заголовок 6

en: Hide Part
uk: Приховати частину

en: Hide Section
uk: Приховати розділ

en: Hide Subsection
uk: Приховати підрозділ

en: Hide Subsubsection
uk: Приховати підпідрозділ

en: Hide all multiplication signs that aren't really necessary for understanding the equation
uk: Приховувати усі символи множення, які не є обов'язковими для розуміння рівняння

en: Hide all panes
uk: Приховати усі панелі

en: Hide contents
uk: Приховати вміст

en: Hide multiplication dots
uk: Приховувати крапки множення

en: Hide multiplication signs, if possible
uk: Приховувати, якщо можна, знаки множення

en: Hide the brackets that mark the extend of the worksheet cells at the worksheet's right side and that contain the "hide" button of the cell if the cells aren't active.
uk: Приховати дужки, які позначають продовження комірок робочого аркуша на правому полі і містять кнопку приховування комірки, якщо комірки не є активними.

en: Hide yellow tooltip marker for this cell
uk: Приховати жовту позначку підказок для цієї комірки

en: Hide yellow tooltip marker for this message type
uk: Приховати жовту позначку підказок для цього типу повідомлень

en: Highlight (box)
uk: Підсвітити (box)

en: Highlight the matching parenthesis
uk: Підсвічувати парні дужки

en: Highlight the opening or closing parenthesis for the parenthesis the cursor is at.
uk: Підсвічувати відповідну початкову і кінцеву дужки для дужки, на якій перебуває курсор.

en: Histogram
uk: Гістограма

en: Histogram...
uk: Гістограма…

en: History
uk: Журнал

en: History	Alt+Shift+I
uk: Журнал	Alt+Shift+I

en: Horizontal cursor works like a normal cursor, but it operates on cells: press up or down arrow to move it, holding down Shift while moving will select cells, pressing backspace or delete twice will delete a cell next to it.
uk: Горизонтальний курсор працює як звичайний курсор, але виконує дії над комірками: пересувати курсор можна клавішами зі стрілками вниз і вгору, утримування клавіші Shift під час пересування курсора призводить до позначення комірок, натискання клавіші Backspace або подвійне натискання клавіші Delete призводить до вилучення вмісту комірки поряд з курсором.

en: Horner's rule
uk: Правило Горнера

en: Hotkeys for sending commands to maxima
uk: Комбінації клавіш для надсилання команд maxima

en: How many digits to show:
uk: Скільки цифр показувати:

en: How to display new equations
uk: Як показувати нові рівняння

en: Hungarian
uk: угорська

en: I/O
uk: В/В

en: Identical to
uk: Ідентичний до

en: If a program doesn't need local variables maxima allows to put the commands between parenthesis. The result of the last operation is the return value of the program.
uk: Якщо програма не потребує локальних мінних, maxima надає змогу брати команди у дужки. Результат виконання останньої дії буде повернутим значенням програми.

en: If maxima versions compiled with different lisps are installed: The name of the lisp to use by default
uk: Якщо встановлено версії maxima, які зібрано різними компіляторами Lisp: назва Lisp, які слід типово використовувати

en: If maxima was compiled by GCL: Garbage Collect at minimum allocation past this heapsize
uk: Якщо maxima було зібрано з GCL: збирати «сміття» лише після того, як мінімальний розподіл перевищить цей розмір «купи»

en: If maxima was compiled by GCL: Minimum allocation fraction between Garbage Collects
uk: Якщо maxima було зібрано з GCL: мінімальна частка розподілу пам'яті між збираннями «сміття»

en: If maxima was compiled by GCL: Only garbage collect past this heapsize fraction of working mem
uk: Якщо maxima було зібрано з GCL: збирати «сміття» лише після того, як частка «купи» перевищить це значення у робочій пам'яті

en: If maxima was compiled by GCL: Share the allocated memory between gcl processes. Allows more than one gcl-compiled maxima to run at the same time, but might provoke crashes.
uk: Якщо maxima було зібрано з GCL: спільно використовувати розподілену пам'ять між процесами gcl. Уможливлює запуск декількох зібраних за допомогою gcl екземплярів maxima одночасно, але може провокувати аварійні завершення роботи.

en: If maxima was compiled by GCL: The fraction of the total installed RAM to reserve for maxima
uk: Якщо maxima було зібрано з GCL: частка загальної встановленої оперативної пам'яті, яку слід зарезервувати для maxima

en: If multiple cells are evaluated in one go: Abort evaluation if wxMaxima detects that maxima has encountered any error.
uk: Якщо виконується обчислення у декількох комірках послідовно: перервати обчислення, якщо wxMaxima буде виявлено, що обробка у maxima призвела до помилки.

en: If not extremely long
uk: Якщо не надзвичайно довго

en: If not very long
uk: Якщо не дуже довго

en: If numbers are getting longer than this number of digits they will be displayed abbreviated by an ellipsis.
uk: Якщо кількість цифр у числі перевищуватиме вказану, їх буде обрізано, а решту показано трикрапкою.

en: If the "Autosave" functionality is enabled in the configuration dialogue wxMaxima acts like mobile apps that backup the file every few minutes and save it on closing.
uk: Якщо у діалоговому вікні налаштовування увімкнено можливість «Автозбереження», wxMaxima працюватиме як мобільні програми, які створюють резервну копію файлів кожні декілька хвилин і зберігають файли під час завершення роботи.

en: If the font provides big parenthesis symbols: Use them when big parenthesis are needed for maths display.
uk: Якщо у шрифті є символи для великих дужок, використовувати їх для показу великих дужок у формулах.

en: If the type of a function parameter is known when compiling a function the code can vastly be optimized.
    Known types:
    
    array, boolean, integer, fixnum (machine-length integer), float (machine-size floating-point numbers), real or any (which is useful for declaring arrays of any)
uk: Якщо тип параметра функції є відомим, при збиранні код функції може бути значно оптимізовано.
    Відомі типи:
    
    array, boolean, integer, fixnum (ціле число із архітектурною довжиною), float (архітектурного розміру числа із рухомою крапкою), real або any (корисно для оголошення масивів довільного типу)

en: If this checkbox is checked wxMaxima automatically saves the file closing and every few minutes giving wxMaxima a more cellphone-app-like feel as the file is virtually always saved. If this checkbox is unchecked from time to time a backup is made in the temp folder instead.
uk: Якщо позначено цей пункт, wxMaxima автоматично зберігатиме файл при закритті і кожні декілька хвилин. Це надасть wxMaxima подібної до мобільного телефону поведінки, оскільки файл майже завжди перебуватиме у збереженому стані. Якщо цей пункт не буде позначено, програма час від часу створюватиме резервну копію файла у теці тимчасових даних.

en: If this checkbox is set a new code cell is opened as soon as maxima requests data. If it isn't set a new code cell is opened in this case as soon as the user starts typing in code.
uk: Якщо буде позначено цей пункт, програма відкриватиме нову комірку коду кожного разу, коли maxima надсилатиме запит щодо даних. Якщо пункт не позначено, нову комірку коду буде відкрито, коли користувач починатиме вводити код.

en: If this checkbox isn't checked the current command is sent to maxima only on pressing Ctrl+Enter
uk: Якщо цей пункт не позначено, поточну команду буде надіслано до maxima лише після натискання комбінації Ctrl+Enter

en: If this option is enabled, the filename and path of images inserted with "Cell" -> "Insert Image..." is stored in the worksheet file on save. This enables reloading of the image file via the context menu after re-opening the worksheet, but storing the filenames and paths may be an undesired data leak. If this option is disabled, reloading still works as long as the worksheet is not closed.
    
    Note: Storing the filenames for the reload functionality is independent of the automatically generated image captions.
uk: Якщо позначено цей пункт, назву файла і шлях до зображення, яке вставлено за допомогою пункту меню «Комірка -> Вставити зображення...», буде збережено у файлі робочого аркуша. Це уможливить перезавантаження файла зображення за допомогою контекстного меню після повторного відкриття робочого аркуша, але зберігання назв файлів і шляхів може призвести до небажаного витоку даних. Якщо цей пункт не буде позначено, перезавантаження працюватиме, аж доки робочий аркуш не буде закрито.
    
    Зауваження: збереження назв файлів для перезавантаження є незалежною можливістю щодо автоматичного створення підписів до зображень.

en: If this option is set the .wxmx source of the current file is copied to a place a link to is put into the result of an export.
uk: Якщо позначено цей пункт, код .wxmx поточного файла буде скопійовано до місця, на яке вказуватиме посилання у експортованому результаті.

en: If you have ideas, how to improve the design or functionality of wxMaxima, please share your ideas at the issue list or discussion forum at https://github.com/wxMaxima-developers/wxmaxima/.
uk: Маєте думки щодо удосконалення дизайну або функціональних можливостей wxMaxima? Будь ласка, поділіться вашими ідеями у списку вад або на форумі обговорення https://github.com/wxMaxima-developers/wxmaxima/.

en: If you type an operator (one of +*/^=,) as the first symbol in an input cell, % will be automatically inserted before the operator, as on a graphing calculator. You can disable this feature from the 'Edit->Configure' dialog.
uk: Якщо першим символом у комірці для введення даних ви введете оператор (один із символів +*/^=,), перед оператором буде автоматично додано %, як у калькуляторах. Вимкнути таку поведінку програми можна за допомогою діалогового вікна «Зміни → Налаштувати».

en: If your calculation is taking too long to evaluate, you can try 'Maxima->Interrupt' or 'Maxima->Restart Maxima' menu commands.
uk: Якщо обчислення триває надто довго, ви можете спробувати перервати його за допомогою пунктів меню «Maxima → Перервати» та «Maxima → Перезапустити Maxima».

en: Ignoring the cache version for the manual anchors.
uk: Ігноруємо версію кешу для прив'язок у підручнику.

en: Image
uk: Зображення

en: Image data had zero length!
uk: Дані зображення мають нульову довжину!

en: Image files (*.png, *.jpg, *.bmp, *.xpm, *.gif, *.svg, *.svgz)|*.png;*.jpg;*.bmp;*.xpm;*.gif;*.svg;*.svgz
uk: файли зображень (*.png, *.jpg, *.bmp, *.xpm, *.gif, *.svg, *.svgz)|*.png;*.jpg;*.bmp;*.xpm;*.gif;*.svg;*.svgz

en: ImageCell without image.
uk: ImageCell без зображення.

en: Implicit Plot
uk: Графік неявної функції

en: Import settings
uk: Імпортувати параметри

en: Import+Export
uk: Імпорт+Експорт

en: Importing compressed gnuplot sources for an animation
uk: Імпортуємо стиснений початковий код gnuplot для анімації

en: Importing uncompressed gnuplot sources for an animation
uk: Імпортуємо розпакований початковий код gnuplot для анімації

en: In order to save memory the ":" operator does clone the matrix, not copy it:
    If you change an element of one matrix the same element will change in all of its clones. copymatrix() instead generates a copy of a matrix: A new matrix that, if changed in any way, won't change the original.
uk: З метою заощадження пам'яті «:» виконує клонування матриці, а не її копіювання:
    Якщо ви зміните елемент однієї матриці, той самий елемент зміниться в усіх її клонах. Натомість, copymatrix() створює копію матриці — нову матрицю, яка, якщо до неї внести зміни у будь-який спосіб, не змінюватиметься разом із початковою матрицею.

en: In order to save memory the : operator doesn't create an individual copy of the string, but a clone that changes when the original string changes.
uk: Для заощадження пам'яті оператор «:» не створює окремою копії рядка, а створює клон, який змінюється разом із початковим рядком.

en: In order to visualize how a parameter affects an equation wxMaxima provides commands that start with "with_slider_" and that create animations. One example would be:
    
        with_slider_draw(
            a,[-16,-9,-4,-2,0,1,2,3,4,5,6,7],
            title=concat("a=",a),
            grid=true,
            explicit(
                x^2-a*x,
                x,-10,10
            )
        );
uk: З метою візуалізації впливу параметра на рівняння у wxMaxima передбачено команди, які починаються з «with_slider_» і створюють анімації. Приклад:
    
        with_slider_draw(
            a,[-16,-9,-4,-2,0,1,2,3,4,5,6,7],
            title=concat("a=",a),
            grid=true,
            explicit(
                x^2-a*x,
                x,-10,10
            )
        );

en: In text cells bullet lists can be created by beginning a line with " * ". The number of spaces in front of the "*" determines the indentation level; Indentation can be continued in the next line by indenting the line using spaces.
uk: У текстових комірках списки з позначками можна створити, розпочинаючи рядок з « * ». Кількість пробілів перед символом «*» визначає рівень відступів. Відступи можна продовжити на наступному рядку додавши на його початку потрібну кількість пробілів.

en: In the LaTeX output: Put exponents after an eventual subscript instead of above it. Might increase readability for some fonts and short subscripts.
uk: У виведеному коді LaTeX: розташовувати степені після останнього нижнього індексу, а не над ним. Може зробити читання зручнішим для деяких шрифтів та коротких нижніх індексів.

en: Include columns:
uk: Включити такі стовпці:

en: Increasing function f(x)>x
uk: Функція, що зростає, f(x)>x

en: Incremental Search
uk: Покроковий пошук

en: Indent equations by the label width
uk: Відступ у рівняннях на ширину мітки

en: Indent maths so all lines are in par with the first line that starts after the label.
uk: Встановити відступ у рівняннях так, щоб усі рядки було вирівняно за першим рядком, який розпочинається після мітки.

en: Index End:
uk: Кінцевий індекс:

en: Index Start:
uk: Початковий індекс:

en: Index Step:
uk: Крок індексу:

en: Index variable:
uk: Індекс змінної:

en: Infinity
uk: Нескінченність

en: Info about Maxima build
uk: Дані щодо збирання Maxima

en: Inform maxima about facts you know for this symbol
uk: Інформувати maxima про відомі властивості цього символу

en: Inform maxima about the value of the function at a specific point, e.G. for declaring initial conditions
uk: Інформувати maxima про значення функції у певній точці, наприклад, оголошення початкових умов

en: Initial Condition
uk: Початкова умова

en: Initial Value Problem (&1)...
uk: Задача Коші (&1)…

en: Initial Value Problem (&2)...
uk: Задача Коші (&2)…

en: Initial estimates:
uk: Початкові наближення:

en: Initial x:
uk: Початкове x:

en: Input a RegEx here to filter the results
uk: Введіть сюди формальний вираз для фільтрування результатів

en: Input labels
uk: Мітки введення

en: Insert
uk: Вставити

en: Insert % before an operator at the beginning of a cell
uk: Додавати % перед оператором на початку комірки

en: Insert &Section Cell	Ctrl+3
uk: Вставити комірку &розділу	Ctrl+3

en: Insert &Text Cell	Ctrl+1
uk: Вставити комірку &тексту	Ctrl+1

en: Insert Cell	Alt+Shift+C
uk: Вставити комірку	Alt+Shift+C

en: Insert Heading5 Cell
uk: Вставити комірку Heading5

en: Insert Heading6 Cell
uk: Вставити комірку Heading6

en: Insert Image
uk: Вставити зображення

en: Insert Image...
uk: Вставити зображення…

en: Insert Input &Cell	Ctrl+0
uk: Вставити комірку &введення	Ctrl+0

en: Insert Page Break
uk: Вставити розрив сторінки

en: Insert S&ubsection Cell	Ctrl+4
uk: Вставити комірку п&ідрозділу	Ctrl+4

en: Insert S&ubsubsection Cell	Ctrl+5
uk: Вставити комірку підпі&дрозділу	Ctrl+5

en: Insert Section Cell
uk: Вставити комірку розділу

en: Insert Subsection Cell
uk: Вставити комірку підрозділу

en: Insert Subsubsection Cell
uk: Вставити комірку підпідрозділу

en: Insert T&itle Cell	Ctrl+2
uk: Вставити комірку з&аголовка	Ctrl+2

en: Insert Text Cell
uk: Вставити текстову комірку (коментар)

en: Insert Title Cell
uk: Вставити комірку заголовка

en: Insert a new heading5 cell
uk: Вставити нову комірку heading5

en: Insert a new heading6 cell
uk: Вставити нову комірку heading6

en: Insert a new input cell
uk: Вставити нову комірку введення команди

en: Insert a new section cell
uk: Вставити нову комірку розділу

en: Insert a new subsection cell
uk: Вставити нову комірку підрозділу

en: Insert a new subsubsection cell
uk: Вставити нову комірку підпідрозділу

en: Insert a new text cell
uk: Вставити нову текстову комірку

en: Insert a new title cell
uk: Вставити нову комірку заголовка

en: Insert a page break
uk: Вставити розрив сторінки

en: Insert char...
uk: Вставити символ…

en: Insert heading5 Cell	Ctrl+6
uk: Вставити комірку heading5	Ctrl+6

en: Insert heading6 Cell	Ctrl+7
uk: Вставити комірку heading6	Ctrl+7

en: Insert image
uk: Вставити зображення

en: Insert textbased cell
uk: Вставити комірку на основі тексту

en: Instantiating the HTML manual browser
uk: Створюємо екземпляр браузера підручника HTML

en: Integers and single letters
uk: Цілі числа і окремі літери

en: Integral sign
uk: Символ інтеграла

en: Integral/Sum:
uk: Інтеграл або сума:

en: Integrate
uk: Проінтегрувати

en: Integrate (risch)
uk: Проінтегрувати (Ріш)

en: Integrate expression
uk: Проінтегрувати вираз

en: Integrate expression with Risch algorithm
uk: Проінтегрувати вираз за допомогою алгоритму Ріша

en: Integrate numerically
uk: Проінтегрувати обчислювальними методами

en: Integrate...
uk: Проінтегрувати…

en: Intelligently hide cell brackets
uk: Розумно приховати дужки комірок

en: Interaction
uk: Взаємодія

en: Interactive popup memory limit [MB/plot]:
uk: Інтерактивне рухоме обмеження на пам'ять [МБ/креслення]:

en: Interleave
uk: Накладання

en: Interleave the values of two lists
uk: Накладання значень двох списків

en: Interleave two lists
uk: Накласти два списки

en: Internal
uk: Внутрішній

en: Interpret like input...
uk: Обробити як вхідні дані…

en: Interpret maxima's output as input
uk: Обробити виведені maxima дані як вхідні дані

en: Interpret string as maxima code
uk: Обробити рядок як код maxima

en: Interpret string...
uk: Інтерпретувати рядок…

en: Interrupt
uk: Перервати

en: Interrupt current computation
uk: Перервати поточні обчислення

en: Interrupt current computation. To completely restart maxima press the button left to this one.
uk: Перервати поточні обчислення. Щоб повністю перезапустити maxima, натисніть кнопку, розташовану ліворуч від цієї.

en: Interrupting maxima: %s
uk: Перериваємо роботу maxima: %s

en: Introduce a list of actual values into an equation
uk: Вставити список значень до рівняння

en: Introduce the actual values for variables stored in the list
uk: Вставити значення змінних, збережені у списку

en: Introduces one or more assignments into an expression
uk: Впроваджує одне або декілька встановлень значень у виразі

en: Invalid RegEx!
uk: Некоректний формальний вираз!

en: Invalid entry for Maxima program.
    
