wxWidgets 3.1 - en to sq translation catalogue (1798 entries)

en: All files (*.*)|*.*
sq: Krejt kartelat (*.*)|*.*

en: All files (*)|*
sq: Krejt kartelat (*)|*

en: Elapsed time:
sq: Kohë e rrjedhur:

en: Estimated time:
sq: Kohë përafërsisht:

en: Remaining time:
sq: Kohë e mbetur:

en: Yes
sq: Po

en: No
sq: Jo

en: Cancel
sq: Anuloje

en: Help
sq: Ndihmë

en: Cannot initialize OLE
sq: S’gatitet dot OLE

en: Unable to close the handle for '%s'
sq: S’arrihet të mbyllet trajtuesi për '%s'

en: Failed to open directory "%s" for monitoring.
sq: S’u arrit të hapej drejtoria “%s” për mbikëqyrje.

en: Unexpectedly new I/O completion port was created
sq: U krijua papritmas portë e re plotësimi I/O

en: Unable to post completion status
sq: S’arrihet të postohet gjendje plotësimi

en: Unable to create I/O completion port
sq: S’arrihet të krijohet portë plotësimi I/O

en: &See details
sq: &Shihni hollësi

en: &Hide details
sq: &Fshihi hollësitë

en: &Box
sq: &Kuadrat

en: &Picture
sq: &Foto

en: &Cell
sq: &Kutizë

en: &Table
sq: &Tabelë

en: Object Properties
sq: Veti Objekti

en: Printing
sq: Po shtypet

en: Symbols
sq: Simbole

en: Pipe creation failed
sq: Dështoi krijimi i kanalit

en: Failed to enumerate video modes
sq: S’u arrit të numërtoheshin mënyra video

en: Failed to change video mode
sq: S’u arrit të ndryshohej mënyrë video

en: Unable to open path '%s'
sq: S’arrihet të hapet shtegu '%s'

en: Unable to close path '%s'
sq: S’arrihet të mbyllet shtegu '%s'

en: SetProperty called w/o valid setter
sq: SetProperty u thirr pa marrës të vlefshëm

en: GetProperty called w/o valid getter
sq: GetProperty u thirr pa marrës të vlefshëm

en: AddToPropertyCollection called w/o valid adder
sq: AddToPropertyCollection u thirr pa shtues të vlefshëm

en: GetPropertyCollection called w/o valid collection getter
sq: GetPropertyCollection u thirr pa marrës të vlefshëm përmbledhjeje

en: Cl&ose
sq: MB&ylle

en: Close All
sq: Mbylli Krejt

en: &Next
sq: &Pasuesi

en: &Previous
sq: &I mëparshmi

en: &Window
sq: &Dritare

[ctx: keyboard key]
en: Delete
sq: Tasti Delete

[ctx: keyboard key]
en: Del
sq: Tasti Del

[ctx: keyboard key]
en: Back
sq: Tasti Back

[ctx: keyboard key]
en: Backspace
sq: Tasti Backspace

[ctx: keyboard key]
en: Insert
sq: Tasti Insert

[ctx: keyboard key]
en: Ins
sq: Tasti Ins

[ctx: keyboard key]
en: Enter
sq: Tasti Enter

[ctx: keyboard key]
en: Return
sq: Tasti Return

[ctx: keyboard key]
en: PageUp
sq: Tasti PageUp

[ctx: keyboard key]
en: Page Up
sq: Tasti Page Up

[ctx: keyboard key]
en: PageDown
sq: Tasti PageDown

[ctx: keyboard key]
en: Page Down
sq: Tasti Page Down

[ctx: keyboard key]
en: PgUp
sq: Tasti PgUp

[ctx: keyboard key]
en: PgDn
sq: Tasti PgDn

[ctx: keyboard key]
en: Left
sq: Tasti Shigjetë Majtas

[ctx: keyboard key]
en: Right
sq: Tasti Shigjetë Djathtas

[ctx: keyboard key]
en: Up
sq: Tasti Shigjetë Sipër

[ctx: keyboard key]
en: Down
sq: Tasti Shigjetë Poshtë

[ctx: keyboard key]
en: Home
sq: Tasti Home

[ctx: keyboard key]
en: End
sq: Tasti End

[ctx: keyboard key]
en: Space
sq: Tasti Space

[ctx: keyboard key]
en: Tab
sq: Tasti Tab

[ctx: keyboard key]
en: Esc
sq: Tasti Esc

[ctx: keyboard key]
en: Escape
sq: Tasti Escape

[ctx: keyboard key]
en: Cancel
sq: Tasti Cancel

[ctx: keyboard key]
en: Clear
sq: Tasti Clear

[ctx: keyboard key]
en: Menu
sq: Tasti Menu

[ctx: keyboard key]
en: Pause
sq: Tasti Pause

[ctx: keyboard key]
en: Capital
sq: Tasti Capital

[ctx: keyboard key]
en: Select
sq: Tasti Select

[ctx: keyboard key]
en: Print
sq: Tasti Print

[ctx: keyboard key]
en: Execute
sq: Tasti Execute

[ctx: keyboard key]
en: Snapshot
sq: Tasti Snapshot

[ctx: keyboard key]
en: Help
sq: Tasti Help

[ctx: keyboard key]
en: Add
sq: Tasti Add

[ctx: keyboard key]
en: Separator
sq: Tasti Separator

[ctx: keyboard key]
en: Subtract
sq: Tasti Subtract

[ctx: keyboard key]
en: Decimal
sq: Tasti Decimal

[ctx: keyboard key]
en: Multiply
sq: Tasti Shumëzim

[ctx: keyboard key]
en: Divide
sq: Tasti Pjesëtim

[ctx: keyboard key]
en: Num_lock
sq: Tasti Num_lock

[ctx: keyboard key]
en: Num Lock
sq: Tasti Num Lock

[ctx: keyboard key]
en: Scroll_lock
sq: Tasti Scroll_lock

[ctx: keyboard key]
en: Scroll Lock
sq: Tasti Scroll Lock

[ctx: keyboard key]
en: KP_Space
sq: Tasti KP_Space

[ctx: keyboard key]
en: Num Space
sq: Tasti Num Space

[ctx: keyboard key]
en: KP_Tab
sq: Tasti KP_Tab

[ctx: keyboard key]
en: Num Tab
sq: Tasti Num Tab

[ctx: keyboard key]
en: KP_Enter
sq: Tasti KP_Enter

[ctx: keyboard key]
en: Num Enter
sq: Tasti Num Enter

[ctx: keyboard key]
en: KP_Home
sq: Tasti KP_Home

[ctx: keyboard key]
en: Num Home
sq: Tasti Num Home

[ctx: keyboard key]
en: KP_Left
sq: Tasti KP_Left

[ctx: keyboard key]
en: Num left
sq: Tasti Num left

[ctx: keyboard key]
en: KP_Up
sq: Tasti KP_Up

[ctx: keyboard key]
en: Num Up
sq: Tasti Num Up

[ctx: keyboard key]
en: KP_Right
sq: Tasti KP_Right

[ctx: keyboard key]
en: Num Right
sq: Tasti Num Right

[ctx: keyboard key]
en: KP_Down
sq: Tasti KP_Down

[ctx: keyboard key]
en: Num Down
sq: Tasti Num Down

[ctx: keyboard key]
en: KP_PageUp
sq: Tasti KP_PageUp

[ctx: keyboard key]
en: Num Page Up
sq: Tasti Num Page Up

[ctx: keyboard key]
en: KP_PageDown
sq: Tasti KP_PageDown

[ctx: keyboard key]
en: Num Page Down
sq: Tasti Num Page Down

[ctx: keyboard key]
en: KP_Prior
sq: Tasti KP_Prior

[ctx: keyboard key]
en: KP_Next
sq: Tasti KP_Next

[ctx: keyboard key]
en: KP_End
sq: Tasti KP_End

[ctx: keyboard key]
en: Num End
sq: Tasti Num End

[ctx: keyboard key]
en: KP_Begin
sq: Tasti KP_Begin

[ctx: keyboard key]
en: Num Begin
sq: Tasti Num Begin

[ctx: keyboard key]
en: KP_Insert
sq: Tasti KP_Insert

[ctx: keyboard key]
en: Num Insert
sq: Tasti Num Insert

[ctx: keyboard key]
en: KP_Delete
sq: Tasti KP_Delete

[ctx: keyboard key]
en: Num Delete
sq: Tasti Num Delete

[ctx: keyboard key]
en: KP_Equal
sq: Tasti KP_Equal

[ctx: keyboard key]
en: Num =
sq: Tasti Num =

[ctx: keyboard key]
en: KP_Multiply
sq: Tasti KP_Multiply

[ctx: keyboard key]
en: Num *
sq: Tasti Num *

[ctx: keyboard key]
en: KP_Add
sq: Tasti KP_Add

[ctx: keyboard key]
en: Num +
sq: Tasti Num +

[ctx: keyboard key]
en: KP_Separator
sq: Tasti KP_Separator

[ctx: keyboard key]
en: Num ,
sq: Tasti Num ,

[ctx: keyboard key]
en: KP_Subtract
sq: Tasti KP_Subtract

[ctx: keyboard key]
en: Num -
sq: Tasti Num -

[ctx: keyboard key]
en: KP_Decimal
sq: Tasti KP_Decimal

[ctx: keyboard key]
en: Num .
sq: Tasti Num .

[ctx: keyboard key]
en: KP_Divide
sq: Tasti KP_Divide

[ctx: keyboard key]
en: Num /
sq: Tasti Num /

[ctx: keyboard key]
en: Windows_Left
sq: Tasti Windows_Left

[ctx: keyboard key]
en: Windows_Right
sq: Tasti Windows_Right

[ctx: keyboard key]
en: Windows_Menu
sq: Tasti Windows_Menu

[ctx: keyboard key]
en: Command
sq: Tasti Command

[ctx: keyboard key]
en: ctrl
sq: Tasti ctrl

[ctx: keyboard key]
en: alt
sq: Tasti alt

[ctx: keyboard key]
en: shift
sq: Tasti shift

[ctx: keyboard key]
en: rawctrl
sq: Tasti rawctrl

[ctx: keyboard key]
en: num
sq: Tasti num

[ctx: keyboard key]
en: F
sq: Tasti F

[ctx: keyboard key]
en: KP_F
sq: Tasti KP_F

[ctx: keyboard key]
en: KP_
sq: Tasti KP_

[ctx: keyboard key]
en: SPECIAL
sq: Tasti SPECIAL

[ctx: keyboard key]
en: Alt+
sq: Tasti Alt+

[ctx: keyboard key]
en: Ctrl+
sq: Tasti Ctrl+

[ctx: keyboard key]
en: Shift+
sq: Tasti Shift+

[ctx: keyboard key]
en: RawCtrl+
sq: Tasti RawCtrl+

en: show this help message
sq: shfaq këtë mesazh ndihme

en: generate verbose log messages
sq: prodho mesazhe fjalamanë regjistrimi

en: specify the theme to use
sq: caktoni temë për t’u përdorur

en: specify display mode to use (e.g. 640x480-16)
sq: caktoni mënyrë ekrani për përdorim (p.sh., 640x480-16)

en: Unsupported theme '%s'.
sq: Temë '%s' e pambuluar.

en: Invalid display mode specification '%s'.
sq: Specifikim i pavlefshëm mënyre ekrani '%s'.

en: Option '%s' can't be negated
sq: Mundësia '%s' s’mund të mohohet

en: Unknown long option '%s'
sq: Mundësi e gjatë '%s' e panjohur

en: Unknown option '%s'
sq: Mundësi e panjohur '%s'

en: Unexpected characters following option '%s'.
sq: Shenja të papritura në vijim të mundësisë '%s'.

en: Option '%s' requires a value.
sq: Mundësia '%s' lyp një vlerë.

en: Separator expected after the option '%s'.
sq: Pas mundësisë '%s' pritej ndarës.

en: '%s' is not a correct numeric value for option '%s'.
sq: '%s' s’është vlerë numerike e saktë për mundësinë '%s'.

en: Option '%s': '%s' cannot be converted to a date.
sq: Mundësi '%s': '%s' s’mund të shndërrohet në datë.

en: Unexpected parameter '%s'
sq: Parametër '%s' i papritur

en: %s (or %s)
sq: %s (ose %s)

en: The value for the option '%s' must be specified.
sq: Vlera për mundësinë '%s' duhet përcaktuar.

en: The required parameter '%s' was not specified.
sq: S’është përcaktuar parametri i domosdoshëm '%s'.

en: Usage: %s
sq: Përdorim: %s

en: date
sq: datë

en: Unnamed command
sq: Urdhër i paemërtuar

en: &Undo
sq: &Zhbëje

en: Can't &Undo
sq: S’&zhbëhet Dot

en: &Undo
sq: &Zhbëje

en: &Redo
sq: &Ribëje

en: &Redo
sq: &Ribëje

en: String To Colour : Incorrect colour specification : %s
sq: Varg për Ngjyrë : Specifikim i pavlefshëm ngjyre : %s

en: Invalid value %ld for a boolean key "%s" in config file.
sq: Vlerë %ld e pavlefshme për element bulean “%s” në kartelë formësimi.

en: Environment variables expansion failed: missing '%c' at position %u in '%s'.
sq: Dështoi zgjerimi i ndryshoreve të mjedisit: mungon '%c' në vendin %u te '%s'.

en: '%s' has extra '..', ignored.
sq: '%s' ka '..' ekstra, u shpërfill.

note: TRANSLATORS: Checkbox state name
en: checked
sq: me shenjë

note: TRANSLATORS: Checkbox state name
en: unchecked
sq: pa shenjë

note: TRANSLATORS: Checkbox state name
en: undetermined
sq: e papërcaktuar

en: today
sq: sot

en: yesterday
sq: dje

en: tomorrow
sq: nesër

en: first
sq: i pari

en: second
sq: i dyti

en: third
sq: i treti

en: fourth
sq: i katërti

en: fifth
sq: i pesti

en: sixth
sq: i gjashti

en: seventh
sq: i shtati

en: eighth
sq: i teti

en: ninth
sq: i nënti

en: tenth
sq: i dhjeti

en: eleventh
sq: i njëmbëdhjeti

en: twelfth
sq: i dymbëdhjeti

en: thirteenth
sq: i trembëdhjeti

en: fourteenth
sq: i katërmbëdhjeti

en: fifteenth
sq: i pesëmbëdhjeti

en: sixteenth
sq: i gjashtëmbëdhjeti

en: seventeenth
sq: i shtatëmbëdhjeti

en: eighteenth
sq: i tetëmbëdhjeti

en: nineteenth
sq: i nëntëmbëdhjeti

en: twentieth
sq: i njëzeti

en: noon
sq: mesditë

en: midnight
sq: mesnatë

en: Failed to create directory "%s"
sq: S’u arrit të krijohej drejtori “%s”

en: Debug report couldn't be created.
sq: S'u krijua dot raport diagnostikimi.

en: Failed to remove debug report file "%s"
sq: S’u arrit të hiqej kartela raporti diagnostikimi “%s”

en: Failed to clean up debug report directory "%s"
sq: S’u arrit të pastrohej drejtori “%s” raportesh diagnostikimi

en: process context description
sq: përshkrim konteksti procesi

en: dump of the process state (binary)
sq: zbrazje e gjendjes së procesit (dyor)

en: Debug report generation has failed.
sq: Dështoi prodhimi i një raporti diagnostikimi.

en: Processing debug report has failed, leaving the files in "%s" directory.
sq: Përpunimi i raportit të diagnostikimit dështoi, kartelat po lihen te drejtoria “%s”.

en: A debug report has been generated. It can be found in
sq: Te drejtoria u prodhua një raport diagnostikimi. Mund të gjendet te

en: And includes the following files:
sq: Dhe përmban kartelat vijuese:

en: 
    Please send this report to the program maintainer, thank you!
sq: 
    Ju lutemi, dërgojani këtë raport mirëmbajtësit të programit, faleminderit!

en: Failed to execute curl, please install it in PATH.
sq: S’u arrit të përmbushej curl-i, ju lutemi, instalojeni në PATH.

en: Failed to upload the debug report (error code %d).
sq: S’u arrit të ngarkohej raporti i diagnostikimit (kod gabimi %d).

en: Save As
sq: Ruaje Si

en: Discard changes and reload the last saved version?
sq: Të hidhen tej ndryshimet dhe të ringarkohet versioni i fundit i ruajtur?

en: unnamed
sq: pa emër

en: Do you want to save changes to %s?
sq: Doni të ruhen ndryshimet te %s?

en: File "%s" could not be opened for writing.
sq: Kartela “%s” s’u hap dot për shkrim.

en: Failed to save document to the file "%s".
sq: S’u arrit të ruhej dokument te kartela “%s”.

en: File "%s" could not be opened for reading.
sq: Kartela “%s” s’u hap dot për lexim.

en: Failed to read document from the file "%s".
sq: S’u arrit të lexohej dokument prej kartelës “%s”.

en: The file '%s' doesn't exist and couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
sq: Kartela '%s' s’ekziston, ndaj s’mund të hapej.
    Është hequr nga lista e kartelave më të përdorura së fundi.

en: Print preview creation failed.
sq: Krijimi i paraparjes së shtypjes dështoi.

en: Print Preview
sq: Paraparje Shtypjeje

en: The format of file '%s' couldn't be determined.
sq: S’u përcaktua dot formati i kartelës '%s'.

en: unnamed%d
sq: i paemër%d

en: Open File
sq: Hap Kartelë

en: File error
sq: Gabim kartele

en: Sorry, could not open this file.
sq: Na ndjeni, s’u hap dot kjo kartelë.

en: Sorry, the format for this file is unknown.
sq: Na ndjeni, formati i kësaj kartele është i panjohur.

