wxWidgets 3.0 - en to sq translation catalogue (877 entries)

en: 
    Please send this report to the program maintainer, thank you!
sq: 
    Ju lutem dërgojani këtë raport mirëmbajtësit të programit, falemnderit!

en:               Thank you and we're sorry for the inconvenience!
sq:               Falemnderit dhe na vjen keq për këtë rast!

en:  (error %ld: %s)
sq:  (gabim %ld: %s)

en:  Preview
sq:  Paraparje

en: #10 Envelope, 4 1/8 x 9 1/2 in
sq: Zarf #10, 4 1/8 x 9 1/2 inç

en: #11 Envelope, 4 1/2 x 10 3/8 in
sq: Zarf #11, 4 1/2 x 10 3/8 inç

en: #12 Envelope, 4 3/4 x 11 in
sq: Zarf #12, 4 3/4 x 11 inç

en: #14 Envelope, 5 x 11 1/2 in
sq: Zarf #14, 5 x 11 1/2 inç

en: #9 Envelope, 3 7/8 x 8 7/8 in
sq: Zarf #9, 3 7/8 x 8 7/8 inç

en: %i of %i
sq: %i nga %i

en: %s (or %s)
sq: %s (ose %s)

en: %s Error
sq: %s Gabim

en: %s Information
sq: %s Të dhëna

en: %s Warning
sq: %s Sinjalizim

en: %s files (%s)|%s
sq: %s kartela (%s)|%s

en: &About
sq: &Rreth

en: &Actual Size
sq: Madhësi &Faktike

en: &Apply
sq: &Zbato

en: &Arrange Icons
sq: &Sistemo Ikona

en: &Back
sq: &Prapa

en: &Bold
sq: &Të trasha

en: &Cancel
sq: &Anulo

en: &Cascade
sq: &Ujvarë

en: &Clear
sq: &Pastro

en: &Close
sq: &Mbyll

en: &Copy
sq: &Kopjo

en: &Debug report preview:
sq: Paraparjeje raporti &"Debug":

en: &Delete
sq: &Fshij

en: &Details
sq: &Hollësi

en: &Down
sq: &Poshtë

en: &File
sq: &Kartelë

en: &Find
sq: &Gjej

en: &Finish
sq: &Përfundo

en: &Font family:
sq: &Familje gërmash:

en: &Forward
sq: &Përpara

en: &Help
sq: &Ndihmë

en: &Home
sq: &Hyrje

en: &Index
sq: &Tregues

en: &Italic
sq: &Të pjerrta

en: &Log
sq: &Regjistrim

en: &Move
sq: &Zhvendos

en: &New
sq: I &ri

en: &Next
sq: &Pasuesi

en: &Next >
sq: &Pasuesi >

en: &Next Tip
sq: Këshilla &Pasuese

en: &No
sq: &Jo

en: &Notes:
sq: &Shënime:

en: &Open...
sq: &Hap...

en: &Paste
sq: &Ngjit

en: &Preferences
sq: &Parapëlqime

en: &Previous
sq: &I mëparshmi

en: &Print...
sq: &Shtyp...

en: &Properties
sq: &Veti

en: &Quit
sq: &Lër

en: &Redo
sq: &Ribëj

en: &Redo
sq: &Ribëj

en: &Replace
sq: &Zëvendëso

en: &Restore
sq: &Rikthe

en: &Save
sq: &Ruaj

en: &Show tips at startup
sq: &Shfaq ndihmëza në nisje

en: &Size
sq: &Madhësi

en: &Stop
sq: &Ndal

en: &Style:
sq: &Stil:

en: &Underline
sq: &Nënvijë

en: &Undo
sq: &Zhbëj

en: &Undo
sq: &Zhbëj

en: &Unindent
sq: &Jo më jashtë

en: &Up
sq: &Sipër

en: &Weight:
sq: &Lartësi:

en: &Window
sq: &Dritare

en: &Yes
sq: &Po

en: '%s' has extra '..', ignored.
sq: '%s' ka '..' ekstra, u shpërfill.

en: '%s' is invalid
sq: '%s' është e mangët

en: '%s' is not a correct numeric value for option '%s'.
sq: '%s' s'është vlerë numerike e saktë për mundësinë '%s'.

en: '%s' is not a valid message catalog.
sq: '%s' nuk është një katalog  i vlefshëm mesazhesh.

en: '%s' is probably a binary buffer.
sq: '%s' mbase është shtytëz dyore.

en: '%s' should be numeric.
sq: '%s' duhet të ishte numerik.

en: '%s' should only contain ASCII characters.
sq: '%s' do të duhej të përmbante vetëm shenja ASCII.

en: '%s' should only contain alphabetic characters.
sq: '%s' do të duhej të përmbante vetëm gërma abc-je.

en: '%s' should only contain alphabetic or numeric characters.
sq: '%s' do të duhej të përmbante vetëm gërma abc-je ose numra.

en: (Help)
sq: (Ndihmë)

en: (bookmarks)
sq: (faqerojtësa)

en: 10 x 11 in
sq: 10 x 11 inç

en: 10 x 14 in
sq: 10 x 14 inç

en: 11 x 17 in
sq: 11 x 17 inç

en: 12 x 11 in
sq: 12 x 11 inç

en: 15 x 11 in
sq: 15 x 11 inç

en: 6 3/4 Envelope, 3 5/8 x 6 1/2 in
sq: Zarf 6 3/4, 3 5/8 x 6 1/2 inç

en: 9 x 11 in
sq: 9 x 11 inç

en: : file does not exist!
sq: : kartela nuk ekziston!

en: : unknown charset
sq: : gërma të panjohura

en: : unknown encoding
sq: : kodim i panjohur

en: < &Back
sq: < &Prapa

en: <b><i>Bold italic face.</i></b><br>
sq: <b><i>Gërma të pjerrëta të trasha.</i></b><br>

en: <b><i>bold italic <u>underlined</u></i></b><br>
sq: <b><i>të pjerrëta të trasha <u>të nënvizuara</u></i></b><br>

en: <b>Bold face.</b>
sq: <b>Gërma të trasha.</b>

en: <i>Italic face.</i>
sq: <i>Gërma të pjerrëta.</i>

en: A debug report has been generated in the directory
sq: Është prodhuar një raport diagnostikimi te drejtoria

en: A non empty collection must consist of 'element' nodes
sq: Një grumbullim jo bosh duhet të përbëhet nga nyje 'elementësh'

en: A3 Extra 322 x 445 mm
sq: A3 Ekstra 322 x 445 mm

en: A3 Extra Transverse 322 x 445 mm
sq: EkA3 Ekstra Transverse 322 x 445 mm

en: A3 Rotated 420 x 297 mm
sq: A3 e Rrotulluar 420 x 297 mm

en: A3 sheet, 297 x 420 mm
sq: Fletë A3, 297 x 420 mm

en: A4 Extra 9.27 x 12.69 in
sq: A4 Ekstra 9.27 x 12.69 inç

en: A4 Rotated 297 x 210 mm
sq: A4 e Rrotulluar 297 x 210 mm

en: A4 sheet, 210 x 297 mm
sq: Fletë A4, 210 x 297 mm

en: A4 small sheet, 210 x 297 mm
sq: Fletë e vogël A4, 210 x 297 mm

en: A5 Extra 174 x 235 mm
sq: A5 Ekstra 174 x 235 mm

en: A5 Rotated 210 x 148 mm
sq: A5 e Rrotulluar 210 x 148 mm

en: A5 sheet, 148 x 210 mm
sq: Fletë A5, 148 x 210 mm

en: A6 Rotated 148 x 105 mm
sq: A6 e Rrotulluar 148 x 105 mm

en: Add
sq: Shto

en: Add current page to bookmarks
sq: Shto te faqerojtësit faqen e çastit

en: Add to custom colours
sq: Shto tek ngjyra vetjake

en: AddToPropertyCollection called w/o valid adder
sq: AddToPropertyCollection u thirr pa shtues të vlefshëm

en: Adding book %s
sq: Po shtoj libër %s

en: Align Left
sq: Vendos Majtas

en: Align Right
sq: Vendos Djathtas

en: All
sq: Tërë

en: All files (%s)|%s
sq: Tërë kartelat (%s)|%s

en: All files (*)|*
sq: Tërë kartelat (*)|*

en: All files (*.*)|*.*
sq: Tërë kartelat (*.*)|*.*

en: Already dialling ISP.
sq: Jam tashmë duke provuar numrin e ISP-së

en: Append log to file '%s' (choosing [No] will overwrite it)?
sq: Ta var regjistrimin te kartela '%s' (duke zgjedhur [Jo] do të mbishkruhet)?

en: Arabic (ISO-8859-6)
sq: Arabe (ISO-8859-6)

en: Attributes
sq: Atribute

en: B4 (JIS) Rotated 364 x 257 mm
sq: B4 (JIS) e Rrotulluar 364 x 257 mm

en: B4 Envelope, 250 x 353 mm
sq: Zarf B4, 250 x 353 mm

en: B4 sheet, 250 x 354 mm
sq: Fletë B4, 250 x 354 mm

en: B5 (ISO) Extra 201 x 276 mm
sq: B5 (ISO) Ekstra 201 x 276 mm

en: B5 (JIS) Rotated 257 x 182 mm
sq: B5 (JIS) e Rrotulluar 257 x 182 mm

en: B5 Envelope, 176 x 250 mm
sq: Zarf B5, 176 x 250 mm

en: B5 sheet, 182 x 257 millimeter
sq: Fletë B5, 182 x 257 milimetra

en: B6 (JIS) Rotated 182 x 128 mm
sq: B6 (JIS) e Rrotulluar 182 x 128 mm

en: B6 Envelope, 176 x 125 mm
sq: Zarf B6, 176 x 125 mm

en: BMP: Couldn't allocate memory.
sq: BMP: S'sigurova dot kujtesë.