    Please enter the path to Maxima program again.
uk: Некоректна адреса програми Maxima.
    
    Будь ласка, вкажіть правильний шлях до програми Maxima.

en: Inverse Laplace
uk: Обернене перетворення Лапласа

en: Inverse Laplace T&ransform...
uk: Обернене п&еретворення Лапласа…

en: Invert worksheet brightness
uk: Інвертувати яскравість робочого аркуша

en: Iota
uk: Ι

en: Is Char 1 greater than Char2, if case is ignored?
uk: Чи є символ 1 більшим за символ 2, якщо ігнорувати регістр?

en: Is Char 1 greater than Char2?
uk: Чи є символ 1 більшим за символ 2?

en: Is Char 1 less than Char2, if case is ignored?
uk: Чи є символ 1 меншим за символ 2, якщо ігнорувати регістр?

en: Is Char 1 less than Char2?
uk: Чи є символ 1 меншим за символ 2?

en: Is a char?
uk: Чи є символом?

en: Is a char?...
uk: Чи є символом…

en: Is a complex variable
uk: Є комплексною змінною

en: Is a digit?
uk: Є цифрою?

en: Is a digit?...
uk: Є цифрою…

en: Is a lowercase char?
uk: Є символом нижнього регістру?

en: Is a printable char?
uk: Є друкованим символом?

en: Is a real variable
uk: Є дійсною змінною

en: Is a uppercase char?
uk: Чи є символом верхнього регістру?

en: Is alphabetic?...
uk: Чи є літерою…

en: Is alphanumeric?...
uk: Чи є літерою або цифрою…

en: Is an alphabetic char?
uk: Чи є літерою абетки…

en: Is an alphanumeric char?
uk: Чи є літерою або цифрою?

en: Is an even function
uk: Є непарною функцією

en: Is an imaginary variable
uk: Є уявною змінною

en: Is an integer variable
uk: Є цілим значенням

en: Is an odd function
uk: Є непарною функцією

en: Is equal?...
uk: Чи є рівним…

en: Is greater?...
uk: Є більшим…

en: Is lower?...
uk: Є нижнім…

en: Is lowercase?...
uk: Є нижнім регістром…

en: Is no integer variable
uk: Не є цілим значенням

en: Is printable?...
uk: Є друкованим…

en: Is uppercase?...
uk: Є верхнім регістром…

en: Issue a notification if maxima finishes calculating while the wxMaxima window isn't in focus.
uk: Видавати сповіщення, якщо maxima завершує обчислення, доки wxMaxima не перебуває у фокусі.

en: It is possible to add custom symbols to the "symbols" sidebar by copying them into the respective field in the configuration dialogue.
uk: Передбачено можливість додавання нетипових символів на бічну панель «символи». Достатньо скопіювати ці символи до відповідного поля у діалоговому вікні налаштовування.

en: It is possible to define reusable Maxima libraries with wxMaxima that can be later loaded by using the load() function. All that has to be done is to export a file in the .mac or to save it in the .wxm format. Note, though, that a few special characters like the "not equal" symbol for "#" are handled by wxMaxima, not by Maxima and therefore cannot be recognized on load().
uk: Можна визначити бібліотеки Maxima, які wxMaxima має завантажити за допомогою функції load(). Для цього всього лише треба експортувати відповідні команди до файла у форматі .mac або зберегти їх у форматі .wxm. Втім, зауважте, що деякі спеціальні символи, зокрема символ «не дорівнює» та символ «#» обробляються wxMaxima. Їх не може бути оброблено у Maxima, отже розпізнано функцією load().

en: Italian
uk: італійська

en: Italic
uk: Курсив

en: Item
uk: Пункт

en: Iterator name:
uk: Назва ітератора:

en: Japanese
uk: японська

en: Jump to first error
uk: Перейти до першої помилки

en: Jump to the first cell Maxima has reported an error in.
uk: Перейти до першої комірки, щодо якої Maxima повідомлено про помилку.

en: Kabyle
uk: кабильська

en: Kappa
uk: Κ

en: Keep percent sign with special symbols: %e, %i, etc.
uk: Додавати символ відсотків до спеціальних символів: %e, %i тощо

en: Killing Maxima.
uk: Перериваємо роботу Maxima.

en: LCM
uk: НСК

en: L[1] Norm (complex)
uk: Норма L[1] (комплексна)

en: L[1] Norm (real)
uk: Норма L[1] (дійсна)

en: L[inf] Norm (complex)
uk: Норма L[inf] (комплексна)

en: L[inf] Norm (real)
uk: Норма L[inf] (дійсна)

en: LaTeX: Place exponents after, instead above subscripts
uk: LaTeX: розташовувати степені за нижніми індексами, а не над ними

en: LaTeX: Use the "partial derivative" symbol to represent diff()
uk: LaTeX: використовувати символ частинної похідної для diff()

en: Label width
uk: Ширина мітки

en: Label width:
uk: Ширина мітки:

en: Labels
uk: Мітки

en: Lambda
uk: Λ

en: Lambda generates a function, but doesn't give it a name.
    This is useful if you want to use a function only once, perhaps as a parameter to another function and don't need it to be named.
    Also you can fill a variable with a lambda() construct, effectively generating a function pointer: A variable that can be used as a function, and filled with a different function, if needed.
uk: Лямбда створює функцію, але не надає їй назви.
    Це корисно, якщо вам потрібна функція лише на раз, наприклад, як параметр іншої функції, і цій функції не потрібна назва.
    Крім того, ви можете заповнити змінну конструкцією lambda(), насправді створивши вказівник на функцію — змінну, якою можна буде скористатися як функцією і яку можна буде заповнити іншою функцією, якщо у цьому виникне потреба.

en: Language used for wxMaxima GUI.
uk: Мова інтерфейсу wxMaxima.

en: Language:
uk: Мова:

en: Laplace
uk: Перетворення Лапласа

en: Laplace &Transform...
uk: &Перетворення Лапласа…

en: Last
uk: Останній

en: Last message from maxima's stderr: %s
uk: Останнє повідомлення зі stderr maxima: %s

en: Last message from maxima's stdout: %s
uk: Останнє повідомлення зі stdout maxima: %s

en: Last n
uk: Останні n

en: Last non-whitespace is a question mark
uk: Останнім непробільним символом є знак питання

en: Launching the system's default help browser as %s.
uk: Запускаємо типовий навігатор довідкою системи як %s.

en: Launching the system's default help browser failed.
uk: Не вдалося запустити типову програму для перегляду довідки у системі.

en: Leads to
uk: Тобто

en: Least Common Multiple...
uk: Найменше спільне кратне…

en: Least Squares Fit
uk: Наближення за методом найменших квадратів

en: Least Squares Fit...
uk: Наближення за методом найменших квадратів…

en: Left
uk: Ліворуч

en: Left Matrix:
uk: Ліва матриця:

en: Left end
uk: Лівий кінець

en: Left side to the "="
uk: Ліва частина рівності до «=»

en: Length
uk: Довжина

en: Length...
uk: Довжина…

en: Length:
uk: Довжина:

en: Libraries can be accessed by any wxMaxima process regardless of which directory it runs in, if they are placed in the user directory. This directory can be found by typing maxima_userdir;
uk: Доступ до бібліотек для будь-якого процесу wxMaxima, незалежно від каталогу, у якому він працює, можна забезпечити розташуванням цих бібліотек у каталозі користувача. Визначити потрібний каталог можна за допомогою команди maxima_userdir;

en: License
uk: Ліцензування

en: Likely to be the main variable
uk: Ймовірно, є основною змінною

en: Limit
uk: Границя

en: Limit...
uk: Границя…

en: Line color
uk: Колір лінії

en: Linear Regression...
uk: Лінійна регресія…

en: Lisp format string:
uk: Рядок форматування lisp:

en: Lisp format strings are more powerful than c++ format strings
uk: Рядки форматування lisp є потужнішими за рядки форматування c++

en: Lisp mode.
uk: Режим lisp.

en: Lisp version: %s
uk: Версія Lisp: %s

en: List
uk: Список

en: List #1
uk: Список 1

en: List #2
uk: Список 2

en: List directory
uk: Вивести список каталогу

en: List directory...
uk: Вивести список каталогу…

en: List of arrays
uk: Список масивів

en: List of changed options
uk: Список змінених параметрів

en: List of char to String
uk: Список символів у рядок

en: List of chars to string...
uk: Список символів у рядок…

en: List of chars:
uk: Список символів:

en: List of functional dependencies
uk: Список функціональних залежностей

en: List of labels
uk: Список міток

en: List of structs
uk: Список структур

en: List of user aliases
uk: Список альтернативних команд користувача

en: List of user functions
uk: Список функцій користувача

en: List of user rules
uk: Список правил користувача

en: List of user variables
uk: Список змінних користувача

en: List of user-defined derivatives
uk: Список визначених користувачем похідних

en: List of user-defined let rule packages
uk: Список let-правил користувача

en: List of user-defined macros
uk: Список визначених користувачем макросів

en: List of user-defined properties
uk: Список визначених користувачем властивостей

en: List with values
uk: Список зі значеннями

en: List:
uk: Список:

en: Load
uk: Завантажити

en: Load Package
uk: Завантажити пакунок

en: Load Recent Package
uk: Завантажити нещодавній пакунок

en: Load a Maxima file using the batch command
uk: Завантажити файл програми Maxima за допомогою команди batch

en: Load a Maxima package file
uk: Завантажити файл пакунка Maxima

en: Load a list from a csv file
uk: Завантажити список з файла CSV

en: Load a matrix from a csv file
uk: Завантажити матрицю з файла CSV

en: Load lapack
uk: Завантажити lapack

en: Load lisp code
uk: Завантажити код lisp

en: Load lisp...
uk: Завантажити lisp…

en: Load style from file
uk: Завантажити стиль з файла

en: Load the file/dir operations
uk: Завантажити операції з файлами/каталогами

en: Load the regex processor
uk: Завантажити процесор формальних виразів

en: Load the translation generator
uk: Завантажити генератор перекладів

en: Long Right arrow
uk: Довга стрілка праворуч

en: Loop variable
uk: Змінна циклу

en: Lower bound:
uk: Нижня межа:

en: Lower, ignoring case?...
uk: Менше, якщо враховувати регістр…

en: M&atrix
uk: М&атриця

en: MAXIMA RESPONSE:
uk: ВІДПОВІДЬ MAXIMA:

en: Macro contents:
uk: Вміст макроса:

en: Macro name:
uk: Назва макроса:

en: Macros
uk: Макроси

en: Main Toolbar	Alt+Shift+B
uk: Головна панель інструментів	Alt+Shift+B

en: Make a function value at a specific point known
uk: Відоме значення функції у вказаній точці

en: Make an eventual ev() evaluate this
uk: Обчислити наприкінці за допомогою ev()

en: Make function local...
uk: Зробити функцію локальною…

en: Map
uk: Відобразити

en: Map an expression
uk: Відобразити виразом

en: Map function to a matrix
uk: Відобразити функцію на матрицю

en: Map function to a matrix, affecting all of its clones
uk: Відобразити функцію у матрицю з врахуванням усіх її клонів

en: Match Case
uk: З урахуванням регістру

en: Math Default
uk: Типовий математичний

en: MathJAX creates scalable High-Quality representations of 2D Maths that can be used for Drag-And-Drop and provides accessibility options. The disadvantage of MathJAX is that it needs JavaScript and a little bit of time in order to typeset equations.
    MathML is much faster than MathJaX, if it is supported by the browser. But many MathML implementations tend to lack necessary features.
    Bitmaps tend to need more band width than the other two options. They lack support for advanced features like drag-and-drop or accessibility. Also they have problems aligning and scaling with the rest of the text and might use fonts that don't match the rest of the document.
uk: MathJAX створює масштабоване високоякісне представлення звичайних формул, з яким можна працювати звичайним перетягуванням зі скиданням даних, а також надає певні можливості з доступності для людей з обмеженими можливостями. Недоліком MathJAX є те, що для роботи з ним потрібен JavaScript та додатковий час для показу форматованих рівнянь.
    MathML є набагато швидшим за MathJaX, якщо його підтримку передбачено у програмі для перегляду інтернету. Втім, у багатьох реалізацій MathML не вистачає необхідних можливостей.
    Растрові зображення потребують надсилання набагато більшого обсягу даних ніж перші два варіанти. Для них не передбачено підтримки додаткових можливостей, зокрема перетягування зі скиданням або можливостей доступності. Крім того, у них є проблеми з вирівнюванням і масштабуванням щодо решти тексту. У растрових зображеннях можуть використовуватися шрифти, які не пасують до решти шрифтів документа.

en: MathML + MathJaX as Fill-In
uk: MathML + MathJaX як заповнення

en: MathML as HTML
uk: MathML як HTML

en: MathML description
uk: Опис MathML

en: Mathematical Symbols
uk: Математичні символи

en: Maths
uk: Формули

en: Matrix
uk: Матриця

en: Matrix Exponent
uk: Степінь матриці

en: Matrix exponent...
uk: Степінь матриці…

en: Matrix from csv file
uk: Матриця з файла CSV

en: Matrix from csv file...
uk: Матриця з файла CSV…

en: Matrix height
uk: Висота матриці

en: Matrix map
uk: Застосувати до матриці

en: Matrix name:
uk: Назва матриці:

en: Matrix parenthesis
uk: Дужки матриці

en: Matrix to csv file
uk: Матриця до файла CSV

en: Matrix to file or Matrix from file
uk: Матриця у файл або матриця з файла

en: Matrix to nested List
uk: Матрицю у вкладений список

en: Matrix width
uk: Ширина матриці

en: Matrix:
uk: Матриця:

en: Maxima Location
uk: Розташування Maxima

en: Maxima allows to make functions "nouns", which means that they aren't automatically evaluated as soon as maxima encounters them.
    Ways make a function a noun include declaring it a noun, preceding it with a  ' or putting it between the parenthesis of '().
    
    This command tells maxima that the nouns in this expression shall now be evaluated, too.
uk: Maxima уможливлює визначення функцій як необчислюваних («nouns»). Це означає, що maxima, якщо такі трапляться, не обчислюватиме їхнє значення автоматично.
    Серед способів визначення функції як необчислюваної є оголошення із початковим ' та взяття функції у дужки, '().
    
    Ця команда вказує maxima, що необчислювані функції у цьому виразі слід обчислити.

en: Maxima architecture: %s
uk: Архітектура Maxima: %s

en: Maxima asks a question
uk: У Maxima є питання

en: Maxima asks a question!
uk: У Maxima є питання!

en: Maxima assigns each command/equation an automatic label (which looks like %i1 or %o1). If a command begins with a descriptive name followed by a : wxMaxima will call the descriptive name a "user-defined label" instead. This selection now allows to tell wxMaxima if to show only automatic labels, automatic labels if there aren't user-defined ones or no label at all until a user-defined label can be found by wxMaxima's heuristics. If automatic labels are suppressed extra vertical space is added between equations in order to ease discerning which line starts a new equation and which one only continues the one from the last line.
uk: Maxima автоматично пов'язує з кожною командою або рівнянням мітку (яка виглядає як %i1 або %o1). Якщо команда починається з описової назви із наступним символом двокрапки, «:», wxMaxima вважатиме описову назву «визначеною користувачем міткою». За допомогою цього пункту можна повідомити wxMaxima, слід показувати лише автоматичні мітки, автоматичні мітки, якщо немає визначених користувачем міток, чи взагалі не показувати мітки, аж доки визначену користувачем мітку не буде знайдено за допомогою евристики wxMaxima. Якщо буде придушено показ автоматичних міток, програма додасть вертикальний інтервал між рівнянням з метою спрощення візуального розрізнення рядків різних рівнянь і рядків одного рівняння, поділеного на рядки.

en: Maxima automatically simplifies expressions it gets as input and then tries to evaluate their value. The ' operator tells maxima that we want a command to be in noun form, which means: stand here as is, and unevaluated.
    The ' operator can be undone by using the '' operator.
uk: Maxima автоматично спрощує вирази, які отримує на вході, а потім намагається обчислити їхнє значення. Оператор «'» вказує maxima на те, що нам потрібна команда у необчислюваній формі, що означає таке: залишити як є і не обчислювати.
    Дію оператора «'» можна скасувати за допомогою оператора «''».

en: Maxima commands to be executed at every start of Maxima
uk: Команди Maxima, які слід виконувати під час кожного запуску Maxima

en: Maxima commands to be executed every time wxMaxima starts Maxima
uk: Команди Maxima, які слід виконувати кожного разу, коли wxMaxima запускає Maxima

en: Maxima configuration
uk: Налаштування Maxima

en: Maxima didn't attempt to authenticate!
uk: Maxima не виконала спроби розпізнавання!

en: Maxima errors
uk: Помилки Maxima

en: Maxima has authenticated!
uk: Maxima розпізнано!

en: Maxima has finished calculating.
uk: Maxima завершила обчислення.

en: Maxima has issued an error!
uk: Maxima повідомлено про помилку!

