wxWidgets 3.0 - en to gl translation catalogue (1720 entries)

en: 
    Please send this report to the program maintainer, thank you!
gl: 
    Por favor, envíe este informe ao mantedor do programa, grazas!

en:               Thank you and we're sorry for the inconvenience!
gl:               Grazas e sentimos a molestia!

en:  (copy %d of %d)
gl:  (copiar %d de %d)

en:  (error %ld: %s)
gl:  (erro %ld: %s)

en:  (in module "%s")
gl:  (en módulo "%s")

en:  Preview
gl:  Previsualización

en:  bold
gl:  grosa

en:  italic
gl:  cursiva

en:  light
gl:  clara

en: #10 Envelope, 4 1/8 x 9 1/2 in
gl: Sobre #10, 4 1/8 x 9 1/2 polgadas

en: #11 Envelope, 4 1/2 x 10 3/8 in
gl: Sobre #11, 4 1/2 x 10 3/8 in

en: #12 Envelope, 4 3/4 x 11 in
gl: Sobre #12, 4 3/4 x 11 in

en: #14 Envelope, 5 x 11 1/2 in
gl: Sobre #14, 5 x 11 1/2 in

en: #9 Envelope, 3 7/8 x 8 7/8 in
gl: Sobre #9, 3 7/8 x 8 7/8 in

en: %d of %lu
gl: %d de %lu

en: %i of %i
gl: %i de %i

en: %lu of %lu
gl: %lu de %lu

en: %s (or %s)
gl: %s (ou %s)

en: %s Error
gl: %s Erro

en: %s Information
gl: %s Información

en: %s Preferences
gl: %s preferencias

en: %s Warning
gl: %s Aviso

en: %s did not fit the tar header for entry '%s'
gl: %s non se axeitou á cabeceira de ficheiro tar na entrada '%s'

en: %s files (%s)|%s
gl: %s ficheiros (%s)|%s

en: &About
gl: &Sobre

en: &Actual Size
gl: Tamaño &Actual

en: &After a paragraph:
gl: &Despois dun parágrafo:

en: &Alignment
gl: &Aliñamento

en: &Apply
gl: &Aplicar

en: &Apply Style
gl: &Aplicar estilo

en: &Arrange Icons
gl: &Ordenar iconas

en: &Ascending
gl: &Ascendente

en: &Back
gl: &Atrás

en: &Based on:
gl: &Baseado en:

en: &Before a paragraph:
gl: &Antes dun parágrafo:

en: &Bg colour:
gl: Cor de &fondo:

en: &Bold
gl: &Grosa

en: &Bottom
gl: &Abaixo

en: &Bottom:
gl: &Abaixo:

en: &Box
gl: &Caixa

en: &Bullet style:
gl: &Estilo de viñeta:

en: &Cancel
gl: &Cancelar

en: &Cascade
gl: En &cadoiro

en: &Cell
gl: &Cela

en: &Character code:
gl: &Código de caracter:

en: &Clear
gl: &Limpar

en: &Close
gl: &Pechar

en: &Color
gl: C&or

en: &Colour:
gl: C&or:

en: &Convert
gl: &Con&verter

en: &Copy
gl: &Copiar

en: &Copy URL
gl: &Copiar URL

en: &Customize...
gl: &Personalizar...

en: &Debug report preview:
gl: Previsualización do informe de &depuración:

en: &Delete
gl: &Eliminar

en: &Delete Style...
gl: &Eliminar estilo...

en: &Descending
gl: &Descendente

en: &Details
gl: &Detalles

en: &Down
gl: A&baixo

en: &Edit
gl: &Editar

en: &Edit Style...
gl: &Editar estilo...

en: &Execute
gl: &Executar

en: &File
gl: &Ficheiro

en: &Find
gl: &Buscar

en: &Finish
gl: &Finalizar

en: &First
gl: &Primeiro

en: &Floating mode:
gl: &Modo flotante:

en: &Floppy
gl: &Disquete

en: &Font
gl: &Tipo de letra

en: &Font family:
gl: &Familia de tipo de letra:

en: &Font for Level...
gl: &Tipo de letra para nivel...

en: &Font:
gl: &Tipo de letra:

en: &Forward
gl: &Adiante

en: &From:
gl: &Dende:

en: &Harddisk
gl: &Disco duro

en: &Height:
gl: &Altura:

en: &Help
gl: A&xuda

en: &Hide details
gl: &Ocultar detalles

en: &Home
gl: &Inicio

en: &Indentation (tenths of a mm)
gl: &Sangría (décimas de mm)

en: &Indeterminate
gl: &Indeterminado

en: &Index
gl: &Índice

en: &Info
gl: &Información

en: &Italic
gl: &Cursiva

en: &Jump to
gl: &Ir a

en: &Justified
gl: &Xustificado

en: &Last
gl: Ú&ltimo

en: &Left
gl: &Esquerda

en: &Left:
gl: &Esquerda:

en: &List level:
gl: &Nivel de lista:

en: &Log
gl: &Rexistro

en: &Move
gl: &Mover

en: &Move the object to:
gl: &Mover o obxecto a:

en: &Network
gl: &Rede

en: &New
gl: &Novo

en: &Next
gl: &Seguinte

en: &Next >
gl: &Seguinte >

en: &Next Paragraph
gl: &Parágrafo seguinte

en: &Next Tip
gl: &Seguinte Consello

en: &Next style:
gl: &Seguinte estilo:

en: &No
gl: &Non

en: &Notes:
gl: &Notas:

en: &Number:
gl: &Número:

en: &OK
gl: &Aceptar

en: &Open...
gl: &Abrir...

en: &Outline level:
gl: &Nivel do esquema:

en: &Page Break
gl: &Quebra de páxina

en: &Paste
gl: &Pegar

en: &Picture
gl: &Imaxe

en: &Point size:
gl: Tamaño do &punto:

en: &Position (tenths of a mm):
gl: &Posición (décimas de mm):

en: &Position mode:
gl: Modo de &posición:

en: &Preferences
gl: &Preferencias

en: &Previous
gl: &Anterior

en: &Previous Paragraph
gl: &Parágrafo anterior

en: &Print...
gl: &Imprimir...

en: &Properties
gl: &Propiedades

en: &Quit
gl: &Saír

en: &Redo
gl: &Refacer

en: &Redo
gl: &Refacer

en: &Rename Style...
gl: &Renomear estilo...

en: &Replace
gl: &Substituír

en: &Restart numbering
gl: &Reiniciar numeración

en: &Restore
gl: &Restabelecer

en: &Right
gl: &Dereita

en: &Right:
gl: &Dereita:

en: &Save
gl: &Gardar

en: &Save as
gl: Gardar &como

en: &See details
gl: Ver &detalles

en: &Show tips at startup
gl: &Amosar os consellos ao comezo

en: &Size
gl: &Tamaño

en: &Size:
gl: &Tamaño:

en: &Skip
gl: &Omitir

en: &Spacing (tenths of a mm)
gl: &Espazamento (décimas de mm)

en: &Spell Check
gl: &Revisar ortografía

en: &Stop
gl: &Parar

en: &Strikethrough
gl: &Riscado

en: &Style:
gl: &Estilo:

en: &Styles:
gl: &Estilos:

en: &Subset:
gl: &Subconxunto:

en: &Symbol:
gl: &Símbolo:

en: &Table
gl: &Táboa

en: &Top
gl: &Arriba

en: &Top:
gl: &Arriba:

en: &Underline
gl: &Subliñar

en: &Underlining:
gl: &Subliñado:

en: &Undo
gl: &Desfacer

en: &Undo
gl: &Desfacer

en: &Unindent
gl: &Eliminar sangría

en: &Up
gl: &Arriba

en: &Vertical alignment:
gl: Aliñamento &vertical:

en: &View...
gl: &Ver…

en: &Weight:
gl: &Grosor:

en: &Width:
gl: &Anchura:

en: &Window
gl: &Xanela

en: &Yes
gl: &Si

en: '%s' has extra '..', ignored.
gl: '%s' ten '..' adicional, ignórase.

en: '%s' is invalid
gl: '%s' é incorrecto

en: '%s' is not a correct numeric value for option '%s'.
gl: '%s' non é un valor numérico correcto para a opción '%s'.

en: '%s' is not a valid message catalog.
gl: '%s' non é un catálogo de mensaxes correcto.

en: '%s' is probably a binary buffer.
gl: '%s' é probábelmente un búfer binario.

en: '%s' should be numeric.
gl: '%s' debe ser numérico.

en: '%s' should only contain ASCII characters.
gl: '%s' debe conter só caracteres ASCII.

en: '%s' should only contain alphabetic characters.
gl: '%s' debe conter só caracteres alfabéticos.

en: '%s' should only contain alphabetic or numeric characters.
gl: '%s' debe conter só caracteres alfanuméricos.

en: '%s' should only contain digits.
gl: '%s' debe conter díxitos unicamente.

en: (Help)
gl: (Axuda)

en: (None)
gl: (Ningún)

en: (Normal text)
gl: (Texto normal)

en: (bookmarks)
gl: (marcadores)

en: (none)
gl: (ningún)

en: , 64-bit edition
gl: , edición de 64 bits

en: 10 x 11 in
gl: 10 x 11 polgadas

en: 10 x 14 in
gl: 10 x 14 polgadas

en: 11 x 17 in
gl: 11 x 17 polgadas

en: 12 x 11 in
gl: 12 x 11 polgadas

en: 15 x 11 in
gl: 15 x 11 polgadas

en: 6 3/4 Envelope, 3 5/8 x 6 1/2 in
gl: Sobre 6 3/4, 3 5/8 x 6 1/2 in

en: 9 x 11 in
gl: 9 x 11 polgadas

en: : file does not exist!
gl: : o ficheiro non existe!

en: : unknown charset
gl: : xogo de caracteres descoñecido

en: : unknown encoding
gl: : codificación descoñecida

en: < &Back
gl: < &Atrás

en: <Any>
gl: <Calquera>

en: <DRIVE>
gl: <UNIDADE>

en: <LINK>
gl: <ENLACE>

en: <b><i>Bold italic face.</i></b><br>
gl: <b><i>Cursiva grosa.</i></b><br>

en: <b><i>bold italic <u>underlined</u></i></b><br>
gl: <b><i>cursiva grosa<u>subliñado</u></i></b><br>

en: <b>Bold face.</b>
gl: <b>Grosa.</b>

en: <i>Italic face.</i>
gl: <i>Cursiva.</i>

en: A debug report has been generated in the directory
gl: Xerouse un informe de depuración no cartafol

en: A debug report has been generated. It can be found in
gl: Xerouse un informe de depuración que se atopa en

en: A non empty collection must consist of 'element' nodes
gl: Unha colección non baleara debe consistir en nodos do tipo "element"

en: A standard bullet name.
gl: Un nome de viñeta estándar.

en: A0 sheet, 841 x 1189 mm
gl: Folla A0, 841 x 1189 mm

en: A1 sheet, 594 x 841 mm
gl: Folla A1, 594 x 841 mm

en: A3 Extra Transverse 322 x 445 mm
gl: A3 Extra Transversal 322 x 445 mm

en: A3 Rotated 420 x 297 mm
gl: A3 Apaisado 420 x 297 mm

en: A3 Transverse 297 x 420 mm
gl: A3 Transversal 297 x 420 mm

en: A3 sheet, 297 x 420 mm
gl: Folla A3, 297 x 420 mm

en: A4 Extra 9.27 x 12.69 in
gl: A4 Extra 9,27 x 12,69 polgadas

en: A4 Rotated 297 x 210 mm
gl: A4 Apaisada 297 x 210 mm

en: A4 Transverse 210 x 297 mm
gl: A4 Transversal, 210 x 297 mm

en: A4 sheet, 210 x 297 mm
gl: Folla A4, 210 x 297 mm

en: A4 small sheet, 210 x 297 mm
gl: Folla pequena A4, 210 x 297 mm

en: A5 Rotated 210 x 148 mm
gl: A5 Apaisada, 210 x 148 mm

en: A5 Transverse 148 x 210 mm
gl: A5 Transversal, 148 x 210 mm

en: A5 sheet, 148 x 210 mm
gl: Folla A5, 148 x 210 mm

en: A6 Rotated 148 x 105 mm
gl: A6 Apaisada 148 x 105 mm

en: ADD
gl: ENGADIR

en: About
gl: Sobre

en: About %s
gl: Sobre %s

en: Absolute
gl: Absoluto

en: Actual Size
gl: Tamaño &Actual

en: Add
gl: Engadir

en: Add Column
gl: Engadir columna

en: Add Row
gl: Engadir fila

en: Add current page to bookmarks
gl: Engadir a páxina actual aos marcadores

en: Add to custom colours
gl: Engadir ás cores personalizadas

en: AddToPropertyCollection called on a generic accessor
gl: AddToPropertyCollection chamou a un método de acceso xenérico

en: AddToPropertyCollection called w/o valid adder
gl: AddToPropertyCollection chamado sen un adder axeitado

en: Adding book %s
gl: Engadindo o libro %s

en: Adding flavor TEXT failed
gl: Erro ao engadir decoración de TEXT

en: Adding flavor utxt failed
gl: Erro ao engadir decoración de utxt

en: Advanced
gl: Avanzado

en: After a paragraph:
gl: Despois dun parágrafo:

en: Align Left
gl: Aliñar á Esquerda

en: Align Right
gl: Aliñar á Dereita

en: Alignment
gl: Aliñado

en: All
gl: Todos

en: All files (%s)|%s
gl: Todos os ficheiros (%s)|%s

en: All files (*)|*
gl: Todos os ficheiros (*)|*

en: All files (*.*)|*.*
gl: Todos os ficheiros (*.*)|*.*

en: All styles
gl: Todos os estilos

en: Alphabetic Mode
gl: Modo alfabético

en: Already Registered Object passed to SetObjectClassInfo
gl: Pasouse obxecto xa rexistrado a SetObjectClassInfo

en: Already dialling ISP.
gl: Chamando ao provedor de internet.

en: And includes the following files:
gl: E inclúe os seguintes ficheiros:

en: Animation file is not of type %ld.
gl: O fichero de animación non é do tipo %ld.

en: Append log to file '%s' (choosing [No] will overwrite it)?
gl: Engadir rexistro ao ficheiro '%s'? (Se elixe [Non] sobreescribirase)

en: Application
gl: Aplicativo

en: Apply
gl: Aplicar

en: Arabic
gl: Árabe

en: Arabic (ISO-8859-6)
gl: Árabe (ISO-8859-6)

en: Argument %u not found.
gl: Non se atopou o argumento %u.

en: Artists
gl: Artistas

en: Ascending
gl: Ascendente

en: Attributes
gl: Atributos

en: Available fonts.
gl: Tipos de letra dispoñíbeis.

en: B4 (JIS) Rotated 364 x 257 mm
gl: B4 (JIS) Apaisada 364 x 257 mm

en: B4 Envelope, 250 x 353 mm
gl: Sobre B4, 250 x 353 mm

en: B4 sheet, 250 x 354 mm
gl: Folla B4, 250 x 354 mm

en: B5 (JIS) Rotated 257 x 182 mm
gl: B5 (JIS) Apaisada 257 x 182 mm

en: B5 (JIS) Transverse 182 x 257 mm
gl: B5 (JIS) Transversal 182 x 257 mm

en: B5 Envelope, 176 x 250 mm
gl: Sobre B5, 176 x 250 mm

en: B5 sheet, 182 x 257 millimeter
gl: Folla B5, 182 x 257 millimetros

en: B6 (JIS) Rotated 182 x 128 mm
gl: B6 (JIS) Apaisada 182 x 128 mm

en: B6 Envelope, 176 x 125 mm
gl: Sobre B6, 176 x 125 mm

en: BACK
gl: ATRÁS

en: BMP: Couldn't allocate memory.
gl: BMP: Non se puido asignar memoria.

en: BMP: Couldn't save invalid image.
gl: BMP: Non se puido gardar imaxe non válida.

en: BMP: Couldn't write RGB color map.
gl: BMP: No se puido escribir o mapa de cor RGB.

en: BMP: Couldn't write data.
gl: BMP: Non se puideron escribir os datos.

en: BMP: Couldn't write the file (Bitmap) header.
gl: BMP: Non se puido escribir a cabeceira (Bitmap) do arquito.

en: BMP: Couldn't write the file (BitmapInfo) header.
gl: BMP: Non se puido escribir a cabeceira (BitmapInfo) do ficheiro.