en: BMP: Couldn't save invalid image.
sq: BMP: S'ruajta dot pamje të mangët.

en: BMP: Couldn't write RGB color map.
sq: BMP: S'shkruajta dot ngjyrash RGB.

en: BMP: Couldn't write data.
sq: BMP: S'shkruajta dot të dhëna.

en: BMP: Couldn't write the file (Bitmap) header.
sq: BMP: S'shkruajta dot krye kartele (Bitmap).

en: BMP: Couldn't write the file (BitmapInfo) header.
sq: BMP: S'shkruajta dot krye kartele (BitmapInfo).

en: BMP: wxImage doesn't have own wxPalette.
sq: BMP: wxImage nuk ka wxPalette të vetën.

en: Baltic (ISO-8859-13)
sq: Baltike (ISO-8859-13)

en: Baltic (old) (ISO-8859-4)
sq: Baltike (të vjetra) (ISO-8859-4)

en: Bold
sq: Të trasha

en: Bottom margin (mm):
sq: Mënjanë poshtë (mm):

en: C sheet, 17 x 22 in
sq: Fletë C, 17 x 22 inç

en: C&lear
sq: Pa&stro

en: C&olour:
sq: N&gjyrë:

en: C3 Envelope, 324 x 458 mm
sq: Zarf C3, 324 x 458 mm

en: C4 Envelope, 229 x 324 mm
sq: Zarf C4, 229 x 324 mm

en: C5 Envelope, 162 x 229 mm
sq: Zarf C5, 162 x 229 mm

en: C6 Envelope, 114 x 162 mm
sq: Zarf C6, 114 x 162 mm

en: C65 Envelope, 114 x 229 mm
sq: Zarf C65, 114 x 229 mm

en: CHM handler currently supports only local files!
sq: Trajtuesi CHM, për çastin, mbulon vetëm kartela vendore!

en: Can't &Undo
sq: S'mund të &Zhbëj

en: Can't close registry key '%s'
sq: S'mbyll dot kyç regjistri '%s'

en: Can't copy values of unsupported type %d.
sq: S'kopjoj dot vlera tipi të pambuluar %d.

en: Can't create registry key '%s'
sq: S'krijoj dot kyç regjistri '%s'

en: Can't create thread
sq: S'krijoj dot rrjedhë

en: Can't create window of class %s
sq: S'krijoj dot dritare klase %s

en: Can't delete key '%s'
sq: S'fshij dot kyç '%s'

en: Can't delete the INI file '%s'
sq: S'fshij dot kartelën INI '%s'

en: Can't delete value '%s' from key '%s'
sq: S'fshij dot vlerë '%s' prej kyçit '%s'

en: Can't enumerate subkeys of key '%s'
sq: S'numërtoj dot nënkyça të kyçit '%s'

en: Can't enumerate values of key '%s'
sq: S'numërtoj dot vlera kyçi '%s'

en: Can't export value of unsupported type %d.
sq: S'kopjoj dot vlera tipi të pambuluar %d.

en: Can't find current position in file '%s'
sq: S'gjej dot vendodhjen e çastit te kartela '%s'

en: Can't get info about registry key '%s'
sq: S'arrij të kem të dhëna rreth kyçi regjistrash '%s'

en: Can't initialize zlib deflate stream.
sq: S'gatis dot rrymë zlib "deflate".

en: Can't initialize zlib inflate stream.
sq: S'gatis dot rrymë zlib "inflate".

en: Can't open registry key '%s'
sq: S'hap dot kyç regjistri '%s'

en: Can't read inflate stream: unexpected EOF in underlying stream.
sq: S'lexoj dot rrymë "inflate": EOF i paoritur nën rrymën.

en: Can't read value of '%s'
sq: S'lexoj dot vlerën e '%s'

en: Can't read value of key '%s'
sq: S'lexoj dot vlerë kyçi '%s'

en: Can't save image to file '%s': unknown extension.
sq: S'ruaj dot pamje te kartela '%s': zgjatim i panjohur.

en: Can't save log contents to file.
sq: S'ruaj dot përmbajtje regjistrimi te kartelë.

en: Can't set thread priority
sq: S'caktoj dot përparësi rrjedhe

en: Can't set value of '%s'
sq: S'caktoj dot vlerë të '%s'

en: Cancel
sq: Anulo

en: Cannot create mutex.
sq: S'krijoj dot mutex.

en: Cannot enumerate files '%s'
sq: Nuk numërtoj dot kartela '%s'

en: Cannot enumerate files in directory '%s'
sq: Nuk numërtoj dot kartela në drejtori '%s'

en: Cannot find active dialup connection: %s
sq: S'gjej dot lidhje "dialup" vepruese: %s

en: Cannot find the location of address book file
sq: S'gjej dot vendin e kartelës së librit të vendndodhjeve

en: Cannot get priority range for scheduling policy %d.
sq: S'arrij të kem përparësi intervali për planifikim rregulli %d.

en: Cannot get the hostname
sq: S'arrij të kem strehëemër

en: Cannot get the official hostname
sq: S'marr dot emërstrehë zyrtare

en: Cannot hang up - no active dialup connection.
sq: S'mbyll dot gjë - s'ka lidhje "dialup" vepruese

en: Cannot initialize OLE
sq: S'gatis dot OLE

en: Cannot load icon from '%s'.
sq: S'ngarkoj dot ikonë prej '%s'.

en: Cannot load resources from file '%s'.
sq: S'ngarkoj dot burime prej kartele '%s'.

en: Cannot open HTML document: %s
sq: S'hap dot dokument HTML: %s

en: Cannot open HTML help book: %s
sq: S'hap dot libër HTML ndihme: %s

en: Cannot open contents file: %s
sq: S'hap dot kartelë përmbajtjeje: %s

en: Cannot open file for PostScript printing!
sq: S'hap dot kartelë për shtypje PostScript!

en: Cannot open index file: %s
sq: S'hap dot kartelë treguesi: %s

en: Cannot print empty page.
sq: S'shtyp dot faqe bosh.

en: Cannot read typename from '%s'!
sq: S'lexoj dot tip emri prej '%s'!

en: Cannot retrieve thread scheduling policy.
sq: S'arrij të kem rregull planifikimi rrjedhe.

en: Cannot start thread: error writing TLS.
sq: Nuk filloj dot rrjedhë: gabim në shkrimin e TLS.

en: Cannot suspend thread %lu
sq: S'pushoj dot rrjedhën %lu

en: Cannot wait for thread termination
sq: Nuk pres dot për përfundim rrjedhe

en: Case sensitive
sq: Siç është shkruajtur

en: Celtic (ISO-8859-14)
sq: Kelte (ISO-8859-14)

en: Centered
sq: Në qendër

en: Central European (ISO-8859-2)
sq: Europiane Qendrore (ISO-8859-2)

en: Choose ISP to dial
sq: Zgjidhni ISP për t'i rënë numrit

en: Choose colour
sq: Zgjidhni ngjyrë

en: Choose font
sq: Zgjidhni gërma

en: Cl&ose
sq: MB&yll

en: Clear the log contents
sq: Pastro përmbajtje regjistrimesh

en: Click to cancel the font selection.
sq: Klikoni për anulim përzgjedhje gërmash.

en: Click to confirm the font selection.
sq: KLikoni për ripohim përzgjedhje gërmash.

en: Close
sq: Mbyll

en: Close All
sq: Mbyll Tërë

en: Close this window
sq: Mbyll këtë dritare

en: Compressed HTML Help file (*.chm)|*.chm|
sq: Kartelë e ngjeshur HTML ndihme HTML (*.chm)|*.chm|

en: Computer
sq: Kompjuter

en: Config entry name cannot start with '%c'.
sq: Emër zëri formësimi nuk mund të fillojë me '%c'.

en: Confirm
sq: Ripohoni

en: Confirm registry update
sq: Ripohoni përditësim regjistri

en: Connecting...
sq: Po lidhem...

en: Contents
sq: Përmbajtje

en: Conversion to charset '%s' doesn't work.
sq: Shndërrimi në gërmat '%s' nuk funksionon.

en: Copied to clipboard:"%s"
sq: Kopjuar në të papastër:"%s"

en: Copies:
sq: Kopje:

en: Could not create temporary file '%s'
sq: Nuk krijova dot kartelë të përkohshme '%s'

en: Could not extract %s into %s: %s
sq: Nuk përftova dot %s te %s: %s

en: Could not find tab for id
sq: S'gjeta dot skedë për id

en: Could not locate file '%s'.
sq: S'dallova dot kartelën '%s'.

en: Could not start document preview.
sq: S'nisa dot paraparje dokumenti

en: Could not start printing.
sq: S'nisa dot shpërnguljen e kartelës

en: Could not transfer data to window
sq: S'shpërngula dot të dhëna te dritare

en: Couldn't add an image to the image list.
sq: S'shtova dot pamje te lista e pamjeve.

en: Couldn't find symbol '%s' in a dynamic library
sq: S'gjeta dot simbol '%s' në një librari dinamike

en: Couldn't load a PNG image - file is corrupted or not enough memory.
sq: S'ngarkova dot pamje PNG - kartela është e dëmtuar ose kujtesë e pamjaftueshme.

en: Couldn't load sound data from '%s'.
sq: S'ngarkova dot të dhëna tingujsh prej '%s'.

en: Couldn't open audio: %s
sq: S'hapa dot audio: %s

en: Couldn't register clipboard format '%s'.
sq: Nuk njoh dot format kartele pamjeje për kartelën '%s'

en: Couldn't release a mutex
sq: S'munda të lëshoj mutex

en: Couldn't retrieve information about list control item %d.
sq: S'arrita të marr të dhëna rreth objekti kontrolli liste %d.

en: Couldn't save PNG image.
sq: S'ruajta dot pamje PNG.

