wxWidgets 3.1.x - en to hr translation catalogue (1822 entries)

en: All files (*.*)|*.*
hr: Sve datoteke (*.*)|*.*

en: All files (*)|*
hr: Sve datoteke (*)|*

en: Elapsed time:
hr: Proteklo vrijeme:

en: Estimated time:
hr: Procijenjeno vrijeme:

en: Remaining time:
hr: Preostalo vrijeme:

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: OK
hr: U redu

en: Cancel
hr: Odustani

en: Help
hr: Pomoć

en: Cannot initialize OLE
hr: Nije moguće inicijalizirati OLE

en: Unable to close the handle for '%s'
hr: Nije moguće zatvoriti upravljač za „%s”

en: Failed to open directory "%s" for monitoring.
hr: Neuspjelo otvaranje mape „%s” za praćenje.

en: Unable to close I/O completion port handle
hr: Nije moguće stvoriti ručku završnog priključka ulaza/izlaza

en: Unable to associate handle with I/O completion port
hr: Nije moguće povezati ručku sa završnim priključkom ulaza/izlaza

en: Unexpectedly new I/O completion port was created
hr: Stvoren je neočekivani završni priključak ulaza/izlaza

en: Unable to post completion status
hr: Nije moguće objaviti status svršetka

en: Unable to dequeue completion packet
hr: Nije moguće odraditi dequeue za završni paket

en: Unable to create I/O completion port
hr: Nije moguće stvoriti završni priključak ulaza/izlaza

en: Printout
hr: Ispis

en: &See details
hr: &Prikaži detalje

en: &Hide details
hr: &Sakrij detalje

en: &Box
hr: &Okvir

en: &Picture
hr: &Slika

en: &Cell
hr: Ć&elija

en: &Table
hr: &Tablica

en: Object Properties
hr: Svojstva objekta

en: Printing
hr: Ispisivanje

en: Symbols
hr: Simboli

en: Pipe creation failed
hr: Stvaranje cjevovoda nije uspjelo

en: Failed to enumerate video modes
hr: Neuspjelo pobrojavanje video modusa

en: Failed to change video mode
hr: Neuspjelo mijenjanje video modusa

en: Unable to open path '%s'
hr: Nije moguće otvoriti stazu „%s”

en: Unable to close path '%s'
hr: Nije moguće zatvoriti stazu „%s”

en: SetProperty called w/o valid setter
hr: SetProperty je pozvano bez valjanog postavljača

en: GetProperty called w/o valid getter
hr: GetProperty je pozvano bez valjanog dobavljača

en: AddToPropertyCollection called w/o valid adder
hr: AddToPropertyCollection je pozvano bez valjanog dodavača

en: GetPropertyCollection called w/o valid collection getter
hr: GetPropertyCollection je pozvano bez valjanog dobavljača kolekcija

en: AddToPropertyCollection called on a generic accessor
hr: AddToPropertyCollection je pozvano na generički pristupnik

en: GetPropertyCollection called on a generic accessor
hr: GetPropertyCollection je pozvano na generički pristupnik

en: Cl&ose
hr: Zatv&ori

en: Close All
hr: Zatvori sve

en: &Next
hr: &Sljedeće

en: &Previous
hr: &Prethodno

en: &Window
hr: &Prozor

[ctx: keyboard key]
en: Delete
hr: Izbriši

[ctx: keyboard key]
en: Back
hr: Natrag

[ctx: keyboard key]
en: Backspace
hr: Izbriši natraške

[ctx: keyboard key]
en: Insert
hr: Umetni

[ctx: keyboard key]
en: Ins
hr: Umetni

[ctx: keyboard key]
en: Enter
hr: Unesi

[ctx: keyboard key]
en: Return
hr: Potvrdi

[ctx: keyboard key]
en: PageUp
hr: Stranica gore

[ctx: keyboard key]
en: Page Up
hr: Stranica gore

[ctx: keyboard key]
en: PageDown
hr: Stranica dolje

[ctx: keyboard key]
en: Page Down
hr: Stranica dolje

[ctx: keyboard key]
en: PgUp
hr: Stranica gore

[ctx: keyboard key]
en: PgDn
hr: Stranica dolje

[ctx: keyboard key]
en: Left
hr: Lijevo

[ctx: keyboard key]
en: Right
hr: Desno

[ctx: keyboard key]
en: Up
hr: Gore

[ctx: keyboard key]
en: Down
hr: Dolje

[ctx: keyboard key]
en: Home
hr: Početna

[ctx: keyboard key]
en: End
hr: Kraj

[ctx: keyboard key]
en: Space
hr: Razmaknica

[ctx: keyboard key]
en: Tab
hr: Tabulator

[ctx: keyboard key]
en: Cancel
hr: Odustani

[ctx: keyboard key]
en: Clear
hr: Izbriši

[ctx: keyboard key]
en: Menu
hr: Izbornik

[ctx: keyboard key]
en: Pause
hr: Pauza

[ctx: keyboard key]
en: Capital
hr: Verzali

[ctx: keyboard key]
en: Select
hr: Odaberi

[ctx: keyboard key]
en: Print
hr: Ispiši

[ctx: keyboard key]
en: Execute
hr: Izvrši

[ctx: keyboard key]
en: Snapshot
hr: Snimka zaslona

[ctx: keyboard key]
en: Help
hr: Pomoć

[ctx: keyboard key]
en: Add
hr: Dodaj

[ctx: keyboard key]
en: Separator
hr: Razdvojnik

[ctx: keyboard key]
en: Subtract
hr: Oduzmi

[ctx: keyboard key]
en: Decimal
hr: Decimala

[ctx: keyboard key]
en: Multiply
hr: Pomnoži

[ctx: keyboard key]
en: Divide
hr: Dijeli

[ctx: keyboard key]
en: Num_lock
hr: Num_lokot

[ctx: keyboard key]
en: Num Lock
hr: Num lokot

[ctx: keyboard key]
en: Scroll_lock
hr: Lokot klizača

[ctx: keyboard key]
en: Scroll Lock
hr: Lokot klizača

[ctx: keyboard key]
en: KP_Space
hr: BT_Razmaknica

[ctx: keyboard key]
en: Num Space
hr: Num Razmaknica

[ctx: keyboard key]
en: KP_Tab
hr: BT_Tabulator

[ctx: keyboard key]
en: Num Tab
hr: Num Tabulator

[ctx: keyboard key]
en: KP_Enter
hr: BT_Unesi

[ctx: keyboard key]
en: Num Enter
hr: Num Unesi

[ctx: keyboard key]
en: KP_Home
hr: BT_Početna

[ctx: keyboard key]
en: Num Home
hr: Num Početna

[ctx: keyboard key]
en: KP_Left
hr: BT_Lijevo

[ctx: keyboard key]
en: Num left
hr: Num Lijevo

[ctx: keyboard key]
en: KP_Up
hr: BT_Gore

[ctx: keyboard key]
en: Num Up
hr: Num Gore

[ctx: keyboard key]
en: KP_Right
hr: BT_Desno

[ctx: keyboard key]
en: Num Right
hr: Num Desno

[ctx: keyboard key]
en: KP_Down
hr: BT_Dolje

[ctx: keyboard key]
en: Num Down
hr: Num Dolje

[ctx: keyboard key]
en: KP_PageUp
hr: BT_Stranica gore

[ctx: keyboard key]
en: Num Page Up
hr: Num Stranica gore

[ctx: keyboard key]
en: KP_PageDown
hr: BT_Stranica dolje

[ctx: keyboard key]
en: Num Page Down
hr: Num Stranica dolje

[ctx: keyboard key]
en: KP_Prior
hr: BT_Prethodno

[ctx: keyboard key]
en: KP_Next
hr: BT_Sljedeće

[ctx: keyboard key]
en: KP_End
hr: BT_Kraj

[ctx: keyboard key]
en: Num End
hr: Num Kraj

[ctx: keyboard key]
en: KP_Begin
hr: BT_Početak

[ctx: keyboard key]
en: Num Begin
hr: Num Početak

[ctx: keyboard key]
en: KP_Insert
hr: BT_Umetni

[ctx: keyboard key]
en: Num Insert
hr: Num Umetni

[ctx: keyboard key]
en: KP_Delete
hr: BT_Izbriši

[ctx: keyboard key]
en: Num Delete
hr: Num Izbriši

[ctx: keyboard key]
en: KP_Equal
hr: BT_Jednako

[ctx: keyboard key]
en: KP_Multiply
hr: BT_Množenje

[ctx: keyboard key]
en: KP_Add
hr: BT_Zbrajanje

[ctx: keyboard key]
en: KP_Separator
hr: BT_Razdvojnik

[ctx: keyboard key]
en: KP_Subtract
hr: BT_Oduzimanje

[ctx: keyboard key]
en: KP_Decimal
hr: BT_Decimala

[ctx: keyboard key]
en: KP_Divide
hr: BT_Dijeljenje

[ctx: keyboard key]
en: Windows_Left
hr: Windows_Lijevo

[ctx: keyboard key]
en: Windows_Right
hr: Windows_Desno

[ctx: keyboard key]
en: Windows_Menu
hr: Windows_Izbornik

[ctx: keyboard key]
en: Command
hr: Naredba

[ctx: keyboard key]
en: KP_F
hr: BT_F

[ctx: keyboard key]
en: KP_
hr: BT_

[ctx: keyboard key]
en: SPECIAL
hr: SPECIJALNO

en: show this help message
hr: prikaži ovu obavijest pomoći

en: generate verbose log messages
hr: stvori opširne log-poruke

en: specify the theme to use
hr: odredi temu, koja će se koristiti

en: specify display mode to use (e.g. 640x480-16)
hr: odredi modus zaslona koji će se koristiti (npr. 640×480-16)

en: Unsupported theme '%s'.
hr: Nepodržana tema „%s”.

en: Invalid display mode specification '%s'.
hr: Nevaljana specifikacija modusa prikaza „%s”.

en: Option '%s' can't be negated
hr: Nije moguće negirati opciju „%s”

en: Unknown long option '%s'
hr: Nepoznata dugačka opcija „%s”

en: Unknown option '%s'
hr: Nepoznata opcija „%s”

en: Unexpected characters following option '%s'.
hr: Neočekivani znakovi slijede opciju „%s”.

en: Option '%s' requires a value.
hr: Opcija „%s” zahtijeva vrijednost.

en: Separator expected after the option '%s'.
hr: Potreban je razdvojnik nakon opcije „%s”.

en: '%s' is not a correct numeric value for option '%s'.
hr: „%s” nije ispravna numerička vrijednost za opciju „%s”.

en: Option '%s': '%s' cannot be converted to a date.
hr: Opcija „%s”: Nije moguće konvertirati „%s” u datum.

en: Unexpected parameter '%s'
hr: Neočekivani parametar „%s”

en: %s (or %s)
hr: %s (ili %s)

en: The value for the option '%s' must be specified.
hr: Vrijednost opcije „%s” mora biti određena.

en: The required parameter '%s' was not specified.
hr: Obavezan parametar „%s” nije bio određen.

en: Usage: %s
hr: Upotreba: %s

en: double
hr: dvostruko

en: date
hr: datum

en: Unnamed command
hr: Bezimena naredba

en: &Undo
hr: &Poništi

en: Can't &Undo
hr: &Poništavanje nije moguće

en: &Undo
hr: &Poništi

en: &Redo
hr: &Ponovi

en: &Redo
hr: &Ponovi

en: String To Colour : Incorrect colour specification : %s
hr: Znakovni niz u boju : Netočna specifikacija boje : %s

en: Invalid value %ld for a boolean key "%s" in config file.
hr: Nevaljana vrijedonst %ld za booleov ključ „%s” u konfiguracijskoj datoteci.

en: Environment variables expansion failed: missing '%c' at position %u in '%s'.
hr: Proširenje varijable okruženja nije uspjelo: nedostaje „%c” na položaju %u u „%s”.

en: '%s' has extra '..', ignored.
hr: „%s” ima dodatne „..”, zanemareno.

note: TRANSLATORS: Checkbox state name
en: checked
hr: aktivirano

note: TRANSLATORS: Checkbox state name
en: unchecked
hr: neaktivirano

note: TRANSLATORS: Checkbox state name
en: undetermined
hr: neodređeno

en: today
hr: danas

en: yesterday
hr: jučer

en: tomorrow
hr: sutra

en: first
hr: prvi

en: second
hr: drugi

en: third
hr: treći

en: fourth
hr: četvrti

en: fifth
hr: peti

en: sixth
hr: šesti

en: seventh
hr: sedmi

en: eighth
hr: osmi

en: ninth
hr: deveti

en: tenth
hr: deseti

en: eleventh
hr: jedanaesti

en: twelfth
hr: dvanaesti

en: thirteenth
hr: trinaesti

en: fourteenth
hr: četrnaesti

en: fifteenth
hr: petnaesti

en: sixteenth
hr: šesnaesti

en: seventeenth
hr: sedamnaesti

en: eighteenth
hr: osamnaesti

en: nineteenth
hr: devetnaesti

en: twentieth
hr: dvadeseti

en: noon
hr: podne

en: midnight
hr: ponoć

en: Failed to create directory "%s"
hr: Neuspjelo stvaranje mape „%s”

en: Debug report couldn't be created.
hr: Izvještaj o otklanjanju grešaka nije bilo moguće stvoriti.

en: Failed to remove debug report file "%s"
hr: Neuspjelo uklanjanje datoteke za izvještaj o otklanjanju grešaka „%s”

en: Failed to clean up debug report directory "%s"
hr: Neuspjelo pražnjenje mape izještaja o otklanjanju grešaka „%s”.

en: process context description
hr: obradi sadržaj opisa

en: dump of the process state (binary)
hr: izvadak statusa procesa (binarno)

en: Debug report generation has failed.
hr: Stvaranje izvještaja o otklanjanju grešaka.

en: Processing debug report has failed, leaving the files in "%s" directory.
hr: Obrada izvještaja o otklanjanju grešaka nije uspjela. Datoteke ostaju u mapi „%s”.

en: A debug report has been generated. It can be found in
hr: Izvještaj o otklanjanju grešaka je stvoren. Nalazi se u

en: And includes the following files:
hr: I sadržava sljedeće datoteke:

en: 
    Please send this report to the program maintainer, thank you!
hr: 
    Molimo te da ovaj izvještaj pošalješ održavatelju programa. Hvala!

en: Failed to execute curl, please install it in PATH.
hr: Neuspjelo izvršavanje curl-a, instaliraj ga u PATH.

en: Failed to upload the debug report (error code %d).
hr: Neuspjeli prijenos izvještaja o ispravljanju grešaka (kôd greške %d).

en: Save As
hr: Spremi kao

en: Discard changes and reload the last saved version?
hr: Zanemari promjene i ponovo učitaj posljednju spremljenu verziju?

en: unnamed
hr: neimenovano

en: Do you want to save changes to %s?
hr: Želiš li spremiti promjene u %s?

en: File "%s" could not be opened for writing.
hr: Nije bilo moguće otvoriti datoteku „%s” za pisanje.

en: Failed to save document to the file "%s".
hr: Neuspjelo spremanje dokumenta u datoteku „%s”.

en: File "%s" could not be opened for reading.
hr: Nije bilo moguće otvoriti datoteku „%s” za čitanje.

en: Failed to read document from the file "%s".
hr: Neuspjelo čitanje dokumenta iz datoteke „%s”.

en: The file '%s' doesn't exist and couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
hr: Datoteka „%s” ne postoji i ne može se otvoriti.
    Uklonjena je iz popisa nedavno otvorenih datoteka.

en: Print preview creation failed.
hr: Izrada pregleda ispisa neuspjela.

en: Print Preview
hr: Pregled ispisa

en: The format of file '%s' couldn't be determined.
hr: Format datoteke „%s” nije bilo moguće ustanoviti.

en: unnamed%d
hr: neimenovano%d

en:  -
hr:  –

en: Open File
hr: Otvori datoteku

en: File error
hr: Greška datoteke

en: Sorry, could not open this file.
hr: Nažalost nije moguće otvoriti ovu datoteku.

en: Sorry, the format for this file is unknown.
hr: Nažalost je format datoteke nepoznat.

en: Select a document template
hr: Odaberi jedan predložak

en: Templates
hr: Predlošci

en: Select a document view
hr: Odaberi jedan pogled

en: Views
hr: Prikazi

en: Failed to load shared library '%s'
hr: Neuspjelo učitavanje dijeljenje biblioteke „%s”.

en: Couldn't find symbol '%s' in a dynamic library
hr: Nije bilo moguće naći simbol „%s” u dinamičkoj biblioteci

en: can't open file '%s'
hr: nije moguće otvoriti datoteku „%s”

en: can't close file '%s'
hr: nije moguće zatvoriti datoteku „%s”

en: Read error on file '%s'
hr: Greška u čitanju datoteke „%s”

en: Write error on file '%s'
hr: Zapiši grešku za datoteku „%s”

en: failed to flush the file '%s'
hr: neuspjelo pražnjenje datoteke „%s”

en: Seek error on file '%s' (large files not supported by stdio)
hr: Traži grešku u datoteci „%s” (stdio ne podržava velike datoteke)

en: Seek error on file '%s'
hr: Traži grešku u datoteci „%s”

en: Can't find current position in file '%s'
hr: Nije moguće naći trenutačni položaj u datoteci „%s”

en: Failed to set temporary file permissions
hr: Neuspjelo postavljanje privremenih datotečnih prava

en: can't remove file '%s'
hr: nije moguće ukloniti datoteku „%s”

en: can't commit changes to file '%s'
hr: nije moguće potvrditi promjene za datoteku „%s”

en: can't remove temporary file '%s'
hr: nije moguće ukloniti privremenu datoteku „%s”

en: can't create file '%s'
hr: nije moguće stvoriti datoteku „%s”

en: can't close file descriptor %d
hr: nije moguće zatvoriti desriptora datoteka %d

en: can't read from file descriptor %d
hr: nije moguće čitanje iz deskriptora datoteka %d

en: can't write to file descriptor %d
hr: nije moguće zapisivanje u deskriptor datoteka %d

en: can't flush file descriptor %d
hr: nije moguće isprazniti deskriptor datoteka %d

en: can't seek on file descriptor %d
hr: nije moguće traženje na deskriptor datoteka %d

en: can't get seek position on file descriptor %d
hr: nije moguće dobiti poziciju traženja na deskriptoru datoteka %d

en: can't find length of file on file descriptor %d
hr: nije moguće naći duljinu datoteke na deskriptoru datoteka %d

en: can't determine if the end of file is reached on descriptor %d
hr: nije moguće odrediti dosezanje kraja datoteke na deskriptoru %d

en: can't open global configuration file '%s'.
hr: nije moguće otvoriti datoteku globalne konfiguracije „%s”.