en: Maxima has loaded the file %s.
uk: Maxima завантажено файл %s.

en: Maxima has sent a new variable value.
uk: Maxima надіслано нове значення змінної.

en: Maxima help file not found!
uk: Не знайдено файла довідки Maxima!

en: Maxima input
uk: Команда Maxima

en: Maxima is calculating
uk: Maxima виконує обчислення

en: Maxima is ready for input.
uk: Maxima готова до введення команд.

en: Maxima not found as %s
uk: Maxima не знайдено як %s

en: Maxima package (*.mac)|*.mac
uk: пакунок Maxima (*.mac)|*.mac

en: Maxima package (*.mac)|*.mac|Lisp package (*.lisp)|*.lisp|All|*
uk: пакунок Maxima (*.mac)|*.mac|пакунок Lisp (*.lisp)|*.lisp|усі файли|*

en: Maxima process (pid %li) has terminated with exit code %li.
uk: Процес Maxima (ідентифікатор %li) перервано із кодом виходу %li.

en: Maxima process terminated unexpectedly.
uk: Процес Maxima несподівано перервав роботу.

en: Maxima program:
uk: Програма Maxima:

en: Maxima provides no "forget all" command that flushes all settings a maxima session could make. wxMaxima therefore normally defaults to starting a fresh maxima process every time the worksheet is to be re-evaluated. As this needs a little bit of time this switch allows to disable this behavior.
uk: У Maxima передбачено команду «забути все», яка вилучає усі параметри поточного сеансу роботи з maxima. Через це wxMaxima зазвичай починає новий сеанс maxima кожного разу, коли надходить команда щодо повторного обчислення робочого аркуша. Оскільки перезапуск maxima потребує певного часу, передбачено цей пункт, за допомогою якого можна вимкнути перезапуск сеансів і заощадити трохи часу.

en: Maxima question labels
uk: Мітки питань Maxima

en: Maxima sends a new set of auto-completable symbols.
uk: Maxima надсилає новий набір автоматично заповнюваних символів.

en: Maxima sends us a new set of variables for the watch list.
uk: Maxima надсилає новий набір змінних для списку спостереження.

en: Maxima session (*.mac)|*.mac
uk: сеанс Maxima (*.mac)|*.mac

en: Maxima shows help in a browser
uk: Maxima показує довідку у браузері

en: Maxima shows help in a sidebar
uk: Maxima показує довідку на бічній панелі

en: Maxima shows help in the console
uk: Maxima показує довідку у консолі

en: Maxima started. Waiting for authentication...
uk: Запущено Maxima. Очікуємо на розпізнавання…

en: Maxima started. Waiting for connection...
uk: Maxima запущено. Очікуємо на встановлення з'єднання…

en: Maxima started. Waiting for initial prompt...
uk: Maxima запущено. Очікуємо на початковий запит…

en: Maxima startup file location:
uk: Розташування файла запуску Maxima:

en: Maxima supports three types of numbers: exact fractions (which can be generated for example by typing 1/10), IEEE floating-point numbers (0.2) and arbitrary precision big floats (1b-1). Note that, owing to their nature as binary (not decimal) numbers, there is for example no way to generate an IEEE floating-point number that exactly equals 0.1. If floating-point numbers are used instead of fractions, Maxima will therefore sometimes have to introduce a (very small) error and use things like 3602879701896397/36028797018963968 for 0.1.
uk: У Maxima передбачено три типи чисел: звичайні дроби (їх можна записати, наприклад так: 1/10), числа IEEE з рухомою крапкою (0.2) та необмежені десяткові дроби довільної точності (1b-1). Зауважте, що через природу двійкових дробів, які не є десятковими числами, наприклад, не можна записати число IEEE з рухомою крапкою, яке точно дорівнюватиме 0.1. Якщо у Maxima використовуються числа з рухомою крапкою, замість звичайних дробів, виникає помилка (дуже мала), тобто використання числа 3602879701896397/36028797018963968 замість 0.1 додає (дуже малу) похибку.

en: Maxima to string
uk: Maxima у рядок

en: Maxima usage
uk: Використання Maxima

en: Maxima user configuration lies in directory %s
uk: Налаштування користувача Maxima зберігаються у каталозі %s

en: Maxima uses ':' to assign values to a variable ('a : 3;'), not '=' as most programming languages do.
    This allows, that a mathematical equation can be assigned to a variable, e.g.
     eq1:3*x=4;
    which may then be solved for x with
    solve(eq1,x);
uk: Для надання змінним значення у Maxima використовують «:» («a : 3;»), а не «=», як у більшості мов програмування.
    У цей спосіб змінній може бути надано значення математичного рівняння. Приклад:
     eq1:3*x=4;
    Таке рівняння можна розв'язати відносно x командою
    solve(eq1,x);

en: Maxima uses ':=' to define functions, e.g.:
    f(x) := x^2;
uk: Для визначення функцій у Maxima використовують «:=». Приклад:
    f(x) := x^2;

en: Maxima uses temp directory %s
uk: Maxima використовує тимчасовий каталог %s

en: Maxima version: %s
uk: Версія Maxima: %s

en: Maxima version: %s, Anchors cache version
uk: Версія Maxima: %s, прив'язує версію кешу

en: Maxima vs. Programming languages
uk: Maxima і мови програмування

en: Maxima warnings
uk: Попередження Maxima

en: Maxima was compiled using %s
uk: Maxima було зібрано з використанням %s

en: Maxima's "at" function allows to access to arbitrary variables in a list of results:
    
        g1:a*x+y=0;
        g2:b*y+x*x=1;
        solve([g1,g2],[a,b]);
        %[1];
        result_b:b=at(b,%);
uk: За допомогою функції Maxima «at» можна отримувати доступ до довільних змінних у списку результатів:
    
        g1:a*x+y=0;
        g2:b*y+x*x=1;
        solve([g1,g2],[a,b]);
        %[1];
        result_b:b=at(b,%);

en: Maxima's HTML manuals are in directory %s
uk: Підручники з Maxima у форматі HTML зберігаються у каталозі %s

en: Maxima's PID is %li
uk: Ідентифікатор процесу Maxima — %li

en: Maxima's manual lies in directory %s
uk: Підручник з Maxima зберігається у каталозі %s

en: Maxima's share files lie in directory %s
uk: Спільні файли Maxima зберігаються у каталозі %s

en: Maxima's strengths are manipulating equations and in symbolic calculations. It therefore makes sense to use functions (as opposed to equations with labels) sparingly and to keep the actual values of variables in a list, instead of directly assigning them values. An example session that does do so would be:
    
    /* We keep the actual values in a list so we can use them later on */
        Values:[a=10,c=100];
        Pyth:a^2+b^2=c^2;
        solve(%,b);
        result:%[2];
        at(result,Values);
        float(%);
uk: Перевага Maxima полягає можливості роботи з рівняннями і символічних обчисленнях. Саме тому, не слід зловживати функціями (на відміну від рівнянь із мітками). Варто також зберігати поточні значення змінних у списку, а не надавати значення змінним безпосередньо. Приклад зразкового сеансу:
    
    /* Ми зберігаємо поточні значення у списку, щоб ними можна було пізніше скористатися */
        Values:[a=10,c=100];
        Pyth:a^2+b^2=c^2;
        solve(%,b);
        result:%[2];
        at(result,Values);
        float(%);

en: Maxima, the program that does the actual mathematics and wxMaxima, which displays the worksheet are kept in separate processes. This means that even if maxima crashes wxMaxima (and therefore the worksheet) stays intact. Both programs communicate over a local network socket. This time this socket could not be created which might be caused by a firewall that it setup to not only intercepts connections from the outside, but also to intercept connections between two programs that run on the same computer.
uk: Maxima, програма, яка виконує обчислення, і wxMaxima, програма, яка показує робочий аркуш, працюють у різних процесах системи. Це означає, що навіть якщо роботу maxima буде завершено у аварійному режимі, wxMaxima (а отже і робочий аркуш) не постраждають. Обмін даними між програмами відбувається за допомогою сокета у локальній мережі. Цього разу такий сокет не вдалося створити через роботу брандмауера, який налаштовано не лише на перехоплення з'єднань іззовні, але і на перехоплення з'єднань між програмами, які працюють на одному комп'ютері.

en: Maxima, the program that does the actual mathematics and wxMaxima, which displays the worksheet are kept in separate processes. This means that even if maxima crashes wxMaxima (and therefore the worksheet) stays intact. Currently the two programs aren't connected to each other which might mean that maxima is still starting up or couldn't be started. Alternatively it can be caused by a firewall that it setup to not only intercepts connections from the outside, but also to intercept connections between two programs that run on the same computer. Another reason for maxima not starting up might be that maxima cannot be found (see wxMaxima's Configuration dialogue for a way to specify maxima's location) or isn't in a working order.
uk: Maxima, програма, яка виконує обчислення, і wxMaxima, програма, яка показує робочий аркуш, працюють у різних процесах системи. Це означає, що навіть якщо роботу maxima буде завершено у аварійному режимі, wxMaxima (а отже і робочий аркуш) не постраждають. Зараз ці дві програми не з'єднано одна з одною. Це, ймовірно, означає, що maxima усе ще запускається, або що maxima не вдалося запустити. Крім того, проблему може бути спричинено роботою брандмауера, який налаштовано не лише на перехоплення з'єднань іззовні, але і на перехоплення з'єднань між програмами, які працюють на одному комп'ютері. Ще однією причиною неможливості запуску maxima може бути те, що виконуваний файл maxima не вдалося знайти (див. діалогове вікно налаштовування wxMaxima, де можна вказати розташування виконуваного файла maxima) або цей файл непридатний до запуску.

en: Maxima, the program that does the actual mathematics is started as a separate process. This has the advantage that an eventual crash of maxima cannot harm wxMaxima, which displays the worksheet.
    This icon indicates if data is transferred between maxima and wxMaxima.
uk: Maxima, програму, яка виконує обчислення, запущено у окремому процесі. Перевагою такої схеми запуску є те, що аварійне завершення роботи maxima не зашкодить даним у програмі wxMaxima, яка показує робочий аркуш.
    Ця піктограма є індикатором передавання даних між maxima і wxMaxima.

en: Maximum absolute value printed without exponent
uk: Максимальне абсолютне значення, яке можна показувати без суфікса степеня 10

en: Maximum bitmap size on clipboard [Mb]:
uk: Розмір растрового зображення Maximum у буфері [МБ]:

en: Maximum number of digits to be displayed:
uk: Максимальна показана кількість цифр:

en: Maximum number of displayed digits:
uk: Максимальна кількість показаних цифр:

en: Mean Difference Test...
uk: Перевірка рівності середніх значень…

en: Mean Test...
uk: Перевірка рівності середніх…

en: Mean...
uk: Середнє…

en: Mean:
uk: Середнє:

en: Median...
uk: Медіана…

en: Memoizing
uk: Мемоізація

en: Merge Cells
uk: Об'єднати комірки

en: Merge Cells	Ctrl+M
uk: Об'єднати комірки	Ctrl+M

en: Merge the text from two input cells into one
uk: Об'єднати текст із двох комірок введення до однієї

en: Message from the stdout of Maxima:
uk: Повідомлення зі stdout Maxima:

en: Methods of generating a matrix
uk: Способи породження матриці

en: Middle-click clipboard data: %s
uk: Дані буфера клацання середньою кнопкою: %s

en: Minimum absolute value printed without exponent:
uk: Мінімальне абсолютне значення, яке можна показувати без суфікса степеня 10:

en: Misc
uk: Інше

en: Misc settings
uk: Різні параметри

en: Mismatched parenthesis
uk: Незбалансована дужка

en: Mu
uk: Μ

en: Multiplication, exponent and similar
uk: Множення, піднесення до степеня і подібне

en: Multiplicative function: f(a*b)=f(a)*f(b)
uk: Мультиплікативна функція: f(a*b)=f(a)*f(b)

en: Multiply matrices...
uk: Перемножити матриці…

en: Multiply two matrices
uk: Перемножити дві матриці

en: Multivariate linear regression
uk: Багатовимірна лінійна регресія

en: Name of t:
uk: Назва t:

en: Name of x:
uk: Назва x:

en: Nested list to Matrix
uk: Вкладений список у матрицю

en: Never
uk: Ніколи

en: Never autosubscript this variable
uk: Ніколи не переводити цю змінну у нижній індекс автоматично

en: Never display this variable with subscript
uk: Ніколи не показувати цю змінну із нижнім індексом

en: Never offer known answers
uk: Ніколи не пропонувати відомі відповіді

en: New
uk: Створити

en: New	Ctrl+N
uk: Створити	Ctrl+N

en: New button
uk: Нова кнопка

en: New connection attempt whilst already connected.
uk: Спроба нового з'єднання, коли з'єднання вже встановлено.

en: New connection attempt, but no currently running maxima process.
uk: Нова спроба з'єднання, але зараз немає запущеного процесу maxima.

en: New document
uk: Новий документ

en: New lines: Jump to text
uk: Нові рядки: перейти до тексту

en: New maxima Operators detected: %s
uk: Виявлено нові оператори maxima: %s

en: New part:
uk: Нова частина:

en: New variable:
uk: Нова змінна:

en: Next Command	Alt+Down
uk: Наступна команда	Alt+Down

en: Nice Graphical Equations
uk: Чудові графічні рівняння

en: No
uk: Ні

en: No Array
uk: Не масив

en: No Scalar
uk: Не число

en: No dollar ($) or semicolon (;) at the end of command
uk: Наприкінці команди немає символу долара ($) або крапки з комою (;)

en: No entries in the caches for the subjects the manual contains.
uk: У кеші немає записів для тем, які містяться у підручнику.

en: No file with the subjects the manual contained in the last wxMaxima run.
uk: Немає файла з темами, які містяться у підручнику, з останнього запуску wxMaxima.

en: No gnuplot data!
uk: Немає даних gnuplot!

en: No gnuplot source!
uk: Немає початкового коду gnuplot!

en: No matches found!
uk: Не знайдено відповідників.

en: No saving necessary on closing the window.
uk: При закритті вікна потреби у збереженні даних немає.

en: No topics found in topic flag
uk: Для прапорця теми не знайдено жодної теми

en: No topics found in topic tag
uk: Для мітки теми не знайдено жодної теми

en: Non-builtin symbols
uk: Невбудовані символи

en: None
uk: Немає

en: Normality Test...
uk: Перевірка нормальності…

en: Normally html expects images to be rather low-res but space saving. These images tend to look rather blurry when viewed on modern screens. Therefore this setting was introduces that selects the factor by which the HTML export increases the resolution in respect to the default value.
uk: Зазвичай, у html використовуються зображення із досить низькою роздільною здатністю для економії місця на пристрої зберігання даних. На сучасних екранах такі зображення виглядають доволі жалюгідно. Тому, за допомогою цього параметра можна визначити коефіцієнт збільшення роздільної здатності під час експортування до HTML відносно типового значення.

en: Norwegian
uk: норвезька

en: Not a valid matrix dimension!
uk: Некоректна розмірність матриці.

en: Not a valid number of equations!
uk: Некоректна кількість рівнянь.

en: Not connected to Maxima
uk: Не з'єднано з Maxima

en: Not triggering evaluation as maxima is still busy!
uk: Не запускаємо обробку, оскільки maxima усе ще зайнято!

en: Not triggering evaluation as maxima still asks a question!
uk: Не запускаємо обробку, оскільки maxima усе ще не отримала відповіді на питання!