en: Couldn't terminate thread
sq: S'përfundova dot rrjedhën

en: Create directory
sq: Krijoni drejtori

en: Create new directory
sq: Krijoni drejtori të re

en: Cu&t
sq: P&ri

en: Current directory:
sq: Drejtoria e çastit:

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
sq: Cirilike, (ISO-8859-5)

en: D sheet, 22 x 34 in
sq: Fletë D, 22 x 34 inç

en: DIB Header: Encoding doesn't match bitdepth.
sq: Titull DIB: Kodimi nuk përputhet me "bitdepth".

en: DIB Header: Image height > 32767 pixels for file.
sq: Titull DIB: Lartësi pamjeje > 32767 piksela për kartelë.

en: DIB Header: Image width > 32767 pixels for file.
sq: Titull DIB: Gjerësi Pamjeje > 32767 piksela për kartelë.

en: DIB Header: Unknown bitdepth in file.
sq: Titull DIB: "Bitdepth" i panjohur në kartelë.

en: DIB Header: Unknown encoding in file.
sq: Titull DIB: Kodim i panjohur në kartelë.

en: DL Envelope, 110 x 220 mm
sq: Zarf DL, 110 x 220 mm

en: Debug report "%s"
sq: Raport diagnostikimi "%s"

en: Debug report couldn't be created.
sq: S'u krijua dot raport diagnostikimi.

en: Debug report generation has failed.
sq: Bërja e një raporti diagnostikimi dështoi.

en: Decorative
sq: Zbukures(e)

en: Default encoding
sq: Kodim parazgjedhje

en: Default printer
sq: Shtypës parazgjedhje

en: Delete item
sq: Fshij objekt

en: Deleted stale lock file '%s'.
sq: Fshiva kartelë kyçjeje '%s' të ndenjur .

en: Dial up functions are unavailable because the remote access service (RAS) is not installed on this machine. Please install it.
sq: Nuk janë të mundshëm funksione "dial up" sepse shërbimi i hyrjes në largësi (RAS) nuk është i instaluar në këtë makinë. Ju lutem instalojeni.

en: Did you know...
sq: E dinit se...

en: Directories
sq: Drejtori

en: Directory '%s' couldn't be created
sq: S'krijohej dot drejtoria '%s'

en: Directory does not exist
sq: Drejtoria nuk ekziston

en: Directory doesn't exist.
sq: Drejtoria nuk ekziston!

en: Display all index items that contain given substring. Search is case insensitive.
sq: Shfaq tërë zërat e treguesit që përmbajnë nënvargun e dhënë. Kërkim ashtu si është shkruajtur.

en: Display options dialog
sq: Dialog mundësish paraqitjeje

en: Do you want to overwrite the command used to %s files with extension "%s" ?
    Current value is 
    %s, 
    New value is 
    %s %1
sq: Doni të mbishkruhet urdhri i përdorur mbi kartelat %s me zgjatim "%s" ?
    Vlera e çastit është 
    %s, 
    Vlera e re është 
    %s %1

en: Don't Save
sq: Mos Ruaj

en: Done
sq: Përmbushur

en: Done.
sq: Kryer.

en: Double Japanese Postcard Rotated 148 x 200 mm
sq: Kartolinë Japoneze Dyshe e Rrotulluar 148 x 200 mm

en: Doubly used id : %d
sq: Id i përdorur dy herë : %d

en: Down
sq: Poshtë

en: E sheet, 34 x 44 in
sq: Fletë E, 34 x 44 inç

en: Edit item
sq: Përpunoni objekt

en: Enter command to open file "%s":
sq: Jepni një urdhër për hapjen e kartelës "%s":

en: Entries found
sq: U gjetën zëra

en: Envelope Invite 220 x 220 mm
sq: Zarf Ftese 220 x 220 mm

en: Environment variables expansion failed: missing '%c' at position %u in '%s'.
sq: Dështoi zgjerimi i ndryshoreve të mjedisit: mungon '%c' në vendin %u te '%s'.

en: Error
sq: Gabim

en: Error creating directory
sq: Gabim në krijim drejtorie

en: Error reading config options.
sq: Gabim në lexim mundësish formësimi.

en: Error saving user configuration data.
sq: Gabim gjatë ruajtjes së të dhënave formësimi të përdoruesit.

en: Error:
sq: Gabim:

en: Execution of command '%s' failed
sq: Përmbushja e urdhrit '%s' dështoi

en: Execution of command '%s' failed with error: %ul
sq: Përmbushja e urdhrit '%s' dështoi me gabim: %ul

en: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 in
sq: Ekzekutive, 7 1/4 x 10 1/2 inç

en: Exporting registry key: file "%s" already exists and won't be overwritten.
sq: Po eksportoj kyç regjistri: kartela "%s" ekziston tashmë dhe s'do të mbishkruhet.

en: Extended Unix Codepage for Japanese (EUC-JP)
sq: Kodim i Zgjeruar Unix për Japonishten (EUC-JP)

en: Extraction of '%s' into '%s' failed.
sq: Përftimi i '%s' te '%s' dështoi.

en: Failed to access lock file.
sq: Dështova në futjen te kartelë kyçjeje.

en: Failed to change video mode
sq: Dështova në ndryshimin e mënyrës video

en: Failed to clean up debug report directory "%s"
sq: Dështova në pastrimin e drejtorisë "%s" të raporteve të diagnostikimit

en: Failed to close file handle
sq: Dështova të mbyll trajtues kartele

en: Failed to close lock file '%s'
sq: Dështova në mbylljen e kartele kyçjeje '%s'

en: Failed to close the clipboard.
sq: Dështova në mbylljen e të papastrës.

en: Failed to connect: missing username/password.
sq: Lidhja dështoi: mungon emër përdoruesi/fjalëkalim

en: Failed to connect: no ISP to dial.
sq: Lidhja dështoi: pa ISP për thirrje.

en: Failed to copy registry value '%s'
sq: Dështova në kopjim vlere regjistri '%s'

en: Failed to copy the contents of registry key '%s' to '%s'.
sq: Dështova në kopjimin e përmbajtjes së kyçit të regjistrit '%s' te '%s'.

en: Failed to copy the file '%s' to '%s'
sq: Dështova në kopjimin e kartelës '%s' te '%s'

en: Failed to copy the registry subkey '%s' to '%s'.
sq: Dështova në kopjimin e nënkyçi regjistri '%s' si '%s'.

en: Failed to create DDE string
sq: Dështova në krijim vargu DDE

en: Failed to create MDI parent frame.
sq: Dështova në krijim kornize prind MDI.

en: Failed to create a temporary file name
sq: Dështova në krijimin e emrit të kartelës së përkohshme

en: Failed to create an anonymous pipe
sq: Dështova në krijim pipe të paemërt

en: Failed to create connection to server '%s' on topic '%s'
sq: Dështova në krijimin e lidhjes me shërbyesin '%s' mbi temën '%s'

en: Failed to create cursor.
sq: Dështova në krijim kursori.

en: Failed to create directory "%s"
sq: Dështova në krijim drejtorie "%s"

en: Failed to create directory '%s'
    (Do you have the required permissions?)
sq: Dështova në krijimin e drejtorisë '%s'
    (I keni lejet e domosdoshme?)

en: Failed to create registry entry for '%s' files.
sq: Dështova në krijim zëri regjistri për kartela '%s'.

en: Failed to create the standard find/replace dialog (error code %d)
sq: Dështova në krijimin e dialogut standard gjej/zëvendëso (kod gabimi %d)

en: Failed to display HTML document in %s encoding
sq: Dështova në paraqitje dokumenti HTML në kodimin %s

en: Failed to empty the clipboard.
sq: Dështova në zbrazjen e së papastrës.

en: Failed to enumerate video modes
sq: Dështova në numërtim mënyrash video

en: Failed to establish dialup connection: %s
sq: Dështova nq vendosje lidhjeje "dialup": %s

en: Failed to execute '%s'
sq: Dështova në kryerjen e '%s'

en: Failed to execute curl, please install it in PATH.
sq: Dështova në përmbushje "curl"-i, ju lutem instalojeni në PATH.

en: Failed to get ISP names: %s
sq: Dështova në marrje emrash ISP-sh: %s

en: Failed to get data from the clipboard
sq: Dështova në marrje të dhënash nga e papastra

en: Failed to get the local system time
sq: Dështova në pasjen e kohës vendore të sistemit

en: Failed to get the working directory
sq: Dështova në marrjen e drejtorisë së punës

en: Failed to initialize GUI: no built-in themes found.
sq: Dështova në gatitje GUI: brenda s'u gjetën tema.

en: Failed to initialize MS HTML Help.
sq: Dështova në gatitjen e Ndihmës MS HTML.

en: Failed to initialize OpenGL
sq: Dështova në gatitjen e OpeGL-it.

en: Failed to inspect the lock file '%s'
sq: Dështova në inspektimin e kartele kyçjeje '%s'

en: Failed to join a thread, potential memory leak detected - please restart the program
sq: Dështova në bashkimin me një rrjedhë, u zbulua rrjedhje potenciale kujtese - ju lutem rinisni programin

en: Failed to kill process %d
sq: Dështova në asgjësim procesi %d

en: Failed to load metafile from file "%s".
sq: Dështova në ngarkim metafile prej kartelës "%s".

en: Failed to load mpr.dll.
sq: Dështova në ngarkimin e mpr.dll.

en: Failed to load shared library '%s'
sq: Dështova në ngarkimin e librarisë së përbashkët '%s'

en: Failed to lock the lock file '%s'
sq: Dështova të kyç kartelë kyçjeje '%s'

en: Failed to modify file times for '%s'
sq: Dështova të ndryshoj kohë kartele për '%s'

en: Failed to open CHM archive '%s'.
sq: Dështova në hapjen e arkivës CHM '%s'.