en: Select a document template
sq: Përzgjidhni një gjedhe dokumenti

en: Templates
sq: Gjedhe

en: Select a document view
sq: Përzgjidhni parje dokumenti

en: Views
sq: Pamje

en: Failed to load shared library '%s'
sq: S’u arrit të ngarkohej librari e përbashkët '%s'

en: Couldn't find symbol '%s' in a dynamic library
sq: S’u gjet dot simbol '%s' në një librari dinamike

en: can't open file '%s'
sq: s’hapet dot kartelë '%s'

en: can't close file '%s'
sq: s’mbyllet dot kartela '%s'

en: Read error on file '%s'
sq: Gabim leximi në kartelën '%s'

en: Write error on file '%s'
sq: Gabim shkrimi në kartelën '%s'

en: failed to flush the file '%s'
sq: s’u arrit të zbrazej kartela '%s'

en: Seek error on file '%s' (large files not supported by stdio)
sq: Gabim kërkimi te kartela '%s' (kartela të mëdha të pambuluara nga stdio)

en: Seek error on file '%s'
sq: Gabim kërkimi te kartela '%s'

en: Can't find current position in file '%s'
sq: S’gjendet dot pozicioni i tanishëm te kartela '%s'

en: Failed to set temporary file permissions
sq: S’u arrit të caktoheshin leje kartele të përkohshme

en: can't remove file '%s'
sq: s’hiqet dot kartelë '%s'

en: can't commit changes to file '%s'
sq: s’kryhen dot ndryshimet te kartelë '%s'

en: can't remove temporary file '%s'
sq: s’hiqet dot kartelë të përkohshme '%s'

en: can't create file '%s'
sq: s’krijohet dot kartelë '%s'

en: can't close file descriptor %d
sq: s’mbyllet dot përshkrues kartele %d

en: can't read from file descriptor %d
sq: s’lexohet dot prej përshkruesi kartele %d

en: can't write to file descriptor %d
sq: s’shkruhet dot te përshkrues kartele %d

en: can't flush file descriptor %d
sq: s’zbrazet dot përshkrues kartele %d

en: can't seek on file descriptor %d
sq: s’shihet dot te përshkrues kartele %d

en: can't find length of file on file descriptor %d
sq: s’gjendet dot gjatësi kartele te përshkrues kartele %d

en: can't determine if the end of file is reached on descriptor %d
sq: s’përcaktohet dot nëse te përshkruesi %d është mbërritur te fund kartele

en: can't open global configuration file '%s'.
sq: s’hapet dot kartelë formësimi të përgjithshëm '%s'.

en: can't open user configuration file '%s'.
sq: s’hapet dot kartelë formësimi e përdoruesit '%s'.

en: Changes won't be saved to avoid overwriting the existing file "%s"
sq: Ndryshimet s’do të ruhen, për të shmangur mbishkrimin e kartelës ekzistuese “%s”

en: Error reading config options.
sq: Gabim në lexim mundësish formësimi.

en: Failed to read config options.
sq: S’u arrit të lexoheshin mundësi formësimi.

en: file '%s': unexpected character %c at line %zu.
sq: kartela '%s': shenjë e papritur %c te rreshti %zu.

en: file '%s', line %zu: '%s' ignored after group header.
sq: kartela '%s', rreshti %zu: '%s' u shpërfill pas kryesh grupi.

en: file '%s', line %zu: '=' expected.
sq: kartela '%s', rreshti %zu: pritej '='.

en: file '%s', line %zu: value for immutable key '%s' ignored.
sq: kartela '%s', rreshti %zu: u shpërfill vlerë për kyç të pandryshueshëm '%s'.

en: file '%s', line %zu: key '%s' was first found at line %d.
sq: kartela '%s', rreshti %zu: kyçi '%s' u gjet së pari te rreshti %d.

en: Config entry name cannot start with '%c'.
sq: Emër zëri formësimi s’mund të fillojë me '%c'.

en: can't open user configuration file.
sq: s’hapet dot kartelë formësimi e përdoruesit.

en: can't write user configuration file.
sq: s’shkruhet dot kartelë formësimi e përdoruesit.

en: Failed to update user configuration file.
sq: S’u arrit të përditësohej kartelë përdoruesi për formësimin.

en: Error saving user configuration data.
sq: Gabim në ruajtje të dhënash formësimi të përdoruesit.

en: can't delete user configuration file '%s'
sq: s’fshihet dot kartelë formësimi e përdoruesit '%s'

en: entry '%s' appears more than once in group '%s'
sq: zëri '%s' duket në më shumë se një grup '%s'

en: attempt to change immutable key '%s' ignored.
sq: u shpërfill përpjekja për ndryshim kyçi të pandryshueshëm '%s'.

en: trailing backslash ignored in '%s'
sq: u shpërfill pjerrake së prapthi në fund te '%s'

en: unexpected " at position %d in '%s'.
sq: " të papritura në pozicionin %d te '%s'.

en: Failed to copy the file '%s' to '%s'
sq: S’u arrit të kopjohej kartela '%s' te '%s'

en: Impossible to get permissions for file '%s'
sq: E pamundur të kihen leje për kartelë '%s'

en: Impossible to overwrite the file '%s'
sq: E pamundur të mbishkruhet kartela '%s'

en: Error copying the file '%s' to '%s'.
sq: Gabim në kopjimin e kartelës '%s' te '%s'.

en: Impossible to set permissions for the file '%s'
sq: E pamundur të caktohen leje për kartelën '%s'

en: Failed to rename the file '%s' to '%s' because the destination file already exists.
sq: S’u arrit të riemërtohej kartela '%s' si '%s', ngaqë kartela vendmbërritje ekziston tashmë.

en: File '%s' couldn't be renamed '%s'
sq: Kartela '%s' s’u riemërtua dot si '%s'

en: File '%s' couldn't be removed
sq: S’u hoq dot kartela '%s'

en: Directory '%s' couldn't be created
sq: S’u krjiua dot drejtoria '%s'

en: Directory '%s' couldn't be deleted
sq: S’u fshi dot drejtoria '%s'

en: Cannot enumerate files '%s'
sq: S’numërtohen dot kartela '%s'

en: Failed to get the working directory
sq: S’u arrit të merrej drejtoria e punës

en: Could not set current working directory
sq: S’u caktua dot drejtori e tanishme e punës

en: Files (%s)
sq: Kartela (%s)

en: Failed to open '%s' for reading
sq: S’u arrit të hapej '%s' për lexim

en: Failed to open '%s' for writing
sq: S’u arrit të hapej '%s' për shkrim

en: Failed to close file handle
sq: S’u arrit të mbyllej trajtues kartele

en: Failed to create a temporary file name
sq: S’u arrit të krijohej emër kartele të përkohshme

en: Failed to open temporary file.
sq: S’u arrit të hapej kartelë e përkohshme.

en: Failed to modify file times for '%s'
sq: S’u arrit të ndryshoheshin kohë kartele për '%s'

en: Failed to touch the file '%s'
sq: S’u arrit të kryhej “touch” për kartelën '%s'

en: Failed to retrieve file times for '%s'
sq: S’u arrit të merreshin kohë kartele për '%s'

en: Browse
sq: Shfletoni

en: All files (%s)|%s
sq: Krejt kartelat (%s)|%s

en: %s files (%s)|%s
sq: %s kartela (%s)|%s

en: Load %s file
sq: Ngarko kartelë %s

en: Save %s file
sq: Ruaje kartelën %s

en: Western European (ISO-8859-1)
sq: Europiane Perëndimore (ISO-8859-1)

en: Central European (ISO-8859-2)
sq: Europiane Qendrore (ISO-8859-2)

en: Baltic (old) (ISO-8859-4)
sq: Baltike (të vjetra) (ISO-8859-4)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
sq: Cirilike, (ISO-8859-5)

en: Arabic (ISO-8859-6)
sq: Arabe (ISO-8859-6)

en: Greek (ISO-8859-7)
sq: Greke (ISO-8859-7)

en: Hebrew (ISO-8859-8)
sq: Hebraishte, (ISO-8859-8)

en: Turkish (ISO-8859-9)
sq: Turke (ISO-8859-9)

en: Nordic (ISO-8859-10)
sq: Nordike (ISO-8859-10)

en: Thai (ISO-8859-11)
sq: Tai (ISO-8859-11)

en: Indian (ISO-8859-12)
sq: Indiane (ISO-8859-12)

en: Baltic (ISO-8859-13)
sq: Baltike (ISO-8859-13)

en: Celtic (ISO-8859-14)
sq: Kelte (ISO-8859-14)

en: Western European with Euro (ISO-8859-15)
sq: Europiane Perëndimore me Euro (ISO-8859-15)

en: Windows/DOS OEM Cyrillic (CP 866)
sq: Cirilike Windows/DOS OEM (CP 866)

en: Windows Thai (CP 874)
sq: Tajlandeze Windows (CP 874)

en: Windows Japanese (CP 932) or Shift-JIS
sq: Japoneze Windows (CP 932) ose Shift-JIS

en: Windows Chinese Simplified (CP 936) or GB-2312
sq: Kineze e Thjeshtuar, Windows (CP 936) ose GB-2312

en: Windows Korean (CP 949)
sq: Koreane Windows (CP 949)

en: Windows Chinese Traditional (CP 950) or Big-5
sq: Kineze Tradicionale, Windows (CP 950) ose Big-5

en: Windows Central European (CP 1250)
sq: Europiane Qendrore Windows (CP 1250)

en: Windows Cyrillic (CP 1251)
sq: Cirilike Windows (CP 1251)

en: Windows Western European (CP 1252)
sq: Europiane Qendrore Windows (CP 1252)

en: Windows Greek (CP 1253)
sq: Greke Windows (CP 1253)

en: Windows Turkish (CP 1254)
sq: Turke Windows (CP 1254)

en: Windows Hebrew (CP 1255)
sq: Hebraishte Windows (CP 1255)

en: Windows Arabic (CP 1256)
sq: Arabike Windows (CP 1256)

en: Windows Baltic (CP 1257)
sq: Baltike Windows (CP 1257)

en: Windows Vietnamese (CP 1258)
sq: Vietnameze Windows (CP 1258)

en: Windows Johab (CP 1361)
sq: Johab Windows (CP 1361)

en: Unicode 7 bit (UTF-7)
sq: Unikod 7 bit (UTF-7)

en: Unicode 8 bit (UTF-8)
sq: Unikod 8 bit (UTF-8)

en: Unicode 16 bit (UTF-16)
sq: Unikod 16 bit (UTF-16)

en: Unicode 16 bit Little Endian (UTF-16LE)
sq: Unikod 16 bit Little Endian (UTF-16LE)

en: Unicode 32 bit (UTF-32)
sq: Unikod 32 bit (UTF-32)

en: Unicode 32 bit Little Endian (UTF-32LE)
sq: Unikod 32 bit Little Endian (UTF-32LE)

en: Unicode 16 bit Big Endian (UTF-16BE)
sq: Unikod 16 bit Big Endian (UTF-16BE)

en: Unicode 32 bit Big Endian (UTF-32BE)
sq: Unikod 32 bit Big Endian (UTF-32BE)

en: Extended Unix Codepage for Japanese (EUC-JP)
sq: Kodim i Zgjeruar Unix për Japonishten (EUC-JP)

en: Default encoding
sq: Kodim parazgjedhje

en: Unknown encoding (%d)
sq: Kodim i panjohur (%d)

en: default
sq: parazgjedhje

en: unknown-%d
sq: i/e panjohur-%d

en: underlined
sq: nënvijëzuar

en:  strikethrough
sq:  hequrvije

en:  thin
sq:  të holla

en:  extra light
sq:  tejet të holla

en:  medium
sq:  mesatare

en:  semi bold
sq:  gjysmë të trasha

en:  bold
sq:  të trasha

en:  extra bold
sq:  tejet të trasha

en:  italic
sq:  të pjerrëta

en: strikethrough
sq: hequrvije

en: thin
sq: të holla

en: normal
sq: normale

en: medium
sq: mesatare

en: semibold
sq: gjysmë të trasha

en: bold
sq: të trasha

en: extrabold
sq: tejet të trasha

en: italic
sq: të pjerrta

en: : unknown charset
sq: : shkronja të panjohura

en: The charset '%s' is unknown. You may select
    another charset to replace it with or choose
    [Cancel] if it cannot be replaced
sq: Shkronjat '%s' janë të panjohura. Mund të përzgjidhni
    të tjera për zëvendësim ose zgjidhni
    [Anuloje], nëse s’mund të zëvendësohen

en: Failed to remember the encoding for the charset '%s'.
sq: S’u arrit të mbahej mend kodimi për shkronjat '%s'.

en: can't load any font, aborting
sq: s’ngarkohet dot ndonjë shkronjë, po ndërpritet

en: : unknown encoding
sq: : kodim i panjohur

en: No font for displaying text in encoding '%s' found,
    but an alternative encoding '%s' is available.
    Do you want to use this encoding (otherwise you will have to choose another one)?
sq: S’u gjetën shkronja për shfaqje teksti me kodim '%s',
    por është i passhëm një kodim alternativ '%s'.
    Doni të përdoret ky kodim (përndryshe do t’ju duhet të zgjidhni një tjetër)?

en: No font for displaying text in encoding '%s' found.
    Would you like to select a font to be used for this encoding
    (otherwise the text in this encoding will not be shown correctly)?
sq: S’u gjetën shkronja për shfaqje teksti me kodim '%s',
    Do të donit të përzgjidhni një palë shkronja për t’u përdorur për këtë kodim
    (përndryshe teksti me këtë kodim s’do të shfaqet si duhet)?

en: Memory VFS already contains file '%s'!
sq: Kujtesa VFS përmban tashmë një kartelë '%s'!

en: Trying to remove file '%s' from memory VFS, but it is not loaded!
sq: Po provohet të hiqet kartela '%s' prej kujtese VFS, por s’është e ngarkuar!

en: Failed to store image '%s' to memory VFS!
sq: S’u arrit të depozitohej figura '%s' te kujtesë VFS!

en: Timeout while waiting for FTP server to connect, try passive mode.
sq: Skadim kohe teksa pritej që shërbyesi FTP të lidhej, provoni mënyrë pasive.

en: Failed to set FTP transfer mode to %s.
sq: S’u arrit të caktohej mënyrë shpërnguljesh FTP si %s.

en: binary
sq: dyore

en: The FTP server doesn't support the PORT command.
sq: Shërbyesi FTP s’mbulon urdhrin PORT.

en: The FTP server doesn't support passive mode.
sq: Shërbyesi FTP s’mbulon mënyrë pasive.

en: Incorrect GIF frame size (%u, %d) for the frame #%u
sq: Madhësi e pasaktë kuadri GIF (%u, %d) për kuadrin #%u

en: Failed to allocate colour for OpenGL
sq: S’u arrit të jepej ngjyrë për OpeGL

en: Please select the columns to show and define their order:
sq: Ju lutemi, përzgjidhni shtyllat për shfaqje dhe përcaktoni renditjen e tyre:

en: Customize Columns
sq: Përshtatni Shtylla

en: &Customize...
sq: &Përshtateni…

en: Failed to open URL "%s" in the default browser
sq: S’u arrit të hapej URL-ja “%s” në shfletuesin parazgjedhje

en: Failed to load image %%d from file '%s'.
sq: S’u arrit të ngarkohej figurë %%d prej kartelës “%s”.

en: Failed to load image %d from stream.
sq: S’u arrit të ngarkohej figurë %d prej rrjedhe.

en: Failed to load icons from resource '%s'.
sq: S’u arrit të shtoheshin ikona prej burimi '%s'.

en: BMP: Couldn't save invalid image.
sq: BMP: S’u ruajt dot figurë e pavlefshme.

en: BMP: wxImage doesn't have own wxPalette.
sq: BMP: wxImage s’ka wxPalette të vetën.

en: BMP: Couldn't write the file (Bitmap) header.
sq: BMP: S’u shkrua dot krye kartele (Bitmap).

en: BMP: Couldn't write the file (BitmapInfo) header.
sq: BMP: S’u shkrua dot krye kartele (BitmapInfo).

en: BMP: Couldn't write RGB color map.
sq: BMP: S’u shkrua dot hartë ngjyrash RGB.

en: BMP: Couldn't write data.
sq: BMP: S’u shkruan dot të dhëna.

en: BMP: header has biClrUsed=%d when biBitCount=%d.
sq: BMP: kryet kanë biClrUsed=%d, ndërkohë që biBitCount=%d.

en: BMP: Couldn't allocate memory.
sq: BMP: S’u sigurua dot kujtesë.

en: DIB Header: Image width > 32767 pixels for file.
sq: Krye DIB: Gjerësi figure > 32767 piksel për kartelë.

en: DIB Header: Image height > 32767 pixels for file.
sq: Krye DIB: Lartësi figure > 32767 piksel për kartelë.

en: DIB Header: Unknown bitdepth in file.
sq: Krye DIB: “Bitdepth” i panjohur në kartelë.

en: DIB Header: Unknown encoding in file.
sq: Krye DIB: Kodim i panjohur në kartelë.

en: DIB Header: Encoding doesn't match bitdepth.
sq: Krye DIB: Kodimi s’përputhet me “bitdepth”.

en: Error in reading image DIB.
sq: Gabim në lexim DIB figure.

en: ICO: Error in reading mask DIB.
sq: ICO: Gabim në lexim maske DIB.

en: ICO: Image too tall for an icon.
sq: ICO: Figurë shumë e lartë për ikonë.

en: ICO: Image too wide for an icon.
sq: ICO: Figurë shumë e gjerë për ikonë.

en: ICO: Error writing the image file!
sq: ICO: Gabim gjatë shkrimit të kartelës figurë!

en: ICO: Invalid icon index.
sq: ICO: tregues i pavlefshëm ikone.

en: Image and mask have different sizes.
sq: Figura dhe maska kanë madhësi të ndryshme.

en: No unused colour in image being masked.
sq: Pa maskim ngjyre të papërdorur në figurë.

en: Failed to load bitmap "%s" from resources.
sq: S’u arrit të ngarkohej bitmap “%s” prej burimesh.

en: Failed to load icon "%s" from resources.
sq: S’u arrit të ngarkohej ikonë “%s” prej burimesh.

en: Failed to load image from file "%s".
sq: S’u arrit të ngarkohej figurë prej kartelës “%s”.

en: Can't save image to file '%s': unknown extension.
sq: S’ruhet dot figurë te kartela '%s': zgjatim i panjohur.

en: No handler found for image type.
sq: S’u gjet trajtues për llojin e figurave.

en: No image handler for type %d defined.
sq: S’është përcaktuar trajtues figurash për llojin %d.

en: Image file is not of type %d.
sq: Kartela figurë s’është e llojit %d.

en: Can't automatically determine the image format for non-seekable input.
sq: Formati i figurës s’përcaktohet dot automatikisht prej input-i te i cili s’kërkohet dot.

en: Unknown image data format.
sq: Format i panjohur të dhënash figure.

en: This is not a %s.
sq: Kjo s’është %s.

en: No image handler for type %s defined.
sq: S’është përcaktuar trajtues figurash për llojin %s.

en: Image is not of type %s.
sq: Figura s’është e llojit %s.

en: Failed to check format of image file "%s".
sq: S’u arrit të kontrollohej format kartele figurash “%s”.

en: GIF: error in GIF image format.
sq: GIF: gabim në format figurash GIF.

en: GIF: not enough memory.
sq: GIF: kujtesë e pamjaftueshme.

en: GIF: data stream seems to be truncated.
sq: GIF: rrjedha e të dhënave duket se është e cunguar.

en: Couldn't initialize GIF hash table.
sq: S’u gatit dot tabelë hashesh GIF-i.