en: BMP: wxImage doesn't have own wxPalette.
gl: BMP: wxImage non ten a súa propia wxPalette.

en: Back
gl: Atrás

en: Background
gl: Fondo

en: Background &colour:
gl: Cor de fondo:

en: Background colour
gl: Cor de fondo

en: Baltic (ISO-8859-13)
gl: Báltico (ISO-8859-13)

en: Baltic (old) (ISO-8859-4)
gl: Báltico (antigo) (ISO-8859-4)

en: Before a paragraph:
gl: Antes dun parágrafo:

en: Bitmap
gl: Mapa de bits

en: Bitmap renderer cannot render value; value type:
gl: O renderizador do mapa de bits non pode xerar valor; tipo de valor:

en: Bold
gl: Grosa

en: Border
gl: Bordo

en: Borders
gl: Bordos

en: Bottom
gl: Abaixo

en: Bottom margin (mm):
gl: Marxe inferior (mm):

en: Box Properties
gl: Propiedades da caixa

en: Box styles
gl: Estilos de caixa

en: Browse
gl: Explorar

en: Bullet &Alignment:
gl: &Aliñamento de viñetas:

en: Bullet style
gl: Estilo de viñetas

en: Bullets
gl: Viñetas

en: C sheet, 17 x 22 in
gl: Folla C, 17 x 22 polgadas

en: C&lear
gl: &Borrar

en: C&olour:
gl: C&or:

en: C3 Envelope, 324 x 458 mm
gl: Sobre C3, 324 x 458 mm

en: C4 Envelope, 229 x 324 mm
gl: Sobre C4, 229 x 324 mm

en: C5 Envelope, 162 x 229 mm
gl: Sobre C5, 162 x 229 mm

en: C6 Envelope, 114 x 162 mm
gl: Sobre C6, 114 x 162 mm

en: C65 Envelope, 114 x 229 mm
gl: Sobre C65, 114 x 229 mm

en: CANCEL
gl: CANCELAR

en: CAPITAL
gl: MAIÚSCULAS

en: CHM handler currently supports only local files!
gl: O manexador CHM só admite ficheiros locais!

en: CLEAR
gl: LIMPAR

en: COMMAND
gl: COMANDO

en: Ca&pitals
gl: Ma&iúsculas

en: Can't &Undo
gl: Non se puido &desfacer

en: Can't automatically determine the image format for non-seekable input.
gl: Non é posíbel determinar automaticamente o formato da imaxe debido a unha entrada non localizábel.

en: Can't close registry key '%s'
gl: Non se puido pechar a clave '%s' do rexistro

en: Can't copy values of unsupported type %d.
gl: Non se poden copiar valores do tipo non admitido %d.

en: Can't create registry key '%s'
gl: Non se puido crear a clave do rexistro '%s'

en: Can't create thread
gl: Non se pode crear o fío de execución

en: Can't create window of class %s
gl: Non se puido crear unha xanela de clase %s

en: Can't delete key '%s'
gl: Non se puido eliminar a clave '%s'

en: Can't delete the INI file '%s'
gl: Non se puido eliminar o ficheiro INI '%s'

en: Can't delete value '%s' from key '%s'
gl: Non se puido eliminar o valor '%s' da clave '%s'

en: Can't enumerate subkeys of key '%s'
gl: Non se puido enumerar as subclaves da clave '%s'

en: Can't enumerate values of key '%s'
gl: Non se puido enumerar os valores da clave '%s'

en: Can't export value of unsupported type %d.
gl: Non se pode exportar o valor do tipo non admitido %d.

en: Can't find current position in file '%s'
gl: Non se puido atopar a posición actual no ficheiro '%s'

en: Can't get info about registry key '%s'
gl: Non se puido obter información sobre a clave do rexistro '%s'

en: Can't initialize zlib deflate stream.
gl: Non se pode inicar o fluxo de compresión de zlib.

en: Can't initialize zlib inflate stream.
gl: Non se pode inicializar o fluxo de descompresión de zlib.

en: Can't monitor non-existent directory "%s" for changes.
gl: Non se poden monitorizar os cambios no cartafol inexistente "%s".

en: Can't open registry key '%s'
gl: Non se puido abrir a clave '%s' do rexistro

en: Can't read from inflate stream: %s
gl: Non se pode ler dende o fluxo de descompresión: %s

en: Can't read inflate stream: unexpected EOF in underlying stream.
gl: Non se pode ler o fluxo de descompresión: EOF inesperado no fluxo subxacente.

en: Can't read value of '%s'
gl: Non se puido ler o valor de '%s'

en: Can't read value of key '%s'
gl: Non se puido ler o valor da clave '%s'

en: Can't save image to file '%s': unknown extension.
gl: Non se puido gardar a imaxe no ficheiro '%s': extensión descoñecida.

en: Can't save log contents to file.
gl: Non se puido gardar o contido do rexistro nun ficheiro.

en: Can't set thread priority
gl: Non se pode especificar a prioridade dos fíos de execución

en: Can't set value of '%s'
gl: Non se puido estabelecer o valor de '%s'

en: Can't write to child process's stdin
gl: Non se pode escribir na entrada estándar do proceso fillo

en: Can't write to deflate stream: %s
gl: Non se pode escribir no fluxo de compresión: %s

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cannot create mutex.
gl: Non se pode crear o mutex.

en: Cannot create new column's ID. Probably max. number of columns reached.
gl: Non se pode crear nova columna. Probabelmente acadouse o número máximo.

en: Cannot enumerate files '%s'
gl: Non se puideron enumerar os ficheiros '%s'

en: Cannot enumerate files in directory '%s'
gl: Non se puideron enumerar os ficheiros do cartafol '%s'

en: Cannot find active dialup connection: %s
gl: Non se atopa conexión telefónica activa: %s

en: Cannot find the location of address book file
gl: Non se puido atopar a localización do ficheiro de axenda

en: Cannot get an active instance of "%s"
gl: Non se pode atopar unha instancia activa de "%s"

en: Cannot get priority range for scheduling policy %d.
gl: Non se pode obter un rango de prioridade para a política de planificación %d.

en: Cannot get the hostname
gl: Non se puido obter o nome de máquina

en: Cannot get the official hostname
gl: Non se puido obter o nome oficial da máquina

en: Cannot hang up - no active dialup connection.
gl: Non se pode colgar - non hai conexión telefónica.

en: Cannot initialize OLE
gl: Non se puido inicializar OLE

en: Cannot initialize sockets
gl: Non se poden inicializar os sockets

en: Cannot load icon from '%s'.
gl: Non se puido cargar a icona dende '%s'.

en: Cannot load resources from '%s'.
gl: Non se poden cargar os recursos de '%s'.

en: Cannot load resources from file '%s'.
gl: Non se poden cargar os recursos dende o ficheiro '%s'.

en: Cannot open HTML document: %s
gl: Non se puido abrir o documento HTML: %s

en: Cannot open HTML help book: %s
gl: Non se puido abrir o libro de axuda HTML: %s

en: Cannot open contents file: %s
gl: Non se pode abrir o ficheiro de contido: %s

en: Cannot open file for PostScript printing!
gl: Non se pode abrir o ficheiro para a impresión PostScript!

en: Cannot open index file: %s
gl: Non se puido abrir o ficheiro de índice: %s

en: Cannot open resources file '%s'.
gl: Non se pode abrir o ficheiro de recursos '%s'.

en: Cannot print empty page.
gl: Non se pode imprimir unha páxina en branco.

en: Cannot read typename from '%s'!
gl: Non se pode ler a clase de '%s'!

en: Cannot resume thread %lu
gl: Non se pode retomar o fío de execución %lu

en: Cannot resume thread %lx
gl: Non se pode retomar o fío de execución %lx

en: Cannot retrieve thread scheduling policy.
gl: Non se pode recuperar a política de planificación de fíos de execución.

en: Cannot set locale to language "%s".
gl: Non se pode configurar o idioma "%s".

en: Cannot start thread: error writing TLS.
gl: Non se pode iniciar o fío de execución: erro ao escribit TLS.

en: Cannot suspend thread %lu
gl: Non se pode suspender o fío de execución %lu

en: Cannot suspend thread %lx
gl: Non se pode suspender o fío de execución %lx

en: Cannot wait for thread termination
gl: Non se pode agardar pola finalización do fío de execución

en: Case sensitive
gl: Sensíbel a maiúsculas/minúsculas

en: Categorized Mode
gl: Modo categorizado

en: Cell Properties
gl: Propiedades de &cela

en: Celtic (ISO-8859-14)
gl: Céltico (ISO-8859-14)

en: Cen&tred
gl: Cen&trado

en: Centered
gl: Centrado

en: Central European (ISO-8859-2)
gl: Centroeuropeo (ISO-8859-2)

en: Centre
gl: Centrar

en: Centre text.
gl: Centrar texto.

en: Centred
gl: Centrado

en: Ch&oose...
gl: &Elixir...

en: Change List Style
gl: Cambiar estilo de lista

en: Change Object Style
gl: Cambiar estilo de obxecto

en: Change Properties
gl: Cambiar propiedades

en: Change Style
gl: Cambiar estilo

en: Changes won't be saved to avoid overwriting the existing file "%s"
gl: Non se gardarán os cambios para non sobreescribir o ficheiro actual "%s"

en: Character styles
gl: Estilos de caracter

en: Check to add a period after the bullet.
gl: Marque para engadir un período despois da viñeta.

en: Check to add a right parenthesis.
gl: Marque para engadir unha paréntese dereita.

en: Check to enclose the bullet in parentheses.
gl: Marcar para meter a viñeta entre parénteses.

en: Check to make the font bold.
gl: Marcar para letra grosa.

en: Check to make the font italic.
gl: Marcar para letra cursiva.

en: Check to make the font underlined.
gl: Marcar para subliñado.

en: Check to restart numbering.
gl: Marcar para reiniciar numeración.

en: Check to show a line through the text.
gl: Marcar para riscado.

en: Check to show the text in capitals.
gl: Marcar para letras maiúsculas.

en: Check to show the text in small capitals.
gl: Marcar para versaletas.

en: Check to show the text in subscript.
gl: Marcar para amosar subíndices.

en: Check to show the text in superscript.
gl: Marcar para amosar superíndices.

en: Choose ISP to dial
gl: Elixir ISP ao que conectar

en: Choose a directory:
gl: Elixir un cartafol:

en: Choose a file
gl: Elixir un ficheiro

en: Choose colour
gl: Elixa unha cor

en: Choose font
gl: Elixa un tipo de letra

en: Circular dependency involving module "%s" detected.
gl: Detectada dependencia circular relacionada co módulo "%s".

en: Cl&ose
gl: &Pechar

en: Class not registered.
gl: Clase non rexistrada.

en: Clear
gl: Borrar

en: Clear the log contents
gl: Borrar o contido do rexistro

en: Click to apply the selected style.
gl: Prema para aplicar o estilo seleccionado.

en: Click to browse for a symbol.
gl: Prema para atopar un símbolo.

en: Click to cancel changes to the font.
gl: Prema para cancelar cambios no tipo de letra.

en: Click to cancel the font selection.
gl: Clique para cancelar a selección de tipo de letra.

en: Click to change the font colour.
gl: Prema para cambiar a cor da letra.

en: Click to change the text background colour.
gl: Prema para cambiar a cor de fondo.

en: Click to change the text colour.
gl: Prema para cambiar a cor do texto.

en: Click to choose the font for this level.
gl: Prema para elixir o tipo de letra para este nivel.

en: Click to close this window.
gl: Prema para pechar esta xanela.

en: Click to confirm changes to the font.
gl: Prema para confirmar cambios no tipo de letra.

en: Click to confirm the font selection.
gl: Prema para confirmar a selección de tipo de letra.

en: Click to create a new box style.
gl: Prema para crear un novo estilo de caixa.

en: Click to create a new character style.
gl: Prema para crear un novo estilo de caracteres.

en: Click to create a new list style.
gl: Prema para crear un novo estilo de lista.

en: Click to create a new paragraph style.
gl: Prema para crear un novo estilo de parágrafo.

en: Click to create a new tab position.
gl: Prema para crear unha nova tabulación.

en: Click to delete all tab positions.
gl: Prema para eliminar todas as tabulacións.

en: Click to delete the selected style.
gl: Prema para eliminar o estilo seleccionado.

en: Click to delete the selected tab position.
gl: Prema para eliminar a tabulación seleccionada.

en: Click to edit the selected style.
gl: Prema para editar o estilo seleccionado.

en: Click to rename the selected style.
gl: Prema para renomear o estilo seleccionado.

en: Close
gl: Pechar

en: Close All
gl: Pechar todo

en: Close current document
gl: Pechar o documento actual

en: Close this window
gl: Pechar esta xanela

en: Color
gl: Cor

en: Colour
gl: Cor

en: Colour selection dialog failed with error %0lx.
gl: Fallou o diálogo de selección de cor co erro %0lx.

en: Colour:
gl: Cor:

en: Column could not be added.
gl: Non se puido engadir a columna.

en: Column description could not be initialized.
gl: Non se puido inicializar a descrición da columna.

en: Column index not found.
gl: Índece de columnas non atopado.

en: Column width could not be determined
gl: Non se puido determinar o ancho de columna

en: Column width could not be set.
gl: Non se puido estabelecer o ancho de columna.

en: Command line argument %d couldn't be converted to Unicode and will be ignored.
gl: O argumento %d da liña de comandos non se puido converter a Unicode e ignorarase.

en: Common dialog failed with error code %0lx.
gl: Fallo no diálogo común co código de erro %0lx.

en: Compositing not supported by this system, please enable it in your Window Manager.
gl: Este sistema non admite a composición, por favor, actívea no seu xestor de xanelas.

en: Compressed HTML Help file (*.chm)|*.chm|
gl: Ficheiro de Axuda HTML Comprimido (*.chm)|*.chm|

en: Computer
gl: Ordenador

en: Config entry name cannot start with '%c'.
gl: O nome da entrada de configuración non pode comezar por '%c'.

en: Confirm
gl: Confirmar

en: Confirm registry update
gl: Confirmar a actualización do rexistro

en: Connecting...
gl: Conectando...

en: Contents
gl: Contidos

en: Conversion to charset '%s' doesn't work.
gl: Non funciona a conversión ao xogo de caracteres '%s'.

en: Convert
gl: Converter

en: Copied to clipboard:"%s"
gl: Copiouse no portapapeis:"%s"

en: Copies:
gl: Copias:

en: Copy
gl: Copiar

en: Copy selection
gl: Copiar selección

en: Could not create temporary file '%s'
gl: Non se puido crear o ficheiro temporal '%s'

en: Could not determine column index.
gl: Non se puido determinar o índice de columnas.

en: Could not determine column's position
gl: Non se puido determinar a posición da columna

en: Could not determine number of columns.
gl: Non se puido determinar o número de columnas.

en: Could not determine number of items
gl: Non se puido determinar o número de elementos

en: Could not extract %s into %s: %s
gl: Non se puido extraer %s a %s: %s

en: Could not find tab for id
gl: Non se atopou lapela para id

en: Could not get header description.
gl: Non se atopou a descrición da cabeceira.

en: Could not get items.
gl: Non se atoparon elementos.

en: Could not get property flags.
gl: Non se atoparon marcas de propiedade.

en: Could not get selected items.
gl: Non se atoparon os elementos seleccionados.

en: Could not locate file '%s'.
gl: Non se puido localizar o ficheiro '%s'.

en: Could not remove column.
gl: Non se puideron eliminar as columnas.

en: Could not retrieve number of items
gl: Non se recuperou o número de elementos

en: Could not set alignment.
gl: Non se puido estabelecer o aliñamento.

en: Could not set column width.
gl: Non se puido estabelecer o ancho de columna.

en: Could not set current working directory
gl: Non se atopou o cartafol de traballo actual

en: Could not set header description.
gl: Non se puido estabelecer a descrición da cabeceira.

en: Could not set icon.
gl: Non se puido estabelecer icona.

en: Could not set maximum width.
gl: Non se puido estabelecer o ancho máximo.

en: Could not set minimum width.
gl: Non se puido estabelecer o ancho mínimo.

en: Could not set property flags.
gl: Non se puideron estabelecer marcas de propiedade.

en: Could not start document preview.
gl: Non se puido iniciar a previsualización do documento.

en: Could not start printing.
gl: Non se puido comezar a impresión.

en: Could not transfer data to window
gl: Non se puideron transferir os datos á xanela

en: Couldn't acquire a mutex lock
gl: Non se puido conseguir un bloqueo de mutex

en: Couldn't add an image to the image list.
gl: Non se puido engadir unha imaxe á lista de imaxes.