en: Failed to open temporary file.
sq: Dështova në hapje kartele të përkohshme.

en: Failed to open the clipboard.
sq: Dështova në hapjen e së papastrës.

en: Failed to put data on the clipboard
sq: Dështova në hedhje të dhënash në të papastër

en: Failed to read PID from lock file.
sq: Dështova në lexim PID-i prej kartele kyçjeje.

en: Failed to redirect child process input/output
sq: Dështova në ridrejtim "input/output"-i procesi pjellë

en: Failed to redirect the child process IO
sq: Dështova në ridrejtim IO-je procesi pjellë

en: Failed to register DDE server '%s'
sq: Dështova në regjistrim shërbyesi DDE '%s'

en: Failed to remember the encoding for the charset '%s'.
sq: Dështova të mbaj mend kodimin për gërmat '%s'.

en: Failed to remove debug report file "%s"
sq: Dështova në heqje kartele raporti diagnostikimi "%s"

en: Failed to remove lock file '%s'
sq: Dështova në heqjen e kartele kyçjeje '%s'

en: Failed to remove stale lock file '%s'.
sq: Dështova në heqjen e kartele të ndenjur kyçjeje '%s'.

en: Failed to rename registry value '%s' to '%s'.
sq: Dështova në riemërtimin e vlerës së regjistrit '%s' si '%s'.

en: Failed to rename the registry key '%s' to '%s'.
sq: Dështova të riemërtoj kyç regjistri '%s' si '%s'.

en: Failed to retrieve data from the clipboard.
sq: Dështova në marrje të dhënash prej të papastrës.

en: Failed to retrieve file times for '%s'
sq: Dështova në marrje kohësh kartele për '%s'

en: Failed to retrieve text of RAS error message
sq: Dështova në përftim teksti prej mesazhi gabimi RAS

en: Failed to retrieve the supported clipboard formats
sq: Dështova në marrjen e formateve të mbuluar për të papastrën

en: Failed to save the bitmap image to file "%s".
sq: Dështova në ruajtje pamjeje bitmap te kartela "%s".

en: Failed to send DDE advise notification
sq: Dështova në dërgim njoftimi këshillues DDE

en: Failed to set FTP transfer mode to %s.
sq: Dështova në caktim mënyre shpërnguljesh FTP si %s.

en: Failed to set clipboard data.
sq: Dështova në rregullim tëdhënash të papastre.

en: Failed to set permissions on lock file '%s'
sq: Dështova në caktimin lejesh mbi kartelë kyçjeje '%s'

en: Failed to set temporary file permissions
sq: Dështova në rregullim lejesh kartele të përkohshme

en: Failed to set thread priority %d.
sq: Dështova në vendosje përparësie rrjedhe %d.

en: Failed to store image '%s' to memory VFS!
sq: Dështova në ruajtje pamjeje '%s' te kujtesë VFS!

en: Failed to terminate a thread.
sq: Dështova në përfundimin e një rrjedhe.

en: Failed to terminate the dialup connection: %s
sq: Dështova në ndërprerjen e lidhjes "dialup": %s

en: Failed to touch the file '%s'
sq: Dështova në prekjen e kartelës '%s'

en: Failed to unlock lock file '%s'
sq: Dështova në çkyçjen e kartelës '%s'

en: Failed to unregister DDE server '%s'
sq: Dështova në çregjistrim shërbyesi DDE '%s'

en: Failed to update user configuration file.
sq: Dështova në përditësimin e kartelës së përdoruesit për formësimin

en: Failed to upload the debug report (error code %d).
sq: Dështova në ngarkimin e raportit të diagnostikimit (kod gabimi %d).

en: Failed to write to lock file '%s'
sq: Dështova në shkrimin e kartelës '%s'

en: File
sq: Kartelë

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
sq: Ka një kartelë %s tashmë, doni vërtet ta mbishkruani?

en: File '%s' already exists.
    Do you want to replace it?
sq: Ka një kartelë %s tashmë.
    Doni ta zëvendësoni?

en: File couldn't be loaded.
sq: Kartela s'u ngarkua dot.

en: File error
sq: Gabim kartele

en: File name exists already.
sq: Ka një emër të tillë kartele.

en: Files
sq: Kartela

en: Files (%s)
sq: Kartela (%s)

en: Filter
sq: Filtër

en: Find
sq: Gjej

en: Fixed font:
sq: Gërma të fiksuara:

en: Fixed size face.<br> <b>bold</b> <i>italic</i>
sq: Me madhësi të fiksuar.<br> <b>të trasha</b> <i>të pjerrëta</i>

en: Folio, 8 1/2 x 13 in
sq: Folio, 8 1/2 x 13 inç

en: Font size:
sq: Madhësi gërmash:

en: Fork failed
sq: Degëzimi dështoi

en: Forward hrefs are not supported
sq: Href-et përcjeIlëse nuk mbulohen

en: Found %i matches
sq: U gjetën %i përputhje

en: From:
sq: Prej:

en: GIF: Invalid gif index.
sq: GIF: tregues gif i pavlefshëm.

en: GIF: data stream seems to be truncated.
sq: GIF: rrymë të dhënash që duket se është e cunguar.

en: GIF: error in GIF image format.
sq: GIF: gabim në format pamjesh GIF.

en: GIF: not enough memory.
sq: GIF: kujtesë e pamjaftueshme.

en: GIF: unknown error!!!
sq: GIF: gabim i panjohur!!!

en: GTK+ theme
sq: temë GTK+

en: Generic PostScript
sq: PostScript Bazë

en: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 in
sq: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 inç

en: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 in
sq: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 inç

en: GetProperty called w/o valid getter
sq: GetProperty u thirr pa marrës të vlefshëm

en: GetPropertyCollection called w/o valid collection getter
sq: GetPropertyCollection u thirr pa marrës të vlefshëm përmbledhjeje

en: Go back
sq: Shko prapa

en: Go forward
sq: Shko përpara

en: Go one level up in document hierarchy
sq: Shko një shkallë më sipër në hierarki dokumenti

en: Go to home directory
sq: Shko te drejtoria hyrje

en: Go to parent directory
sq: Shko te drejtoria mëmë

en: Greek (ISO-8859-7)
sq: Greke (ISO-8859-7)

en: Gzip not supported by this version of zlib
sq: Gzip-i nuk mbulohet nga ky version i zlib-it

en: HTML Help Project (*.hhp)|*.hhp|
sq: Projekt Ndihme HTML (*.hhp)|*.hhp|

en: HTML anchor %s does not exist.
sq: Spiranca HTML %s nuk ekziston.

en: HTML files (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|
sq: Kartela HTML (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|

en: Hebrew (ISO-8859-8)
sq: Hebraishte, (ISO-8859-8)

en: Help
sq: Ndihmë

en: Help Browser Options
sq: Mundësi Shfletuesi Ndihme

en: Help Index
sq: Tregues i Ndihmës

en: Help Printing
sq: Ndihmë për Shtypjen

en: Help Topics
sq: Tema Ndihme

en: Help books (*.htb)|*.htb|Help books (*.zip)|*.zip|
sq: Libra ndihme (*.htb)|*.htb|Libra ndihme (*.zip)|*.zip|

en: Help: %s
sq: Ndihmë: %s

en: Home
sq: Hyrje

en: Home directory
sq: Drejtori hyrjeje

en: ICO: Error in reading mask DIB.
sq: ICO: Gabim në lexim maske DIB.

en: ICO: Error writing the image file!
sq: ICO: Gabim gjatë shkrimit të kartelës pamje!

en: ICO: Image too tall for an icon.
sq: ICO: Pamje shumë e lartë për ikonë.

en: ICO: Image too wide for an icon.
sq: ICO: Pamje shumë e gjerë për ikonë.

en: ICO: Invalid icon index.
sq: ICO: tregues i pavlefshëm ikone.

en: IFF: data stream seems to be truncated.
sq: IFF: rrymë të dhënash që duket të jetë e cunguar.

en: IFF: error in IFF image format.
sq: IFF: gabim në format pamjeje IFF.

en: IFF: not enough memory.
sq: IFF: kujtesë e pamjaftueshme.

en: IFF: unknown error!!!
sq: IFF: gabim i panjohur!!!

en: If you have any additional information pertaining to this bug
    report, please enter it here and it will be joined to it:
sq: Në paçi ndonjë të dhënë shtesë lidhur me këtë raport
    "bug"-u, ju lutem jepeni këtu dhe do t'i bashkohet atij:

en: If you wish to suppress this debug report completely, please choose the "Cancel" button,
    but be warned that it may hinder improving the program, so if
    at all possible please do continue with the report generation.
sq: Nëse doni ta hiqni fare qafe këtë raport diagnostikimi, ju lutem zgjidhni butonin "Anulo",
    por kini parasysh që kjo mund të zvarrisë përmirësimin e programit, ndaj në qoftë e mundurf
    ju lutemi të vazhdoni me prodhimin e raportit.

en: Ignoring value "%s" of the key "%s".
sq: Po shpërfill vlerë "%s" të kyçit "%s".

en: Illegal Object Class (Non-wxEvtHandler) as Event Source
sq: Klasë e Paligjshme Objektesh (Non-wxEvtHandler) si Burim Ngjarjesh

en: Illegal directory name.
sq: Emër i paligjshëm drejtorie

en: Illegal file specification.
sq: Veçori të paligjshme kartele.

en: Image and mask have different sizes.
sq: Pamja dhe maska kanë madhësi të ndryshme.