en: IFF: error in IFF image format.
sq: IFF: gabim në format figurash IFF.

en: IFF: not enough memory.
sq: IFF: kujtesë e pamjaftueshme.

en: IFF: unknown error!!!
sq: IFF: gabim i panjohur!!!

en: IFF: data stream seems to be truncated.
sq: IFF: rrjedhë të dhënash që duket të jetë e cunguar.

en: JPEG: Couldn't load - file is probably corrupted.
sq: JPEG: S’u ngarkua dot - mundet që kartela të jetë e dëmtuar.

en: JPEG: Couldn't save image.
sq: JPEG: S’u ruajt dot figura.

en: PCX: this is not a PCX file.
sq: PCX: kjo s’është kartelë PCX.

en: PCX: image format unsupported
sq: PCX: format i pambuluar figurash

en: PCX: couldn't allocate memory
sq: PCX: s’u sigurua dot kujtesë

en: PCX: version number too low
sq: PCX: numër versioni shumë i vogël

en: PCX: unknown error !!!
sq: PCX: gabim i panjohur!!!

en: PCX: invalid image
sq: PCX: figurë e pavlefshme

en: Unknown PNG resolution unit %d
sq: Njësi e panjohur qartësie PNG %d

en: Couldn't load a PNG image - file is corrupted or not enough memory.
sq: S’u ngarkua dot figurë PNG - kartela është e dëmtuar ose kujtesë e pamjaftueshme.

en: Couldn't save PNG image.
sq: S’u ruajt dot figurë PNG.

en: PNM: File format is not recognized.
sq: PNM: Format kartele i papranuar.

en: PNM: Couldn't allocate memory.
sq: PNM: S’u sigurua dot kujtesë.

en: PNM: File seems truncated.
sq: PNM: Kartela duket si e cunguar.

en:  (in module "%s")
sq:  (në modulin “%s”)

en: TIFF: Error loading image.
sq: TIFF: Gabim në ngarkim figure.

en: Invalid TIFF image index.
sq: Tregues i pavlefshëm figurash TIFF.

en: TIFF: Image size is abnormally big.
sq: TIFF: Madhësia e figurës është në mënyrë anormale e madhe.

en: TIFF: Couldn't allocate memory.
sq: TIFF: S’u sigurua dot kujtesë.

en: TIFF: Error reading image.
sq: TIFF: Gabim në lexim figure.

en: Unknown TIFF resolution unit %d ignored
sq: U shpërfill njësi e panjohur qartësie TIFF %d

en: TIFF: Error saving image.
sq: TIFF: Gabim në ruajtje figure.

en: TIFF: Error writing image.
sq: TIFF: Gabim në shkrim figure.

en: Command line argument %d couldn't be converted to Unicode and will be ignored.
sq: S’u shndërrua dot në Unikod argumenti %d për rresht urdhrash dhe do të shpërfillet.

en: Initialization failed in post init, aborting.
sq: Gatitja në post init dështoi, po ndërpritet.

en: Cannot set locale to language "%s".
sq: S’caktohet dot gjuha '%s' si vendore.

en: Error:
sq: Gabim:

en: Warning:
sq: Kujdes:

en: The previous message repeated once.
sq: Mesazhi i mëparshëm u përsërit një herë.

en: The previous message repeated %u time. | The previous message repeated %u times.
sq[0]: Mesazhi i mëparshëm u përsërit %u herë.
sq[1]: Mesazhi i mëparshëm u përsërit %u herë.

en: Last repeated message ("%s", %u time) wasn't output | Last repeated message ("%s", %u times) wasn't output
sq[0]: Mesazhi i fundit i përsëritur (“%s”, %u herë) s’qe output
sq[1]: Mesazhi i fundit i përsëritur (“%s”, %u herë) s’qe output

en:  (error %ld: %s)
sq:  (gabim %ld: %s)

en: Failed to allocate memory for LZMA decompression.
sq: S’u arrit të jepej kujtesë për çngjeshje LZMA.

en: Failed to initialize LZMA decompression: unexpected error %u.
sq: S’u arrit të gatitej çngjeshje LZMA: gabim i papritur %u.

en: input is not in XZ format
sq: ç’u dha s’është në formatin XZ

en: input compressed using unknown XZ option
sq: ç’u dha u ngjesh duke përdorur mundësinë e panjohur XZ

en: input is corrupted
sq: ç’u dha është e dëmtuar

en: unknown decompression error
sq: gabim i panjohur çngjeshjeje

en: LZMA decompression error: %s
sq: Gabim çngjeshjeje LZMA: %s

en: Failed to allocate memory for LZMA compression.
sq: S’u arrit të jepej kujtesë për ngjeshje LZMA.

en: Failed to initialize LZMA compression: unexpected error %u.
sq: S’u arrit të gatitej ngjeshje LZMA: gabim i papritur %u.

en: out of memory
sq: kujtesë e pamjaftueshme

en: unknown compression error
sq: gabim i panjohur ngjeshjeje

en: LZMA compression error: %s
sq: Gabim ngjeshjeje LZMA: %s

en: LZMA compression error when flushing output: %s
sq: Gabim ngjeshjeje LZMA, kur spastrohej output-i: %s

en: Unmatched '{' in an entry for mime type %s.
sq: '{' pa shoqe te një zë për lloj mime %s.

en: Circular dependency involving module "%s" detected.
sq: U pikas varësi rrethore që përfshin modulin “%s”.

en: Dependency "%s" of module "%s" doesn't exist.
sq: Varësia “%s” e modulit “%s” s’ekziston.

en: Module "%s" initialization failed
sq: Gatitja e modulit “%s” dështoi

en: Message
sq: Mesazh

en: Letter, 8 1/2 x 11 in
sq: Letër, 8 1/2 x 11 inç

en: Legal, 8 1/2 x 14 in
sq: Legal, 8 1/2 x 14 inç

en: A4 sheet, 210 x 297 mm
sq: Fletë A4, 210 x 297 mm

en: C sheet, 17 x 22 in
sq: Fletë C, 17 x 22 inç

en: D sheet, 22 x 34 in
sq: Fletë D, 22 x 34 inç

en: E sheet, 34 x 44 in
sq: Fletë E, 34 x 44 inç

en: Letter Small, 8 1/2 x 11 in
sq: Letër e Vogël, 8 1/2 x 11 inç

en: Tabloid, 11 x 17 in
sq: Tabloid, 11 x 17 inç

en: Ledger, 17 x 11 in
sq: Ledger, 17 x 11 inç

en: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 in
sq: Deklaratë, 5 1/2 x 8 1/2 inç

en: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 in
sq: Ekzekutive, 7 1/4 x 10 1/2 inç

en: A3 sheet, 297 x 420 mm
sq: Fletë A3, 297 x 420 mm

en: A4 small sheet, 210 x 297 mm
sq: Fletë e vogël A4, 210 x 297 mm

en: A5 sheet, 148 x 210 mm
sq: Fletë A5, 148 x 210 mm

en: B4 sheet, 250 x 354 mm
sq: Fletë B4, 250 x 354 mm

en: B5 sheet, 182 x 257 millimeter
sq: Fletë B5, 182 x 257 milimetra

en: Folio, 8 1/2 x 13 in
sq: Folio, 8 1/2 x 13 inç

en: 10 x 14 in
sq: 10 x 14 inç

en: 11 x 17 in
sq: 11 x 17 inç

en: Note, 8 1/2 x 11 in
sq: Shënim, 8 1/2 x 11 inç

en: #9 Envelope, 3 7/8 x 8 7/8 in
sq: Zarf #9, 3 7/8 x 8 7/8 inç

en: #10 Envelope, 4 1/8 x 9 1/2 in
sq: Zarf #10, 4 1/8 x 9 1/2 inç

en: #11 Envelope, 4 1/2 x 10 3/8 in
sq: Zarf #11, 4 1/2 x 10 3/8 inç

en: #12 Envelope, 4 3/4 x 11 in
sq: Zarf #12, 4 3/4 x 11 inç

en: #14 Envelope, 5 x 11 1/2 in
sq: Zarf #14, 5 x 11 1/2 inç

en: DL Envelope, 110 x 220 mm
sq: Zarf DL, 110 x 220 mm

en: C5 Envelope, 162 x 229 mm
sq: Zarf C5, 162 x 229 mm

en: C3 Envelope, 324 x 458 mm
sq: Zarf C3, 324 x 458 mm

en: C4 Envelope, 229 x 324 mm
sq: Zarf C4, 229 x 324 mm

en: C6 Envelope, 114 x 162 mm
sq: Zarf C6, 114 x 162 mm

en: C65 Envelope, 114 x 229 mm
sq: Zarf C65, 114 x 229 mm

en: B4 Envelope, 250 x 353 mm
sq: Zarf B4, 250 x 353 mm

en: B5 Envelope, 176 x 250 mm
sq: Zarf B5, 176 x 250 mm

en: B6 Envelope, 176 x 125 mm
sq: Zarf B6, 176 x 125 mm

en: Italy Envelope, 110 x 230 mm
sq: Zarf Italie, 110 x 230 mm

en: Monarch Envelope, 3 7/8 x 7 1/2 in
sq: Zarf Monark, 3 7/8 x 7 1/2 inç

en: 6 3/4 Envelope, 3 5/8 x 6 1/2 in
sq: Zarf 6 3/4, 3 5/8 x 6 1/2 inç

en: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 in
sq: Fletëpalosje ShBA Std., 14 7/8 x 11 inç

en: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 in
sq: Fletëpalosje Gjermane Std, 8 1/2 x 12 inç

en: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 in
sq: Fletëpalosje Gjermane Legale, 8 1/2 x 13 inç

en: Japanese Postcard 100 x 148 mm
sq: Kartolinë Japoneze 100 x 148 mm

en: 9 x 11 in
sq: 9 x 11 inç

en: 10 x 11 in
sq: 10 x 11 inç

en: 15 x 11 in
sq: 15 x 11 inç

en: Envelope Invite 220 x 220 mm
sq: Zarf Ftese 220 x 220 mm

en: Letter Extra 9 1/2 x 12 in
sq: Letër Ekstra 9 1/2 x 12 inç

en: Legal Extra 9 1/2 x 15 in
sq: Legal Ekstra 9 1/2 x 15 inç

en: Tabloid Extra 11.69 x 18 in
sq: Tabloid Ekstra 11.69 x 18 in

en: A4 Extra 9.27 x 12.69 in
sq: A4 Ekstra 9.27 x 12.69 inç

en: Letter Transverse 8 1/2 x 11 in
sq: Letër Transverse 8 1/2 x 11 inç

en: Letter Extra Transverse 9.275 x 12 in
sq: Letër Ekstra Transverse 9.275 x 12 inç

en: Letter Plus 8 1/2 x 12.69 in
sq: Letër Plus 8 1/2 x 12.69 inç

en: A3 Extra 322 x 445 mm
sq: A3 Ekstra 322 x 445 mm

en: A5 Extra 174 x 235 mm
sq: A5 Ekstra 174 x 235 mm

en: B5 (ISO) Extra 201 x 276 mm
sq: B5 (ISO) Ekstra 201 x 276 mm

en: A3 Extra Transverse 322 x 445 mm
sq: EkA3 Ekstra Transverse 322 x 445 mm

en: Japanese Double Postcard 200 x 148 mm
sq: Kartolinë Japoneze Dyshe 200 x 148 mm

en: Japanese Envelope Kaku #2
sq: Zarf Japonez Kaku #2

en: Japanese Envelope Kaku #3
sq: Zarf Japonez Kaku #3

en: Japanese Envelope Chou #3
sq: Zarf Japonez Chou #3

en: Japanese Envelope Chou #4
sq: Zarf Japonez Chou #4

en: Letter Rotated 11 x 8 1/2 in
sq: Letër e Rrotulluar 11 x 8 1/2 inç

en: A3 Rotated 420 x 297 mm
sq: A3 e Rrotulluar 420 x 297 mm

en: A4 Rotated 297 x 210 mm
sq: A4 e Rrotulluar 297 x 210 mm

en: A5 Rotated 210 x 148 mm
sq: A5 e Rrotulluar 210 x 148 mm

en: B4 (JIS) Rotated 364 x 257 mm
sq: B4 (JIS) e Rrotulluar 364 x 257 mm

en: B5 (JIS) Rotated 257 x 182 mm
sq: B5 (JIS) e Rrotulluar 257 x 182 mm

en: Japanese Postcard Rotated 148 x 100 mm
sq: Kartolinë Japoneze e Rrotulluar 148 x 100 mm

en: Double Japanese Postcard Rotated 148 x 200 mm
sq: Kartolinë Japoneze Dyshe e Rrotulluar 148 x 200 mm

en: A6 Rotated 148 x 105 mm
sq: A6 e Rrotulluar 148 x 105 mm

en: Japanese Envelope Kaku #2 Rotated
sq: Zarf Japonez Kaku #2 i Rrotulluar

en: Japanese Envelope Kaku #3 Rotated
sq: Zarf Japonez Kaku #3 i Rrotulluar

en: Japanese Envelope Chou #3 Rotated
sq: Zarf Japonez Chou #3 i Rrotulluar

en: Japanese Envelope Chou #4 Rotated
sq: Zarf Japonez Chou #4 i Rrotulluar

en: B6 (JIS) Rotated 182 x 128 mm
sq: B6 (JIS) e Rrotulluar 182 x 128 mm

en: 12 x 11 in
sq: 12 x 11 inç

en: Japanese Envelope You #4
sq: Zarf Japonez You #4

en: Japanese Envelope You #4 Rotated
sq: Zarf Japonez You #4 i Rrotulluar

en: PRC 32K(Big) 97 x 151 mm
sq: PRC 32K(E madhe) 97 x 151 mm

en: PRC Envelope #1 102 x 165 mm
sq: Zarf PRC #1 102 x 165 mm

en: PRC Envelope #2 102 x 176 mm
sq: Zarf PRC #2 102 x 176 mm

en: PRC Envelope #3 125 x 176 mm
sq: Zarf PRC #3 125 x 176 mm

en: PRC Envelope #4 110 x 208 mm
sq: Zarf PRC #4 110 x 208 mm

en: PRC Envelope #5 110 x 220 mm
sq: Zarf PRC #5 110 x 220 mm

en: PRC Envelope #6 120 x 230 mm
sq: Zarf PRC #6 120 x 230 mm

en: PRC Envelope #7 160 x 230 mm
sq: Zarf PRC #7 160 x 230 mm

en: PRC Envelope #8 120 x 309 mm
sq: Zarf PRC #8 120 x 309 mm

en: PRC Envelope #9 229 x 324 mm
sq: Zarf PRC #9 229 x 324 mm

en: PRC Envelope #10 324 x 458 mm
sq: Zarf PRC #10 324 x 458 mm

en: PRC 16K Rotated
sq: PRC 16K e Rrotulluar

en: PRC 32K Rotated
sq: PRC 32K e Rrotulluar

en: PRC 32K(Big) Rotated
sq: PRC 32K(E madhe) e Rrotulluar

en: PRC Envelope #1 Rotated 165 x 102 mm
sq: Zarf PRC #1 i Rrotulluar 165 x 102 mm

en: PRC Envelope #2 Rotated 176 x 102 mm
sq: Zarf PRC #2 i Rrotulluar 176 x 102 mm

en: PRC Envelope #3 Rotated 176 x 125 mm
sq: Zarf PRC #3 i Rrotulluar 176 x 125 mm

en: PRC Envelope #4 Rotated 208 x 110 mm
sq: Zarf PRC #4 i Rrotulluar 208 x 110 mm

en: PRC Envelope #5 Rotated 220 x 110 mm
sq: Zarf PRC #5 i Rrotulluar 220 x 110 mm

en: PRC Envelope #6 Rotated 230 x 120 mm
sq: Zarf PRC #6 i Rrotulluar 230 x 120 mm

en: PRC Envelope #7 Rotated 230 x 160 mm
sq: Zarf PRC #7 i Rrotulluar 230 x 160 mm

en: PRC Envelope #8 Rotated 309 x 120 mm
sq: Zarf PRC #8 i Rrotulluar 309 x 120 mm

en: PRC Envelope #9 Rotated 324 x 229 mm
sq: Zarf PRC #9 i Rrotulluar 324 x 229 mm

en: PRC Envelope #10 Rotated 458 x 324 mm
sq: Zarf PRC #10 i Rrotulluar 458 x 324 mm

en: A0 sheet, 841 x 1189 mm
sq: Fletë A0, 841 x 1189 mm

en: A1 sheet, 594 x 841 mm
sq: Fletë A1, 594 x 841 mm

en: General
sq: Të përgjithshme

en: Advanced
sq: Të mëtejshme

en: Generic PostScript
sq: PostScript Bazë

en: Ready
sq: Gati

en: Printing Error
sq: Gabim Shtypjeje

en: Print
sq: Shtyp

en: Page setup
sq: Rregullim faqeje

en: Please wait while printing...
sq: Ju lutemi, prisni, teksa shtypet…

en: Document:
sq: Dokument:

en: Progress:
sq: Ecuri:

en: Preparing
sq: Po përgatitet

en: Printing page %d
sq: Po shtypet faqja %d

en: Printing page %d of %d
sq: Po shtypet faqja %d nga %d

en:  (copy %d of %d)
sq:  (kopje %d e %d)

en: Printing
sq: Po shtypet

en: First page
sq: Faqja e parë

en: Previous page
sq: Faqja e mëparshme

en: Next page
sq: Faqe pasuese

en: Last page
sq: Faqja e fundit

en: Zoom Out
sq: Zvogëloje

en: Zoom In
sq: Zmadhoje

en: &Close
sq: &Mbylle

en: Could not start document preview.
sq: S’u nis dot paraparje dokumenti.

en: Print Preview Failure
sq: Dështim Paraparje Shtypjeje

en: Sorry, not enough memory to create a preview.
sq: Na ndjeni, s’ka kujtesë të mjaftueshme për krijim paraparjeje.

en: Page %d of %d
sq: Faqe %d nga %d

en: Page %d
sq: Faqe %d

en: unknown error
sq: gabim i panjohur

en: Invalid regular expression '%s': %s
sq: Shprehje e rregullt e pavlefshme '%s': %s

en: Failed to find match for regular expression: %s
sq: S’u arrit të gjendej përputhje për shprehje të rregullt: %s

en: Renderer "%s" has incompatible version %d.%d and couldn't be loaded.
sq: Vizatuesi “%s” ka version %d.%d të papërputhshëm dhe s’u ngarkua dot.

en: Not available for this platform
sq: Jo e passhme për këtë platformë

en: Saving password for "%s" failed: %s.
sq: S’u arrit të ruhej fjalëkalimi për “%s”: %s.

en: Reading password for "%s" failed: %s.
sq: S’u arrit të lexohej fjalëkalimi për “%s”: %s.