en: Couldn't create a timer
gl: Non se puido crear un temporizador

en: Couldn't create the overlay window
gl: Non se puido crear a xanela de superposición

en: Couldn't enumerate translations
gl: Non se puideron enumerar traducións

en: Couldn't find symbol '%s' in a dynamic library
gl: Non se puido atopar o símbolo '%s' nunha biblioteca dinámica

en: Couldn't get hatch style from wxBrush.
gl: Non se puido obter estilo de patrón de wxBrush.

en: Couldn't get the current thread pointer
gl: Non se atopou o punteiro do fío de execución actual

en: Couldn't init the context on the overlay window
gl: Non se puido inicializar o contexto na xanela superposta

en: Couldn't initialize GIF hash table.
gl: Non se puido inicializar a táboa hash de GIF.

en: Couldn't load a PNG image - file is corrupted or not enough memory.
gl: Non se puido cargar unha imaxe PNG - o ficheiro está danado ou non hai memoria dabondo.

en: Couldn't load sound data from '%s'.
gl: Non se puideron cargar os datos de son dende '%s'.

en: Couldn't obtain folder name
gl: Non se puido obter o nome do cartafol

en: Couldn't open audio: %s
gl: Non se puido abrir o audio: %s

en: Couldn't register clipboard format '%s'.
gl: Non se puido rexistrar o formato do portapapeis '%s'.

en: Couldn't release a mutex
gl: Non se puido liberar un mutex

en: Couldn't retrieve information about list control item %d.
gl: Non se puido recuperar información sobre o elemento %d de control de listas.

en: Couldn't save PNG image.
gl: Non se puido gardar a imaxe PNG.

en: Couldn't terminate thread
gl: Non se puido finalizar o fío de execución

en: Create Parameter %s not found in declared RTTI Parameters
gl: Non se atopou o parámetro de creación %s nos parámetros RTTI declarados

en: Create directory
gl: Crear cartafol

en: Create new directory
gl: Crear novo cartafol

en: Cu&t
gl: Cor&tar

en: Current directory:
gl: Cartafol actual:

en: Custom size
gl: Tamaño personalizado

en: Customize Columns
gl: Columnas personalizadas

en: Cut
gl: Cortar

en: Cut selection
gl: Cortar selección

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
gl: Cirílico (ISO-8859-5)

en: D sheet, 22 x 34 in
gl: Folla D, 22 x 34 polgadas

en: DDE poke request failed
gl: Erro na soicitude de envío de DDE

en: DELETE
gl: ELIMINAR

en: DIB Header: Encoding doesn't match bitdepth.
gl: Cabeceira DIB: A codificación non coincide co número de bits por píxel.

en: DIB Header: Image height > 32767 pixels for file.
gl: Cabeceira DIB: Altura da imaxe > 32767 píxeles por ficheiro.

en: DIB Header: Image width > 32767 pixels for file.
gl: Cabeceira DIB: Ancho da imaxe > 32767 píxeles por ficheiro.

en: DIB Header: Unknown bitdepth in file.
gl: Cabeceira DIB: Número de bits por píxel descoñecido no ficheiro.

en: DIB Header: Unknown encoding in file.
gl: Cabeceira DIB: Codificación descoñecida en ficheiro.

en: DIVIDE
gl: DIVIDIR

en: DL Envelope, 110 x 220 mm
gl: Sobre DL, 110 x 220 mm

en: DOWN
gl: ABAIXO

en: Dashed
gl: A trazos

en: Data object has invalid data format
gl: O obxecto de datos ten un formato incorrecto

en: Date renderer cannot render value; value type:
gl: O renderizador de datos non pode xerar valor; tipo de valor:

en: Debug report "%s"
gl: Informe de depuración "%s"

en: Debug report couldn't be created.
gl: Non se puido crear o informe de depuración.

en: Debug report generation has failed.
gl: Fallou a xeración do informe de depuración.

en: Decorative
gl: Decorativo

en: Default encoding
gl: Codificación predeterminada

en: Default font
gl: Tipo de letra predeterminado

en: Default printer
gl: Impresora predeterminada

en: Delete
gl: Eliminar

en: Delete A&ll
gl: Eliminar &todo

en: Delete Column
gl: Eliminar columna

en: Delete Row
gl: Eliminar fila

en: Delete Style
gl: Eliminar estilo

en: Delete Text
gl: Eliminar texto

en: Delete item
gl: Eliminar elemento

en: Delete selection
gl: Eliminar selección

en: Delete style %s?
gl: Eliminar estilo %s?

en: Deleted stale lock file '%s'.
gl: Fichero de bloqueo antiguo '%s' eliminado.

en: Dependency "%s" of module "%s" doesn't exist.
gl: A dependencia "%s" do módulo "%s" non existe.

en: Descending
gl: Descendente

en: Desktop
gl: Escritorio

en: Developed by
gl: Desenvolvido por

en: Developers
gl: Desenvolvedores

en: Dial up functions are unavailable because the remote access service (RAS) is not installed on this machine. Please install it.
gl: As funcións de marcado non están dispoñíbeis porque o servidor de acceso remoto (SAR) non está instalado nesta máquina. Por favor, instáleo.

en: Did you know...
gl: Sabía...

en: DirectFB error %d occurred.
gl: Error %d en DirectFB.

en: Directories
gl: Cartafoles

en: Directory '%s' couldn't be created
gl: Non se puido crear o cartafol '%s'

en: Directory '%s' couldn't be deleted
gl: Non se puido eliminar o cartafol '%s'

en: Directory does not exist
gl: O cartafol non existe

en: Directory doesn't exist.
gl: O cartafol non existe.

en: Discard changes and reload the last saved version?
gl: Omitir os cambios e cargar a última versión gardada?

en: Display all index items that contain given substring. Search is case insensitive.
gl: Amosar todo os elementos do índice que conteñen esta subcadea. A busca non é sensíbel a maiúsculas/minúsculas.

en: Display options dialog
gl: Amosar o diálogo de opcións

en: Displays help as you browse the books on the left.
gl: Amosa a axuda cando explora os libros da esquerda.

en: Do you want to overwrite the command used to %s files with extension "%s" ?
    Current value is 
    %s, 
    New value is 
    %s %1
gl: Quere sobreescribir o comando utilizado nos ficheiros %s coa extensión "%s"? 
    O valor actual é 
    %s, 
    Novo valor é 
    %s %1

en: Do you want to save changes to %s?
gl: Quere gardar os cambios en %s?

en: Document:
gl: Documento:

en: Documentation by
gl: Documentación de

en: Documentation writers
gl: Autores da documentación

en: Don't Save
gl: Non gardar

en: Done
gl: Feito

en: Done.
gl: Feito.

en: Dotted
gl: Punteado

en: Double
gl: Dobre

en: Double Japanese Postcard Rotated 148 x 200 mm
gl: Postal xaponesa dobre apaisada 148 x 200 mm

en: Doubly used id : %d
gl: ID usado dúas veces: %d

en: Down
gl: Abaixo

en: Drag
gl: Arrastrar

en: E sheet, 34 x 44 in
gl: Folla E, 34 x 44 polgadas

en: END
gl: FIN

en: ENTER
gl: ACEPTAR

en: EOF while reading from inotify descriptor
gl: EOF ao ler dende descritor inotify

en: EXECUTE
gl: EXECUTAR

en: Edit
gl: Editar

en: Edit item
gl: Editar elemento

en: Elapsed time:
gl: Tempo transcorrido:

en: Enable the height value.
gl: Activar valor de altura.

en: Enable the maximum width value.
gl: Activar o ancho máximo.

en: Enable the minimum height value.
gl: Activar o valor mínimo de altura.

en: Enable the minimum width value.
gl: Activar o ancho mínimo.

en: Enable the width value.
gl: Activar valor de anchura.

en: Enable vertical alignment.
gl: Activar aliñamento vertical.

en: Enables a background colour.
gl: Activa unha cor de fondo.

en: Enter a box style name
gl: Inserir un nome de estilo de caixa

en: Enter a character style name
gl: Inserir un nome de estilo de caracter

en: Enter a list style name
gl: Inserir un nome de estilos de lista

en: Enter a new style name
gl: Inserir un novo nome de estilo

en: Enter a paragraph style name
gl: Inserir un nome de estilos de parágrafo

en: Enter command to open file "%s":
gl: Inserir o comando para abrir o ficheiro "%s":

en: Entries found
gl: Entradas atopadas

en: Envelope Invite 220 x 220 mm
gl: Sobre de invitación 220 x 220 mm

en: Environment variables expansion failed: missing '%c' at position %u in '%s'.
gl: Erro na ampliación das variábeis de entorno: falla '%c' na posición %u en '%s'.

en: Error
gl: Erro

en: Error closing epoll descriptor
gl: Erro ao pechar o descritor epoll

en: Error closing kqueue instance
gl: Erro ao pechar instancia de kqueue

en: Error creating directory
gl: Erro ao crear o cartafol

en: Error in reading image DIB.
gl: Erro ao ler a imaxe DIB.

en: Error in resource: %s
gl: Erro no recurso: %s

en: Error reading config options.
gl: Erro ao ler as opcións de configuración.

en: Error saving user configuration data.
gl: Erro ao gardar os datos de configuración do usuario.

en: Error while printing:
gl: Erro ao imprimir:

en: Error:
gl: Erro:

en: Estimated time:
gl: Tempo estimado:

en: Executable files (*.exe)|*.exe|
gl: Ficheiros executábeis (*.exe)|*.exe|

en: Execute
gl: Executar

en: Execution of command '%s' failed
gl: Fallou a execución do comando '%s'

en: Execution of command '%s' failed with error: %ul
gl: Fallou a execución do comando '%s' co erro: %ul

en: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 in
gl: Executivo, 7 1/4 x 10 1/2 polgadas

en: Exporting registry key: file "%s" already exists and won't be overwritten.
gl: Exportando a clave do rexistro: o ficheiro "%s" xa existe e non se vai sobreescribir.

en: Extended Unix Codepage for Japanese (EUC-JP)
gl: Páxina de códigos Unix estendidos para o xaponés (EUC-JP)

en: Extraction of '%s' into '%s' failed.
gl: Fallou a extración de '%s' a '%s'.

en: Face Name
gl: Nome da faz

en: Failed to access lock file.
gl: Erro ao acceder ao ficheiro de bloqueo.

en: Failed to add descriptor %d to epoll descriptor %d
gl: Erro ao engadir descritor %d ao descritor epoll %d

en: Failed to allocate %luKb of memory for bitmap data.
gl: Erro ao asignar %luKb de memoria aos datos do mapa de bits.

en: Failed to allocate colour for OpenGL
gl: Erro ao asignar cor para OpenGL

en: Failed to change video mode
gl: Erro ao cambiar o modo de vídeo

en: Failed to check format of image file "%s".
gl: Erro ao comprobar o formato do ficheiro de imaxe "%s".

en: Failed to clean up debug report directory "%s"
gl: Erro ao limpar o cartafol de depuración "%s"

en: Failed to close file handle
gl: Erro ao pechar manexador de ficheiros

en: Failed to close lock file '%s'
gl: Erro ao pechar o ficheiro de bloqueo '%s'

en: Failed to close the clipboard.
gl: Fallo ao pechar o portapapeis.

en: Failed to close the display "%s"
gl: Erro ao pechar a presentación "%s"

en: Failed to connect: missing username/password.
gl: Erro ao conectar: falta o nome de usuario/contrasinal.

en: Failed to connect: no ISP to dial.
gl: Erro de conexión: non hai ISP ao que chamar.

en: Failed to convert file "%s" to Unicode.
gl: Erro ao converter ficheiro "%s" a Unicode.

en: Failed to copy dialog contents to the clipboard.
gl: Erro ao copiar o contido do diálogo no portapapeis.

en: Failed to copy registry value '%s'
gl: Fallo ao copiar o valor do rexistro '%s'

en: Failed to copy the contents of registry key '%s' to '%s'.
gl: Fallo ao copiar o contido da clave do rexistro '%s' a '%s'.

en: Failed to copy the file '%s' to '%s'
gl: Fallo ao copiar o ficheiro '%s' a '%s'

en: Failed to copy the registry subkey '%s' to '%s'.
gl: Fallo ao copiar a subclave do rexistro '%s' a '%s'.

en: Failed to create DDE string
gl: Erro ao crear cadea DDE

en: Failed to create MDI parent frame.
gl: Erro ao crear marco pai MDI.

en: Failed to create a temporary file name
gl: Erro ao crear un nome de ficheiro temporal

en: Failed to create an anonymous pipe
gl: Erro ao crear canalización anónima

en: Failed to create an instance of "%s"
gl: Erro ao crear unha instancia de "%s"

en: Failed to create connection to server '%s' on topic '%s'
gl: Erro ao crear a conexión co servidor '%s' co tema '%s'

en: Failed to create cursor.
gl: Fallo ao crear un cursor.

en: Failed to create directory "%s"
gl: Erro ao crear o cartafol "%s"

en: Failed to create directory '%s'
    (Do you have the required permissions?)
gl: Erro ao crear o cartafol '%s'
    (Ten os permisos necesarios?)

en: Failed to create epoll descriptor
gl: Erro ao crear descritor epoll

en: Failed to create registry entry for '%s' files.
gl: Erro ao crear entrada de rexistro para os ficheiros '%s'.

en: Failed to create the standard find/replace dialog (error code %d)
gl: Erro ao crear o diálogo estándar buscar/substituír (código de erro %d)

en: Failed to create wake up pipe used by event loop.
gl: Erro ao crear canalización de activación usada por bucle de eventos.

en: Failed to display HTML document in %s encoding
gl: Erro ao amosar o documento HTML coa codificación %s

en: Failed to empty the clipboard.
gl: Fallo ao baleirar o portapapeis.

en: Failed to enumerate video modes
gl: Erro ao enumerar os modos de vídeo

en: Failed to establish an advise loop with DDE server
gl: Erro ao estabelecer un bucle de aviso co servidor DDE

en: Failed to establish dialup connection: %s
gl: Erro ao estabelecer conexión telefónica: %s

en: Failed to execute '%s'
gl: Erro ao executar '%s'

en: Failed to execute curl, please install it in PATH.
gl: Erro ao executar curl, por favor, instáleo no PATH.

en: Failed to find CLSID of "%s"
gl: Non se atopou o CLSID de "%s"

en: Failed to find match for regular expression: %s
gl: Non se atopou correspondencia para a expresión regular: %s

en: Failed to get ISP names: %s
gl: Erro ao obter nomes de ISP: %s

en: Failed to get OLE automation interface for "%s"
gl: Erro ao crear o cartafol "%s"

en: Failed to get data from the clipboard
gl: Fallo ao obter datos do portapapeis

en: Failed to get the local system time
gl: Erro ao obter a hora local do sistema

en: Failed to get the working directory
gl: Erro ao obter o cartafol de traballo

en: Failed to initialize GUI: no built-in themes found.
gl: Erro ao inicializar interface gráfica de usuario: non se atoparon temas incorporados.

en: Failed to initialize MS HTML Help.
gl: Erro ao inicializar a axuda HTML de MS.

en: Failed to initialize OpenGL
gl: Erro ao inicializar OpenGL

en: Failed to initiate dialup connection: %s
gl: Erro ao iniciar conexión telefónica: %s

en: Failed to insert text in the control.
gl: Erro ao obter o cartafol de traballo.

en: Failed to inspect the lock file '%s'
gl: Erro ao inspeccionar ficheiro de bloqueo '%s'

en: Failed to install signal handler
gl: Erro ao instalar manexador de sinal

en: Failed to join a thread, potential memory leak detected - please restart the program
gl: Erro ao conectar cun fío de execución, detectada perda potencial de memoria. Por favor, reinicie o programa

en: Failed to kill process %d
gl: Erro ao matar o proceso %d

en: Failed to load bitmap "%s" from resources.
gl: Non foi posíbel cargar o mapa de bits "%s" dos recursos.

en: Failed to load icon "%s" from resources.
gl: Non foi posíbel cargar a icona "%s" dos recursos.

en: Failed to load image %%d from file '%s'.
gl: Non foi posíbel cargar a imaxe %%d do ficheiro '%s'.

en: Failed to load image %d from stream.
gl: Non foi posíbel cargar a imaxe %d do fluxo.

en: Failed to load image from file "%s".
gl: Non foi posíbel cargar a imaxe dende o ficheiro "%s".