en: Impossible to create a rich edit control, using simple text control instead. Please reinstall riched32.dll
sq: E pamundur të krijohet kontroll përpunimi të pasur, kështu që po përdor kontroll thjesht tekst. Ju lutem riinstaloni riched32.dll

en: Impossible to get child process input
sq: E pamundur të marr "input" procesi pjelle

en: Impossible to get permissions for file '%s'
sq: E pamundur të kihen leje për kartelë '%s'

en: Impossible to overwrite the file '%s'
sq: E pamundur të mbishkruaj kartelën '%s'

en: Impossible to set permissions for the file '%s'
sq: E pamundur të kihen leje për kartelën '%s'

en: Indent
sq: Kryeradhë

en: Index
sq: Tregues

en: Indian (ISO-8859-12)
sq: Indiane (ISO-8859-12)

en: Initialization failed in post init, aborting.
sq: Gatitja në post init dështoi, po ndërpre.

en: Invalid TIFF image index.
sq: Tregues i pavlefshëm pamjesh TIFF.

en: Invalid display mode specification '%s'.
sq: Tregim mënyre të pavlefshme ekrani '%s'.

en: Invalid geometry specification '%s'
sq: Tregim i pavlefshëm gjeometrie '%s'

en: Invalid lock file '%s'.
sq: Kartelë e pavlefshme kyçjeje '%s'.

en: Invalid or Null Object ID passed to GetObjectClassInfo
sq: ID Objekti e pavlefshme ose Null dhënë te GetObjectClassInfo

en: Invalid or Null Object ID passed to HasObjectClassInfo
sq: ID Objekti e pavlefshme ose Null dhënë te HasObjectClassInfo

en: Invalid regular expression '%s': %s
sq: Shprehje e rregullt e pavlefshme '%s': %s

en: Italic
sq: Të pjerrta

en: Italy Envelope, 110 x 230 mm
sq: Zarf Italie, 110 x 230 mm

en: JPEG: Couldn't load - file is probably corrupted.
sq: JPEG: S'e ngarkova dot - mundet që kartela të jetë e dëmtuar.

en: JPEG: Couldn't save image.
sq: JPEG: S'ruajta dot pamjen.

en: Japanese Double Postcard 200 x 148 mm
sq: KartolinëJaponeze Dyshe 200 x 148 mm

en: Japanese Envelope Chou #3
sq: Zarf Japonez Chou #3

en: Japanese Envelope Chou #3 Rotated
sq: Zarf Japonez Chou #3 i Rrotulluar

en: Japanese Envelope Chou #4
sq: Zarf Japonez Chou #4

en: Japanese Envelope Chou #4 Rotated
sq: Zarf Japonez Chou #4 i Rrotulluar

en: Japanese Envelope Kaku #2
sq: Zarf Japonez Kaku #2

en: Japanese Envelope Kaku #2 Rotated
sq: Zarf Japonez Kaku #2 i Rrotulluar

en: Japanese Envelope Kaku #3
sq: Zarf Japonez Kaku #3

en: Japanese Envelope Kaku #3 Rotated
sq: Zarf Japonez Kaku #3 i Rrotulluar

en: Japanese Envelope You #4
sq: Zarf Japonez You #4

en: Japanese Envelope You #4 Rotated
sq: Zarf Japonez You #4 i Rrotulluar

en: Japanese Postcard 100 x 148 mm
sq: Kartolinë Japoneze 100 x 148 mm

en: Japanese Postcard Rotated 148 x 100 mm
sq: Kartolinë Japoneze e Rrotulluar 148 x 100 mm

en: Justified
sq: Përligjur

en: Landscape
sq: Së gjeri

en: Ledger, 17 x 11 in
sq: Ledger, 17 x 11 inç

en: Left margin (mm):
sq: Mënjanë majtas (mm):

en: Legal Extra 9 1/2 x 15 in
sq: Legal Ekstra 9 1/2 x 15 inç

en: Legal, 8 1/2 x 14 in
sq: Legal, 8 1/2 x 14 inç

en: Letter Extra 9 1/2 x 12 in
sq: Letër Ekstra 9 1/2 x 12 inç

en: Letter Extra Transverse 9.275 x 12 in
sq: Letër Ekstra Transverse 9.275 x 12 inç

en: Letter Plus 8 1/2 x 12.69 in
sq: Letër Plus 8 1/2 x 12.69 inç

en: Letter Rotated 11 x 8 1/2 in
sq: Letër e Rrotulluar 11 x 8 1/2 inç

en: Letter Small, 8 1/2 x 11 in
sq: Letër e Vogël, 8 1/2 x 11 inç

en: Letter Transverse 8 1/2 x 11 in
sq: Letër Transverse 8 1/2 x 11 inç

en: Letter, 8 1/2 x 11 in
sq: Letër, 8 1/2 x 11 inç

en: Link contained '//', converted to absolute link.
sq: Lidhja përmbante '//', u shndërrua në lidhje absolute.

en: Load %s file
sq: Ngarko kartelë %s

en: Loading :
sq: Po ngarkoj :

en: Lock file '%s' has incorrect owner.
sq: Kartela '%s' e kyçjes ka pronar të pasaktë.

en: Lock file '%s' has incorrect permissions.
sq: Kartela '%s' e kyçjes ka leje të pasakta.

en: Log saved to the file '%s'.
sq: Regjistrim i ruajtur te kartela '%s'

en: MDI child
sq: Pjellë MDI

en: MS HTML Help functions are unavailable because the MS HTML Help library is not installed on this machine. Please install it.
sq: Funksionet MS HTML Help nuk janë të passhëm ngaqë libraria MS HTML Help nuk është e instaluar në këtë makinë. Ju lutem instalojeni.

en: Ma&ximize
sq: Ma&ksimizo

en: Match case
sq: Siç është shkruajtur

en: Memory VFS already contains file '%s'!
sq: Kujtesa VFS përmban tashmë një kartelë '%s'!

en: Metal theme
sq: Temë metal

en: Mi&nimize
sq: Mi&nimizo

en: Modified
sq: Ndryshuar

en: Module "%s" initialization failed
sq: Gatitja e modulit "%s" dështoi

en: Monarch Envelope, 3 7/8 x 7 1/2 in
sq: #10 Envelope, 4 1/8 x 9 1/2 inç

en: Move down
sq: Ul

en: Move up
sq: Ngri

en: Name
sq: Emër

en: New directory
sq: Drejtori e re

en: New item
sq: Element i ri

en: NewName
sq: Emër i ri

en: Next
sq: Pasuesja

en: Next page
sq: Faqe pasuese

en: No
sq: Jo

en: No entries found.
sq: Nuk u gjetën zëra.

en: No font for displaying text in encoding '%s' found,
    but an alternative encoding '%s' is available.
    Do you want to use this encoding (otherwise you will have to choose another one)?
sq: Nuk u gjetën gërma për paraqitjen e tekstit me kodim '%s',
    por është i passhëm një kodim alternativ '%s'.
    Doni të përdorini këtë kodim (përndryshe do t'ju duhet të zgjidhni një tjetër)?

en: No font for displaying text in encoding '%s' found.
    Would you like to select a font to be used for this encoding
    (otherwise the text in this encoding will not be shown correctly)?
sq: Nuk u gjetën gërma për paraqitjen e tekstit me kodim '%s'.
    Do të donit të përzgjidhni një palë gërma për t'u përdorur për këtë kodim
    (përndryshe teksti me këtë kodim nuk do të shfaqet si duhet)?

en: No handler found for image type.
sq: Nuk u gjet trajtues për tipin e pamjeve.

en: No image handler for type %d defined.
sq: Nuk është përcaktuar trajtues pamjesh për tipin %d.

en: No image handler for type %s defined.
sq: S'është përcaktuar trajtues pamjesh për tipin %s.

en: No matching page found yet
sq: Ende s'u gjet faqe me përputhje

en: No sound
sq: Pa zë

en: No unused colour in image being masked.
sq: Pa maskim ngjyre të papërdorur në pamje.

en: No unused colour in image.
sq: Pa ngjyrë të papërdorur në pamje.

en: Nordic (ISO-8859-10)
sq: Nordike (ISO-8859-10)

en: Normal
sq: Normale

en: Normal face<br>and <u>underlined</u>.
sq: Normale<br>dhe <u>të nënvijëzuara</u>.

en: Normal font:
sq: Gërma normale:

en: Note, 8 1/2 x 11 in
sq: Shënim, 8 1/2 x 11 inç

en: Objects must have an id attribute
sq: Objektet duhet të kenë një atribut id

en: Open File
sq: Hap Kartelë

en: Open HTML document
sq: Hap dokument HTML

en: Open file "%s"
sq: Hap kartelë "%s"

en: Operation not permitted.
sq: Veprim i palejuar.

en: Option '%s' requires a value.
sq: Mundësia '%s' lyp një vlerë.

en: Option '%s': '%s' cannot be converted to a date.
sq: Mundësi '%s': '%s' nuk mund të shndërrohet në datë.

en: Options
sq: Mundësi

en: Orientation
sq: Drejtim

en: PCX: couldn't allocate memory
sq: BMP: S'sigurova dot kujtesë.

en: PCX: image format unsupported
sq: PCX: format pamjeje i pambuluar

en: PCX: invalid image
sq: PCX: pamje e pavlefshme

en: PCX: this is not a PCX file.
sq: PCX: kjo nuk është kartelë PCX.

en: PCX: unknown error !!!
sq: PCX: gabim i panjohur!!!

en: PCX: version number too low
sq: PCX: numër versioni shumë i vogël

en: PNM: Couldn't allocate memory.
sq: BMP: S'sigurova dot kujtesë.

en: PNM: File format is not recognized.
sq: PNM: Format kartele i papranuar.

en: PNM: File seems truncated.
sq: PNM: Kartela duket si e cunguar.