en: can't open user configuration file '%s'.
hr: nije moguće otvoriti datoteku korisničke konfiguracije „%s”.

en: Changes won't be saved to avoid overwriting the existing file "%s"
hr: Promjene se neće spremiti, kako bi se izbjeglo prepisivanje postojeće datoteke „%s”

en: Error reading config options.
hr: Greška prilikom čitanja opcija konfiguracije.

en: Failed to read config options.
hr: Neuspjelo čitanje opcija koniguracije.

en: file '%s': unexpected character %c at line %zu.
hr: datoteka „%s”: neočevani znak %c u %zu. retku.

en: file '%s', line %zu: '%s' ignored after group header.
hr: datoteka „%s”, redak %zu: „%s” zanemareno nakon zaglavlja grupe.

en: file '%s', line %zu: '=' expected.
hr: datoteka „%s”, redak %zu: „=” očekivano.

en: file '%s', line %zu: value for immutable key '%s' ignored.
hr: datoteka „%s”, redak %zu: vrijednost nepromijenjivog ključa „%s” je zanemaren.

en: file '%s', line %zu: key '%s' was first found at line %d.
hr: datoteka „%s”, redak %zu: ključ „%s” je najprije nađen u %d. retku.

en: Config entry name cannot start with '%c'.
hr: Konfiguracijsko ulazno ime ne može početi s „%c”.

en: can't open user configuration file.
hr: nije moguće otvoriti datoteku korisničke konfiguracije.

en: can't write user configuration file.
hr: nije moguće zapisivanje datoteke korisničke konfiguracije.

en: Failed to update user configuration file.
hr: Neuspjelo aktualiziranje datoteke korisničke konfiguracije.

en: Error saving user configuration data.
hr: Greška prilikom spremanja podataka korisničke konfiguracije.

en: can't delete user configuration file '%s'
hr: nije moguće izbrisati datoteku konfiguracije „%s”

en: entry '%s' appears more than once in group '%s'
hr: unos „%s” se pojavljuje višestruko u grupi „%s”

en: attempt to change immutable key '%s' ignored.
hr: pokušaj mijenjanja nepromjenljivog ključa „%s” je zanemaren.

en: trailing backslash ignored in '%s'
hr: obrnuta kosa crta na kraju je zanemarena u „%s”

en: unexpected " at position %d in '%s'.
hr: neočekivani " na poziciji %d u „%s”.

en: Failed to copy the file '%s' to '%s'
hr: Neuspjelo kopiranje datoteke „%s” u „%s”

en: Impossible to get permissions for file '%s'
hr: Nije moguće dobiti dozvolu za datoteku „%s”

en: Impossible to overwrite the file '%s'
hr: Nije moguće prepisati datoteku „%s”

en: Error copying the file '%s' to '%s'.
hr: Greška prilikom kopiranja datoteke „%s” u „%s”.

en: Impossible to set permissions for the file '%s'
hr: Nije moguće postaviti korisnička prava za datoteku „%s”

en: Failed to rename the file '%s' to '%s' because the destination file already exists.
hr: Neuspjelo preimenovanje datoteke „%s” u „%s”, jer odredišna datoteka već postoji.

en: File '%s' couldn't be renamed '%s'
hr: Datoteku „%s” nije bilo moguće preimenovati „%s”

en: File '%s' couldn't be removed
hr: Nije bilo moguće ukloniti datoteku „%s”

en: Directory '%s' couldn't be created
hr: Nije bilo moguće stvoriti mapu „%s”

en: Directory '%s' couldn't be deleted
hr: Nije bilo moguće izbrisati mapu „%s”

en: Cannot enumerate files '%s'
hr: Nije moguće numerirati datoteke „%s”

en: Failed to get the working directory
hr: Neuspjelo dohvaćanje radne mape

en: Could not set current working directory
hr: Nije bilo moguće postaviti trenutačnu radnu mapu

en: Files (%s)
hr: Datoteke (%s)

en: Failed to open '%s' for reading
hr: Neuspjelo otvaranje „%s” za čitanje

en: Failed to open '%s' for writing
hr: Neuspjelo otvaranje „%s” za pisanje

en: Failed to close file handle
hr: Neuspjelo zatvaranje upravljača datotekama

en: Failed to create a temporary file name
hr: Neuspjelo stvaranje imena privremene datoteke

en: Failed to open temporary file.
hr: Neuspjelo otvaranje privremene datoteke.

en: Failed to modify file times for '%s'
hr: Neuspjelo mijenjanje vremena datoteke za „%s”

en: Failed to touch the file '%s'
hr: Neuspjelo dodirivanje datoteke „%s”

en: Failed to retrieve file times for '%s'
hr: Neuspjelo dohvaćanje vremena datoteke za „%s”

en: Browse
hr: Pregledaj

en: All files (%s)|%s
hr: Sve datoteke (%s)|%s

en: %s files (%s)|%s
hr: %s datoteka (%s)|%s

en: Load %s file
hr: Učitaj %s datoteku

en: Save %s file
hr: Spremi %s datoteku

en: Western European (ISO-8859-1)
hr: Zapadnoeuropski (ISO-8859-1)

en: Central European (ISO-8859-2)
hr: Srednjeeuropski (ISO-8859-2)

en: Baltic (old) (ISO-8859-4)
hr: Baltički (ISO-8859-4)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
hr: Ćirilica (ISO-8859-5)

en: Arabic (ISO-8859-6)
hr: Arapski (ISO-8859-6)

en: Greek (ISO-8859-7)
hr: Grčki (ISO-8859-7)

en: Hebrew (ISO-8859-8)
hr: Hebrejski (ISO-8859-8-E)

en: Turkish (ISO-8859-9)
hr: Turski (ISO-8859-9)

en: Thai (ISO-8859-11)
hr: Tajlandski (ISO-8859-11)

en: Indian (ISO-8859-12)
hr: Indijski (ISO-8859-12)

en: Baltic (ISO-8859-13)
hr: Baltički (ISO-8859-13)

en: Celtic (ISO-8859-14)
hr: Keltski (ISO-8859-14)

en: Western European with Euro (ISO-8859-15)
hr: Zapadnoeuropski s eurom (ISO 8859-15)

en: Windows/DOS OEM Cyrillic (CP 866)
hr: Windows/DOS OEM ćirilica (CP 866)

en: Windows Thai (CP 874)
hr: Windows tajlandski (CP 874)

en: Windows Japanese (CP 932) or Shift-JIS
hr: Windows japanski (CP 932) or Shift-JIS

en: Windows Chinese Simplified (CP 936) or GB-2312
hr: Windows kineski pojednostavljeni (CP 936) or GB-2312

en: Windows Korean (CP 949)
hr: Windows koreanski (CP 949)

en: Windows Chinese Traditional (CP 950) or Big-5
hr: Windows kineski tradicionalni (CP 950) or Big-5

en: Windows Central European (CP 1250)
hr: Windows srednjeeuropski (CP 1250)

en: Windows Cyrillic (CP 1251)
hr: Windows ćirilica (CP 1251)

en: Windows Western European (CP 1252)
hr: Windows zapadnoeuropski (CP 1252)

en: Windows Greek (CP 1253)
hr: Windows grčki (CP 1253)

en: Windows Turkish (CP 1254)
hr: Windows turski (CP 1254)

en: Windows Hebrew (CP 1255)
hr: Windows hebrejski (CP 1255)

en: Windows Arabic (CP 1256)
hr: Windows arapski (CP 1256)

en: Windows Baltic (CP 1257)
hr: Windows baltički (CP 1257)

en: Windows Vietnamese (CP 1258)
hr: Windows vijetnamski (CP 1258)

en: Windows Johab (CP 1361)
hr: Windows johapski (CP 1361)

en: Extended Unix Codepage for Japanese (EUC-JP)
hr: Proširena Unix kodna strana za japanski (EUC-JP)

en: ISO-2022-JP
hr: Japanski (ISO-2022-JP)

en: MacRoman
hr: MacLatinični

en: MacJapanese
hr: MacJapanski

en: MacChineseTrad
hr: MacKineskiTradicionalni

en: MacKorean
hr: MacKorejanski

en: MacArabic
hr: MacArapski

en: MacHebrew
hr: MacHebrejski

en: MacGreek
hr: MacGrčki

en: MacCyrillic
hr: MacĆirilica

en: MacDevanagari
hr: MacDevanagarski

en: MacGurmukhi
hr: MacGurmuški

en: MacGujarati
hr: MacGudžaratski

en: MacOriya
hr: MacOrijski

en: MacBengali
hr: MacBengalski

en: MacTamil
hr: MacTamilski

en: MacTelugu
hr: MacTeluški

en: MacKannada
hr: MacKanarezijski

en: MacMalayalam
hr: MacMalajalamski

en: MacSinhalese
hr: MacSinhalski

en: MacBurmese
hr: MacBurmanski

en: MacKhmer
hr: MacKmerski

en: MacThai
hr: MacTajski

en: MacLaotian
hr: MacLaoški

en: MacGeorgian
hr: MacGruzijski

en: MacArmenian
hr: MacArmenski

en: MacChineseSimp
hr: MacKineskiPojednostavljeni

en: MacTibetan
hr: MacTibetanski

en: MacMongolian
hr: MacMongolski

en: MacEthiopic
hr: MacEtiopski

en: MacCentralEurRoman
hr: MacSrednjeeuropskiLatinični

en: MacVietnamese
hr: MacVijetnamski

en: MacExtArabic
hr: MacProšireniArapski

en: MacSymbol
hr: MacSimbolni

en: MacTurkish
hr: MacTurski

en: MacCroatian
hr: MacHrvatski

en: MacIcelandic
hr: MacIslandski

en: MacRomanian
hr: MacRumunjski

en: MacCeltic
hr: MacKeltski

en: MacGaelic
hr: MacGalski

en: MacKeyboardGlyphs
hr: GrafemiMacTipkovnice

en: Default encoding
hr: Zadano kodiranje

en: Unknown encoding (%d)
hr: Nepoznato kodiranje (%d)

en: default
hr: zadano

en: unknown-%d
hr: nepoznato-%d

en: underlined
hr: podcrtano

en:  strikethrough
hr:  precrtano

en:  thin
hr:  tanki

en:  extra light
hr:  ekstra svjetli

en:  light
hr:  svjetli

en:  medium
hr:  srednji

en:  semi bold
hr:  polu debeli

en:  bold
hr:  debeli

en:  extra bold
hr:  ekstra debeli

en:  heavy
hr:  masni

en:  extra heavy
hr:  ekstra masni

en:  italic
hr:  kurziv

en: strikethrough
hr: precrtano

en: thin
hr: tanki

en: extralight
hr: ekstrasvjetli

en: light
hr: svijetli

en: normal
hr: normalni

en: medium
hr: srednji

en: semibold
hr: poludebeli

en: bold
hr: debeli

en: extrabold
hr: ekstradebeli

en: heavy
hr: masni

en: extraheavy
hr: ekstramasni

en: italic
hr: kurziv

en: : unknown charset
hr: : nepoznata kodna stranica

en: The charset '%s' is unknown. You may select
    another charset to replace it with or choose
    [Cancel] if it cannot be replaced
hr: Kodna stranica „%s” nije poznata. Možeš odabrati
    neku drugu kodnu stranicu kao zamjenu ili
    [Odustani] ako izmjena nije moguća

en: Failed to remember the encoding for the charset '%s'.
hr: Neuspjelo pamćenje kodiranja za skupinu znakova „%s”.

en: can't load any font, aborting
hr: nije moguće učitavanje fontova, prekida se

en: : unknown encoding
hr: : nepoznato kodiranje

en: No font for displaying text in encoding '%s' found,
    but an alternative encoding '%s' is available.
    Do you want to use this encoding (otherwise you will have to choose another one)?
hr: Nijedan font nije nađen za prikaz teksta, kodiranog u „%s”,
    no dostupno je alternativno kodiranje „%s”.
    Želiš li koristiti ovo kodiranje (inače ćeš morati odabrati neko drugo)?

en: No font for displaying text in encoding '%s' found.
    Would you like to select a font to be used for this encoding
    (otherwise the text in this encoding will not be shown correctly)?
hr: Nijedan font nije nađen za prikaz teksta, kodiranog u „%s”.
    Želiš li odabrati font za ovo kodiranje (inače se tekst s ovim
    kodiranjem neće pravilno prikazati)?

en: Memory VFS already contains file '%s'!
hr: Memorija VFS već sadržava datoteku „%s”!

en: Trying to remove file '%s' from memory VFS, but it is not loaded!
hr: Pokušaj uklanjanja datoteke „%s” iz memorije VFS, ali nije učitana!

en: Failed to store image '%s' to memory VFS!
hr: Neuspjelo spremanje slike „%s” u VFS memoriju!

en: Timeout while waiting for FTP server to connect, try passive mode.
hr: Prekoračenje vremena prilikom čekanja na spajanje s FTP serverom, pokušaj u pasivnom modusu.

en: Failed to set FTP transfer mode to %s.
hr: Neuspjelo postavljanje modusa za FTP prijenos na %s.

en: binary
hr: binarno

en: The FTP server doesn't support the PORT command.
hr: FTP server ne podržava PORT naredbe.

en: The FTP server doesn't support passive mode.
hr: FTP server ne podržava pasivni modus.

en: Incorrect GIF frame size (%u, %d) for the frame #%u
hr: Nepravilna veličina GIF okvira (%u, %d) za okvir #%u

en: Failed to allocate colour for OpenGL
hr: Neuspjelo alociranje boje za OpenGL

en: Please select the columns to show and define their order:
hr: Odaberi stupce koje želiš prikazati i odredi njihov raspored:

en: Customize Columns
hr: Prilagodi stupce

en: &Customize...
hr: &Prilagodi …

en: Failed to open URL "%s" in the default browser
hr: Neuspjelo otvaranje URL-a „%s” u zadanom pregledniku

en: Failed to load image %%d from file '%s'.
hr: Neuspjelo učitavanje slike %%d iz datoteke „%s”.

en: Failed to load image %d from stream.
hr: Neuspjelo učitavanje slike %d iz tijeka.

en: Failed to load icons from resource '%s'.
hr: Neuspjelo učitavanje ikona iz resursa „%s”.

en: BMP: Couldn't save invalid image.
hr: BMP: Nije bilo moguće spremiti nevaljanu sliku.

en: BMP: wxImage doesn't have own wxPalette.
hr: BMP: wxImage nema vlastitu wxPalette.

en: BMP: Couldn't write the file (Bitmap) header.
hr: BMP: Nije bilo moguće zapisati zaglavlje (bitmap) datoteke.

en: BMP: Couldn't write the file (BitmapInfo) header.
hr: BMP: Nije bilo moguće zapisati zaglavlje (bitmapinfo) datoteke.

en: BMP: Couldn't write RGB color map.
hr: BMP: Nije bilo moguće zapisati RGB mapu boja.

en: BMP: Couldn't write data.
hr: BMP: Nije bilo moguće zapisati podatke.

en: BMP: Couldn't allocate memory.
hr: BMP: Nije bilo moguće alocirati memoriju.

en: DIB Header: Image width > 32767 pixels for file.
hr: DIB Header: Širina slike > 32767 piksela za datoteku.

en: DIB Header: Image height > 32767 pixels for file.
hr: DIB Header: Visina slike > 32767 piksela za datoteku.

en: DIB Header: Unknown bitdepth in file.
hr: DIB zaglavlje: Nepoznata bit-dubina u datoteci.

en: DIB Header: Unknown encoding in file.
hr: DIB zaglavlje: Nepoznato kodiranje u datoteci.

en: DIB Header: Encoding doesn't match bitdepth.
hr: DIB zaglavlje: Kodiranje se ne poklapa s bit-dubinom.

en: Error in reading image DIB.
hr: Greška u čitanju DIB slike.

en: ICO: Error in reading mask DIB.
hr: ICO: Greška prilikom čitanja DIB maske.

en: ICO: Image too tall for an icon.
hr: ICO: Slika je pre visoka za ikonu.

en: ICO: Image too wide for an icon.
hr: ICO: Slika je pre široka za ikonu.

en: ICO: Error writing the image file!
hr: ICO: Greška prilikom pisanja datoteke slike!

en: ICO: Invalid icon index.
hr: ICO: Nevaljani indeks ikone.

en: Image and mask have different sizes.
hr: Slika i maska imaju različite veličine.

en: No unused colour in image being masked.
hr: Nema nekorištenih boja u slici koja se maskira.

en: Failed to load bitmap "%s" from resources.
hr: Neuspjelo učitavanje bitmapa „%s” iz resursa.

en: Failed to load icon "%s" from resources.
hr: Neuspjelo učitavanje ikone „%s” iz resursa.

en: Failed to load image from file "%s".
hr: Neuspjelo učitavanje slike iz datoteke „%s”.

en: Can't save image to file '%s': unknown extension.
hr: Nije moguće spremanje slikovne datoteke „%s”: nepoznati sufiks.

en: No handler found for image type.
hr: Nije nađen upravljač za vrstu slike.

en: No image handler for type %d defined.
hr: Nijedan upravljač slikama za vrstu %d nije određen.