en: Failed to load metafile from file "%s".
gl: Erro ao cargar metaficheiro do ficheiro "%s".

en: Failed to load mpr.dll.
gl: Erro ao cargar mpr.dll.

en: Failed to load resource "%s".
gl: Erro ao cargar recurso "%s".

en: Failed to load shared library '%s'
gl: Erro ao cargar a biblioteca compartida '%s'

en: Failed to lock resource "%s".
gl: Erro ao bloquear recurso "%s".

en: Failed to lock the lock file '%s'
gl: Erro ao bloquear o ficheiro de bloqueo '%s'

en: Failed to modify descriptor %d in epoll descriptor %d
gl: Erro ao modificar o descritor %d no descritor epoll %d

en: Failed to modify file times for '%s'
gl: Erro ao modificar o ficheiro de tempos para '%s'

en: Failed to monitor I/O channels
gl: Non se puido monitorizar as canles I/O

en: Failed to open '%s' for reading
gl: Erro ao abrir '%s' para lectura

en: Failed to open '%s' for writing
gl: Erro ao abrir '%s' para escritura

en: Failed to open CHM archive '%s'.
gl: Erro ao abrir o arquivo CHM '%s'.

en: Failed to open URL "%s" in default browser.
gl: Erro ao abrir URL "%s" no navegador predeterminado.

en: Failed to open directory "%s" for monitoring.
gl: Erro ao abrir cartafol "%s" para monitorización.

en: Failed to open display "%s".
gl: Erro ao abrir a presentación "%s".

en: Failed to open temporary file.
gl: Erro ao abrir o ficheiro temporal.

en: Failed to open the clipboard.
gl: Fallo ao abrir o portapapeis.

en: Failed to parse Plural-Forms: '%s'
gl: Erro ao analizar formas plurais: '%s'

en: Failed to prepare playing "%s".
gl: Erro ao preparar reprodución "%s".

en: Failed to put data on the clipboard
gl: Fallo ao poñer datos no portapapeis

en: Failed to read PID from lock file.
gl: Erro ao ler PID dende o ficheiro de bloqueo.

en: Failed to read config options.
gl: Erro ao ler as opcións da configuración.

en: Failed to read document from the file "%s".
gl: Erro ao cargar documento dende o ficheiro "%s".

en: Failed to read event from DirectFB pipe
gl: Erro ao ler evento dende a canalización DirectFB

en: Failed to read from wake-up pipe
gl: Erro ao ler dende a canalización de activación

en: Failed to redirect child process input/output
gl: Erro ao redirecionar proceso fillo de entrada/saída

en: Failed to redirect the child process IO
gl: Erro ao redirecionar E/S do proceso fillo

en: Failed to register DDE server '%s'
gl: Erro ao rexistrar servidor DDE '%s'

en: Failed to remember the encoding for the charset '%s'.
gl: Erro ao recordar a codificación para o conxunto de caracteres '%s'.

en: Failed to remove debug report file "%s"
gl: Fallo ao eliminar o ficheiro de informe de depuración "%s"

en: Failed to remove lock file '%s'
gl: Erro ao eliminar o ficheiro de bloqueo '%s'

en: Failed to remove stale lock file '%s'.
gl: Erro ao eliminar o ficheiro de bloqueo obsoleto '%s'.

en: Failed to rename registry value '%s' to '%s'.
gl: Erro ao renomear o valor de rexistro '%s' a '%s'.

en: Failed to rename the file '%s' to '%s' because the destination file already exists.
gl: Non se puido cambiar o nome do ficheiro de '%s' a '%s' porque o ficheiro de destino xa existe.

en: Failed to rename the registry key '%s' to '%s'.
gl: Fallo ao renomear a clave do rexistro '%s' a '%s'.

en: Failed to retrieve data from the clipboard.
gl: Fallo ao recuperar datos do portapapeis.

en: Failed to retrieve file times for '%s'
gl: Erro ao obter tempos de ficheiro para '%s'

en: Failed to retrieve text of RAS error message
gl: Erro ao recuperar texto de mensaxe de erro RAS

en: Failed to retrieve the supported clipboard formats
gl: Erro ao recuperar os formatos de portapapeis compatíbeis

en: Failed to save document to the file "%s".
gl: Erro ao gardar a imaxe de mapa de bits no ficheiro "%s".

en: Failed to save the bitmap image to file "%s".
gl: Erro ao gardar a imaxe de mapa de bits no ficheiro "%s".

en: Failed to send DDE advise notification
gl: Erro ao enviar notificación de recomendación de DDE

en: Failed to set FTP transfer mode to %s.
gl: Fallo ao estabelecer o modo de tranferencia FTP como %s.

en: Failed to set clipboard data.
gl: Erro ao estabelecer datos do portapapeis.

en: Failed to set permissions on lock file '%s'
gl: Erro ao estabelecer permisos no ficheiro de bloqueo '%s'

en: Failed to set process priority
gl: Erro ao estabelecer prioridade de procesos

en: Failed to set temporary file permissions
gl: Erro ao estabelecer os permisos do ficheiro temporal

en: Failed to set text in the text control.
gl: Non se puido fixar texto no control de texto.

en: Failed to set thread concurrency level to %lu
gl: Erro ao estabelecer nivel de concurrencia de fíos de execución en %lu

en: Failed to set thread priority %d.
gl: Non se puido estabelecer a prioridade de fíos de execución %d.

en: Failed to set up non-blocking pipe, the program might hang.
gl: Non foi posíbel configurar canalización non bloqueante, o programa pode ficar trabado.

en: Failed to store image '%s' to memory VFS!
gl: Non se puido almacenar imaxe '%s' na memoria VFS!

en: Failed to switch DirectFB pipe to non-blocking mode
gl: Non foi posíbel conectar a canalización DirectFB ao modo non bloqueante

en: Failed to switch wake up pipe to non-blocking mode
gl: Erro ao cambiar canalización de activación a modo non bloqueante

en: Failed to terminate a thread.
gl: Non se puido terminar un fío de execución.

en: Failed to terminate the advise loop with DDE server
gl: Non se puido terminar o bucle de aviso co servidor DDE

en: Failed to terminate the dialup connection: %s
gl: Non se puido terminar a conexión telefónica: %s

en: Failed to touch the file '%s'
gl: Erro ao tocar o ficheiro '%s'

en: Failed to unlock lock file '%s'
gl: Non se puido desbloquear o ficheiro de bloqueo '%s'

en: Failed to unregister DDE server '%s'
gl: Non foi posíbel cancelar o rexistro do servidor '%s'

en: Failed to unregister descriptor %d from epoll descriptor %d
gl: Non foi posíbel cancelar o rexistro do descritor %d dende o descritor epoll %d

en: Failed to update user configuration file.
gl: Erro ao actualizar o ficheiro de configuración de usuario.

en: Failed to upload the debug report (error code %d).
gl: Erro ao enviar o informe de depuración (código de erro %d).

en: Failed to write to lock file '%s'
gl: Non se puido escribir no ficheiro de bloqueo '%s'

en: False
gl: Falso

en: Family
gl: Familia

en: File
gl: Ficheiro

en: File "%s" could not be opened for reading.
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro "%s" para lectura.

en: File "%s" could not be opened for writing.
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro "%s" para escritura.

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
gl: O ficheiro '%s' xa existe, desexa sobreescribilo?

en: File '%s' already exists.
    Do you want to replace it?
gl: O ficheiro '%s' xa existe.
    Desexa substituílo?

en: File '%s' couldn't be removed
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro '%s'

en: File '%s' couldn't be renamed '%s'
gl: Non se puido renomear o ficheiro '%s' a '%s'

en: File couldn't be loaded.
gl: Non foi posíbel cargar o ficheiro.

en: File dialog failed with error code %0lx.
gl: Houbo un erro no ficheiro de diálogo co código %0lx.

en: File error
gl: Erro de ficheiro

en: File name exists already.
gl: O nome de ficheiro xa existe.

en: Files
gl: Ficheiros

en: Files (%s)
gl: Ficheiros (%s)

en: Filter
gl: Filtro

en: Find
gl: Buscar

en: First
gl: Primeiro

en: First page
gl: Primeira páxina

en: Fixed
gl: Fixo

en: Fixed font:
gl: Tipo de letra estabelecido:

en: Fixed size face.<br> <b>bold</b> <i>italic</i>
gl: Tamaño estabelecido.<br> <b>grosa</b> <i>cursiva</i>

en: Floating
gl: Flotante

en: Floppy
gl: Disquete

en: Folio, 8 1/2 x 13 in
gl: Folio, 8 1/2 x 13 polgadas

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Font &weight:
gl: &Grosor do tipo de letra:

en: Font size:
gl: Tamaño da letra:

en: Font st&yle:
gl: &Estilo de tipo de letra:

en: Font:
gl: Tipo de letra:

en: Fonts index file %s disappeared while loading fonts.
gl: Desapareceu o arquivo de índice de tipos de letra %s mentres cargaba.

en: Fork failed
gl: Erro ao facer fork

en: Forward
gl: Adiante

en: Forward hrefs are not supported
gl: Redirección de hrefs non é compatíbel

en: Found %i matches
gl: Atopáronse %i coincidencias

en: From:
gl: Dende:

en: GIF: Invalid gif index.
gl: GIF: Índice gif incorrecto.

en: GIF: data stream seems to be truncated.
gl: GIF: o fluxo de datos semella truncado.

en: GIF: error in GIF image format.
gl: GIF: erro no formato da imaxe GIF.

en: GIF: not enough memory.
gl: GIF: memoria insuficiente.

en: GIF: unknown error!!!
gl: GIF: erro descoñecido!!!

en: GTK+ installed on this machine is too old to support screen compositing, please install GTK+ 2.12 or later.
gl: A versión de GTK+ instalado nesta máquina é demasiado antiga para ser compatíbel coa composición de pantalla. Por favor, instale GTK+ 2.12 ou posterior.

en: GTK+ theme
gl: Tema GTK+

en: General
gl: Xeral

en: Generic PostScript
gl: PostScript xenérico

en: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 in
gl: FanFold alemán legal, 8 1/2 x 13 polgadas

en: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 in
gl: FanFold alemán estándar, 8 1/2 x 12 polgadas

en: GetProperty called w/o valid getter
gl: GetProperty chamado sen un getter axeitado

en: GetPropertyCollection called on a generic accessor
gl: GetPropertyCollection chamou a un método de acceso xenérico

en: GetPropertyCollection called w/o valid collection getter
gl: GetPropertyCollection chamado sen un getter axeitado

en: Go back
gl: Volver

en: Go forward
gl: Continuar

en: Go one level up in document hierarchy
gl: Subir un nivel na xerarquía do documento

en: Go to home directory
gl: Ir ao cartafol inicial

en: Go to parent directory
gl: Ir ao cartafol superior

en: Graphics art by
gl: Gráficos de

en: Greek (ISO-8859-7)
gl: Grego (ISO-8859-7)

en: Groove
gl: Con suco

en: Gzip not supported by this version of zlib
gl: Gzip non é compatíbel con esta versión de zlib

en: HELP
gl: AXUDA

en: HOME
gl: INICIO

en: HTML Help Project (*.hhp)|*.hhp|
gl: Proxecto de Axuda HTML (*.hhp)|*.hhp|

en: HTML anchor %s does not exist.
gl: A áncora de HTML %s non existe.

en: HTML files (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|
gl: Ficheiros HTML (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|

en: Harddisk
gl: Disco duro

en: Hebrew (ISO-8859-8)
gl: Hebreo (ISO-8859-8)

en: Help
gl: Axuda

en: Help Browser Options
gl: Opcións do navegador de axuda

en: Help Index
gl: Índice da axuda

en: Help Printing
gl: Axuda de impresión

en: Help Topics
gl: Temas da axuda

en: Help books (*.htb)|*.htb|Help books (*.zip)|*.zip|
gl: Libros de axuda (*.htb)|*.htb|Libros de axuda (*.zip)|*.zip|

en: Help directory "%s" not found.
gl: Non se atopou o cartafol de axuda "%s".

en: Help file "%s" not found.
gl: Non se atopou o ficheiro de axuda "%s".

en: Help: %s
gl: Axuda: %s

en: Hide %s
gl: Agochar %s

en: Hide Others
gl: Agochar outros

en: Hide this notification message.
gl: Agochar esta mensaxe de notificación.

en: Home
gl: Inicio

en: Home directory
gl: Cartafol inicial

en: How the object will float relative to the text.
gl: Como debe flotar o obxecto con relación ao texto.

en: ICO: Error in reading mask DIB.
gl: ICO: Erro ao ler máscara DIB.

en: ICO: Error writing the image file!
gl: ICO: Erro ao escribir o ficheiro de imaxe!

en: ICO: Image too tall for an icon.
gl: ICO: A imaxe é alta de máis para unha icona.

en: ICO: Image too wide for an icon.
gl: ICO: A imaxe é ancha de máis para unha icona.

en: ICO: Invalid icon index.
gl: ICO: Índice de iconas incorrecto.

en: IFF: data stream seems to be truncated.
gl: IFF: o fluxo de datos semella truncado.

en: IFF: error in IFF image format.
gl: IFF: erro no formato da imaxe IFF.

en: IFF: not enough memory.
gl: IFF: memoria insuficiente.

en: IFF: unknown error!!!
gl: IFF: erro descoñecido!!!

en: INSERT
gl: INSERIR

en: Icon & text renderer cannot render value; value type:
gl: O renderizador de icona & texto non pode xerar valor; tipo de valor:

en: If possible, try changing the layout parameters to make the printout more narrow.
gl: Se é posíbel, intente cambiar os parámetros de deseño para facer a impresión máis estreita.

en: If you have any additional information pertaining to this bug
    report, please enter it here and it will be joined to it:
gl: Se ten algunha información adicional sobre este informe de erros,
    por favor, insíraa aquí e se engadirá:

en: If you wish to suppress this debug report completely, please choose the "Cancel" button,
    but be warned that it may hinder improving the program, so if
    at all possible please do continue with the report generation.
gl: Se desexa eliminar completamente este informe de depuración, por favor prema no botón "Cancelar",
     pero informámoslle que isto pode dificultar a mellora do aplicativo , así que,
    se é posíbel continúe coa xeración do informe.

en: Ignoring value "%s" of the key "%s".
gl: Ignorando o valor "%s" da clave "%s".

en: Illegal Object Class (Non-wxEvtHandler) as Event Source
gl: Clase de obxecto inaceptábel como orixe do evento (non-wxEvtHandler)

en: Illegal Parameter Count for ConstructObject Method
gl: Número de parámetros inaceptábel para o método ConstructObject

en: Illegal Parameter Count for Create Method
gl: Número de parámetros inaceptábel para o método Create

en: Illegal directory name.
gl: Nome de cartafol inaceptábel.

en: Illegal file specification.
gl: Especificación de ficheiro inaceptábel.

en: Image and mask have different sizes.
gl: A imaxe e a máscara teñen tamaños diferentes.

en: Image file is not of type %d.
gl: O ficheiro de imaxe non é do tipo %d.

en: Image is not of type %s.
gl: A imaxe non é do tipo %s.

en: Impossible to create a rich edit control, using simple text control instead. Please reinstall riched32.dll
gl: Non é posíbel crear un control do editor visual, no seu lugar usouse un control de texto simple. Por favor, instale riched32.dll

en: Impossible to get child process input
gl: Non é posíbel obter a entrada do proceso fillo

en: Impossible to get permissions for file '%s'
gl: Non é posíbel obter permisos para o ficheiro '%s'

en: Impossible to overwrite the file '%s'
gl: É imposíbel sobreescribir o ficheiro '%s'

en: Impossible to set permissions for the file '%s'
gl: Foi imposíbel estabelecer os permisos para o ficheiro '%s'

en: Incorrect GIF frame size (%u, %d) for the frame #%u
gl: Tamaño de marco de GIF incorrecto (%u, %d) para o marco #%u

en: Incorrect number of arguments.
gl: Número de argumentos incorrecto.

en: Indent
gl: Sangrar

en: Indents && Spacing
gl: Sangría && Espazamento

en: Index
gl: Índice

en: Indian (ISO-8859-12)
gl: Indio (ISO-8859-12)

en: Initialization failed in post init, aborting.
gl: Erro ao inicializar post init, cancelando.

en: Insert
gl: Inserir

en: Insert Field
gl: Inserir campo

en: Insert Image
gl: Inserir imaxe

en: Insert Object
gl: Inserir obxecto

en: Insert Text
gl: Inserir texto

en: Inserts a page break before the paragraph.
gl: Insire un salto de páxina antes do parágrafo.