en: PRC 16K Rotated
sq: PRC 16K e Rrotulluar

en: PRC 32K Rotated
sq: PRC 32K e Rrotulluar

en: PRC 32K(Big) 97 x 151 mm
sq: PRC 32K(e Madhe) 97 x 151 mm

en: PRC 32K(Big) Rotated
sq: PRC 32K(e Madhe) e Rrotulluar

en: PRC Envelope #1 102 x 165 mm
sq: Zarf PRC #1 102 x 165 mm

en: PRC Envelope #1 Rotated 165 x 102 mm
sq: Zarf PRC #1 i Rrotulluar 165 x 102 mm

en: PRC Envelope #10 324 x 458 mm
sq: Zarf PRC #10 324 x 458 mm

en: PRC Envelope #10 Rotated 458 x 324 mm
sq: Zarf PRC #10 i Rrotulluar 458 x 324 mm

en: PRC Envelope #2 102 x 176 mm
sq: Zarf PRC #2 102 x 176 mm

en: PRC Envelope #2 Rotated 176 x 102 mm
sq: Zarf PRC #2 i Rrotulluar 176 x 102 mm

en: PRC Envelope #3 125 x 176 mm
sq: Zarf PRC #3 125 x 176 mm

en: PRC Envelope #3 Rotated 176 x 125 mm
sq: Zarf PRC #3 i Rrotulluar 176 x 125 mm

en: PRC Envelope #4 110 x 208 mm
sq: Zarf PRC #4 110 x 208 mm

en: PRC Envelope #4 Rotated 208 x 110 mm
sq: Zarf PRC #4 i Rrotulluar 208 x 110 mm

en: PRC Envelope #5 110 x 220 mm
sq: Zarf PRC #5 110 x 220 mm

en: PRC Envelope #5 Rotated 220 x 110 mm
sq: Zarf PRC #5 i Rrotulluar 220 x 110 mm

en: PRC Envelope #6 120 x 230 mm
sq: Zarf PRC #6 120 x 230 mm

en: PRC Envelope #6 Rotated 230 x 120 mm
sq: Zarf PRC #6 i Rrotulluar 230 x 120 mm

en: PRC Envelope #7 160 x 230 mm
sq: Zarf PRC #7 160 x 230 mm

en: PRC Envelope #7 Rotated 230 x 160 mm
sq: Zarf PRC #7 i Rrotulluar 230 x 160 mm

en: PRC Envelope #8 120 x 309 mm
sq: Zarf PRC #8 120 x 309 mm

en: PRC Envelope #8 Rotated 309 x 120 mm
sq: Zarf PRC #8 i Rrotulluar 309 x 120 mm

en: PRC Envelope #9 229 x 324 mm
sq: Zarf PRC #9 229 x 324 mm

en: PRC Envelope #9 Rotated 324 x 229 mm
sq: Zarf PRC #9 i Rrotulluar 324 x 229 mm

en: Page %d
sq: Faqe %d

en: Page %d of %d
sq: Faqe %d nga %d

en: Page Setup
sq: Rregullim Faqeje

en: Page setup
sq: Rregullim faqeje

en: Pages
sq: Faqe

en: Paper size
sq: Madhësi letre

en: Passing a already registered object to SetObject
sq: Po i kaloj SetObject-it një objekt tashmë të regjistruar

en: Permissions
sq: Leje

en: Pipe creation failed
sq: Krijimi i pipës dështoi

en: Please choose a valid font.
sq: Ju lutem zgjidhni gërma të vlefshme.

en: Please choose an existing file.
sq: Ju lutem zgjidhni një kartelë ekzistuese.

en: Please choose the page to display:
sq: Ju lutem zgjidhni faqen për shfaqje:

en: Please choose which ISP do you want to connect to
sq: Ju lutem zgjidhni te cili ISP doni të lidheni

en: Please install a newer version of comctl32.dll
    (at least version 4.70 is required but you have %d.%02d)
    or this program won't operate correctly.
sq: Ju lutem instaloni një version më të ri të comctl32.dll
    (lipset e pakta versioni 4.70 ndërsa ju keni %d.%02d)
    ose programi nuk ka për të punuar si duhet..

en: Portrait
sq: Portret

en: PostScript file
sq: Kartelë PostScript

en: Preview:
sq: Paraparje:

en: Previous page
sq: Faqja e mëparshme

en: Print
sq: Shtyp

en: Print Preview
sq: Paraparje Shtypjeje

en: Print Preview Failure
sq: Dështim Paraparje Shtypjeje

en: Print Range
sq: Interval Shtypjeje

en: Print Setup
sq: Rregullim Shtypjeje

en: Print in colour
sq: Shtyp me ngjyra

en: Print this page
sq: Shtypni këtë faqe

en: Print to File
sq: Shtyp në Kartelë

en: Printer
sq: Shtypës

en: Printer command:
sq: Urdhër shtypësi:

en: Printer options
sq: Mundësi shtypësi

en: Printer options:
sq: Mundësi shtypësi:

en: Printer...
sq: Shtypës...

en: Printer:
sq: Shtypës:

en: Printing
sq: Po shtyp

en: Printing Error
sq: Gabim Shtypjeje

en: Printing page %d...
sq: Po shtyp faqen %d...

en: Printing...
sq: Po shtyp...

en: Processing debug report has failed, leaving the files in "%s" directory.
sq: Përpunimi i raportit të diagnostikimit dështoi, po i lë kartelat te drejtoria "%s".

en: Question
sq: Pyetje

en: Read error on file '%s'
sq: Gabim leximi në kartelën '%s'

en: Ready
sq: Gati

en: Refresh
sq: Rifresko

en: Registry key '%s' already exists.
sq: Ka tashmë një kyç '%s' regjistri.

en: Registry key '%s' does not exist, cannot rename it.
sq: Kyçi '%s' i regjistrit nuk ekziston, nuk mund ta riemërtoj.

en: Registry key '%s' is needed for normal system operation,
    deleting it will leave your system in unusable state:
    operation aborted.
sq: Kyçi '%s' i regjistrit është i domosdoshëm për punimin normal të sistemit,
    fshirja e tij do ta lërë sistemin tuaj në gjendje të paqëndrueshme:
    veprim i ndërprerë.

en: Registry value '%s' already exists.
sq: Ka tashmë një vlerë '%s' regjistri.

en: Relevant entries:
sq: Zëra me peshë:

en: Remove
sq: Hiq

en: Remove current page from bookmarks
sq: Hiq faqen e çastit prej faqerojtësish

en: Renderer "%s" has incompatible version %d.%d and couldn't be loaded.
sq: Vizatuesi "%s" ka version %d.%d  të papërputhshëm dhe s'mund të ngarkohej dot.

en: Rep&lace
sq: &Zëvendëso

en: Replace &all
sq: Zëvendëso &tërë

en: Replace with:
sq: Zëvendëso me:

en: Revert to Saved
sq: Rikthehu tek i Ruajtur

en: Right margin (mm):
sq: Mënjanë djathtas (mm):

en: Save
sq: Ruaj

en: Save %s file
sq: Ruaj kartelë %s

en: Save &As...
sq: Ruaj &Si...

en: Save As
sq: Ruaj Si

en: Save log contents to file
sq: Ruaj përmbajtje regjistrimi te kartelë

en: Script
sq: Programth

en: Search
sq: Kërko

en: Search direction
sq: Drejtim kërkimi

en: Search for:
sq: Kërko për:

en: Search in all books
sq: kërko në tërë librat

en: Searching...
sq: Po kërkoj...

en: Sections
sq: Ndarje

en: Select &All
sq: Përzgjidhni &Tërë

en: Select a document template
sq: Përzgjidhni një stampë dokumenti

en: Select a document view
sq: Përzgjidhni parje dokumenti

en: Selection
sq: Përzgjedhje

en: Separator expected after the option '%s'.
sq: Pritej ndarës pas mundësisë '%s'.

en: Setup...
sq: Rregullim...

en: Several active dialup connections found, choosing one randomly.
sq: U gjetën disa lidhje dialup vepruese, po zgjedh një kuturu.

en: Show all
sq: Shfaq tërë

en: Show all items in index
sq: Shfaq tërë objektet në tregues

en: Show hidden directories
sq: Shfaq drejtori të fshehura

en: Show/hide navigation panel
sq: Shfaq/fshih panel lundrimi

en: Shows the font preview.
sq: Shfaq paraparjeje gërmash

en: Size
sq: Madhësi

en: Skip
sq: Anashkalo

en: Sorry, could not open this file.
sq: Më ndjeni, s'e hapa dot këtë kartelë.

en: Sorry, not enough memory to create a preview.
sq: Më ndjeni, s'ka kujtesë të mjaftueshme për krijim paraparjeje.

en: Sorry, the format for this file is unknown.
sq: Më ndjeni, formati i kësaj kartele është i panjohur.

en: Sound data are in unsupported format.
sq: Të dhëna tingulli janë në format të pambuluar.

en: Sound file '%s' is in unsupported format.
sq: Kartela zanore '%s' është e një formati të pambuluar.

en: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 in
sq: Deklaratë, 5 1/2 x 8 1/2 inç

en: Status:
sq: Gjendje:

en: String To Colour : Incorrect colour specification : %s
sq: Varg për Ngjyrë : tregim i pavlefshëm ngjyre : %s

en: Swiss
sq: Zvicerane

en: TIFF: Couldn't allocate memory.
sq: BMP: S'sigurova dot kujtesë.

en: TIFF: Error loading image.
sq: TIFF: Gabim në ngarkim pamjeje.

en: TIFF: Error reading image.
sq: TIFF: Gabim në lexim pamjeje.

en: TIFF: Error saving image.
sq: TIFF: Gabim në ruajtje pamjeje.

en: TIFF: Error writing image.
sq: TIFF: Gabim në shkruajtje pamjeje.

en: Tabloid Extra 11.69 x 18 in
sq: Tabloid Ekstra 11.69 x 18 in

en: Tabloid, 11 x 17 in
sq: Tabloid, 11 x 17 inç

en: Teletype
sq: Teleshkrim

en: Templates
sq: Stampa

en: Thai (ISO-8859-11)
sq: Tai (ISO-8859-11)

en: The FTP server doesn't support passive mode.
sq: Shërbyesi FTP nuk mbulon mënyrë pasive.