en: Not triggering evaluation as there is no working maxima process
uk: Не запускаємо обробку, оскільки немає працездатного процесу maxima

en: Nu
uk: Ν

en: Num. deg:
uk: Степінь чисельника:

en: Number of elements
uk: Кількість елементів

en: Number of equations:
uk: Кількість рівнянь:

en: Number to octets
uk: Число у вісімкові

en: Number to octets...
uk: Число у вісімкові…

en: Number types
uk: Типи чисел

en: Number:
uk: Число:

en: Numeric output
uk: Числове виведення

en: Numerical QR decomposition of a matrix
uk: Числовий QR-розклад матриці

en: Numerical operations (lapack)
uk: Обчислювальні дії (lapack)

en: Numerical solution for 1st degree ODE
uk: Обчислювальний розв'язок ЗДР 1-го порядку

en: Numerical solution...
uk: Обчислювальний розв'язок…

en: Numerical solutions of polynomial...
uk: Обчислювальні розв'язки поліноміального рівняння…

en: OK
uk: Гаразд

en: Object composed of elements
uk: Об'єкт, який складено з елементів

en: Object name:
uk: Назва об'єкта:

en: Object:
uk: Об'єкт:

en: Octets to Number
uk: Вісімкові до числа

en: Octets to String
uk: Вісімкові до рядка

en: Octets to number...
uk: Вісімкові до числа…

en: Octets to string...
uk: Вісімкові до рядка…

en: Octets:
uk: Вісімкові:

en: Odd number
uk: Непарне число

en: Offer answers for questions known from previous runs
uk: Пропонувати відповіді на питання, відомі з попередніх запусків

en: Old variable:
uk: Попередня змінна:

en: Omega
uk: Ω

en: Omicron
uk: Ο

en: On all errors
uk: При усіх помилках

en: On lisp errors
uk: При помилках lisp

en: One sample t-test
uk: Одновибіркова t-перевірка

en: Online tutorials
uk: Навчальні матеріали у інтернеті

en: Only Integers and single letters
uk: Лише цілі числа і окремі літери

en: Only user-defined labels
uk: Лише визначені користувачем мітки

en: Open
uk: Відкрити

en: Open a cell when Maxima expects input
uk: Відкрити комірку, якщо Maxima очікує на вхідні дані

en: Open a document
uk: Відкрити документ

en: Open a new window
uk: Відкрити нове вікно

en: Open and save button
uk: Кнопки відкриття і збереження

en: Open document
uk: Відкрити документ

en: Open for appending
uk: Відкрити для дописування

en: Open for appending...
uk: Відкрити для дописування…

en: Open for reading
uk: Відкрити для читання

en: Open for reading...
uk: Відкрити для читання…

en: Open for writing
uk: Відкрити для запису

en: Open for writing...
uk: Відкрити для запису…

en: Open matrix
uk: Відкрити матрицю

en: Open recent
uk: Відкрити недавні

en: Opening a wxmx file
uk: Відкриваємо файл wxmx

en: Opening file
uk: Відкриваємо файл

en: Opening help file %s
uk: Відкриваємо файл довідки %s

en: Optimize for CPU time
uk: Оптимізувати за часом процесора

en: Optimize for memory
uk: Оптимізувати за пам'яттю

en: Options
uk: Параметри

en: Output C
uk: Вивести до C

en: Output Fortran
uk: Вивести до Fortran

en: Output Rational Fortran
uk: Вивести до Rational Fortran

en: Output labels
uk: Мітки результатів

en: Output: Function names
uk: Виведення: назви функцій

en: Output: Latin names as greek symbols
uk: Виведення: назви латиницею як символи грецькою

en: Output: Numbers and Digits
uk: Виведення: числа і цифри

en: Output: Operators
uk: Виведення: оператори

en: Output: Special constants (%e,%i)
uk: Виведення: особливі сталі (%e,%i)

en: Output: Strings
uk: Виведення: рядки

en: Output: Variable names
uk: Виведення: назви змінних

en: PNG image (*.png)|*.png|JPEG image (*.jpg)|*.jpg|GIF image (*.gif)|*.gif|Scaleable vector graphics (*.svg)|*.svg|Windows bitmap (*.bmp)|*.bmp|Portable anymap (*.pnm)|*.pnm|Tagged image file format (*.tif)|*.tif|X pixmap (*.xpm)|*.xpm
uk: зображення PNG (*png)|*png|зображення JPEG (*jpg)|*jpg|зображення GIF (*gif)|*.gif|масштабована векторна графіка (*.svg)|*.svg|растрове зображення Windows (*.bmp)|*.bmp|портативний anymap (*.pnm)|*.pnm|формат файлів зображень із мітками (*.tif)|*.tif|растрова карта X (*.xpm)|*.xpm

en: PNG image (*.png)|*.png|JPEG image (*.jpg)|*.jpg|Windows bitmap (*.bmp)|*.bmp|GIF image (*.gif)|*.gif|Portable anymap (*.pnm)|*.pnm|Tagged image file format (*.tif)|*.tif|X pixmap (*.xpm)|*.xpm
uk: зображення PNG (*png)|*.png|зображення JPEG (*.jpg)|*.jpg|Windows bitmap (*.bmp)|*.bmp|зображення GIF (*.gif)|*.gif|Portable anymap (*.pnm)|*.pnm|Tagged image file format (*.tif)|*.tif|X pixmap (*.xpm)|*.xpm

en: PNG images can be read by old wxMaxima versions - but aren't really scalable.
uk: Зображення PNG можна було читати у старих версіях wxMaxima, але такі зображення не можна масштабувати.

en: Pade approximation
uk: Апроксимація Паде

en: Pade approximation of a Taylor series
uk: Паде-апроксимація ряду Тейлора

en: Pagebreak
uk: Розрив сторінки

en: Parallel Substitute...
uk: Паралельне підставляння…

en: Parallel substitution
uk: Паралельне підставляння

en: Parallel to
uk: Паралельно

en: Parameter name:
uk: Назва параметра:

en: Parameter(s):
uk: Параметри:

en: Parametric Plot
uk: Графік параметричної функції

en: Parse string
uk: Обробити рядок

en: Parse string only...
uk: Обробити лише рядок…

en: Parsing output
uk: Аналіз результату

en: Part:
uk: Частина:

en: Partial &Fractions...
uk: Прості &дроби…

en: Partial Fractions
uk: Прості дроби

en: Parts of the document will not be loaded correctly!
uk: Частину документа не вдалося завантажити!

en: Paste
uk: Вставити

en: Paste	Ctrl+V
uk: Вставити	Ctrl+V

en: Paste from clipboard
uk: Вставити з буфера

en: Paste text from clipboard
uk: Вставити текст із буфера обміну даними

en: Perpendicular to
uk: Перпендикулярно

en: Phi
uk: Φ

en: Pi
uk: Π

en: Piechart...
uk: Кругова діаграма…

en: Please configure wxMaxima with 'Edit->Configure'.
uk: Налаштуйте wxMaxima за допомогою пункту меню «Зміни → Налаштувати».

en: Please restart wxMaxima for changes to take effect!
uk: Для набуття змінами чинності wxMaxima слід перезавантажити!

en: Please wait while wxMaxima parses the maxima manual
uk: Будь ласка, зачекайте, доки wxMaxima обробляє підручник з maxima

en: Plot &2d...
uk: &Двовимірний графік…

en: Plot &3d...
uk: &Тривимірний графік…

en: Plot &Format...
uk: &Формат графіка…

en: Plot 2D
uk: Двовимірний графік

en: Plot 2D...
uk: Двовимірний графік…

en: Plot 3D
uk: Тривимірний графік

en: Plot 3D...
uk: Тривимірний графік…

en: Plot as bars
uk: Намалювати як стовпчики

en: Plot as error bars
uk: Намалювати як стовпчики похибок

en: Plot as pie chart
uk: Намалювати як кругову діаграму

en: Plot format
uk: Формат графіка

en: Plot in 2 dimensions
uk: Двовимірний графік

en: Plot in 3 dimensions
uk: Тривимірний графік

en: Plot name
uk: Назва графіка

en: Plot using Draw
uk: Накреслити за допомогою Draw

en: Point #1 with known value:
uk: Точка 1 з відомим значенням:

en: Point #2 with known value:
uk: Точка 2 з відомим значенням:

en: Point the value is known at:
uk: Точка, у якій відоме значення:

en: Point:
uk: Точка:

en: Points
uk: Точки

en: Polish
uk: польська

en: Polynomial 1:
uk: Поліном 1:

en: Polynomial 2:
uk: Поліном 2:

en: Polynomial:
uk: Поліном:

en: Pop
uk: Виштовхнути

en: Popout interactively
uk: Інтерактивна поява

en: Portuguese (Brazilian)
uk: португальська (Бразилія)

en: Position of a match
uk: Позиція відповідника

en: Position:
uk: Позиція:

en: Power series
uk: Степеневий ряд

en: Power series...
uk: Степеневий ряд…

en: Precision
uk: Точність

en: Prefer the all-in-one-file >1000 page manual
uk: Пріоритет підручника з одного файла і >1000 сторінок

en: Prefer user labels
uk: Пріоритет міток користувача

en: Preferences
uk: Налаштування

en: Preferences button
uk: Кнопка налаштувань

en: Preferences...	Ctrl+,
uk: Параметри…	Ctrl+,

en: Prepend an element
uk: Дописати елемент на початку

en: Pressing Ctrl+Space or Ctrl+Tab starts an autocomplete function that can not only complete all functions that are integrated into the Maxima core and their parameters: It also knows about parameters from currently loaded packages and from functions that are defined in the current file.
uk: Натискання комбінацій клавіш Ctrl+Пробіл або Ctrl+Tab викликає функцію автоматичного доповнення команд, які вбудовано до обчислювального ядра Maxima та їхніх параметрів. Засіб автоматичного доповнення також може доповнювати команди із поточних завантажених пакунків та функцій, визначених у поточному файлі.

en: Previous Command	Alt+Up
uk: Попередня команда	Alt+Up

en: Print
uk: Надрукувати

en: Print Margins
uk: Поля друку

en: Print button
uk: Кнопка друку

en: Print document
uk: Надрукувати документ

en: Print floating-point numbers with exponents dividable by 3
uk: Друкувати числа з рухомою крапкою із степенями десяти, які діляться на 3

en: Print scale:
uk: Масштаб друку:

en: Print the cell brackets [drawn to their left]
uk: Виводити дужки комірок [показуються ліворуч]

en: Printout settings
uk: Параметри друку

en: Privacy settings
uk: Параметри конфіденційності

en: Produced invalid XML. The erroneous XML data has therefore not been saved but has been put on the clipboard in order to allow to debug it.
uk: Створено некоректний код XML. Через це помилкові дані XML не збережено, а записано до буфера обміну даними з метою уможливлення діагностики причин помилки.

en: Product
uk: Добуток

en: Product sign
uk: Знак добутку

en: Program
uk: Програма

en: Program (no local variables)
uk: Програма (без локальних змінних)

en: Program block
uk: Блок програми

en: Program block with local variables...
uk: Блок програми із локальними змінними…

en: Program block, no local variables...
uk: Блок програми без локальних змінних…

en: Psi
uk: Ψ

en: Push
uk: Надіслати

en: Push an element to a list
uk: Вставити елемент до списку

en: QR decomposition
uk: QR-розклад

en: Querying gnuplot which graphics drivers it supports.
uk: Опитуємо gnuplot щодо графічних драйверів, підтримку яких передбачено.

en: RTF with OMML maths
uk: RTF із формулами у OMML

en: Range radius:
uk: Радіус діапазона:

en: Rank
uk: Ранг

en: Raw XML monitor
uk: Монітор коду XML

en: Re-Reading the config from %s.
uk: Повторно читаємо файл налаштувань з %s.

en: Re-Reading the config from the default location.
uk: Повторно читаємо файл налаштувань з типового місця.

en: Re-evaluate all cells above the one the cursor is in
uk: Виконати обчислення у всіх комірках над коміркою, де перебуває курсор

en: Re-evaluate all cells below the one the cursor is in
uk: Виконати обчислення у всіх комірках під коміркою, де перебуває курсор

en: Re-using a compiled regex is faster that using the same regex string multiple times.
uk: Повторне використання зібраного формального виразу є швидшим за використання одного рядка формального виразу декілька разів.

en: Read .wxm data from clipboard
uk: Прочитати дані .wxm з буфера обміну даними

en: Read Directory
uk: Прочитати каталог

en: Read List from csv file...
uk: Прочитати список з файла CSV…

en: Read Matrix...
uk: Прочитати матрицю…

en: Read a structure field
uk: Прочитати поле структури

en: Read byte
uk: Прочитати байт

en: Read char
uk: Прочитати символ

en: Read config to file
uk: Прочитати налаштування до файла

en: Read environment variable
uk: Прочитати змінну середовища

en: Read environment variable...
uk: Прочитати змінну середовища…

en: Read line
uk: Прочитати рядок

en: Read the entries the maxima manual offers from %s
uk: Прочитати записи підручника з maxima щодо %s

en: Reading Maxima output
uk: Читаємо результат обчислень Maxima

en: Reading Maxima output: %li bytes
uk: Читаємо результат обчислень Maxima: %li байтів

en: Reading the Lisp part of wxMaxima from the file %s
uk: Читання частини коду Lisp wxMaxima з файла %s

en: Reading the Lisp part of wxMaxima from the included header file.
uk: Читання частини коду Lisp wxMaxima з включеного файла заголовка.

en: Reading the config from %s.
uk: Читаємо файл налаштувань з %s.

en: Reading the config from the default location.
uk: Читаємо файл налаштувань з типового місця.

en: Ready for user input
uk: Готова до введення команди

en: Recalculated the whole worksheet at once => Updating its size
uk: Переобчислено одразу увесь робочий аркуш => оновлюємо його розмір

en: Recalculation hit the end of the worksheet => Updating its size
uk: Повторне обчислення досягло кінця робочого аркуша => переобчислюємо його розмір

en: Recall next command from history
uk: Нагадати наступну команду з журналу

en: Recall previous command from history
uk: Нагадати попередню команду з журналу

en: Received manual topic request: %s
uk: Отримано запит щодо теми підручника: %s

en: Received maxima's first prompt: %s
uk: Отримано перший запит maxima: %s

en: Recent files list length:
uk: Довжина списку нещодавніх файлів:

en: Recover unsaved
uk: Відновити незбережене

en: Rectform
uk: Алгебраїчна форма

en: Recursive Substitute...
uk: Рекурсивно підставити…

en: Recursive substitution
uk: Рекурсивне підставляння

en: Redo
uk: Повторити

en: Redo	Ctrl+Y
uk: Повторити	Ctrl+Y

en: Redo last change
uk: Повторити останню зміну

en: Reduce (tr)
uk: Привести (триг)

en: Reduce trigonometric expression
uk: Привести тригонометричний вираз

en: Refusing to send cell to maxima:
uk: Відмовлено у надсиланні комірки до maxima:

en: RegEx
uk: Формальний вираз

en: Regex
uk: Форм. вираз

en: Regex match
uk: Відповідність форм. виразу

en: Regex match position
uk: Позиція відповідності формального виразу

en: Regex that matches a string
uk: Формальний вираз, який відповідає рядку

en: Reload Image
uk: Перезавантажити зображення

en: Reload Image "%s"
uk: Перезавантажити зображення «%s»

en: Reload all GUI settings from disc
uk: Перезавантажити усі параметр інтерфейсу з диска

en: Reload the style settings from disc
uk: Перезавантажити усі параметри стилю з диска

en: Reloading image file %s.
uk: Перезавантажуємо файл зображення %s.

en: Reloading the configuration from disc
uk: Перезавантажуємо налаштування з диска

en: Reloading the styles from disc
uk: Перезавантаження стилів з диска

en: Remove
uk: Вилучити

en: Remove All Output
uk: Вилучити всі результати

en: Remove Rows or Columns...
uk: Вилучити рядки або стовпчики…

en: Remove all
uk: Вилучити всі

en: Remove all list elements that appear twice in a row. Normally used in conjunction with sort.
uk: Вилучити усі елементи списку, які трапляються у ньому декілька разів. Зазвичай, використовується разом із упорядковуванням.

en: Remove all occurrences of a word...
uk: Вилучити усі відповідники слова…

en: Remove all occurrences of part
uk: Вилучити усі відповідники частини

en: Remove an element from a list
uk: Вилучити елемент зі списку

en: Remove directory
uk: Вилучити каталог

en: Remove directory...
uk: Вилучити каталог…

en: Remove duplicates
uk: Вилучити дублікати

en: Remove first occurrence of a word...
uk: Вилучити перший відповідник слова…

en: Remove first occurrence of part
uk: Вилучити перший відповідник частини

en: Remove output from input cells
uk: Вилучити всі виведені дані з комірок для введення даних

en: Remove rows and/or columns
uk: Вилучити рядки і/або стовпчики

en: Remove rows and/or columns from the matrix
uk: Вилучити рядки і/або стовпчики з матриці

en: Rename file
uk: Перейменувати файл

en: Rename file...
uk: Перейменувати файл…

en: Reorganize an expression using horner's rule
uk: Переупорядкувати вираз за допомогою правила Горнера

en: Repetitive element-by-element multiplication
uk: Повторне поелементне множення

en: Replace All
uk: Замінити всі

en: Replace all regex matches
uk: Замінити усі відповідники формального виразу

en: Replace first regex match
uk: Замінити перший відповідник формального виразу

en: Replace the first occurrence of Part
uk: Замінити перший відповідник частини

en: Replace...
uk: Замінити…

en: Replaced %li occurrences.
uk: Замінено %li відповідників.

en: Replacement:
uk: Заміна:

en: Report bug
uk: Повідомити про ваду

en: Reset all GUI settings
uk: Скинути усі параметри графічного інтерфейсу

en: Reset the Style settings
uk: Скинути параметри стилю

en: Resetting all configuration settings
uk: Скидаємо усі параметри налаштування

en: Restart Maxima
uk: Перезапустити Maxima

en: Restrict Maximum size
uk: Обмежити максимальний розмір

en: Result variables:
uk: Змінні результату:

en: Resulting Matrix name (may be empty):
uk: Назва матриці результатів (може бути порожньою):

en: Return a match
uk: Повернути відповідник

en: Return from a block or loop
uk: Повернутися з блоку або циклу

en: Return from current block/loop...
uk: Повернутися з поточного блоку або циклу…

en: Return the first item of the list and remove it from the list. Useful for creating stacks.
uk: Повернути перший пункт зі списку і вилучити його зі списку. Корисно для створення стосів.

en: Return the list without its first n elements
uk: Повернути список без його перших n елементів

en: Return the list without its last n elements
uk: Повернути список без його останніх n елементів

en: Return to the cell that is currently being evaluated
uk: Повернутися до комірки, у якій виконуються обчислення

en: Returns an arbitrary list item
uk: Повертає довільний пункт у списку

en: Returns the first item of the list
uk: Повертає перший пункт у списку

en: Returns the last item of the list
uk: Повертає останній пункт у списку

en: Returns the last n items of the list
uk: Повертає n останніх пунктів у списку

en: Returns the length of the list
uk: Повертає довжину списку

en: Returns the list without its first n elements
uk: Повертає список без його перших n елементів

en: Returns the list without its last n elements
uk: Повертає список без його останніх n елементів

en: Reverse
uk: Обернути

en: Reverse the order of the list items
uk: Зворотний порядок пунктів у списку

en: Revert all to defaults
uk: Повернутися всюди до типових

en: Revert changes
uk: Скасувати зміни

en: Rho
uk: Ρ

en: Right
uk: Праворуч

en: Right Matrix:
uk: Права матриця:

en: Right arrow
uk: Стрілка праворуч

en: Right end
uk: Правий кінець

en: Right side to the "="
uk: Права частина рівності до «=»

en: Risch Integration...
uk: Інтегрування за Рішем…

en: Rounded
uk: Круглі

en: Row and column operations
uk: Дії з рядками і стовпчиками

en: Row number:
uk: Номер рядка:

en: Row numbers:
uk: Номери рядків:

en: Rule
uk: Правило

en: Rule:
uk: Правило:

en: Rules
uk: Правила

en: Run each element through an expression
uk: Пропустити кожен елемент крізь вираз

en: Running %s on the file %s:
uk: Запускаємо %s для файла %s:

en: Running maxima as: %s
uk: Запускаємо maxima як: %s

en: Running on DirectFB
uk: Працюємо на основі DirectFB

en: Running on MS Windows
uk: Працюємо у MS Windows

en: Running on MS Windows using DirectDraw
uk: Працюємо у MS Windows з використанням DirectDraw

en: Running on Mac OS
uk: Працюємо у Mac OS

en: Running on Motif
uk: Працюємо з Motif

en: Running on the universal wxWidgets port
uk: Працюємо із універсальним портом wxWidgets

en: Runs each element of an object (list, matrix, equation,...) through a function individually
uk: Пропускає кожен елемент об'єкта (списку, матриці, рівняння,...) крізь функцію окремо

en: Runs each element of an object (list, matrix, equation,...) through an expression individually
uk: Пропускає кожен елемент об'єкта (списку, матриці, рівняння,...) крізь вираз окремо

en: Runs each element through a function
uk: Пропустити крізь функцію кожен пункт

en: Runs each element through an expression
uk: Пропускає кожен елемент крізь вираз

en: Russian
uk: російська

en: SENT TO MAXIMA:
uk: НАДІСЛАНО ДО MAXIMA:

en: SVG graphics
uk: графіка SVG

en: Sample 1:
uk: Вибірка 1:

en: Sample 2:
uk: Вибірка 2:

en: Sample:
uk: Вибірка:

en: Save
uk: Зберегти

en: Save Animation...
uk: Зберегти анімацію…

en: Save As
uk: Зберегти як

en: Save As...	Shift+Ctrl+S
uk: Зберегти як	Shift+Ctrl+S

en: Save Image...
uk: Зберегти зображення…

en: Save Selection to Image
uk: Зберегти позначене як зображення

en: Save Selection to Image...
uk: Зберегти позначене як зображення…

en: Save animation to file
uk: Зберегти анімацію до файла

en: Save as lisp code
uk: Зберегти як код lisp

en: Save as lisp...
uk: Зберегти як lisp…

en: Save config to file
uk: Зберегти налаштування до файла

en: Save document
uk: Зберегти документ

en: Save document as
uk: Зберегти документ як

en: Save only this number of actions in the undo buffer. 0 means: save an infinite number of actions.
uk: Зберігати у буфері скасовування лише вказану кількість записів дій. 0 означає «зберігати нескінченну кількість записів дій».

