wxWidgets 3.0 - en to an translation catalogue (1665 entries)

en: 
    Please send this report to the program maintainer, thank you!
an: 
    Por favor, ninvia iste reporte a lo mantenedor d'o programa, gracias!

en:               Thank you and we're sorry for the inconvenience!
an:               Gracias y desincuse as molestias!

en:  (copy %d of %d)
an:  (copiar %d de %d)

en:  (in module "%s")
an:  (en o modulo "%s")

en:  Preview
an:  Anvista previa

en:  bold
an:  negreta

en:  italic
an:  cursiva

en:  light
an:  lichera

en: #10 Envelope, 4 1/8 x 9 1/2 in
an: Sobre #10, 4 1/8 x 9 1/2 in

en: #11 Envelope, 4 1/2 x 10 3/8 in
an: Sobre #11, 4 1/2 x 10 3/8 in

en: #12 Envelope, 4 3/4 x 11 in
an: Sobre #12, 4 3/4 x 11 in

en: #14 Envelope, 5 x 11 1/2 in
an: Sobre #14, 5 x 11 1/2 in

en: #9 Envelope, 3 7/8 x 8 7/8 in
an: Sobre #9, 3 7/8 x 8 7/8 in

en: %d of %lu
an: %d de %lu

en: %lu of %lu
an: %lu de %lu

en: %s (or %s)
an: %s (u %s)

en: %s Information
an: %s Información

en: %s Preferences
an: %s Preferencias

en: %s Warning
an: %s Alvertencia

en: %s did not fit the tar header for entry '%s'
an: %s no encaixaba en o capitero tar ta la dentrada '%s'

en: %s files (%s)|%s
an: Fichers %s (%s)|%s

en: &About
an: &Arredol de

en: &Actual Size
an: Grandaria &real

en: &After a paragraph:
an: &Dimpués d'un paragrafo:

en: &Alignment
an: &Aliniación

en: &Apply
an: &Aplicar

en: &Apply Style
an: &Aplicar Estilo

en: &Arrange Icons
an: &Organizar os iconos

en: &Ascending
an: &Ascendent

en: &Back
an: &Dezaga

en: &Based on:
an: &Basau en:

en: &Before a paragraph:
an: &Antis d'un paragrafo:

en: &Bg colour:
an: &Color de fondo:

en: &Bold
an: &Negreta

en: &Bottom
an: &Inferior

en: &Bottom:
an: &Inferior:

en: &Box
an: &Caixa

en: &Bullet style:
an: Estilo de &vinyeta:

en: &Cancel
an: &Cancelar

en: &Cascade
an: &Cascada

en: &Cell
an: &Celda

en: &Character code:
an: &Codigo de caracter:

en: &Clear
an: &Limpiar

en: &Close
an: &Zarrar

en: &Colour:
an: &Color:

en: &Convert
an: &Convertir

en: &Copy
an: &Copiar

en: &Copy URL
an: &Copiar URL

en: &Customize...
an: &Personalizar...

en: &Debug report preview:
an: &Anvista previa d'o reporte de depuración:

en: &Delete
an: &Eliminar

en: &Delete Style...
an: &Eliminar o estilo...

en: &Descending
an: &Descendent

en: &Details
an: &Detalles

en: &Down
an: A&baixo

en: &Edit
an: &Editar

en: &Edit Style...
an: &Editar o Estilo...

en: &Execute
an: &Executar

en: &File
an: &Fichero

en: &Find
an: &Mirar

en: &Finish
an: &Finalizar

en: &First
an: &Primer

en: &Floating mode:
an: Modo &flotant:

en: &Floppy
an: &Disquet

en: &Font
an: &Fuent

en: &Font family:
an: Tipo de &fuent:

en: &Font for Level...
an: &Fuent ta o libel...

en: &Font:
an: &Fuent:

en: &Forward
an: Abanz

en: &From:
an: &Dende:

en: &Harddisk
an: &Disco duro

en: &Height:
an: &Altura:

en: &Help
an: &Aduya

en: &Hide details
an: &Amagar os detalles

en: &Home
an: &Inicio

en: &Indentation (tenths of a mm)
an: &Escalonau (decenas de mm)

en: &Indeterminate
an: &Indeterminau

en: &Index
an: Ind&iz

en: &Info
an: &Información

en: &Italic
an: Curs&iva

en: &Jump to
an: &Blincar ta

en: &Justified
an: &Chustificau

en: &Last
an: &Zaguer

en: &Left
an: &Cucha

en: &Left:
an: &Cucha:

en: &List level:
an: Libel de &Lista:

en: &Log
an: &Rechistro

en: &Move
an: &Mover

en: &Move the object to:
an: &Mover l'obecto ta:

en: &Network
an: &Ret

en: &New
an: &Nuevo

en: &Next
an: &Siguient

en: &Next >
an: &Siguient >

en: &Next Paragraph
an: &Siguient paragrafo

en: &Next Tip
an: &Siguient Sucherencia

en: &Next style:
an: &Siguient estilo:

en: &Notes:
an: &Notas:

en: &Number:
an: &Numero:

en: &OK
an: &Acceptar

en: &Open...
an: U&brir...

en: &Outline level:
an: Libel d'&esquema:

en: &Page Break
an: Blinco de &pachina

en: &Paste
an: &Apegar

en: &Picture
an: &Imachen

en: &Point size:
an: Grandaria de &punto:

en: &Position (tenths of a mm):
an: &Posición (decenas de mm):

en: &Position mode:
an: Modo de &posición:

en: &Preferences
an: &Preferencias

en: &Previous
an: &Anterior

en: &Previous Paragraph
an: Anterior &paragrafo

en: &Print...
an: Im&prentar...

en: &Properties
an: &Propiedatz

en: &Quit
an: &Salir

en: &Redo
an: &Refer

en: &Redo
an: &Refer

en: &Rename Style...
an: &Renombrar o Estilo...

en: &Replace
an: &Substituir

en: &Restart numbering
an: &Rempecipiar a numeración

en: &Restore
an: &Restaurar

en: &Right
an: &Dreita

en: &Right:
an: &Dreita:

en: &Save
an: &Alzar

en: &Save as
an: &Alzar como

en: &See details
an: &Veyer os detalles

en: &Show tips at startup
an: &Amostrar as sucherencias a l'inicio

en: &Size
an: &Grandaria

en: &Size:
an: &Grandaria:

en: &Skip
an: &Privar

en: &Spacing (tenths of a mm)
an: &Espaciau (decenas de mm)

en: &Spell Check
an: &Revisar ortografía

en: &Stop
an: &Aturar

en: &Strikethrough
an: &Rayau

en: &Style:
an: E&stilo:

en: &Styles:
an: E&stilos:

en: &Subset:
an: &Subconchunto:

en: &Symbol:
an: &Simbolo:

en: &Table
an: &Tabla

en: &Top
an: &Superior

en: &Top:
an: &Superior:

en: &Underline
an: S&ubrayau

en: &Underlining:
an: S&ubrayau:

en: &Undo
an: &Desfer

en: &Undo
an: &Desfer

en: &Unindent
an: &No escalonau

en: &Up
an: &Alto

en: &Vertical alignment:
an: Aliniación &vertical:

en: &View...
an: An&vista...

en: &Weight:
an: &Peso:

en: &Width:
an: &Amplaria:

en: &Window
an: &Finestra

en: &Yes
an: &Sí

en: '%s' has extra '..', ignored.
an: '%s' tien bell '..' adicional, será ignorau.

en: '%s' is invalid
an: '%s' ye invaliu

en: '%s' is not a correct numeric value for option '%s'.
an: '%s' no ye una valor numerica correcta ta lo parametro '%s'.

en: '%s' is not a valid message catalog.
an: '%s' no ye un catalogo de mensaches valiu.

en: '%s' is probably a binary buffer.
an: '%s' ye prebablement un fichero binario.

en: '%s' should be numeric.
an: '%s' ha d'estar numerico.

en: '%s' should only contain ASCII characters.
an: '%s' debe contener nomás caracters ASCII.

en: '%s' should only contain alphabetic characters.
an: '%s' debe contener nomás caracters alfabeticos.

en: '%s' should only contain alphabetic or numeric characters.
an: '%s' ha de contener nomás caracters alfanumericos.

en: '%s' should only contain digits.
an: '%s' debe contener nomás numeros.

en: (Help)
an: (Aduya)

en: (None)
an: (Garra)

en: (Normal text)
an: (Texto normal)

en: (bookmarks)
an: (marcapachinas)

en: (none)
an: (garra)

en: , 64-bit edition
an: , edición de 64 bits

en: 6 3/4 Envelope, 3 5/8 x 6 1/2 in
an: Sobre 6 3/4, 3 5/8 x 6 1/2 in

en: : file does not exist!
an: : o fichero no existe!

en: : unknown charset
an: : conchunto de caracters desconoixiu

en: : unknown encoding
an: : codificación desconoixida

en: < &Back
an: < &Dezaga

en: <Any Decorative>
an: <Cualsiquier Decorativo>

en: <Any Modern>
an: <Cualsiquier Moderno>

en: <Any Roman>
an: <Cualsiquier Román>

en: <Any Script>
an: <Cualsiquier Script>

en: <Any Swiss>
an: <Cualsiquier Swiss>

en: <Any Teletype>
an: <Cualsiquier Teletipo>

en: <Any>
an: <Cualsiquiera>

en: <DRIVE>
an: <UNIDAT>

en: <LINK>
an: <VINCLO>

en: <b><i>Bold italic face.</i></b><br>
an: <b><i>Negreta cursiva.</i></b><br>

en: <b><i>bold italic <u>underlined</u></i></b><br>
an: <b><i>negreta cursiva <u>subrayada</u></i></b><br>

en: <b>Bold face.</b>
an: <b>Negreta.</b>

en: <i>Italic face.</i>
an: <i>Cursiva.</i>

en: A debug report has been generated in the directory
an: S'ha chenerau un reporte de depuración en o directorio

en: A debug report has been generated. It can be found in
an: S'ha chenerau un reporte de depuración. Se puet trobar en

en: A non empty collection must consist of 'element' nodes
an: Una colección no vueda ha de consistir en nodos d'a clase 'elemento'

en: A standard bullet name.
an: Un nombre de vinyeta estandar.

en: A0 sheet, 841 x 1189 mm
an: Fuella A0, 841 x 1189 mm

en: A1 sheet, 594 x 841 mm
an: Fuella A1, 594 x 841 mm

en: A3 Extra Transverse 322 x 445 mm
an: A3 Extra Transversal 322 x 445 mm

en: A3 Rotated 420 x 297 mm
an: A3 Chirada 420 x 297 mm

en: A3 Transverse 297 x 420 mm
an: A3 Transversal 297 x 420 mm

en: A3 sheet, 297 x 420 mm
an: Fuella A3, 297 x 420 mm

en: A4 Rotated 297 x 210 mm
an: A4 Chirada 297 x 210 mm

en: A4 Transverse 210 x 297 mm
an: A4 Transversal 210 x 297 mm

en: A4 sheet, 210 x 297 mm
an: Fuella A4, 210 x 297 mm

en: A4 small sheet, 210 x 297 mm
an: Fuella chicota A4, 210 x 297 mm

en: A5 Rotated 210 x 148 mm
an: A5 Chirada 210 x 148 mm

en: A5 Transverse 148 x 210 mm
an: A5 Transversal 148 x 210 mm

en: A5 sheet, 148 x 210 mm
an: Fuella A5, 148 x 210 mm

en: A6 Rotated 148 x 105 mm
an: A6 Chirada 148 x 105 mm

en: About
an: Arredol de

en: About %s
an: Arredol de %s

en: Absolute
an: Absoluto

en: Actual Size
an: Grandaria real

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Add
an: Adhibir

en: Add Column
an: Adhibir unacolumna

en: Add Row
an: Adhibir una ringlera

en: Add current page to bookmarks
an: Adhibir a pachina actual a los marcapachinas

en: Add to custom colours
an: Adhibir a las colors personalizadas

en: AddToPropertyCollection called on a generic accessor
an: S'ha clamau a AddToPropertyCollection sobre un accedente chenerico

en: AddToPropertyCollection called w/o valid adder
an: S'ha clamau a AddToPropertyCollection sin un adhibidor valiu

en: Adding book %s
an: Adhibindo lo libro %s

en: Adding flavor TEXT failed
an: S'ha produciu una error en adhibir a decoración de texto

en: Adding flavor utxt failed
an: S'ha produciu una error en adhibir a decoración de utxt

en: Advanced
an: Abanzau

en: After a paragraph:
an: Dimpués d'un paragrafo:

en: Align Left
an: Aliniar a la cucha

en: Align Right
an: Aliniar a la dreita

en: Alignment
an: Aliniación

en: All
an: Tot

en: All files (%s)|%s
an: Totz os fichers (%s)|%s

en: All files (*)|*
an: Totz os fichers (*)|*

en: All files (*.*)|*.*
an: Totz os fichers (*.*)|*

en: All styles
an: Totz os estilos

en: Alphabetic Mode
an: Modo alfabetico

en: Already Registered Object passed to SetObjectClassInfo
an: S'ha pasau un Obchecto Ya Rechistrau a SetObjectClassInfo

en: Already dialling ISP.
an: Ya se ye gritando a l'ISP.

en: And includes the following files:
an: Y incluye os siguients fichers:

en: Animation file is not of type %ld.
an: O fichero d'animación no ye de tipo %ld.

en: Append log to file '%s' (choosing [No] will overwrite it)?
an: Adhibir o rechistro a lo fichero '%s'? (si triga [No] se sobrescribirá o fichero)

en: Application
an: Aplicación

en: Apply
an: Aplicar

en: Arabic
an: Arabe

en: Arabic (ISO-8859-6)
an: Arabe (ISO-8859-6)

en: Argument %u not found.
an: No s'ha trobau l'argumento %u.

en: Artists
an: Artistas

en: Ascending
an: Ascendent

en: Attributes
an: Atributos

en: Available fonts.
an: Fuents disponibles.