en: Image file is not of type %d.
hr: Datoteka slike nije vrste %d.

en: Can't automatically determine the image format for non-seekable input.
hr: Nije moguće automatski odrediti format slike za unos koji se ne može tražiti.

en: Unknown image data format.
hr: Nepoznati format slikovnih podataka.

en: This is not a %s.
hr: Ovo nije %s.

en: No image handler for type %s defined.
hr: Nijedan upravljač slikama za vrstu %s nije određen.

en: Image is not of type %s.
hr: Slika nije vrste %s.

en: Failed to check format of image file "%s".
hr: Neuspjela provjera formata datoteke slike „%s”.

en: GIF: error in GIF image format.
hr: GIF: greška u GIF formatu slike.

en: GIF: not enough memory.
hr: GIF: nema dovoljno memorije.

en: GIF: data stream seems to be truncated.
hr: GIF: čini se, da je prijenos podataka odrezan.

en: Couldn't initialize GIF hash table.
hr: Nije bilo moguće initijalizirati GIF hash tablicu.

en: IFF: error in IFF image format.
hr: IFF: greška u IFF formatu slike.

en: IFF: not enough memory.
hr: IFF: nema dovoljno memorije.

en: IFF: unknown error!!!
hr: IFF: nepoznata greška!!!

en: IFF: data stream seems to be truncated.
hr: IFF: čini se, da je prijenos podataka odrezan.

en: JPEG: Couldn't load - file is probably corrupted.
hr: JPEG: Nije bilo moguće učitati – datoteka je vjerojatno oštećena.

en: JPEG: Couldn't save image.
hr: JPEG: Nije bilo moguće spremiti sliku.

en: PCX: this is not a PCX file.
hr: PCX: ovo nije PCX datoteka.

en: PCX: image format unsupported
hr: PCX: format slike nije podržan

en: PCX: couldn't allocate memory
hr: BMP: Nije bilo moguće alocirati memoriju

en: PCX: version number too low
hr: PCX: broj verzije je pre nizak

en: PCX: unknown error !!!
hr: PCX: nepoznata greška !!!

en: PCX: invalid image
hr: PCX: nevaljana slika

en: Unknown PNG resolution unit %d
hr: Nepoznata PNG jedinica rezolucije %d

en: Couldn't load a PNG image - file is corrupted or not enough memory.
hr: Nije bilo moguće učitati PNG sliku – datoteka je pokvarena ili nema dovoljno memorije.

en: Couldn't save PNG image.
hr: Nije bilo moguće spremiti PNG sliku.

en: PNM: File format is not recognized.
hr: PNM: Format datoteke nije prepoznat.

en: PNM: Couldn't allocate memory.
hr: PNM: Nije moguće alocirati memoriju.

en: PNM: File seems truncated.
hr: PNM: Datoteka se čini odrezanom.

en:  (in module "%s")
hr:  (u modulu „%s”)

en: TIFF: Error loading image.
hr: TIFF: Greška prilikom učitavanja slike.

en: Invalid TIFF image index.
hr: Nevaljani indeks TIFF slike.

en: TIFF: Image size is abnormally big.
hr: TIFF: Slika je abnormalno velika.

en: TIFF: Couldn't allocate memory.
hr: TIFF: Nije moguće alocirati memoriju.

en: TIFF: Error reading image.
hr: TIFF: Greška prilikom čitanja slike.

en: Unknown TIFF resolution unit %d ignored
hr: Nepoznata TIFF jedinica rezolucije %d je zanemarena

en: TIFF: Error saving image.
hr: TIFF: Greška prilikom spremanja slike.

en: TIFF: Error writing image.
hr: TIFF: Greška prilikom pisanja slike.

en: Command line argument %d couldn't be converted to Unicode and will be ignored.
hr: Argument naredbenog retka %d nije bilo moguće konvertirati u Unicode i bit će zanemaren.

en: Initialization failed in post init, aborting.
hr: Inicijaliziranje u naknadnom inicijaliziranju nije uspjelo, prekid.

en: Cannot set locale to language "%s".
hr: Nije moguće postaviti lokalizaciju za „%s” jezik.

en: Error:
hr: Greška:

en: Warning:
hr: Upozorenje:

en: The previous message repeated once.
hr: Prethodna obavijest se ponovila jednom.

en: The previous message repeated %u time. | The previous message repeated %u times.
hr[0]: Prethodna obavijest se ponovila %u puta.
hr[1]: Prethodna obavijest se ponovila %u puta.
hr[2]: Prethodna obavijest se ponovila %u puta.

en: Last repeated message ("%s", %u time) wasn't output | Last repeated message ("%s", %u times) wasn't output
hr[0]: Zadnja ponovljena poruka („%s”, %u puta) nije iznešena
hr[1]: Zadnja ponovljena poruka („%s”, %u puta) nije iznešena
hr[2]: Zadnja ponovljena poruka („%s”, %u puta) nije iznešena

en:  (error %ld: %s)
hr:  (greška %ld: %s)

en: Failed to allocate memory for LZMA decompression.
hr: Neuspjelo alociranje memorije za LZMA dekomprimiranje.

en: Failed to initialize LZMA decompression: unexpected error %u.
hr: Neuspjelo inicijaliziranje LZMA dekomprimiranja: neočekivana greška %u.

en: input is not in XZ format
hr: unos nije u XZ formatu

en: input compressed using unknown XZ option
hr: unos je komprimiran koristeći nepoznatu opciju XZ formata

en: input is corrupted
hr: unos je oštećen

en: unknown decompression error
hr: nepoznata greška dekomprimiranja

en: LZMA decompression error: %s
hr: Greška LZMA dekomprimiranja: %s

en: Failed to allocate memory for LZMA compression.
hr: Neuspjelo alociranje memorije za LZMA komprimiranje.

en: Failed to initialize LZMA compression: unexpected error %u.
hr: Neuspjelo inicijaliziranje LZMA komprimiranja: neočekivana greška %u.

en: out of memory
hr: nema više memorije

en: unknown compression error
hr: nepoznata greška komprimiranja

en: LZMA compression error: %s
hr: Greška LZMA komprimiranja: %s

en: LZMA compression error when flushing output: %s
hr: Greška LZMA komprimiranja prilikom nedovršavanja iznošaja: %s

en: Unmatched '{' in an entry for mime type %s.
hr: Nezatvorena „{” u jednom unosu za mime vrstu %s.

en: Circular dependency involving module "%s" detected.
hr: Ustanovljena je beskonačna ovisnost u modulu „%s”.

en: Dependency "%s" of module "%s" doesn't exist.
hr: Ovisnost „%s” o modulu „%s” ne postoji.

en: Module "%s" initialization failed
hr: Inicijaliziranje modula „%s” nije uspjelo

en: Message
hr: Poruka

en: A4 sheet, 210 x 297 mm
hr: A4 arak, 210 × 297 mm

en: C sheet, 17 x 22 in
hr: C arak, 17 × 22 in

en: D sheet, 22 x 34 in
hr: D arak, 22 × 34 in

en: E sheet, 34 x 44 in
hr: E arak, 34 × 44 in

en: Tabloid, 11 x 17 in
hr: Tabloid, 11 × 17 in

en: Ledger, 17 x 11 in
hr: Ledger, 17 × 11 in

en: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 in
hr: Statement, 5 1/2 × 8 1/2 in

en: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 in
hr: Executive, 7 1/4 × 10 1/2 in

en: A3 sheet, 297 x 420 mm
hr: A3 arak, 297 × 420 mm

en: A4 small sheet, 210 x 297 mm
hr: A4 mali arak, 210 × 297 mm

en: A5 sheet, 148 x 210 mm
hr: A5 arak, 148 × 210 mm

en: B4 sheet, 250 x 354 mm
hr: B4 arak, 250 × 354 mm

en: B5 sheet, 182 x 257 millimeter
hr: B5 arak, 182 × 257 millimeter

en: Folio, 8 1/2 x 13 in
hr: Folio, 8 1/2 × 13 in

en: Quarto, 215 x 275 mm
hr: Quarto, 215 × 275 mm

en: 10 x 14 in
hr: 10 × 14 in

en: 11 x 17 in
hr: 11 × 17 in

en: Note, 8 1/2 x 11 in
hr: Note, 8 1/2 × 11 in

en: #9 Envelope, 3 7/8 x 8 7/8 in
hr: #9 kuverta, 3 7/8 × 8 7/8 in

en: #10 Envelope, 4 1/8 x 9 1/2 in
hr: #10 kuverta, 4 1/8 × 9 1/2 in

en: #11 Envelope, 4 1/2 x 10 3/8 in
hr: #11 kuverta, 4 1/2 × 10 3/8 in

en: #12 Envelope, 4 3/4 x 11 in
hr: #12 kuverta, 4 3/4 × 11 in

en: #14 Envelope, 5 x 11 1/2 in
hr: #14 kuverta, 5 × 11 1/2 in

en: DL Envelope, 110 x 220 mm
hr: DL kuverta, 110 × 220 mm

en: C5 Envelope, 162 x 229 mm
hr: C5 kuverta, 162 × 229 mm

en: C3 Envelope, 324 x 458 mm
hr: C3 kuverta, 324 × 458 mm

en: C4 Envelope, 229 x 324 mm
hr: C4 kuverta, 229 × 324 mm

en: C6 Envelope, 114 x 162 mm
hr: C6 kuverta, 114 × 162 mm

en: C65 Envelope, 114 x 229 mm
hr: C65 kuverta, 114 × 229 mm

en: B4 Envelope, 250 x 353 mm
hr: B4 kuverta, 250 × 353 mm

en: B5 Envelope, 176 x 250 mm
hr: B5 kuverta, 176 × 250 mm

en: B6 Envelope, 176 x 125 mm
hr: B6 kuverta, 176 × 125 mm

en: Italy Envelope, 110 x 230 mm
hr: Talijanska kuverta, 110 × 230 mm

en: Monarch Envelope, 3 7/8 x 7 1/2 in
hr: Monarch kuverta, 3 7/8 × 7 1/2 in

en: 6 3/4 Envelope, 3 5/8 x 6 1/2 in
hr: 6 3/4 kuverta, 3 5/8 × 6 1/2 in

en: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 in
hr: US Std presavijen, 14 7/8 × 11 in

en: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 in
hr: Njemački Std presavijen, 8 1/2 × 12 in

en: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 in
hr: Njemački Legal presavijen, 8 1/2 × 13 in

en: B4 (ISO) 250 x 353 mm
hr: B4 (ISO) 250 × 353 mm

en: Japanese Postcard 100 x 148 mm
hr: Japanska razglednica 100 × 148 mm

en: 9 x 11 in
hr: 9 × 11 in

en: 10 x 11 in
hr: 10 × 11 in

en: 15 x 11 in
hr: 15 × 11 in

en: Envelope Invite 220 x 220 mm
hr: Kuverta pozivnice 220 × 220 mm

en: Tabloid Extra 11.69 x 18 in
hr: Tabloid Extra 11.69 × 18 in

en: A4 Extra 9.27 x 12.69 in
hr: A4 ekstra 9.27 × 12.69 in

en: A4 Transverse 210 x 297 mm
hr: A4 poprečno 210 × 297 mm

en: SuperA/SuperA/A4 227 x 356 mm
hr: SuperA/SuperA/A4 227 × 356 mm

en: SuperB/SuperB/A3 305 x 487 mm
hr: SuperB/SuperB/A3 305 × 487 mm

en: A4 Plus 210 x 330 mm
hr: A4 plus 210 × 330 mm

en: A5 Transverse 148 x 210 mm
hr: A5 poprečno 148 × 210 mm

en: B5 (JIS) Transverse 182 x 257 mm
hr: B5 (JIS) poprečno 182 × 257 mm

en: A3 Extra 322 x 445 mm
hr: A3 ekstra 322 × 445 mm

en: A5 Extra 174 x 235 mm
hr: A5 ekstra 174 × 235 mm

en: B5 (ISO) Extra 201 x 276 mm
hr: B5 (ISO) ekstra 201 × 276 mm

en: A2 420 x 594 mm
hr: A2 420 × 594 mm

en: A3 Transverse 297 x 420 mm
hr: A3 poprečno 297 × 420 mm

en: A3 Extra Transverse 322 x 445 mm
hr: A3 ekstra poprečno 322 × 445 mm

en: Japanese Double Postcard 200 x 148 mm
hr: Japanska dupla razglednica 200 × 148 mm

en: A6 105 x 148 mm
hr: A6 105 × 148 mm

en: Japanese Envelope Kaku #2
hr: Japanska kuverta Kaku #2

en: Japanese Envelope Kaku #3
hr: Japanska kuverta Kaku #3

en: Japanese Envelope Chou #3
hr: Japanska kuverta Chou #3

en: Japanese Envelope Chou #4
hr: Japanska kuverta Chou #4

en: A3 Rotated 420 x 297 mm
hr: A3 rotirano 420 × 297 mm

en: A4 Rotated 297 x 210 mm
hr: A4 rotirano 297 × 210 mm

en: A5 Rotated 210 x 148 mm
hr: A5 rotirano 210 × 148 mm

en: B4 (JIS) Rotated 364 x 257 mm
hr: B4 (JIS) rotirano 364 × 257 mm

en: B5 (JIS) Rotated 257 x 182 mm
hr: B5 (JIS) rotirano 257 × 182 mm

en: Japanese Postcard Rotated 148 x 100 mm
hr: Japanska razglednica rotirano 148 × 100 mm

en: Double Japanese Postcard Rotated 148 x 200 mm
hr: Japanska dupla razglednica rotirano 148 × 200 mm

en: A6 Rotated 148 x 105 mm
hr: A6 rotirano 148 × 105 mm

en: Japanese Envelope Kaku #2 Rotated
hr: Japanska kuverta Kaku #2 rotirano

en: Japanese Envelope Kaku #3 Rotated
hr: Japanska kuverta Kaku #3 rotirano

en: Japanese Envelope Chou #3 Rotated
hr: Japanska kuverta Chou #3 rotirano

en: Japanese Envelope Chou #4 Rotated
hr: Japanska kuverta Chou #4 rotirano

en: B6 (JIS) 128 x 182 mm
hr: B6 (JIS) 128 × 182 mm

en: B6 (JIS) Rotated 182 x 128 mm
hr: B6 (JIS) rotirano 182 × 128 mm

en: 12 x 11 in
hr: 12 × 11 in

en: Japanese Envelope You #4
hr: Japanska kuverta You #4

en: Japanese Envelope You #4 Rotated
hr: Japanska kuverta You #4 rotirano

en: PRC 16K 146 x 215 mm
hr: PRC 16K 146 × 215 mm

en: PRC 32K 97 x 151 mm
hr: PRC 32K 97 × 151 mm

en: PRC 32K(Big) 97 x 151 mm
hr: PRC 32K(veliki) 97 × 151 mm

en: PRC Envelope #1 102 x 165 mm
hr: PRC kuverta #1 102 × 165 mm

en: PRC Envelope #2 102 x 176 mm
hr: PRC kuverta #2 102 × 176 mm

en: PRC Envelope #3 125 x 176 mm
hr: PRC kuverta #3 125 × 176 mm

en: PRC Envelope #4 110 x 208 mm
hr: PRC kuverta #4 110 × 208 mm

en: PRC Envelope #5 110 x 220 mm
hr: PRC kuverta #5 110 × 220 mm

en: PRC Envelope #6 120 x 230 mm
hr: PRC kuverta #6 120 × 230 mm

en: PRC Envelope #7 160 x 230 mm
hr: PRC kuverta #7 160 × 230 mm

en: PRC Envelope #8 120 x 309 mm
hr: PRC kuverta #8 120 × 309 mm

en: PRC Envelope #9 229 x 324 mm
hr: PRC kuverta #9 229 × 324 mm

en: PRC Envelope #10 324 x 458 mm
hr: PRC kuverta #10 324 × 458 mm

en: PRC 16K Rotated
hr: PRC 16K rotirano

en: PRC 32K Rotated
hr: PRC 32K rotirano

en: PRC 32K(Big) Rotated
hr: PRC 32K(veliki) rotirano

en: PRC Envelope #1 Rotated 165 x 102 mm
hr: PRC kuverta #1 rotirano 165 × 102 mm

en: PRC Envelope #2 Rotated 176 x 102 mm
hr: PRC kuverta #2 rotirano 176 × 102 mm

en: PRC Envelope #3 Rotated 176 x 125 mm
hr: PRC kuverta #3 rotirano 176 × 125 mm

en: PRC Envelope #4 Rotated 208 x 110 mm
hr: PRC kuverta #4 rotirano 208 × 110 mm

en: PRC Envelope #5 Rotated 220 x 110 mm
hr: PRC kuverta #5 rotirano 220 × 110 mm

en: PRC Envelope #6 Rotated 230 x 120 mm
hr: PRC kuverta #6 rotirano 230 × 120 mm

en: PRC Envelope #7 Rotated 230 x 160 mm
hr: PRC kuverta #7 rotirano 230 × 160 mm

en: PRC Envelope #8 Rotated 309 x 120 mm
hr: PRC kuverta #8 rotirano 309 × 120 mm

en: PRC Envelope #9 Rotated 324 x 229 mm
hr: PRC kuverta #9 rotirano 324 × 229 mm

en: PRC Envelope #10 Rotated 458 x 324 mm
hr: PRC kuverta #10 rotirano 458 × 324 mm

en: A0 sheet, 841 x 1189 mm
hr: A0 arak, 841 × 1189 mm

en: A1 sheet, 594 x 841 mm
hr: A1 arak, 594 × 841 mm

en: General
hr: Općenito

en: Advanced
hr: Napredno

en: Generic PostScript
hr: Generički PostScript

en: Ready
hr: Spremno

en: Printing Error
hr: Greška u ispisu

en: Print
hr: Ispiši

en: Page setup
hr: Postavke stranice

en: Please wait while printing...
hr: Pričekaj dok traje ispis …

en: Document:
hr: Dokument:

en: Progress:
hr: Tok:

en: Preparing
hr: Pripremanje

en: Printing page %d
hr: Ispisivanje %d. stranice

en: Printing page %d of %d
hr: Ispisivanje %d. stranice od %d

en:  (copy %d of %d)
hr:  (kopija %d od %d)

en: Printing
hr: Ispisivanje

en: First page
hr: Prva stranica

en: Previous page
hr: Prethodna stranica

en: Next page
hr: Sljedeća stranica

en: Last page
hr: Zadnja stranica

en: Zoom Out
hr: Umanji

en: Zoom In
hr: Uvećaj

en: &Close
hr: &Zatvori

en: Could not start document preview.
hr: Nije bilo moguće započeti pregled dokumenta.