en: Deleting password for "%s" failed: %s.
sq: S’u arrit të fshihet fjalëkalimi për “%s”: %s.

en: Failed to monitor I/O channels
sq: S’u arrit të mbikëqyreshin kanale I/O

en: Save
sq: Ruaje

en: Don't Save
sq: Mos e Ruaj

en: Cannot initialize sockets
sq: S’gatiten dot socket-e

[ctx: standard Windows menu]
en: &Help
sq: &Ndihmë

en: &About
sq: &Mbi

en: About
sq: Mbi

en: Add
sq: Shtoni

en: &Apply
sq: &Zbatoje

en: Apply
sq: Zbatoje

en: &Back
sq: &Mbrapsht

en: Back
sq: Mbrapsht

en: &Bold
sq: &Të trasha

en: Bold
sq: Të trasha

en: &Bottom
sq: &Në fund

en: Bottom
sq: Në Fund

en: &Cancel
sq: &Anuloje

en: &Clear
sq: &Spastroje

en: Clear
sq: Spastroje

en: Close
sq: Mbylle

en: &Convert
sq: &Shndërroje

en: Convert
sq: Shndërroje

en: &Copy
sq: &Kopjoje

en: Copy
sq: Kopjoje

en: Cu&t
sq: P&rije

en: Cut
sq: Prije

en: &Delete
sq: &Fshije

en: Delete
sq: Fshije

en: &Down
sq: &Poshtë

en: Down
sq: Poshtë

en: &Edit
sq: &Përpunojeni

en: Edit
sq: Përpunoni

en: &Execute
sq: &Kryeje

en: Execute
sq: Përmbushe

en: &Quit
sq: &Dilni

en: Quit
sq: Dilni

en: &File
sq: &Kartelë

en: File
sq: Kartelë

en: &Find...
sq: &Gjeni…

en: Find...
sq: Gjeni…

en: &First
sq: I &pari

en: First
sq: E para

en: &Floppy
sq: &Disketë

en: Floppy
sq: Disketë

en: &Forward
sq: &Përpara

en: Forward
sq: Përpara

en: &Harddisk
sq: &HD

en: Harddisk
sq: HD

en: &Help
sq: &Ndihmë

en: &Home
sq: &Kreu

en: Home
sq: Hyrje

en: Indent
sq: Shmangie brendazi

en: &Index
sq: &Tregues

en: Index
sq: Tregues

en: &Italic
sq: &Të pjerrëta

en: Italic
sq: Të pjerrta

en: &Jump to
sq: &Hidhu te

en: Jump to
sq: Hidhu te

en: Centered
sq: Në qendër

en: Justified
sq: Përligjur

en: Align Left
sq: Vendose Majtas

en: Align Right
sq: Vendose Djathtas

en: &Last
sq: E &fundit

en: Last
sq: E fundit

en: &Network
sq: &Rrjet

en: Network
sq: Rrjet

en: &New
sq: I &ri

en: New
sq: I ri

en: &No
sq: &Jo

en: &Open...
sq: &Hapni…

en: Open...
sq: Hapni…

en: &Paste
sq: &Ngjite

en: Paste
sq: Ngjitje

en: &Preferences
sq: &Parapëlqime

en: Preferences
sq: Parapëlqime

en: Print previe&w...
sq: Par&aparje shtypjeje…

en: Print preview...
sq: Paraparje shtypjeje…

en: &Print...
sq: &Shtypni…

en: Print...
sq: Shtypni…

en: &Properties
sq: &Veti

en: Properties
sq: Veti

en: Redo
sq: Ribëje

en: Refresh
sq: Rifreskoje

en: Remove
sq: Hiqe

en: Rep&lace...
sq: &Zëvendësoni…

en: Replace...
sq: Zëvendësoni…

en: Revert to Saved
sq: Riktheje tek i Ruajturi

en: &Save
sq: &Ruaje

en: Save &As...
sq: Ruajeni &Si…

en: Save As...
sq: Ruajeni Si…

en: Select &All
sq: Përzgjidhni &Krejt

en: Select All
sq: Përzgjidhi Krejt

en: &Color
sq: &Ngjyrë

en: Color
sq: Ngjyrë

en: &Font
sq: &Shkronja

en: Font
sq: Shkronja

en: &Ascending
sq: &Rritës

en: Ascending
sq: Rritës

en: &Descending
sq: &Zbritës

en: Descending
sq: Zbritës

en: &Spell Check
sq: &Kontroll Drejtshkrimi

en: Spell Check
sq: Kontroll Drejtshkrimi

en: &Stop
sq: &Ndal

en: Stop
sq: Ndal

en: &Strikethrough
sq: &Hequrvije

en: Strikethrough
sq: Hequrvije

en: &Top
sq: Në &Krye

en: Top
sq: Në krye

en: Undelete
sq: Shfshije

en: &Underline
sq: &Nënvijë

en: Underline
sq: Nënvijë

en: Undo
sq: Zhbëje

en: &Unindent
sq: Hiqi &Shmangien

en: Unindent
sq: Hiqi shmangien

en: &Up
sq: &Sipër

en: Up
sq: Sipër

en: &Yes
sq: &Po

en: &Actual Size
sq: Madhësi &Faktike

en: Actual Size
sq: Madhësi Faktike

en: Zoom to &Fit
sq: Sa ta N&xërë

en: Zoom to Fit
sq: Sa ta Nxërë

en: Zoom &In
sq: Z&madhoje

en: Zoom &Out
sq: Z&vogëloje

en: Show about dialog
sq: Shfaq dialogun Rreth

en: Copy selection
sq: Kopjo përzgjedhjen

en: Cut selection
sq: Prije përzgjedhjen

en: Delete selection
sq: Fshije përzgjedhjen

en: Find in document
sq: Gjej në dokument

en: Find and replace in document
sq: Gjeni dhe zëvendësoni në dokument

en: Paste selection
sq: Ngjite përzgjedhjen

en: Quit this program
sq: Dilni nga ky program

en: Redo last action
sq: Ribëje veprimin e fundit

en: Undo last action
sq: Zhbëje veprimin e fundit

en: Create new document
sq: Krijoni dokument të ri

en: Open an existing document
sq: Hapni një dokument ekzistues

en: Close current document
sq: Mbyll dokumentin e tanishëm

en: Save current document
sq: Ruaj dokumentin e tanishëm

en: Save current document with a different filename
sq: Ruajeni dokumentin e tanishëm nën një tjetër emër kartele

en: Conversion to charset '%s' doesn't work.
sq: Shndërrimi në shkronjat '%s' nuk funksionon.

en: unknown
sq: i/e panjohur

en: incomplete header block in tar
sq: bllok i paplotë kryesh në tar

en: checksum failure reading tar header block
sq: dështim checksum-i në lexim blloku kryesh tar

en: invalid data in extended tar header
sq: të dhëna të pavlefshme në krye të zgjeruara tar-i

en: tar entry not open
sq: zë tar i pahapur

en: unexpected end of file
sq: fund i papritur kartele

en: %s did not fit the tar header for entry '%s'
sq: %s s’u përputh dot me krye tar për zërin '%s'

en: incorrect size given for tar entry
sq: u dha madhësi i pasaktë për zë tar

en: '%s' is probably a binary buffer.
sq: '%s' ka gjasa të jetë shtytëz dyore.

en: File couldn't be loaded.
sq: Kartela s’u ngarkua dot.

en: Failed to read text file "%s".
sq: S’u arrit të lexohej kartela tekst “%s”.

en: can't write buffer '%s' to disk.
sq: s’shkruhet dot shtytëza '%s' në disk.

en: Failed to get the local system time
sq: S’u arrit të merrej koha vendore e sistemit

en: wxGetTimeOfDay failed.
sq: wxGetTimeOfDay dështoi.

en: '%s' is not a valid message catalog.
sq: '%s' s’është katalog i vlefshëm mesazhesh.

en: Invalid message catalog.
sq: Katalog i pavlefshëm mesazhi.

en: Failed to parse Plural-Forms: '%s'
sq: S’u arrit të përtypeshin Plural-Forms: '%s'

en: using catalog '%s' from '%s'.
sq: po përdoret katalog '%s' prej '%s'.

en: Resource '%s' is not a valid message catalog.
sq: Burimi '%s' s’është katalog i vlefshëm mesazhesh.

en: Couldn't enumerate translations
sq: S’u numërtuan dot përkthimet

en: No default application configured for HTML files.
sq: S’ka aplikacion parazgjedhje të formësuar për kartela HTML.

en: Failed to open URL "%s" in default browser.
sq: S’u arrit të hapej URL-ja “%s” në shfletuesin parazgjedhje.

en: Validation conflict
sq: Kundërshti vleftësimesh

en: Required information entry is empty.
sq: Zë i domosdoshëm informacioni është i zbrazët.

en: '%s' is one of the invalid strings
sq: '%s' është një nga vargjet e pavlefshëm

en: '%s' is not one of the valid strings
sq: '%s' s’është një nga vargjet e vlefshëm

en: '%s' contains invalid character(s)
sq: '%s' përmban shenjë(a) të pavlefshme

en: Error: %s (%d)
sq: Gabim: %s (%d)

en: Not enough free disk space for download.
sq: Hapësirë disku e pamjaftueshme për shkarkim.

en: libcurl could not be initialized
sq: S’u gatit dot përshkrim libcurl

en: RunScriptAsync not supported
sq: S’mbulohet RunScriptAsync

en: Error running JavaScript: %s
sq: Gabim në xhirim JavaScript-i: %s

en: This platform does not support background transparency.
sq: Kjo platformë nuk mbulon tejdukshmëri sfondesh.

en: Could not transfer data to window
sq: S’u shpërngulën dot të dhëna te dritare

en: Out of window IDs.  Recommend shutting down application.
sq: Mbaruan ID-të e dritareve.  Këshillohet mbyllja e aplikacionit.

en: XPM: incorrect header format!
sq: XPM: Format kryesh i pasaktë!

en: XPM: incorrect colour description in line %d
sq: XPM: përshkrim i pasaktë ngjyre në rreshtin %d

en: XPM: malformed colour definition '%s' at line %d!
sq: XPM: përcaktim i keqformuar ngjyre '%s' në rreshtin %d!

en: XPM: no colors left to use for mask!
sq: XPM: s’ka më ngjyra për t’u përdorur për maskë!

en: XPM: truncated image data at line %d!
sq: XPM: të dhëna të cunguara figure në rreshtin %d!

en: XPM: Malformed pixel data!
sq: XPM: Të dhëna pikseli të keqformuara!

en: Illegal Parameter Count for Create Method
sq: Numër i Paligjshëm Parametri për Metodë Create

en: Illegal Parameter Count for ConstructObject Method
sq: Numër i Paligjshëm Parametri për Metodë ConstructObject

en: Create Parameter %s not found in declared RTTI Parameters
sq: S’u gjet Parametër Create %s te Parametra RTTI të deklaruar

en: Illegal Object Class (Non-wxEvtHandler) as Event Source
sq: Klasë e Paligjshme Objektesh (Non-wxEvtHandler) si Burim Akti

en: Type must have enum - long conversion
sq: Lloji duhet të ketë shndërrim “enum - long”

en: Invalid or Null Object ID passed to GetObjectClassInfo
sq: ID Objekti e pavlefshme ose Null dhënë te GetObjectClassInfo

en: Unknown Object passed to GetObjectClassInfo
sq: Objekt i panjohur dhënë te GetObjectClassInfo

en: Already Registered Object passed to SetObjectClassInfo
sq: SetObjectClassInfo-s iu kalua një Objekt tashmë i Regjistruar

en: Invalid or Null Object ID passed to HasObjectClassInfo
sq: ID Objekti e pavlefshme ose Null dhënë te HasObjectClassInfo

en: Passing a already registered object to SetObject
sq: SetObject-it po i kalohet një objekt tashmë të regjistruar

en: Passing an unknown object to GetObject
sq: GetObject-it po i kalohet një objekt i panjohur

en: Forward hrefs are not supported
sq: Nuk mbulohen href-e përcjeIlëse

en: unknown class %s
sq: klasë e panjohur %s

en: objects cannot have XML Text Nodes
sq: objektet s’mund të kenë Nyje Teksti XML

en: Objects must have an id attribute
sq: Objektet duhet të kenë një atribut id

en: Doubly used id : %d
sq: Id i përdorur dy herë : %d

en: Unknown Property %s
sq: Veti %s e Panjohur

en: A non empty collection must consist of 'element' nodes
sq: Një koleksion jo i zbrazët duhet të përbëhet nga nyje 'elementësh'

en: incorrect event handler string, missing dot
sq: varg i pasaktë trajtuesi aktesh, mungon një pikë

en: can't re-initialize zlib deflate stream
sq: s’rigatitet dot rrjedhë zlib “deflate”

en: can't re-initialize zlib inflate stream
sq: s’rigatitet dot rrjedhë zlib “inflate”

en: Ignoring malformed extra data record, ZIP file may be corrupted
sq: Po shpërfillet zë i keqformuar të dhënash ekstra, kartela ZIP mund të jetë e dëmtuar

en: assuming this is a multi-part zip concatenated
sq: po merret si e mirëqenë që kjo është zip shumëpjesësh i vargëzuar

en: invalid zip file
sq: kartelë zip e pavlefshme

en: can't find central directory in zip
sq: s’gjendet dot drejtori qendrore te zip-i

en: error reading zip central directory
sq: gabim në lexim drejtorie qendrore zip

en: error reading zip local header
sq: gabim në lexim kryesh vendore zip

en: stored file length not in Zip header
sq: gjatësi kartele jo e depozituar te kryet ZIP

en: unsupported Zip compression method
sq: metodë e pambuluar ngjeshjeje Zip

en: reading zip stream (entry %s): bad length
sq: po lexohet rrjedhë zip (zëri %s): gjatësi e gabuar

en: reading zip stream (entry %s): bad crc
sq: po lexohet rrjedhë zip (zëri %s): crc e gabuar

en: error writing zip entry '%s': file too large without ZIP64
sq: gabim në shkrim zëri zip '%s': kartelë shumë e madhe pa ZIP64

en: error writing zip entry '%s': bad crc or length
sq: gabim në shkrim zëri zip '%s': crc ose gjatësi e gabuar

en: Gzip not supported by this version of zlib
sq: Gzip-i s’mbulohet nga ky version i zlib-it

en: Can't initialize zlib inflate stream.
sq: S’gatitet dot rrjedhë zlib “inflate”.

en: Can't read inflate stream: unexpected EOF in underlying stream.
sq: S’lexohet dot rrjedhë “inflate”: EOF i papritur nën rrjedhë.

en: zlib error %d
sq: gabim zlib %d“

en: Can't read from inflate stream: %s
sq: S’lexohet dot prej rrjedhe “inflate”: %s

en: Can't initialize zlib deflate stream.
sq: S’gatitet dot rrjedhë zlib “deflate”.

en: Can't write to deflate stream: %s
sq: S’shkruhet dot te rrjedhë “deflate”: %s

en: No bitmap handler for type %d defined.
sq: S’ka trajtues bitmap të përcaktuar për llojin %d.

en: Failed to read event from DirectFB pipe
sq: S’u arrit të lexohej akt prej kanali DirectFB

en: Failed to switch DirectFB pipe to non-blocking mode
sq: S’u arrit të kalohej kanali DirectFB në mënyrën jobllokuese

en: no fonts found in %s, using builtin font
sq: s’u gjetën shkronja te %s, po përdoren shkronja të brendshme

en: Default font
sq: Shkronja parazgjedhje

en: Fonts index file %s disappeared while loading fonts.
sq: Kartela tregues shkronjash %s u zhduk teksa ngarkoheshin shkronjat.

en: DirectFB error %d occurred.
sq: Ndodhi gabim DirectFB %d.

en: Developed by
sq: Zhvilluar prej

en: Documentation by
sq: Dokumentim nga

en: Graphics art by
sq: Art grafik nga

en: Translations by
sq: Përkthime nga

en: About %s
sq: Rreth %s

en: License
sq: Licencë

en: Developers
sq: Zhvillues

en: Documentation writers
sq: Shkrues dokumentimi

en: Artists
sq: Artistë

en: Translators
sq: Përkthyes

en: No handler found for animation type.
sq: S’u gjet trajtues për llojin e animacionit.

en: No animation handler for type %ld defined.
sq: S’ka trajtues animacioni të përcaktuar për llojin %ld.

en: Animation file is not of type %ld.
sq: Kartela e animacionit s’është e llojit %ld.

en: Choose colour
sq: Zgjidhni ngjyrë

en: Red:
sq: E kuqe:

en: Green:
sq: E gjelbër:

en: Blue:
sq: Blu:

en: Opacity:
sq: Patejdukshmëri:

en: Add to custom colours
sq: Shtoje tek ngjyra vetjake

en: Username:
sq: Emër përdoruesi:

en: Password:
sq: Fjalëkalim:

en: Row %i
sq: Rreshti %i

note: TRANSLATORS: Action for manipulating a tree control
en: Collapse
sq: Tkurre

note: TRANSLATORS: Action for manipulating a tree control
en: Expand
sq: Zgjeroje

en: %s (%d items)
sq: %s (%d elementë)

en: Column %u
sq: Shtylla %u

note: TRANSLATORS: Keystroke for manipulating a tree control
en: Left
sq: Majtas

note: TRANSLATORS: Keystroke for manipulating a tree control
en: Right
sq: Djathtas

en: Open file "%s"
sq: Hap kartelën “%s”

en: Enter command to open file "%s":
sq: Jepni një urdhër për hapjen e kartelës “%s”:

en: Executable files (*.exe)|*.exe|
sq: Kartela të ekzekutueshmish (*.exe)|*.exe|

en: Debug report "%s"
sq: Raport diagnostikimi “%s”

en: A debug report has been generated in the directory
sq: Te drejtoria u prodhua një raport diagnostikimi

en: The following debug report will be generated
sq: Do të prodhohet raporti vijues i diagnostikimit

en: The report contains the files listed below. If any of these files contain private information,
    please uncheck them and they will be removed from the report.
sq: Raporti përmban kartelat e radhitura më poshtë. Nëse ndonjë prej tyre përmban
    të dhëna private, ju lutemi, hiquani shenjën dhe do të hiqen prej raportit.

en: If you wish to suppress this debug report completely, please choose the "Cancel" button,
    but be warned that it may hinder improving the program, so if
    at all possible please do continue with the report generation.
sq: Nëse doni ta hiqni fare qafe këtë raport diagnostikimi, ju lutemi, zgjidhni butonin “Anuloje”,
    por kini parasysh që kjo mund të zvarrisë përmirësimin e programit, ndaj,
    në qoftë e mundur, ju lutemi të vazhdoni me prodhimin e raportit.