en: Save selection from document to an image file
uk: Зберегти позначене у документі до файла зображення

en: Save selection to file
uk: Зберегти позначене до файла

en: Save style to file
uk: Зберегти стиль до файла

en: Save the worksheet automatically
uk: Зберігати робочий аркуш автоматично

en: Saving failed.
uk: Спроба збереження зазнала невдачі.

en: Saving succeeded, but the resulting files has disappeared ?!?.
uk: Дані успішно збережено, але файли-результати зникли ?!?.

en: Saving successful.
uk: Успішно збережено.

en: Saving...
uk: Зберігаємо…

en: Scalable Vector Graphics (svg)
uk: масштабовна векторна графіка (svg)

en: Scalable Vector image (*.svg)|*.svg|Compressed Scalable Vector Image (*.svgz)|*.svgz|PNG image (*.png)|*.png|JPEG image (*.jpg)|*.jpg|GIF image (*.gif)|*.gif|Windows bitmap (*.bmp)|*.bmp|Portable anymap (*.pnm)|*.pnm|Tagged image file format (*.tif)|*.tif|X pixmap (*.xpm)|*.xpm
uk: зображення масштабованої векторної графіки (*.svg)|*.svg|зображення стисненої векторної графіки (*.svgz)|*.svgz|зображення PNG (*.png)|*.png|зображення JPEG (*.jpg)|*.jpg|зображення GIF (*.gif)|*.gif|растрове зображення Windows (*.bmp)|*.bmp|портативна універсальна карта (*.pnm)|*.pnm|формат файлів з мітками (*.tif)|*.tif|растрова карта X (*.xpm)|*.xpm

en: Scanning help file %s for anchors
uk: Скануємо файл довідки %s на прив'язки

en: Scatterplot
uk: Точкова діаграма

en: Scatterplot...
uk: Точкова діаграма…

en: Scheduling a background task that compiles a new list of autocompletable maxima commands.
uk: Плануємо фонове завдання, яке збирає новий список автоматичного доповнення для команд maxima.

en: Scheduling a background task that scans for autocompletable file names.
uk: Плануємо фонове завдання сканування назв файлів для автоматичного доповнення.

en: Search button
uk: Кнопка пошуку

en: Search first occurrence of part
uk: Шукати перший відповідник частини

en: Search...
uk: Шукати…

en: Section
uk: Розділ

en: Section cell (Heading 2)
uk: Комірка розділу (Заголовок 2)

en: Seek to position
uk: Перейти до позиції

en: Seems like something is broken with a font.
uk: Здається, маємо якісь проблеми із шрифтом.

en: Seems like the package with the maxima share files isn't installed.
uk: Здається, пакунок із файлами спільного використання maxima не встановлено.

en: Select
uk: Вибрати

en: Select All
uk: Позначити все

en: Select All	Ctrl+A
uk: Позначити все	Ctrl+A

en: Select All button
uk: Кнопка «Позначити все»

en: Select Maxima program
uk: Виберіть адресу програми Maxima

en: Select Subsample
uk: Виберіть підвибірку

en: Select all
uk: Позначити все

en: Select help browser
uk: Виберіть програму для перегляду довідки

en: Select math display algorithm
uk: Виберіть спосіб показу математичних формул

en: Selecting a part of an output and right-clicking on the selection will bring up a menu with convenient functions that will operate on the selection.
uk: Якщо ви позначити частину виведених даних і клацнете на ній правою кнопкою миші, програма відкриє меню, за допомогою якого ви зможете отримати доступ до функцій з обробки позначеного фрагмента.

en: Selection color
uk: Колір позначення

en: Send all cells to maxima
uk: Надіслати усі комірки до maxima

en: Send the current cell to maxima
uk: Надіслати поточну комірку до maxima

en: Sending Maxima a SIGINT signal.
uk: Надсилаємо Maxima сигнал SIGINT.

en: Sending a command to Maxima
uk: Надсилаємо команду до Maxima

en: Sending a new command to Maxima.
uk: Надсилаємо нову команду до Maxima.

en: Sending an interrupt signal to Maxima.
uk: Надсилаємо сигнал переривання Maxima.

en: Sending configuration data to maxima.
uk: Надсилаємо дані налаштувань до maxima.

en: Sending maxima the info how to express 2d maths as XML
uk: Надсилаємо maxima дані щодо того, як виразити двовимірні математичні формули у форматі XML

en: Sequential Comparative Simplification
uk: Послідовне порівняльне спрощення

en: Series
uk: Ряд

en: Series approximation
uk: Апроксимація рядом

en: Server started
uk: Сервер запущено

en: Set &displayed Precision...
uk: Встановити &точність показу…

en: Set Maxima option variable logexpand:all
uk: Встановити для змінної Maxima logexpand:all

en: Set Maxima option variable logexpand:super
uk: Встановити для змінної Maxima logexpand:super

en: Set Maxima option variable logexpand:true
uk: Встановити для змінної Maxima logexpand:true

en: Set Zoom
uk: Встановити масштаб

en: Set bigfloat &Precision...
uk: Встановити підвищену то&чність обчислень…

en: Set fixed font in text controls.
uk: Встановити шрифт сталої ширини для текстових міток.

en: Set image resolution
uk: Встановити роздільну здатність зображення

en: Set image resolution [in ppi]
uk: Встановити роздільну здатність зображення [у точках на дюйм]

en: Set main variable...
uk: Встановити основну змінну…

en: Set maximum image size [in mm]
uk: Встановити максимальний розмір зображення [у мм]

en: Set plot format
uk: Встановити формат графіка

en: Set position...
uk: Встановити позицію…

en: Set the "algebraic" flag
uk: Встановити «алгебраїчний» прапорець

en: Set the diagram title
uk: Встановити заголовок діаграми

en: Set the frame rate for animations.
uk: Встановити частоту кадрів для анімацій.

en: Set the grid density.
uk: Встановити щільність сітки.

en: Set the next plot's title. Empty = no title.
uk: Встановити заголовок наступного креслення. Порожній = без заголовка.

en: Set the precision for numbers that are defined as bigfloat. Such numbers can be generated by entering 1.5b12 or as bfloat(1.234)
uk: Встановити точність для чисел, які визначаються типом bigfloat. Такі числа можна вказати за допомогою такого коду: 1.5b12 або bfloat(1.234)

en: Set zoom to 100%
uk: Встановити масштаб у 100%

en: Set zoom to 120%
uk: Встановити масштаб у 120%

en: Set zoom to 150%
uk: Встановити масштаб у 150%

en: Set zoom to 200%
uk: Встановити масштаб у 200%

en: Set zoom to 300%
uk: Встановити масштаб у 300%

en: Set zoom to 80%
uk: Встановити масштаб у 80%

en: Sets the language, line ending type and charset encoding programs will use
uk: Встановлює мову інтерфейсу, тип розривів рядків та кодування символів, яке буде використано у програмах

en: Setting gnuplot_binary to %s
uk: Встановлюємо для gnuplot_binary значення %s

en: Setting prompt and help format
uk: Встановлення форматів запиту і довідки

en: Setting this to "cat" causes gnuplot not to halt if there is much output
uk: Встановлення значення «cat» призведе до того, що gnuplot не припинятиме обробку, якщо виведених даних буде надто багато

en: Setup a 2D plot
uk: Налаштувати двовимірне креслення

en: Setup a 3D plot
uk: Налаштувати тривимірне креслення

en: Setup atvalues for solving ODE with Laplace transformation
uk: Встановити значення для розвя'зання ЗДР за допомогою перетворення Лапласа

en: Setup modulus computation
uk: Встановити обчислення за модулем

en: Setup the axis
uk: Налаштувати вість

en: Setup the engineering format
uk: Налаштувати науковий формат

en: Setup the engineering format...
uk: Налаштувати науковий формат…

en: Shapiro-Wilk test for normality
uk: Перевірка нормальності Шапіро-Вілка

en: Show "%" in special constants
uk: Показувати «%» у спеціальних сталих

en: Show &Tips...
uk: Показати п&ідказку…

en: Show * as multiplication dot
uk: Показувати * як знак множення

en: Show Template	Ctrl+Shift+Space
uk: Показати шаблон	Ctrl+Shift+Space

en: Show a tip
uk: Показати підказку

en: Show all + allow linebreaks in long numbers
uk: Показати все + дозволити розривати рядки із довгими числами

en: Show all commands similar to:
uk: Показати всі команди, подібні до:

en: Show all unicode symbols
uk: Показати усі символи Юнікод

en: Show an example for the command:
uk: Показати приклад для команди:

en: Show an example of usage
uk: Показати приклад використання

en: Show commands from current session only
uk: Показувати команди лише з поточного сеансу

en: Show commands similar to
uk: Показати команди, подібні до

en: Show defined functions
uk: Показати визначені функції

en: Show defined variables
uk: Показати визначені змінні

en: Show definition of a function
uk: Показати визначення функції

en: Show equations in their linear form
uk: Показувати рівняння у лінійній формі

en: Show function &Definition...
uk: Показати ви&значення функції…

en: Show function template
uk: Показати шаблон функції

en: Show input labels
uk: Показувати мітки вхідних даних

en: Show labels:
uk: Показувати мітки:

en: Show long expressions in wxMaxima document.
uk: Показувати довгі вирази у документі wxMaxima.

en: Show long expressions:
uk: Показувати довгі вирази:

en: Show max. 100 digits
uk: Показувати не більше 100 цифр

en: Show max. 20 digits
uk: Показувати не більше 20 цифр

en: Show max. 50 digits
uk: Показувати не більше 50 цифр

en: Show section numbers
uk: Показувати номери розділів

en: Show the "New" button?
uk: Показувати кнопку «Створити»?

en: Show the "help" button?
uk: Показувати кнопку «Довідка»?

en: Show the "search" button?
uk: Показувати кнопку «Пошук»

en: Show the "select all" button?
uk: Показувати кнопку «Позначити все»?

en: Show the Copy, Cut and the Paste button?
uk: Показувати кнопки копіювання, вирізання та вставлення?

en: Show the function's definition
uk: Показати визначення функції

en: Show the open and the save button?
uk: Показувати кнопки відкриття і збереження?

en: Show the preferences button?
uk: Показувати кнопку налаштувань?

en: Show the print button?
uk: Показувати кнопку друку?

en: Show the undo and redo button?
uk: Показувати кнопки скасування і повторення?

en: Show tips at Startup
uk: Показувати підказки під час запуску

en: Show user definitions
uk: Показати визначення користувача

en: Show wxMaxima help
uk: Показати довідку з wxMaxima

en: Shows how many digits of a numbers are displayed
uk: Показує, скільки цифр буде показано у числах

en: Sidebars
uk: Бічні панелі

en: Sigma
uk: Σ

en: Simple
uk: Простий

en: Simplify
uk: Спростити

en: Simplify &Radicals...
uk: Спростити &радикали…

en: Simplify (r)
uk: Спростити (рац)

en: Simplify (tr)
uk: Спростити (триг)

en: Simplify Expression
uk: Спростити вираз

en: Simplify Logarithms
uk: Спростити логарифми

en: Simplify an expression containing factorials
uk: Спростити вираз, що містить факторіали

en: Simplify equations
uk: Спростити рівняння

en: Simplify expression containing radicals
uk: Спростити вираз, що містить радикали

en: Simplify radicals
uk: Спростити радикали

en: Simplify rational expression
uk: Спростити раціональний вираз

en: Simplify sum() commands...
uk: Спростити команди sum()…

en: Simplify sums
uk: Спростити суми

en: Simplify trigonometric expression
uk: Спростити тригонометричний вираз

en: Since wxMaxima 0.8.2 you can also insert images into your documents. Use 'Cell->Insert Image...' menu command.
uk: Починаючи з версії wxMaxima 0.8.2, ви можете вставляти до ваших документів зображення. Щоб вставити зображення, скористайтеся пунктом меню «Комірка → Вставити зображення…».

en: Singular Values
uk: Особливі значення)

en: Singular values using dgesvd
uk: Особливі значення за допомогою dgesvd

en: Singular values, left + right vectors
uk: Особливі значення, лівий + правий вектори

en: Slanted
uk: Нахилений

en: Smart Substitute...
uk: Кмітливе підставляння…

en: Smart substitution
uk: Кмітливе підставляння

en: Solution of the ODE:
uk: Розв'язок ЗДР:

en: Solve
uk: Розв'язати

en: Solve &Algebraic System...
uk: Розв'язати систему &алгебраїчних рівнянь…

en: Solve &Linear System...
uk: Розв'язати систему &лінійних рівнянь…

en: Solve &ODE...
uk: Розв'язати &ЗДР…

en: Solve (to_poly)...
uk: Розв'язати (to_poly)…

en: Solve A*x=b numerically
uk: Розв'язати A*x=b обчислювальними методами

en: Solve Ax=b
uk: Розв'язати Ax=b

en: Solve ODE
uk: Розв'язати ЗДР

en: Solve ODE with Lapla&ce...
uk: Розв'язати ЗДР за допомогою перетворення &Лапласа…

en: Solve ODE...
uk: Розв'язати ЗДР…

en: Solve a linear equation system using dgesv
uk: Розв'язати систему лінійних рівнянь за допомогою dgesv

en: Solve algebraic system
uk: Розв'язати систему алгебраїчних рівнянь

en: Solve algebraic system of equations
uk: Розв'язати систему алгебраїчних рівнянь

en: Solve boundary value problem for second degree ODE
uk: Розв'язати крайову задачу для ЗДР другого порядку

en: Solve differential equations using laplace()
uk: Розв'язати диференціальні рівняння за допомогою laplace()

en: Solve equation(s)
uk: Розв'язати рівняння

en: Solve equation(s) with to_poly_solve
uk: Розв'язати рівняння за допомогою to_poly_solve

en: Solve equations to polynom
uk: Розв'язати рівняння для поліномів

en: Solve initial value problem for first degree ODE
uk: Розв'язати задачу Коші для ЗДР першого порядку

en: Solve initial value problem for second degree ODE
uk: Розв'язати задачу Коші для ЗДР другого порядку

en: Solve linear system
uk: Розв'язати систему лінійних рівнянь

en: Solve linear system of equations
uk: Розв'язати систему лінійних рівнянь

en: Solve numerical, 1 Variable
uk: Числове розв'язання, 1 змінна

en: Solve ordinary differential equation of maximum degree 2
uk: Розв'язати звичайне диференціальне рівняння не вище другого порядку

en: Solve ordinary differential equations with Laplace transformation
uk: Розв'язати звичайне диференціальне рівняння за допомогою перетворення Лапласа

en: Solve polynomials numerically
uk: Розв'язати поліноміальне рівняння обчислювальними методами

en: Solve polynomials numerically (bfloats)
uk: Розв'язати поліноміальне рівняння обчислювальними методами (bfloats)

en: Solve polynomials numerically (real roots)
uk: Розв'язати поліноміальне рівняння обчислювальними методами (дійсні корені)

en: Solve symbolically
uk: Розв'язати символічно

en: Solve...
uk: Розв'язати…

en: Solving differential equations
uk: Розв'язування диференціальних рівнянь

en: Solving equations with Maxima
uk: Розв'язування рівнянь з Maxima

en: Sort
uk: Упорядкувати

en: Sort a list
uk: Упорядкувати список

en: Sort all characters in string
uk: Упорядкувати усі символи у рядку

en: Sort the characters...
uk: Упорядкувати символи…

en: Source list:
uk: Початковий список:

en: Spanish
uk: іспанська

en: Split
uk: Розділити

en: Split on match
uk: Поділити на відповіднику

en: Split on regex match
uk: Поділити на відповіднику формального виразу

en: Split string into tokens
uk: Поділити рядок на жетони

en: Split...
uk: Розділити…

en: Square
uk: Квадратні

en: Standard Options
uk: Стандартні параметри

en: Standard Text
uk: Стандартний текст

en: Start Animation
uk: Почати анімацію

en: Start a new maxima for each re-evaluation
uk: Запускати новий екземпляр maxima для кожного повторного обчислення

en: Start of t:
uk: Початок для t:

en: Start or Stop animation
uk: Почати або зупинити анімацію

en: Start or stop the currently selected animation that has been created with the with_slider class of commands
uk: Розпочати або зупинити поточну позначену анімацію, яку було створено за допомогою класу команд with_slider

en: Start searching while the phrase to search for is still being typed.
uk: Починати пошук, коли критерій пошуку ще продовжують вводити.