en: Print Preview Failure
hr: Neuspjeli pregled ispisa

en: Sorry, not enough memory to create a preview.
hr: Nažalost nema dovoljno memorije za stvaranje pregleda.

en: Page %d of %d
hr: %d. stranica od %d

en: Page %d
hr: Stranica %d

en: unknown error
hr: nepoznata greška

en: Invalid regular expression '%s': %s
hr: Nevaljan regularni izraz „%s”: %s

en: Failed to find match for regular expression: %s
hr: Neuspjeo nalaženje poklapanja ragularnog izraza: %s

en: Renderer "%s" has incompatible version %d.%d and couldn't be loaded.
hr: Iscrtač „%s” ima nekompatibilnu verziju %d.%d i nije ga moguće učitati.

en: Not available for this platform
hr: Nije dostupno za ovu platformu

en: Saving password for "%s" failed: %s.
hr: Spremanje lozinke za „%s” neuspjelo: %s.

en: Reading password for "%s" failed: %s.
hr: Čitanje lozinke za „%s” neuspjelo: %s.

en: Deleting password for "%s" failed: %s.
hr: Brisanje lozinke za „%s” neuspjelo: %s.

en: Failed to monitor I/O channels
hr: Neuspjelo praćenje ulaznih/izlaznih kanala

en: Save
hr: Spremi

en: Don't Save
hr: Nemoj spremiti

en: Cannot initialize sockets
hr: Nije moguće inicijalizirati priključke

[ctx: standard Windows menu]
en: &Help
hr: &Pomoć

en: &About
hr: &O programu

en: About
hr: O programu

en: Add
hr: Dodaj

en: &Apply
hr: &Primijeni

en: Apply
hr: Primijeni

en: &Back
hr: &Natrag

en: Back
hr: Natrag

en: &Bold
hr: &Debeli

en: Bold
hr: Debeli

en: &Bottom
hr: &Kraj

en: Bottom
hr: Kraj

en: &Cancel
hr: &Odustani

en: &Clear
hr: &Ukloni

en: Clear
hr: Izbriši

en: Close
hr: Zatvori

en: &Convert
hr: &Pretvori

en: Convert
hr: Pretvori

en: &Copy
hr: &Kopiraj

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Cu&t
hr: Izr&eži

en: Cut
hr: Izreži

en: &Delete
hr: &Izbriši

en: Delete
hr: Izbriši

en: &Down
hr: &Dolje

en: Down
hr: Dolje

en: &Edit
hr: &Uredi

en: Edit
hr: Uredi

en: &Execute
hr: &Izvrši

en: Execute
hr: Izvrši

en: &Quit
hr: &Zatvori

en: Quit
hr: Zatvori

en: &File
hr: &Datoteka

en: File
hr: Datoteka

en: &Find...
hr: &Nađi …

en: Find...
hr: Nađi …

en: &First
hr: &Prvi

en: First
hr: Prvi

en: &Floppy
hr: &Flopi disk

en: Floppy
hr: Flopi disk

en: &Forward
hr: &Naprijed

en: Forward
hr: Naprijed

en: &Harddisk
hr: Čvrsti &disk

en: Harddisk
hr: Čvrsti disk

en: &Help
hr: &Pomoć

en: &Home
hr: &Početna

en: Home
hr: Početna

en: Indent
hr: Uvlaka

en: &Index
hr: &Indeks

en: Index
hr: Indeks

en: &Info
hr: &Informacije

en: Info
hr: Informacije

en: &Italic
hr: &Kurziv

en: Italic
hr: Kurziv

en: &Jump to
hr: &Prijeđi na

en: Jump to
hr: Prijeđi na

en: Centered
hr: Centrirano

en: Justified
hr: Obostrano poravnato

en: Align Left
hr: Poravnaj u lijevo

en: Align Right
hr: Poravnaj u desno

en: &Last
hr: &Zadnji

en: Last
hr: Zadnji

en: &Network
hr: &Mreža

en: Network
hr: Mreža

en: &New
hr: &Nova

en: New
hr: Novo

en: &No
hr: &Ne

en: &OK
hr: &U redu

en: &Open...
hr: &Otvori …

en: Open...
hr: Otvori …

en: &Paste
hr: &Zalijepi

en: Paste
hr: Zalijepi

en: &Preferences
hr: &Postavke

en: Preferences
hr: Postavke

en: Print previe&w...
hr: Pregled ispis&a …

en: Print preview...
hr: Pregled ispisa …

en: &Print...
hr: &Ispiši …

en: Print...
hr: Ispiši …

en: &Properties
hr: &Svojstva

en: Properties
hr: Svojstva

en: Redo
hr: Ponovi

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Remove
hr: Ukloni

en: Rep&lace...
hr: Zamije&ni …

en: Replace...
hr: Zamijeni …

en: Revert to Saved
hr: Vrati na spremljeno

en: &Save
hr: &Spremi

en: Save &As...
hr: Spremi &kao …

en: Save As...
hr: Spremi kao …

en: Select &All
hr: Odaberi &sve

en: Select All
hr: Odaberi sve

en: &Color
hr: &Boja

en: Color
hr: Boja

en: &Ascending
hr: &Uzlazno

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: &Descending
hr: &Silazno

en: Descending
hr: Silazno

en: &Spell Check
hr: &Provjera pravopisa

en: Spell Check
hr: Provjera pravopisa

en: &Stop
hr: &Zaustavi

en: Stop
hr: Zaustavi

en: &Strikethrough
hr: &Precrtano

en: Strikethrough
hr: Precrtano

en: &Top
hr: &Gore

en: Top
hr: Gore

en: Undelete
hr: Vrati izbrisano

en: &Underline
hr: &Podcrtaj

en: Underline
hr: Podcrtaj

en: Undo
hr: Poništi

en: &Unindent
hr: &Ukloni uvlaku

en: Unindent
hr: Ukloni uvlaku

en: &Up
hr: &Gore

en: Up
hr: Gore

en: &Yes
hr: &Da

en: &Actual Size
hr: &Stvarna veličina

en: Actual Size
hr: Stvarna veličina

en: Zoom to &Fit
hr: Prilagodi &zumiranje

en: Zoom to Fit
hr: Prilagodi zumiranje

en: Zoom &In
hr: U&većaj

en: Zoom &Out
hr: U&manji

en: Show about dialog
hr: Prikaži informativni dijalog

en: Copy selection
hr: Kopiraj odabir

en: Cut selection
hr: Izreži odabir

en: Delete selection
hr: Izbriši  odabir

en: Find in document
hr: Nađi u dokumentu

en: Find and replace in document
hr: Nađi i zamijeni u dokumentu

en: Paste selection
hr: Zalijepi odabir

en: Quit this program
hr: Zatvori ovaj program

en: Redo last action
hr: Ponovi zadnju radnju

en: Undo last action
hr: Poništi posljednju radnju

en: Create new document
hr: Stvori novi dokument

en: Open an existing document
hr: Otvori postojeću datoteku

en: Close current document
hr: Zatvori trenutačni dokument

en: Save current document
hr: Spremi trenutačni dokument

en: Save current document with a different filename
hr: Spremi trenutačni dokument pod drugim imenom

en: Conversion to charset '%s' doesn't work.
hr: Konverzija u kodnu stranicu „%s” ne radi.

en: unknown
hr: nepoznato

en: incomplete header block in tar
hr: nepotpuni zaglavni blok u tar

en: checksum failure reading tar header block
hr: greška u ispitnom zbroju prilikom čitanja zaglavnog bloka

en: invalid data in extended tar header
hr: nevaljani podaci u proširenom tar zaglavlju

en: tar entry not open
hr: tar unos nije otvoren

en: unexpected end of file
hr: neočekivani kraj datoteke

en: %s did not fit the tar header for entry '%s'
hr: %s ne paše tar zaglavlju za unos „%s”

en: incorrect size given for tar entry
hr: nepravilna veličina, zadan za tar ulaz

en: '%s' is probably a binary buffer.
hr: „%s” je vjerojatno jedan binaran međuspremnik.

en: File couldn't be loaded.
hr: Nije bilo moguće učitati datoteku.

en: Failed to read text file "%s".
hr: Neuspjelo čitanje tekstualne datoteke „%s”.

en: can't write buffer '%s' to disk.
hr: nije moguće zapisivanje međuspremnika „%s” na disk.

en: Failed to get the local system time
hr: Neuspjelo dobivanje lokalnog vremena sustava

en: wxGetTimeOfDay failed.
hr: wxGetTimeOfDay nije uspjelo.

en: '%s' is not a valid message catalog.
hr: „%s” nije valjan katalog obavijesti.

en: Invalid message catalog.
hr: Nevaljani katalog obavijesti.

en: Failed to parse Plural-Forms: '%s'
hr: Neuspjela obrada oblika množine: „%s”

en: using catalog '%s' from '%s'.
hr: koristi se katalog „%s” od „%s”.

en: Resource '%s' is not a valid message catalog.
hr: Resurs „%s” nije valjani katalog obavijesti.

en: Couldn't enumerate translations
hr: Nije bilo moguće numerirati prijevode

en: No default application configured for HTML files.
hr: Nije konfigurirana standardna aplikacija za HTML datoteke.

en: Failed to open URL "%s" in default browser.
hr: Neuspjelo otvaranje URL-a „%s” u zadanom pregledniku.

en: Validation conflict
hr: Konflikt u provjeri valjanosti

en: Required information entry is empty.
hr: Obavezan unos informacija je prazan.

en: '%s' is one of the invalid strings
hr: „%s” je jedan od nevaljanih znakovnih nizova

en: '%s' is not one of the valid strings
hr: „%s” nije jedan od valjanih znakovnih nizova

en: '%s' contains invalid character(s)
hr: „%s” sadržava nevažeće slovne znakove

en: Error: %s (%d)
hr: Greška: %s (%d)

en: Not enough free disk space for download.
hr: Nema dovoljno memorije na disku za preuzimanje.

en: libcurl could not be initialized
hr: libcurl nije bilo moguće inicijalizirati

en: Error running JavaScript: %s
hr: Greška prilikom pokretanja JavaScripta: %s

en: This platform does not support background transparency.
hr: Ova platforma ne podržava neprozirnost pozadine.

en: Could not transfer data to window
hr: Nije bilo moguće prenijeti podatke u prozor

en: Out of window IDs.  Recommend shutting down application.
hr: Van prozorskih ID-a. Preporučuje se zatvaranje aplikacije.

en: XPM: incorrect header format!
hr: XPM: neispravan format zaglavlja!

en: XPM: incorrect colour description in line %d
hr: XPM: neipravan opis boje u retku br. %d

en: XPM: malformed colour definition '%s' at line %d!
hr: XPM: nepravilna definicija boje „%s” u retku br. %d!

en: XPM: no colors left to use for mask!
hr: XPM: za masku nije preostala nijedna boja!

en: XPM: truncated image data at line %d!
hr: XPM: odrezani podaci slike u retku br. %d!

en: XPM: Malformed pixel data!
hr: XPM: nepravilni piksel podaci!

en: Illegal Parameter Count for Create Method
hr: Nevažeće brojenje parametara za Create metodu

en: Illegal Parameter Count for ConstructObject Method
hr: Nevažeće brojenje parametara za ConstructObject metodu

en: Create Parameter %s not found in declared RTTI Parameters
hr: Parametar za stvaranje %s, nije nađen u prijavljenim RTTI parametrima

en: Illegal Object Class (Non-wxEvtHandler) as Event Source
hr: Nevažeći razred objekta (Non-wxEvtHandler) kao izvor događaja

en: Type must have enum - long conversion
hr: Vrsta mora imati enum - long konverziju

en: Invalid or Null Object ID passed to GetObjectClassInfo
hr: Nevaljani ili Null ID objekta je proslijeđen na GetObjectClassInfo

en: Unknown Object passed to GetObjectClassInfo
hr: Nepoznati objekt je proslijeđen na GetObjectClassInfo

en: Already Registered Object passed to SetObjectClassInfo
hr: Već registrirani objekt je proslijeđen na SetObjectClassInfo

en: Invalid or Null Object ID passed to HasObjectClassInfo
hr: Nevaljani ili Null ID objekta je proslijeđen na HasObjectClassInfo

en: Passing a already registered object to SetObject
hr: Slanje već registriranog objekta na SetObject

en: Passing an unknown object to GetObject
hr: Dodavanje nepoznatog objekta GetObject-u

en: Forward hrefs are not supported
hr: Hrefs prema naprijed nisu podržani

en: unknown class %s
hr: nepoznati razred %s

en: objects cannot have XML Text Nodes
hr: objekti ne mogu imati XML tekstualne čvorove

en: Objects must have an id attribute
hr: Objekt mora imati id svojstvo

en: Doubly used id : %d
hr: Dvostruko korišten id : %d

en: Unknown Property %s
hr: Nepoznato svojstvo %s

en: A non empty collection must consist of 'element' nodes
hr: Ne prazna kolekcija mora sadržavati „element” čvorove

en: incorrect event handler string, missing dot
hr: nepravilan znakovni niz upravljača događaja, nedostaje točka

en: can't re-initialize zlib deflate stream
hr: nije moguće ponovo inicijalizirati zlib deflate tijek

en: can't re-initialize zlib inflate stream
hr: nije moguće ponovo inicijalizirati zlib inflate tijek

en: Ignoring malformed extra data record, ZIP file may be corrupted
hr: Zanemaruje se pogrešno oblikovan dodatni zapis podataka, ZIP datoteka možda neće biti ispravna

en: assuming this is a multi-part zip concatenated
hr: pod pretpostavkom da se radi o višedjelnom lančanom zipu

en: invalid zip file
hr: nevaljana zip datoteka

en: can't find central directory in zip
hr: nije moguće pronaći osnovnu mapu u zipu

en: error reading zip central directory
hr: greška prilikom čitanja osnovne mape zip-a

en: error reading zip local header
hr: greška prilikom čitanja lokalnog zaglavlja zip-a

en: bad zipfile offset to entry
hr: neispravni odmak zip datoteke na unos

en: stored file length not in Zip header
hr: spremljena dužina datoteke nije u Zip zaglavlju

en: unsupported Zip compression method
hr: nepodržana metoda Zip komprimiranja

en: reading zip stream (entry %s): bad length
hr: čitanje zip tijeka (unos %s): loša duljina

en: reading zip stream (entry %s): bad crc
hr: čitanje zip tijeka (unos %s): loš crc

en: error writing zip entry '%s': file too large without ZIP64
hr: greška prilikom pisanja zip unosa „%s”: datoteka je prevelika bez ZIP64

en: error writing zip entry '%s': bad crc or length
hr: greška prilikom pisanja zip unosa „%s”: krivi izvor ili duljina

en: Gzip not supported by this version of zlib
hr: Gzip nije podržan od ove verzije zlib-a

en: Can't initialize zlib inflate stream.
hr: Nije moguće inicijalizirati zlib inflate tijek.

en: Can't read inflate stream: unexpected EOF in underlying stream.
hr: Nije moguće čitati iz inflate tijeka: neočekivani kraj datoteke u osnovnom tijeku.

en: zlib error %d
hr: zlib greška %d

en: Can't read from inflate stream: %s
hr: Nije moguće čitati iz inflate tijeka: %s

en: Can't initialize zlib deflate stream.
hr: Nije moguće inicijalizirati zlib deflate tijek.

en: Can't write to deflate stream: %s
hr: Nije moguće pisati u deflate tijek: %s

en: No bitmap handler for type %d defined.
hr: Nijedan upravljač bitmapa za vrstu %d nije određen.

en: Failed to read event from DirectFB pipe
hr: Neuspjelo čitanje događaja iz DirectFB cjevovoda

en: Failed to switch DirectFB pipe to non-blocking mode
hr: Neuspjelo prebacivanje DirectFB cjevovod u ne-blokirajući modus

en: no fonts found in %s, using builtin font
hr: nisu nađeni fontovi u %s, koristi se ugrađeni font

en: Default font
hr: Zadani font

en: Fonts index file %s disappeared while loading fonts.
hr: Indeksna datoteka fontova %s je nestala prilikom učitavanja fontova.

en: DirectFB error %d occurred.
hr: Došlo je do DirectFB greške %d.

en: Developed by
hr: Razvoj:

en: Documentation by
hr: Dokumentacija:

en: Graphics art by
hr: Ilustracija:

en: Translations by
hr: Prijevodi:

en: Version
hr: Verzija

en: About %s
hr: O programu %s

en: License
hr: Licenca

en: Developers
hr: Programeri

en: Documentation writers
hr: Autori dokumentacije

en: Artists
hr: Ilustratori

en: Translators
hr: Prevoditelji

en: No handler found for animation type.
hr: Nijedan upravljač za vrstu animacije nije određen.

en: No animation handler for type %ld defined.
hr: Nijedan upravljač animacijama za vrstu %ld nije određen.

en: Animation file is not of type %ld.
hr: Datoteka animacije nije vrste %ld.