en: B4 (JIS) Rotated 364 x 257 mm
an: B4 (JIS) Chirada 364 x 257 mm

en: B4 Envelope, 250 x 353 mm
an: Sobre B4, 250 x 353 mm

en: B4 sheet, 250 x 354 mm
an: Fuella B4, 250 x 354 mm

en: B5 (JIS) Rotated 257 x 182 mm
an: B5 (JIS) Chirada 257 x 182 mm

en: B5 (JIS) Transverse 182 x 257 mm
an: B5 (JIS) Transversal 182 x 257 mm

en: B5 Envelope, 176 x 250 mm
an: Sobre B5, 176 x 250 mm

en: B5 sheet, 182 x 257 millimeter
an: Fuella B5, 182 x 257 mm

en: B6 (JIS) Rotated 182 x 128 mm
an: B6 (JIS) Chirada 182 x 128 mm

en: B6 Envelope, 176 x 125 mm
an: Sobre B6, 176 x 125 mm

en: BMP: Couldn't allocate memory.
an: BMP: No s'ha puesto reservar memoria.

en: BMP: Couldn't save invalid image.
an: BMP: No s'ha puesto alzar a imachen no valida.

en: BMP: Couldn't write RGB color map.
an: BMP: No s'ha puesto escribir o mapa de color RGB.

en: BMP: Couldn't write data.
an: BMP: No s'han puesto escribir datos.

en: BMP: Couldn't write the file (Bitmap) header.
an: BMP: No s'ha puesto escribir o capitero (Bitmap) d'o fichero.

en: BMP: Couldn't write the file (BitmapInfo) header.
an: BMP: No s'ha puesto escribir o capitero (BitmapInfo) d'o fichero.

en: BMP: wxImage doesn't have own wxPalette.
an: BMP: wxImage no tien a suya propia wxPalette.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Back
an: Dezaga

en: Background
an: Fondo

en: Background &colour:
an: &Color de fondo:

en: Background colour
an: Color de fondo

en: Baltic (ISO-8859-13)
an: Baltico (ISO-8859-13)

en: Baltic (old) (ISO-8859-4)
an: Baltico (antigo) (ISO-8859-4)

en: Before a paragraph:
an: Antis d'un paragrafo:

en: Bitmap
an: Mapa de bits

en: Bitmap renderer cannot render value; value type:
an: O renderizador d'o mapa de bits no puet renderizar a valor; tipo de valura:

en: Bold
an: Negreta

en: Border
an: Canto

en: Borders
an: Cantos

en: Bottom
an: Inferior

en: Bottom margin (mm):
an: Marguin inferior (mm):

en: Box Properties
an: Propiedatz d'a caixa

en: Box styles
an: Estilos de caixa

en: Browse
an: Examinar

en: Bullet &Alignment:
an: &Aliniación de vinyeta:

en: Bullet style
an: Estilo de vinyeta

en: Bullets
an: Vinyetas

en: C sheet, 17 x 22 in
an: Fuella C, 17 x 22 in

en: C&lear
an: &Limpiar

en: C&olour:
an: C&olor:

en: C3 Envelope, 324 x 458 mm
an: Sobre C3, 324 x 458 mm

en: C4 Envelope, 229 x 324 mm
an: Sobre C4, 229 x 324 mm

en: C5 Envelope, 162 x 229 mm
an: Sobre C5, 162 x 229 mm

en: C6 Envelope, 114 x 162 mm
an: Sobre C6, 114 x 162 mm

en: C65 Envelope, 114 x 229 mm
an: Sobre C65, 114 x 229 mm

en: CHM handler currently supports only local files!
an: O maniador CHM actualment nomás permite fichers locals!

en: Ca&pitals
an: &Mayusclas

en: Can't &Undo
an: No se puet desfer

en: Can't automatically determine the image format for non-seekable input.
an: No se puet determinar automaticament o formato d'a imachen a causa d'una dentrada no localizable.

en: Can't close registry key '%s'
an: No se puet zarrar a clau d'o rechistro '%s'

en: Can't copy values of unsupported type %d.
an: No se pueden copiar valuras d'un tipo no suportau %d.

en: Can't create registry key '%s'
an: No se puet creyar a clau d'o rechistro '%s'

en: Can't create thread
an: No se puet creyar o filo d'execución

en: Can't create window of class %s
an: No se puet creyar a finestra de clase %s

en: Can't delete key '%s'
an: No se puet eliminar a clau '%s'

en: Can't delete the INI file '%s'
an: No se puet elimininar o fichero INI '%s'

en: Can't delete value '%s' from key '%s'
an: No se puet eliminar a valor '%s' d'a clau '%s'

en: Can't enumerate subkeys of key '%s'
an: No se pueden enumerar as subclaus d'a clau '%s'

en: Can't enumerate values of key '%s'
an: No se pueden enumerar as valors d'a clau '%s'

en: Can't export value of unsupported type %d.
an: No se puet exportar una valura d'un tipo no suportau %d.

en: Can't find current position in file '%s'
an: No se puet trobar a posición actual en o fichero '%s'

en: Can't get info about registry key '%s'
an: No s'ha puesto obtener información d'a clau d'o rechistro '%s'

en: Can't initialize zlib deflate stream.
an: No se puet inicializar o fluxo de compresión de zlib.

en: Can't initialize zlib inflate stream.
an: No se puet inicializar o fluxo de descompresión de zlib.

en: Can't monitor non-existent directory "%s" for changes.
an: No se pueden monitorizar os cambeos d'o directorio no existent "%s".

en: Can't open registry key '%s'
an: No se puet ubrir a clau d'o rechistro '%s'

en: Can't read from inflate stream: %s
an: No se puet leyer dende o fluxo de descompresión %s

en: Can't read inflate stream: unexpected EOF in underlying stream.
an: Ye imposible leyer o fluxo de descompresión: Fin de fichero inasperau en o fluxo subchacent.

en: Can't read value of '%s'
an: No se puet leyer a valor de '%s'

en: Can't read value of key '%s'
an: No se puet leyer a valor d'a clau '%s'

en: Can't save image to file '%s': unknown extension.
an: No se puet alzar a imachen en o fichero '%s': a extensión ye desconoixida.

en: Can't save log contents to file.
an: No se pueden alzar os contenius d'o rechistro en un fichero.

en: Can't set thread priority
an: No se puet establir a prioridat d'o filo d'execución

en: Can't set value of '%s'
an: No se puet establir a valor de '%s'

en: Can't write to child process's stdin
an: No se puet escribir en a dentrada estandar d'o proceso fillo

en: Can't write to deflate stream: %s
an: No se puet escribir en o fluxo de compresión %s

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Cancel
an: Cancelar

en: Cannot create mutex.
an: No se puet creyar o mutex.

en: Cannot create new column's ID. Probably max. number of columns reached.
an: No se puet creyar un nuevo identificador de columna. Prebablement s'haiga acotolau o numero maximo de columnas.

en: Cannot enumerate files '%s'
an: No se pueden enumerar os fichers '%s'

en: Cannot enumerate files in directory '%s'
an: No se pueden enumerar os fichers en a carpeta '%s'

en: Cannot find active dialup connection: %s
an: No se puet trobar a connexión activa: %s

en: Cannot find the location of address book file
an: No se puet trobar o fichero de libreta d'adrezas

en: Cannot get an active instance of "%s"
an: No se puet obtener una instancia activa de "%s"

en: Cannot get priority range for scheduling policy %d.
an: No se puet obtener un rango de prioridatz ta la politica de planificación %d.

en: Cannot get the hostname
an: No se puet obtener o nombre d'a maquina

en: Cannot get the official hostname
an: No se puet obtener o nombre oficial d'a maquina

en: Cannot hang up - no active dialup connection.
an: No se puet penchar - no bi ha connexions activas.

en: Cannot initialize OLE
an: No se puet inicializar l'OLE

en: Cannot initialize sockets
an: No se pueden inicializar os zocalos

en: Cannot load icon from '%s'.
an: No se puet cargar l'icono de '%s'.

en: Cannot load resources from '%s'.
an: No se pueden cargar recursos dende '%s'.

en: Cannot load resources from file '%s'.
an: No se pueden cargar os recursos dende o fichero '%s'.

en: Cannot open HTML document: %s
an: No se puet ubrir o documento HTML: %s

en: Cannot open HTML help book: %s
an: No se puet ubrir o libro d'aduya HTML: %s

en: Cannot open contents file: %s
an: No se puet ubrir o fichero de contenius: %s

en: Cannot open file for PostScript printing!
an: No se puet ubrir o fichero ta impresión PostScript!

en: Cannot open index file: %s
an: No se puet ubrir o fichero indiz: %s

en: Cannot open resources file '%s'.
an: No se puet ubrir o fichero de recursos '%s'.

en: Cannot print empty page.
an: No se puet imprentar una pachina vueda.

en: Cannot read typename from '%s'!
an: No se puet leyer o tipo dende '%s'!

en: Cannot resume thread %lu
an: No se puet continar o filo d'execución %lu

en: Cannot resume thread %lx
an: No se puet reprener o filo d'execución %lx

en: Cannot retrieve thread scheduling policy.
an: No se puet recuperar a politica de planificación de filos d'execución.

en: Cannot set locale to language "%s".
an: No se puet establir a localización ta l'idioma "%s".

en: Cannot start thread: error writing TLS.
an: No se puet empecipiar o filo d'execución: S'ha produciu una error en escribir TLS.

en: Cannot suspend thread %lu
an: No se puet suspender o filo d'execución %lu

en: Cannot suspend thread %lx
an: No se puet suspender o filo d'execución %lx

en: Cannot wait for thread termination
an: No se puet asperar a la finalización d'o filo d'execución

en: Case sensitive
an: Sensible a las mayusclas y minusclas

en: Categorized Mode
an: Modo categorizau

en: Cell Properties
an: Propiedatz de celda

en: Celtic (ISO-8859-14)
an: Celtico (ISO-8859-14)

en: Cen&tred
an: Cen&trau

en: Centered
an: Centrau

en: Central European (ISO-8859-2)
an: Europa Central (ISO-8859-2)

en: Centre
an: Centrar

en: Centre text.
an: Texto centrau.

en: Centred
an: Centrau

en: Ch&oose...
an: &Trigar...

en: Change List Style
an: Cambiar o Estilo de Lista

en: Change Object Style
an: Cambiar o estilo de l'obchecto

en: Change Properties
an: Cambiar as propiedatz

en: Change Style
an: Cambiar o Estilo

en: Changes won't be saved to avoid overwriting the existing file "%s"
an: Os cambeos no s'alzarán ta privar sobreescribir o fichero existent "%s"

en: Character styles
an: Estilos de caracter

en: Check to add a period after the bullet.
an: Marcar ta adhibir un punto dimpués d'a vinyeta.

en: Check to add a right parenthesis.
an: Marcar ta adhibir un parentesi dreito.

en: Check to enclose the bullet in parentheses.
an: Marcar ta enzarrar a vinyeta entre parentesi.

en: Check to make the font bold.
an: Marcar ta fer negreta la fuent.

en: Check to make the font italic.
an: Marcar ta fer cursiva la fuent.

en: Check to make the font underlined.
an: Marcar ta fer subrayada a fuent.

en: Check to restart numbering.
an: Marcar ta reiniciar a numeración.

en: Check to show a line through the text.
an: Prebar a amostrar una linia a traviés d'o texto.

en: Check to show the text in capitals.
an: Prebar a amostrar o texto en mayusclas.

en: Check to show the text in small capitals.
an: Prebar a amostrar o texto en mayusclas chicotas.

en: Check to show the text in subscript.
an: Prebar a amostrar o texto en subindiz.

en: Check to show the text in superscript.
an: Prebar a amostrar o texto en superindiz.

en: Choose ISP to dial
an: Trigar l'ISP a lo que connectar

en: Choose a directory:
an: Triga un directorio:

en: Choose a file
an: Triga un fichero

en: Choose colour
an: Trigar a color

en: Choose font
an: Trigar a fuent

en: Circular dependency involving module "%s" detected.
an: S'ha detectau una dependencia circular tocant a lo modulo "%s".

en: Cl&ose
an: &Zarrar

en: Class not registered.
an: &Clase no rechistrada.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Clear
an: Limpiar

en: Clear the log contents
an: Eliminar os contenius d'o rechistro

en: Click to apply the selected style.
an: Fe clic ta aplicar o estilo seleccionau.

en: Click to browse for a symbol.
an: Fe click ta mirar un simbolo.

en: Click to cancel changes to the font.
an: Fe clic ta cancelar os cambeos en a fuent.

en: Click to cancel the font selection.
an: Fe clic ta cancelar a selección de fuent.

en: Click to change the font colour.
an: Fe clic ta cambiar a color d'a fuent.

en: Click to change the text background colour.
an: Fe clic ta cambiar a color de fondo d'o texto.

en: Click to change the text colour.
an: Fe clic ta cambiar a color d'o texto.

en: Click to choose the font for this level.
an: Fe clic ta trigar a fuent ta iste libel.

en: Click to close this window.
an: Fe clic ta zarrar ista finestra.

en: Click to confirm changes to the font.
an: Fe clic ta confirmar os cambeos en a fuent.

en: Click to confirm the font selection.
an: Fe clic ta confirmar a selección de fuent.

en: Click to create a new box style.
an: Fe clic ta creyar un nuevo estilo de caixa.

en: Click to create a new character style.
an: Fe click ta creyar un nuevo estilo de caracter.

en: Click to create a new list style.
an: Fe clic ta creyar una nueva lista d'estilo.

en: Click to create a new paragraph style.
an: Fe click ta creyar un nuevo estilo de paragrafo.

en: Click to create a new tab position.
an: Fe clic ta creyar una nueva posición de tabulador.

en: Click to delete all tab positions.
an: Fe clic ta esborrar todas as posicions de tabulador.

en: Click to delete the selected style.
an: Fe clic ta esborrar o estilo seleccionau.

en: Click to delete the selected tab position.
an: Fe clic ta esborrar a posición de tabulador seleccionada.