en: Starting Maxima process failed
uk: Спроба запустити процес Maxima завершилася невдало

en: Starting a new wxMaxima process as: %s
uk: Запускаємо новий процес wxMaxima як %s

en: Starting evaluation of the document
uk: Починаємо обробку документа

en: Starting server failed
uk: Не вдалося запустити сервер

en: Starting to save the worksheet as .wxmx
uk: Розпочинаємо збереження робочого аркуша у форматі .wxmx

en: Startup commands
uk: Команди запуску

en: Statistics
uk: Статистика

en: Statistics	Alt+Shift+S
uk: Статистика	Alt+Shift+S

en: Step width:
uk: Ширина кроку:

en: Store filenames in image cells to enable image reloading after re-opening the worksheet
uk: Зберігати назви файлів у комірках зображень, щоб уможливити перезавантаження після повторного відкриття робочого аркуша

en: Straight lines
uk: Прямі лінії

en: Stream
uk: Потік

en: Stream length
uk: Довжина потоку

en: Stream:
uk: Потік:

en: Strike Through
uk: Перекреслений

en: String
uk: Рядок

en: String #1:
uk: Рядок 1:

en: String #2:
uk: Рядок 2:

en: String Tests
uk: Перевірки рядків

en: String from maxima apparently didn't end in a newline
uk: Рядок з maxima, ймовірно, не завершився символом нового рядка

en: String length
uk: Довжина рядка

en: String to list of char
uk: Рядок у списку символів

en: String to list of chars...
uk: Рядок у списку символів…

en: String to octets
uk: Рядок у вісімкові

en: String to octets...
uk: Рядок у вісімкові...

en: String:
uk: Рядок:

en: Struct :
uk: Структура:

en: Struct type name:
uk: Назва типу структури:

en: Structs
uk: Структури

en: Style
uk: Стиль

en: Styles
uk: Стилі

en: Subsample...
uk: Підвибірка…

en: Subsection
uk: Підрозділ

en: Subsection cell (Heading 3)
uk: Комірка підрозділу (Заголовок 3)

en: Subst constant t into eq with diff(x,t)...
uk: Підставити стале t до рівняння з diff(x,t)...

en: Subst is a better string-search-and-replace for expressions.
uk: Subst є кращим методом пошуку і заміни рядка для виразів.

en: Subst...
uk: Підставити…

en: Substitute
uk: Підставити

en: Substitute all matches
uk: Підставити в усі відповідники

en: Substitute first match
uk: Підставити у перший відповідник

en: Substitute only in parts...
uk: Підставити лише у частинах…

en: Substitute only in specific parts
uk: Підставити лише у вказані частини

en: Substitute only in the elements n_1, n_2,...
uk: Підставити лише до елементів n_1, n_2,...

en: Substitute...
uk: Підставити…

en: Substitutes until the equation no more changes
uk: Підставляє, аж доки рівняння не перестає змінюватися

en: Substitutes up to lrats_max_iter times, or until the expression stops changing when substituting.
uk: Виконує підставляння аж до lrats_max_iter разів або до того кроку, коли вираз перестане змінюватися після підставляння.

en: Substitutes, but makes sure that if substituting t=0 in diff(x,t) the result isn't 0 (as t no more changes), but %at(diff(x,t),t=0).
uk: Виконує підставляння, але забезпечує такий режим роботи, що підставляння t=0 до diff(x,t) даватиме не 0 (оскільки t не змінюється), а %at(diff(x,t),t=0).

en: Substitutes, but makes sure that nothing is substituted into the other substituents.
uk: Підставити, але переконатися, що нічого не буде підставлено у підставлені фрагменти

en: Substitutes, but not in the other substituents
uk: Підставити, але без підставляння до інших підставлених фрагментів

en: Substitutes, but only in the n_1th, n_2th and so on term of the equation.
uk: Виконати підставляння, але лише до n_1-ої, n_2-ої та інших частин рівняння.

en: Subsubsection
uk: Підпідрозділ

en: Subsubsection cell (Heading 4)
uk: Комірка підпідрозділу (Заголовок 4)

en: Suitable as flag for ev()
uk: Є придатним, як прапорець, для ev()

en: Sum
uk: Сума

en: Sum sign
uk: Знак суми

en: Switch off simplifications of log(). Set Maxima option variable logexpand:false
uk: Вимкнути спрощення log(). Встановити для змінної Maxima logexpand:false

en: Switched to lisp mode after receiving a lisp debug prompt!
uk: Перемкнулися до режиму lisp після отримання діагностичного запиту lisp!

en: Switched to lisp mode after receiving a lisp prompt!
uk: Перемкнулися до режиму lisp після отримання запиту lisp!

en: Symbolic Constant
uk: Символічна стала

en: Symbols	Alt+Shift+Y
uk: Символи	Alt+Shift+Y

en: Symbols that are entered or copied here will appear in the symbols sidebar so they can be entered into the worksheet easily.
uk: Символи, які буде введено або скопійовано сюди, з'являться на бічній панелі символів для спрощення їхнього введення до робочого аркуша.

en: Symmetric function: f(x)=f(-x)
uk: Парна функція: f(x)=f(-x)

en: Table of Contents
uk: Зміст

en: Table of Contents	Alt+Shift+T
uk: Зміст	Alt+Shift+T

en: Tau
uk: Τ

en: Taylor series
uk: Ряд Тейлора

en: Taylor series...
uk: Ряд Тейлора…

en: Taylor series:
uk: Ряд Тейлора:

en: TeX, interpreted by MathJaX
uk: TeX, у інтерпретації MathJaX

en: Telling maxima about the new working directory.
uk: Повідомляємо maxima про новий робочий каталог.

en: Tells maxima for an f(x), that f(x=t)=a
uk: Повідомляє maxima щодо f(x), що f(x=t)=a

en: Tells maxima to show the help for ?, ?? and describe() in a separate browser window
uk: Наказує maxima показувати довідку для команд ?, ?? і describe() в окремому вікні браузера

en: Tells maxima to show the help for ?, ?? and describe() in a wxMaxima sidebar
uk: Наказує maxima показувати довідку для команд ?, ?? і describe() на бічній панелі wxMaxima

en: Tells maxima to show the help for ?, ?? and describe() on the console
uk: Наказує maxima показувати довідку для команд ?, ?? і describe() у консолі

en: Tells maxima where to store the result of compiling libraries
uk: Повідомляє maxima, де зберігати результат компіляції бібліотек

en: Text
uk: Текст

en: Text Only
uk: Лише текст

en: Text cell background
uk: Тло текстової комірки

en: Text cells can hold citations that as marked as such by beginning a line with " > ". The number of spaces in front of the ">" determines the indentation level, as it does with bullet lists.
uk: У текстових комірках можуть міститися цитати, які слід позначати, починаючи рядок з « > ». Кількість пробілів перед «>» визначає рівень відступу, так само як у списках із позначками.

en: Text snippet
uk: Фрагмент тексту

en: The "at" function allows to introduce one equation into another:
    
        ohm:U=R*I;
        r_parallel:R=R_1*R_2/(R_1+R_2);
        result:at(ohm,r_parallel);
uk: За допомогою функції «at» можна вставити одне рівняння в інше:
    
        ohm:U=R*I;
        r_parallel:R=R_1*R_2/(R_1+R_2);
        result:at(ohm,r_parallel);

en: The .xml file doesn't seem to be valid xml or isn't a content.xml extracted from a .wxmx zip archive
uk: Здається, файл .xml не є коректним файлом xml або не є файлом content.xml, який видобуто з архіву zip .wxmx

en: The Maxima process doesn't offer a shared memory segment we can send an interrupt signal to.
uk: У процесі Maxima не передбачено сегмента спільної пам'яті, до якого ми могли б надіслати сигнал переривання.

en: The URL MathJaX.js should be downloaded from by our HTML export.
uk: Адреса, з якої слід отримати MathJaX.js під час експортування до HTML.

en: The accuracy versus speed tradeoff
uk: Баланс між точністю і швидкістю

en: The cache for the subjects the manual contains cannot be read.
uk: Кеш тем, які містяться у підручнику, є непридатним до читання.

en: The cache for the subjects the manual contains has no head node.
uk: Кеш тем, які містяться у підручнику, не містить вузла заголовка.

en: The cache for the subjects the manual contains is from a different Maxima version.
uk: Кеш тем, які містяться у підручнику, належить до іншої версії Maxima.

en: The classic operations one typically uses matrices for
uk: Класичні дії, для яких типово використовують матриці

en: The color of the next line to draw
uk: Колір наступної лінії креслення

en: The comma-separated contents of the struct fields
uk: Список вмісту полів структури, відокремлених комами

en: The comma-separated names of the struct fields
uk: Список назв полів структури, відокремлених комами

en: The command local() allows to tell maxima which functions to make local to the current program when defined.
uk: За допомогою команди local() можна повідомити maxima, які функції слід зробити локальними щодо поточної програми при визначенні.

en: The current Wizard
uk: Поточний майстер

en: The default height for embedded plots. Can be read out or overridden by the maxima variable wxplot_size.
uk: Типова висота вбудованих креслень. Їх можна прочитати або перевизначити за допомогою змінної maxima wxplot_size.

en: The default port used for communication between Maxima and wxMaxima.
uk: Типовий порт для обміну даними між Maxima та wxMaxima

en: The default width for embedded plots. Can be read out or overridden by the maxima variable wxplot_size
uk: Типова ширина вбудованих креслень. Їх можна прочитати або перевизначити за допомогою змінної maxima wxplot_size

en: The diagram title
uk: Заголовок діаграми

en: The directory %s with maxima's startup file doesn't exist. Trying to create it...
uk: Каталогу %s із файлом запуску maxima не існує. Намагаємося його створити…

en: The directory containing the startup files, any user libraries and, if MAXIMA_OBJDIR isn't set the subdirectory with the results from compiling maxima libraries.
uk: Каталог, у якому містяться файли для запуску, будь-які бібліотеки користувача і, якщо не встановлено MAXIMA_OBJDIR, підкаталог із результатами компіляції бібліотек maxima.

en: The directory maxima places temporary files in, for example plots that are to be included in the worksheet.
uk: Каталог, у якому maxima зберігає тимчасові файли, наприклад креслення, які має бути включено до робочого аркуша.

en: The directory the compiled versions of maxima are placed in
uk: Каталог, у якому зберігаються компільовані версії maxima

en: The directory the maxima manual can be found in
uk: Каталог, у якому можна знайти підручник з maxima

en: The directory the user's home directory is in
uk: Каталог, у якому розташовано домашній каталог користувача

en: The document class LaTeX is instructed to use for our documents.
uk: Клас документів LaTeX, який слід використовувати для наших документів.

en: The equation to fit the data to
uk: Рівняння, за яким слід апроксимувати дані

en: The fill color for the next objects
uk: Колір заповнення для наступних об'єктів

en: The function call whose arguments to extract
uk: Виклик функції, чиї аргументи слід видобути

en: The grid in the background of the diagram
uk: Сітка у тлі діаграми

en: The half of the equation that is to the left of the "="
uk: Частина рівняння ліворуч від символу «=»

en: The half of the equation that is to the right of the "="
uk: Частина рівняння праворуч від символу «=»

en: The help dir from the cache differs from the current one.
uk: Каталог довідки з кешу відрізняється від поточного каталогу.

en: The image file "%s" cannot be found.
uk: Не вдалося знайти файл зображення «%s».

en: The integrated help browser
uk: Інтегрований переглядач довідки

en: The key combination Shift+Space results in a non-breakable space.
uk: Натискання комбінації клавіш Shift+Пробіл вводить нерозривний пробіл.

en: The list of directories the operating system looks for programs in
uk: Список каталогів, у яких операційна система шукає програми

en: The list of variables contained in each matrix row
uk: Список змінних, що містяться у кожному з рядків матриці

en: The load() command of Maxima versions >5.38 is able to load .wxm files as library of Maxima's commands.
uk: Команда load() у версіях Maxima >5.38 може завантажувати файли .wxm як бібліотеки команд maxima.

en: The main toolbar
uk: Основна панель інструментів

en: The manual of Maxima
uk: Підручник з Maxima

en: The manual of wxMaxima
uk: Підручник з wxMaxima

en: The maximum size for this image. Values <= 0 mean: Unspecified.
uk: Максимальний розмір цього зображення. Значення <= 0 означають «не визначено».

en: The name of a function we don't want to be evaluated here
uk: Назва функції, яку не слід тут обчислювати

en: The name of an expression that we don't want to be evaluated.
uk: Назва виразу, який не слід обчислювати.

en: The name of the field to read
uk: Назва поля для читання

en: The name of the new struct type
uk: Назва типу нової структури

en: The name of the struct
uk: Назва структури

en: The name of the struct type
uk: Назва типу структури

en: The name of the variable that shall contain the current element
uk: Назва змінної, у якій міститиметься поточний елемент

en: The next plot's title
uk: Заголовок наступного креслення

en: The number of recently opened files that is to be remembered.
uk: Кількість останніх відкритих файлів, дані яких слід пам'ятати.

en: The number of the item which is stepped from "Index Start" to "Index End".
uk: Номер пункту за кроками від «Початковий індекс» до «Кінцевий індекс».

en: The options the document class LaTeX is instructed to use for our documents gets.
uk: Параметри класу документів LaTeX, який слід використовувати для наших документів.

en: The part of the output of these commands that isn't declared as "math" might be suppressed by wxMaxima. As always maxima commands are required to end in a ";" or a "$"
uk: Частину даних, виведених цими командами і не оголошену як «math», могло бути придушено для показу wxMaxima. Як завжди, команди maxima слід завершувати символом «;» або «$».

en: The resolution for this image.
uk: Роздільна здатність цього зображення.

en: The rhs() ("right hand side") command allows to retrieve the result of an equation in exactly the format a function would have:
    
        Values:[
            /* m=1.2 tons */
            m=1.2*10^3,
            /* 100 km/h*/
            v=100*10^3/(60*60)
        ];
        Energy:W=1/2*m*v^2;
        at(Energy,Values);
        W_mech:rhs(%);
uk: Команда rhs() («right hand side» або «права частина») надає змогу отримати результат обробки рівняння у форматі, у якому б його було представлено функцією:
    
        Values:[
            /* m=1.2 tons */
            m=1.2*10^3,
            /* 100 km/h*/
            v=100*10^3/(60*60)
        ];
        Energy:W=1/2*m*v^2;
        at(Energy,Values);
        W_mech:rhs(%);

en: The rule that explains how to generate the value of a list item.
    Might be something like "i", "i^2" or "sin(i)"
uk: Правило, яке визначає, як створювати значення пункту списку.
    Може бути подібним до «i», «i^2» або «sin(i)».

en: The solution of an ODE describes the general shape of the resulting curve. The actual height of that curve is defined by the initial condition or boundary values, later on.
uk: Загальний розв'язок ЗДР описує загальну форму інтегральної кривої. Позиція інтегральної кривої визначається початковими або крайовими умовами пізніше.

en: The solution of an ODE tells the shape, but not the height of the solution.
    If the ODE's result is known at two points this function fills in the correct values for the  constants
uk: Загальний розв'язок ЗДР визначає форму, але не позицію розв'язку.
    Якщо відомий результат розв'язання ЗДР у двох точках, ця функція встановлює належні значення сталих

en: The solution of an ODE tells the shape, but not the height of the solution.
    If the ODE's state is known at a point this function fills in the correct values for the constants
uk: Загальний розв'язок ЗДР визначає форму, але не позицію розв'язку.
    Якщо відомий стан ЗДР у точці, ця функція встановлює належні значення сталих

en: The solution variable needs to be in the form
       U(t)=1/2*U(t)+3*diff(U(t),t)
    for this to work; Initial conditions can be specified using atvalue().
uk: Щоб це спрацювало, змінну розв'язання слід подавати у формі
       U(t)=1/2*U(t)+3*diff(U(t),t)
    Початкові умови можна вказати за допомогою atvalue().

en: The standard plot command: Plot an equation as a curve
uk: Стандартна команда креслення: накреслити рівняння як криву

en: The variable the value of the current source item is stored in.
uk: Змінна, до якої слід зберегти значення поточного пункту джерела.

en: The variables to search the optimum solution for
uk: Змінна, для якої слід шукати оптимальний розв'язок

en: The worksheet
uk: Робочий аркуш

en: The worksheet containing maxima's input and output
uk: Робочий аркуш, який містить вхідні і вихідні дані maxima

en: There are many resources about Maxima and wxMaxima on the internet. Visit https://wxMaxima-developers.github.io/wxmaxima/help.html for more information and to find tutorials on using wxMaxima and Maxima.
uk: У інтернеті можна знайти багато сторінок, присвячених Maxima та wxMaxima Відвідайте сторінку https://wxMaxima-developers.github.io/wxmaxima/help.html, щоб дізнатися більше і пошукати підручники щодо користування wxMaxima та Maxima.

en: There is a discussion forum for wxMaxima at https://github.com/wxMaxima-developers/wxmaxima/discussions.
    You can ask questions there - and please help other users, by answering their questions, if you know an answer.
uk: Адресою форуму обговорення wxMaxima є https://github.com/wxMaxima-developers/wxmaxima/discussions.
    На форумі ви можете ставити питання. Будь ласка, допомагайте іншим користувачам, відповідаючи на їхні питання, якщо вам відома відповідь.

en: There was an error in the XML maxima has generated.
    Please report this as a bug to the wxMaxima project.
uk: У XML була помилка, яку створено maxima.
    Будь ласка, повідомте про цю ваду розробникам проєкту wxMaxima.

en: There was an error in the XML that should contain a list of watch variables.
    Please report this as a bug to the wxMaxima project.
uk: У XML була помилка, яка має містити список змінних, за якими велося спостереження.
    Будь ласка, повідомте про цю ваду розробникам проєкту wxMaxima.