en: Choose colour
hr: Odaberi boju

en: Red:
hr: Crvena:

en: Green:
hr: Zelena:

en: Blue:
hr: Plava:

en: Opacity:
hr: Neprozirnost:

en: Add to custom colours
hr: Dodaj proizvoljnu boju

en: Username:
hr: Korisničko ime:

en: Password:
hr: Lozinka:

note: TRANSLATORS: Name of Boolean true value
en: true
hr: točno

note: TRANSLATORS: Name of Boolean false value
en: false
hr: netočno

en: Row %i
hr: Redak %i

note: TRANSLATORS: Action for manipulating a tree control
en: Collapse
hr: Sklopi

note: TRANSLATORS: Action for manipulating a tree control
en: Expand
hr: Rasklopi

en: %s (%d items)
hr: %s (%d stavki)

en: Column %u
hr: Stupac %u

note: TRANSLATORS: Keystroke for manipulating a tree control
en: Left
hr: Lijevo

note: TRANSLATORS: Keystroke for manipulating a tree control
en: Right
hr: Desno

en: Open file "%s"
hr: Otvori datoteku „%s”

en: Enter command to open file "%s":
hr: Upiši naredbu za otvaranje datoteke „%s”:

en: Executable files (*.exe)|*.exe|
hr: Izvršavajuće datoteke (*.exe)|*.exe|

en: Debug report "%s"
hr: Izvještaj o otklanjanju grešaka „%s”

en: A debug report has been generated in the directory
hr: Izvještaj o otklanjanju grešaka je stvoren u mapi

en: The following debug report will be generated
hr: Izradit će se sljedeći izvještaj o otklanjanju grešaka

en: The report contains the files listed below. If any of these files contain private information,
    please uncheck them and they will be removed from the report.
hr: Izvještaj sadrži niže dolje nabrojane datoteke. Ako neke od njih sadrže privatne informacije,
    odznači ih i one će se ukloniti iz izvještaja.

en: If you wish to suppress this debug report completely, please choose the "Cancel" button,
    but be warned that it may hinder improving the program, so if
    at all possible please do continue with the report generation.
hr: Ako želiš prekinuti ovaj izvještaj o otklanjanju grešaka, odaberi gumb „Odustani”.
    Time na žalost onemogućuješ ispravljanje programa.
    Ako možeš, molimo te da nastaviš s izradom izvještaja.

en:               Thank you and we're sorry for the inconvenience!
hr:               Hvala, i žao nam je zbog nastalih neugodnosti!

en: &Debug report preview:
hr: &Pregled izvještaja o otklanjanju grešaka:

en: &View...
hr: &Prikaz …

en: &Notes:
hr: &Napomene:

en: If you have any additional information pertaining to this bug
    report, please enter it here and it will be joined to it:
hr: Ako imaš dodatne informacije za ovaj izvještaj o grešci,
    upiši ih ovdje i one će se dodati u izvještaj:

en: Cannot open file for PostScript printing!
hr: Nije moguće otvoriti datoteku za ispis u PostScriptu!

en: Computer
hr: Računalo

en: Sections
hr: Odjeljci

en: Home directory
hr: Početna mapa (home)

en: Illegal directory name.
hr: Nevažeće ime mape.

en: Error
hr: Greška

en: File name exists already.
hr: Ime datoteke već postoji.

en: Operation not permitted.
hr: Operacija nije dozvoljena.

en: Create new directory
hr: Stvori novu mapu

en: Go to home directory
hr: Idi na osnovnu mapu

en: Show &hidden directories
hr: Prikaži &skrivene mape

en: The directory '%s' does not exist
    Create it now?
hr: Mapa „%s” ne postoji.
    Želiš li je sada stvoriti?

en: Directory does not exist
hr: Mapa ne postoji

en: Failed to create directory '%s'
    (Do you have the required permissions?)
hr: Neuspjela izrada mape „%s”
    (Imaš li potrebne dozvole?)

en: Error creating directory
hr: Greška prilikom stvaranja mape

en: You cannot add a new directory to this section.
hr: Ne možeš dodati novu mapu ovom odjeljku.

en: Create directory
hr: Stvori mapu

en: NewName
hr: Novo ime

en: Edit item
hr: Uredi stavku

en: New item
hr: Nova stavka

en: Delete item
hr: Izbriši stavku

en: Move up
hr: Pomakni gore

en: Move down
hr: Pomakni dolje

en: Search for:
hr: Traži:

en: Replace with:
hr: Zamijeni sa:

en: Whole word
hr: Cijela riječ

en: Match case
hr: Usporedi veličinu slova

en: Search direction
hr: Smjer traženja

en: &Replace
hr: &Zamijeni

en: Replace &all
hr: Zamijeni &sve

en: <LINK>
hr: <POVEZNICA>

en: %ld byte | %ld bytes
hr[0]: %ld bajt
hr[1]: %ld bajta
hr[2]: %ld bajtova

en: Name
hr: Ime

en: Size
hr: Veličina

en: Type
hr: Vrsta

en: Modified
hr: Promijenjeno

en: Permissions
hr: Dozvole

en: Attributes
hr: Svojstva

en: Current directory:
hr: Trenutačna mapa:

en: Show &hidden files
hr: Prikaži &skrivene datoteke

en: Illegal file specification.
hr: Nevažeća specifikacija datoteke.

en: Directory doesn't exist.
hr: Mapa ne postoji.

en: View files as a list view
hr: Prikaži datoteke kao popis

en: View files as a detailed view
hr: Prikaži datoteke s detaljima

en: Go to parent directory
hr: Idi na matičnu mapu

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
hr: Datoteka „%s”već postoji. Sigurno je želiš prepisati?

en: Confirm
hr: Potvrdi

en: Please choose an existing file.
hr: Odaberi jednu postojeću datoteku.

en: ...
hr: …

en: ABCDEFGabcdefg12345
hr: ABĆĐEŠGabčdežg12345

en: Roman
hr: Serifni

en: Decorative
hr: Dekorativni

en: Modern
hr: Moderni

en: Script
hr: Pismo

en: Swiss
hr: Švicarski

en: Teletype
hr: Pisaći stroj

en: Normal
hr: Normalni

en: Slant
hr: Nagib

en: Light
hr: Svijetli

en: &Font family:
hr: &Obitelj fontova:

en: The font family.
hr: Obitelj fontova.

en: &Style:
hr: &Stil:

en: The font style.
hr: Stil fonta.

en: &Weight:
hr: &Debljina:

en: The font weight.
hr: Debljina fonta.

en: C&olour:
hr: B&oja:

en: The font colour.
hr: Boja fonta.

en: &Point size:
hr: &Veličina:

en: The font point size.
hr: Veličina fonta.

en: Whether the font is underlined.
hr: Je li font podcrtan.

en: Preview:
hr: Pregled:

en: Shows the font preview.
hr: Prikazuje pregled fonta.

en: Click to cancel the font selection.
hr: Klikni za odustajanje od odabira fonta.

en: Click to confirm the font selection.
hr: Klikni za potvrdu odabira fonta.

en: Choose font
hr: Odaberi font

en: Copying more than one selected block to clipboard is not supported.
hr: Kopiranje više od jednog odabranog bloka u međuspremnik nije podržano.

en: Help directory "%s" not found.
hr: Mapa pomoći „%s” nije pronađena.

en: Help file "%s" not found.
hr: Datoteka pomoći „%s” nije pronađena.

en: Line %lu of map file "%s" has invalid syntax, skipped.
hr: %lu. redak datoteke „%s” ima nevaljanu sintaksu, preskočeno.

en: No valid mappings found in the file "%s".
hr: U datoteci „%s” nisu pronađena valjana mapiranja.

en: No entries found.
hr: Unosi nisu pronađeni.

en: Help Index
hr: Indeks pomoći

en: Relevant entries:
hr: Relevantni unosi:

en: Entries found
hr: Pronađeni unosi

en: &Copy URL
hr: &Kopiraj URL

en: Hide this notification message.
hr: Sakrij ovu obavijest.

en: %s Error
hr: %s greška

en: %s Warning
hr: %s upozorenje

en: %s Information
hr: %s informacija

en: Application
hr: Aplikacija

en: Save log contents to file
hr: Spremi log-sadržaj u datoteku

en: C&lear
hr: U&kloni

en: Clear the log contents
hr: Očisti log sadržaj

en: Close this window
hr: Zatvori ovaj prozor

en: Can't save log contents to file.
hr: Nije moguće spremiti log sadržaj u datoteku.

en: Log saved to the file '%s'.
hr: Log je spremljen u datoteku „%s”.

en: &Details
hr: &Detalji

en: Failed to copy dialog contents to the clipboard.
hr: Neuspjelo kopiranje sadržaja dijaloga u međuspremnik.

en: Append log to file '%s' (choosing [No] will overwrite it)?
hr: Pridodaj log-zapis datoteci „%s” (odabirom [Ne] će se datoteka prepisati)?

en: Question
hr: Pitanje

en: invalid message box return value
hr: nevaljana vraćena vrijednost okvira poruke

en: Notice
hr: Napomena

en: %s Preferences
hr: %s postavke

en: Printing...
hr: Ispisivanje …

en: Could not start printing.
hr: Nije bilo moguće pokrenuti ispis.

en: Printing page %d...
hr: Ispisivanje %d. stranice …

en: Printer options
hr: Opcije pisača

en: Print to File
hr: Ispiši u datoteku

en: Setup...
hr: Postavljanje …

en: Printer:
hr: Pisač:

en: Status:
hr: Stanje:

en: All
hr: Sve

en: Pages
hr: Stranice

en: Print Range
hr: Opseg ispisa

en: From:
hr: Od:

en: To:
hr: Do:

en: Copies:
hr: Kopije:

en: PostScript file
hr: PostScript datoteka

en: Print Setup
hr: Postavke ispisa

en: Printer
hr: Pisač

en: Default printer
hr: Zadani pisač

en: Paper size
hr: Veličina papira

en: Portrait
hr: Uspravno

en: Landscape
hr: Položeno

en: Orientation
hr: Položaj

en: Options
hr: Opcije

en: Print in colour
hr: Ispiši u boji

en: Print spooling
hr: Pripremanje ispisa

en: Printer command:
hr: Naredba pisača:

en: Printer options:
hr: Opcije pisača:

en: Left margin (mm):
hr: Lijeva margina (mm):

en: Top margin (mm):
hr: Gornja margina (mm):

en: Right margin (mm):
hr: Desna margina (mm):

en: Bottom margin (mm):
hr: Donja margina (mm):

en: Printer...
hr: Pisač …

en: &Skip
hr: &Preskoči

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Done.
hr: Gotovo.

en: Search
hr: Traži

en: Could not find tab for id
hr: Nije bilo moguće naći karticu za id

en: Tips not available, sorry!
hr: Na žalost nema savjeta!

en: Tip of the Day
hr: Savjet dana

en: Did you know...
hr: Je li znaš …

en: &Show tips at startup
hr: &Prikaži savjete prilikom pokretanja

en: &Next Tip
hr: &Sljedeći savjet

en: &Next >
hr: &Sljedeće >

en: &Finish
hr: &Završi

en: < &Back
hr: < &Natrag

en: WARNING: using XIM input method is unsupported and may result in problems with input handling and flickering. Consider unsetting GTK_IM_MODULE or setting to "ibus".
hr: UPOZORENJE: korištenje metode XIM unosa nije podržano i može prouzročiti probleme u rukovanju s unosom i treperenjem. Deaktiviraj GTK_IM_MODULE ili postavi na „ibus”.

en: Unable to initialize GTK+, is DISPLAY set properly?
hr: Nije moguće inicijalizirati GTK+. Je li DISPLAY ispravno postavljen?

en: Changing current directory to "%s" failed
hr: Mijenjanje trenutačne mape u „%s” nije uspjelo

en: Using private fonts is not supported on this system: Pango library is too old, 1.38 or later required.
hr: Korištenje privatnih fontova nije podržano na ovom sustavu: Pango biblioteka je pre stara, potrebna je verzija 1.38 ili novija.

en: Failed to create font configuration object.
hr: Neuspjela izrada objekta konfiguracije fontova.

en: Failed to add custom font "%s".
hr: Neuspjelo dodavanje zadanog fonta „%s”.

en: Failed to register font configuration using private fonts.
hr: Neuspjela registracija konfiguracije fontova koristeći privatne fontove.

en: Fatal Error
hr: Kobna greška

en: wxGLCanvas is only supported on Wayland and X11 currently.  You may be able to
    work around this by setting environment variable GDK_BACKEND=x11 before
    starting your program.
hr: Trenutačno se ne podržava wxGLCanvas na Waylandu i X11. Možda je moguće
    zaobići taj problem postavljanjem varijable okruženja GDK_BACKEND=x11 prije
    pokretanja programa.

en: Custom size
hr: Prilagođena veličina

en: Error while printing:
hr: Greška prilikom spisa:

en: Page Setup
hr: Postavke stranice

en: Failed to insert text in the control.
hr: Neuspjelo umetanje teksta u kontrolu.

en: Retrieving JavaScript script output is not supported with WebKit v1
hr: Dohvaćanje iznošaja JavaScript skripta nije podržano s WebKit v1

en: GTK+ installed on this machine is too old to support screen compositing, please install GTK+ 2.12 or later.
hr: Na ovom računalu instalirani GTK+ je pre star za podržavanje dijeljenja ekrana, instaliraj GTK+ 2.12 ili noviju verziju.

en: Compositing not supported by this system, please enable it in your Window Manager.
hr: Dijeljenje nije podržano u ovom sustavu. Aktiviraj ga u tvom upravljaču prozora.

en: This program was compiled with a too old version of GTK+, please rebuild with GTK+ 2.12 or newer.
hr: Ovaj je program kompiliran s pre starom verzijom GTK+, ponovo izgradi s GTK+ 2.12 ili novijom verzijom.

en: Please choose a valid font.
hr: Odaberi valjani font.

en: Failed to open CHM archive '%s'.
hr: Neuspjelo otvaranje CHM arhive „%s”.

en: Could not extract %s into %s: %s
hr: Nije bilo moguće izdvojiti %s u %s: %s

en: no error
hr: bez greške

en: bad arguments to library function
hr: neispravni argumenti za funkciju biblioteke

en: error opening file
hr: greška prilikom otvaranja datoteke

en: read error
hr: greška u čitanju

en: write error
hr: greška u pisanju

en: seek error
hr: traži grešku

en: bad signature
hr: neispravna signatura

en: error in data format
hr: greška u formatu podataka

en: checksum error
hr: greška u ispitnom zbroju

en: compression error
hr: greška u komprimiranju

en: decompression error
hr: greška u dekomprimiranju

en: Could not locate file '%s'.
hr: Nije bilo moguće pronaći datoteku „%s”.

en: Could not create temporary file '%s'
hr: Nije bilo moguće stvoriti privremenu datoteku „%s”

en: Extraction of '%s' into '%s' failed.
hr: Izvlačenje iz „%s” u „%s”.

en: CHM handler currently supports only local files!
hr: CHM upravljač trenutačno podržava samo lokalne datoteke!

en: Link contained '//', converted to absolute link.
hr: Poveznica je sadržavala „//”; pretvorena je u apsolutnu poveznicu.

en: Help: %s
hr: Pomoć: %s

en: Adding book %s
hr: Dodavanje knjige %s

en: Cannot open contents file: %s
hr: Nije moguće otvoriti datoteku sadržaja: %s

en: Cannot open index file: %s
hr: Nije moguće otvoriti datoteku indeksa: %s

en: noname
hr: bezimeno

en: Cannot open HTML help book: %s
hr: Nije moguće otvoriti HTML knjigu pomoći: %s

en: Displays help as you browse the books on the left.
hr: Prikazuje pomoć prilikom pregledavanja knjiga na lijevo strani.

en: (bookmarks)
hr: (knjižne oznake)

en: Add current page to bookmarks
hr: Dodaj trenutačnu stranicu u knjižne oznake

en: Remove current page from bookmarks
hr: Ukloni trenutačnu stranicu iz knjižnih oznaka

en: Contents
hr: Sadržaj

en: Find
hr: Nađi

en: Show all
hr: Prikaži sve

en: Display all index items that contain given substring. Search is case insensitive.
hr: Prikaži sve indicirane stavke koje sadržavaju zadani znakovni niz. Pretraga ne razlikuje veličinu slova.

en: Show all items in index
hr: Prikaži sve stavke u indeksu

en: Case sensitive
hr: Razlikovanje veličine slova

en: Whole words only
hr: Samo cijele riječi

en: Search contents of help book(s) for all occurrences of the text you typed above
hr: Pretraži sadržaj svih knjiga pomoći, i nađi sva pojavljivanja gore utipkanog teksta

en: Show/hide navigation panel
hr: Prikaži/sakrij navigaciju

en: Go back
hr: Idi natrag

en: Go forward
hr: Idi naprijed

en: Go one level up in document hierarchy
hr: Idi jednu razinu prema gore u hijerarhiji dokumenata

en: Open HTML document
hr: Otvori HTML datoteku

en: Print this page
hr: Ispiši ovu stranicu

en: Display options dialog
hr: Dijalog za opcije prikaza

en: Please choose the page to display:
hr: Odaberi stranicu za prikazivanje:

en: Help Topics
hr: Pomoć za teme

en: Searching...
hr: Traženje …

en: No matching page found yet
hr: Dosada nije nađena odgovarajuće stranica

en: Found %i matches
hr: Nađena su %i poklapanja

en: (Help)
hr: (pomoć)

en: %d of %lu
hr: %d od %lu

en: %lu of %lu
hr: %lu od %lu

en: Search in all books
hr: Traži u svim knjigama

en: Help Browser Options
hr: Pomoć za opcije preglednika

en: Normal font:
hr: Normalni font:

en: Fixed font:
hr: Font fiksne širine:

en: Font size:
hr: Veličina fonta:

en: font size
hr: veličina fonta

en: Normal face<br>and <u>underlined</u>.
hr: Normalni font<br>i <u>podcrtano</u>.

en: <i>Italic face.</i>
hr: <i>Kurziv.</i>

en: <b>Bold face.</b>
hr: <b>Debeli.</b>

en: <b><i>Bold italic face.</i></b><br>
hr: <b><i>Debeli kurziv.</i></b><br>

en: Fixed size face.<br> <b>bold</b> <i>italic</i>
hr: Font fiksne širine.<br> <b>debeli</b> <i>kurziv</i>

en: <b><i>bold italic <u>underlined</u></i></b><br>
hr: <b><i>debeli kurziv <u>podcrtano</u></i></b><br>

en: Help Printing
hr: Pomoć za ispis

en: Cannot print empty page.
hr: Nije moguće ispisati praznu stranicu.

en: HTML files (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|
hr: HTML datoteke (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|

en: Help books (*.htb)|*.htb|Help books (*.zip)|*.zip|
hr: Pomoćne knjige (*.htb)|*.htb|Pomoćne knjige (*.zip)|*.zip|

en: HTML Help Project (*.hhp)|*.hhp|
hr: HTML pomoćni projekt (*.hhp)|*.hhp|

en: Compressed HTML Help file (*.chm)|*.chm|
hr: Komprimirana HTML datoteka pomoći (*.chm)|*.chm|

en: %i of %u
hr: %i od %u

en: %u of %u
hr: %u od %u

en: Cannot open HTML document: %s
hr: Nije moguće otvoriti HTML dokument: %s

en: Connecting...
hr: Spajanje …

en: Unable to open requested HTML document: %s
hr: Nije moguće otvoriti traženi HTML dokument: %s

en: Loading :
hr: Učitavanje :

en: Done
hr: Gotovo

en: HTML anchor %s does not exist.
hr: HTML sidro %s ne postoji.

en: Copied to clipboard:"%s"
hr: Kopirano u međuspremnik:„%s”

en: This document doesn't fit on the page horizontally and will be truncated when it is printed.
hr: Ovaj dokument ne paše na stranicu vodoravno, te će biti odrezana u ispisu.

en: The document "%s" doesn't fit on the page horizontally and will be truncated if printed.
    