en: Click to edit the selected style.
an: Fe clic ta editar o estilo seleccionau.

en: Click to rename the selected style.
an: Fe clic ta renombrar o estilo seleccionau.

en: Close
an: Zarrar

en: Close All
an: Zarrar-lo Tot

en: Close current document
an: Zarrar o documento actual

en: Close this window
an: Zarrar ista finestra

en: Colour
an: Color

en: Colour selection dialog failed with error %0lx.
an: O dialogo de selección de color ha fallau con a error %0lx.

en: Colour:
an: Color:

en: Column could not be added.
an: No s'ha puesto adhibir a columna.

en: Column description could not be initialized.
an: No s'ha puesto inicializar a descripción de columna.

en: Column index not found.
an: No s'ha trobau l'indiz d'a columna.

en: Column width could not be determined
an: No s'ha puesto determinar l'amplaria d'a columna

en: Column width could not be set.
an: No s'ha puesto establir l'amplaria d'a columna.

en: Command line argument %d couldn't be converted to Unicode and will be ignored.
an: No se puet convertir l'argumento %d d'a linia de comandos ta Unicode y será ignorau.

en: Common dialog failed with error code %0lx.
an: O dialogo común ha fallau con o codigo d'error %0lx.

en: Compositing not supported by this system, please enable it in your Window Manager.
an: A composición no ye suportada por iste sistema, por favor activa-la en o tuyo administrador de finestras.

en: Compressed HTML Help file (*.chm)|*.chm|
an: Fichero d'aduya HTML comprimiu (*.chm)|*.chm|

en: Computer
an: Ordinador

en: Config entry name cannot start with '%c'.
an: Un nombre de dentrada de configuración no puet empecipiar por '%c'.

en: Confirm
an: Confirmar

en: Confirm registry update
an: Confirmar l'actualización d'o rechistro

en: Connecting...
an: Connectando...

en: Contents
an: Contenius

en: Conversion to charset '%s' doesn't work.
an: A conversión t'o chuego de caracters '%s' no funciona.

en: Convert
an: Convertir

en: Copied to clipboard:"%s"
an: Copiau en o portafuellas:"%s"

en: Copies:
an: Copias:

en: Copy
an: Copiar

en: Copy selection
an: Copiar a selección

en: Could not create temporary file '%s'
an: No se puet creyar o fichero temporal '%s'

en: Could not determine column index.
an: No s'ha puesto determinar l'indiz d'a columna.

en: Could not determine column's position
an: No s'ha puesto determinar a posición d'a columna

en: Could not determine number of columns.
an: No s'ha puesto determinar o numero de columnas.

en: Could not determine number of items
an: No s'ha puesto determinar o numero d'elementos

en: Could not extract %s into %s: %s
an: No s'ha puesto extrayer %s en %s: %s

en: Could not find tab for id
an: No se puet trobar a pestanya pa l'identificador

en: Could not get header description.
an: No s'ha puesto obtener a descripción d'o capitero.

en: Could not get items.
an: No s'han puesto obtener elementos.

en: Could not get property flags.
an: No se pueden obtener as marcas de propiedat.

en: Could not get selected items.
an: No s'han puesto obtener os elementos seleccionaus.

en: Could not locate file '%s'.
an: No s'ha puesto trobar o fichero '%s'.

en: Could not remove column.
an: No s'ha puesto eliminar a columna.

en: Could not retrieve number of items
an: No s'ha puesto recuperar o numero d'elementos

en: Could not set alignment.
an: No s'ha puesto establir l'aliniación.

en: Could not set column width.
an: No s'ha puesto establir l'amplaria d'a columna.

en: Could not set current working directory
an: No s'ha puesto establir o directorio de treballo actual

en: Could not set header description.
an: No s'ha puesto establir a descripción d'o capitero.

en: Could not set icon.
an: No s'ha puesto establir l'icono.

en: Could not set maximum width.
an: No s'ha puesto establir l'amplaria maxima.

en: Could not set minimum width.
an: No s'ha puesto establir l'amplaria minima.

en: Could not set property flags.
an: No se pueden establir as marcas de propiedat.

en: Could not start document preview.
an: No se puet encetar l'anvista previa d'o documento.

en: Could not start printing.
an: No se puet encetar a impresión.

en: Could not transfer data to window
an: No se pueden transferir datos ta la finestra

en: Couldn't acquire a mutex lock
an: No s'ha puesto adquirir un bloqueyo de mutex

en: Couldn't add an image to the image list.
an: No se puet adhibir a imachen a la lista d'imachens.

en: Couldn't create a timer
an: No se puet creyar un temporizador

en: Couldn't create the overlay window
an: No s'ha puesto creyar a finestra de superposición

en: Couldn't enumerate translations
an: No s'han puesto enumerar as traduccions

en: Couldn't find symbol '%s' in a dynamic library
an: No s'ha puesto trobar o simbolo '%s' en a librería dinamica

en: Couldn't get the current thread pointer
an: No s'ha puesto obtener o puntero a lo filo d'execución actual

en: Couldn't init the context on the overlay window
an: No s'ha puesto inicializar o contexto en a finestra de superposición

en: Couldn't initialize GIF hash table.
an: No s'ha puesto inicializar a tabla hash d'o GIF.

en: Couldn't load a PNG image - file is corrupted or not enough memory.
an: No s'ha puesto ubrir a imachen PNG - o fichero ye corrupto u no bi ha suficient memoria.

en: Couldn't load sound data from '%s'.
an: No s'han puesto cargar os datos de son dende '%s'.

en: Couldn't obtain folder name
an: No s'ha puesto obtener o nombre d'o directorio

en: Couldn't open audio: %s
an: No s'ha puesto ubrir l'audio: %s

en: Couldn't register clipboard format '%s'.
an: No se puet rechistrar o formato de portafuellas '%s'.

en: Couldn't release a mutex
an: No s'ha puesto liberar un mutex

en: Couldn't retrieve information about list control item %d.
an: No se puet recuperar información sobre l'elemento %d d'a lista.

en: Couldn't save PNG image.
an: No se puet alzar a imachen PNG.

en: Couldn't terminate thread
an: No se puet rematar o filo d'execución

en: Create Parameter %s not found in declared RTTI Parameters
an: No s'ha trobau creyar parametro %s not found en os parametrosRTTI declaraus

en: Create directory
an: Creyar un directorio

en: Create new directory
an: Creyar un nuevo directorio

en: Cu&t
an: &Tallar

en: Current directory:
an: Directorio actual:

en: Custom size
an: Grandaria personalizada

en: Customize Columns
an: Columnas personalizadas

en: Cut
an: Tallar

en: Cut selection
an: Tallar a selección

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
an: Cirilico (ISO-8859-5)

en: D sheet, 22 x 34 in
an: Fuella D, 22 x 34 in

en: DDE poke request failed
an: Ha fallau a petición de rastreo DDE

en: DIB Header: Encoding doesn't match bitdepth.
an: Capitero DIB: A codificación no coincide con a profundidat de bits.

en: DIB Header: Image height > 32767 pixels for file.
an: Capitero DIB: Altura d'a imachen > 32767 pixels por fichero.

en: DIB Header: Image width > 32767 pixels for file.
an: Capitero DIB: Amplaria d'imachen > 32767 pixels por fichero.

en: DIB Header: Unknown bitdepth in file.
an: Capitero DIB: Profundidat de color desconoixida en o fichero.

en: DIB Header: Unknown encoding in file.
an: Capitero DIB: Codificación desconoixida en o fichero.

en: DL Envelope, 110 x 220 mm
an: Sobre DL, 110 x 220 mm

en: Dashed
an: Discontina

en: Data object has invalid data format
an: L'obchecto de datos tien un formato invaliu de datos

en: Date renderer cannot render value; value type:
an: O renderizador de calendata no puet renderizar a valura; tipo de valura:

en: Debug report "%s"
an: Reporte de depuración "%s"

en: Debug report couldn't be created.
an: No s'ha puesto creyar o reporte de depuración.

en: Debug report generation has failed.
an: A cheneración de o reporte de depuración ha fallau.

en: Decorative
an: Decorativo

en: Default encoding
an: Codificación predeterminada

en: Default font
an: Fuent predeterminada

en: Default printer
an: Impresora predeterminada

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Delete
an: Eliminar

en: Delete A&ll
an: Eliminar-lo &Tot

en: Delete Column
an: Eliminar a columna

en: Delete Row
an: Eliminar a ringlera

en: Delete Style
an: Eliminar o Estilo

en: Delete Text
an: Eliminar o Texto

en: Delete item
an: Eliminar l'elemento

en: Delete selection
an: Esborrar a selección

en: Delete style %s?
an: Eliminar o estilo %s?

en: Deleted stale lock file '%s'.
an: Fichero antigo de bloqueyo '%s' eliminau.

en: Dependency "%s" of module "%s" doesn't exist.
an: No existe a dependencia "%s" d'o modulo "%s".

en: Descending
an: Descendent

en: Desktop
an: Escritorio

en: Developed by
an: Desembolicau por

en: Developers
an: Desembolicadors

en: Dial up functions are unavailable because the remote access service (RAS) is not installed on this machine. Please install it.
an: As funcions de marcau no son disponibles porque os servicios d'acceso remoto (RAS) no son instalaus en ista maquina. Por favor instala-los.

en: Did you know...
an: Sabebas que...?

en: DirectFB error %d occurred.
an: S'ha produciu a error %d de DirectFB.

en: Directories
an: Directorios

en: Directory '%s' couldn't be created
an: No s'ha puesto creyar o directorio '%s'

en: Directory '%s' couldn't be deleted
an: No se puet esborrar o directorio '%s'

en: Directory does not exist
an: O directorio no existe

en: Directory doesn't exist.
an: O directorio no existe.

en: Discard changes and reload the last saved version?
an: Descartar os cambeos y recargar a zaguera versión alzada?

en: Display all index items that contain given substring. Search is case insensitive.
an: Amostrar totz os elementos de l'indiz que contiengan a subcadena dada. A busca ye Insensitiva.

en: Display options dialog
an: Amostrar o dialogo d'opcions

en: Displays help as you browse the books on the left.
an: Amuestra l'aduya con o navegador de libros a la cucha.

en: Do you want to overwrite the command used to %s files with extension "%s" ?
    Current value is 
    %s, 
    New value is 
    %s %1
an: Quiers sobrescribir o comando usau en fichers %s con a extensión "%s"?
    A valor actual ye 
    %s, 
    A nueva valor ye 
    %s %1

en: Do you want to save changes to %s?
an: Quiers alzar os cambeos ta %s?

en: Document:
an: Documento:

en: Documentation by
an: Documentau por

en: Documentation writers
an: Escritors de documentos

en: Don't Save
an: No alzar-lo

en: Done
an: Feito

en: Done.
an: Feito.

en: Dotted
an: Puntiau

en: Double
an: Dople

en: Double Japanese Postcard Rotated 148 x 200 mm
an: Tarcheta Chaponesa Dople Chirada 148 x 200 mm

en: Doubly used id : %d
an: Identificador duplicau: %d

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Down
an: Abaixo

en: Drag
an: Arrocegar

en: E sheet, 34 x 44 in
an: Fuella E, 34 x 44 in

en: EOF while reading from inotify descriptor
an: Fin de fichero mientras se leyeba dende o descriptor inotify

en: Edit
an: Editar

en: Edit item
an: Editar l'elemento

en: Elapsed time:
an: Tiempo transcorriu:

en: Enable the height value.
an: Activar a valor de l'altura.

en: Enable the maximum width value.
an: Activar a valor maxima de l'amplaria.

en: Enable the minimum height value.
an: Activar a valor minima de l'altura.

en: Enable the minimum width value.
an: Activar a valor minima de l'amplaria.

en: Enable the width value.
an: Activar a valor de l'amplaria.

en: Enable vertical alignment.
an: Activar l'aliniación vertical.

en: Enables a background colour.
an: Activa una color de fondo.

en: Enter a box style name
an: Introduz un nombre d'estilo de caixa

en: Enter a character style name
an: Introduz un nombre d'estilo de caracter

en: Enter a list style name
an: Introduz un nombre d'estilo de lista

en: Enter a new style name
an: Introduz un nuevo nombre d'estilo

en: Enter a paragraph style name
an: Introduz un nombre d'estilo de paragrafo

en: Enter command to open file "%s":
an: Introduz o comando ta ubrir o fichero "%s":

en: Entries found
an: Dentradas trobadas

en: Envelope Invite 220 x 220 mm
an: Sobre Invite 220 x 220 mm

en: Environment variables expansion failed: missing '%c' at position %u in '%s'.
an: A expansión de variable d'entorno ha fallau: falta '%c' en a posición %u en '%s'.

en: Error closing epoll descriptor
an: S'ha produciu una error en zarrar o descriptor epoll

en: Error closing kqueue instance
an: S'ha produciu una error en zarrar a instancia de kqueu

en: Error creating directory
an: S'ha produciu una error en creyar o directorio

en: Error in reading image DIB.
an: S'ha produciu una error en leyer a imachen DIB.

en: Error in resource: %s
an: S'ha produciu una error en o recurso: %s

en: Error reading config options.
an: S'ha produciu una error en leyer as opcions de configuración.

en: Error saving user configuration data.
an: S'ha produciu una error en alzar os datos de configuración de l'usuario.

en: Error while printing:
an: S'ha produciu una error en imprentar:

en: Estimated time:
an: Tiempo estimau:

en: Executable files (*.exe)|*.exe|
an: Fichers executables (*.exe)|*.exe|

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Execute
an: Executar

en: Execution of command '%s' failed
an: Ha fallau a execución d'o comando '%s'

en: Execution of command '%s' failed with error: %ul
an: Ha fallau a execución d'o comando '%s' con a error: %ul

en: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 in
an: Executivo, 7 1/4 x 10 1/2 in

en: Exporting registry key: file "%s" already exists and won't be overwritten.
an: Se ye exportando a clau de rechistro: o fichero "%s" ya existe y no se sobrescribirá.