en: The FTP server doesn't support the PORT command.
sq: Shërbyesi FTP nuk mbulon urdhrin PORT.

en: The charset '%s' is unknown. You may select
    another charset to replace it with or choose
    [Cancel] if it cannot be replaced
sq: Gërmat '%s' janë të panjohura. Mund të përzgjidhni
    të tjera për zëvendësim ose zgjidhni
    [Anulo] nëse nuk mund të zëvendësohen

en: The clipboard format '%d' doesn't exist.
sq: Formati '%d' për të papastrën s'ekziston.

en: The directory '%s' does not exist
    Create it now?
sq: Drejtoria '%s' s'ekziston
    Ta krijoj tani?

en: The file '%s' doesn't exist and couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
sq: Kartela '%s' s'ekziston ndaj s'mund të hapej.
    Është hequr nga lista e kartelave më të përdorura së fundmi.

en: The font colour.
sq: Ngjyra e gërmave.

en: The font family.
sq: Familja e gërmave.

en: The font point size.
sq: Madhësi gërmash në pikë

en: The font style.
sq: Stili i gërmave

en: The font weight.
sq: Lartësia e gërmave.

en: The report contains the files listed below. If any of these files contain private information,
    please uncheck them and they will be removed from the report.
sq: Raporti përmban kartelat e radhitura më poshtë. Nëse cilado prej tyre përmban të dhëna vetjake,
    ju lutem çshenjojini dhe do të hiqen prej raportit.

en: The required parameter '%s' was not specified.
sq: Nuk është përcaktuar parametri i domosdoshëm '%s'.

en: The text couldn't be saved.
sq: Teksti s'mund të ruhej dot.

en: The value for the option '%s' must be specified.
sq: Vlera për mundësinë '%s' duhet përcaktuar.

en: There was a problem during page setup: you may need to set a default printer.
sq: Pati një problem gjatë rregullimit të faqes: mund t'ju duhet të caktoni një shtypës parazgjedhje.

en: Thread module initialization failed: cannot store value in thread local storage
sq: Gatitja e modulit të rrjedhës dështoi: nuk mund të ruaj vlera në hambar vendor rrjedhe

en: Thread module initialization failed: failed to create thread key
sq: Gatitja e modulit të rrjedhës dështoi: dështova në krijim kyçi rrjedhe

en: Thread module initialization failed: impossible to allocate index in thread local storage
sq: Gatitja e modulit të rrjedhës dështoi: e pamundur të siguroj tregues në hambar vendor rrjedhe

en: Thread priority setting is ignored.
sq: U shpërfill rregullimi i përparësisë së rrjedhave.

en: Timeout while waiting for FTP server to connect, try passive mode.
sq: Skadim kohe ndërkohë që prisja lidhjen me shërbyesin FTP, provoni mënyrë pasive.

en: Tip of the Day
sq: Këshilla e Ditës

en: Tips not available, sorry!
sq: Më ndjeni, nuk ka ndihmëza të gatshme!

en: To:
sq: Te:

en: Too many colours in PNG, the image may be slightly blurred.
sq: Si shumë ngjyra në PNG, pamja mund të jetë pakëz e turbullt.

en: Top margin (mm):
sq: Mënjanë sipër (mm):

en: Trying to remove file '%s' from memory VFS, but it is not loaded!
sq: Po provoj të heq kartelën '%s' prej kujtese VFS, por nuk është e ngarkuar!!

en: Turkish (ISO-8859-9)
sq: Turke (ISO-8859-9)

en: Type
sq: Tip

en: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 in
sq: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 inç

en: Unable to open requested HTML document: %s
sq: I pazoti të hap dokumentin HTML të kërkuar: %s

en: Unable to play sound asynchronously.
sq: I pazoti të luaj tinguj në mënyrë jo të njëkohshme.

en: Undelete
sq: Çfshi

en: Unexpected parameter '%s'
sq: Parametër '%s' i papritur

en: Unicode 16 bit (UTF-16)
sq: Unikod 16 bit (UTF-16)

en: Unicode 16 bit Big Endian (UTF-16BE)
sq: Unikod 16 bit Big Endian (UTF-16BE)

en: Unicode 16 bit Little Endian (UTF-16LE)
sq: Unikod 16 bit Little Endian (UTF-16LE)

en: Unicode 32 bit (UTF-32)
sq: Unikod 32 bit (UTF-32)

en: Unicode 32 bit Big Endian (UTF-32BE)
sq: Unikod 32 bit Big Endian (UTF-32BE)

en: Unicode 32 bit Little Endian (UTF-32LE)
sq: Unikod 32 bit Little Endian (UTF-32LE)

en: Unicode 7 bit (UTF-7)
sq: Unikod 7 bit (UTF-7)

en: Unicode 8 bit (UTF-8)
sq: Unikod 8 bit (UTF-8)

en: Unknown DDE error %08x
sq: Gabim i panjohur DDE %08x

en: Unknown Object passed to GetObjectClassInfo
sq: Objekt i panjohur kaluar te GetObjectClassInfo

en: Unknown dynamic library error
sq: Gabim i panjohur librarie dinamike.

en: Unknown encoding (%d)
sq: Kodim i panjohur (%d)

en: Unknown long option '%s'
sq: Mundësi e gjatë '%s' e panjohur

en: Unknown option '%s'
sq: Mundësi e panjohur '%s'

en: Unmatched '{' in an entry for mime type %s.
sq: '{' pa shoqe te zë për tip mime %s.

en: Unnamed command
sq: Urdhër i paemërtuar

en: Unsupported clipboard format.
sq: Format i pambuluar për të papastrën.

en: Unsupported theme '%s'.
sq: Temë '%s' e pambuluar.

en: Up
sq: Sipër

en: Usage: %s
sq: Përdorim: %s

en: Validation conflict
sq: Kundërshti vlerësimesh

en: View files as a detailed view
sq: Shihi kartelat në pamjen me hollësitë

en: View files as a list view
sq: Shihini kartelat në parje listë

en: Views
sq: Pamje

en: Warning:
sq: Kujdes:

en: Western European (ISO-8859-1)
sq: Europiane Perëndimore (ISO-8859-1)

en: Western European with Euro (ISO-8859-15)
sq: Europiane Perëndimore me Euro (ISO-8859-15)

en: Whether the font is underlined.
sq: Nëse gërmat janë të nënvizuara.

en: Whole word
sq: Tërë fjalën

en: Whole words only
sq: Vetëm fjalë të plota

en: Win32 theme
sq: Temë Win32

en: Win32s on Windows 3.1
sq: Win32s për Windows 3.1

en: Windows Arabic (CP 1256)
sq: Arabike Windows (CP 1256)

en: Windows Baltic (CP 1257)
sq: Baltike Windows (CP 1257)

en: Windows Central European (CP 1250)
sq: Europiane Qendrore Windows (CP 1250)

en: Windows Cyrillic (CP 1251)
sq: Cirilike Windows (CP 1251)

en: Windows Greek (CP 1253)
sq: Greke Windows (CP 1253)

en: Windows Hebrew (CP 1255)
sq: Hebraishte Windows (CP 1255)

en: Windows Korean (CP 949)
sq: Koreane Windows (CP 949)

en: Windows Thai (CP 874)
sq: Tai Windows (CP 874)

en: Windows Turkish (CP 1254)
sq: Turke Windows (CP 1254)

en: Windows Western European (CP 1252)
sq: Europa Qendrore Windows (CP 1252)

en: Write error on file '%s'
sq: Gabim shkrimi në kartelën '%s'

en: XML parsing error: '%s' at line %d
sq: Gabim përtypjeje XML: '%s' te rresht %d

en: XPM: Malformed pixel data!
sq: XPM: Të dhëna pikseli të keqformuar!

en: Yes
sq: Po

en: You cannot add a new directory to this section.
sq: Nuk shtoni dot një drejtori të re te këtë ndarje.

en: Zoom &In
sq: Z&madho

en: Zoom &Out
sq: Z&vogëlo

en: Zoom to &Fit
sq: Sa ta Nxërë

en: a DDEML function was called without first calling the DdeInitialize function,
    or an invalid instance identifier
    was passed to a DDEML function.
sq: një funksion DDEML u thirr pa thirrur së pari funksionin DdeInitialize,
    ose funksionit DDEML ju kalua një
     identifikues i pavlefshëm instancash.

en: a client's attempt to establish a conversation has failed.
sq: dështoi një përpjekje klienti për të vendosur bashkëbisedim.

en: a memory allocation failed.
sq: dështoi një sigurim kujtese.

en: a parameter failed to be validated by the DDEML.
sq: dështoi vleftësimi nga DDEML i një parametri.

en: a request for a synchronous data transaction has timed out.
sq: një kërkese për ndërveprim të njëkohshëm të dhënash i mbaroi koha.

en: a request for a synchronous execute transaction has timed out.
sq: një kërkese për ndërveprim të njëkohshëm "execute" i mbaroi koha.

en: a request for a synchronous poke transaction has timed out.
sq: një kërkese për ndërveprim të njëkohshëm "poke" i mbaroi koha.

en: a request to end an advise transaction has timed out.
sq: a request to end an advise transaction has timed out.një kërkese për përfundim ndërveprimi këshille i mbaroi koha.

en: a server-side transaction was attempted on a conversation
    that was terminated by the client, or the server
    terminated before completing a transaction.
sq: pati përpjekje nga krahu i shërbyesit për ndërveprim mbi
     një bashkëbisedimqë u përfundua nga klienti, ose
    shërbyesi e mbylli me aq para plotësimit të një ndërveprimi.