en:               Thank you and we're sorry for the inconvenience!
sq:               Faleminderit dhe na ndjeni për këtë rast!

en: &Debug report preview:
sq: Paraparjeje raporti &diagnostikimi:

en: &View...
sq: &Shihni…

en: &Notes:
sq: &Shënime:

en: If you have any additional information pertaining to this bug
    report, please enter it here and it will be joined to it:
sq: Në paçi ndonjë të dhënë shtesë lidhur me këtë raport
    të mete, ju lutemi, jepeni këtu dhe do t’i bashkëngjitet:

en: Cannot open file for PostScript printing!
sq: S’hapet dot kartelë për shtypje PostScript!

en: Computer
sq: Kompjuter

en: Sections
sq: Ndarje

en: Home directory
sq: Drejtori krye

en: Illegal directory name.
sq: Emër i paligjshëm drejtorie.

en: Error
sq: Gabim

en: File name exists already.
sq: Ka një emër të tillë kartele.

en: Operation not permitted.
sq: Veprim i palejuar.

en: Create new directory
sq: Krijoni drejtori të re

en: Go to home directory
sq: Shko te drejtoria krye

en: Show &hidden directories
sq: Shfaq drejtori të &fshehura

en: The directory '%s' does not exist
    Create it now?
sq: Drejtoria '%s' s’ekziston
    Të krijohet tani?

en: Directory does not exist
sq: Drejtoria s’ekziston

en: Failed to create directory '%s'
    (Do you have the required permissions?)
sq: S’u arrit të krijohej drejtori '%s'
    (I keni lejet e domosdoshme?)

en: Error creating directory
sq: Gabim në krijim drejtorie

en: You cannot add a new directory to this section.
sq: S’mund të shtoni drejtori të re në këtë ndarje.

en: Create directory
sq: Krijoni drejtori

en: Edit item
sq: Përpunoni objekt

en: New item
sq: Objekt i ri

en: Delete item
sq: Fshije objektin

en: Move up
sq: Ngrije

en: Move down
sq: Ule

en: Search for:
sq: Kërko për:

en: Replace with:
sq: Zëvendësoje me:

en: Whole word
sq: Tërë fjalën

en: Match case
sq: Siç është shkruajtur

en: Search direction
sq: Kah kërkimi

en: &Replace
sq: &Zëvendëso

en: Replace &all
sq: Zëvendësoji &krejt

en: %ld byte | %ld bytes
sq[0]: %ld bajt
sq[1]: %ld bajte

en: Name
sq: Emër

en: Size
sq: Madhësi

en: Type
sq: Lloj

en: Modified
sq: E ndryshuar

en: Permissions
sq: Leje

en: Attributes
sq: Atribute

en: Current directory:
sq: Drejtoria e çastit:

en: Show &hidden files
sq: Shfaq kartela të &fshehura

en: Illegal file specification.
sq: Specifikim i paligjshëm kartele.

en: Directory doesn't exist.
sq: Drejtoria s’ekziston.

en: View files as a list view
sq: Shihini kartelat nën pamjen listë

en: View files as a detailed view
sq: Shihini kartelat nën pamjen me hollësitë

en: Go to parent directory
sq: Shko te drejtoria mëmë

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
sq: Ka tashmë një kartelë %s, doni vërtet të mbishkruhet?

en: Confirm
sq: Ripohojeni

en: Please choose an existing file.
sq: Ju lutem, zgjidhni një kartelë ekzistuese.

en: ...
sq: …

en: Decorative
sq: Zbukures(e)

en: Modern
sq: Moderne

en: Script
sq: Programth

en: Swiss
sq: Zvicerane

en: Teletype
sq: Teleshkrim

en: Normal
sq: Normale

en: &Font family:
sq: &Familje shkronjash:

en: The font family.
sq: Familja e shkronjave.

en: &Style:
sq: &Stil:

en: The font style.
sq: Stili i shkronjave.

en: &Weight:
sq: &Lartësi:

en: The font weight.
sq: Lartësia e shkronjave.

en: C&olour:
sq: N&gjyrë:

en: The font colour.
sq: Ngjyra e shkronjave.

en: &Point size:
sq: Madhësia në &pikë:

en: The font point size.
sq: Madhësia e shkronjave në pikë.

en: Whether the font is underlined.
sq: Nëse janë apo jo të nënvizuara shkronjat.

en: Preview:
sq: Paraparje:

en: Shows the font preview.
sq: Shfaq paraparjen e shkronjave.

en: Click to cancel the font selection.
sq: Klikoni që të anulohet përzgjedhjeje shkronjash.

en: Click to confirm the font selection.
sq: Klikoni për ripohim përzgjedhjeje shkronjash.

en: Choose font
sq: Zgjidhni shkronja

en: Copying more than one selected block to clipboard is not supported.
sq: Nuk mbulohet kopjimi në të papastër i më shumë se një blloku të përzgjedhur.

en: Help directory "%s" not found.
sq: S’u gjet drejtori ndihme “%s”.

en: Help file "%s" not found.
sq: S’u gjet kartelë ndihme “%s”.

en: Line %lu of map file "%s" has invalid syntax, skipped.
sq: Rreshti %lu i kartelës së hartës “%s” pat sintaksë të pavlefshme, u anashkalua.

en: No valid mappings found in the file "%s".
sq: S’u gjetën përshoqërime të vlefshme te kartela “%s”.

en: No entries found.
sq: S’u gjetën zëra.

en: Help Index
sq: Tregues i Ndihmës

en: Relevant entries:
sq: Zëra me peshë:

en: Entries found
sq: U gjetën zëra

en: &Copy URL
sq: &Kopjoji URL-në

en: Hide this notification message.
sq: Fshihe këtë mesazh njoftimi.

en: %s Error
sq: Gabim %s

en: %s Warning
sq: Sinjalizim %s

en: %s Information
sq: Të dhëna %s

en: Application
sq: Aplikacion

en: Save log contents to file
sq: Ruaj lëndë regjistrimi te kartelë

en: C&lear
sq: Spa&stroje

en: Clear the log contents
sq: Spastro lëndën e regjistrit

en: Close this window
sq: Mbyll këtë dritare

en: &Log
sq: &Regjistrim

en: Can't save log contents to file.
sq: S’ruhet dot lëndë regjistrimi te kartelë.

en: Log saved to the file '%s'.
sq: Regjistrimi u ruajt te kartela '%s'.

en: &Details
sq: &Hollësi

en: Failed to copy dialog contents to the clipboard.
sq: S’u arrit të kopjohej në të papastër lënda e dialogut.

en: Append log to file '%s' (choosing [No] will overwrite it)?
sq: Të shtohet regjistrimi te kartela '%s' (zgjedhja e [Jo]-së do ta mbishkruajë)?

en: Question
sq: Pyetje

en: Notice
sq: Shënim

en: %s Preferences
sq: Parapëlqime mbi %s

en: Printing...
sq: Po shtypet…

en: Could not start printing.
sq: S’u nis dot shtypje.

en: Printing page %d...
sq: Po shtypet faqja %d…

en: Printer options
sq: Mundësi shtypësi

en: Print to File
sq: Shtype në Kartelë

en: Setup...
sq: Rregullim…

en: Printer:
sq: Shtypës:

en: Status:
sq: Gjendje:

en: All
sq: Krejt

en: Pages
sq: Faqe

en: Print Range
sq: Interval Shtypjeje

en: From:
sq: Prej:

en: To:
sq: Për:

en: Copies:
sq: Kopje:

en: PostScript file
sq: Kartelë PostScript

en: Print Setup
sq: Rregullim Shtypjeje

en: Printer
sq: Shtypës

en: Default printer
sq: Shtypës parazgjedhje

en: Paper size
sq: Madhësi letre

en: Portrait
sq: Portret

en: Landscape
sq: Së gjeri

en: Orientation
sq: Drejtim

en: Options
sq: Mundësi

en: Print in colour
sq: Shtyp me ngjyra

en: Printer command:
sq: Urdhër shtypësi:

en: Printer options:
sq: Mundësi shtypësi:

en: Left margin (mm):
sq: Mënjanë majtas (mm):

en: Top margin (mm):
sq: Mënjanë në krye (mm):

en: Right margin (mm):
sq: Mënjanë djathtas (mm):

en: Bottom margin (mm):
sq: Mënjanë fundi (mm):

en: Printer...
sq: Shtypës…

en: &Skip
sq: &Anashkaloje

en: Unknown
sq: I panjohur

en: Done.
sq: U bë.

en: Search
sq: Kërko

en: Could not find tab for id
sq: S’u gjet dot skedë për id

en: Tips not available, sorry!
sq: Na ndjeni, nuk ka ndihmëza të gatshme!

en: Tip of the Day
sq: Ndihmëza e Ditës

en: Did you know...
sq: E dinit se…

en: &Show tips at startup
sq: &Shfaq ndihmëza në nisje

en: &Next Tip
sq: Ndihmëza &Pasuese

en: &Next >
sq: &Pasuesi >

en: &Finish
sq: &Përfundoje

en: < &Back
sq: < &Mbrapsht

en: WARNING: using XIM input method is unsupported and may result in problems with input handling and flickering. Consider unsetting GTK_IM_MODULE or setting to "ibus".
sq: KUJDES: nuk mbulohet përdorimi i metodës XIM për dhënie dhe mund të sjellë probleme me trajtimin e çka jepet dhe dridhje të figurës. Shihni mundësinë e çaktivizimit të GTK_IM_MODULE, ose vënien e tij si “ibus”.

en: Unable to initialize GTK+, is DISPLAY set properly?
sq: S’arrihet të gatitet GTK+, a është caktuar saktë DISPLAY?

en: Changing current directory to "%s" failed
sq: S’u arrit të ndryshohej drejtoria e tanishme si “%s”

en: Using private fonts is not supported on this system: Pango library is too old, 1.38 or later required.
sq: Në këtë sistem s’mbulohet përdorimi i shkronjave private: biblioteka Pango është shumë e vjetër, lypset 1.38 ose i mëvonshëm.

en: Failed to create font configuration object.
sq: S’u arrit të krijohej objekt formësimi shkronjash.

en: Failed to add custom font "%s".
sq: S’u arrit të shtohen shkronja vetjake “%s”.

en: Failed to register font configuration using private fonts.
sq: S’u arrit të regjistrohej formësim shkronjash që përdor shkronja private.

en: Fatal Error
sq: Gabim Fatal

en: This program wasn't compiled with EGL support required under Wayland, either
    install EGL libraries and rebuild or run it under X11 backend by setting
    environment variable GDK_BACKEND=x11 before starting your program.
sq: Ky program s’është përpiluar me mbulim për EGL, i domosdoshëm nën Wayland, ose
    instaloni bibliotekat EGL dhe rimontojeni, ose xhirojeni nën X11, duke e vënë
    ndryshoren e mjedisit GDK_BACKEND=x11 para se të nisni programin tuaj.

en: wxGLCanvas is only supported on Wayland and X11 currently.  You may be able to
    work around this by setting environment variable GDK_BACKEND=x11 before
    starting your program.
sq: wxGLCanvas aktualisht mbulohet vetëm në Wayland dhe X11.  Mund të jeni në gjendje
    ta zgjidhni këtë punë duke ujdisur ndryshoren e mjedisit GDK_BACKEND=x11 para se
    të nisni programin tuaj.

en: MDI child
sq: Pjellë MDI

en: Custom size
sq: Madhësi vetjake

en: Error while printing:
sq: Gabim teksa shtypej:

en: Page Setup
sq: Rregullim Faqeje

en: Failed to insert text in the control.
sq: S’u arrit të futej tekst te kontrolli.

en: Retrieving JavaScript script output is not supported with WebKit v1
sq: Me WebKit v1 s’mbulohet marrje output-i programthi JavaScript

en: GTK+ installed on this machine is too old to support screen compositing, please install GTK+ 2.12 or later.
sq: GTK+ i instaluar në këtë makinë është shumë i vjetër për të mbuluar hartim skenash, ju lutemi, instaloni GTK+ 2.12 ose të mëvonshëm.

en: Compositing not supported by this system, please enable it in your Window Manager.
sq: Hartimi nuk mbulohet nga ky sistem, ju lutemi, aktivizojeni te Window Manager juaj.

en: This program was compiled with a too old version of GTK+, please rebuild with GTK+ 2.12 or newer.
sq: Ky program qe përpiluar me një version shumë të vjetër të GTK+, ju lutemi, rimontojeni me GTK+ 2.12 ose më të ri.

en: Please choose a valid font.
sq: Ju lutemi, zgjidhni shkronja të vlefshme.

en: Failed to open CHM archive '%s'.
sq: S’u arrit të hapej arkiv CHM '%s'.

en: Could not extract %s into %s: %s
sq: S’u përftua dot %s te %s: %s

en: no error
sq: pa gabim

en: bad arguments to library function
sq: argumente të gabuar në funksion librarie

en: error opening file
sq: gabim në hapje kartele

en: read error
sq: gabim leximi

en: write error
sq: gabim shkrimi

en: seek error
sq: gabim kërkimi

en: bad signature
sq: nënshkrim i gabuar

en: error in data format
sq: gabim në format të dhënash

en: checksum error
sq: gabim checksum-i

en: compression error
sq: gabim ngjeshjeje

en: decompression error
sq: gabim çngjeshjeje

en: Could not locate file '%s'.
sq: S’u lokalizua dot kartelë '%s'.

en: Could not create temporary file '%s'
sq: S’u krijua dot kartelë të përkohshme '%s'

en: Extraction of '%s' into '%s' failed.
sq: Dështoi përftimi i '%s' te '%s'.

en: CHM handler currently supports only local files!
sq: Hëpërhë, trajtuesi CHM, mbulon vetëm kartela vendore!

en: Link contained '//', converted to absolute link.
sq: Lidhja përmbante '//', u shndërrua në lidhje absolute.

en: Help: %s
sq: Ndihmë: %s

en: Adding book %s
sq: Po shtohet libër %s

en: Cannot open contents file: %s
sq: S’hapet dot kartelë lëndësh: %s

en: Cannot open index file: %s
sq: S’hapet dot kartelë treguesi: %s

en: noname
sq: paemër

en: Cannot open HTML help book: %s
sq: S’hapet dot libër HTML ndihme: %s

en: Displays help as you browse the books on the left.
sq: Shfaq ndihmën teksa shfletoni librat në të majtë.

en: (bookmarks)
sq: (faqerojtës)

en: Add current page to bookmarks
sq: Shto te faqerojtësit faqen e çastit

en: Remove current page from bookmarks
sq: Hiq prej faqerojtësish faqen e tanishme

en: Contents
sq: Lëndë

en: Find
sq: Gjej

en: Show all
sq: Shfaqi krejt

en: Display all index items that contain given substring. Search is case insensitive.
sq: Shfaq tërë zërat e treguesit që përmbajnë nënvargun e dhënë. Kërkim ashtu si është shkruar.

en: Show all items in index
sq: Shfaq tërë objektet në tregues

en: Case sensitive
sq: Siç është shkruajtur

en: Whole words only
sq: Vetëm fjalë të plota

en: Search contents of help book(s) for all occurrences of the text you typed above
sq: Kërko në lëndën e librit(ve) të ndihmës për krejt hasjet e tekstit që shtypët më sipër

en: Show/hide navigation panel
sq: Shfaq/fshih panel lëvizjeje

en: Go back
sq: Shko prapa

en: Go forward
sq: Shko përpara

en: Go one level up in document hierarchy
sq: Shko një shkallë më sipër në hierarki dokumenti

en: Open HTML document
sq: Hap dokument HTML

en: Print this page
sq: Shtyp këtë faqe

en: Display options dialog
sq: Dialog mundësish paraqitjeje

en: Please choose the page to display:
sq: Ju lutemi, zgjidhni faqen për shfaqje:

en: Help Topics
sq: Tema Ndihme

en: Searching...
sq: Po kërkohet…

en: No matching page found yet
sq: Ende s’u gjet faqe me përputhje

en: Found %i matches
sq: U gjetën %i përputhje

en: (Help)
sq: (Ndihmë)

en: %d of %lu
sq: %d nga %lu

en: %lu of %lu
sq: %lu nga %lu

en: Search in all books
sq: Kërko në tërë librat

en: Help Browser Options
sq: Mundësi Shfletuesi Ndihme

en: Normal font:
sq: Shkronja normale:

en: Fixed font:
sq: Shkronja të fiksuara:

en: Font size:
sq: Madhësi shkronjash:

en: font size
sq: madhësi shkronjash

en: Normal face<br>and <u>underlined</u>.
sq: Normale<br>dhe <u>të nënvijëzuara</u>.

en: <i>Italic face.</i>
sq: <i>Shkronja të pjerrëta.</i>

en: <b>Bold face.</b>
sq: <b>Shkronja të trasha.</b>

en: <b><i>Bold italic face.</i></b><br>
sq: <b><i>Shkronja të pjerrëta të trasha.</i></b><br>

en: Fixed size face.<br> <b>bold</b> <i>italic</i>
sq: Shkronja me madhësi të fiksuar.<br> <b>të trasha</b> <i>të pjerrëta</i>

en: <b><i>bold italic <u>underlined</u></i></b><br>
sq: <b><i>të pjerrëta të trasha <u>të nënvizuara</u></i></b><br>

en: Help Printing
sq: Ndihmë për Shtypjen

en: Cannot print empty page.
sq: S’shtypet dot faqe e zbrazët.

en: HTML files (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|
sq: Kartela HTML (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|

en: Help books (*.htb)|*.htb|Help books (*.zip)|*.zip|
sq: Libra ndihme (*.htb)|*.htb|Libra ndihme (*.zip)|*.zip|

en: HTML Help Project (*.hhp)|*.hhp|
sq: Projekt Ndihme HTML (*.hhp)|*.hhp|

en: Compressed HTML Help file (*.chm)|*.chm|
sq: Kartelë e ngjeshur HTML ndihme HTML (*.chm)|*.chm|

en: %i of %u
sq: %i nga %u

en: %u of %u
sq: %u nga %u

en: Cannot open HTML document: %s
sq: S’hapet dot dokument HTML: %s

en: Connecting...
sq: Po lidhet…

en: Unable to open requested HTML document: %s
sq: S’arrihet të hapet dokumenti HTML i kërkuar: %s

en: Loading :
sq: Po ngarkohert :

en: Done
sq: U bë

en: HTML anchor %s does not exist.
sq: Spiranca HTML %s s’ekziston.

en: Copied to clipboard:"%s"
sq: U kopjua në të papastër:“%s”

en: This document doesn't fit on the page horizontally and will be truncated when it is printed.
sq: Këtë dokument s’e nxë faqja horizontalisht dhe do të qethet, kur të shtypet.

en: The document "%s" doesn't fit on the page horizontally and will be truncated if printed.
    