en: There was an error in the XML that should contain the list of operators.
    Please report this as a bug to the wxMaxima project.
uk: У XML була помилка, яка має містити список операторів.
    Будь ласка, повідомте про цю ваду розробникам проєкту wxMaxima.

en: There was an error in the XML that should describe the contents of some variables.
    Please report this as a bug to the wxMaxima project.
uk: У XML була помилка, яка має описувати вміст деяких змінних.
    Будь ласка, повідомте про цю ваду розробникам проєкту wxMaxima.

en: There was an error in the XML that should describe the manual topics.
    Please report this as a bug to the wxMaxima project.
uk: У XML була помилка, яка має описувати теми підручника.
    Будь ласка, повідомте про цю ваду розробникам проєкту wxMaxima.

en: There was an error in the XML that should describe the status bar message.
    Please report this as a bug to the wxMaxima project.
uk: У XML була помилка, яка має описувати повідомлення у рядку стану.
    Будь ласка, повідомте про цю ваду розробникам проєкту wxMaxima.

en: Theta
uk: Θ

en: This file is generated by wxMaxima
    It caches the list of subjects maxima's manual offers and is automatically
    overwritten if maxima's version changes or the file cannot be read
uk: Цей файл було створено за допомогою wxMaxima.
    У ньому зберігається кеш тем, які містяться у підручнику з maxima. Його буде автоматично
    перезаписано, якщо версію maxima буде змінено або файл не вдасться прочитати

en: This file won't be read by maxima if maxima is used without wxMaxima. In order to add startup commands that are executed in this case, too, please add them to maxima-init.mac, instead.
uk: Цей файл не буде прочитано maxima, якщо maxima використовується без wxMaxima. Щоб додати команди запуску, які виконуватимуться і у цьому випадку, будь ласка, запишіть їх до файла maxima-init.mac.

en: This function will return even integers
uk: Ця функція повертає парні цілі числа

en: This function will return odd integers
uk: Ця функція повертає непарні цілі числа

en: This symbol has no imaginary part
uk: Цей символ не має уявної частини

en: This symbol has no real part
uk: Цей символ не має дійсної частини

en: This symbol might have both real and imaginary part
uk: Цей символ може мати дійсну і уявну частини

en: Throw an error if this symbol is used before assigning it any contents
uk: Вивести повідомлення про помилку, якщо цей символ використано до встановлення його значення за допомогою якоїсь сталої

en: Time [in Minutes] between autosaves
uk: Час [у хвилинах] між автоматичними збереженнями

en: Times:
uk: Порядок:

en: Tip of the day
uk: Підказка дня

en: Title
uk: Заголовок

en: Title (Sub- and superscripts as x_{10} or x^{10})
uk: Заголовок (можна використовувати нижні і верхні індекси: x_{10} або x^{10})

en: Title cell (Heading 1)
uk: Комірка заголовка (Заголовок 1)

en: Title, section and subsection cells can be folded to hide their contents. To fold or unfold, click in the square next to the cell. If you shift-click, all sublevels of that cell will also fold/unfold.
uk: Вміст комірок заголовка, розділу та підрозділу можна згортати. Щоб згорнути або розгорнути вміст комірки, клацніть лівою кнопкою миші на квадратику поряд з коміркою. Якщо ви під час клацання утримуватимете натиснутою клавішу Shift, буде згорнуто або розгорнуто вміст всіх підлеглих щодо основної комірки комірок.

en: To &Bigfloat
uk: У число &підвищеної точності з рухомою крапкою

en: To &Float
uk: У число з &рухомою крапкою

en: To Float
uk: У число з рухомою крапкою

en: To Numeri&c	Ctrl+Shift+N
uk: У &число	Ctrl+Shift+N

en: To exact fraction
uk: У точний дріб

en: To exact number
uk: У точне число

en: To plot in polar coordinates, select 'set polar' in the Options entry for Plot2d dialog. You can also plot in spherical and cylindrical coordinates in 3D.
uk: Щоб побудувати графік у полярних координатах, позначте у діалоговому вікні «Двовимірний графік» пункт «set polar» у параметрах графіка. Для поверхонь у просторі можна вибирати сферичні або циліндричні координати.

en: To put parentheses around an expression, select it, and press '(' or ')' depending on where you want the cursor to appear afterwards.
uk: Щоб взяти вираз у дужки, позначте його і введіть «(» або «)», залежно від того, де має бути розташовано курсор після взяття виразу у дужки.

en: To save the size and position of wxMaxima windows between session, use 'Edit->Configure' dialog.
uk: Наказати wxMaxima зберігати розміри і розташування вікна можна за допомогою діалогового вікна «Зміни → Налаштувати».

en: To start using wxMaxima right away, start typing your command. An input cell should appear. Then press Shift-Enter to evaluate your command.
uk: Після запуску wxMaxima ви можете одразу почати вводити команду. У відповідь програма покаже комірку для введення команди. Натисніть комбінацію клавіш Shift-Enter, щоб наказати програмі виконати команду.

en: To:
uk: До:

en: Toc levels shown here
uk: Показати тут рівні змісту

en: Toggle full screen editing
uk: Увімкнути або вимкнути режим повноекранного редагування

en: Toggle the visibility of code cells
uk: Увімкнути або вимкнути видимість комірок з кодом

en: Tokenize...
uk: Проставити мітки…

en: Tolerance calculations with Maxima
uk: Обчислення припустимого відхилення за допомогою Maxima

en: Top
uk: Згори

en: Top end
uk: Верхній кінець

en: Trace a function...
uk: Трасувати функцію…

en: Trace function(s)
uk: Трасувати функції

en: Transformations
uk: Перетворення

en: Transpose a matrix
uk: Транспонувати матрицю

en: Tries to find a numerical solution for a 1st order ODE (or in other words: a equation of the format depends(x,t);diff(x,t)=(something containing x and t)
uk: Спробувати знайти обчислювальний розв'язок для звичайного диференціального рівняння першого порядку (або іншими словами рівняння у форматі depends(x,t);diff(x,t)=(щось, що містить x і t)

en: Tries to find a solution of the equation that lies between the two bounds.
uk: Спробувати знайти розв'язок рівняння, який лежить у вказаних межах.

en: Tries to find all solutions of a polynomial numerically using bfloats.
    Might be able to detect solutions in non-polynomials, as well, if the expression is approximated by an polynomial, beforehand:
    
        bfallroots(ratdisrep(taylor(expression,0,30)));
uk: Спробувати знайти усі розв'язки поліноміального рівняння за допомогою обчислювальних методів і bfloats.
    Здатна виявити розв'язки у неполіноміальних рівняння, якщо вираз перед цим наближено поліномом:
    
        bfallroots(ratdisrep(taylor(вираз,0,30)));

en: Tries to find all solutions of a polynomial numerically.
    Might be able to detect solutions in non-polynomials, as well, if the expression is approximated by an polynomial, beforehand:
    
        allroots(ratdisrep(taylor(expression,0,30)));
uk: Спробувати знайти усі розв'язки поліноміального рівняння за допомогою обчислювальних методів.
    Здатна виявити розв'язки у неполіноміальних рівняння, якщо вираз перед цим наближено поліномом:
    
        bfallroots(ratdisrep(taylor(вираз,0,30)));

en: Trim both ends...
uk: Обрізати з обох кінців…

en: Trim left...
uk: Обрізати ліворуч…

en: Trim right...
uk: Обрізати праворуч…

en: Trim string left
uk: Обрізати рядок ліворуч

en: Trim string on both ends
uk: Обрізати рядок з обох боків

en: Trim string right
uk: Обрізати рядок праворуч

en: Try to guess which form is &simple
uk: Спробувати вгадати, яка форма є &простою

en: Try to simplify sums that result from sum() commands.
uk: Спробувати спростити суми, які є результатом команд sum().

en: Trying to cache the list of subjects the manual contains in the file %s.
uk: Намагаємося створити кеш списку тем, які містяться у файлі підручника %s.

en: Trying to discard all output.
uk: Намагаємося відкинути усі виведені дані.

en: Trying to extract content.xml out of a broken .zip file.
uk: Намагаємося видобути content.xml з пошкодженого файл .zip.

en: Trying to load a list of autocompletable symbols from file %s
uk: Намагаємося завантажити список символів для автоматичного доповнення з файла %s

en: Trying to open a file with an empty name!
uk: Спроба відкрити файл із порожньою назвою!

en: Trying to open the non-existing file %s
uk: Спроба відкрити файл %s, якого не існує

en: Trying to reconstruct the xml closing markers.
uk: Намагаємося відтворити завершальні позначки xml.

en: Trying to recover a broken .wxmx file.
uk: Намагаємося відновити пошкоджений файл .wxmx.

en: Trying to remove the old temp file %s
uk: Намагаємося вилучити застарілий тимчасовий файл %s

en: Trying to restart maxima.
uk: Намагаємося перезапустити maxima.

en: Turkish
uk: турецька

en: Tutorials
uk: Підручники

en: Two sample t-test
uk: Двовибіркова t-перевірка

en: Type
uk: Тип

en: Type:
uk: Тип:

en: URL
uk: Адреса

en: URL MathJaX.js lies at:
uk: Адреса MathJaX.js:

en: UTF8 to Unicode code point...
uk: UTF8 до позиції у таблиці Unicode…

en: Ukrainian
uk: українська

en: Un-closed parenthesis
uk: Незакрита дужка

en: Un-closed parenthesis on encountering ; or $
uk: Незакрита дужка до символу ; або $

en: Unable to interpret the version info I got from http://wxMaxima-developers.github.io/wxmaxima/version.txt:
uk: Не вдалося визначити дані щодо версій з http://wxMaxima-developers.github.io/wxmaxima/version.txt:

en: Undefined
uk: Не визначено

en: Underlined
uk: Підкреслення

en: Underscore converts to subscripts:
uk: Символ підкреслювання означає нижній індекс:

en: Undo
uk: Скасувати

en: Undo	Ctrl+Z
uk: Вернути	Ctrl+Z

en: Undo and redo button
uk: Кнопки скасування і повторення дій

en: Undo last change
uk: Скасувати останню зміну

en: Undo limit (0 for none):
uk: Обмеження скасувань (0 — не обмежувати):

en: Unfold All	Ctrl+Alt+]
uk: Розгорнути всі	Ctrl+Alt+]

en: Unfold all folded sections
uk: Розгорнути всі згорнути розділи

en: Unhide
uk: Скасувати приховування

en: Unhide Heading 5
uk: Скасувати приховування заголовка 5

en: Unhide Heading 6
uk: Скасувати приховування заголовка 6

en: Unhide Part
uk: Скасувати приховування частини

en: Unhide Section
uk: Скасувати приховування розділу

en: Unhide Subsection
uk: Скасувати приховування підрозділу

en: Unhide Subsubsection
uk: Скасувати приховування підпідрозділ

en: Unhide contents
uk: Скасувати приховування змісту

en: Unicode characters
uk: Символи Unicode

en: Unicode chars	Alt+Shift+U
uk: Символи Юнікод	Alt+Shift+U

en: Unicode code point to UTF8...
uk: Позицію таблиці Unicode до UTF8…

en: Unicode code point to char
uk: Позицію таблиці Unicode до символу

en: Unicode code point to char...
uk: Позицію таблиці Unicode до символу…

en: Unicode code point to utf8 numbers
uk: Позицію таблиці Unicode до чисел utf8

en: Unicode symbols:
uk: Символи Юнікод:

en: Unlike in other programming language return() only exits from the current loop or block(), not from the whole function.
uk: На відміну від return() в інших мовах програмування, виводить із поточного циклу або block(), а не з усієї функції.

en: Unterminated comment.
uk: Незавершений коментар.

en: Unterminated string.
uk: Незавершений рядок.

en: Up
uk: Вище

en: Updating maxima's configuration
uk: Оновлюємо налаштування maxima

en: Updating the configuration from the system's configuration memory
uk: Оновлюємо налаштування з пам'яті налаштувань системи

en: Upgrade
uk: Оновити

en: Upper bound:
uk: Верхня межа:

en: Upsilon
uk: Υ

en: Use "<" and ">" as parenthesis for matrices
uk: Використовувати кутові дужки для матриць

en: Use a list
uk: Використати список

en: Use a list as parameter list for a function
uk: Використати список як список параметрів функції

en: Use centered dot and Minus, not Star and Hyphen
uk: Використовувати центровану крапку і мінус, а не зірочку і дефіс

en: Use centered dot character for multiplication
uk: Використовувати крапку для позначення множення

en: Use list
uk: Використовувати список

en: Use list as the arguments of a function
uk: Використовувати список як аргументи функції

en: Use rounded parenthesis for matrices
uk: Використовувати круглі дужки для матриць

en: Use square parenthesis for matrices
uk: Використовувати квадратні дужки для матриць

en: Use struct field...
uk: Скористатися поле структури…

en: Use the "partial derivative" symbol to represent the fraction that represents a diff() when exporting LaTeX
uk: Використовувати символ частинної похідної для дробу, який відповідає diff(), під час експортування до LaTeX

en: Use unicode Math Symbols, if available
uk: Використовувати математичні символи unicode, якщо доступні

en: Use vertical lines instead of parenthesis for matrices
uk: Використовувати вертикальні лінії замість дужок для матриць

en: User labels only
uk: Лише мітки користувача

en: User specified
uk: Вказане користувачем

en: User-defined labels
uk: Визначені користувачем мітки

en: User-defined labels if available
uk: Визначені користувачем мітки, якщо доступні

en: Using Maxima help file from wxMaxima configuration file (helpFile=...))
uk: Використання файл довідки Maxima з файла налаштувань wxMaxima (helpFile=...))

en: Using Maxima path from command line.
uk: Використовуємо шлях до Maxima з командного рядка.

en: Using configured Maxima path.
uk: Використовуємо налаштований шлях до Maxima.

en: Using gnuplot's antialiassing-less png driver for embedded plots as pngcairo could not be found
uk: Використовуємо драйвер png gnuplot без згладжування для вбудованих креслень, оскільки не вдалося знайти pngcairo

en: Using gnuplot's pngcairo driver for embedded plots
uk: Використовуємо для вбудованих графіків драйвер pngcairo gnuplot

en: Using the built-in list of manual anchors.
uk: Використовуємо вбудований список визначених вручну прив'язок.

en: Validated that the XML representation of the document actually is valid XML
uk: Перевірено, що представлення XML документа є коректним кодом XML

en: Value
uk: Значення

en: Value at a given point
uk: Значення у вказаній точці

en: Value at a specific point
uk: Значення у вказаній точці

en: Value at that point:
uk: Значення у цій точці:

en: Value y at that point:
uk: Значення y у цій точці:

en: Value:
uk: Значення:

en: Var #1
uk: Змінна 1

en: Var #2
uk: Змінна 2

en: Variable
uk: Змінна

en: Variable name
uk: Назва змінної

en: Variable name, not contents...
uk: Назва змінної, а не вміст…

en: Variable name:
uk: Назва змінної:

en: Variable(s)
uk: Змінні

en: Variable(s):
uk: Змінні:

en: Variable:
uk: Змінна:

en: Variables
uk: Змінні

en: Variables:
uk: Змінні:

en: Variance...
uk: Дисперсія…

en: Verified that we are able to read the whole .zip archive we produced.
uk: Перевірено, що ми можемо прочитати увесь створений архів .zip.

en: View
uk: Перегляд

en: Waiting for the thread that parses the maxima manual to finish
uk: Очікуємо на завершення потоку обробки, який обробляє підручник з maxima

en: Warn if an inactive window is idle
uk: Попереджати, якщо неактивне вікно бездіяльне

en: Warning
uk: Попередження

en: Warning:
uk: Попередження:

en: Warning: Cannot create %s, the directory maxima keeps configuration, user packages and caches in.
    Make sure that your system's home directory is set up correctly
uk: Попередження: не вдалося створити %s, каталог, у якому maxima зберігає налаштування, пакунки користувача та кеш.
    Переконайтеся, що домашній каталог вашої системи налаштовано належним чином

en: Warning: No test if the argument of the log is complex, positive or negative
uk: Попередження: немає перевірки того, є аргумент логарифма комплексним, додатним чи від'ємним

en: Welcome to wxMaxima
uk: Ласкаво просимо до wxMaxima

en: What to do:
uk: Що робити:

en: When applying functions with one argument from menus, the default argument is '%'. To apply the function to some other value, select it in the document before executing a menu command.
uk: При застосуванні функції з одним аргументом з меню, типовим аргументом вважається «%». Якщо слід застосувати функцію до іншого параметра, слід позначити його у документі до використання пункту меню.

en: When to invoke the lisp compiler's debugger
uk: Коли слід викликати засіб діагностики компілятора lisp

en: While loop
uk: Цикл while

en: While loop...
uk: Цикл while…

en: While wxMaxima is programmed mostly in C++, it also uses some Lisp code. You can help to improve wxMaxima, if you have knowledge of Common Lisp.
uk: wxMaxima написано в основному мовою програмування C++, також використано частину коду мовою Lisp. Ви можете допомогти в удосконаленні wxMaxima, якщо знаєте Common Lisp.

en: Whole document (*.wxmx)|*.wxmx|The input, readable by load() (maxima > 5.38) (*.wxm)|*.wxm|All Files (*.*)|*
uk: увесь документ (*.wxmx)|*.wxmx|введені команди, придатні до читання load() (maxima > 5.38) (*.wxm)|*.wxm|усі файли (*.*)|*

en: Worksheet
uk: Робочий аркуш

en: Worksheet got activated
uk: Робочий аркуш активовано

en: Worksheet got the mouse focus
uk: Робочий аркуш отримав фокус миші

en: Wrap equations exported by the "copy as LaTeX" feature between \[ and \] as equation markers
uk: Брати рівняння, експортовані за допомогою пункту «Копіювати як LaTeX», у позначення рівняння, \[ на початку і \] наприкінці

en: Wrapped search
uk: Циклічний пошук

en: Wrote all image and gnuplot files to the zip archive
uk: Записано усі зображення та файли gnuplot до архіву zip

en: Wrote the XML representation of the document to the zip archive
uk: Записано до архіву zip XML-представлення документа

en: Wrote the mimetype info
uk: Записано дані щодо типу MIME

en: Xi
uk: Ξ

en: Yes
uk: Так

en: You can access the last output using the variable '%'. You can access the output of previous commands using variables '%on' where n is the number of output.
uk: Результат останнього обчислення позначається «%». Результат будь-якого іншого попереднього обчислення позначається «%on», де n — порядковий номер обчислення.