    Would you like to proceed with printing it nevertheless?
hr: Dokument „%s” ne paše na stranicu vodoravno, te će biti odrezana u ispisu.
    
    Želiš li ipak nastaviti s ispisom?

en: If possible, try changing the layout parameters to make the printout more narrow.
hr: Ako moguće, pokušj promijeniti parametre za poredak stranice, kako bi ispis ispao uži.

en: : file does not exist!
hr: : datoteka ne postoji!

en:  Preview
hr:  Pregled

en: There was a problem during page setup: you may need to set a default printer.
hr: Došlo je do problema prilikom postavljanja stranice: možda moraš postaviti zadani pisač.

en: Failed to display HTML document in %s encoding
hr: Neuspjeo prikaz HTML dokumenta %s kodiranjem

en: wxWidgets could not open display for '%s': exiting.
hr: wxWidgets nije uspio otvoriti zaslon za „%s”: prekid.

en: Filter
hr: Filtar

en: Directories
hr: Mape

en: Files
hr: Datoteke

en: Selection
hr: Odabir

en: Failed to open the clipboard.
hr: Neuspjelo otvaranje međuspremnika.

en: Failed to close the clipboard.
hr: Neuspjelo zatvaranje međuspremnika.

en: Failed to empty the clipboard.
hr: Neuspjelo pražnjenje međuspremnika.

en: Unsupported clipboard format.
hr: Nepodržani format međuspremnika.

en: Failed to set clipboard data.
hr: Neuspjelo postavljanje podataka međuspremnika.

en: Failed to put data on the clipboard
hr: Neuspjelo spremanje podataka u međuspremnik

en: Failed to get data from the clipboard
hr: Neuspjelo dobivanje podataka iz međuspremnika

en: Failed to retrieve the supported clipboard formats
hr: Neuspjelo dohvaćanje podržavajućih formata za međuspremnik

en: Colour selection dialog failed with error %0lx.
hr: Dijalog za boju odabira nije uspjeo, zbog greške %0lx.

en: Failed to create cursor.
hr: Neuspjelo stvaranje pokazivača.

en: Failed to register DDE server '%s'
hr: Neuspjelo registriranje DDE servera „%s”

en: Failed to unregister DDE server '%s'
hr: Neuspjelo odjavljivanje DDE servera „%s”

en: Failed to create connection to server '%s' on topic '%s'
hr: Neuspjelo povezivanje na server „%s” na temu „%s”

en: DDE poke request failed
hr: DDE poke upit nije uspjeo

en: Failed to establish an advise loop with DDE server
hr: Neuspjelo stvoriti advise petlju s DDE serverom

en: Failed to terminate the advise loop with DDE server
hr: Neuspjelo prekidanje advise petlje s DDE serverom

en: Failed to send DDE advise notification
hr: Neuspjelo slanje DDE advise napomena

en: Failed to create DDE string
hr: Neuspjelo stvaranje DDE znakovnog niza

en: no DDE error.
hr: bez DDE greške.

en: a request for a synchronous advise transaction has timed out.
hr: vrijeme zahtjeva za sinkroniziranu preporučenu transakciju je isteklo.

en: the response to the transaction caused the DDE_FBUSY bit to be set.
hr: odgovor transakciji je prouzročilo, da se postavio DDE_FBUSY bit.

en: a request for a synchronous data transaction has timed out.
hr: vrijeme zahtjeva za sinkroniziranu transakciju podataka je isteklo.

en: a DDEML function was called without first calling the DdeInitialize function,
    or an invalid instance identifier
    was passed to a DDEML function.
hr: jedna DDEML funkcija je pozvana bez prethodnog pozivanja funkcije DdeInitialize,
    ili je jedan nevažeći identifikator instance
    proslijeđen DDEML funkciji.

en: an application initialized as APPCLASS_MONITOR has
    attempted to perform a DDE transaction,
    or an application initialized as APPCMD_CLIENTONLY has 
    attempted to perform server transactions.
hr: aplikacija inicijalizirana kao APPCLASS_MONITOR
    pokušala je izvršiti DDE transakciju,
    ili aplikacija inicijalizirana kao APPCMD_CLIENTONLY
    pokušala je izvršiti transakcije servera.

en: a request for a synchronous execute transaction has timed out.
hr: vrijeme zahtjeva za sinkroniziranu izvršnu transakciju je isteklo.

en: a parameter failed to be validated by the DDEML.
hr: jedan parametar nije validiran od DDEML-a.

en: a DDEML application has created a prolonged race condition.
hr: jedna DDEML aplikacija je stvorila produljeno stanje.

en: a memory allocation failed.
hr: alociranje memorije nije uspjelo.

en: a client's attempt to establish a conversation has failed.
hr: pokušaj klijenta da uspostavi razgovor nije uspjeo.

en: a transaction failed.
hr: jedna transakcija nije uspjela.

en: a request for a synchronous poke transaction has timed out.
hr: vrijeme zahtjeva za sinkroniziranu guranu transakciju je isteklo.

en: an internal call to the PostMessage function has failed.
hr: interni poziv na funkciju PostMessage nije uspjeo.

en: reentrancy problem.
hr: problema prilikom ponovnog ulaženja.

en: a server-side transaction was attempted on a conversation
    that was terminated by the client, or the server
    terminated before completing a transaction.
hr: na razgovoru je pokušana transakcija sa strane servera
    koji je prekinut od strane klijenta ili ga je server prekinuo
    prije završetka transakcije.

en: an internal error has occurred in the DDEML.
hr: dogodila se interna greška u DDEML-u.

en: a request to end an advise transaction has timed out.
hr: vrijeme zahtjeva za prekidom preporučene transakcije je isteklo.

en: an invalid transaction identifier was passed to a DDEML function.
    Once the application has returned from an XTYP_XACT_COMPLETE callback,
    the transaction identifier for that callback is no longer valid.
hr: neispravni identifikator transakcije proslijeđen je DDEML funkciji.
    Nakon što se aplikacija vrati iz povratnog poziva XTYP_XACT_COMPLETE,
    identifikator transakcije za taj povratni poziv više nije valjan.

en: Unknown DDE error %08x
hr: Nepoznata DDE greška %08x

en: Dial up functions are unavailable because the remote access service (RAS) is not installed on this machine. Please install it.
hr: Funkcije nazivanja nisu dostupne jer usluga daljinskog pristupa (RAS) nije instalirana na ovom računalu. Instaliraj ga.

en: The version of remote access service (RAS) installed on this machine is too old, please upgrade (the following required function is missing: %s).
hr: Na ovom računalu instalirana verzija usluge daljninskog pristupa (RAS) je pre stara, nadogradi je (nedostaje potrebna funkcija: %s).

en: Failed to retrieve text of RAS error message
hr: Neuspjelo dohvaćanje teksta iz RAS poruke o greškama

en: unknown error (error code %08x).
hr: nepoznata greška (kod greške %08x).

en: Cannot find active dialup connection: %s
hr: Nije moguće naći aktivnu vezu pozivanja: %s

en: Several active dialup connections found, choosing one randomly.
hr: Pronađeno je nekoliko aktivnih veza, jedna je nasumce odabrana.

en: Failed to establish dialup connection: %s
hr: Neuspjelo stvaranje aktivne veze pozivanja: %s

en: Failed to get ISP names: %s
hr: Neuspjelo dobivanje ISP imena: %s

en: Failed to connect: no ISP to dial.
hr: Neuspjelo povezivanje: nema ISP za biranje.

en: Choose ISP to dial
hr: Odaberi ISP za biranje

en: Please choose which ISP do you want to connect to
hr: Odaberi davatelja internetskih usluga s kojim se želiš povezati

en: Failed to connect: missing username/password.
hr: Neuspjelo povezivanje: nedostaje korisničko ime/lozinka.

en: Cannot find the location of address book file
hr: Nije moguće naći mjesto datoteke adresara

en: Failed to initiate dialup connection: %s
hr: Neuspjelo inicijaliziranje povezivanja: %s

en: Cannot hang up - no active dialup connection.
hr: Nije moguće prekinuti poziv – nema aktivne veze pozivanja.

en: Failed to terminate the dialup connection: %s
hr: Neuspjelo prekidanje veze pozivanja: %s

en: Failed to save the bitmap image to file "%s".
hr: Neuspjelo spremanje bitmap slike u datoteku „%s”.

en: Failed to allocate %luKb of memory for bitmap data.
hr: Neuspjelo alociranje %lu Kb memorije za podatke bitmapa.

en: Cannot enumerate files in directory '%s'
hr: Nije moguće numerirati datoteke u mapi „%s”

en: Couldn't obtain folder name
hr: Nije bilo moguće dobiti ime mape

en: (error %d: %s)
hr: (greška %d: %s)

en: Couldn't add an image to the image list.
hr: Nije bilo moguće dodati sliku u popis slika.

en: Failed to load metafile from file "%s".
hr: Neuspjelo učitavanje metafile iz datoteke „%s”.

en: Failed to create the standard find/replace dialog (error code %d)
hr: Neuspjelo stvaranje standardnog traži/zamijeni dijaloga (kodna greška %d)

en: File dialog failed with error code %0lx.
hr: Greška u dijalogu, sa šifrom greške %0lx.

en: Font file "%s" couldn't be loaded
hr: Nije bilo moguće učitati font-datoteku „%s”

en: Common dialog failed with error code %0lx.
hr: Uobičajeni dijalog nije uspjeo, sa šifrom greške %0lx.

en: Monitoring individual files for changes is not supported currently.
hr: Praćenje promjena pojedinih datoteka se trenutačno ne podržava.

en: Unable to set up watch for '%s'
hr: Nije moguće postaviti sat za „%s”

en: Can't monitor non-existent directory "%s" for changes.
hr: Nije moguće praćenje promjena za nepostojeću mapu „%s”.

en: OpenGL 3.0 or later is not supported by the OpenGL driver.
hr: OpenGL driver ne podržava OpenGL 3.0 i novije.

en: Couldn't create OpenGL context
hr: Nije bilo moguće stvoriti OpenGL sadržaj

en: Failed to initialize OpenGL
hr: Neuspjelo inicijaliziranje OpenGL-a

en: Could not register custom DirectWrite font loader.
hr: Nije bilo moguće registrirati prilagođeni DirectWrite učitavač fontova.

en: MS HTML Help functions are unavailable because the MS HTML Help library is not installed on this machine. Please install it.
hr: Funkcije za MS HTML pomoć nisu dostupne, jer biblioteka za MS HTML pomoć nije instalirana na ovom računalu. Instaliraj je.

en: Failed to initialize MS HTML Help.
hr: Neuspjelo inicijaliziranje MS HTML pomoći.

en: Can't delete the INI file '%s'
hr: Nije moguće izbrisati INI datoteku „%s”

en: Couldn't retrieve information about list control item %d.
hr: Nije bilo moguće pronaći informacije o kontrolnoj stavci popisa %d.

en: &Cascade
hr: &Kaskada

en: Tile &Horizontally
hr: Poploči vodoravno

en: Tile &Vertically
hr: Poploči uspravno

en: &Arrange Icons
hr: &Rasporedi ikone

en: Failed to create MDI parent frame.
hr: Neuspjela izrada MDI matičnog okvira.

en: Failed to create registry entry for '%s' files.
hr: Neuspjela izrada registarskog unosa za „%s” datoteka.

en: Failed to find CLSID of "%s"
hr: Neuspjelo pronalaženje CLSID-a od „%s”

en: Failed to create an instance of "%s"
hr: Neuspjelo stvaranje instance od „%s”

en: Cannot get an active instance of "%s"
hr: Nije moguće dobiti aktivnu instancu „%s”

en: Failed to get OLE automation interface for "%s"
hr: Neuspjelo dobivanje OLE sučelje automatizacije za „%s”

en: Unknown name or named argument.
hr: Nepoznato ime ili imenovani argument.

en: Incorrect number of arguments.
hr: Nepravilan broj argumenata.

en: Unknown exception
hr: Nepoznata iznimka

en: Method or property not found.
hr: Metoda ili svojstvo nisu nađeni.

en: Overflow while coercing argument values.
hr: Prekoračenje prilikom prisiljivanja vrijedonsti argumenta.

en: Object implementation does not support named arguments.
hr: Implementacija objekta ne podržava imenovane argumente.

en: The locale ID is unknown.
hr: ID lokalizacije nije poznat.

en: Missing a required parameter.
hr: Nedostaje obavezan parametar.

en: Argument %u not found.
hr: Argument %u nije nađen.

en: Type mismatch in argument %u.
hr: Nepodudaranje vrste u argumentu %u.

en: The system cannot find the file specified.
hr: Sustav ne može naći određenu datoteku.

en: Class not registered.
hr: Klasa nije registrirana.

en: Unknown error %08x
hr: Nepoznata greška %08x

en: OLE Automation error in %s: %s
hr: Greška OLE automatizacije u %s: %s

en: Couldn't register clipboard format '%s'.
hr: Nije bilo moguće registrirati format međuspremnika „%s”.

en: The clipboard format '%d' doesn't exist.
hr: Format međuspremnika „%d” ne postoji.

en: Skip
hr: Preskoči

en: unknown (%lu)
hr: nepoznato (%lu)

en: Can't get info about registry key '%s'
hr: Nije moguće dobiti informacije o ključu „%s”

en: Can't open registry key '%s'
hr: Nije moguće otvoriti registarski ključ „%s”

en: Can't create registry key '%s'
hr: Nije moguće stvoriti registarski ključ „%s”

en: Can't close registry key '%s'
hr: Nije moguće zatvoriti registarski ključ „%s”

en: Registry value '%s' already exists.
hr: Registarska vrijednost „%s” već postoji.

en: Failed to rename registry value '%s' to '%s'.
hr: Neuspjelo preimenovanje registarske vrijednost „%s” u „%s”.

en: Can't copy values of unsupported type %d.
hr: Nije moguće kopirati vrijednosti nepodržane vrste %d.

en: Registry key '%s' does not exist, cannot rename it.
hr: Registarski ključ „%s” ne postoji; nije ga moguće preimenovati.

en: Registry key '%s' already exists.
hr: Registarski ključ „%s” već postoji.

en: Failed to rename the registry key '%s' to '%s'.
hr: Neuspjelo preimenovanje registarskog ključa „%s” u „%s”.

en: Failed to copy the registry subkey '%s' to '%s'.
hr: Neuspjelo kopiranje registarskog pod-ključa „%s” u „%s”.

en: Failed to copy registry value '%s'
hr: Neuspjelo kopiranje registarske vrijednost „%s”

en: Failed to copy the contents of registry key '%s' to '%s'.
hr: Neuspjelo kopiranje sadržaja registarskog ključa „%s” u „%s”.

en: Registry key '%s' is needed for normal system operation,
    deleting it will leave your system in unusable state:
    operation aborted.
hr: Registarski ključ „%s” je potreban za normalan rad sustava.
    Brisanjem će tvoj sustav postati nestabilan:
    operacija je prekinuta.

en: Can't delete key '%s'
hr: Nije moguće izbrisati ključ „%s”

en: Can't delete value '%s' from key '%s'
hr: Nije moguće izbrisati vrijednost „%s” ključa „%s”

en: Can't read value of key '%s'
hr: Nije moguće čitanje vrijednosti od ključa „%s”

en: Can't set value of '%s'
hr: Nije moguće postavljanje vrijednosti od „%s”

en: Registry value "%s" is not numeric (but of type %s)
hr: Registarska vrijednost „%s” nije numerička (ali je vrste %s)

en: Registry value "%s" is not binary (but of type %s)
hr: Registarska vrijednost „%s” nije binarna (ali je vrste %s)

en: Registry value "%s" is not text (but of type %s)
hr: Registarska vrijednost „%s” nije tekst (ali je vrste %s)

en: Can't read value of '%s'
hr: Nije moguće čitanje vrijednosti od „%s”

en: Can't enumerate values of key '%s'
hr: Nije moguće numeriranje vrijednosti ključa „%s”

en: Can't enumerate subkeys of key '%s'
hr: Nije moguće numeriranje podključeva ključa „%s”

en: Exporting registry key: file "%s" already exists and won't be overwritten.
hr: Izvoz ključa registra: datoteka „%s” već postoji i neće biti prepisana.