en: Extended Unix Codepage for Japanese (EUC-JP)
an: Pachina de Codigos Unix Extendida ta lo Chaponés (EUC-JP)

en: Extraction of '%s' into '%s' failed.
an: Ha fallau a extracción de '%s' en '%s'.

en: Face Name
an: Nombre d'a fuent

en: Failed to access lock file.
an: S'ha produciu un fallo en accedir a lo fichero de bloqueyo.

en: Failed to add descriptor %d to epoll descriptor %d
an: S'ha produciu una error en adhibir o descriptor %d a lo descriptor epoll %d

en: Failed to allocate %luKb of memory for bitmap data.
an: S'ha produciu una error en asignar %luKb de memoria ta lo mapa de bits.

en: Failed to allocate colour for OpenGL
an: S'ha produciu una error en asignar a color ta l'OpenGL

en: Failed to change video mode
an: S'ha produciu una error en cambiar o modo de video

en: Failed to check format of image file "%s".
an: S'ha produciu una error en comprebar o formato d'o fichero d'imachen "%s".

en: Failed to clean up debug report directory "%s"
an: No s'ha puesto vuedar o directorio de reportes de depuración "%s"

en: Failed to close file handle
an: S'ha produciu una error en zarrar o maniador d'o fichero

en: Failed to close lock file '%s'
an: No s'ha puesto zarrar o fichero de bloqueyo '%s'

en: Failed to close the clipboard.
an: S'ha produciu una error en zarrar o portafuellas.

en: Failed to close the display "%s"
an: S'ha produciu una error en zarrar o display "%s"

en: Failed to connect: missing username/password.
an: S'ha produciu una error en connectar: falta o nombre d'usuario/clau.

en: Failed to connect: no ISP to dial.
an: S'ha produciu una error en connectar: no bi ha un ISP a lo que gritar.

en: Failed to convert file "%s" to Unicode.
an: S'ha produciu una error en convertir o fichero "%s" ta Unicode.

en: Failed to copy dialog contents to the clipboard.
an: S'ha produciu una error en copiar os contenius d'o dialogo en o portafuellas.

en: Failed to copy registry value '%s'
an: S'ha produciu un a error en copiar a valor '%s' d'o rechistro

en: Failed to copy the contents of registry key '%s' to '%s'.
an: S'ha produciu una error en copiar os contenius d'a clau d'o rechistro '%s' ta '%s'.

en: Failed to copy the file '%s' to '%s'
an: S'ha produciu una error en copiar o fichero '%s' ta '%s'

en: Failed to copy the registry subkey '%s' to '%s'.
an: S'ha produciu una error en copiar a subclau d'o rechistro '%s' en '%s'.

en: Failed to create DDE string
an: S'ha produciu una error en creyar a cadena DDE

en: Failed to create MDI parent frame.
an: S'ha produciu una error en creyar o panel MDI pai.

en: Failed to create a temporary file name
an: S'ha produciu una error en creyar un nombre temporal de fichero

en: Failed to create an anonymous pipe
an: S'ha produciu una error en creyar una canal anonima

en: Failed to create an instance of "%s"
an: S'ha produciu una error en creyar una instancia de "%s"

en: Failed to create connection to server '%s' on topic '%s'
an: S'ha produciu una error en creyar a connexión enta lo servidor '%s' en '%s'

en: Failed to create cursor.
an: S'ha produciu una error en creyar o cursor.

en: Failed to create directory "%s"
an: S'ha produciu una error en creyar o directorio "%s"

en: Failed to create directory '%s'
    (Do you have the required permissions?)
an: S'ha produciu una error en creyar o directorio '%s'
    (Tiens os permisos necesarios?)

en: Failed to create epoll descriptor
an: S'ha produciu una error en creyar o descriptor epoll

en: Failed to create registry entry for '%s' files.
an: S'ha produciu una error en creyar a dentrada d'o rechistro ta os fichers '%s'.

en: Failed to create the standard find/replace dialog (error code %d)
an: S'ha produciu una error en creyar o dialogo estandar de mirar u substituir(codigo d'error %d)

en: Failed to create wake up pipe used by event loop.
an: S'ha produciu una error en creyar a canyería de dispertar que fa servir o bucle d'eventos.

en: Failed to display HTML document in %s encoding
an: S'ha produciu una error en amostrar o documento HTML con codificación %s

en: Failed to empty the clipboard.
an: S'ha produciu una error en vuedar o portafuellas.

en: Failed to enumerate video modes
an: S'ha produciu una error en enumerar os modos de video

en: Failed to establish an advise loop with DDE server
an: S'ha produciu una error en establir un lazo d'aviso con o servidor DDE

en: Failed to establish dialup connection: %s
an: S'ha produciu una error en establir a connexión de marcau: %s

en: Failed to execute '%s'
an: S'ha produciu una error en executar '%s'

en: Failed to execute curl, please install it in PATH.
an: S'ha produciu una error en executar o curl, por favor, instala-lo en PATH.

en: Failed to find CLSID of "%s"
an: No s'ha puesto trobar o CLSID de "%s"

en: Failed to find match for regular expression: %s
an: S'ha produciu una error en mirar as coincidencias ta la expresión regular: %s

en: Failed to get ISP names: %s
an: S'ha produciu una error en obtener os nombres d'ISP: %s

en: Failed to get OLE automation interface for "%s"
an: S'ha produciu una error en obtener a interficie OLE d'automatización ta "%s"

en: Failed to get data from the clipboard
an: S'ha produciu una error en obtener os datos d'o portafuellas

en: Failed to get the local system time
an: S'ha produciu una error en obtener o sistema horario local

en: Failed to get the working directory
an: S'ha produciu una error en obtener o directorio de treballo

en: Failed to initialize GUI: no built-in themes found.
an: S'ha produciu una error en inicializar a interfaz grafica d'usuario: no s'han trobau temas integraus.

en: Failed to initialize MS HTML Help.
an: S'ha produciu una error en inicializar l'Aduya MS HTML.

en: Failed to initialize OpenGL
an: No s'ha puesto inicializar l'OpenGL

en: Failed to initiate dialup connection: %s
an: No s'ha puesto encetar a connexión d'acceso telefonico: %s

en: Failed to insert text in the control.
an: No s'ha puesto ficar texto en o control.

en: Failed to inspect the lock file '%s'
an: S'ha produciu una error a l'inspeccionar o fichero de bloqueyo '%s'

en: Failed to install signal handler
an: No s'ha puesto instalar o maniador de sinyal

en: Failed to join a thread, potential memory leak detected - please restart the program
an: No s'ha puesto sincronizar con un filo d'execución, perda potencial de memoria detectada - por favor reenchega o programa

en: Failed to kill process %d
an: No s'ha puesto amortar o proceso %d

en: Failed to load bitmap "%s" from resources.
an: No s'ha puesto cargar o mapa de bits "%s" dende os recursos.

en: Failed to load icon "%s" from resources.
an: No s'ha puesto cargar l'icono "%s" dende os recursos.

en: Failed to load image %%d from file '%s'.
an: No s'ha puesto cargar a imachen %%d dende o fichero '%s'.

en: Failed to load image %d from stream.
an: No s'ha puesto cargar a imachen %d dende o fluxo.

en: Failed to load image from file "%s".
an: No s'ha puesto cargar a imachen dende o fichero "%s".

en: Failed to load metafile from file "%s".
an: No s'ha puesto ubrir o metafichero dende o fichero "%s".

en: Failed to load mpr.dll.
an: No s'ha puesto cargar o mpr.dll.

en: Failed to load resource "%s".
an: No s'ha puesto cargar o recurso "%s".

en: Failed to load shared library '%s'
an: No s'ha puesto cargar a biblioteca compartida '%s'

en: Failed to lock resource "%s".
an: No s'ha puesto blocar o recurso "%s".

en: Failed to lock the lock file '%s'
an: No s'ha puesto blocar o fichero de bloqueyo '%s'

en: Failed to modify descriptor %d in epoll descriptor %d
an: No s'ha puesto modificar o descriptor %d en o descriptor %d

en: Failed to modify file times for '%s'
an: No s'ha puesto modificar as horas d'o fichero ta '%s'

en: Failed to monitor I/O channels
an: No s'ha puesto monitorizar as canals de dentrada/salida

en: Failed to open '%s' for reading
an: No s'ha puesto ubrir '%s' ta lectura

en: Failed to open '%s' for writing
an: No s'ha puesto ubrir '%s' ta escritura

en: Failed to open CHM archive '%s'.
an: No s'ha puesto ubrir o fichero CHM '%s'.

en: Failed to open URL "%s" in default browser.
an: No s'ha puesto ubrir a URL "%s" en o navegador predeterminau.

en: Failed to open directory "%s" for monitoring.
an: No s'ha puesto ubrir o directorio "%s" ta monitorizar-lo.

en: Failed to open display "%s".
an: No s'ha puesto ubrir o display "%s".

en: Failed to open temporary file.
an: No s'ha puesto ubrir o fichero temporal.

en: Failed to open the clipboard.
an: No s'ha puesto ubrir o portafuellas.

en: Failed to parse Plural-Forms: '%s'
an: No s'ha puesto analisar as formas plurals: '%s'

en: Failed to prepare playing "%s".
an: No s'ha puesto parar a reproducción "%s".

en: Failed to put data on the clipboard
an: No s'ha puesto meter datos en o portafuellas

en: Failed to read PID from lock file.
an: No s'ha puesto leyer o PID d'o fichero de bloqueyo.

en: Failed to read config options.
an: No s'ha puesto leyer as opcions de configuración.

en: Failed to read document from the file "%s".
an: No s'ha puesto leyer o documento dende "%s".

en: Failed to read event from DirectFB pipe
an: No s'ha puesto leyer l'evento dende a canal DirectFB

en: Failed to read from wake-up pipe
an: No s'ha puesto leyer d'una tubería de dispertar

en: Failed to redirect child process input/output
an: No s'ha puesto reendrezar a dentrada/salida d'o proceso fillo

en: Failed to redirect the child process IO
an: No s'ha puesto reendrezar a dentrada/salida d'o proceso fillo

en: Failed to register DDE server '%s'
an: No s'ha puesto rechistrar o servidor DDE '%s'

en: Failed to remember the encoding for the charset '%s'.
an: S'ha produciu una error a lo remerar a codificación ta lo conchunto de caracters '%s'.

en: Failed to remove debug report file "%s"
an: No s'ha puesto eliminar o fichero de reporte de depuración "%s"

en: Failed to remove lock file '%s'
an: No s'ha puesto sacar o fichero de bloqueyo '%s'

en: Failed to remove stale lock file '%s'.
an: No s'ha puesto eliminar l'antigo fichero de bloqueyo '%s'.

en: Failed to rename registry value '%s' to '%s'.
an: No s'ha puesto renombrar a valor d'o rechistro '%s' a '%s'.

en: Failed to rename the file '%s' to '%s' because the destination file already exists.
an: No s'ha puesto renombrar o fichero '%s' a '%s' porque o fichero de destín ya existe.

en: Failed to rename the registry key '%s' to '%s'.
an: No s'ha puesto renombrar a clau d'o rechistro '%s' a '%s'.

en: Failed to retrieve data from the clipboard.
an: No s'ha puesto recuperar datos d'o portafuellas.

en: Failed to retrieve file times for '%s'
an: No s'ha puesto recuperar horas d'o fichero ta '%s'

en: Failed to retrieve text of RAS error message
an: No s'ha puesto recuperar o mensache d'error de RAS

en: Failed to retrieve the supported clipboard formats
an: No s'ha puesto recuperar os formatos suportaus d'o portafuellas

en: Failed to save document to the file "%s".
an: No s'ha puesto alzar o documento en o fichero "%s".

en: Failed to save the bitmap image to file "%s".
an: No s'ha puesto alzar a imachen de mapa de bits en o fichero "%s".

en: Failed to send DDE advise notification
an: No s'ha puesto ninviar a notificación d'alvertencia DDE

en: Failed to set FTP transfer mode to %s.
an: No s'ha puesto establir o modo de transferencia FTP a %s.

en: Failed to set clipboard data.
an: No s'ha puesto meter datos en o portafuellas.

en: Failed to set permissions on lock file '%s'
an: No s'ha puesto establir os permisos d'o fichero de bloqueyo '%s'

en: Failed to set process priority
an: No s'ha puesto establir a prioridat d'o proceso

en: Failed to set temporary file permissions
an: No s'ha puesto cambiar os permisos d'o fichero temporal

en: Failed to set text in the text control.
an: No s'ha puesto colocar texto en o control de texto.

en: Failed to set thread concurrency level to %lu
an: No s'ha puesto establir o libel de concurrencia en %lu

en: Failed to set thread priority %d.
an: No s'ha puesto establir a prioridat d'o filo d'execución %d.

en: Failed to set up non-blocking pipe, the program might hang.
an: No s'ha puesto configurar a canyería sin bloqueyo, o programa puet bloqueyar-se.

en: Failed to store image '%s' to memory VFS!
an: No s'ha puesto almagazenar a imachen '%s' en a memoria VFS.

en: Failed to switch DirectFB pipe to non-blocking mode
an: No s'ha puesto cambiar a canyería ta lo modo de no bloqueyo

en: Failed to switch wake up pipe to non-blocking mode
an: No s'ha puesto cambiar a canyería de dispertar ta lo modo de no bloqueyo

en: Failed to terminate a thread.
an: No s'ha puesto rematar un filo d'execución.

en: Failed to terminate the advise loop with DDE server
an: No s'ha puesto rematar o bucle d'alvertencia con o servidor DDE

en: Failed to terminate the dialup connection: %s
an: No s'ha puesto rematar a connexión: %s

en: Failed to touch the file '%s'
an: No s'ha puesto retocar o fichero '%s'

en: Failed to unlock lock file '%s'
an: No s'ha puesto desbloquiar o fichero de bloqueyo '%s'

en: Failed to unregister DDE server '%s'
an: No s'ha puesto desrechistrar o servidor DDE '%s'

en: Failed to unregister descriptor %d from epoll descriptor %d
an: No s'ha puesto anular o rechistro descriptor%d d'o descriptor epoll%d

en: Failed to update user configuration file.
an: No s'ha puesto esviellar o fichero de configuración d'usuario.

en: Failed to upload the debug report (error code %d).
an: No s'ha puesto ninviar o reporte de depuración (codigo d'error %d).

en: Failed to write to lock file '%s'
an: No s'ha puesto escribir en blocar o fichero '%s'

en: False
an: Falso

en: Family
an: Familia

en: File
an: Fichero

en: File "%s" could not be opened for reading.
an: No s'ha puesto ubrir o fichero "%s" ta leyer.

en: File "%s" could not be opened for writing.
an: No s'ha puesto ubrir o fichero "%s" ta escribir.