    Would you like to proceed with printing it nevertheless?
sq: Dokumentin “%s” s’e nxë faqja horizontalisht dhe do të qethet, në u shtyptë.
    
    Doni të vazhdohet me shtypjen, sido që të jetë?

en: If possible, try changing the layout parameters to make the printout more narrow.
sq: Nëse mundet, provoni të ndryshoni parametrat e skemës për ta bërë çka shtypet më të ngushtë.

en: : file does not exist!
sq: : kartela s’ekziston!

en:  Preview
sq:  Paraparje

en: There was a problem during page setup: you may need to set a default printer.
sq: Pati një problem gjatë ujdisjes së faqes: mund t’ju duhet të caktoni një shtypës parazgjedhje.

en: Failed to display HTML document in %s encoding
sq: S’u arrit të shfaqej dokument HTML në kodimin %s

en: wxWidgets could not open display for '%s': exiting.
sq: wxWidgets s’hapi dot ekranin për '%s': po dilet.

en: Filter
sq: Filtër

en: Directories
sq: Drejtori

en: Files
sq: Kartela

en: Selection
sq: Përzgjedhje

en: Failed to open the clipboard.
sq: S’u arrit të hapej e papastra.

en: Failed to close the clipboard.
sq: S’u arrit të mbyllej e papastra.

en: Failed to empty the clipboard.
sq: S’u arrit të zbrazej e papastra.

en: Unsupported clipboard format.
sq: Format i pambuluar për të papastrën.

en: Failed to set clipboard data.
sq: S’u arrit të caktoheshin të dhëna të papastre.

en: Failed to put data on the clipboard
sq: S’u arrit të hidheshin të dhëna në të papastër

en: Failed to get data from the clipboard
sq: S’u arrit të merreshin të dhëna nga e papastra

en: Failed to retrieve the supported clipboard formats
sq: S’u arrit të merreshin formate të mbuluar për të papastrën

en: Colour selection dialog failed with error %0lx.
sq: Dialogu i përzgjedhjes së ngjyrës dështoi me gabimin %0lx.

en: Failed to create cursor.
sq: S’u arrit të krijohej kursor.

en: Failed to register DDE server '%s'
sq: S’u arrit të regjistrohej shërbyesi DDE '%s'

en: Failed to unregister DDE server '%s'
sq: S’u arrit të çregjistrohej shërbyesi DDE '%s'

en: Failed to create connection to server '%s' on topic '%s'
sq: S’u arrit të krijohej lidhje te shërbyes '%s' mbi temën '%s'

en: Failed to establish an advise loop with DDE server
sq: S’u arrit të vendosej një qerthull këshillimi me shërbyesin DDE

en: Failed to terminate the advise loop with DDE server
sq: S’u arrit të përfundohej qerthull këshillimi me shërbyesin DDE

en: Failed to send DDE advise notification
sq: S’u arrit të dërgohej njoftim këshillues DDE

en: Failed to create DDE string
sq: S’u arrit të krijohej varg DDE

en: no DDE error.
sq: pa gabim DDE.

en: a request for a synchronous advise transaction has timed out.
sq: një kërkese për transaksion të njëkohshëm “advise” i mbaroi koha.

en: the response to the transaction caused the DDE_FBUSY bit to be set.
sq: përgjigja te transaksioni shkaktoi caktimin e bitit DDE_FBUSY.

en: a request for a synchronous data transaction has timed out.
sq: një kërkese për transaksion të njëkohshëm të dhënash i mbaroi koha.

en: a DDEML function was called without first calling the DdeInitialize function,
    or an invalid instance identifier
    was passed to a DDEML function.
sq: një funksion DDEML u thirr pa thirrur së pari funksionin DdeInitialize,
    ose funksionit DDEML iu kalua një
    identifikues i pavlefshëm instancash.

en: an application initialized as APPCLASS_MONITOR has
    attempted to perform a DDE transaction,
    or an application initialized as APPCMD_CLIENTONLY has 
    attempted to perform server transactions.
sq: një zbatim i filluar si APPCLASS_MONITOR
    u përpoq të kryejë një transaksion DDE,
    ose një aplikacion i filluar si APPCMD_CLIENTONLY 
    u përpoq të kryejë transaksion shërbyesish.

en: a request for a synchronous execute transaction has timed out.
sq: një kërkese për transaksion të njëkohshëm “execute” i mbaroi koha.

en: a parameter failed to be validated by the DDEML.
sq: dështoi vleftësimi nga DDEML i një parametri.

en: a memory allocation failed.
sq: dështoi një caktim kujtese.

en: a client's attempt to establish a conversation has failed.
sq: dështoi një përpjekje klienti për të vendosur bisedë.

en: a transaction failed.
sq: dështoi një transaksion.

en: a request for a synchronous poke transaction has timed out.
sq: një kërkese për transaksion të njëkohshëm “poke” i mbaroi koha.

en: an internal call to the PostMessage function has failed.
sq: dështoi një thirrje e brendshme për funksionin PostMessage.

en: reentrancy problem.
sq: problem rihyrjeje.

en: a server-side transaction was attempted on a conversation
    that was terminated by the client, or the server
    terminated before completing a transaction.
sq: pati përpjekje nga krahu i shërbyesit për transaksion mbi
    një bisedë që u përfundua nga klienti, ose shërbyesi
    e mbylli me aq, para se të plotësohej transaksioni.

en: an internal error has occurred in the DDEML.
sq: te DDEML ndodhi një gabim i brendshëm.

en: a request to end an advise transaction has timed out.
sq: një kërkese për përfundim transaksioni këshille i mbaroi koha.

en: an invalid transaction identifier was passed to a DDEML function.
    Once the application has returned from an XTYP_XACT_COMPLETE callback,
    the transaction identifier for that callback is no longer valid.
sq: funksionit DDEML iu kalua një identifikues transaksion të pavlefshëm.
    Pasi aplikacioni jetë përgjigjur me një callback XTYP_XACT_COMPLETE,
    identifikuesi i transaksionit për atë callback s’është më i vlefshëm.

en: Unknown DDE error %08x
sq: Gabim i panjohur DDE %08x

en: Dial up functions are unavailable because the remote access service (RAS) is not installed on this machine. Please install it.
sq: S’janë të passhëm funksione “dial up”, ngaqë shërbimi i hyrjes së largëti (RAS) s’është i instaluar në këtë makinë. Ju lutemi, instalojeni.

en: The version of remote access service (RAS) installed on this machine is too old, please upgrade (the following required function is missing: %s).
sq: Versioni i shërbimit të hyrjes së largëti (RAS) të instaluar në këtë makinë është shumë i vjetër, ju lutemi, përmirësojeni (mungon funksioni vijues i domosdoshëm: %s).

en: Failed to retrieve text of RAS error message
sq: S’u arrit të merrej tekst mesazhi gabimi RAS

en: unknown error (error code %08x).
sq: gabim i panjohur (kod gabimi %08x).

en: Cannot find active dialup connection: %s
sq: S’gjendet dot lidhje “dialup” aktive: %s

en: Several active dialup connections found, choosing one randomly.
sq: U gjetën disa lidhje dialup vepruese, po zgjidhet një kuturu.

en: Failed to establish dialup connection: %s
sq: S’u arrit të vendosej lidhjeje “dialup”: %s

en: Failed to get ISP names: %s
sq: S’u arrit të merreshin emra ISP-sh: %s

en: Failed to connect: no ISP to dial.
sq: S’u arrit të lidhej: pa ISP për thirrje.

en: Choose ISP to dial
sq: Zgjidhni ISP për t’i rënë numrit

en: Please choose which ISP do you want to connect to
sq: Ju lutemi, zgjidhni te cili ISP doni të lidheni

en: Failed to connect: missing username/password.
sq: S’u arrit të lidhej: mungon emër përdoruesi/fjalëkalim.

en: Cannot find the location of address book file
sq: S’gjendet dot vendi i kartelës së librit të adresave

en: Failed to initiate dialup connection: %s
sq: S’u arrit të nisej lidhje “dialup”: %s

en: Cannot hang up - no active dialup connection.
sq: S’bëhet dot mbyllje - s’ka lidhje “dialup” aktive.

en: Failed to terminate the dialup connection: %s
sq: S’u arrit të ndërpritej lidhja “dialup”: %s

en: Failed to save the bitmap image to file "%s".
sq: S’u arrit të ruhej figurë bitmap te kartela “%s”.

en: Failed to allocate %luKb of memory for bitmap data.
sq: S’u arrit të jepeshin %luKb kujtesë për të dhëna bitmap.

en: Cannot enumerate files in directory '%s'
sq: S’numërtohen dot kartela në drejtori '%s'

en: Couldn't obtain folder name
sq: S’u mor dot emër dosjeje

en: (error %d: %s)
sq: (gabim %d: %s)

en: Couldn't add an image to the image list.
sq: S’u shtua dot një figurë te lista e figurave.

en: Failed to load metafile from file "%s".
sq: S’u arrit të ngarkohej “metafile” prej kartelës “%s”.

en: Failed to create the standard find/replace dialog (error code %d)
sq: S’u arrit të krijohej dialogu standard gjej/zëvendëso (kod gabimi %d)

en: File dialog failed with error code %0lx.
sq: Dialogu i kartelës dështoi me kod gabimi %0lx.

en: Font file "%s" couldn't be loaded
sq: Kartela e shkronjave “%s” s’u ngarkua dot

en: Common dialog failed with error code %0lx.
sq: Dialogu i rëndomtë dështoi me kod gabimi %0lx.

en: Monitoring individual files for changes is not supported currently.
sq: Hëpërhë nuk mbulohet mbikëqyrja për ndryshime e kartelave individuale.

en: Unable to set up watch for '%s'
sq: S’arrihet të ujdiset mbikëqyrës për '%s'

en: Can't monitor non-existent directory "%s" for changes.
sq: S’mund të mbikëqyret për ndryshime drejtori “%s” që s’ekziston.

en: OpenGL 3.0 or later is not supported by the OpenGL driver.
sq: OpenGL 3.0 ose i mëvonshëm nuk mbulohet nga përudhësi OpenGL.

en: Couldn't create OpenGL context
sq: S’u krijua dot kontekst OpenGL

en: Failed to initialize OpenGL
sq: S’u arrit të gatitej OpeGL-i

en: Could not register custom DirectWrite font loader.
sq: S’u regjistrua dot ngarkues shkronjash vetjake DirectWrite.

en: MS HTML Help functions are unavailable because the MS HTML Help library is not installed on this machine. Please install it.
sq: Funksionet MS HTML Help nuk janë të passhëm, ngaqë libraria MS HTML Help s’është e instaluar në këtë makinë. Ju lutemi, instalojeni.

en: Failed to initialize MS HTML Help.
sq: S’u arrit të gatitej Ndihmë MS HTML.

en: Can't delete the INI file '%s'
sq: S’fshihet dot kartela INI '%s'

en: Couldn't retrieve information about list control item %d.
sq: S’u morën dot të dhëna rreth objekti kontrolli liste %d.

en: &Cascade
sq: &Ujvarë

en: Tile &Horizontally
sq: Tjegullzoje &Horizontalisht

en: Tile &Vertically
sq: Tjegullzoje &Vertikalisht

en: &Arrange Icons
sq: &Sistemoni Ikona

en: Failed to create MDI parent frame.
sq: S’u arrit të krijohej kornizë mëmë MDI.

en: Failed to create registry entry for '%s' files.
sq: S’u arrit të krijohej zë regjistri për kartela '%s'.

en: Failed to find CLSID of "%s"
sq: S’u arrit të gjendej CLSID e “%s”

en: Failed to create an instance of "%s"
sq: S’u arrit të krijohej një instancë e “%s”

en: Cannot get an active instance of "%s"
sq: S’merret dot një instancë aktive e “%s”

en: Failed to get OLE automation interface for "%s"
sq: S’u arrit të merrej ndërfaqe automatizimi OLE për “%s”

en: Unknown name or named argument.
sq: Emër ose argument i emërtuar i panjohur.

en: Incorrect number of arguments.
sq: Numër i pasaktë argumentesh.

en: Unknown exception
sq: Përjashtim i panjohur

en: Method or property not found.
sq: S’u gjet metodë ose veti.

en: Object implementation does not support named arguments.
sq: Sendërtimi i objektit nuk mbulon argumente të emërtuar.

en: The locale ID is unknown.
sq: ID-ja e vendores është e panjohur.

en: Missing a required parameter.
sq: I mungon një parametër i domosdoshëm.

en: Argument %u not found.
sq: S’u gjet argumenti %u.

en: Type mismatch in argument %u.
sq: Mospërputhje lloji te argument %u.

en: The system cannot find the file specified.
sq: Sistemi s’gjen dot kartelën e treguar.

en: Class not registered.
sq: Klasë e paregjistruar.

en: Unknown error %08x
sq: Gabim i panjohur %08x

en: OLE Automation error in %s: %s
sq: Gabim Automatizimi OLE te %s: %s

en: Couldn't register clipboard format '%s'.
sq: S’u regjistrua dot format të papastre '%s'.

en: The clipboard format '%d' doesn't exist.
sq: Formati '%d' për të papastrën s’ekziston.

en: Skip
sq: Anashkaloje

en: unknown (%lu)
sq: e panjohur (%lu)

en: Can't get info about registry key '%s'
sq: S’merren dot dhëna rreth kyçi regjistrash '%s'

en: Can't open registry key '%s'
sq: S’hapet dot kyç regjistri '%s'

en: Can't create registry key '%s'
sq: S’krijohet dot kyç regjistri '%s'

en: Can't close registry key '%s'
sq: S’mbyllet dot kyç regjistri '%s'

en: Registry value '%s' already exists.
sq: Ka tashmë një vlerë '%s' regjistri.

en: Failed to rename registry value '%s' to '%s'.
sq: S’u arrit të riemërtohej vlerë regjistri '%s' si '%s'.

en: Can't copy values of unsupported type %d.
sq: S’kopjohen dot vlera lloji të pambuluar %d.

en: Registry key '%s' does not exist, cannot rename it.
sq: Kyçi '%s' i regjistrit s’ekziston, s’mund të riemërtohet.

en: Registry key '%s' already exists.
sq: Ka tashmë një kyç '%s' regjistri.

en: Failed to rename the registry key '%s' to '%s'.
sq: S’u arrit të riemërtohej kyç regjistri '%s' si '%s'.

en: Failed to copy the registry subkey '%s' to '%s'.
sq: S’u arrit të kopjohej nënkyçi i regjistrit '%s' si '%s'.

en: Failed to copy registry value '%s'
sq: S’u arrit të kopjohej vlerë regjistri '%s'

en: Failed to copy the contents of registry key '%s' to '%s'.
sq: S’u arrit të kopjohej lënda e kyçit të regjistrit '%s' te '%s'.

en: Registry key '%s' is needed for normal system operation,
    deleting it will leave your system in unusable state:
    operation aborted.
sq: Kyçi '%s' i regjistrit është i domosdoshëm për punimin normal
    të sistemit, fshirja e tij do ta lërë sistemin tuaj në gjendje
    të paqëndrueshme: veprimi u ndërpre.

en: Can't delete key '%s'
sq: S’fshihet dot kyç '%s'

en: Can't delete value '%s' from key '%s'
sq: S’fshihet dot vlerë '%s' prej kyçit '%s'

en: Can't read value of key '%s'
sq: S’lexohet dot vlerë kyçi '%s'

en: Can't set value of '%s'
sq: S’caktohet dot vlerë e '%s'

en: Registry value "%s" is not numeric (but of type %s)
sq: Vlera “%s” e regjistrit s’është numerike (por e llojit %s)

en: Registry value "%s" is not binary (but of type %s)
sq: Vlera “%s” e regjistrit s’është dyore (por e llojit %s)

en: Registry value "%s" is not text (but of type %s)
sq: Vlera “%s” e regjistrit s’është tekst (por e llojit %s)

en: Can't read value of '%s'
sq: S’lexohet dot vlera e '%s'

en: Can't enumerate values of key '%s'
sq: S’numërtohen dot vlera kyçi '%s'

en: Can't enumerate subkeys of key '%s'
sq: S’numërtohen dot nënkyçe të kyçit '%s'

en: Exporting registry key: file "%s" already exists and won't be overwritten.
sq: Po eksportohet kyç regjistri: kartela “%s” ekziston tashmë dhe s’do të mbishkruhet.

en: Can't export value of unsupported type %d.
sq: S’eksportohet dot vlerë lloji të pambuluar %d.

en: Ignoring value "%s" of the key "%s".
sq: Po shpërfillet vlera “%s” e kyçit “%s”.

en: Impossible to create a rich edit control, using simple text control instead. Please reinstall riched32.dll
sq: E pamundur të krijohet kontroll përpunimi të pasur, në vend të tij po përdoret kontroll teksti të thjeshtë. Ju lutemi, riinstaloni riched32.dll

en: Cannot start thread: error writing TLS.
sq: S’fillohet dot rrjedhë: gabim në shkrim TLS-je.

en: Can't set thread priority
sq: S’caktohet dot përparësi rrjedhe

en: Can't create thread
sq: S’krijohet dot rrjedhë

en: Couldn't terminate thread
sq: S’u përfundua dot rrjedhë

en: Cannot wait for thread termination
sq: S’pritet dot për përfundim rrjedhe

en: Cannot suspend thread %lx
sq: S’pezullohet dot rrjedha %lx

en: Cannot resume thread %lx
sq: S’rimerret dot rrjedha %lx

en: Thread module initialization failed: impossible to allocate index in thread local storage
sq: Gatitja e modulit të rrjedhës dështoi: e pamundur të jepet tregues te depo vendore rrjedhe

en: Thread module initialization failed: cannot store value in thread local storage
sq: Gatitja e modulit të rrjedhës dështoi: s’mund të depozitohet vlerë në depo vendore rrjedhe

en: Couldn't create a timer
sq: S’u krijua dot kohëmatës

en: can't find user's HOME, using current directory.
sq: s’gjendet dot SHTËPI e përdoruesit, po përdoret drejtoria e tanishme.

en: Failed to kill process %d
sq: S’u arrit të asgjësohej procesi %d

en: Failed to load resource "%s".
sq: S’u arrit të ngarkohej burimi “%s”.

en: Failed to lock resource "%s".
sq: S’u arrit të kyçej burimi “%s”.

en: build %lu
sq: monto %lu

en: , 64-bit edition
sq: , varianti 64-bitësh

en: Failed to create an anonymous pipe
sq: S’u arrit të krijohej kanal i paemër

en: Failed to redirect the child process IO
sq: S’u arrit të ridrejtohej IO procesi pjellë

en: Execution of command '%s' failed
sq: Dështoi përmbushja e urdhrit '%s'

en: Failed to load mpr.dll.
sq: S’u arrit të ngarkohej mpr.dll.