en: Inset
gl: Inserido

en: Invalid GTK+ command line option, use "%s --help"
gl: Opción de liña de comando de GTK+ incorrecta, utilice "%s --help"

en: Invalid TIFF image index.
gl: Índice de imaxe TIFF incorrecto.

en: Invalid data view item
gl: Elemento de visualización de datos incorrecto

en: Invalid display mode specification '%s'.
gl: Especificación de modo de visor incorrecta: '%s'.

en: Invalid geometry specification '%s'
gl: Especificación de xeometría incorrecta: '%s'

en: Invalid inotify event for "%s"
gl: Evento de inotify incorrecto para "%s"

en: Invalid lock file '%s'.
gl: Ficheiro de bloqueo '%s' incorrecto.

en: Invalid message catalog.
gl: Catálogo de mensaxes incorrecto.

en: Invalid or Null Object ID passed to GetObjectClassInfo
gl: ID de obxecto incorrecto ou nulo pasada a GetObjectClassInfo

en: Invalid or Null Object ID passed to HasObjectClassInfo
gl: ID de obxecto incorrrecto ou nulo pasada a HasObjectClassInfo

en: Invalid regular expression '%s': %s
gl: Expresión regular incorrecta '%s': %s

en: Invalid value %ld for a boolean key "%s" in config file.
gl: Valor %ld incorrecto para a clave booleana "%s" no ficheiro de configuración.

en: Italic
gl: Cursiva

en: Italy Envelope, 110 x 230 mm
gl: Sobre italiano, 110 x 230 mm

en: JPEG: Couldn't load - file is probably corrupted.
gl: JPEG: Non se puido cargar - probabelmente o ficheiro estea danado.

en: JPEG: Couldn't save image.
gl: JPEG: Non se puido gardar a imaxe.

en: Japanese Double Postcard 200 x 148 mm
gl: Postal dobre xaponesa 200 x 148 mm

en: Japanese Envelope Chou #3
gl: Sobre xaponés Chou #3

en: Japanese Envelope Chou #3 Rotated
gl: Sobre xaponés Chou #3 apaisado

en: Japanese Envelope Chou #4
gl: Sobre xaponés Chou #4

en: Japanese Envelope Chou #4 Rotated
gl: Sobre xaponés Chou #4 apaisado

en: Japanese Envelope Kaku #2
gl: Sobre xaponés Kaku #2

en: Japanese Envelope Kaku #2 Rotated
gl: Sobre xaponés Kaku #2 apaisado

en: Japanese Envelope Kaku #3
gl: Sobre xaponés Kaku #3

en: Japanese Envelope Kaku #3 Rotated
gl: Sobre xaponés Kaku #3 apaisado

en: Japanese Envelope You #4
gl: Sobre xaponés You #4

en: Japanese Envelope You #4 Rotated
gl: Sobre xaponés You #4 apaisado

en: Japanese Postcard 100 x 148 mm
gl: Postal xaponesa 100 x 148 mm

en: Japanese Postcard Rotated 148 x 100 mm
gl: Postal xaponesa apaisada 148 x 100 mm

en: Jump to
gl: Ir a

en: Justified
gl: Xustificado

en: Justify text left and right.
gl: Xustificar texto á esquerda e á dereita.

en: L&ine spacing:
gl: Espazamento entre &liñas:

en: LEFT
gl: ESQUERDA

en: Landscape
gl: Horizontal

en: Last
gl: Último

en: Last page
gl: Última páxina

en: Last repeated message ("%s", %lu time) wasn't output | Last repeated message ("%s", %lu times) wasn't output
gl[0]: A última mensaxe repetida ("%s", %lu vez) non se enviou á saída
gl[1]: A última mensaxe repetida ("%s", %lu veces) non se enviou á saída

en: Ledger, 17 x 11 in
gl: Libro maior, 17 x 11 polgadas

en: Left
gl: Esquerda

en: Left (&first line):
gl: Esquerda (&primeira liña):

en: Left margin (mm):
gl: Marxe esquerda (mm):

en: Left-align text.
gl: Aliñar o texto á esquerda.

en: Legal Extra 9 1/2 x 15 in
gl: Legal extra 9 1/2 x 15 polgadas

en: Legal, 8 1/2 x 14 in
gl: Legal, 8 1/2 x 14 polgadas

en: Letter Extra 9 1/2 x 12 in
gl: Carta extra 9 1/2 x 12 polgadas

en: Letter Extra Transverse 9.275 x 12 in
gl: Carta extra transversal 9,275 x 12 polgadas

en: Letter Plus 8 1/2 x 12.69 in
gl: Carta Plus 8 1/2 x 12,69 polgadas

en: Letter Rotated 11 x 8 1/2 in
gl: Sobre apaisado, 11 x 8 1/2 in

en: Letter Small, 8 1/2 x 11 in
gl: Sobre pequeno, 8 1/2 x 11 polgadas

en: Letter Transverse 8 1/2 x 11 in
gl: Sobre transversal, 8 1/2 x 11 polgadas

en: Letter, 8 1/2 x 11 in
gl: Carta, 8 1/2 x 11 polgadas

en: License
gl: Licencia

en: Light
gl: Clara

en: Line %lu of map file "%s" has invalid syntax, skipped.
gl: A liña %lu do arquivo de mapa "%s" ten unha sintaxe incorrecta e foi omitida.

en: Line spacing:
gl: Espazamento entre liñas:

en: Link contained '//', converted to absolute link.
gl: O enlace contiña '//', convertido a enlace absoluto.

en: List Style
gl: Estilo de lista

en: List styles
gl: Estilos de lista

en: Lists font sizes in points.
gl: Fai un listado de tamaños de letra en puntos.

en: Lists the available fonts.
gl: Enumera os tipos de letra dispoñíbeis.

en: Load %s file
gl: Cargar o ficheiro %s

en: Loading :
gl: Cargando:

en: Lock file '%s' has incorrect owner.
gl: O ficheiro de bloqueo '%s' ten un propietario incorrecto.

en: Lock file '%s' has incorrect permissions.
gl: O ficheiro de bloqueo '%s' ten permisos incorrectos.

en: Log saved to the file '%s'.
gl: O rexistro gardouse no ficheiro '%s'.

en: Lower case letters
gl: Letras minúsculas

en: Lower case roman numerals
gl: Núeros romanos en minúscula

en: MDI child
gl: Fillo MDI

en: MENU
gl: MENÚ

en: MS HTML Help functions are unavailable because the MS HTML Help library is not installed on this machine. Please install it.
gl: As funcións de axuda HTML de MS non están dispoñíbeis porque non está instalada nesta máquina a biblioteca de Axuda HTML de MS. Por favor, instálea.

en: Ma&ximize
gl: Ma&ximizar

en: MacArabic
gl: Mac árabe

en: MacArmenian
gl: Mac armenio

en: MacBengali
gl: Mac bengalí

en: MacBurmese
gl: Mac birmano

en: MacCeltic
gl: Mac céltico

en: MacCentralEurRoman
gl: Mac ASCII Europa Central

en: MacChineseSimp
gl: Mac chinés simple

en: MacChineseTrad
gl: Mac chinés tradicional

en: MacCroatian
gl: Mac croata

en: MacCyrillic
gl: Mac cirílico

en: MacDevanagari
gl: Mac devanágari

en: MacDingbats
gl: Mac pictogramas

en: MacEthiopic
gl: Mac etíope

en: MacExtArabic
gl: Mac árabe est.

en: MacGaelic
gl: Mac gaélico

en: MacGeorgian
gl: Mac xeorxiano

en: MacGreek
gl: Mac grego

en: MacGujarati
gl: Mac gujarati

en: MacGurmukhi
gl: Mac gurmukhi

en: MacHebrew
gl: Mac hebreo

en: MacIcelandic
gl: Mac islandés

en: MacJapanese
gl: Mac xaponés

en: MacKannada
gl: Mac kanada

en: MacKeyboardGlyphs
gl: Mac caracteres especiais

en: MacKhmer
gl: Mac cambodjano

en: MacKorean
gl: Mac coreano

en: MacLaotian
gl: Mac laosiano

en: MacMalayalam
gl: Mac malaialam

en: MacMongolian
gl: Mac mongol

en: MacOriya
gl: Mac orissa

en: MacRoman
gl: Mac ASCII

en: MacRomanian
gl: Mac romanés

en: MacSinhalese
gl: Mac cingalés

en: MacSymbol
gl: Mac símbolos

en: MacTamil
gl: Mac támil

en: MacTelugu
gl: Mac telugu

en: MacThai
gl: Mac tai

en: MacTibetan
gl: Mac tibetano

en: MacTurkish
gl: Mac turco

en: MacVietnamese
gl: Mac vietnamita

en: Make a selection:
gl: Seleccionar:

en: Margins
gl: Marxes

en: Match case
gl: Coincidir Maiúsculas/Minúsculas

en: Max height:
gl: Altura máx.:

en: Max width:
gl: Ancho máx.:

en: Media playback error: %s
gl: Erro na reprodución multimedia: %s

en: Memory VFS already contains file '%s'!
gl: A memoria VFS xa contén o ficheiro '%s'!

en: Menu
gl: Menú

en: Message
gl: Mensaxe

en: Metal theme
gl: Presentación Metal

en: Method or property not found.
gl: Non se atopou o método ou propiedade.

en: Mi&nimize
gl: Mi&nimizar

en: Min height:
gl: Altura mín.:

en: Min width:
gl: Ancho mínimo:

en: Missing a required parameter.
gl: Falta un parámetro requerido.

en: Modern
gl: Moderno

en: Modified
gl: Modificado

en: Module "%s" initialization failed
gl: Fallou a inicialización do módulo "%s"

en: Monarch Envelope, 3 7/8 x 7 1/2 in
gl: Sobre Monarca, 3 7/8 x 7 1/2 polgadas

en: Monitoring individual files for changes is not supported currently.
gl: Non é posíbel neste momento monitorizar ficheiros na busca de cambios.

en: Move down
gl: Mover abaixo

en: Move up
gl: Mover arriba

en: Moves the object to the next paragraph.
gl: Move o obxecto ao seguinte parágrafo.

en: Moves the object to the previous paragraph.
gl: Move o obxecto ao parágrafo anterior.

en: Multiple Cell Properties
gl: Propiedades múltiples de cela

en: NUM_LOCK
gl: BLOQ_NÚM

en: Name
gl: Nome

en: Network
gl: Rede

en: New
gl: Novo

en: New &Box Style...
gl: Novo estilo de &caixa...

en: New &Character Style...
gl: Novo estilo de &caracter...

en: New &List Style...
gl: Novo estilo de &lista...

en: New &Paragraph Style...
gl: Novo estilo de &parágrafo...

en: New Style
gl: Novo estilo

en: New directory
gl: Novo cartafol

en: New item
gl: Novo elemento

en: NewName
gl: NovoNome

en: Next
gl: Seguinte

en: Next page
gl: Seguinte páxina

en: No
gl: Non

en: No animation handler for type %ld defined.
gl: Non hai manexador de animación para o tipo %ld definido.

en: No bitmap handler for type %d defined.
gl: Non hai manexador de mapa de bits para o tipo %d definido.

en: No column existing.
gl: Non existe columna.

en: No column for the specified column existing.
gl: Non hai columna para a coluna existente especificada.

en: No column for the specified column position existing.
gl: Non hai columna para a posición de columna existente especificada.

en: No default application configured for HTML files.
gl: Non hai aplicación predeterminada para ficheiros HTML.

en: No entries found.
gl: Non se atoparon entradas.

en: No font for displaying text in encoding '%s' found,
    but an alternative encoding '%s' is available.
    Do you want to use this encoding (otherwise you will have to choose another one)?
gl: Non existe un tipo de letra para a codificación '%s',
    pero a codificación alternativa '%s' está dispoñíbel.
    Quere utilizar esta configuración? (Se non é así deberá elixir outra)

en: No font for displaying text in encoding '%s' found.
    Would you like to select a font to be used for this encoding
    (otherwise the text in this encoding will not be shown correctly)?
gl: Non existe un tipo de letra para a codificación '%s'.
    Quere seleccionar un tipo de letra para usar con esta codificación?
    (Doutro modo o texto non se verá correctamente)

en: No handler found for animation type.
gl: Non se atopou un manexador para o tipo de animación.

en: No handler found for image type.
gl: Non se atopou un manexador para o tipo de imaxe.

en: No image handler for type %d defined.
gl: Non se definiu ningún manexador para o tipo %d.

en: No image handler for type %s defined.
gl: Non se definiu ningún manexador para o tipo %s.

en: No matching page found yet
gl: Aínda non se atopou ningunha páxina que concorde

en: No renderer or invalid renderer type specified for custom data column.
gl: Non hai renderizador ou non é válido para a columna de datos personalizados.

en: No renderer specified for column.
gl: Non se especificou un renderizador para a columna.

en: No sound
gl: Sen son

en: No unused colour in image being masked.
gl: Non se enmascarou ningunha cor non utilizada na imaxe.

en: No unused colour in image.
gl: Non hai cores sen usar na imaxe.

en: No valid mappings found in the file "%s".
gl: Non se atoparon asociacións no ficheiro "%s".

en: None
gl: Ningún

en: Nordic (ISO-8859-10)
gl: Nórdico (ISO-8859-10)

en: Normal face<br>and <u>underlined</u>.
gl: Normal<br>e <u>subliñado</u>.

en: Normal font:
gl: Letra normal:

en: Not %s
gl: Non %s

en: Not available
gl: Non está dispoñíbel

en: Not underlined
gl: Non subliñado

en: Note, 8 1/2 x 11 in
gl: Nota, 8 1/2 x 11 polgadas

en: Notice
gl: Aviso

en: Number of columns could not be determined.
gl: Non se puido determinar o número de columnas.

en: Numbered outline
gl: Esquema numerado

en: OK
gl: Aceptar

en: OLE Automation error in %s: %s
gl: Erro de automatización de OLE en %s: %s

en: Object Properties
gl: Propiedades do obxecto

en: Object implementation does not support named arguments.
gl: A implementación do obxecto non admite os argumentos citados.

en: Objects must have an id attribute
gl: Os obxectos deben ter un atributo id

en: Open File
gl: Abrir ficheiro

en: Open HTML document
gl: Abrir documento HTML

en: Open file "%s"
gl: Abrir o ficheiro "%s"

en: Open...
gl: Abrir...

en: OpenGL function "%s" failed: %s (error %d)
gl: Función "%s" de OpenGL fallou: %s (erro %d)

en: Operation not permitted.
gl: Operación non permitida.

en: Option '%s' can't be negated
gl: A opción '%s' non se pode contrarrestar

en: Option '%s' requires a value.
gl: A opción '%s' require un valor.

en: Option '%s': '%s' cannot be converted to a date.
gl: Opción '%s': '%s' non se pode converter en data.

en: Options
gl: Opcións

en: Orientation
gl: Orientación

en: Out of window IDs.  Recommend shutting down application.
gl: Non hai IDs de xanela. Recoméndase pechar o aplicativo.

en: Outline
gl: Esquema

en: Outset
gl: Externo

en: Overflow while coercing argument values.
gl: Desbordamento ao forzar valores de argumentos.

en: PAGEDOWN
gl: AV. PÁX.

en: PAGEUP
gl: RE. PÁX.

en: PAUSE
gl: PAUSA

en: PCX: couldn't allocate memory
gl: PCX: non se puido asignar memoria

en: PCX: image format unsupported
gl: PCX: formato de imaxe non compatíbel

en: PCX: invalid image
gl: PCX: imaxe incorrecta

en: PCX: this is not a PCX file.
gl: PCX: isto non é un ficheiro PCX.

en: PCX: unknown error !!!
gl: PCX: erro descoñecido !!!

en: PCX: version number too low
gl: PCX: número de versión demasiado baixo

en: PGDN
gl: AVPX

en: PGUP
gl: REPX

en: PNM: Couldn't allocate memory.
gl: PNM: Non se puido asignar memoria.

en: PNM: File format is not recognized.
gl: PNM: Non se recoñeceu o formato do ficheiro.

en: PNM: File seems truncated.
gl: PNM: O ficheiro semella truncado.