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
an: O fichero '%s' ya existe, realment quiers sobrescribir-lo?

en: File '%s' already exists.
    Do you want to replace it?
an: O fichero '%s' ya existe.
    Realment quiers sobrescribir-lo?

en: File '%s' couldn't be removed
an: No s'ha puesto esborrar o fichero '%s'

en: File '%s' couldn't be renamed '%s'
an: No s'ha puesto renombrar o fichero '%s' como '%s'

en: File couldn't be loaded.
an: No s'ha puesto cargar o fichero.

en: File dialog failed with error code %0lx.
an: O dialogo de fichero ha fallau con o codigo d'error %0lx.

en: File error
an: Error de fichero

en: File name exists already.
an: Ya existe un fichero con o mesmo nombre.

en: Files
an: Fichers

en: Files (%s)
an: Fichers (%s)

en: Filter
an: Filtro

en: Find
an: Mirar

en: First
an: Primeºr

en: First page
an: Primera pachina

en: Fixed
an: Fixa

en: Fixed font:
an: Fuent fixa:

en: Fixed size face.<br> <b>bold</b> <i>italic</i>
an: Monoespaciau.<br> <b>negreta</b> <i>cursiva</i>

en: Floating
an: Flotant

en: Floppy
an: Disquet

en: Font
an: Fuent

en: Font &weight:
an: &Peso d'a fuent:

en: Font size:
an: Grandaria d'a fuent:

en: Font st&yle:
an: &Estilo d'a fuent:

en: Font:
an: Fuent:

en: Fonts index file %s disappeared while loading fonts.
an: O fichero indiz de fuents %s ha desapareixiu entre que se cargaban fuents.

en: Fork failed
an: No s'ha puesto a bifurcación d'o proceso

en: Forward
an: Recular

en: Forward hrefs are not supported
an: As referencias de tipo forward no son suportadas

en: Found %i matches
an: Trobadas %i coincidencias

en: From:
an: De:

en: GIF: Invalid gif index.
an: GIF: Indiz de gif no valido.

en: GIF: data stream seems to be truncated.
an: GIF: O fluxo de datos pareix haber-se truncau.

en: GIF: error in GIF image format.
an: GIF: error en o formato d'imachen GIF.

en: GIF: not enough memory.
an: GIF: memoria insuficient.

en: GIF: unknown error!!!
an: GIF: error desconoixida!!!

en: GTK+ installed on this machine is too old to support screen compositing, please install GTK+ 2.12 or later.
an: O GTK+ instalau en iste ordinador ye masiau antigo ta suportar a composición de pantalla, por favor instala o GTK+ 2.12 u superior.

en: GTK+ theme
an: Tema GTK+

en: General
an: Cheneral

en: Generic PostScript
an: PostScript chenerico

en: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 in
an: Legal alemana en aventador, 8 1/2 x 13 in

en: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 in
an: Estandar alemana en aventador, 8 1/2 x 12 in

en: GetProperty called w/o valid getter
an: S'ha clamau a GetProperty sin un obtenedor valido

en: GetPropertyCollection called on a generic accessor
an: S'ha clamau a GetPropertyCollection sobre un accedent chenerico

en: GetPropertyCollection called w/o valid collection getter
an: S'ha clamau a GetPropertyCollection sin un obtenedor de colección valido

en: Go back
an: Ir ta zaga

en: Go forward
an: Ir ta debant

en: Go one level up in document hierarchy
an: Puyar un libel en a hierarquía d'o documento

en: Go to home directory
an: Ir ta lo directorio prencipal

en: Go to parent directory
an: Ir ta lo directorio pai

en: Graphics art by
an: Graficos por

en: Greek (ISO-8859-7)
an: Griego (ISO-8859-7)

en: Groove
an: Acanalau

en: Gzip not supported by this version of zlib
an: Gzip no ye suportau por ista versión de zlib

en: HTML Help Project (*.hhp)|*.hhp|
an: Prochecto d'aduya HTML (*.hhp)|*.hhp|

en: HTML anchor %s does not exist.
an: L'ancorache HTML %s no existe.

en: HTML files (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|
an: Fichers HTML (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|

en: Harddisk
an: Disco duro

en: Hebrew (ISO-8859-8)
an: Hebreu (ISO-8859-8)

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Help
an: Aduya

en: Help Browser Options
an: Opcions d'o Navegador de l'Aduya

en: Help Index
an: Indiz de l'Aduya

en: Help Printing
an: Aduya d'Impresión

en: Help Topics
an: Temas d'aduya

en: Help books (*.htb)|*.htb|Help books (*.zip)|*.zip|
an: Libros d'aduya (*.htb)|*.htb|Libros d'aduya (*.zip)|*.zip|

en: Help directory "%s" not found.
an: Directorio d'aduya "%s" no trobau.

en: Help file "%s" not found.
an: Fichero d'aduya "%s" no trobau.

en: Help: %s
an: Aduya: %s

en: Hide %s
an: Amagar %s

en: Hide Others
an: Amagar atros

en: Hide this notification message.
an: Amagar iste mensache de notificación.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Home
an: Inicio

en: Home directory
an: Directorio prencipal

en: How the object will float relative to the text.
an: Como flotará l'obchecto en relación a lo texto.

en: ICO: Error in reading mask DIB.
an: ICO: Error en leyer a mascareta DIB.

en: ICO: Error writing the image file!
an: ICO: Error en escribir o fichero d'imachen!

en: ICO: Image too tall for an icon.
an: ICO: Imachen masiau alta ta un icono.

en: ICO: Image too wide for an icon.
an: ICO: Imachen masiau ampla ta un icono.

en: ICO: Invalid icon index.
an: ICO: Indiz d'icono no valido.

en: IFF: data stream seems to be truncated.
an: IFF: o fluxo de datos pareix truncau.

en: IFF: error in IFF image format.
an: IFF: error en o formato d'imachen IFF.

en: IFF: not enough memory.
an: IFF: memoria insuficient.

en: IFF: unknown error!!!
an: IFF: error desconoixida!!!

en: Icon & text renderer cannot render value; value type:
an: O renderizador de textos y iconos no puet renderizar a valura; tipo de valura:

en: If possible, try changing the layout parameters to make the printout more narrow.
an: Si ye posible, preba a cambiar a distribución d'os parametros ta fer a impresión mas estreita.

en: If you have any additional information pertaining to this bug
    report, please enter it here and it will be joined to it:
an: Si tiens bella información adicional tocant a iste reporte
    d'error, por favor, introduce-lo aquí y en será adchuntau:

en: If you wish to suppress this debug report completely, please choose the "Cancel" button,
    but be warned that it may hinder improving the program, so if
    at all possible please do continue with the report generation.
an: Si deseyas eliminar iste reporte de depuración de raso, por favor, triga lo botón "Cancelar",
    pero saba que isto no aduya a la millora d'o programa, por tanto, si
    ye posible, por favor, contina con a cheneración d'o reporte.

en: Ignoring value "%s" of the key "%s".
an: S'ignorará a valura "%s" d'a clau "%s".

en: Illegal Object Class (Non-wxEvtHandler) as Event Source
an: Clase d'obchecto (Non-wxEvtHandler) como Event Source ilegal

en: Illegal Parameter Count for ConstructObject Method
an: Numero ilegal de parametros ta lo metodo ConstructObject

en: Illegal Parameter Count for Create Method
an: Numero ilegal de parametros ta lo metodo Create

en: Illegal directory name.
an: Nombre de directorio ilegal.

en: Illegal file specification.
an: Especificación de fichero ilegal.

en: Image and mask have different sizes.
an: A imachen y a mascareta tienen grandarias diferents.

en: Image file is not of type %d.
an: O fichero de imachen no ye d'a mena %d.

en: Image is not of type %s.
an: A imachen no ye d'a mena %s.

en: Impossible to create a rich edit control, using simple text control instead. Please reinstall riched32.dll
an: Ye imposible de creyar o control 'rich edit', s'usará o control de texto simple. Por favor instala riched32.dll

en: Impossible to get child process input
an: Ye imposible obtener a dentrada d'o proceso fillo

en: Impossible to get permissions for file '%s'
an: Ye imposible obtener permisos ta lo fichero '%s'

en: Impossible to overwrite the file '%s'
an: Ye imposible sobrescribir o fichero '%s'

en: Impossible to set permissions for the file '%s'
an: Ye imposible establir permisos ta lo fichero '%s'

en: Incorrect GIF frame size (%u, %d) for the frame #%u
an: Grandaria de marco GIF incorrecta (%u, %d) pa lo marco #%u

en: Incorrect number of arguments.
an: Numero incorrecto d'argumentos.

en: Indent
an: Escalonau

en: Indents && Spacing
an: Espaciau && Escalonaus

en: Index
an: Indiz

en: Indian (ISO-8859-12)
an: Indico (ISO-8859-12)

en: Info
an: Información

en: Initialization failed in post init, aborting.
an: Ha fallau a inicialización en post init, abortando-la.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Insert
an: Ficar

en: Insert Field
an: Ficar un campo

en: Insert Image
an: Ficar una imachen

en: Insert Object
an: Ficar un obchecto

en: Insert Text
an: Ficar Texto

en: Inserts a page break before the paragraph.
an: Ficar un blinco de pachina antis d'o paragrafo.

en: Inset
an: Interno

en: Invalid GTK+ command line option, use "%s --help"
an: Opción GTK+ de linia de comandos invalida, Fe servir "%s --help"

en: Invalid TIFF image index.
an: Indiz d'imachen TIFF no valido.

en: Invalid data view item
an: Elemento d'anvista de datos invalido

en: Invalid display mode specification '%s'.
an: Especificación de 'display' no valida: '%s'.

en: Invalid geometry specification '%s'
an: Especificación de cheometría no valida: '%s'

en: Invalid inotify event for "%s"
an: Evento inotify invalido ta "%s"

en: Invalid lock file '%s'.
an: Fichero de bloqueyo '%s' no valido.

en: Invalid message catalog.
an: Catalogo de mensaches invalido.

en: Invalid or Null Object ID passed to GetObjectClassInfo
an: Identificador d'obchecto pasau a GetObjectClassInfo nulo u invalido

en: Invalid or Null Object ID passed to HasObjectClassInfo
an: Identificador d'obchecto pasau a HasObjectClassInfo nulo u invalido

en: Invalid regular expression '%s': %s
an: Expresión regular no valida '%s': %s

en: Invalid value %ld for a boolean key "%s" in config file.
an: Valor invalida %ld ta una clau booleana "%s" en o fichero de configuración.

en: Italic
an: Cursiva

en: Italy Envelope, 110 x 230 mm
an: Sobre Italián, 110 x 230 mm

en: JPEG: Couldn't load - file is probably corrupted.
an: JPEG: No s'ha puesto ubrir - o fichero ye prebablement corrupto.

en: JPEG: Couldn't save image.
an: JPEG: No s'ha puesto alzar a imachen.

en: Japanese Double Postcard 200 x 148 mm
an: Tarcheta Chaponesa Dople 200 x 148 mm

en: Japanese Envelope Chou #3
an: Sobre chaponés Chou #3

en: Japanese Envelope Chou #3 Rotated
an: Sobre chaponés Chou #3 Chirau

en: Japanese Envelope Chou #4
an: Sobre chaponés Chou #4

en: Japanese Envelope Chou #4 Rotated
an: Sobre chaponés Chou #4 Chirau

en: Japanese Envelope Kaku #2
an: Sobre chaponés Kaku #2

en: Japanese Envelope Kaku #2 Rotated
an: Sobre chaponés Kaku #2 Chirau

en: Japanese Envelope Kaku #3
an: Sobre chaponés Kaku #3

en: Japanese Envelope Kaku #3 Rotated
an: Sobre chaponés Kaku #3 Chirau

en: Japanese Envelope You #4
an: Sobre chaponés You #4

en: Japanese Envelope You #4 Rotated
an: Sobre chaponés You #4 Chirau

en: Japanese Postcard 100 x 148 mm
an: Tarcheta Chaponesa 100 x 148 mm

en: Japanese Postcard Rotated 148 x 100 mm
an: Tarcheta Chaponesa Chirada 148 x 100 mm

en: Jump to
an: Blincar ta

en: Justified
an: Chustificau

en: Justify text left and right.
an: Chustificar o texto a cucha y dreita.

en: L&ine spacing:
an: Espaciau de l&inia:

en: Landscape
an: Horizontal

en: Last
an: Zaguer

en: Last page
an: Zaguera pachina

en: Last repeated message ("%s", %lu time) wasn't output | Last repeated message ("%s", %lu times) wasn't output
an[0]: O zaguer mensache repetiu ("%s", %lu vegada) no yera a salida.
an[1]: O zaguer mensache repetiu ("%s", %lu vegadas) no yera a salida.

en: Ledger, 17 x 11 in
an: Libro de contos, 17 x 11 in

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Left
an: Cucha

en: Left (&first line):
an: Cucha (&primera linia):

en: Left margin (mm):
an: Marguin cucha (mm):

en: Left-align text.
an: Texto aliniau a la cucha.