en: You can evaluate your whole document by using 'Cell->Evaluate All Cells' menu command or the appropriate key shortcut. The cells will be evaluated in the order they appear in the document.
uk: Ви можете наказати програмі виконати обчислення одразу у всьому документі за допомогою пункту меню «Комірка → Обчислити усі комірки» або відповідного клавіатурного скорочення. Обчислення у комірках буде виконано відповідного порядку цих комірок у документі.

en: You can get help on a Maxima function by selecting or clicking on the function name and pressing F1. wxMaxima will search the help index for the selection or the word under the cursor.
uk: Ви можете отримати довідку щодо функції Maxima: позначте назву функції у документі або клацніть на назві функції і натисніть клавішу F1. wxMaxima виконає пошук у покажчику довідки щодо позначеного тексту або слова під курсором.

en: You can hide output part of cells by clicking in the triangle on the left side of cells. This works on text cells also.
uk: Ви можете наказати програмі приховати комірки результатів натисканням трикутничка у лівій частині комірки. У такий же спосіб можна приховувати текстові комірки.

en: You can insert different types of 'cells' in wxMaxima documents using the 'Cell' menu. Note that only 'input cells' can be evaluated, while others are used for commenting and structuring your calculations.
uk: За допомогою меню «Комірка» ви можете вставляти до документів wxMaxima комірки різних типів. Зауважте, що обчислення виконуватимуться лише для комірок введення даних, інші ж комірки використовуються для додавання коментарів або структурування ваших обчислень.

en: You can select multiple cells either with a mouse - click'n'drag from between cells or from a cell bracket on the left - or with a keyboard - hold down Shift while moving the horizontal cursor - and then operate on selection. This comes in handy when you want to delete or evaluate multiple cells.
uk: Позначити декілька комірок одразу можна або за допомогою вказівника миші: натисніть ліву кнопку миші і перетягніть вказівник між комірками або за дужку комірки ліворуч, — або за допомогою клавіатури: утримуйте натиснутою клавішу Shift і пересувайте горизонтальний курсор, — а потім виконайте дію над позначеним фрагментом. Позначення декількох комірок одразу може бути корисним, якщо вам потрібно вилучити декілька комірок або виконати обчислення у декількох комірках одразу.

en: You found a bug in wxMaxima? Please report it at https://github.com/wxMaxima-developers/wxmaxima/issues
    A mathematical bug is maybe a bug in Maxima (the backend), which can be reported at https://sourceforge.net/p/maxima/bugs/
    Please check, before, if the bug was not already reported.
uk: Виявили ваду у wxMaxima? Будь ласка, повідомте про неї за допомогою сторінки https://github.com/wxMaxima-developers/wxmaxima/issues
    Якщо ваду пов'язано із математичними обчисленнями, це може бути вада у Maxima (модулі обробки), про яку можна повідомити тут: https://sourceforge.net/p/maxima/bugs/
    Перш ніж створювати повідомлення, будь ласка, перевірте, чи не повідомили про цю ваду раніше.

en: You got an idea for an improvement of wxMaxima? Great! Please submit your idea at https://github.com/wxMaxima-developers/wxmaxima/issues.
uk: Маєте думки щодо удосконалення wxMaxima? Чудово! Будь ласка, повідомте про свою ідею за допомогою сторінки https://github.com/wxMaxima-developers/wxmaxima/issues.

en: You have version %s. Current version is %s.
    
    Select OK to visit the wxMaxima webpage.
uk: Ви користуєтеся версією %s. Актуальною версією є %s.
    
    Натисніть кнопку «Гаразд», щоб відвідати сторінку wxMaxima у інтернеті.

en: Your changes will be lost if you don't save them.
uk: Внесені вами зміни буде втрачено, якщо ви не збережете їх.

en: Your version of wxMaxima is up to date.
uk: Ваша версія wxMaxima є актуальною.

en: Zeta
uk: Ζ

en: Zoom &In	Ctrl++
uk: З&більшити	Ctrl++

en: Zoom Ou&t	Ctrl+-
uk: З&меншити	Ctrl+-

en: Zoom in 10%
uk: Збільшити на 10%

en: Zoom out 10%
uk: Зменшити на 10%

en: [ unsaved ]
uk: [ не збережено ]

en: [ unsaved* ]
uk: [ не збережено* ]

en: _%d.gif"  alt="Animated Diagram" loading="lazy" style="max-width:90%%;" />
uk: _%d.gif"  alt="Анімована діаграма" loading="lazy" style="max-width:90%%;" />

en: _%d.gif" alt="Animated Diagram" style="max-width:90%%;" loading="lazy" />
uk: _%d.gif" alt="Анімована діаграма" style="max-width:90%%;" loading="lazy" />

en: alpha
uk: α

en: and
uk: і

en: apply function to each element
uk: застосувати функцію до кожного елемента

en: as 1D ASCII
uk: як одновимірний ASCII

en: as ASCII Art
uk: як рисунок ASCII

en: as storage for actual values for variables
uk: як сховище поточних даних змінних

en: beta
uk: β

en: char to Ascii code...
uk: Символ до коду ASCII…

en: chi
uk: χ

en: choose a lisp maxima was compiled with
uk: виберіть варіант lisp за допомогою якого було зібрано maxima

en: choose between installed maxima versions
uk: виберіть одну зі встановлених версій maxima

en: delta
uk: δ

en: do for each element
uk: застосувати до усіх елементів

en: empty
uk: порожня множина

en: epsilon
uk: ε

en: equivalent
uk: еквівалентно

en: eta
uk: η

en: ev() shall evaluate this automatically
uk: ev() буде обчислювати це автоматично

en: exists
uk: існує

en: expression:
uk: вираз:

en: f(x) stays f(x) even if the value of f(x) is computable
uk: f(x) лишається f(x), навіть якщо значення f(x) можна обчислити

en: false=Don't generate subscripts
    true=Automatically convert underscores to subscript markers if the would-be subscript is a number or a single letter
    all=_ marks subscripts.
uk: false=не створювати нижніх індексів
    true=автоматично перетворювати символи підкреслення на позначки нижніх індексів, якщо таким індексом може стати цифра або літера
    all=_ позначає нижній індекс.

en: filename:
uk: назва файла:

en: from a list
uk: зі списку

en: from a rule
uk: на основі правила

en: from function arguments
uk: з аргументів функції

en: from individual elements
uk: з окремих елементів

en: function
uk: функція

en: gamma
uk: γ

en: greater than or equal
uk: більше або дорівнює

en: in
uk: належить

en: in 2D
uk: 2 виміри

en: intersection
uk: перетин

en: iota
uk: ι

en: kappa
uk: ϰ

en: lambda
uk: λ

en: less or equal
uk: менше або дорівнює

en: list
uk: список

en: max(abs(A(i,j))) (complex)
uk: max(abs(A(i,j))) (комплексне)

en: max(abs(A(i,j))) (real)
uk: max(abs(A(i,j))) (дійсне)

en: maxima to other language
uk: maxima до іншої мови

en: mu
uk: μ

en: much greater than
uk: набагато більше

en: much less than
uk: набагато менше

en: m×n Matrix A:
uk: Матриця A m×n:

en: nabla sign
uk: символ набла

en: nand
uk: і-ні

en: nary: f(x, f(y,z)) = foo(x,y,z)
uk: Унарна: f(x, f(y,z)) = foo(x,y,z)

en: nor
uk: або-ні

en: not
uk: не

en: not bytewise identical
uk: не ідентичне за бітами

en: not subset
uk: не є підмножиною

en: not subset or equal
uk: не є підмножиною або тією самою множиною

en: noun: Not evaluated by default
uk: слово: типово не обчислюється

en: nth
uk: n-й

en: nu
uk: ν

en: omega
uk: ω

en: omicron
uk: ο

en: or
uk: або

en: outative: f(2*x) = 2*f(x)
uk: Однорідна: f(2*x) = 2*f(x)

en: part:
uk: частина:

en: partial sign
uk: символ частинної похідної

en: phi
uk: φ

en: pi
uk: π

en: plus or minus
uk: плюс чи мінус

en: point:
uk: точка:

en: precision:
uk: точність:

en: proportional to
uk: пропорційне

en: psi
uk: ψ

en: radcan() is a powerful tools for simplification trigonometric functions but needs to be taken with care: If a function has more than one branch radcan uses the one that looks like it would fit best, not necessarily the one that makes sense for the problem that resulted in the Expression that is to be simplified.
uk: radcan() є потужним інструментом для спрощення тригонометричних функцій, але потребує обережного користування: якщо у функції декілька гілок, radcan використовує ту, яку програма вважає найкращою, а не обов'язково ту, яка має сенс у задачі, результатом розв'язування якої став вираз, який слід спростити.

en: readbyte...
uk: readbyte…

en: readchar...
uk: readchar…

en: readline...
uk: readline…

en: rho
uk: ρ

en: sbcl: use <int>Mbytes of heap
uk: sbcl: використання <int>МБ купи

en: sbcl: use <int>Mbytes of stack for function calls
uk: sbcl: використання <int>Мб стека для викликів функцій

en: sigma
uk: σ

en: solve() will solve a list of equations only if for n independent equations there are n variables to solve to.
    If only one result variable is of interest the other result variables can be used to to tell solve() which variables to eliminate from the solution
    solve() searches for a global solution. If a problem has different solutions depending on the range its variables are in one way to successfully use solve() is to use solve() to eliminate variables one by one and to manually choose which of the solutions solve() found matches the current problem.
uk: solve() може розв'язати список рівнянь, лише якщо у ньому n незалежних рівнянь для n невідомих змінних.
    Якщо вас цікавить значення лише однієї змінної, можна скористатися заміною інших змінних на вирази через потрібну вам змінну так, щоб solve() змогла виключити з рівнянь усі зайві змінні.
    solve() шукає загальний розв'язок. Якщо у задачі є різні розв'язки, залежно від діапазону її змінних, єдиним способом успішно скористатися solve() є використання solve() для виключення змінних одна за одною і ручний вибір того знайденого solve() розв'язку, який відповідає задачі.

en: solve() will solve a list of equations only if for n independent equations there are n variables to solve to.
    If only one result variable is of interest the other result variables solve needs to do its work can be used to tell solve() which variables to eliminate in the solution for the interesting variable.
uk: solve() може розв'язати список рівнянь, лише якщо у ньому n незалежних рівнянь для n невідомих змінних.
    Якщо вас цікавить значення лише однієї змінної, можна скористатися заміною інших змінних на вирази через потрібну вам змінну так, щоб solve() змогла виключити з рівнянь усі зайві змінні.

en: solves an equation of the form
        'diff(y,t) = -y;
uk: розв'язує рівняння у формі
        'diff(y,t) = -y;

en: sqrt (needs parenthesis for its argument to work as a Maxima command)
uk: sqrt (потребує дужок навколо аргументу, щоб працювати як команда Maxima)

en: subset
uk: підмножина

en: subset or equal
uk: підмножина або та сама множина

en: tau
uk: τ

en: there is no
uk: немає

en: theta
uk: θ

en: to the power of 2
uk: у квадраті

en: to the power of 3
uk: у кубі

en: union
uk: об'єднання

en: unnamed function (lambda)...
uk: неіменована функція (лямбда)…

en: unsaved
uk: не збережено

en: untitled
uk: без назви

en: upsilon
uk: υ

en: use as function arguments
uk: використати як аргументи функції

en: use the actual values stored
uk: використовувати збережені справжні значення

en: writebyte...
uk: writebyte…

en: wxMaxima can be made to execute commands at every start-up by placing them in a text file with the name wxmaxima.rc in the user directory. This directory can be found by typing maxima_userdir;
uk: wxMaxima можна змусити виконувати певні команди під час кожного запуску, якщо вказати ці команди у текстовому файлів із назвою wxmaxima.rc у домашньому каталозі користувача. Визначити адресу цього каталогу можна за допомогою команди maxima_userdir;

en: wxMaxima cannot read the xml contents of
uk: wxMaxima не вдалося прочитати вміст xml

en: wxMaxima configuration
uk: Налаштування wxMaxima

en: wxMaxima could not start a server.
    
    Please check you have network support
    enabled and try again!
uk: wxMaxima не вдалося запустити сервер.
    
    Перевірте, чи працездатна мережа у системі
    і спробуйте знову!

en: wxMaxima dialogs set default values for inputs entries, one of which is '%'. If you have made a selection in your document, the selection will be used instead of '%'.
uk: У діалогових вікнах wxMaxima передбачено типові значення для вхідних параметрів, одним з яких є «%». Якщо ви позначите якийсь з фрагментів у вашому документі, замість «%» буде використано цей фрагмент.

en: wxMaxima document
uk: Документ wxMaxima

en: wxMaxima encountered an error loading
uk: Під час спроби завантаження wxMaxima сталася помилка

en: wxMaxima help
uk: Довідка з wxMaxima

en: wxMaxima is a cross-platform graphical user interface for the computer algebra system Maxima based on wxWidgets.
    For rendering svg graphics it uses nanosvg (https://github.com/memononen/nanosvg).
    The unicode character list has been compiled by the Unicode Consortium.
uk: wxMaxima є графічним інтерфейсом користувача до системи комп'ютерної алгебри Maxima, який працює на багатьох програмних платформах і який засновано на wxWidgets.
    Для обробки графіки svg у програмі використано nanosvg (https://github.com/memononen/nanosvg).
    Список символів Юнікод зібрано Unicode Consortium.

en: wxMaxima is programmed in C++ using the wxWidgets toolkit and uses CMake as build system. You can contribute to wxMaxima, if you have some knowledge with this environment.
uk: wxMaxima написано мовою програмування C++ з використанням набору інструментів wxWidgets і системи збирання CMake. Ви можете зробити внесок у розвиток wxMaxima, якщо знаєтеся на такому середовищі розробки.

en: wxMaxima needs more developers. It is an open source project where you can contribute. Join the wxMaxima development at: https://github.com/wxMaxima-developers/wxmaxima
uk: wxMaxima потрібні нові розробники. Це проєкт із відкритим кодом, до якого ви можете долучитися. Долучайтеся до розробки wxMaxima за допомогою настанов на цій сторінці: https://github.com/wxMaxima-developers/wxmaxima

en: wxMaxima needs more translators. We do not speak every language. Help us to translate wxMaxima and the manual to your language. Join the wxMaxima development at: https://github.com/wxMaxima-developers/wxmaxima
uk: wxMaxima потрібні перекладачі. Розробники не володіють усіма мовами світу. Допоможіть нам у перекладі інтерфейсу та підручника з wxMaxima вашою рідною мовою. Долучайтеся до перекладу wxMaxima за допомогою настанов на цій сторінці: https://github.com/wxMaxima-developers/wxmaxima

en: wxMaxima normally stores the gnuplot sources for every plot made using draw() in order to be able to open plots interactively in gnuplot later. This setting defines the limit [in Megabytes per plot] for this feature.
uk: Зазвичай, wxMaxima зберігає початковий код gnuplot для усіх креслень, які виконуються за допомогою функції draw() з метою уможливлення наступного інтерактивного відкриття креслень у gnuplot. За допомогою цього параметра можна визначити обмеження (у мегабайтах на одне креслення) для використання цієї можливості.

en: wxMaxima provides the "table_form" command that shows lists in an alternative form. One example would be:
    
    table_form([1,2,3,4,5]);
uk: У wxMaxima передбачено команду «table_form», за допомогою якої можна представляти списки у альтернативній формі. Один з прикладів:
    
    table_form([1,2,3,4,5]);

en: wxMaxima remembers answers from the last run and is able to automatically send them to maxima, if requested
uk: wxMaxima запам'ятовує відповіді з останнього запуску і може автоматично надсилати їх до Maxima, якщо надійде запит

en: wxMaxima remembers answers from the last run and is able to offer them as the default answer
uk: wxMaxima запам'ятовує відповіді з останнього запуску і може пропонувати їх як типові відповіді

en: wxMaxima remembers the answers to maxima's questions. If this checkbox is set it automatically offers to enter the last answer to this question the user has input.
uk: wxMaxima запам'ятовує відповіді на питання maxima. Якщо позначено цей пункт, програма автоматично пропонуватиме ввести останню відповідь на питання, яку було введено користувачем.

en: wxMaxima shows help in a browser
uk: wxMaxima показує довідку у навігаторі

en: wxMaxima shows help in the sidebar
uk: wxMaxima показує довідку на бічній панелі

en: wxMaxima startup file location:
uk: Розташування файла запуску wxMaxima:

en: wxMaxima version %s
uk: Версія wxMaxima %s

en: wxMaxima's ChangeLog
uk: Журнал змін wxMaxima

en: wxMaxima's license
uk: Ліцензування wxMaxima

en: wxWidgets is using GTK 2
uk: wxWidgets використовують GTK 2

en: wxWidgets is using GTK 3
uk: wxWidgets використовують GTK 3

en: wxmx file saved
uk: Збережено файл wxmx

en: x direction [in multiples of the tick frequency]
uk: напрям x [у одиницях частоти поділок]

en: xi
uk: χ

en: xml contained in the file claims not to be a wxMaxima worksheet.
uk: xml, що міститься у файлі, вказує на те, що ці дані не є робочим аркушем wxMaxima.

en: xor
uk: викл. або

en: y direction [in multiples of the tick frequency]
uk: напрям y [у одиницях частоти поділок]

en: yes
uk: так

en: zeta
uk: ζ

en: ŕatsubst works like subst, but it knows some basic maths, if needed.
uk: ratsubst працює як subst, але використовує базову математику, якщо потрібно.