en: PRC 16K Rotated
gl: PRC 16K apaisado

en: PRC 32K Rotated
gl: PRC 32K apaisado

en: PRC 32K(Big) 97 x 151 mm
gl: PRC 32K(Grande) 97 x 151 mm

en: PRC 32K(Big) Rotated
gl: PRC 32K(Grande) apaisado

en: PRC Envelope #1 102 x 165 mm
gl: Sobre PRC #1 102 x 165 mm

en: PRC Envelope #1 Rotated 165 x 102 mm
gl: Sobre PRC #1 apaisado 165 x 102 mm

en: PRC Envelope #10 324 x 458 mm
gl: Sobre PRC #10 324 x 458 mm

en: PRC Envelope #10 Rotated 458 x 324 mm
gl: Sobre PRC #10 apaisado 458 x 324 mm

en: PRC Envelope #2 102 x 176 mm
gl: Sobre PRC #2 102 x 176 mm

en: PRC Envelope #2 Rotated 176 x 102 mm
gl: Sobre PRC #2 apaisado 176 x 102 mm

en: PRC Envelope #3 125 x 176 mm
gl: Sobre PRC #3 125 x 176 mm

en: PRC Envelope #3 Rotated 176 x 125 mm
gl: Sobre PRC #3 apaisado 176 x 125 mm

en: PRC Envelope #4 110 x 208 mm
gl: Sobre PRC #4 110 x 208 mm

en: PRC Envelope #4 Rotated 208 x 110 mm
gl: Sobre PRC #4 apaisado 208 x 110 mm

en: PRC Envelope #5 110 x 220 mm
gl: Sobre PRC #5 110 x 220 mm

en: PRC Envelope #5 Rotated 220 x 110 mm
gl: Sobre PRC #5 apaisado 220 x 110 mm

en: PRC Envelope #6 120 x 230 mm
gl: Sobre PRC #6 120 x 230 mm

en: PRC Envelope #6 Rotated 230 x 120 mm
gl: Sobre PRC #6 apaisado 230 x 120 mm

en: PRC Envelope #7 160 x 230 mm
gl: Sobre PRC #7 160 x 230 mm

en: PRC Envelope #7 Rotated 230 x 160 mm
gl: Sobre PRC #7 apaisado 230 x 160 mm

en: PRC Envelope #8 120 x 309 mm
gl: Sobre PRC #8 120 x 309 mm

en: PRC Envelope #8 Rotated 309 x 120 mm
gl: Sobre PRC #8 apaisado 309 x 120 mm

en: PRC Envelope #9 229 x 324 mm
gl: Sobre PRC #9 229 x 324 mm

en: PRC Envelope #9 Rotated 324 x 229 mm
gl: Cobertura PRC #9 Rotada 324 x 229 mm

en: PRINT
gl: IMPRIMIR

en: Padding
gl: Recheo

en: Page %d
gl: Páxina %d

en: Page %d of %d
gl: Páxina %d de %d

en: Page Setup
gl: Configuración de páxina

en: Page setup
gl: Configuración de páxina

en: Pages
gl: Páxinas

en: Paper size
gl: Tamaño do papel

en: Paragraph styles
gl: Estilos de parágrafo

en: Passing a already registered object to SetObject
gl: Paso dun obxecto xa rexistrado a SetObject

en: Passing an unknown object to GetObject
gl: Paso dun obxecto descoñecido a GetObject

en: Paste
gl: Pegar

en: Paste selection
gl: Pegar selección

en: Peri&od
gl: Perí&odo

en: Permissions
gl: Permisos

en: Picture Properties
gl: Propiedades do debuxo

en: Pipe creation failed
gl: Erro ao crear a canalización

en: Please choose a valid font.
gl: Escolla un tipo de letra correcto.

en: Please choose an existing file.
gl: Escolla un ficheiro existente.

en: Please choose the page to display:
gl: Por favor, elixa a páxina que quere amosar:

en: Please choose which ISP do you want to connect to
gl: Por favor, elixa o provedor de Internet ao que desexa conectarse

en: Please install a newer version of comctl32.dll
    (at least version 4.70 is required but you have %d.%02d)
    or this program won't operate correctly.
gl: Por favor, instale unha versión máis nova de comctl32.dll
    (precisa polo menos a versión 4.70 pero Vd. ten %d.%02d)
    ou este programa non funcionará correctamente.

en: Please select the columns to show and define their order:
gl: Por favor, seleccione as columnas para amosar e defina a súa orde:

en: Please wait while printing...
gl: Por favor, agarde mentre se imprime...

en: Point Size
gl: Tamaño do punto

en: Pointer to data view control not set correctly.
gl: O punteiro ao control de vista de datos non está correctamente situado.

en: Pointer to model not set correctly.
gl: O punteiro ao modelo non se colocou correctamente.

en: Portrait
gl: Vertical

en: Position
gl: Posición

en: PostScript file
gl: Ficheiro PostScript

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Preferences...
gl: Preferencias...

en: Preparing
gl: Preparando

en: Preview:
gl: Previsualización:

en: Previous page
gl: Páxina anterior

en: Print
gl: Imprimir

en: Print Preview
gl: Previsualización de impresión

en: Print Preview Failure
gl: Fallo na previsualización de impresión

en: Print Range
gl: Rango de impresión

en: Print Setup
gl: Configuración da impresión

en: Print in colour
gl: Imprimir a cor

en: Print previe&w...
gl: Pre&visualización de impresión...

en: Print preview creation failed.
gl: Fallo na previsualización de impresión.

en: Print preview...
gl: Previsualización de impresión...

en: Print spooling
gl: Cola de impresión

en: Print this page
gl: Imprimir esta páxina

en: Print to File
gl: Imprimir a un ficheiro

en: Print...
gl: Imprimir...

en: Printer
gl: Impresora

en: Printer command:
gl: Comando de impresión:

en: Printer options
gl: Opcións da impresora

en: Printer options:
gl: Opcións da impresora:

en: Printer...
gl: Impresora...

en: Printer:
gl: Impresora:

en: Printing
gl: Imprimindo

en: Printing
gl: Imprimindo

en: Printing Error
gl: Erro de impresión

en: Printing page %d of %d
gl: Imprimindo páxina %d de %d

en: Printing page %d...
gl: Imprimindo a páxina %d...

en: Printing...
gl: Imprimindo...

en: Printout
gl: Saída de impresión

en: Processing debug report has failed, leaving the files in "%s" directory.
gl: Houbo un fallo de proceso do informe de deputación, os ficheiros fican no cartafol"%s".

en: Progress renderer cannot render value type; value type:
gl: O renderizador de progreso non pode xerar valor; tipo de valor:

en: Progress:
gl: Progreso:

en: Properties
gl: Propiedades

en: Property
gl: Propiedade

en: Property Error
gl: Erro de propiedade

en: Question
gl: Pregunta

en: Quit
gl: Saír

en: Quit %s
gl: Saír de %s

en: Quit this program
gl: Saír deste aplicativo

en: RETURN
gl: RETORNO

en: RIGHT
gl: DEREITA

en: RawCtrl+
gl: Ctrl+

en: Read error on file '%s'
gl: Erro de lectura no ficheiro '%s'

en: Ready
gl: Preparado

en: Redo
gl: Refacer

en: Redo last action
gl: Desfacer a acción anterior

en: Refresh
gl: Actualizar

en: Registry key '%s' already exists.
gl: A clave do rexistro '%s' xa existe.

en: Registry key '%s' does not exist, cannot rename it.
gl: A clave do rexistro '%s' non existe, non se puido renomear.

en: Registry key '%s' is needed for normal system operation,
    deleting it will leave your system in unusable state:
    operation aborted.
gl: A clave do rexistro '%s' é precisa para o funcionamiento normal do sistema,
    se se borra pode deixar o sistema inutilizábel:
    operación cancelada.

en: Registry value '%s' already exists.
gl: A clave do rexistro '%s' xa existe.

en: Relative
gl: Relativo

en: Relevant entries:
gl: Entradas significativas:

en: Remaining time:
gl: Tempo restante:

en: Remove
gl: Eliminar

en: Remove Bullet
gl: Eliminar viñeta

en: Remove current page from bookmarks
gl: Eliminar a páxina actual dos marcadores

en: Renderer "%s" has incompatible version %d.%d and couldn't be loaded.
gl: O renderizador "%s" ten unha versión incompatíbel, %d.%d e non se puido cargar.

en: Rendering failed.
gl: Erro de renderización.

en: Renumber List
gl: Renumerar lista

en: Rep&lace
gl: Su&bstituír

en: Replace
gl: Substituír

en: Replace &all
gl: Substituír &todo

en: Replace selection
gl: Substituír selección

en: Replace with:
gl: Substituír por:

en: Required information entry is empty.
gl: A entrada da información requirida está baleira.

en: Resource '%s' is not a valid message catalog.
gl: O recurso '%s' non é un catálogo de mensaxes correcto.

en: Revert to Saved
gl: Volver á versión gardada

en: Ridge
gl: Crista

en: Right
gl: Clara

en: Right margin (mm):
gl: Marxe dereita (mm):

en: Right-align text.
gl: Aliñar texto á dereita.

en: Roman
gl: Redonda

en: S&tandard bullet name:
gl: Nome estándar de viñeta:

en: SCROLL_LOCK
gl: BLOQ_DESPR

en: SELECT
gl: SELECCIONAR

en: SEPARATOR
gl: SEPARADOR

en: SNAPSHOT
gl: CAPTURA

en: SPACE
gl: ESPAZO

en: SPECIAL
gl: ESPECIAL

en: SUBTRACT
gl: SUBTRAER

en: Save
gl: Gardar

en: Save %s file
gl: Gardar o ficheiro %s

en: Save &As...
gl: Gardar &como...

en: Save As
gl: Gardar como

en: Save as
gl: Gardar como

en: Save current document
gl: Gardar o documento actual

en: Save current document with a different filename
gl: Gardar o documento actual cun nome de ficheiro diferente

en: Save log contents to file
gl: Gardar o contido do rexistro nun ficheiro

en: Search
gl: Buscar

en: Search contents of help book(s) for all occurrences of the text you typed above
gl: Busca nos contidos do(s) libro(s) de axuda todas as aparicións do texto que escribiu enriba

en: Search direction
gl: Dirección de busca

en: Search for:
gl: Buscar:

en: Search in all books
gl: Buscar en todos os libros

en: Searching...
gl: Buscando...

en: Sections
gl: Seccións

en: Seek error on file '%s'
gl: Erro de busca no ficheiro '%s'

en: Seek error on file '%s' (large files not supported by stdio)
gl: Erro de busca no ficheiro '%s' (os ficheiros grandes non son compatíbeis con stdio)

en: Select &All
gl: Seleccionar &todo

en: Select All
gl: Seleccionar todo

en: Select a document template
gl: Seleccione un patrón de documento

en: Select a document view
gl: Seleccionar unha vista de documento

en: Select regular or bold.
gl: Seleccionar normal ou negriña.

en: Select regular or italic style.
gl: Seleccionar normal ou itálica.

en: Select underlining or no underlining.
gl: Seleccionar subliñado ou non subliñado.

en: Selection
gl: Selección

en: Selects the list level to edit.
gl: Selecciona o nivel de lista para editar.

en: Separator expected after the option '%s'.
gl: Esperábase un separador despois da opción '%s'.

en: Set Cell Style
gl: Estabelecer estilo de celas

en: SetProperty called w/o valid setter
gl: SetProperty chamado sen un setter axeitado

en: Setting directory access times is not supported under this OS version
gl: Estabelecer os tempos de acceso do cartafol non está permitido nesta versión de OS

en: Setup...
gl: Configuración...

en: Several active dialup connections found, choosing one randomly.
gl: Atopáronse varias conexións activas e elixíuse unha ao chou.

en: Show &hidden directories
gl: Amosar os cartafoles &agochados

en: Show &hidden files
gl: Amosar os ficheiros &agochados

en: Show All
gl: Amosar todo

en: Show about dialog
gl: Amosar diálogo Sobre

en: Show all
gl: Amosar todo

en: Show all items in index
gl: Amosar todos os elementos do índice

en: Show hidden directories
gl: Amosar os cartafoles agochados

en: Show/hide navigation panel
gl: Amosar/agochar o panel de navegación

en: Shows a Unicode subset.
gl: Amosa un subconxunto de Unicode.

en: Shows a preview of the bullet settings.
gl: Amosa unha vista previa da configuración das viñetas.

en: Shows a preview of the font settings.
gl: Amosa unha vista previa da configuración de tipos de letra.

en: Shows a preview of the font.
gl: Amosa unha vista previa do tipo de letra.

en: Shows a preview of the paragraph settings.
gl: Amosa unha vista previa da configuración dos parágrafos.

en: Shows the font preview.
gl: Amosa unha previsualización do tipo de letra.

en: Simple monochrome theme
gl: Tema simple monocromo

en: Single
gl: Simple

en: Size
gl: Tamaño

en: Size:
gl: Tamaño:

en: Skip
gl: Omitir

en: Slant
gl: Inclinación

en: Small C&apitals
gl: Versaletas

en: Solid
gl: Sólido

en: Sorry, could not open this file.
gl: Non se puido abrir este ficheiro.

en: Sorry, not enough memory to create a preview.
gl: Non hai memoria dabondo para crear unha previsualización.

en: Sorry, that name is taken. Please choose another.
gl: Ese nome xa existe. Por favor, elixa outro.

en: Sorry, the format for this file is unknown.
gl: O formato deste ficheiro é descoñecido.

en: Sound data are in unsupported format.
gl: Os datos de son están nun formato non compatíbel.

en: Sound file '%s' is in unsupported format.
gl: O ficheiro de son '%s' está nun formato non compatíbel.

en: Spacing
gl: Espazamento

en: Spell Check
gl: Revisión ortográfica

en: Standard
gl: Estándar

en: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 in
gl: Media carta, 5 1/2 x 8 1/2 polgadas

en: Static
gl: Estático

en: Status:
gl: Estado:

en: Stop
gl: Parar

en: Strikethrough
gl: Riscado

en: String To Colour : Incorrect colour specification : %s
gl: Cadea para cor: Especificación de cor incorrecta: %s

en: Style
gl: Estilo

en: Style Organiser
gl: Organizador de estilos

en: Style:
gl: Estilo:

en: Subscrip&t
gl: Su&bíndice

en: Supe&rscript
gl: Supe&ríndice

en: Swiss
gl: Suízo

en: Symbol
gl: Símbolo

en: Symbol &font:
gl: &Símbolos:

en: Symbols
gl: Símbolos

en: TIFF: Couldn't allocate memory.
gl: TIFF: Non se puido asignar memoria.

en: TIFF: Error loading image.
gl: TIFF: Erro ao cargar a imaxe.

en: TIFF: Error reading image.
gl: TIFF: Erro ao ler a imaxe.

en: TIFF: Error saving image.
gl: TIFF: Erro ao gardar a imaxe.

en: TIFF: Error writing image.
gl: TIFF: Erro ao escribir na imaxe.

en: TIFF: Image size is abnormally big.
gl: TIFF: A imaxe ten un tamaño anormalmente grande.

en: Table Properties
gl: Propiedades de táboa

en: Tabloid Extra 11.69 x 18 in
gl: Tabloide Extra 11,69 x 18 polgadas

en: Tabloid, 11 x 17 in
gl: Tabloide, 11 x 17 polgadas

en: Tabs
gl: Lapelas

en: Teletype
gl: Teletipo

en: Templates
gl: Patróns

en: Text renderer cannot render value; value type:
gl: O renderizador de texto non pode xerar valor; tipo de valor:

en: Thai (ISO-8859-11)
gl: Tailandés (ISO-8859-11)

en: The FTP server doesn't support passive mode.
gl: O servidor FTP non é compatíbel co modo pasivo.

en: The FTP server doesn't support the PORT command.
gl: O servidor FTP non é compatíbel co comando PORT.

en: The available bullet styles.
gl: Os estilos de viñeta dispoñíbeis.

en: The available styles.
gl: Os estilos dispoñíbeis.

en: The background colour.
gl: A cor do tipo de letra.

en: The bottom margin size.
gl: A marxe inferior.

en: The bottom padding size.
gl: O recheo inferior.

en: The bottom position.
gl: A posición inferior.

en: The bullet character.
gl: O caracter das viñetas.

en: The character code.
gl: O código do caracter.

en: The charset '%s' is unknown. You may select
    another charset to replace it with or choose
    [Cancel] if it cannot be replaced
gl: O xogo de caracteres '%s' é descoñecido.
    Debe seleccionar outro xogo de caracteres
    para substituílo ou premer en [Cancelar] se
    non se pode substituír

en: The clipboard format '%d' doesn't exist.
gl: O formato '%d' do portapapeis non existe.

en: The default style for the next paragraph.
gl: O estilo predeterminado para o seguinte parágrafo.

en: The directory '%s' does not exist
    Create it now?
gl: O cartafol '%s' non existe
    Desexa crealo agora?

en: The document "%s" doesn't fit on the page horizontally and will be truncated if printed.
    