en: Cannot read typename from '%s'!
sq: S’lexohet dot emër lloji prej '%s'!

en: Cannot load icon from '%s'.
sq: S’ngarkohet dot ikonë prej '%s'.

en: Failed to find web view emulation level in the registry
sq: S’u arrit të gjendet te regjistri shkallë emulimi parjeje web

en: Failed to set web view to modern emulation level
sq: S’u arrit të caktohet emulim modern si shkallë për parje web

en: Failed to reset web view to standard emulation level
sq: S’u arrit të rikthehet te parazgjedhja standarde shkalla e emulimit për parje web

en: Can't run JavaScript script without a valid HTML document
sq: S’xhirohet dot programth JavaScript pa një dokument HTML të vlefshëm

en: Can't get the JavaScript object
sq: S’merret dot objekt JavaScript

en: failed to evaluate
sq: s’u arrit të bëhej vlerësim

en: Background colour
sq: Ngjyrë sfondi

en: Font:
sq: Shkronja:

en: Size:
sq: Madhësi:

en: The font size in points.
sq: Madhësia e shkronjave në pikë.

en: Style:
sq: Stil:

en: Check to make the font bold.
sq: I vini shenjë për t’i bërë shkronjat të trasha.

en: Check to make the font italic.
sq: I vini shenjë për t’i bërë shkronjat të pjerrëta.

note: TRANSLATORS: Label of underlined font
en: Underlined
sq: Nënvijëzuar

en: Check to make the font underlined.
sq: I vini shenjë për t’i bërë shkronjat të nënvizuara.

en: Colour:
sq: Ngjyrë:

en: Click to change the font colour.
sq: Klikoni që të ndryshohet ngjyra e shkronjave.

en: Shows a preview of the font.
sq: Shfaq një paraparje të shkronjave.

en: Click to cancel changes to the font.
sq: Klikoni që të anulohen ndryshime te shkronjat.

en: Click to confirm changes to the font.
sq: Klikoni për ripohim të ndryshimeve te shkronjat.

en: <Any>
sq: <Çfarëdo>

en: <Any Roman>
sq: <Çfarëdo Roman>

en: <Any Decorative>
sq: <Çfarëdo Decorative>

en: <Any Modern>
sq: <Çfarëdo Modern>

en: <Any Script>
sq: <Çfarëdo Script>

en: <Any Swiss>
sq: <Çfarëdo Swiss>

en: <Any Teletype>
sq: <Çfarëdo Teletype>

en: File type:
sq: Lloj kartele:

en: Minimize
sq: Minimizoje

en: Bring All to Front
sq: Silli të Tëra Para

en: Failed to load sound from "%s" (error %d).
sq: S’u arrit të ngarkohej tingull prej “%s” (gabim %d).

en: Font file "%s" doesn't exist.
sq: Kartela e shkronjave “%s” s’ekziston.

en: Font file "%s" cannot be used as it is not inside the font directory "%s".
sq: Kartela e shkronjave “%s” s’mund të përdoret, ngaqë s’gjendet brenda drejtorisë së shkronjave “%s”.

[ctx: macOS menu item]
en: About %s
sq: Rreth %s

[ctx: macOS menu item]
en: About...
sq: Rreth…

[ctx: macOS menu item]
en: Preferences...
sq: Parapëlqime…

[ctx: macOS menu item]
en: Services
sq: Shërbime

[ctx: macOS menu item]
en: Hide %s
sq: Fshihe %s

[ctx: macOS menu item]
en: Hide Application
sq: Fshihe Aplikacionin

[ctx: macOS menu item]
en: Hide Others
sq: Fshihi të Tjerat

[ctx: macOS menu item]
en: Show All
sq: Shfaqi Krejt

[ctx: macOS menu item]
en: Quit %s
sq: Mbylleni %s

[ctx: macOS menu item]
en: Quit Application
sq: Mbylle Aplikacionin

en: Printing is not supported by the system web control
sq: Shtypja nuk mbulohet nga kontrolli web i sistemit

en: Print operation could not be initialized
sq: S’u gatit dot veprimi i shtypjes

note: TRANSLATORS: Label of font face name
en: Face Name
sq: Emër Shkronjash

note: TRANSLATORS: Label of font style
en: Style
sq: Stil

note: TRANSLATORS: Label of font weight
en: Weight
sq: Madhësi

note: TRANSLATORS: Label of font family
en: Family
sq: Familje

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Highlight
sq: Theksim

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Scrollbar
sq: Rrëshqitës

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Tooltip
sq: Ndihmëz

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Window
sq: Dritare

note: TRANSLATORS: Custom colour choice entry
en: Custom
sq: Vetjake

en: Black
sq: E zezë

en: Maroon
sq: Ngjyrë gështenje

en: Navy
sq: Blu

en: Purple
sq: E purpurt

en: Teal
sq: Blu e gjelbër

en: Gray
sq: Gri

en: Green
sq: E gjelbër

en: Olive
sq: Ulli

en: Brown
sq: Kafe

en: Blue
sq: Blu

en: Fuchsia
sq: Fuksia

en: Red
sq: E kuqe

en: Orange
sq: Portokalli

en: Silver
sq: E argjendtë

en: Lime
sq: Qitro

en: Aqua
sq: Blu e gjelbër

en: Yellow
sq: E verdhë

en: White
sq: E bardhë

[ctx: system cursor name]
en: Default
sq: Parazgjedhje

[ctx: system cursor name]
en: Arrow
sq: Shigjetë

[ctx: system cursor name]
en: Right Arrow
sq: Shigjetë Djathtas

[ctx: system cursor name]
en: Blank
sq: E zbrazët

[ctx: system cursor name]
en: Character
sq: Shenjë

[ctx: system cursor name]
en: Cross
sq: Kryq

[ctx: system cursor name]
en: Hand
sq: Dorë

[ctx: system cursor name]
en: Left Button
sq: Butoni Majtas

[ctx: system cursor name]
en: Magnifier
sq: Zmadhues

[ctx: system cursor name]
en: Middle Button
sq: Butoni i Mesit

[ctx: system cursor name]
en: No Entry
sq: Pa Zë

[ctx: system cursor name]
en: Paint Brush
sq: Penel

[ctx: system cursor name]
en: Pencil
sq: Laps

[ctx: system cursor name]
en: Point Left
sq: Trego Majtas

[ctx: system cursor name]
en: Point Right
sq: Trego Djathtas

[ctx: system cursor name]
en: Right Button
sq: Butoni Djathtas

[ctx: system cursor name]
en: Sizing NE-SW
sq: Ripërmasim VL-JP

[ctx: system cursor name]
en: Sizing N-S
sq: Ripërmasim V-J

[ctx: system cursor name]
en: Sizing NW-SE
sq: Ripërmasim VP-JL

[ctx: system cursor name]
en: Sizing W-E
sq: Ripërmasim P-L

[ctx: system cursor name]
en: Sizing
sq: Ripërmasim

[ctx: system cursor name]
en: Spraycan
sq: Sprei

[ctx: system cursor name]
en: Wait
sq: Pritni

en: Make a selection:
sq: Bëni një përzgjedhje:

en: Property
sq: Veti

en: Value
sq: Vlerë

en: Categorized Mode
sq: Mënyrë e Kategorizuar

en: Alphabetic Mode
sq: Mënyrë Alfabetike

note: TRANSLATORS: Text  displayed for unspecified value
en: Unspecified
sq: E papërcaktuar

note: TRANSLATORS: Caption of message box displaying any property error
en: Property Error
sq: Gabim Vetie

en: You have entered invalid value. Press ESC to cancel editing.
sq: Keni dhënë vlerë të pavlefshme. Shtypni tastin ESC që të anulohet përpunimi.

en: Error in resource: %s
sq: Gabim në burim: %s

en: Type operation "%s" failed: Property labeled "%s" is of type "%s", NOT "%s".
sq: Veprimi “%s” i shtypjes dështoi: Vetia e etiketuar me “%s” është e llojit “%s”, JO “%s”.

en: Unknown base %d. Base 10 will be used.
sq: Bazë e panjohur %d. Do të përdoret 10 si bazë.

en: Value must be %s or higher.
sq: Vlera duhet të jetë %s ose më e madhe.

en: Value must be between %s and %s.
sq: Vlera duhet të jetë mes %s dhe %s.

en: Value must be %s or less.
sq: Vlera duhet të jetë %s ose më e vogël.

en: Not %s
sq: Jo %s

en: Choose a directory:
sq: Zgjidhni një drejtori:

en: Choose a file
sq: Zgjidhni një kartelë

en: Background
sq: Sfond

en: Background &colour:
sq: &Ngjyrë sfondi:

en: Enables a background colour.
sq: Aktivizon një ngjyrë sfondi.

en: The background colour.
sq: Ngjyra e sfondit.

en: Shadow
sq: Hije

en: Use &shadow
sq: Përdor &hije

en: Enables a shadow.
sq: Aktivizon një hije.

en: &Horizontal offset:
sq: Shmangie &horizontale:

en: The horizontal offset.
sq: Shmangia horizontale.

en: Units for this value.
sq: Njësi për këtë vlerë.

en: &Vertical offset:
sq: Shmangie &vertikale:

en: The vertical offset.
sq: Shmangia vertikale.

en: Shadow c&olour:
sq: &Ngjyrë hijeje:

en: Enables the shadow colour.
sq: Aktivizon një ngjyrë hijeje.

en: The shadow colour.
sq: Ngjyra e hijes.

en: Sh&adow spread:
sq: Shtr&irje hijeje:

en: Enables the shadow spread.
sq: Aktivizon shtrirje hijeje.

en: The shadow spread.
sq: Shtrirja e hijes.

en: &Blur distance:
sq: Distancë &turbullimi:

en: Enables the blur distance.
sq: Aktivizon largësi turbullimi.

en: The shadow blur distance.
sq: Largësia e turbullimit të hijes.

en: Opaci&ty:
sq: Pa&tejdukshmëri:

en: Enables the shadow opacity.
sq: Aktivizon patejdukshmëri hijeje.

en: The shadow opacity.
sq: Patejdukshmëria e hijes.

en: Border
sq: Anë

en: &Left:
sq: &Majtas:

en: Units for the left border width.
sq: Njësi për gjerësinë e cakut majtas.

en: The border line style.
sq: Stili i vijave të caqeve.

en: &Right:
sq: &Djathtas:

en: Units for the right border width.
sq: Njësi për gjerësinë e cakut djathtas.

en: &Top:
sq: Në &Krye:

en: Units for the top border width.
sq: Njësi për gjerësinë e cakut të sipërm.

en: &Bottom:
sq: &Në fund:

en: Units for the bottom border width.
sq: Njësi për gjerësinë e caqeve të poshtëm.

en: &Synchronize values
sq: &Njëkohëso vlera

en: Check to edit all borders simultaneously.
sq: I vini shenjë që të përpunohen njëkohësisht krejt anët.

en: Outline
sq: Përvijim

en: Units for the left outline width.
sq: Njësi për gjerësinë e përvijimit majtas.

en: Units for the right outline width.
sq: Njësi për gjerësinë e përvijimit djathtas.

en: Units for the top outline width.
sq: Njësi për gjerësinë e përvijimit të sipërm.

en: Units for the bottom outline width.
sq: Njësi për gjerësinë e përvijimit të poshtëm.

en: Corner
sq: Cep

en: Corner &radius:
sq: &Rreze cepi:

en: An optional corner radius for adding rounded corners.
sq: Një rreze opsionale cepash, për shtim cepash të rrumbullakuar.

en: The value of the corner radius.
sq: Vlera e rrezes së cepit.

en: Units for the corner radius.
sq: Njësi për rreze cepi.

en: None
sq: Asnjë

en: Solid
sq: Solide

en: Dotted
sq: Me pika

en: Dashed
sq: Me vija

en: Double
sq: Dyshe

en: Inset
sq: Brendazi

en: Outset
sq: Jashtazi

en: Change Style
sq: Ndryshoni Stil

en: Change Object Style
sq: Ndryshoni Stil Objekti

en: Change Properties
sq: Ndryshoni Veti

en: Change List Style
sq: Ndryshoni Stil Liste

en: Renumber List
sq: Rinumërto Listën

en: Insert Text
sq: Futni Tekst

en: Insert Image
sq: Futni Figurë

en: Insert Object
sq: Futni Objekt

en: Insert Field
sq: Futni Fushë

en: Too many EndStyle calls!
sq: Shumë thirrje EndStyle!

en: files
sq: kartela

en: standard/circle
sq: standard/rreth

en: standard/circle-outline
sq: standard/përvijim-rrethor

en: standard/square
sq: standard/katror

en: standard/diamond
sq: standard/romb

en: standard/triangle
sq: standard/trikëndësh

en: Box Properties
sq: Veti Kuadrati

en: Cell Properties
sq: Veti Kutize

en: Set Cell Style
sq: Caktoni Stil Kutize

en: Delete Row
sq: Fshije Rreshtin

en: Delete Column
sq: Fshije Shtyllën

en: Add Row
sq: Shtoni Rresht

en: Add Column
sq: Shtoni Shtyllë

en: Table Properties
sq: Veti Tabele

en: Picture Properties
sq: Veti Fotoje

en: image
sq: figurë

en: &Bullet style:
sq: Stil me t&optha:

en: The available bullet styles.
sq: Stilet e gatshëm me toptha.

en: Peri&od
sq: Peri&udhë

en: Check to add a period after the bullet.
sq: I vini shenjë që të shtohet një pikë pas topthit.

en: Check to enclose the bullet in parentheses.
sq: I vini shenjë që topthit t’i vihen kllapa.

en: Check to add a right parenthesis.
sq: I vini shenjë që të shtohet një kllapë djathtas.

en: Bullet &Alignment:
sq: &Drejtim Topthash:

en: Centre
sq: Në qendër

en: The bullet character.
sq: Shenja e topthit.

en: &Symbol:
sq: &Simbol:

en: Ch&oose...
sq: &Zgjidhni…

en: Click to browse for a symbol.
sq: Klikoni që të shfletoni për një simbol.

en: Symbol &font:
sq: &Shkronja simbol:

en: Available fonts.
sq: Shkronja të gatshme.

en: S&tandard bullet name:
sq: Emër topthi &standard:

en: A standard bullet name.
sq: Emër standard stili me toptha.

en: &Number:
sq: &Numër:

en: The list item number.
sq: Numri i objektit në listë.

en: Shows a preview of the bullet settings.
sq: Shfaq një paraparje të rregullimeve të topthave.

en: (None)
sq: (Asnjë)

en: Arabic
sq: Arabike

en: Upper case letters
sq: Shkronja të mëdha

en: Lower case letters
sq: Shkronja të vogla

en: Upper case roman numerals
sq: Numra romakë me të mëdha

en: Lower case roman numerals
sq: Numra romakë me të vogla

en: Numbered outline
sq: Përvijim i numërtuar

en: Symbol
sq: Simbol

en: Standard
sq: Standarde

en: Drag
sq: Tërhiqeni

en: Delete Text
sq: Fshije Tekstin

en: Remove Bullet
sq: Hiqe Topthin

en: The text couldn't be saved.
sq: Teksti s’u ruajt dot.

en: Replace
sq: Zëvendësoje

en: &Font:
sq: &Shkronja:

en: Type a font name.
sq: Shtypni një emër shkronjash.

en: &Size:
sq: &Madhësi:

en: Type a size in points.
sq: Shtypni një madhësi në pikë.

en: The font size units, points or pixels.
sq: Njësitë e madhësisë së shkronjave, pikë ose piksel.

en: Lists the available fonts.
sq: Lista shkronjash të gatshme.

en: Lists font sizes in points.
sq: Madhësi shkronjash liste, në pikë.

en: Font st&yle:
sq: &Stil shkronjash:

en: Select regular or italic style.
sq: Përzgjidhni stil të rregullt ose të pjerrët.

en: Font &weight:
sq: &Madhësi shkronjash:

en: Select regular or bold.
sq: Përzgjidhni të rregullta ose të trasha.

en: &Underlining:
sq: &Nënvijëzim:

en: Select underlining or no underlining.
sq: Përzgjidhni nënvizim ose pa nënvizim.

en: &Colour:
sq: &Ngjyrë:

en: Click to change the text colour.
sq: Klikoni që të ndryshohet ngjyra e tekstit.

en: &Bg colour:
sq: Ngjyrë &Bg:

en: Click to change the text background colour.
sq: Klikoni që të ndryshohet ngjyra e sfondit të tekstit.

en: Check to show a line through the text.
sq: I vini shenjë që të shfaqet një vijë nëpër tekst.

en: Ca&pitals
sq: Ka&pitale

en: Check to show the text in capitals.
sq: I vini shenjë që teksti të shfaqet me të mëdha.

en: Small C&apitals
sq: K&apitale të Vogla

en: Check to show the text in small capitals.
sq: I vini shenjë që teksti të shfaqet me të mëdha të vogla.

en: Supe&rscript
sq: S&ipërshkrim

en: Check to show the text in superscript.
sq: I vini shenjë që teksti të shfaqet me sipërshkrim.

en: Subscrip&t
sq: P&oshtëshkrim

en: Check to show the text in subscript.
sq: I vini shenjë që teksti të shfaqet me poshtëshkrim.

en: Rig&ht-to-left
sq: Nga-e-djat&hta-në-të-majtë

en: Check to indicate right-to-left text layout.
sq: I vini shenjë për të treguar skemë teksti nga-e-djathta-në-të-majtë.

en: Suppress hyphe&nation
sq: Ndale &ndarjen me vija

en: Check to suppress hyphenation.
sq: I vini shenjë që të hiqen vijat ndarëse.

en: Shows a preview of the font settings.
sq: Shfaq një paraparje të rregullimeve të shkronjave.

en: (none)
sq: (asnjë)

en: Regular
sq: Të rregullta

en: Not underlined
sq: Jo të nënvijëzuara

en: Indents && Spacing
sq: Shmangie brendazi && Hapësira

en: Tabs
sq: Tabulacione

en: Bullets
sq: Toptha

en: List Style
sq: Stil Liste

en: Margins
sq: Mënjana

en: Borders
sq: Anë

en: Colour
sq: Ngjyrë

en: &Alignment
sq: &Drejtim

en: &Left
sq: &Majtas

en: Left-align text.
sq: Vëre tekstin majtas.

en: &Right
sq: &Djathtas

en: Right-align text.
sq: Vendose tekstin djathtas.

en: &Justified
sq: &Përligjur

en: Justify text left and right.
sq: Përligje tekstin majtas dhe djathtas.

en: Cen&tred
sq: Në &qendër

en: Centre text.
sq: Vendose tekstin në qendër.