en: Letter Extra 9 1/2 x 12 in
an: Carta extra 9 1/2 x 12 in

en: Letter Extra Transverse 9.275 x 12 in
an: Carta extra transversal 9.275 x 12 in

en: Letter Plus 8 1/2 x 12.69 in
an: Carta Plus 8 1/2 x 12.69 in

en: Letter Rotated 11 x 8 1/2 in
an: Carta chirada 11 x 8 1/2 in

en: Letter Small, 8 1/2 x 11 in
an: Carta chicota, 8 1/2 x 11 in

en: Letter Transverse 8 1/2 x 11 in
an: Carta transversal 8 1/2 x 11 in

en: Letter, 8 1/2 x 11 in
an: Carta, 8 1/2 x 11 in

en: License
an: Licencia

en: Light
an: Lichera

en: Line %lu of map file "%s" has invalid syntax, skipped.
an: A linia %lu d'o fichero de mapa "%s" tien una sintaxi no valida, ye estau blincau.

en: Line spacing:
an: Espaciau de linia:

en: Link contained '//', converted to absolute link.
an: O vinclo contién '//', convertiu a vinclo absoluto.

en: List Style
an: Estilo de Lista

en: List styles
an: Estilos de lista

en: Lists font sizes in points.
an: Grandarias de fuent de listas en puntos.

en: Lists the available fonts.
an: Lista las fuents disponibles.

en: Load %s file
an: Cargar o fichero %s

en: Loading :
an: Cargando :

en: Lock file '%s' has incorrect owner.
an: O fichero de bloqueyo '%s' tién un propietario incorrecto.

en: Lock file '%s' has incorrect permissions.
an: O fichero de bloqueyo '%s' tién permisos incorrectos.

en: Log saved to the file '%s'.
an: Rechistro alzau en o fichero '%s'.

en: Lower case letters
an: Letras minusclas

en: Lower case roman numerals
an: Numeros romanos en minuscla

en: MDI child
an: Finestra filla MDI

en: MS HTML Help functions are unavailable because the MS HTML Help library is not installed on this machine. Please install it.
an: As funcions d'Aduya MS HTML no son disponibles porque a librería d'Aduya MS HTML no ye instalada. Por favor instala-la.

en: Ma&ximize
an: Ma&ximizar

en: MacArabic
an: Mac Arabe

en: MacArmenian
an: Mac Armenio

en: MacBengali
an: Mac Bengalí

en: MacBurmese
an: Mac Burmese

en: MacCeltic
an: Mac Celtico

en: MacCentralEurRoman
an: Mac Román Centroeuropeu

en: MacChineseSimp
an: Mac Chino Simplificau

en: MacChineseTrad
an: Mac Chino Tradicional

en: MacCroatian
an: Mac Crovata

en: MacCyrillic
an: Mac Cirilico

en: MacDevanagari
an: Mac Devanagari

en: MacDingbats
an: Mac pictogramas

en: MacEthiopic
an: Mac Etiope

en: MacExtArabic
an: Mac Arabe Ext

en: MacGaelic
an: Mac Gaelico

en: MacGeorgian
an: Mac Cheorchiano

en: MacGreek
an: Mac Griego

en: MacGujarati
an: Mac gujarati

en: MacGurmukhi
an: Mac gurmukhi

en: MacHebrew
an: Mac Hebreu

en: MacIcelandic
an: Mac Islandés

en: MacJapanese
an: Mac Chaponés

en: MacKannada
an: Mac Canadá

en: MacKeyboardGlyphs
an: Mac Caracters Especials

en: MacKhmer
an: Mac Camboyano

en: MacKorean
an: Mac Coreán

en: MacLaotian
an: Mac Laosián

en: MacMalayalam
an: Mac Malayo

en: MacMongolian
an: Mac mongol

en: MacRoman
an: Mac Román

en: MacRomanian
an: Mac Rumán

en: MacSinhalese
an: Mac cingalés

en: MacSymbol
an: Mac Simbolos

en: MacTamil
an: Mac tamil

en: MacTelugu
an: Mac telugu

en: MacThai
an: Mac Tailandés

en: MacTibetan
an: Mac Tibetán

en: MacTurkish
an: Mac Turco

en: MacVietnamese
an: Mac Vietnamita

en: Make a selection:
an: Selecciona una opción:

en: Margins
an: Marguins

en: Match case
an: Coincidir as mayusclas y minusclas

en: Max height:
an: Altura maxima:

en: Max width:
an: Amplaria maxima:

en: Media playback error: %s
an: S'ha produciu una error en a reproducción multimedia: %s

en: Memory VFS already contains file '%s'!
an: VFS en memoria ya contién o fichero '%s'!

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Menu
an: Menú

en: Message
an: Mensache

en: Metal theme
an: Tema metal

en: Method or property not found.
an: No s'ha trobau o metodo u propiedatz.

en: Mi&nimize
an: Mi&nimizar

en: Min height:
an: Altura minima:

en: Min width:
an: Amplaria minima:

en: Missing a required parameter.
an: Se requier un parametro.

en: Modern
an: Moderno

en: Modified
an: Modificau

en: Module "%s" initialization failed
an: No s'ha puesto inicializar o modulo "%s"

en: Monarch Envelope, 3 7/8 x 7 1/2 in
an: Sobre Monarch, 3 7/8 x 7 1/2 in

en: Monitoring individual files for changes is not supported currently.
an: Actualment no se suporta a monitorización d'os cambios d'os fichers individuals.

en: Move down
an: Mover enta baixo

en: Move up
an: Mover enta alto

en: Moves the object to the next paragraph.
an: Mueve l'obchecto ta lo siguient paragrafo.

en: Moves the object to the previous paragraph.
an: Mueve l'obchecto ta l'anterior paragrafo.

en: Multiple Cell Properties
an: Propiedatz de celda multiple

en: Name
an: Nombre

en: Network
an: Ret

en: New
an: Nuevo

en: New &Box Style...
an: Nuevo estilo de &caixa...

en: New &Character Style...
an: Nuevo Estilo de &Caracter...

en: New &List Style...
an: Nuevo Estilo de &Lista...

en: New &Paragraph Style...
an: Nuevo Estilo de &Paragrafo...

en: New Style
an: Nuevo Estilo

en: New directory
an: Nuevo directorio

en: New item
an: Nuevo elemento

en: NewName
an: Nuevo Nombre

en: Next
an: Siguient

en: Next page
an: Pachina siguient

en: No animation handler for type %ld defined.
an: No bi ha definiu garra maniador d'animación ta la mena%ld.

en: No bitmap handler for type %d defined.
an: No bi ha garra maniador de mapa de bits ta la mena %d definida.

en: No column existing.
an: No existe a columna.

en: No column for the specified column existing.
an: No existe columna ta la columna specificada.

en: No column for the specified column position existing.
an: No existe columna ta la posición de columna especificada.

en: No default application configured for HTML files.
an: No bi ha garra aplicación configurada ta os documentos HTML.

en: No entries found.
an: No s'han trobau dentradas.

en: No font for displaying text in encoding '%s' found,
    but an alternative encoding '%s' is available.
    Do you want to use this encoding (otherwise you will have to choose another one)?
an: No bi ha garra fuent ta amostrar texto con a codificación '%s',
    pero existe una codificación '%s' alternativa.
    Te fería goyo fer servir ista codificación (d'atra traza habrás a trigar unatra)?

en: No font for displaying text in encoding '%s' found.
    Would you like to select a font to be used for this encoding
    (otherwise the text in this encoding will not be shown correctly)?
an: No bi ha garra fuent ta amostrar texto con a codificación '%s'.
    Te fería goyo seleccionar unatra fuent ta fer-la servir con ista codificación
    (d'atra traza o texto con ista codificación no s'amostrará correctament)?

en: No handler found for animation type.
an: No s'ha trobau garra maniador ta la mena d'animación.

en: No handler found for image type.
an: No s'ha trobau garra maniador ta la mena d'imachen.

en: No image handler for type %d defined.
an: No bi ha definiu garra maniador d'imachen ta la mena %d.

en: No image handler for type %s defined.
an: No s'ha definiu garra maniador d'imachen ta la mena %s.

en: No matching page found yet
an: Encara no s'ha trobau garra pachina con coincidencias

en: No renderer or invalid renderer type specified for custom data column.
an: No bi ha renderizador u mena de renderizador especificada invalida ta la columna personalizada de datos.

en: No renderer specified for column.
an: No s'ha especificau un renderizador ta la columna.

en: No sound
an: No bi ha garra son

en: No unused colour in image being masked.
an: No bi ha garra color sin usar en a imachen que se ye enmascarando.

en: No unused colour in image.
an: No bi ha garra color sin usar en a imachen.

en: No valid mappings found in the file "%s".
an: No s'han trobau mapiaus validos en o fichero "%s".

en: None
an: Garra

en: Nordic (ISO-8859-10)
an: Nordico (ISO-8859-10)

en: Normal face<br>and <u>underlined</u>.
an: Nnormal<br>y <u>subrayau</u>.

en: Normal font:
an: Fuent normal:

en: Not %s
an: No bi ha %s

en: Not available
an: No disponible

en: Not underlined
an: No subrayau

en: Note, 8 1/2 x 11 in
an: Nota, 8 1/2 x 11 in

en: Notice
an: Aviso

en: Number of columns could not be determined.
an: No s'ha puesto determinar o numero de columnas.

en: Numbered outline
an: Esquema numerau

en: OK
an: Acceptar

en: OLE Automation error in %s: %s
an: S'ha produciu una error d'automatización d'OLE en %s: %s

en: Object Properties
an: Propiedatz d'obchecto

en: Object implementation does not support named arguments.
an: A implementación de l'obchecto no suporta argumentos nombraus.

en: Objects must have an id attribute
an: Os obchectos han a tener un atributo d'identificación

en: Open File
an: Ubrir un fichero

en: Open HTML document
an: Ubrir un documento HTML

en: Open file "%s"
an: Ubrir o fichero "%s"

en: Open...
an: Ubrir...

en: OpenGL function "%s" failed: %s (error %d)
an: S'ha produciu una error en a función "%s" de l'OpenGL: %s (Error %d)

en: Operation not permitted.
an: Operación no permitida.

en: Option '%s' can't be negated
an: A opción '%s' no puet estar negada

en: Option '%s' requires a value.
an: A opción '%s' ameneste una valor.

en: Option '%s': '%s' cannot be converted to a date.
an: A opción '%s': '%s' no puet convertir-se en una calendata.

en: Options
an: Opcions

en: Orientation
an: Orientación

en: Out of window IDs.  Recommend shutting down application.
an: Difuera d'os identificadors de finestra.  Ye recomendable zarrar l'aplicación.

en: Outline
an: Esquema

en: Outset
an: Externo

en: Overflow while coercing argument values.
an: S'ha sobreixiu en aforzar as valors d'os argumentos.

en: PCX: couldn't allocate memory
an: PCX: no s'ha puesto reservar memoria

en: PCX: image format unsupported
an: PCX: formato d'imachen no suportau

en: PCX: invalid image
an: PCX: imachen invalida

en: PCX: this is not a PCX file.
an: PCX: iste no ye un fichero PCX.

en: PCX: unknown error !!!
an: PCX: error desconoixida!!!

en: PCX: version number too low
an: PCX: numero de versión masiau antiga

en: PNM: Couldn't allocate memory.
an: PNM: No s'ha puesto reservar memoria.

en: PNM: File format is not recognized.
an: PNM: Formato de fichero no reconoixiu.

en: PNM: File seems truncated.
an: PNM: O fichero pareix estar truncau.

en: PRC 16K Rotated
an: PRC 16K Chirau

en: PRC 32K Rotated
an: PRC 32K Chirau

en: PRC 32K(Big) 97 x 151 mm
an: PRC 32K(Gran) 97 x 151 mm

en: PRC 32K(Big) Rotated
an: PRC 32K(Gran) Chirau

en: PRC Envelope #1 102 x 165 mm
an: Sobre PRC #1 102 x 165 mm

en: PRC Envelope #1 Rotated 165 x 102 mm
an: Sobre PRC #1 Chirau 165 x 102 mm

en: PRC Envelope #10 324 x 458 mm
an: Sobre PRC #10 324 x 458 mm

en: PRC Envelope #10 Rotated 458 x 324 mm
an: Sobre PRC#10 Chirau 458 x 324 mm

en: PRC Envelope #2 102 x 176 mm
an: Sobre PRC#2 102 x 176 mm

en: PRC Envelope #2 Rotated 176 x 102 mm
an: Sobre PRC#2 Chirau 176 x 102 mm

en: PRC Envelope #3 125 x 176 mm
an: Sobre PRC#3 125 x 176 mm

en: PRC Envelope #3 Rotated 176 x 125 mm
an: Sobre PRC#3 Chirau 176 x 125 mm

en: PRC Envelope #4 110 x 208 mm
an: Sobre PRC#4 110 x 208 mm

en: PRC Envelope #4 Rotated 208 x 110 mm
an: Sobre PRC#4 Chirau 208 x 110 mm

en: PRC Envelope #5 110 x 220 mm
an: Sobre PRC#5 110 x 220 mm

en: PRC Envelope #5 Rotated 220 x 110 mm
an: Sobre PRC#5 Chirau 220 x 110 mm

en: PRC Envelope #6 120 x 230 mm
an: Sobre PRC#6 120 x 230 mm

en: PRC Envelope #6 Rotated 230 x 120 mm
an: Sobre PRC#6 Chirau 230 x 120 mm

en: PRC Envelope #7 160 x 230 mm
an: Sobre PRC#7 160 x 230 mm

en: PRC Envelope #7 Rotated 230 x 160 mm
an: Sobre PRC#7 Chirau 230 x 160 mm

en: PRC Envelope #8 120 x 309 mm
an: Sobre PRC#8 120 x 309 mm

en: PRC Envelope #8 Rotated 309 x 120 mm
an: Sobre PRC#8 Chirau 309 x 120 mm

en: PRC Envelope #9 229 x 324 mm
an: Sobre PRC#9 229 x 324 mm

en: PRC Envelope #9 Rotated 324 x 229 mm
an: Sobre PRC#9 Chirau 324 x 229 mm

en: Padding
an: Repleno

en: Page %d
an: Pachina %d

en: Page %d of %d
an: Pachina %d de %d

en: Page Setup
an: Configurar a Pachina

en: Page setup
an: Configurar a pachina

en: Pages
an: Pachinas

en: Paper size
an: Grandaria d'o paper

en: Paragraph styles
an: Estilos de paragrafo

en: Passing a already registered object to SetObject
an: Paso d'un obchecto ya rechistrau a SetObject

en: Passing an unknown object to GetObject
an: Pasando-le un obchecto desconoixiu a GetObject

en: Paste
an: Apegar

en: Paste selection
an: Apegar a selección

en: Peri&od
an: Peri&odo

en: Permissions
an: Permisos

en: Picture Properties
an: Propiedatz d'a imachen

en: Pipe creation failed
an: S'ha produciu una error en a creyación d'a canyería

en: Please choose a valid font.
an: Por favor triga una fuent valida.