    Would you like to proceed with printing it nevertheless?
gl: O documento "%s" non se axeita horizontalmente á páxina e cortarase cando se imprima.
    
    Quere continuar coa impresión en calquera caso?

en: The file '%s' doesn't exist and couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
gl: O ficheiro '%s' non existe e non se puido abrir.
    Foi eliminado da lista de ficheiros recentes.

en: The first line indent.
gl: A sangría de primeira liña.

en: The following standard GTK+ options are also supported:
gl: As seguintes opcións do estándar GTK+ tamén se admiten:

en: The font colour.
gl: A cor do tipo de letra.

en: The font family.
gl: A familia do tipo de letra.

en: The font from which to take the symbol.
gl: O tipo de letra do que tomar o símbolo.

en: The font point size.
gl: O tamaño de letra.

en: The font size in points.
gl: O tamaño en puntos.

en: The font size units, points or pixels.
gl: As unidades de tamaño de letra: puntos ou píxeles.

en: The font style.
gl: Estilo do tipo de letra.

en: The font weight.
gl: O peso do tipo de letra.

en: The format of file '%s' couldn't be determined.
gl: Non se puido determinar o formato do ficheiro '%s'.

en: The left indent.
gl: A sangría esquerda.

en: The left margin size.
gl: A marxe esquerda.

en: The left padding size.
gl: O recheo esquerdo.

en: The left position.
gl: A posición esquerda.

en: The line spacing.
gl: O espazamento de liñas.

en: The list item number.
gl: O número de ítem da lista.

en: The locale ID is unknown.
gl: A ID local non se coñece.

en: The object height.
gl: A altura do obxecto.

en: The object maximum height.
gl: A altura máxima do obxecto.

en: The object maximum width.
gl: O ancho máximo do obxecto.

en: The object minimum height.
gl: A altura mínima do obxecto.

en: The object minimum width.
gl: O ancho mínimo do obxecto.

en: The object width.
gl: O ancho do obxecto.

en: The outline level.
gl: O nivel de esquema.

en: The previous message repeated %lu time. | The previous message repeated %lu times.
gl[0]: A mensaxe anterior repetida %lu vez.
gl[1]: A mensaxe anterior repetida %lu veces.

en: The previous message repeated once.
gl: A mensaxe anterior repetida unha vez.

en: The print dialog returned an error.
gl: O diálogo de impresión devolveu un erro.

en: The range to show.
gl: O rango para amosar.

en: The report contains the files listed below. If any of these files contain private information,
    please uncheck them and they will be removed from the report.
gl: O informe contén os ficheiros listados embaixo. Se algún destes ficheiros contén
    información privada, desmárqueo e quedará eliminado do informe.

en: The required parameter '%s' was not specified.
gl: Non se especificou o parámetro requirido '%s'.

en: The right indent.
gl: A sangría dereita.

en: The right margin size.
gl: A marxe dereita.

en: The right padding size.
gl: O recheo dereito.

en: The right position.
gl: A posición dereita.

en: The spacing after the paragraph.
gl: O espazamento despois do parágrafo.

en: The spacing before the paragraph.
gl: O espazamento antes do parágrafo.

en: The style name.
gl: O nome do estilo.

en: The style on which this style is based.
gl: O estilo no que se basea este estilo.

en: The style preview.
gl: A previsualización do estilo.

en: The system cannot find the file specified.
gl: O sistema non atopa o ficheiro especificado.

en: The tab position.
gl: A posición da lapela.

en: The tab positions.
gl: As posicións das lapelas.

en: The text couldn't be saved.
gl: Non se puido gardar o texto.

en: The top margin size.
gl: A marxe superior.

en: The top padding size.
gl: O recheo superior.

en: The top position.
gl: A posición superior.

en: The value for the option '%s' must be specified.
gl: Debe especificarse o valor para a opción '%s'.

en: The version of remote access service (RAS) installed on this machine is too old, please upgrade (the following required function is missing: %s).
gl: A versión do servizo de acceso remoto (SAR) instalada nesta máquina é antiga de máis. Por favor, actualícea (a seguinte función requerida non está dispoñíbel: %s).

en: The wxGtkPrinterDC cannot be used.
gl: Non se pode usar o wxGtkPrinterDC.

en: There is no column or renderer for the specified column index.
gl: Non hai columna nin renderizador para o índice de columnas especificado.

en: There was a problem during page setup: you may need to set a default printer.
gl: Houbo un problema mentres se configuraba a páxina: cómpre estabelecer unha impresora predeterminada.

en: This document doesn't fit on the page horizontally and will be truncated when it is printed.
gl: Este documento non se axeita horizontalmente á páxina e cortarase cando se imprima.

en: This is not a %s.
gl: Isto non é un %s.

en: This platform does not support background transparency.
gl: Esta plataforma non admite a transparencia de fondo.

en: This program was compiled with a too old version of GTK+, please rebuild with GTK+ 2.12 or newer.
gl: Este programa compilouse cunha versión moi antiga de GTK+. Por favor, utilice GTK+ 2.12 ou posterior.

en: This system doesn't support date controls, please upgrade your version of comctl32.dll
gl: O sistema non é compatíbel co control de datas. Por favor, actualice a versión de comctl32.dll

en: Thread module initialization failed: cannot store value in thread local storage
gl: Erro ao inicializar o módulo de fíos de execución: non se pode almacenar o valor no almacén local de fíos

en: Thread module initialization failed: failed to create thread key
gl: Erro ao inicar o módulo de fíos de execución: non se puido crear clave de fíos

en: Thread module initialization failed: impossible to allocate index in thread local storage
gl: Erro ao inicar o módulo de fíos de execución: imposíbel asignar índice no almacén local de fíos

en: Thread priority setting is ignored.
gl: Ignorouse a configuración de prioridade de fíos de execución.

en: Tile &Horizontally
gl: Mosaico &horizontal

en: Tile &Vertically
gl: Mosaico &vertical

en: Timeout while waiting for FTP server to connect, try passive mode.
gl: Superouse o tempo de espera para a conexión ao servidor FTP, inténteo co modo pasivo.

en: Timer creation failed.
gl: Erro na creación do temporizador.

en: Tip of the Day
gl: Consello do día

en: Tips not available, sorry!
gl: Os consellos non están dispoñíbeis!

en: To:
gl: Para:

en: Toggle renderer cannot render value; value type:
gl: O renderizador activado non pode xerar valor; tipo de valor:

en: Too many EndStyle calls!
gl: Demasiadas chamadas a EndStyle!

en: Too many colours in PNG, the image may be slightly blurred.
gl: Hai demasiadas cores no PNG, a imaxe pode verse algo borrosa.

en: Top
gl: Arriba

en: Top margin (mm):
gl: Marxe superior (mm):

en: Translations by
gl: Traducións de

en: Translators
gl: Tradutores/as

en: True
gl: Certo

en: Trying to remove file '%s' from memory VFS, but it is not loaded!
gl: Tentouse eliminar o ficheiro '%s' da memoria VFS, pero non está cargado!

en: Turkish (ISO-8859-9)
gl: Turco (ISO-8859-9)

en: Type
gl: Tipo

en: Type a font name.
gl: Inserir unha familia de tipo de letra.

en: Type a size in points.
gl: Inserir un tamaño en puntos.

en: Type mismatch in argument %u.
gl: Os tipos non coinciden no argumento %u.

en: Type must have enum - long conversion
gl: O tipo debe ter un conversor enum - long

en: Type operation "%s" failed: Property labeled "%s" is of type "%s", NOT "%s".
gl: O tipo de operación "%s" fallou: A propiedade coa etiqueta "%s" é de tipo "%s", NON "%s".

en: UP
gl: ARRIBA

en: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 in
gl: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 polgadas

en: US-ASCII
gl: ASCII

en: Unable to add inotify watch
gl: Non se puido engadir monitorización de inotify

en: Unable to add kqueue watch
gl: Non se puido engadir monitorización de kqueue

en: Unable to associate handle with I/O completion port
gl: Non é posíbel asociar manexador con porto E/S

en: Unable to close I/O completion port handle
gl: Non é posíbel pechar manexador de porto E/S

en: Unable to close inotify instance
gl: Non se puido pechar instancia de inotify

en: Unable to close path '%s'
gl: Non se puido pechar a ruta '%s'

en: Unable to close the handle for '%s'
gl: Non se puido pechar o manexador para '%s'

en: Unable to create I/O completion port
gl: Fallo ao crear un porto de E/S

en: Unable to create IOCP worker thread
gl: Non se puido crear fío de traballo de IOCP

en: Unable to create inotify instance
gl: Non se puido crear instancia de inotify

en: Unable to create kqueue instance
gl: Non se puido crear instancia de kqueue

en: Unable to dequeue completion packet
gl: Non se puido retirar da cola o paquete de completado

en: Unable to get events from kqueue
gl: Non se puideron tomar eventos do kqueue

en: Unable to handle native drag&drop data
gl: Non é posíbel manexar os datos nativos de arrastrar/soltar

en: Unable to initialize GTK+, is DISPLAY set properly?
gl: Non se puido inicializar GTK+, está instalado DISPLAY correctamente?

en: Unable to initialize Hildon program
gl: Erro ao inicializar OpenGL

en: Unable to open path '%s'
gl: Erro ao abrir a ruta '%s'

en: Unable to open requested HTML document: %s
gl: Non foi posíbel abrir o documento HTML solicitado: %s

en: Unable to play sound asynchronously.
gl: Non se puido reproducir o son de xeito asíncrono.

en: Unable to post completion status
gl: Non se puido enviar o estatus de terminación

en: Unable to read from inotify descriptor
gl: Non foi posíbel ler dende o descritor de inotify

en: Unable to remove inotify watch
gl: Non é posíbel eliminar monitorización de inotify

en: Unable to remove kqueue watch
gl: Non se puido eliminar a monitorización de kqueue

en: Unable to set up watch for '%s'
gl: Non foi posíbel estabelecer monitorización para '%s'

en: Unable to start IOCP worker thread
gl: Non se puido iniciar o fío de traballo de IOCP

en: Undelete
gl: Deshacer eliminar

en: Underline
gl: Subliñar

en: Underlined
gl: Subliñado

en: Undo
gl: Desfacer

en: Undo last action
gl: Desfacer a acción anterior

en: Unexpected characters following option '%s'.
gl: Caracteres inesperados despois da opción '%s'.

en: Unexpected event for "%s": no matching watch descriptor.
gl: Evento non esperado para "%s" non hai descritor de vixilancia que concorde.

en: Unexpected parameter '%s'
gl: Parámetro '%s' inesperado

en: Unexpectedly new I/O completion port was created
gl: Creouse inesperadamente un novo porto E/S

en: Ungraceful worker thread termination
gl: Finalización do fíos de execución efectivos incorrecta

en: Unicode 16 bit (UTF-16)
gl: Unicode de 16 bits (UTF-16)

en: Unicode 16 bit Big Endian (UTF-16BE)
gl: Unicode 16 bits Big Endian (UTF-16BE)

en: Unicode 16 bit Little Endian (UTF-16LE)
gl: Unicode 16 bits Little Endian (UTF-16LE)

en: Unicode 32 bit (UTF-32)
gl: Unicode de 32 bits (UTF-32)

en: Unicode 32 bit Big Endian (UTF-32BE)
gl: Unicode 32 bits Big Endian (UTF-32BE)

en: Unicode 32 bit Little Endian (UTF-32LE)
gl: Unicode 32 bits Little Endian (UTF-32LE)

en: Unicode 7 bit (UTF-7)
gl: Unicode de 7 bits (UTF-7)

en: Unicode 8 bit (UTF-8)
gl: Unicode de 8 bits (UTF-8)

en: Unindent
gl: Eliminar sangría

en: Units for the bottom border width.
gl: Unidades para o ancho do bordo inferior.

en: Units for the bottom margin.
gl: Unidades para a marxe inferior.

en: Units for the bottom outline width.
gl: Unidades para o ancho do esquema inferior.

en: Units for the bottom padding.
gl: Unidades para o recheo inferior.

en: Units for the bottom position.
gl: Unidades para a posición inferior.

en: Units for the left border width.
gl: Unidades para o ancho do bordo esquerdo.

en: Units for the left margin.
gl: Unidades para a marxe esquerda.

en: Units for the left outline width.
gl: Unidades para o ancho do esquema esquerdo.

en: Units for the left padding.
gl: Unidades para o recheo esquerdo.

en: Units for the left position.
gl: Unidades para a posición esquerda.

en: Units for the maximum object height.
gl: Unidades para a altura máxima de obxecto.

en: Units for the maximum object width.
gl: Unidades para o ancho máximo de obxecto.

en: Units for the minimum object height.
gl: Unidades para a altura mínima de obxecto.

en: Units for the minimum object width.
gl: Unidades para o ancho mínimo de obxecto.

en: Units for the object height.
gl: Unidades para a altura do obxecto.

en: Units for the object width.
gl: Unidades para o ancho do obxecto.

en: Units for the right border width.
gl: Unidades para o ancho do bordo dereito.

en: Units for the right margin.
gl: Unidades para a marxe dereita.

en: Units for the right outline width.
gl: Unidades para o ancho do esquema dereito.

en: Units for the right padding.
gl: Unidades para o recheo dereito.

en: Units for the right position.
gl: Unidades para a posición dereita.

en: Units for the top border width.
gl: Unidades para o ancho do bordo superior.

en: Units for the top margin.
gl: Unidades para a marxe superior.

en: Units for the top outline width.
gl: Unidades para o ancho do esquema superior.

en: Units for the top padding.
gl: Unidades para o recheo superior.

en: Units for the top position.
gl: Unidades para a posición superior.

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown DDE error %08x
gl: Erro DDE descoñecido %08x

en: Unknown Object passed to GetObjectClassInfo
gl: Obxecto descoñecido pasado a GetObjectClassInfo

en: Unknown PNG resolution unit %d
gl: Unidade de resolución de PNG %d descoñecida

en: Unknown Property %s
gl: Propiedade descoñecida %s

en: Unknown TIFF resolution unit %d ignored
gl: A unidade de resolución de TIFF %d descoñecida foi ignorada

en: Unknown data format
gl: Formato de datos descoñecido

en: Unknown dynamic library error
gl: Erro descoñecido de biblioteca dinámica

en: Unknown encoding (%d)
gl: Codificación descoñecida (%d)

en: Unknown error %08x
gl: Erro desconocido %08x

en: Unknown exception
gl: Excepción descoñecida

en: Unknown image data format.
gl: Formato de datos de imaxe descoñecido.

en: Unknown long option '%s'
gl: Opción longa '%s' descoñecida

en: Unknown name or named argument.
gl: Nome ou argumento citado descoñecido.

en: Unknown option '%s'
gl: Opción descoñecida '%s'

en: Unmatched '{' in an entry for mime type %s.
gl: '{' non emparellado nunha entrada para o tipo mime %s.

en: Unnamed command
gl: Comando sen nome

en: Unspecified
gl: Non especificado

en: Unsupported clipboard format.
gl: Formato de portapapeis non compatíbel.

en: Unsupported theme '%s'.
gl: Tema '%s' non compatíbel.

en: Up
gl: Arriba

en: Upper case letters
gl: Maiúsculas

en: Upper case roman numerals
gl: Números romanos en maiúscula

en: Usage: %s
gl: Uso: %s

en: Use the current alignment setting.
gl: Usar a configuración de aliñamento actual.

en: Valid pointer to native data view control does not exist
gl: Non hai un punteiro válido ao control de vista de datos nativos

en: Validation conflict
gl: Conflito de validación

en: Value
gl: Valor

en: Value must be %s or higher.
gl: O valor debe ser %s ou superior.

en: Value must be %s or less.
gl: O valor debe ser %s ou inferior.

en: Value must be between %s and %s.
gl: O valor debe estar entre %s e %s.

en: Version
gl: Versión

en: Vertical alignment.
gl: Aliñamento vertical.