en: &Indeterminate
sq: E papër&caktuar

en: Use the current alignment setting.
sq: Përdor rregullimin e tanishëm të drejtimit.

en: &Indentation (tenths of a mm)
sq: &Hapësirë kryeradhe (të dhjeta të mm-it)

en: The left indent.
sq: Shmangia brendazi majtas.

en: Left (&first line):
sq: Majtas (rreshti i &parë):

en: The first line indent.
sq: Shmangia brendazi e rreshtit të parë.

en: The right indent.
sq: Shmangia brendazi djathtas.

en: &Outline level:
sq: Shkallë për&vijimi:

en: The outline level.
sq: Shkalla e përvijimit.

en: &Spacing (tenths of a mm)
sq: &Hapësirë (të dhjeta të mm-it)

en: &Before a paragraph:
sq: Pa&ra një paragrafi:

en: The spacing before the paragraph.
sq: Hapësira para paragrafit.

en: &After a paragraph:
sq: &Pas një paragrafi:

en: The spacing after the paragraph.
sq: Hapësira pas paragrafit.

en: L&ine spacing:
sq: Hapës&irë rreshtash:

en: Single
sq: Njëshe

en: The line spacing.
sq: Hapësira mes rreshtash.

en: &Page Break
sq: Ndërprerje &Faqeje

en: Inserts a page break before the paragraph.
sq: Fut para paragrafit një ndërprerje faqeje.

en: Shows a preview of the paragraph settings.
sq: Shfaq një paraparje të rregullimeve të paragrafit.

en: &List level:
sq: Shkallë &Liste:

en: Selects the list level to edit.
sq: Përzgjedh shkallë liste për përpunim.

en: &Font for Level...
sq: &Shkronja për Shkallë…

en: Click to choose the font for this level.
sq: Klikoni për të zgjedhur shkronjat për këtë shkallë.

en: Bullet style
sq: Stil topthash

en: Before a paragraph:
sq: Para një paragrafi:

en: After a paragraph:
sq: Pas një paragrafi:

en: Line spacing:
sq: Hapësirë mes rreshtash:

en: Spacing
sq: Hapësirë

en: The left margin size.
sq: Madhësia e mënjanës majtas.

en: Units for the left margin.
sq: Njësi për mënjanën majtas.

en: The right margin size.
sq: Madhësia e mënjanës djathtas.

en: Units for the right margin.
sq: Njësi për mënjanën djathtas.

en: The top margin size.
sq: Madhësia e mënjanës së sipërme.

en: Units for the top margin.
sq: Njësi për mënjanën e sipërme.

en: The bottom margin size.
sq: Madhësia e mënjanës së poshtme.

en: Units for the bottom margin.
sq: Njësi për mënjanën e poshtme.

en: Padding
sq: Mbushje

en: The left padding size.
sq: Madhësia e mbushjes majtas.

en: Units for the left padding.
sq: Njësi për mbushje majtas.

en: The right padding size.
sq: Madhësia e mbushjes djathtas.

en: Units for the right padding.
sq: Njësi për mbushjen djathtas.

en: The top padding size.
sq: Madhësia e mbushjes së sipërme.

en: Units for the top padding.
sq: Njësi për mbushjen e sipërme.

en: The bottom padding size.
sq: Madhësia e mbushjes së poshthme.

en: Units for the bottom padding.
sq: Njësi për mbushjen poshtë.

en: Floating
sq: Pezull

en: &Floating mode:
sq: Mënyrë ndenjeje &pezull:

en: How the object will float relative to the text.
sq: Si do të rrijë pezull objekti kundrejt tekstit.

en: Alignment
sq: Drejtim

en: &Vertical alignment:
sq: Drejtim &vertikalisht:

en: Enable vertical alignment.
sq: Aktivizoni drejtimin vertikalisht.

en: Centred
sq: Në qendër

en: Vertical alignment.
sq: Drejtim vertikalisht.

en: &Width:
sq: &Gjerësi:

en: Enable the width value.
sq: Aktivizo vlerën e gjerësive.

en: The object width.
sq: Gjerësia e objektit.

en: Units for the object width.
sq: Njësi për gjerësinë e objektit.

en: &Height:
sq: &Lartësi:

en: Enable the height value.
sq: Aktivizo vlerën e lartësive.

en: The object height.
sq: Lartësia e objektit.

en: Units for the object height.
sq: Njësi për lartësinë e objektit.

en: Min width:
sq: Gjerësi minimum:

en: Enable the minimum width value.
sq: Aktivizo vlerën e gjerësisë minimum.

en: The object minimum width.
sq: Gjerësia minimum e objektit.

en: Units for the minimum object width.
sq: Njësi për gjerësinë minimum të objektit.

en: Min height:
sq: Lartësi minimum:

en: Enable the minimum height value.
sq: Aktivizo vlerën e lartësisë minimum.

en: The object minimum height.
sq: Lartësia minimum e objektit.

en: Units for the minimum object height.
sq: Njësi për lartësinë minimum të objektit.

en: Max width:
sq: Gjerësi maksimum:

en: Enable the maximum width value.
sq: Aktivizo vlerën e gjerësisë maksimum.

en: The object maximum width.
sq: Gjerësia maksimum e objektit.

en: Units for the maximum object width.
sq: Njësi për gjerësinë maksimum të objektit.

en: Max height:
sq: Lartësi maksimum:

en: The object maximum height.
sq: Lartësia maksimum e objektit.

en: Units for the maximum object height.
sq: Njësi për lartësinë maksimum të objektit.

en: Position
sq: Pozicion

en: &Position mode:
sq: Mënyrë &pozicioni:

en: Static
sq: Statike

en: Fixed
sq: E fiksuar

en: The left position.
sq: Pozicioni majtas.

en: Units for the left position.
sq: Njësi për pozicionin majtas.

en: The top position.
sq: Pozicioni i sipërm.

en: Units for the top position.
sq: Njësi për pozicionin e sipërm.

en: The right position.
sq: Pozicioni djathtas.

en: Units for the right position.
sq: Njësi për pozicionin djathtas.

en: The bottom position.
sq: Pozicioni poshtë.

en: Units for the bottom position.
sq: Njësi për pozicionin poshtë.

en: &Move the object to:
sq: &Shpjere objektin te:

en: &Previous Paragraph
sq: Paragrafi i &Mëparshëm

en: Moves the object to the previous paragraph.
sq: E kalon objektin te paragrafi i mëparshëm.

en: &Next Paragraph
sq: Paragrafi &Pasues

en: Moves the object to the next paragraph.
sq: E kalon objektin te paragrafi pasues.

en: &Styles:
sq: &Stile:

en: The available styles.
sq: Stilet e gatshëm.

en: The style preview.
sq: Paraparja e stilit.

en: New &Character Style...
sq: Stil i Ri &Shenje…

en: Click to create a new character style.
sq: Klikoni që të krijoni një stil të ri shkronjash.

en: New &Paragraph Style...
sq: Stil i Ri &Paragrafi…

en: Click to create a new paragraph style.
sq: Klikoni që të krijoni një stil të ri paragrafësh.

en: New &List Style...
sq: Stil i Ri &Liste…

en: Click to create a new list style.
sq: Klikoni që të krijoni një stil të ri listash.

en: New &Box Style...
sq: Stil i Ri &Kuadrati…

en: Click to create a new box style.
sq: Klikoni që të krijoni një stil të ri kuadrati.

en: &Apply Style
sq: &Zbatoje Stilin

en: Click to apply the selected style.
sq: Klikoni që të zbatohet stili i përzgjedhur.

en: &Rename Style...
sq: &Riemërtoni Stil…

en: Click to rename the selected style.
sq: Klikoni që të riemërtoni stilin e përzgjedhur.

en: &Edit Style...
sq: &Përpunoni Stil…

en: Click to edit the selected style.
sq: Klikoni për përpunim të stilit të përzgjedhur.

en: &Delete Style...
sq: &Fshini Stil…

en: Click to delete the selected style.
sq: Klikoni që të fshihet stili i përzgjedhur.

en: Click to close this window.
sq: Klikoni që të mbyllet kjo dritare.

en: &Restart numbering
sq: &Rinis numërimin

en: Check to restart numbering.
sq: I vini shenjë që të rinisë numërimi.

en: Enter a character style name
sq: Jepni emër stili shkronjash

en: New Style
sq: Stil i Ri

en: Sorry, that name is taken. Please choose another.
sq: Na ndjeni, ky emër është i zënë. Ju lutemi, zgjidhni një tjetër.

en: Enter a paragraph style name
sq: Jepni emër stili paragrafi

en: Delete style %s?
sq: Të fshihet stili %s?

en: Delete Style
sq: Fshije Stilin

en: Enter a list style name
sq: Jepni emër stili liste

en: Enter a new style name
sq: Jepni emër stili të ri

en: Enter a box style name
sq: Jepni emër stili kuadrati

en: The style name.
sq: Emri i stilit.

en: &Based on:
sq: &Bazuar në:

en: The style on which this style is based.
sq: Stili në të cilin bazohet ky stil.

en: &Next style:
sq: Stili &pasues:

en: The default style for the next paragraph.
sq: Stili parazgjedhje për paragrafin pasues.

en: All styles
sq: Krejt stilet

en: Paragraph styles
sq: Stile paragrafi

en: Character styles
sq: Stile shenjash

en: List styles
sq: Stile liste

en: Box styles
sq: Stile kuadrati

en: The font from which to take the symbol.
sq: Shkronjat prej nga të merret simboli.

en: &Subset:
sq: &Nëngrup:

en: Shows a Unicode subset.
sq: Shfaq një nëngrup Unikod.

en: &Character code:
sq: Kod &shenjash:

en: The character code.
sq: Kodi i shenjave.

en: &From:
sq: &Nga:

en: Unicode
sq: Unikod

en: The range to show.
sq: Intervali për shfaqje.

en: Insert
sq: Tasti Insert

en: (Normal text)
sq: (Tekst normal)

en: &Position (tenths of a mm):
sq: &Pozicion (të dhjeta të mm-it)

en: The tab position.
sq: Pozicioni i tabulacionit.

en: The tab positions.
sq: Pozicionet e tabulacionit.

en: Click to create a new tab position.
sq: Klikoni që të krijoni një pozicion të ri tabulacioni.

en: Click to delete the selected tab position.
sq: Klikoni që të fshihet pozicioni i përzgjedhur i tabulacionit.

en: Delete A&ll
sq: Fshiji &Krejt

en: Click to delete all tab positions.
sq: Klikoni që të fshihen krejt pozicionet e tabulacionit.

en: Failed to initialize GUI: no built-in themes found.
sq: S’u arrit të gatitej GUI: s’u gjetën tema të brendshme.

en: GTK+ theme
sq: Temë GTK+

en: Metal theme
sq: Temë metal

en: Simple monochrome theme
sq: Temë e thjeshtë njëngjyrëshe

en: Win32 theme
sq: Temë Win32

en: &Restore
sq: &Riktheje

en: &Move
sq: &Zhvendose

en: &Size
sq: &Madhësi

en: Mi&nimize
sq: Mi&nimizo

en: Ma&ximize
sq: Ma&ksimizo

en: Failed to install signal handler
sq: S’u arrit të instalohej trajtues sinjali

en: Already dialling ISP.
sq: Po provohet tashmë numri i ISP-së.

en: Failed to unload shared library
sq: S’u arrit të hiqej ngarkim librarie të përbashkët

en: Unknown dynamic library error
sq: Gabim i panjohur librarie dinamike

en: Failed to create epoll descriptor
sq: S’u arrit të krijohej përshkrues epoll

en: Error closing epoll descriptor
sq: Gabim në mbylljen e përshkruesit epoll

en: Failed to add descriptor %d to epoll descriptor %d
sq: S’u arrit të shtohej përshkrues %d te përshkrues epoll %d

en: Failed to modify descriptor %d in epoll descriptor %d
sq: S’u arrit të modifikohej përshkrues %d te përshkrues epoll %d

en: Failed to unregister descriptor %d from epoll descriptor %d
sq: S’u arrit të çregjistrohej përshkrues %d prej përshkruesi epoll %d

en: Waiting for IO on epoll descriptor %d failed
sq: Dështoi pritja për IO në përshkrues epoll %d

en: Unable to create inotify instance
sq: S’arrihet të krijohet instancë inotify

en: Unable to close inotify instance
sq: S’arrihet të mbyllet instancë inotify

en: Unable to add inotify watch
sq: S’arrihet të shtohet mbikëqyrës inotify

en: Unable to remove inotify watch %i
sq: S’arrihet të hiqet mbikëqyrës inotifyi %i

en: Unexpected event for "%s": no matching watch descriptor.
sq: Akt i papritur për “%s”: s’ka përshkrues mbikëqyrësi me përputhje.

en: Invalid inotify event for "%s"
sq: Akt i paligjshëm “inotify” për “%s”

en: Unable to read from inotify descriptor
sq: S’arrihet të lexohet nga përshkrues inotify

en: EOF while reading from inotify descriptor
sq: EOF teksa lexohej prej përshkruesi inotify

en: Unable to create kqueue instance
sq: S’arrihet të krijohet instancë kqueue

en: Error closing kqueue instance
sq: Gabim në mbylljen e instancës kqueue

en: Unable to add kqueue watch
sq: S’arrihet të shtohet mbikëqyrës kqueue

en: Unable to remove kqueue watch
sq: S’arrihet të hiqet mbikëqyrës kqueue

en: Unable to get events from kqueue
sq: S’arrihet të merret akte prej kqueue

en: Media playback error: %s
sq: Gabim në luajtje mediash: %s

en: Failed to prepare playing "%s".
sq: S’u arrit të përgatitej për luajtje “%s”.

en: Failed to write to lock file '%s'
sq: S’u arrit të shkruhej kartelë kyçjeje '%s'

en: Failed to set permissions on lock file '%s'
sq: S’u arrit të caktoheshin leje mbi kartelë kyçjeje '%s'

en: Failed to lock the lock file '%s'
sq: S’u arrit të kyçej kartelë kyçjeje '%s'

en: Failed to inspect the lock file '%s'
sq: S’u arrit të inspektohej kartela e kyçjes '%s'

en: Lock file '%s' has incorrect owner.
sq: Kartela '%s' e kyçjes ka pronar të pasaktë.

en: Lock file '%s' has incorrect permissions.
sq: Kartela '%s' e kyçjes ka leje të pasakta.

en: Failed to access lock file.
sq: S’u arrit të përdorej kartelë kyçjeje.

en: Failed to read PID from lock file.
sq: S’u arrit të lexohej PID prej kartele kyçjeje.

en: Failed to remove stale lock file '%s'.
sq: S’u arrit të hiqej kartelë e ndenjur kyçjeje '%s'.

en: Deleted stale lock file '%s'.
sq: U fshi kartelë kyçjeje '%s' e ndenjur.

en: Invalid lock file '%s'.
sq: Kartelë e pavlefshme kyçjeje '%s'.

en: Failed to remove lock file '%s'
sq: S’u arrit të hiqej kartelë kyçjeje '%s'

en: Failed to unlock lock file '%s'
sq: S’u arrit të shkyçej kartelë kyçje '%s'

en: Failed to close lock file '%s'
sq: S’u arrit të mbyllej kartelë kyçjeje '%s'

en: No sound
sq: Pa zë

en: Unable to play sound asynchronously.
sq: S’arrihet të luhen tinguj në mënyrë jo të njëkohshme.

en: Couldn't load sound data from '%s'.
sq: S’u ngarkuan dot të dhëna tingujsh prej '%s'.

en: Sound file '%s' is in unsupported format.
sq: Kartela zanore '%s' është e një formati të pambuluar.

en: Sound data are in unsupported format.
sq: Të dhëna tingulli janë në format të pambuluar.

en: Couldn't open audio: %s
sq: S’u hap dot audio: %s

en: Cannot retrieve thread scheduling policy.
sq: S’merret dot rregull planifikimi rrjedhe.

en: Cannot get priority range for scheduling policy %d.
sq: S’merret dot interval përparësie për rregull planifikimi %d.

en: Thread priority setting is ignored.
sq: U shpërfill ujdisje përparësish rrjedhash.

en: Failed to join a thread, potential memory leak detected - please restart the program
sq: S’u arrit të merrej pjesë në një rrjedhë, u zbulua rrjedhje potenciale kujtese - ju lutemi, rinisni programin

en: Failed to set thread priority %d.
sq: S’u arrit të caktohej përparësie rrjedhe %d.

en: Failed to terminate a thread.
sq: S’u arrit të përfundohej një rrjedhë.

en: Thread module initialization failed: failed to create thread key
sq: Gatitja e modulit të rrjedhës dështoi: s’u arrit të krijohej kyç rrjedhe

en: Impossible to get child process input
sq: E pamundur të merret “input” procesi pjelle

en: Can't write to child process's stdin
sq: S’shkruhet dot te stdin procesi pjelle

en: Failed to execute '%s'
sq: S’u arrit të përmbushej '%s'

en: Fork failed
sq: Degëzimi dështoi

en: Failed to set process priority
sq: S’u arrit të caktohej përparësi procesi

en: Failed to redirect child process input/output
sq: S’u arrit të ridrejtohej input/output procesi pjellë

en: Failed to set up non-blocking pipe, the program might hang.
sq: S’u arrit të ujdisej kanal jobllokues, programi mund të ngecë.

en: Cannot get the hostname
sq: S’merret dot strehëemër

en: Cannot get the official hostname
sq: S’merret dot strehëemër zyrtar

en: Failed to create wake up pipe used by event loop.
sq: S’u arrit të krijohej kanal zgjimi i përdorur nga qerthull akti.

en: Failed to switch wake up pipe to non-blocking mode
sq: S’u arrit të kalohej kanal zgjimi në mënyrën jobllokuese

en: Failed to read from wake-up pipe
sq: S’u arrit të lexohej prej kanali zgjimi

en: Invalid geometry specification '%s'
sq: Specifikim i pavlefshëm gjeometrie '%s'

en: wxWidgets could not open display. Exiting.
sq: wxWidgets s’hapi dot ekranin. Po dilet.

en: Failed to close the display "%s"
sq: S’u arrit të mbyllej ekrani '%s'

en: Failed to open display "%s".
sq: S’u arrit të hapej ekrani “%s”.

en: XML parsing error: '%s' at line %d
sq: Gabim përtypjeje XML: '%s' te rresht %d

en: Cannot load resources from '%s'.
sq: S’ngarkohen dot burime prej kartele '%s'.

en: Cannot open resources file '%s'.
sq: S’hapet dot kartelë burimesh %s.

en: Cannot load resources from file '%s'.
sq: S’ngarkohen dot burime prej kartele '%s'.

en: Creating %s "%s" failed.
sq: Krijimi i %s “%s” dështoi.