en: Please choose an existing file.
an: Por favor triga un fichero existent.

en: Please choose the page to display:
an: Por favor triga la pachina que quiers presentar:

en: Please choose which ISP do you want to connect to
an: Por favor triga l'ISP a lo que te quiers connectar

en: Please install a newer version of comctl32.dll
    (at least version 4.70 is required but you have %d.%02d)
    or this program won't operate correctly.
an: Por favor instala una versión mas recient de comctl32.dll
    (s'ameneste a lo menos a versión 4.70 pero tiens %d.%02d)
    u iste programa no funcionará correctament.

en: Please select the columns to show and define their order:
an: Por favor selecciona as columnas que amostrar y define l'orden d'ellas:

en: Please wait while printing...
an: Por favor aguarda entre que s'imprenta...

en: Point Size
an: Grandaria de punto

en: Pointer to data view control not set correctly.
an: O puntero ta lo control d'anvista de datos no s'ha establiu correctament.

en: Pointer to model not set correctly.
an: O puntero ta lo modelo no s'ha establiu correctament.

en: Portrait
an: Vertical

en: Position
an: Posición

en: PostScript file
an: Fichero PostScript

en: Preferences
an: Preferencias

en: Preferences...
an: Preferencias...

en: Preparing
an: Parando

en: Preview:
an: Anvista previa:

en: Previous page
an: Pachina anterior

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Print
an: Imprentar

en: Print Preview
an: Anvista previa d'a impresión

en: Print Preview Failure
an: S'ha produciu una error en l'anvista previa d'impresión

en: Print Range
an: Rango d'Impresión

en: Print Setup
an: Configuración d'Impresión

en: Print in colour
an: Impresión en color

en: Print previe&w...
an: An&vista previa d'imprentau...

en: Print preview creation failed.
an: S'ha produciu una error en creyar l'anvista previa d'impresión.

en: Print preview...
an: Anvista previa d'imprentau...

en: Print spooling
an: Coda d'impresión

en: Print this page
an: Imprentar ista pachina

en: Print to File
an: Imprentar-lo en un Fichero

en: Print...
an: Imprentar...

en: Printer
an: Impresora

en: Printer command:
an: Comando d'impresión:

en: Printer options
an: Opcions d'impresión

en: Printer options:
an: Opcions d'impresora:

en: Printer...
an: Impresora...

en: Printer:
an: Impresora:

en: Printing
an: Imprentando

en: Printing
an: Imprentando

en: Printing Error
an: S'ha produciu una error d'impresión

en: Printing page %d of %d
an: Imprentando a pachina %d de %d

en: Printing page %d...
an: Imprentando a pachina %d...

en: Printing...
an: Imprentando...

en: Printout
an: Impresión

en: Processing debug report has failed, leaving the files in "%s" directory.
an: O procesau d'o reporte de depuración ha fallau, os fichers quedan en o directorio "%s".

en: Progress renderer cannot render value type; value type:
an: O renderizador de progreso no puet renderizar o tipo de valura; tipo de valura:

en: Progress:
an: Progreso:

en: Properties
an: Propiedatz

en: Property
an: Propiedat

en: Property Error
an: Error de propiedat

en: Question
an: Pregunta

en: Quit
an: Salir

en: Quit %s
an: Salir de %s

en: Quit this program
an: Salir d'iste programa

en: RawCtrl+
an: Ctrl+

en: Read error on file '%s'
an: S'ha produciu una error de lectura en o fichero '%s'

en: Ready
an: Presto

en: Redo
an: Refer

en: Redo last action
an: Refer a zaguera acción

en: Refresh
an: Refrescar

en: Registry key '%s' already exists.
an: A clau d'o rechistro '%s' ya existe.

en: Registry key '%s' does not exist, cannot rename it.
an: A clau d'o rechistro '%s' no existe, no se'n puet renombrar.

en: Registry key '%s' is needed for normal system operation,
    deleting it will leave your system in unusable state:
    operation aborted.
an: A clau d'o rechistro '%s' s'ameneste ta lo funcionamiento normal d'o sistema,
    si se'n elimina puede deixar o sistema en un estau inestable:
    operación abortada.

en: Registry value '%s' already exists.
an: A clau d'o rechistro '%s' ya existe.

en: Regular
an: Normal

en: Relative
an: Relativo

en: Relevant entries:
an: Dentradas relevants:

en: Remaining time:
an: Tiempo restant:

en: Remove
an: Eliminar

en: Remove Bullet
an: Esborrar a vinyeta

en: Remove current page from bookmarks
an: Eliminar a pachina actual d'os marcapachinas

en: Renderer "%s" has incompatible version %d.%d and couldn't be loaded.
an: O renderizador "%s" tién una versión %d.%d incompatible y no s'ha puesto ubrir.

en: Rendering failed.
an: S'ha produciu una error en a renderización.

en: Renumber List
an: Renumerar a Lista

en: Rep&lace
an: &Substituir

en: Replace
an: Substituir

en: Replace &all
an: Substituir-lo &tot

en: Replace selection
an: Substituir a selección

en: Replace with:
an: Substituir por:

en: Required information entry is empty.
an: A dentrada d'información requerida ye vueda.

en: Resource '%s' is not a valid message catalog.
an: O recurso '%s' no ye un catalogo valido de mensaches.

en: Revert to Saved
an: Recuperar a versión alzada

en: Ridge
an: Cresta

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Right
an: Dreita

en: Right margin (mm):
an: Marguin dreita (mm):

en: Right-align text.
an: Texto aliniau a la dreita.

en: Roman
an: Román

en: S&tandard bullet name:
an: Nombre de vinyeta es&tandar:

en: SPECIAL
an: ESPECIAL

en: Save
an: Alzar

en: Save %s file
an: Alzar o fichero %s

en: Save &As...
an: &Alzar como...

en: Save As
an: Alzar como

en: Save as
an: Alzar como

en: Save current document
an: Alzar o documento actual

en: Save current document with a different filename
an: Alzar o documento actual con unatro nombre

en: Save log contents to file
an: Alzar os contenius d'o log en un fichero

en: Search
an: Mirar

en: Search contents of help book(s) for all occurrences of the text you typed above
an: Mirar contenius d'o(s) libro(s) d'aduya ta todas as aparicions d'o texto que has escrito mas alto

en: Search direction
an: Adreza d'a busca

en: Search for:
an: Mirar por:

en: Search in all books
an: Mirar en totz os libros

en: Searching...
an: Mirando...

en: Sections
an: Seccions

en: Seek error on file '%s'
an: Mirar a error en o fichero '%s'

en: Seek error on file '%s' (large files not supported by stdio)
an: Mirar a error en o fichero '%s' (os fichers grans no son suportaus por stdio)

en: Select &All
an: Seleccionar-lo &Tot

en: Select All
an: Seleccionar-lo tot

en: Select a document template
an: Seleccionar una plantilla de documento

en: Select a document view
an: Seleccionar una anvista de documento

en: Select regular or bold.
an: Seleccionar normal u negreta.

en: Select regular or italic style.
an: Seleccionar estilo normal u cursiva.

en: Select underlining or no underlining.
an: Seleccionar subrayau u no pas subrayau.

en: Selection
an: Selección

en: Selects the list level to edit.
an: Selecciona o libel de lista que editar.

en: Separator expected after the option '%s'.
an: S'asperaba un separador dimpués d'opción '%s'.

en: Set Cell Style
an: Establir o estilo de celda

en: SetProperty called w/o valid setter
an: S'ha clamau a SetProperty sin un establidor valido

en: Setting directory access times is not supported under this OS version
an: En ista versión d'o sistema operativo no se suporta l'achuste d'os tiempos d'acceso a directorios

en: Setup...
an: Configuración...

en: Several active dialup connections found, choosing one randomly.
an: S'han trobau quantas connexions activas, se ye trigando una aleatoriament.

en: Shift+
an: Mayus+

en: Show &hidden directories
an: Amostrar os directorios &amagaus

en: Show &hidden files
an: Amostrar os fichers &amagaus

en: Show All
an: Amostrar-lo tot

en: Show about dialog
an: Amostrar o dialogo Sobre

en: Show all
an: Amostrar-lo tot

en: Show all items in index
an: Amostrar totz os datos en l'indiz

en: Show hidden directories
an: Amostrar os directorios amagaus

en: Show/hide navigation panel
an: Amostrar/amagar o panel de navegación

en: Shows a Unicode subset.
an: Amuestra un subchuego Unicode.

en: Shows a preview of the bullet settings.
an: Amuestra una anvista previa d'as opcions de vinyeta.

en: Shows a preview of the font settings.
an: Amuestra una anvista previa d'as opcions d'a fuent.

en: Shows a preview of the font.
an: Amuestra una anvista previa d'a fuent.

en: Shows a preview of the paragraph settings.
an: Amuestra una anvista previa d'as opcions de paragrafo.

en: Shows the font preview.
an: Amuestra l'anvista previa d'a fuent.

en: Simple monochrome theme
an: Tema monocromo simple

en: Single
an: Sencillo

en: Size
an: Grandaria

en: Size:
an: Grandaria:

en: Skip
an: Blincar

en: Slant
an: Cursiva

en: Small C&apitals
an: M&ayusclas chicotas

en: Solid
an: Soliu

en: Sorry, could not open this file.
an: No s'ha puesto ubrir iste fichero.

en: Sorry, not enough memory to create a preview.
an: Memoria insuficient ta creyar l'anvista previa.

en: Sorry, that name is taken. Please choose another.
an: Ixe nombre ya ye en uso. Por favor, en triga unatro.

en: Sorry, the format for this file is unknown.
an: O formato d'iste fichero ye desconoixiu.

en: Sound data are in unsupported format.
an: Os datos de son son en un formato no suportau.

en: Sound file '%s' is in unsupported format.
an: O fichero de son '%s' ye en un formato no suportau.

en: Spacing
an: Espaciau

en: Spell Check
an: Ortografía

en: Standard
an: Estandar

en: Static
an: Estatico

en: Status:
an: Estau:

en: Stop
an: Aturar

en: Strikethrough
an: Rayau

en: String To Colour : Incorrect colour specification : %s
an: Cadena a Color: Especificación de color '%s' incorrecta

en: Style
an: Estilo

en: Style Organiser
an: Organizador d'Estilos

en: Style:
an: Estilo:

en: Subscrip&t
an: S&ubindiz

en: Supe&rscript
an: Supe&rindiz

en: SuperA/SuperA/A4 227 x 356 mm
an: SUPERA/SUPERA/A4 227 x 356 mm

en: Symbol
an: Simbolo

en: Symbol &font:
an: &Fuent de simbolos:

en: Symbols
an: Simbolos

en: TIFF: Couldn't allocate memory.
an: TIFF: No s'ha puesto reservar memoria.

en: TIFF: Error loading image.
an: TIFF: S'ha produciu una error en ubrir a imachen.

en: TIFF: Error reading image.
an: TIFF: S'ha produciu una error en leyer a imachen.

en: TIFF: Error saving image.
an: TIFF: S'ha produciu una error en alzar a imachen.

en: TIFF: Error writing image.
an: TIFF: S'ha produciu una error en escribir a imachen.

en: TIFF: Image size is abnormally big.
an: TIF: A grandaria d'a imachen ye anormalment gran.

en: Table Properties
an: Propiedatz d'a tabla

en: Tabloid Extra 11.69 x 18 in
an: Tabloide Extra 11.69 x 18 in

en: Tabloid, 11 x 17 in
an: Tabloide, 11 x 17 in

en: Tabs
an: Tabulacions

en: Teletype
an: Teletipo

en: Templates
an: Plantillas

en: Text renderer cannot render value; value type:
an: O renderizador de texto no puet renderizar a valor; tipo de valor:

en: Thai (ISO-8859-11)
an: Tailandés (ISO-8859-11)

en: The FTP server doesn't support passive mode.
an: O servidor FTP no suporta o modo pasivo.

en: The FTP server doesn't support the PORT command.
an: O servidor FTP no suporta o comando PORT.

en: The available bullet styles.
an: Os estilos disponibles de vinyeta.

en: The available styles.
an: Os estilos disponibles.

en: The background colour.
an: A color de fondo.

en: The bottom margin size.
an: A grandaria d'a marguin inferior.

en: The bottom padding size.
an: A grandaria d'o repleno inferior.

en: The bottom position.
an: A posición inferior.

en: The bullet character.
an: O caracter vinyeta.

en: The character code.
an: O codigo de caracter.

en: The charset '%s' is unknown. You may select
    another charset to replace it with or choose
    [Cancel] if it cannot be replaced
an: O conchunto de caracters '%s' ye desconoixiu. Puetz
    seleccionar unatro conchunto ta substituir-lo u trigar
    [Cancelar] si no puet estar substituiu

en: The clipboard format '%d' doesn't exist.
an: O formato %d d'o portafuellas no existe.

en: The default style for the next paragraph.
an: O estilo predeterminau ta lo siguient paragrafo.

en: The directory '%s' does not exist
    Create it now?
an: O directorio '%s' no existe
    Creyar-lo agora?

en: The document "%s" doesn't fit on the page horizontally and will be truncated if printed.
    