en: View files as a detailed view
gl: Ver os ficheiros coma unha lista detallada

en: View files as a list view
gl: Ver os ficheiros coma unha lista

en: Views
gl: Vistas

en: Waiting for IO on epoll descriptor %d failed
gl: Houbo un erro na espera de E/S no descritor epoll %d

en: Warning:
gl: Aviso:

en: Weight
gl: Peso

en: Western European (ISO-8859-1)
gl: Europeo occidental (ISO-8859-1)

en: Western European with Euro (ISO-8859-15)
gl: Europeo occidental con euro (ISO-8859-15)

en: Whether the font is underlined.
gl: Se a letra está subliñada.

en: Whole word
gl: Palabra completa

en: Whole words only
gl: Só palabras completas

en: Win32 theme
gl: Tema de Win32

en: Win32s on Windows 3.1
gl: Win32s en Windows 3.1

en: Windows Arabic (CP 1256)
gl: Windows árabe (CP 1256)

en: Windows Baltic (CP 1257)
gl: Windows báltico (CP 1257)

en: Windows Central European (CP 1250)
gl: Windows Europa Central (CP 1250)

en: Windows Chinese Simplified (CP 936) or GB-2312
gl: Windows chinés simplificado (CP 936) ou GB-2312

en: Windows Chinese Traditional (CP 950) or Big-5
gl: Windows chinés tradicional (CP 950) ou Big-5

en: Windows Cyrillic (CP 1251)
gl: Windows cirílico (CP 1251)

en: Windows Greek (CP 1253)
gl: Windows grego (CP 1253)

en: Windows Hebrew (CP 1255)
gl: Windows hebreo (CP 1255)

en: Windows Japanese (CP 932) or Shift-JIS
gl: Windows xaponés (CP 932)

en: Windows Johab (CP 1361)
gl: Windows johab (CP 1361)

en: Windows Korean (CP 949)
gl: Windows coreano (CP 949)

en: Windows Thai (CP 874)
gl: Windows tailandés (CP 874)

en: Windows Turkish (CP 1254)
gl: Windows turco (CP 1254)

en: Windows Vietnamese (CP 1258)
gl: Windows vietnamita (CP 1258)

en: Windows Western European (CP 1252)
gl: Windows Europa occidental (CP 1252)

en: Windows/DOS OEM Cyrillic (CP 866)
gl: Windows/DOS OEM cirílico (CP 866)

en: Write error on file '%s'
gl: Erro de escritura no ficheiro '%s'

en: XML parsing error: '%s' at line %d
gl: Erro de análise de XML: '%s' na liña %d

en: XPM: Malformed pixel data!
gl: XPM: Datos de píxel incorrectos!

en: XPM: incorrect colour description in line %d
gl: XPM: Descrición de cor incorrecta na liña %d

en: XPM: incorrect header format!
gl: XPM: formato de cabeceira incorrecto!

en: XPM: malformed colour definition '%s' at line %d!
gl: XPM: Definición de cor '%s' incorrecta na liña %d!

en: XPM: no colors left to use for mask!
gl: XPM: non se deixaron cores para usar na máscara!

en: XPM: truncated image data at line %d!
gl: XPM: datos de imaxe truncados na liña %d!

en: Yes
gl: Si

en: You cannot Clear an overlay that is not inited
gl: Non se pode eliminar unha superposición que non se iniciou

en: You cannot Init an overlay twice
gl: Non se pode iniciar unha superposición dúas veces

en: You cannot add a new directory to this section.
gl: Non pode engadir un novo cartafol a esta sección.

en: You have entered invalid value. Press ESC to cancel editing.
gl: Introduciu un valor non válido. Pulse ESC para cacear a edición.

en: Zoom &In
gl: A&chegar

en: Zoom &Out
gl: A&fastar

en: Zoom In
gl: Achegar

en: Zoom Out
gl: Afastar

en: Zoom to &Fit
gl: Axustar &zoom

en: Zoom to Fit
gl: Axustar zoom

en: a DDEML application has created a prolonged race condition.
gl: un aplicativo DDEML creou unha situación de posíbel inconsistencia.

en: a DDEML function was called without first calling the DdeInitialize function,
    or an invalid instance identifier
    was passed to a DDEML function.
gl: chamouse a unha función DDEML sen chamar primeiro á función DdeInitialize,
    ou un identificador de instancia incorrecto
    pasouse a unha función DDEML.

en: a client's attempt to establish a conversation has failed.
gl: fallou o intento de estabelecemento de conversación dun cliente.

en: a memory allocation failed.
gl: erro ao asignar memoria.

en: a parameter failed to be validated by the DDEML.
gl: erro ao validar un parámetro polo DDEML.

en: a request for a synchronous advise transaction has timed out.
gl: expirou unha solicitude de transacción síncrona de recomendación.

en: a request for a synchronous data transaction has timed out.
gl: expirou unha solicitude de transacción síncrona de datos.

en: a request for a synchronous execute transaction has timed out.
gl: expirou unha solicitude de transacción de execución síncrona.

en: a request for a synchronous poke transaction has timed out.
gl: expirou unha solicitude de transacción síncrona de asignación.

en: a request to end an advise transaction has timed out.
gl: expirou unha solicitude de fin de transacción de aviso.

en: a server-side transaction was attempted on a conversation
    that was terminated by the client, or the server
    terminated before completing a transaction.
gl: intentouse unha transacción no lado do servidor nunha conversa
    que foi finalizada polo cliente, ou o servidor finalizou
    antes de completar a transacción.

en: a transaction failed.
gl: erro nunha transacción.

en: an application initialized as APPCLASS_MONITOR has
    attempted to perform a DDE transaction,
    or an application initialized as APPCMD_CLIENTONLY has 
    attempted to perform server transactions.
gl: un aplicativo inicializado como APPCLASS_MONITOR tentou
    levar a cabo unha transacción DDE,
    ou un aplicativo inicializado como APPCMD_CLIENTONLY tentou
    realizar transaccións de servidor.

en: an internal call to the PostMessage function has failed.
gl: erro nunha chamada interna á función PostMessage.

en: an internal error has occurred in the DDEML.
gl: ocorreu un erro interno no DDEML.

en: an invalid transaction identifier was passed to a DDEML function.
    Once the application has returned from an XTYP_XACT_COMPLETE callback,
    the transaction identifier for that callback is no longer valid.
gl: un identificador de transacción incorrecto pasou a unha función DDEML.
    Unha vez que o aplicativo volva dende unha chamada XTYP_XACT_COMPLETE,
    o identificador da transacción para esa chamada deixa de ser válido.

en: assuming this is a multi-part zip concatenated
gl: supoñendo que isto é un ficheiro zip con varias partes concatenadas

en: attempt to change immutable key '%s' ignored.
gl: intento de cambiar a clave inmutábel '%s', ignorado.

en: bad arguments to library function
gl: argumentos incorrectos para a función de biblioteca

en: bad signature
gl: sinatura incorrecta

en: bad zipfile offset to entry
gl: desprazamento incorrecto de ficheiro zip á entrada

en: binary
gl: binario

en: bold
gl: grosa

en: buffer is too small for Windows directory.
gl: o búfer é pequeno de máis para o cartafol de Windows.

en: build %lu
gl: compilar %lu

en: can't close file '%s'
gl: non se puido pechar o ficheiro '%s'

en: can't close file descriptor %d
gl: non se pode pechar descritor de ficheiro %d

en: can't commit changes to file '%s'
gl: non se poden remitir os cambios ao ficheiro '%s'

en: can't create file '%s'
gl: non se puido crear o ficheiro '%s'

en: can't delete user configuration file '%s'
gl: non se puido eliminar o ficheiro de configuración de usuario '%s'

en: can't determine if the end of file is reached on descriptor %d
gl: non se pode determinar se se chegou ao final do ficheiro no descritor %d

en: can't execute '%s'
gl: non se puido executar '%s'

en: can't find central directory in zip
gl: non é posíbel atopar o cartafol central en zip

en: can't find length of file on file descriptor %d
gl: non se atopa lonxitude do ficheiro no descritor %d

en: can't find user's HOME, using current directory.
gl: non se puido atopar o CARTAFOL INICIAL do usuario, usarase o cartafol actual.

en: can't flush file descriptor %d
gl: non é posíbel baleirar o descritor de ficheiro %d

en: can't get seek position on file descriptor %d
gl: non se pode atopar a posición do descritor de ficheiro %d

en: can't load any font, aborting
gl: non se pode cargar ningún tipo de letra, cancelando

en: can't open file '%s'
gl: non se puido abrir o ficheiro '%s'

en: can't open global configuration file '%s'.
gl: non se puido abrir o ficheiro de configuración global '%s'.

en: can't open user configuration file '%s'.
gl: non se puido abrir o ficheiro de configuración de usuario '%s'.

en: can't open user configuration file.
gl: non se puido abrir o ficheiro de configuración de usuario.

en: can't re-initialize zlib deflate stream
gl: non é posíbel reinicializar o fluxo de compresión de zlib

en: can't re-initialize zlib inflate stream
gl: non é posíbel reinicializar o fluxo de descompresión de zlib

en: can't read from file descriptor %d
gl: non é posíbel ler dende o descritor de ficheiro %d

en: can't remove file '%s'
gl: non se puido eliminar o ficheiro '%s'

en: can't remove temporary file '%s'
gl: non se puido eliminar o ficheiro temporal '%s'

en: can't seek on file descriptor %d
gl: non é posíbel buscar no descritor de ficheiro %d

en: can't write buffer '%s' to disk.
gl: non se pode escribir o búfer '%s' no disco.

en: can't write to file descriptor %d
gl: non é posíbel escribir no descritor de ficheiro %d

en: can't write user configuration file.
gl: non se puido escribir o ficheiro de configuración do usuario.

en: checksum error
gl: erro na suma de verificación

en: checksum failure reading tar header block
gl: erro na suma de comprobación ao ler o bloque de cabeceira de tar

en: compression error
gl: erro de compresión

en: conversion to 8-bit encoding failed
gl: fallou a conversión á codificación de 8 bits

en: date
gl: data

en: decompression error
gl: erro de descompresión

en: default
gl: predeterminado

en: double
gl: dobre

en: dump of the process state (binary)
gl: envorcado do estado do proceso (binario)

en: eighteenth
gl: décimo oitavo

en: eighth
gl: oitavo

en: eleventh
gl: décimo primeiro

en: entry '%s' appears more than once in group '%s'
gl: a entrada '%s' aparece máis de unha vez no grupo '%s'

en: error in data format
gl: erro no formato dos datos

en: error opening '%s'
gl: erro ao abrir '%s'

en: error opening file
gl: erro ao abrir o ficheiro

en: error reading zip central directory
gl: erro ao ler o cartafol central de zip

en: error reading zip local header
gl: erro ao ler a cabeceira local de zip

en: error writing zip entry '%s': bad crc or length
gl: erro ao escribir a entrada de zip '%s': crc ou lonxitude incorrectos

en: failed to flush the file '%s'
gl: erro ao baleirar a memoria do ficheiro '%s'

en: fifteenth
gl: décimo quinto

en: fifth
gl: quinto

en: file '%s', line %d: '%s' ignored after group header.
gl: ficheiro '%s', liña %d: '%s' ignorada despois de cabeceira de grupo.

en: file '%s', line %d: '=' expected.
gl: ficheiro '%s', liña %d: '=' esperado.

en: file '%s', line %d: key '%s' was first found at line %d.
gl: ficheiro '%s', liña %d: clave '%s' foi atopada por primeira vez na liña %d.

en: file '%s', line %d: value for immutable key '%s' ignored.
gl: ficheiro '%s', liña %d: valor para clave inmutábel '%s' ignorado.

en: file '%s': unexpected character %c at line %d.
gl: ficheiro '%s': caracter inesperado %c na liña %d.

en: files
gl: ficheiros

en: first
gl: primeiro

en: font size
gl: tamaño de letra

en: fourteenth
gl: décimo cuarto

en: fourth
gl: cuarto

en: generate verbose log messages
gl: xerar mensaxes de rexistro detalladas

en: image
gl: imaxe

en: incomplete header block in tar
gl: bloque de cabeceira incompleto en tar

en: incorrect event handler string, missing dot
gl: cadea manexadora de evento incorrecta, falta o punto

en: incorrect size given for tar entry
gl: tamaño de entrada tar incorrecto

en: invalid data in extended tar header
gl: datos incorrectos na cabeceira extendida de tar

en: invalid message box return value
gl: valor de retorno incorrecto da caixa de correo

en: invalid zip file
gl: ficheiro zip incorrecto

en: italic
gl: cursiva

en: light
gl: clara

en: locale '%s' cannot be set.
gl: non se pode estabelecer configuración rexional '%s'.

en: midnight
gl: media noite

en: nineteenth
gl: décimo noveno

en: ninth
gl: noveno

en: no DDE error.
gl: non hai erro DDE.

en: no error
gl: sen erros

en: no fonts found in %s, using builtin font
gl: non se atoparon tipos de letra en %s, utilizarase un tipo de letra integrado

en: noname
gl: sen nome

en: noon
gl: mediodía

en: not implemented
gl: sen implementar

en: num
gl: núm

en: objects cannot have XML Text Nodes
gl: os obxectos non poden ter nodos de texto XML

en: out of memory
gl: sen memoria

en: process context description
gl: descrición do contexto do proceso

en: rawctrl
gl: ctrl

en: read error
gl: erro de lectura

en: reading zip stream (entry %s): bad crc
gl: lendo o fluxo de zip (entrada %s): crc incorrecto

en: reading zip stream (entry %s): bad length
gl: lendo o fluxo de zip (entrada %s): lonxitude incorrecta

en: reentrancy problem.
gl: problema de reentrada.

en: second
gl: segundo

en: seek error
gl: erro de busca

en: seventeenth
gl: décimo sétimo

en: seventh
gl: sétimo

en: shift
gl: maiús.

en: show this help message
gl: amosar esta mensaxe de axuda

en: sixteenth
gl: décimo sexto

en: sixth
gl: sexto

en: specify display mode to use (e.g. 640x480-16)
gl: especifique a resolución da pantalla (ex.: 640x480-16)

en: specify the theme to use
gl: especifique o tema que vai usar

en: standard/circle
gl: estándar/círculo

en: standard/circle-outline
gl: estándar/contorno circular

en: standard/diamond
gl: estándar/rombo

en: standard/square
gl: estándar/cadrado

en: standard/triangle
gl: estándar/triángulo

en: stored file length not in Zip header
gl: a lonxitude do ficheiro almacenado non está na cabeceira de zip

en: str
gl: cadea

en: strikethrough
gl: riscado

en: tar entry not open
gl: non se abríu a entrada tar

en: tenth
gl: décimo

en: the response to the transaction caused the DDE_FBUSY bit to be set.
gl: a resposta á transacción causou que se activase o bit de DDE_FBUSY.

en: third
gl: terceiro

en: thirteenth
gl: décimo terceiro

en: today
gl: hoxe

en: tomorrow
gl: mañá

en: trailing backslash ignored in '%s'
gl: ignorouse a barra invertida sobrante en '%s'

en: twelfth
gl: décimo segundo

en: twentieth
gl: vixésimo

en: underlined
gl: subliñado

en: unexpected " at position %d in '%s'.
gl: " inesperado na posición %d en '%s'.

en: unexpected end of file
gl: fin de ficheiro inesperado

en: unknown
gl: descoñecido

en: unknown class %s
gl: clase %s descoñecida

en: unknown error
gl: erro descoñecido

en: unknown error (error code %08x).
gl: erro descoñecido (código de erro %08x).

en: unknown seek origin
gl: orixe de busca descoñecido

en: unknown-%d
gl: descoñecido-%d

en: unnamed
gl: sen nome

en: unnamed%d
gl: sen nome%d

en: unsupported Zip compression method
gl: método de compresión Zip non compatíbel

en: using catalog '%s' from '%s'.
gl: empregando catálogo '%s' de '%s'.

en: write error
gl: erro de escritura

en: wxGetTimeOfDay failed.
gl: Fallou wxGetTimeOfDay.

en: wxPrintout::GetPageInfo gives a null maxPage.
gl: wxPrintout::GetPageInfo dá un valor nulo de maxPage.

en: wxWidget control pointer is not a data view pointer
gl: o punteiro de contol de wxWidget non é un punteiro de vista de datos

en: wxWidget's control not initialized.
gl: Non se iniciou o control de wxWidget.

en: wxWidgets could not open display for '%s': exiting.
gl: wxWidgets non puido abrir a visualización para '%s': saíndo.

en: wxWidgets could not open display. Exiting.
gl: wxWidgets non puido abrir a visualización. Saíndo.

en: yesterday
gl: onte

en: zlib error %d
gl: erro de zlib %d