en: a transaction failed.
sq: dështoi një ndërveprim

en: an application initialized as APPCLASS_MONITOR has
    attempted to perform a DDE transaction,
    or an application initialized as APPCMD_CLIENTONLY has 
    attempted to perform server transactions.
sq: një zbatim i filluar si APPCLASS_MONITOR është
    përpjekur të kryejë një ndërveprim DDE,
    ose nëj zbatim i filluar si APPCMD_CLIENTONLY është 
    përpjekur të kryejë ndërveprime shërbyesash.

en: an internal call to the PostMessage function has failed.
sq: dështoi një thirrje e brendshme për funksionin PostMessage.

en: an internal error has occurred in the DDEML.
sq: Te DDEML ndodhi një gabim i brendshëm.

en: an invalid transaction identifier was passed to a DDEML function.
    Once the application has returned from an XTYP_XACT_COMPLETE callback,
    the transaction identifier for that callback is no longer valid.
sq: funksionit DDEML ju kalua një identifikues ndërveprimi të pavlefshëm.
    Pasi zbatimi të jetë përgjigjur me një kundërthirrje XTYP_XACT_COMPLETE,
    identifikuesi i ndërveprimit për atë kundërthirrje nuk është më i vlefshëm.

en: assuming this is a multi-part zip concatenated
sq: po marr si të mirëqenë që kjo është zip shumëpjesësh i vargëzuar

en: attempt to change immutable key '%s' ignored.
sq: u shpërfill përpjekja për ndryshim kyçi të pandryshueshëm '%s'.

en: bad arguments to library function
sq: argumente të gabuar në funksion librarie

en: bad signature
sq: nënshkrim i gabuar

en: binary
sq: dyore

en: bold
sq: të trasha

en: buffer is too small for Windows directory.
sq: shtytëza është shumë e vogël për drejtori Windows.

en: can't close file '%s'
sq: s'mbyll dot kartelën '%s'

en: can't close file descriptor %d
sq: s'mbyll dot përshkrues kartele %d

en: can't commit changes to file '%s'
sq: s'arrij të bëj ndryshimet te kartelë '%s'

en: can't create file '%s'
sq: s'krijoj dot kartelë '%s'

en: can't delete user configuration file '%s'
sq: s'fshij dot kartelë formësimi të përdoruesit '%s'

en: can't determine if the end of file is reached on descriptor %d
sq: s'përcaktoj dot nëse te përshkruesi %d është mbërritur te fund kartele

en: can't execute '%s'
sq: s'përmbush dot '%s'

en: can't find central directory in zip
sq: s'gjej dot drejtori qendrore zip

en: can't find length of file on file descriptor %d
sq: s'gjej dot gjatësi kartele te përshkrues kartele %d

en: can't find user's HOME, using current directory.
sq: s'gjej dot SHTËPI të përdoruesit, po përdor drejtorinë e çastit.

en: can't flush file descriptor %d
sq: s'zbras dot përshkrues kartele %d

en: can't get seek position on file descriptor %d
sq: s'arrij të kem pozicion kontrolli te përshkrues kartele %d

en: can't load any font, aborting
sq: s'ngarkoj dot gërma, po ndërpres

en: can't open file '%s'
sq: s'hap dot kartelë '%s'

en: can't open global configuration file '%s'.
sq: s'hap dot kartelë formësimi të përgjithshëm '%s'.

en: can't open user configuration file '%s'.
sq: s'hap dot kartelë formësimi të përdoruesit '%s'.

en: can't open user configuration file.
sq: s'hap dot kartelë formësimi të përdoruesit.

en: can't read from file descriptor %d
sq: s'lexoj dot prej përshkruesi kartele %d

en: can't remove file '%s'
sq: s'heq dot kartelë '%s'

en: can't remove temporary file '%s'
sq: s'heq dot kartelë të përkohshme '%s'

en: can't seek on file descriptor %d
sq: s'shoh dot te përshkrues kartele %d

en: can't write buffer '%s' to disk.
sq: s'shkruaj dot shtytëzën '%s' në disk.

en: can't write to file descriptor %d
sq: s'shkruaj dot te përshkrues kartele %d

en: can't write user configuration file.
sq: s'shkruaj dot kartelë formësimi të përdoruesit.

en: checksum error
sq: gabim "checksum"

en: compression error
sq: gabim ngjeshjeje

en: conversion to 8-bit encoding failed
sq: shndërrimi në kodim 8-bit dështoi

en: date
sq: datë

en: decompression error
sq: gabim çngjeshje

en: default
sq: parazgjedhje

en: dump of the process state (binary)
sq: zbrazje e gjendjes së pocesit (dyor)

en: eighteenth
sq: i tetëmbëdhjeti

en: eighth
sq: i teti

en: eleventh
sq: i njëmbëdhjeti

en: entry '%s' appears more than once in group '%s'
sq: zëri '%s' duket në më shumë se një grup '%s'

en: error in data format
sq: gabim në format të dhënash

en: error opening '%s'
sq: gabim në hapjen e '%s'

en: error opening file
sq: gabim në hapjen e kartelës

en: error reading zip central directory
sq: gabim në leximin e drejtorisë qendrore zip

en: error reading zip local header
sq: gabim në leximin e titullit vendor zip

en: error writing zip entry '%s': bad crc or length
sq: gabim në shkrim zëri zip '%s': crc ose gjatësi e gabuar

en: failed to flush the file '%s'
sq: dështova në zbarzjen e kartelës '%s'

en: fifteenth
sq: i pesëmbëdhjeti

en: fifth
sq: i pesti

en: file '%s', line %d: '%s' ignored after group header.
sq: kartela '%s', rreshti %d: '%s' e shpërfillur pas titull grupi.

en: file '%s', line %d: '=' expected.
sq: kartela '%s', rreshti %d: pritej '='.

en: file '%s', line %d: key '%s' was first found at line %d.
sq: kartela '%s', rreshti %d: kyçi '%s' u gjet fillimisht në rreshtin %d.

en: file '%s', line %d: value for immutable key '%s' ignored.
sq: kartela '%s', rreshti %d: u shpërfill vlera për kyçin e pakëmbyeshëm '%s'.

en: file '%s': unexpected character %c at line %d.
sq: kartela '%s': shenjë %c e papritur në rreshtin %d.

en: first
sq: i pari

en: font size
sq: madhësi gërmash

en: fourteenth
sq: i katërmbëdhjeti

en: fourth
sq: i katërti

en: generate verbose log messages
sq: prodho mesazhe fjalamanë regjistrimi

en: incorrect event handler string, missing dot
sq: varg i pasaktë trajtuesi ngjarjesh, mungon një pikë

en: invalid message box return value
sq: vlerë përgjigjeje për kuti të pavlefshme mesazhi

en: invalid zip file
sq: kartelë zip e pavlefshme

en: italic
sq: të pjerrta

en: locale '%s' cannot be set.
sq: nuk vendoset dot vendorja '%s'.

en: midnight
sq: mesnatë

en: nineteenth
sq: i nëntëmbëdhjeti

en: ninth
sq: i nënti

en: no DDE error.
sq: pa gabim DDE.

en: no error
sq: pa gabim

en: noname
sq: paemër

en: noon
sq: mesditë

en: objects cannot have XML Text Nodes
sq: objektet s'mund të kenë Nyje Teksti XML

en: out of memory
sq: kujtesë e pamjaftueshme

en: process context description
sq: përshkrim konteksti procesi

en: read error
sq: gabim leximi

en: reading zip stream (entry %s): bad crc
sq: po lexoj rrymë zip (zëri %s): crc e gabuar

en: reading zip stream (entry %s): bad length
sq: po lexoj rrymë zip (zëri %s): gjatësi e gabuar

en: reentrancy problem.
sq: problem rihyrjeje

en: second
sq: i dyti

en: seek error
sq: gabim kërkimi

en: seventeenth
sq: i shtatëmbëdhjeti

en: seventh
sq: i shtati

en: show this help message
sq: shfaq këtë mesazh ndihme

en: sixteenth
sq: i gjashtëmbëdhjeti

en: sixth
sq: i gjashti

en: specify display mode to use (e.g. 640x480-16)
sq: tregoni një mënyrë ekrani për përdorim (p.sh. 640x480-16)

en: specify the theme to use
sq: caktoni temë për t'u përdorur

en: tenth
sq: i dhjeti

en: the response to the transaction caused the DDE_FBUSY bit to be set.
sq: përgjigja te ndërveprimi shkaktoi caktimin e bitit DDE_FBUSY.

en: third
sq: i treti

en: thirteenth
sq: i trembëdhjeti

en: today
sq: sot

en: tomorrow
sq: nesër

en: twelfth
sq: i dymbëdhjeti

en: twentieth
sq: i njëzeti

en: underlined
sq: nënvijëzuar

en: unexpected " at position %d in '%s'.
sq: " të papritura në vendin %d te '%s'.

en: unknown
sq: i/e panjohur

en: unknown class %s
sq: klasë e panjohur %s

en: unknown error
sq: gabim i panjohur

en: unknown error (error code %08x).
sq: gabim i panjohur (kod gabimi %08x).

en: unknown-%d
sq: i/e panjohur-%d

en: unnamed
sq: pa emër

en: unnamed%d
sq: i paemërt%d

en: unsupported Zip compression method
sq: metodë e pambuluar ngjeshjeje Zip

en: using catalog '%s' from '%s'.
sq: po përdor katalog '%s' prej '%s'.

en: write error
sq: gabim shkrimi

en: wxGetTimeOfDay failed.
sq: wxGetTimeOfDay dështoi.

en: wxWidgets could not open display for '%s': exiting.
sq: wxWidgets s'hapi dot ekranin për '%s': po dal.

en: wxWidgets could not open display. Exiting.
sq: wxWidgets s'hapi dot ekranin. Po dal.

en: yesterday
sq: dje

en: zlib error %d
sq: gabim zlib %d