en: Can't export value of unsupported type %d.
hr: Nije moguće izvesti vrijednost nepodržane vrste %d.

en: Ignoring value "%s" of the key "%s".
hr: Zanemarivanje vrijednosti „%s” tipke „%s”.

en: Impossible to create a rich edit control, using simple text control instead. Please reinstall riched32.dll
hr: Stvaranje uređivača bogatog teksta nije moguće, koristi se jednostavni uređivač. Instaliraj riched32.dll ponovo

en: Cannot start thread: error writing TLS.
hr: Nije moguće započeti tijek: greška prilikom pisanja TLS-a.

en: Couldn't create a timer
hr: Nije bilo moguće stvoriti brojač vremena

en: can't find user's HOME, using current directory.
hr: nije moguće pronaći korisničku početnu mapu, koristi se trenutačna mapa.

en: Failed to kill process %d
hr: Neuspjelo nasilno prekidanje procesa %d

en: Failed to load resource "%s".
hr: Neuspjelo učitavanje resursa „%s”.

en: Failed to lock resource "%s".
hr: Neuspjelo zaključavanje resursa „%s”.

en: build %lu
hr: gradnja %lu

en: , 64-bit edition
hr: , 64-bitno izdanje

en: Failed to create an anonymous pipe
hr: Neuspjelo stvaranje anonimnog cjevovoda

en: Failed to redirect the child process IO
hr: Neuspjelo preusmjeravanje podređenog procesa ulaza/izlaza

en: Execution of command '%s' failed
hr: Izvršenje naredbe %s

en: Failed to load mpr.dll.
hr: Neuspjelo učitavanje mpr.dll.

en: Cannot read typename from '%s'!
hr: Nije moguće čitati ime vrste od „%s”!

en: Cannot load icon from '%s'.
hr: Nije moguće učitati ikone iz „%s”.

en: Can't run JavaScript script without a valid HTML document
hr: JavaScript skripta se ne može pokrenuti bez valjanog HTML dokumenta

en: Can't get the JavaScript object
hr: Nije moguće dobiti JavaScript objekt

en: failed to evaluate
hr: neuspjela evaluacija

en: Background colour
hr: Boja pozadine

en: Size:
hr: Veličina:

en: The font size in points.
hr: Veličina fonta u točkama.

en: Style:
hr: Stil:

en: Check to make the font bold.
hr: Aktiviraj za korištenje debelog fonta.

en: Check to make the font italic.
hr: Aktiviraj za korištenje kurzivnog fonta.

note: TRANSLATORS: Label of underlined font
en: Underlined
hr: Podcrtano

en: Check to make the font underlined.
hr: Aktiviraj za korištenje podcrtanog fonta.

en: Colour:
hr: Boja:

en: Click to change the font colour.
hr: Klikni za mijenjanje boje fonta.

en: Shows a preview of the font.
hr: Prikazuje pregled fonta.

en: Click to cancel changes to the font.
hr: Klikni za prekidanje fontovskih promjena.

en: Click to confirm changes to the font.
hr: Klikni za potvrđivanje fontovskih promjena.

en: <Any>
hr: <Bilo koji>

en: <Any Roman>
hr: <Bilo koji serifni>

en: <Any Decorative>
hr: <Bilo koji dekorativni>

en: <Any Modern>
hr: <Bilo koji moderni>

en: <Any Script>
hr: <Bilo koji krasopisni>

en: <Any Swiss>
hr: <Bilo koji bezserifni>

en: <Any Teletype>
hr: <Bilo koji strojopisni>

en: File type:
hr: Vrsta datoteke:

en: Minimize
hr: Smanji

en: Zoom
hr: Zumiraj

en: Bring All to Front
hr: Postavi sve naprijed

en: Failed to load sound from "%s" (error %d).
hr: Neuspjelo učitavanje zvuka iz „%s”. (greška %d).

en: Font file "%s" doesn't exist.
hr: Font-datoteka „%s” ne postoji.

en: Font file "%s" cannot be used as it is not inside the font directory "%s".
hr: Font-datoteka „%s” se ne može koristiti, jer se ne nalazi u mapi fontova „%s”.

[ctx: macOS menu item]
en: About %s
hr: O programu %s

[ctx: macOS menu item]
en: About...
hr: O programu …

[ctx: macOS menu item]
en: Preferences...
hr: Postavke …

[ctx: macOS menu item]
en: Services
hr: Usluge

[ctx: macOS menu item]
en: Hide %s
hr: Sakrij %s

[ctx: macOS menu item]
en: Hide Others
hr: Sakrij ostalo

[ctx: macOS menu item]
en: Show All
hr: Prikaži sve

[ctx: macOS menu item]
en: Quit %s
hr: Zatvori %s

en: Printing is not supported by the system web control
hr: Sustavsko upravljanje internetom ne podržava ispis

en: Print operation could not be initialized
hr: Nije bilo moguće inicijalizirati operaciju za ispis

note: TRANSLATORS: Label of font point size
en: Point Size
hr: Veličina u tipografskim točkama

note: TRANSLATORS: Label of font face name
en: Face Name
hr: Ime fonta

note: TRANSLATORS: Label of font style
en: Style
hr: Stil

note: TRANSLATORS: Label of font weight
en: Weight
hr: Debljina

note: TRANSLATORS: Label of font family
en: Family
hr: Obitelj

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: AppWorkspace
hr: Radna površina aplikacije

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ActiveBorder
hr: Aktivni rub

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ActiveCaption
hr: Aktivni podnaslov

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ButtonFace
hr: Ploha gumba

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ButtonHighlight
hr: Isticanje gumba

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ButtonShadow
hr: Sjena gumba

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ButtonText
hr: Tekst gumba

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: CaptionText
hr: Tekst podnaslova

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ControlDark
hr: Upravljač tamno

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ControlLight
hr: Upravljač svjetlo

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: GrayText
hr: Sivi tekst

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Highlight
hr: Istakni

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: HighlightText
hr: Istakni tekst

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: InactiveBorder
hr: Rub neaktivnih

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: InactiveCaption
hr: Podnaslov neaktivnih

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: InactiveCaptionText
hr: Tekst podnaslova neaktivnih

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Menu
hr: Izbornik

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Scrollbar
hr: Traka klizača

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Tooltip
hr: Opis alata

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: TooltipText
hr: Tekst opisa alata

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: WindowFrame
hr: Okvir prozora

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: WindowText
hr: Tekst prozora

note: TRANSLATORS: Custom colour choice entry
en: Custom
hr: Prilagođeno

en: Black
hr: Crna

en: Maroon
hr: Kestenjasta

en: Navy
hr: Mornarsko plava

en: Purple
hr: Ljubičasta

en: Teal
hr: Plavozelena

en: Gray
hr: Siva

en: Green
hr: Zelena

en: Olive
hr: Maslinasta

en: Brown
hr: Smeđa

en: Blue
hr: Plava

en: Fuchsia
hr: Fuksija

en: Red
hr: Crvena

en: Orange
hr: Narančasta

en: Silver
hr: Srebrna

en: Lime
hr: Limun

en: Aqua
hr: Plavkasta

en: Yellow
hr: Žuta

en: White
hr: Bijela

en: Make a selection:
hr: Stvori odabir:

en: Property
hr: Svojstvo

en: Value
hr: Vrijednost

en: Categorized Mode
hr: Modus kategorizacije

en: Alphabetic Mode
hr: Slovni modus

note: TRANSLATORS: Name of Boolean false value
en: False
hr: Netočno

note: TRANSLATORS: Name of Boolean true value
en: True
hr: Točno

note: TRANSLATORS: Text  displayed for unspecified value
en: Unspecified
hr: Neodređeno

note: TRANSLATORS: Caption of message box displaying any property error
en: Property Error
hr: Greška svojstva

en: You have entered invalid value. Press ESC to cancel editing.
hr: Uneseni su nevaljane vrijednosti. Pritisni ESC za odustajanje od uređivanja.

en: Error in resource: %s
hr: Greška u resursu: %s

en: Type operation "%s" failed: Property labeled "%s" is of type "%s", NOT "%s".
hr: Operacija vrste „%s” nije uspjela: Svojstvo s oznakom „%s” je vrste „%s”, NE „%s”.

en: Unknown base %d. Base 10 will be used.
hr: Nepoznata osnova %d. Koristit će se osnova 10.

en: Value must be %s or higher.
hr: Vrijednost mora biti %s ili veće.

en: Value must be between %s and %s.
hr: Vrijednost mora biti između %s i %s.

en: Value must be %s or less.
hr: Vrijednost mora biti %s ili manje.

en: Not %s
hr: Nije %s

en: Choose a directory:
hr: Odaberi mapu:

en: Choose a file
hr: Odaberi datoteku

en: Background
hr: Pozadina

en: Background &colour:
hr: &Boja pozadine:

en: Enables a background colour.
hr: Aktivira pozadinsku boju.

en: The background colour.
hr: Boja pozadine.

en: Shadow
hr: Sjena

en: Use &shadow
hr: Koristi &sjenu

en: Enables a shadow.
hr: Aktivira sjenu.

en: &Horizontal offset:
hr: &Vodoravni odmak:

en: The horizontal offset.
hr: Vodoravni odmak.

en: Units for this value.
hr: Jedinice za ovu vrijednost.

en: &Vertical offset:
hr: &Uspravni odmak:

en: The vertical offset.
hr: Uspravni odmak.

en: Shadow c&olour:
hr: &Boja sjene:

en: Enables the shadow colour.
hr: Aktivira boju sjene.

en: The shadow colour.
hr: Boja sjene.

en: Sh&adow spread:
hr: Rasprostranjenost &sjene:

en: Enables the shadow spread.
hr: Aktivira rasprostiranje sjene.

en: The shadow spread.
hr: Rasprostranjenost sjene.

en: &Blur distance:
hr: &Udaljenost mutnoće:

en: Enables the blur distance.
hr: Aktivira udaljenost mutnoće.

en: The shadow blur distance.
hr: Udaljenost mutnoće sjene.

en: Opaci&ty:
hr: Neprozirnos&t:

en: Enables the shadow opacity.
hr: Aktivira neprozirnost sjene.

en: The shadow opacity.
hr: Neprozirnost sjene.

en: Border
hr: Obrub

en: &Left:
hr: &Lijevo:

en: Units for the left border width.
hr: Jedinice za debljinu lijevog obruba.

en: The border line style.
hr: Stil rubne linije.

en: &Right:
hr: &Desno:

en: Units for the right border width.
hr: Jedinice za debljinu desnog obruba.

en: &Top:
hr: &Gore:

en: Units for the top border width.
hr: Jedinice za debljinu gornjeg obruba.

en: &Bottom:
hr: &Dolje:

en: Units for the bottom border width.
hr: Jedinice za debljinu donjeg obruba.

en: &Synchronize values
hr: &Sinkroniziraj vrijednosti

en: Check to edit all borders simultaneously.
hr: Aktiviraj za istovremeno dodavanje svih obruba.

en: Outline
hr: Kontura

en: Units for the left outline width.
hr: Jedinice za debljinu lijevog obrisa.

en: Units for the right outline width.
hr: Jedinice za debljinu desnog obrisa.

en: Units for the top outline width.
hr: Jedinice za debljinu gornjeg obrisa.

en: Units for the bottom outline width.
hr: Jedinice za debljinu donjeg obrisa.

en: Corner
hr: Kut

en: Corner &radius:
hr: Polumjer kuta:

en: An optional corner radius for adding rounded corners.
hr: Opcionalni polumjer kuta za dodavanje zaobljenih kutova.

en: The value of the corner radius.
hr: Vrijednost radijusa kutova.

en: Units for the corner radius.
hr: Jedinice za radijus kutova.

en: None
hr: Bez

en: Solid
hr: Ispunjeno

en: Dotted
hr: Točkasto

en: Dashed
hr: Isprekidano

en: Double
hr: Dvostruko

en: Ridge
hr: Hrbat

en: Inset
hr: Sužavanje

en: Outset
hr: Širenje

en: Change Style
hr: Promijeni stil

en: Change Object Style
hr: Promijeni stil objekta

en: Change Properties
hr: Promijeni svojstva

en: Change List Style
hr: Promijeni stil popisa

en: Renumber List
hr: Ponovi numeriranje

en: Insert Text
hr: Umetni tekst

en: Insert Image
hr: Umetni sliku

en: Insert Object
hr: Umetni objekt

en: Insert Field
hr: Umetni polje

en: Too many EndStyle calls!
hr: Previše EndStyle poziva!

en: files
hr: datoteke

en: standard/circle
hr: standardno/krug

en: standard/circle-outline
hr: standardno/krug-obrisni

en: standard/square
hr: standardno/kvadrat

en: standard/diamond
hr: standardno/romb

en: standard/triangle
hr: standardno/trokut

en: Box Properties
hr: Svojstva okvira

en: Multiple Cell Properties
hr: Višestruka svojstva ćelije

en: Cell Properties
hr: Svojstva ćelije

en: Set Cell Style
hr: Postavi stil ćelija

en: Delete Row
hr: Izbriši red

en: Delete Column
hr: Izbriši stupac

en: Add Row
hr: Dodaj red

en: Add Column
hr: Dodaj stupac

en: Table Properties
hr: Svojstva tablice

en: Picture Properties
hr: Svojstva slike

en: image
hr: slika

en: &Bullet style:
hr: &Stil znaka nabrajanja:

en: The available bullet styles.
hr: Dostupni stilovi znakova nabrajanja.

en: Peri&od
hr: T&očka

en: Check to add a period after the bullet.
hr: Aktiviraj za dodavanje točke nakon znaka za nabrajanje.

en: Check to enclose the bullet in parentheses.
hr: Aktiviraj za postavljanje znaka za nabrajanje između zagrada.

en: Check to add a right parenthesis.
hr: Aktiviraj za dodavanje desne zagrade.

en: Bullet &Alignment:
hr: Poravnanje znaka nabrajanja:

en: Centre
hr: Centriraj

en: The bullet character.
hr: Znak nabrajanja.

en: &Symbol:
hr: &Simbol:

en: Ch&oose...
hr: O&daberi …

en: Click to browse for a symbol.
hr: Klikni za potragu za simbolom.

en: Symbol &font:
hr: Simbol-&font:

en: Available fonts.
hr: Dostupni fontovi.

en: S&tandard bullet name:
hr: S&tandardno ime znaka nabrajanja:

en: A standard bullet name.
hr: Standardno ime znaka nabrajanja.

en: &Number:
hr: &Broj:

en: The list item number.
hr: Broj stavke u popisu.

en: Shows a preview of the bullet settings.
hr: Prikazuje pregled postavaka znakova nabrajanja.

en: (None)
hr: (Bez)

en: Arabic
hr: Arapski

en: Upper case letters
hr: Velika slova

en: Lower case letters
hr: Mala slova

en: Upper case roman numerals
hr: Veliki rimski brojevi

en: Lower case roman numerals
hr: Mali rimski brojevi

en: Numbered outline
hr: Numerirani sadržaj

en: Symbol
hr: Simbol

en: Standard
hr: Standardno

en: Drag
hr: Povuci

en: Delete Text
hr: Izbriši tekst

en: Remove Bullet
hr: Ukloni znak nabrajanja

en: The text couldn't be saved.
hr: Nije bilo moguće spremiti tekst.

en: Replace
hr: Zamijeni

en: Type a font name.
hr: Upiši ime fonta.

en: &Size:
hr: &Veličina:

en: Type a size in points.
hr: Upiši veličinu u točkama.

en: The font size units, points or pixels.
hr: Jedinice veličine fonta, u točkama ili pikselima.

en: Lists the available fonts.
hr: Popisuje dostupne fontove.

en: Lists font sizes in points.
hr: Popisuje veličine fonta u tiplografskim točkama.

en: Font st&yle:
hr: St&il fonta:

en: Select regular or italic style.
hr: Odaberi regularni ili kurzivni stil.

en: Font &weight:
hr: &Debljina fonta:

en: Select regular or bold.
hr: Odaberi regularni ili debeli.

en: &Underlining:
hr: &Podcrtavanje:

en: Select underlining or no underlining.
hr: Odaberi podcrtavanje ili ne-podcrtavanje.

en: &Colour:
hr: &Boja:

en: Click to change the text colour.
hr: Klikni za promjenu boje teksta.

en: &Bg colour:
hr: &Boja pozadine:

en: Click to change the text background colour.
hr: Klikni za promjenu boje pozadine teksta.

en: Check to show a line through the text.
hr: Aktiviraj za prikaz crte preko teksta.

en: Ca&pitals
hr: Velika s&lova

en: Check to show the text in capitals.
hr: Aktiviraj za prikaz teksta verzalnim slovima.

en: Small C&apitals
hr: Kapitalke

en: Check to show the text in small capitals.
hr: Aktiviraj za prikaz teksta kapitalkama.

en: Supe&rscript
hr: Na&dignuto

en: Check to show the text in superscript.
hr: Aktiviraj za prikaz teksta spušteno.

en: Subscrip&t
hr: Spuš&teno

en: Check to show the text in subscript.
hr: Aktiviraj za prikaz teksta nadignuto.

en: Rig&ht-to-left
hr: Desn&o na lijevo

en: Check to indicate right-to-left text layout.
hr: Aktiviraj za određivanje smjera teksta s desna nalijevo.

en: Suppress hyphe&nation
hr: Izostavi rastavljanje riječi

en: Check to suppress hyphenation.
hr: Aktiviraj za izostavljanje rastavljanja riječi.

en: Shows a preview of the font settings.
hr: Prikazuje pregled font postavaka.

en: (none)
hr: (bez)

en: Not underlined
hr: Nije podcrtano

en: Indents && Spacing
hr: Uvlake &i razmaci

en: Tabs
hr: Tabulatori

en: Bullets
hr: Znakovi nabrajanja

en: List Style
hr: Stil popisa

en: Margins
hr: Margine

en: Borders
hr: Obrubi

en: Colour
hr: Boja

en: &Alignment
hr: &Poravnanje

en: &Left
hr: &Lijevo

en: Left-align text.
hr: Poravnaj tekst u lijevo.

en: &Right
hr: &Desno

en: Right-align text.
hr: Poravnaj tekst u desno.

en: &Justified
hr: &Puni format

en: Justify text left and right.
hr: Poravnaj tekst lijevo i desno.

en: Cen&tred
hr: Cen&trirano

en: Centre text.
hr: Centriraj tekst.

en: &Indeterminate
hr: &Neodredi

en: Use the current alignment setting.
hr: Koristi trenutačne postavke poravnanja.

en: &Indentation (tenths of a mm)
hr: &Uvlaka (u destinkama mm)

en: The left indent.
hr: Lijeva uvlaka.

en: Left (&first line):
hr: Lijevo (prvi redak):

en: The first line indent.
hr: Uvlaka za prvi redak.

en: The right indent.
hr: Desna uvlaka.

en: &Outline level:
hr: &Razina sadržaja:

en: The outline level.
hr: Razina sadržaja.

en: &Spacing (tenths of a mm)
hr: &Spacioniranje (u desetinkama mm)

en: &Before a paragraph:
hr: &Prije odlomka:

en: The spacing before the paragraph.
hr: Razmak prije odlomka.

en: &After a paragraph:
hr: &Nakon odlomka:

en: The spacing after the paragraph.
hr: Razmak nakon odlomka.

en: L&ine spacing:
hr: Prore&d:

en: Single
hr: Jedno

en: The line spacing.
hr: Prored.

en: &Page Break
hr: &Prijelom stranice

en: Inserts a page break before the paragraph.
hr: Umetni prijelom stranice prije odlomka.

en: Shows a preview of the paragraph settings.
hr: Prikazuje pregled postavaka odlomka.

en: &List level:
hr: &Razina popisa:

en: Selects the list level to edit.
hr: Odabire razinu popisa za uređivanje.

en: &Font for Level...
hr: &Font za razinu …

en: Click to choose the font for this level.
hr: Klikni za odabir fonta za ovu razinu.

en: Bullet style
hr: Stil znaka nabrajanja

en: Before a paragraph:
hr: Prije odlomka:

en: After a paragraph:
hr: Nakon odlomka:

en: Line spacing:
hr: Prored:

en: Spacing
hr: Spacioniranje

en: The left margin size.
hr: Veličina lijeve margine.

en: Units for the left margin.
hr: Jedinice za lijevu marginu.

en: The right margin size.
hr: Veličina desne margine.

en: Units for the right margin.
hr: Jedinice za desnu marginu.

en: The top margin size.
hr: Veličina gornje margine.

en: Units for the top margin.
hr: Jedinice za gornju marginu.

en: The bottom margin size.
hr: Veličina donje margine.

en: Units for the bottom margin.
hr: Jedinice za donju marginu.

en: Padding
hr: Odmak

en: The left padding size.
hr: Veličina lijevog odmaka.

en: Units for the left padding.
hr: Jedinice za debljinu lijevog odmaka.

en: The right padding size.
hr: Veličina desnog odmaka.

en: Units for the right padding.
hr: Jedinice za debljinu desnog odmaka.

en: The top padding size.
hr: Veličina gornjeg odmaka.

en: Units for the top padding.
hr: Jedinice za debljinu gornjeg odmaka.

en: The bottom padding size.
hr: Veličina donjeg odmaka.

en: Units for the bottom padding.
hr: Jedinice za debljinu donjeg odmaka.

en: Floating
hr: Lebdeći

en: &Floating mode:
hr: &Lebdeći modus:

en: How the object will float relative to the text.
hr: Kako će se objekt postaviti u odnosu na tekst.

en: Alignment
hr: Poravnanje

en: &Vertical alignment:
hr: &Uspravno poravnanje:

en: Enable vertical alignment.
hr: Aktiviraj uspravno poravnanje.

en: Centred
hr: Centrirano

en: Vertical alignment.
hr: Uspravno poravnanje.

en: &Width:
hr: &Širina:

en: Enable the width value.
hr: Aktiviraj vrijednost širine.

en: The object width.
hr: Širina objekta.

en: Units for the object width.
hr: Jedinice za širinu objekta.

en: &Height:
hr: &Visina:

en: Enable the height value.
hr: Aktiviraj vrijednost visine.

en: The object height.
hr: Visina objekta.

en: Units for the object height.
hr: Jedinice za visinu objekta.

en: Min width:
hr: Min. širina:

en: Enable the minimum width value.
hr: Aktiviraj minimalnu vrijednost širine.

en: The object minimum width.
hr: Minimalna širina objekta.

en: Units for the minimum object width.
hr: Jedinice za minimalnu širinu objekta.

en: Min height:
hr: Min. visina:

en: Enable the minimum height value.
hr: Aktiviraj minimalnu vrijednost visine.

en: The object minimum height.
hr: Minimalna visina objekta.

en: Units for the minimum object height.
hr: Jedinice za minimalnu visinu objekta.

en: Max width:
hr: Maks. širina:

en: Enable the maximum width value.
hr: Aktiviraj maksimalnu vrijednost širine.

en: The object maximum width.
hr: Maksimalna širina objekta.

en: Units for the maximum object width.
hr: Jedinice za maksimalnu širinu objekta.

en: Max height:
hr: Maks. visina:

en: The object maximum height.
hr: Maksimalna visina objekta.

en: Units for the maximum object height.
hr: Jedinice za maksimalnu visinu objekta.

en: Position
hr: Položaj

en: &Position mode:
hr: &Modus položaja:

en: Static
hr: Statično

en: Relative
hr: Relativno

en: Absolute
hr: Apsolutno

en: Fixed
hr: Fiksni

en: The left position.
hr: Lijevi položaj.

en: Units for the left position.
hr: Jedinice za lijevi položaj.

en: The top position.
hr: Gornji položaj.

en: Units for the top position.
hr: Jedinice za gornji položaj.

en: The right position.
hr: Desni položaj.

en: Units for the right position.
hr: Jedinice za desni položaj.

en: The bottom position.
hr: Donji položaj.

en: Units for the bottom position.
hr: Jedinice za donji položaj.

en: &Move the object to:
hr: &Premjesti objekt u:

en: &Previous Paragraph
hr: &Prethodni odlomak

en: Moves the object to the previous paragraph.
hr: Premješta objekt u prethodni odlomak.

en: &Next Paragraph
hr: &Sljedeći odlomak

en: Moves the object to the next paragraph.
hr: Premješta objekt u sljedeći odlomak.

en: &Styles:
hr: &Stilovi:

en: The available styles.
hr: Dostupni stilovi.

en: The style preview.
hr: Pregled stilova.

en: New &Character Style...
hr: Novi stil &slovnih znakova …

en: Click to create a new character style.
hr: Klikni za stvaranje novog stila slovnih znakova.

en: New &Paragraph Style...
hr: Novi stil &odlomka …

en: Click to create a new paragraph style.
hr: Klikni za stvaranje novog stila odlomka.

en: New &List Style...
hr: Novi stil &popisa …

en: Click to create a new list style.
hr: Klikni za stvaranje novog stila popisa.

en: New &Box Style...
hr: Novi stil &okvira …

en: Click to create a new box style.
hr: Klikni za stvaranje novog stila okvira.

en: &Apply Style
hr: &Primijeni stil

en: Click to apply the selected style.
hr: Klikni za primjenu stila.

en: &Rename Style...
hr: &Preimenuj stil …

en: Click to rename the selected style.
hr: Klikni za preimenovanje odabranog stila.

en: &Edit Style...
hr: &Uredi stil …

en: Click to edit the selected style.
hr: Klikni za uređivanje odabranog stila.

en: &Delete Style...
hr: &Izbriši stil …

en: Click to delete the selected style.
hr: Klikni za uklanjanje odabranog stila.

en: Click to close this window.
hr: Klikni za zatvaranje ovog prozora.

en: &Restart numbering
hr: &Ponovi numeriranje

en: Check to restart numbering.
hr: Aktiviraj za ponovo numeriranje.

en: Enter a character style name
hr: Unesi ime stila slovnih znakova

en: New Style
hr: Novi stil

en: Sorry, that name is taken. Please choose another.
hr: Nažalost je to ime zauzeto. Odaberi drugo ime.

en: Enter a paragraph style name
hr: Unesi ime stila odlomka

en: Delete style %s?
hr: Izbrisati stil %s?

en: Delete Style
hr: Izbriši stil

en: Enter a list style name
hr: Unesi ime stila popisa

en: Enter a new style name
hr: Unesi novo ime stila

en: Enter a box style name
hr: Unesi ime stila okvira

en: The style name.
hr: Ime stila.

en: &Based on:
hr: &Bazirano na:

en: The style on which this style is based.
hr: Stil, na kojem se ovaj stil zasniva.

en: &Next style:
hr: &Sljedeći stil:

en: The default style for the next paragraph.
hr: Zadani stil za sljedeći odlomak.

en: All styles
hr: Svi stilovi

en: Paragraph styles
hr: Stilovi odlomaka

en: Character styles
hr: Stilovi slovnih znakova

en: List styles
hr: Stilovi popisa

en: Box styles
hr: Stil okvira

en: The font from which to take the symbol.
hr: Font, iz kojeg se preuzima simbol.

en: &Subset:
hr: &Podskupina:

en: Shows a Unicode subset.
hr: Prikazuje Unicode podskupinu.

en: &Character code:
hr: &Slovni znak:

en: The character code.
hr: Kȏd slovnog znaka.

en: &From:
hr: &Od:

en: The range to show.
hr: Prikazani opseg.

en: Insert
hr: Umetni

en: (Normal text)
hr: (Normalan tekst)

en: &Position (tenths of a mm):
hr: &Položaj (u desetinkama mm):

en: The tab position.
hr: Položaj tabulatora.

en: The tab positions.
hr: Položaji tabulatora.

en: Click to create a new tab position.
hr: Klikni za stvaranje novog tabulatora.

en: Click to delete the selected tab position.
hr: Klikni za uklanjanje odabranog tabulatora.

en: Delete A&ll
hr: Izbriši s&ve

en: Click to delete all tab positions.
hr: Klikni za uklanjanje svih tabulatora.

en: Failed to initialize GUI: no built-in themes found.
hr: Neuspjelo inicijaliziranje grafičkog sučelja: nema ugrađenih tema.

en: GTK+ theme
hr: GTK+ tema

en: Metal theme
hr: Metalna tema

en: Simple monochrome theme
hr: Jednostavna jednobojna tema

en: Win32 theme
hr: Win32 tema

en: &Restore
hr: &Obnovi

en: &Move
hr: &Premjesti

en: &Size
hr: &Veličina

en: Mi&nimize
hr: Mi&nimiraj

en: Ma&ximize
hr: Ma&ksimiraj

en: Failed to install signal handler
hr: Neuspjelo instaliranje signalnog upravljača

en: Already dialling ISP.
hr: Već se bira ISP.

en: Failed to unload shared library
hr: Neuspjelo odstranjivanje učitane dijeljenje biblioteke

en: Unknown dynamic library error
hr: Nepoznata greška dinamičke biblioteke

en: Failed to create epoll descriptor
hr: Neuspjelo stvaranje epoll deskriptora

en: Error closing epoll descriptor
hr: Greška prilikom zatvaranja epoll deskriptora

en: Failed to add descriptor %d to epoll descriptor %d
hr: Neuspjelo dodavanje deskriptora %d epoll deskriptoru %d

en: Failed to modify descriptor %d in epoll descriptor %d
hr: Neuspjelo mijenjanje deskriptora %d u epoll deskriptoru %d

en: Failed to unregister descriptor %d from epoll descriptor %d
hr: Neuspjelo odjavljivanje deskriptora %d iz epoll deskriptora %d

en: Waiting for IO on epoll descriptor %d failed
hr: Čekanje ulaza/izlaza na epoll deskriptor %d

en: Unable to create inotify instance
hr: Nije moguće stvoriti inotify instancu

en: Unable to close inotify instance
hr: Nije moguće zatvoriti inotify instancu

en: Unable to add inotify watch
hr: Nije moguće dodati inotify nadzor

en: Unable to remove inotify watch %i
hr: Nije moguće ukloniti inotify nadzor %i

en: Unexpected event for "%s": no matching watch descriptor.
hr: Neočekivani događaj za „%s”: nema poklapajućih nadzornih opisnika.

en: Invalid inotify event for "%s"
hr: Nevaljani inotify događaj za „%s”

en: Unable to read from inotify descriptor
hr: Nije moguće čitati iz inotify opisnika

en: EOF while reading from inotify descriptor
hr: EOF prilikom čitanja inotify deskriptora

en: Unable to create kqueue instance
hr: Nije moguće stvoriti kqueue instancu

en: Error closing kqueue instance
hr: Greška prilikom zatvaranja kqueue instance

en: Unable to add kqueue watch
hr: Nije moguće dodati kqueue nadzor

en: Unable to remove kqueue watch
hr: Nije moguće ukloniti kqueue nadzor

en: Unable to get events from kqueue
hr: Nije moguće dobiti događaje iz kqueue

en: Media playback error: %s
hr: Greška u pokretanju medija: %s

en: Failed to prepare playing "%s".
hr: Neuspjela priprema pokretanja „%s”.

en: Failed to write to lock file '%s'
hr: Neuspjelo pisanje u datoteku za zaključavanje „%s”.

en: Failed to set permissions on lock file '%s'
hr: Neuspjelo postavljanje korisničkih prava na zaključnu datoteku „%s”.

en: Failed to lock the lock file '%s'
hr: Neuspjelo zaključavanje zaključne datoteke „%s”.

en: Failed to inspect the lock file '%s'
hr: Neuspjelo provjeravanje zaključne datoteke „%s”

en: Lock file '%s' has incorrect owner.
hr: Datoteka za zaključavanje „%s” ima neipravnog vlasnika.

en: Lock file '%s' has incorrect permissions.
hr: Datoteka za zaključavanje „%s” ima neipravna korisnička prava.

en: Failed to access lock file.
hr: Neuspjeli pristup zaključnoj datoteci.

en: Failed to read PID from lock file.
hr: Neuspjelo čitanje PID-a iz zaključne datoteke.

en: Failed to remove stale lock file '%s'.
hr: Neuspjelo uklanjanje stare zaključne datoteke „%s”.

en: Deleted stale lock file '%s'.
hr: Izbrisana je stara datoteka zaključavanja „%s”.

en: Invalid lock file '%s'.
hr: Nevaljana datoteka za zaključavanje „%s”.

en: Failed to remove lock file '%s'
hr: Neuspjelo uklanjanje zaključne datoteke „%s”

en: Failed to unlock lock file '%s'
hr: Neuspjelo otključavanje zaključne datoteke „%s”

en: Failed to close lock file '%s'
hr: Neuspjelo zatvaranje zaključne datoteke „%s”

en: No sound
hr: Bez zvuka

en: Unable to play sound asynchronously.
hr: Nije moguće pokrenuti zvuk asinkronično.

en: Couldn't load sound data from '%s'.
hr: Nije bilo moguće učitati zvukovne podatke od „%s”.

en: Sound file '%s' is in unsupported format.
hr: Zvukovna datoteka „%s” ima nepodržani format.

en: Sound data are in unsupported format.
hr: Zvukovni podaci imaju nepodržani format.

en: Couldn't open audio: %s
hr: Nije bilo moguće otvoriti audio: %s

en: Cannot get priority range for scheduling policy %d.
hr: Nije moguće dobiti raspon prioriteta za pravilo rasporeda %d.

en: Impossible to get child process input
hr: Nije moguće dobiti unos podređenog procesa

en: Can't write to child process's stdin
hr: Nije moguće pisanje u stdin podređenog procesa

en: Failed to execute '%s'
hr: Neuspjelo izvršavanje „%s”

en: Fork failed
hr: Račvanje nije uspjelo

en: Failed to set process priority
hr: Neuspjelo postavljanje prioriteta procesa

en: Failed to redirect child process input/output
hr: Neuspjelo preusmjeravanje unosa/iznošaja podređenog procesa

en: Failed to set up non-blocking pipe, the program might hang.
hr: Neuspjelo postavljanje ne-blokirajućeg cjevovoda. Program će možda zastati.

en: Cannot get the hostname
hr: Nije moguće dobiti ime hosta

en: Cannot get the official hostname
hr: Nije moguće dobiti službeno ime hosta

en: Failed to create wake up pipe used by event loop.
hr: Neuspjelo stvaranje wake up cjevovoda koju koristi petlja događaja.

en: Failed to switch wake up pipe to non-blocking mode
hr: Neuspjelo prebacivanje wake up cjevovoda u ne-blokirajući modus

en: Failed to read from wake-up pipe
hr: Neuspjelo čitanje iz wake-up cjevovoda

en: Invalid geometry specification '%s'
hr: Nevaljana specifikacija geometrije „%s”

en: wxWidgets could not open display. Exiting.
hr: wxWidgets nije uspio otvoriti zaslon. Prekid.

en: Failed to close the display "%s"
hr: Neuspjelo zatvaranje prikaza „%s”

en: Failed to open display "%s".
hr: Neuspjelo otvaranje ekrana „%s”.

en: XML parsing error: '%s' at line %d
hr: Greška u XML obradi: „%s” u retku br. %d

en: Cannot load resources from '%s'.
hr: Nije moguće učitati resurse iz „%s”.

en: Cannot open resources file '%s'.
hr: Nije moguće otvoriti datoteku resursa „%s”.

en: Cannot load resources from file '%s'.
hr: Nije moguće učitati resurse iz datoteke „%s”.

en: Creating %s "%s" failed.
hr: Stvaranje %s „%s” nije uspjelo.