    Would you like to proceed with printing it nevertheless?
an: O documento "%s" no culle en a pachina horizontalment y se truncará si s'imprenta.
    
    Deseyas continar con a impresión de todas trazas?

en: The file '%s' doesn't exist and couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
an: O fichero '%s' no existe y no puet ubrir-se.
    Tamién ye estau eliminau d'a lista de fichers recients.

en: The first line indent.
an: O escalonau d'a primera linia.

en: The following standard GTK+ options are also supported:
an: As siguients opcions GTK+ estandar tamién son suportadas:

en: The font colour.
an: A color de fuent.

en: The font family.
an: O tipo de fuent.

en: The font from which to take the symbol.
an: A fuent d'a que prener o simbolo.

en: The font point size.
an: A grandaria d'a fuent en puntos.

en: The font size in points.
an: A grandaria de fuent en puntos.

en: The font size units, points or pixels.
an: As unidatz d'a grandaria de fuent, puntos u pixels.

en: The font style.
an: O estilo de fuent.

en: The font weight.
an: O peso d'a fuent.

en: The format of file '%s' couldn't be determined.
an: No s'ha puestodeterminar o formato d'o fichero '%s'.

en: The left indent.
an: O escalonau cucho.

en: The left margin size.
an: A grandaria d'a marguin cucha.

en: The left padding size.
an: A grandaria d'o repleno cucho.

en: The left position.
an: A posición cucha.

en: The line spacing.
an: O espaciau de linia.

en: The list item number.
an: O numero d'elemento d'a lista.

en: The locale ID is unknown.
an: L'identificador d'a localización ye desconoixiu.

en: The object height.
an: L'altura de l'obchecto.

en: The object maximum height.
an: L'altura maxima de l'obchecto.

en: The object maximum width.
an: L'amplaria maxima de l'obchecto.

en: The object minimum height.
an: L'altura minima de l'obchecto.

en: The object minimum width.
an: L'amplaria minima de l'obchecto.

en: The object width.
an: L'amplaria de l'obchecto.

en: The outline level.
an: O libel d'esquema.

en: The previous message repeated %lu time. | The previous message repeated %lu times.
an[0]: L'anterior mensache repetiu %lu vegada.
an[1]: L'anterior mensache repetiu %lu vegadas.

en: The previous message repeated once.
an: L'anterior mensache repetiu una vegada.

en: The range to show.
an: O rango que amostrar.

en: The report contains the files listed below. If any of these files contain private information,
    please uncheck them and they will be removed from the report.
an: O reporte contién os fichers amostraus abaixo. Si belún d'istos fichers contién información privada,
    por favor, desmarca-los y serán eliminaus d'o reporte.

en: The required parameter '%s' was not specified.
an: No s'ha especificau o parametro requeriu '%s'.

en: The right indent.
an: O escalonau dreito.

en: The right margin size.
an: A grandaria d'a marguin dreita.

en: The right padding size.
an: A grandaria d'o repleno dreito.

en: The right position.
an: A posición dreita.

en: The spacing after the paragraph.
an: O espaciau dimpués d'o paragrafo.

en: The spacing before the paragraph.
an: O espaciau antis de paragrafo.

en: The style name.
an: O nombre d'o estilo.

en: The style on which this style is based.
an: O estilo en que se basa iste estilo.

en: The style preview.
an: L'anvista previa d'o estilo.

en: The system cannot find the file specified.
an: O sistema no puet trobar o fichero especificau.

en: The tab position.
an: A posición d'o tabulador.

en: The tab positions.
an: As posicions d'o tabulador.

en: The text couldn't be saved.
an: No s'ha puesto alzar o texto.

en: The top margin size.
an: A grandaria d'a marguin superior.

en: The top padding size.
an: A grandaria d'o repleno superior.

en: The top position.
an: A posición superior.

en: The value for the option '%s' must be specified.
an: Cal especificar a valor ta lo parametro '%s'.

en: The version of remote access service (RAS) installed on this machine is too old, please upgrade (the following required function is missing: %s).
an: A versión d'o servicio d'acceso remoto (RAS) instalau en iste sistema ye masiau antiga. Por favor, esviella-la (falta la siguient función requiesta: %s).

en: There is no column or renderer for the specified column index.
an: No bi ha columna u renderizador ta l'indiz de columna especificau.

en: There was a problem during page setup: you may need to set a default printer.
an: S'ha produciu un problema en configurar a pachina: s'ameneste una impresora predeterminada.

en: This document doesn't fit on the page horizontally and will be truncated when it is printed.
an: Iste documento no culle en a pachina horizontalment y se truncará si s'imprenta.

en: This is not a %s.
an: Isto no ye un %s.

en: This platform does not support background transparency.
an: Ista plataforma no suporta a transparencia d'o fondo.

en: This program was compiled with a too old version of GTK+, please rebuild with GTK+ 2.12 or newer.
an: Iste programa estió compilau con una versión de GTK+ masiau antiga, por favor recomplila-lo con o GR+ 2.12 u superior.

en: This system doesn't support date controls, please upgrade your version of comctl32.dll
an: Iste sistema no suporta o control de datos, por favor esviella a tuya versión d'o comctl32.dll

en: Thread module initialization failed: cannot store value in thread local storage
an: S'ha produciu una error en a inicialización d'o modulo de filos d'execución: no s'ha puesto almagazenar a valor en l'almagazén local de filos

en: Thread module initialization failed: failed to create thread key
an: S'ha produciu una error en a inicialización d'o modulo de filos d'execución: error en creyar a clau de filo

en: Thread module initialization failed: impossible to allocate index in thread local storage
an: S'ha produciu una error en a inicialización d'o modulo de filos d'execución: ye imposible reservar l'indiz en l'almagazén local de filos

en: Thread priority setting is ignored.
an: S'ha ignorau a configuración d'a prioridat d'o filo d'execución.

en: Tile &Horizontally
an: Mosaico &Horizontal

en: Tile &Vertically
an: Mosaico &Vertical

en: Timeout while waiting for FTP server to connect, try passive mode.
an: Tiempo d'aspera d'a connexión d'o servidor FTP acotolau, preba a establir o modo pasivo.

en: Timer creation failed.
an: S'ha produciu una error en a creyación d'o temporizador.

en: Tip of the Day
an: Sucherencia d'o Día

en: Tips not available, sorry!
an: As sucherencias no son disponibles!

en: To:
an: Dica:

en: Toggle renderer cannot render value; value type:
an: O renderizador activau no puet renderizar a valor; tipo de valor:

en: Too many EndStyle calls!
an: Masiadas clamadas EndStyle!

en: Too many colours in PNG, the image may be slightly blurred.
an: Masiadas colors en o PNG, a imachen podría estar bella cosa borrosa.

en: Top
an: Superior

en: Top margin (mm):
an: Marguin superior (mm):

en: Translations by
an: Traduccions por

en: Translators
an: Traductors

en: True
an: Verdadero

en: Trying to remove file '%s' from memory VFS, but it is not loaded!
an: Se ye mirando d'eliminar o fichero '%s' de VFS de memoria, pero no'n ye ubierto!

en: Turkish (ISO-8859-9)
an: Turco (ISO-8859-9)

en: Type
an: Tipo

en: Type a font name.
an: Escribe un nombre de fuent.

en: Type a size in points.
an: Escribe una grandaria en puntos.

en: Type mismatch in argument %u.
an: No coincide o tipo en l'argumento %u.

en: Type must have enum - long conversion
an: O tipo ha de tener conversión d'enum ta long

en: Type operation "%s" failed: Property labeled "%s" is of type "%s", NOT "%s".
an: S'ha produciu una error en a operación de tipos "%s".: A propiedat etiquetada "%s" ye de tipo "%s" y no pas "%s".

en: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 in
an: US Estandar en aventador, 14 7/8 x 11 in

en: Unable to add inotify watch
an: No s'ha puesto adhibir un observador de inotify

en: Unable to add kqueue watch
an: No s'ha puesto adhibir un observador de kqueue

en: Unable to associate handle with I/O completion port
an: No s'ha puesto asociar o maniador con o puerto de dentrada/salida de rematanza

en: Unable to close I/O completion port handle
an: No s'ha puesto zarrar o maniador d'o puerto de dentrada/salida de rematanza

en: Unable to close inotify instance
an: No s'ha puesto zarrar a instancia d'inotify

en: Unable to close path '%s'
an: No s'ha puesto zarrar a rota '%s'

en: Unable to close the handle for '%s'
an: No s'ha puesto zarrar o maniador ta '%s'

en: Unable to create I/O completion port
an: No s'ha puesto creyar o puerto de dentrada/salida de rematanza

en: Unable to create IOCP worker thread
an: No s'ha puesto creyar o filo d'execución IOCP

en: Unable to create inotify instance
an: No s'ha puesto creyar una instancia d'inotify

en: Unable to create kqueue instance
an: No s'ha puesto creyar una instancia de kqueue

en: Unable to dequeue completion packet
an: No s'ha puesto sacar d'a coda o paquet de rematanza

en: Unable to get events from kqueue
an: No s'ha puesto obtener eventos de kqueue

en: Unable to handle native drag&drop data
an: No s'ha puesto maniar de traza nativa os datos d'arrocegar y soltar

en: Unable to initialize GTK+, is DISPLAY set properly?
an: No s'ha puesto enchegar o GTK+, ye a pantalla bien achustada?

en: Unable to initialize Hildon program
an: No s'ha puesto enchegar o programa Hildon

en: Unable to open path '%s'
an: No s'ha puesto ubrir a rota '%s'

en: Unable to open requested HTML document: %s
an: No s'ha puesto ubrir o documento HTML demandau: %s

en: Unable to play sound asynchronously.
an: No s'ha puesto reproducir o son de traza asincrona.

en: Unable to post completion status
an: No s'ha puesto publicar o estau de rematanza

en: Unable to read from inotify descriptor
an: No s'ha puesto leyer d'o descriptor inotify

en: Unable to remove inotify watch
an: No s'ha puesto eliminar un observador inotify

en: Unable to remove kqueue watch
an: No s'ha puesto eliminar un observador kqueue

en: Unable to set up watch for '%s'
an: No s'ha puesto configurar un observador ta '%s'

en: Unable to start IOCP worker thread
an: No s'ha puesto encetar o fillo d'execución d'IOCP

en: Undelete
an: Restaurar

en: Underline
an: Subrayau

en: Underlined
an: Subrayau

en: Undo
an: Desfer

en: Undo last action
an: Desfer a zaguera acción

en: Unexpected characters following option '%s'.
an: Caracters no asperaus dezaga d'a opción '%s'.

en: Unexpected event for "%s": no matching watch descriptor.
an: Evento no asperau de "%s": no bi ha garra descriptor d'observador que coincida.

en: Unexpected parameter '%s'
an: Parametro '%s' inasperau

en: Unexpectedly new I/O completion port was created
an: S'ha creyau un nuevo puerto de dentrada/salida inasperadament

en: Ungraceful worker thread termination
an: Rematanza incorrecta de fillos d'execución

en: Unicode 16 bit (UTF-16)
an: Unicode 16 bits (UTF-16)

en: Unicode 16 bit Big Endian (UTF-16BE)
an: Unicode 16 bits Endian Gran (UTF-16BE)

en: Unicode 16 bit Little Endian (UTF-16LE)
an: Unicode 16 bits Endian Chicot (UTF-16LE)

en: Unicode 32 bit (UTF-32)
an: Unicode 32 bits (UTF-32)

en: Unicode 32 bit Big Endian (UTF-32BE)
an: Unicode 32 bits Endian Gran (UTF-32BE)

en: Unicode 32 bit Little Endian (UTF-32LE)
an: Unicode 32 bits Endian Chicot (UTF-32LE)

en: Unindent
an: Sin escalonau

en: Units for the bottom border width.
an: Unidatz ta l'amplaria d'o canto inferior.

en: Units for the bottom margin.
an: Unidatz ta la marguin inferior.

en: Units for the bottom outline width.
an: Unidatz ta l'amplaria d'o esquema inferior.

en: Units for the bottom padding.
an: Unidatz ta lo repleno inferior.

en: Units for the bottom position.
an: Unidatz ta laposición inferior.

en: Units for the left border width.
an: Unidatz ta l'amplaria d'o canto cucho.

en: Units for the left margin.
an: Unidatz ta la marguin cucha.

en: Units for the left outline width.
an: Unidatz ta l'amplaria d'o esquema cucho.

en: Units for the left padding.
an: Unidatz ta lo repleno cucho.

en: Units for the left position.
an: Unidatz ta la posición cucha.

en: Units for the maximum object height.
an: Unidatz ta l'altura maxima de l'obchecto.

en: Units for the maximum object width.
an: Unidatz ta l'amplaria maxima de l'obchecto.

en: Units for the minimum object height.
an: Unidatz ta l'altura minima de l'obchecto.

en: Units for the minimum object width.
an: Unidatz ta l'amplaria minima de l'obchecto.

en: Units for the object height.
an: Unidatz ta l'altura de l'obchecto.

en: Units for the object width.
an: Unidatz ta l'amplaria de l'obchecto.

en: Units for the right border width.
an: Unidatz ta l'amplaria d'o cantodreito.

en: Units for the right margin.
an: Unidatz ta la marguin dreita.

en: Units for the right outline width.
an: Unidatz ta l'amplaria d'o esquema dreito.

en: Units for the right padding.
an: Unidatz ta lo repleno dreito.

en: Units for the right position.
an: Unidatz ta la posición dreita.

en: Units for the top border width.
an: Unidatz ta l'amplaria d'o canto superior.

en: Units for the top margin.
an: Unidatz ta la marguin superior.

en: Units for the top outline width.
an: Unidatz ta l'amplaria d'o esquema superior.

en: Units for the top padding.
an: Unidatz ta lo repleno superior.

en: Units for the top position.
an: Unidatz ta la posición superior.

en: Unknown
an: Desconoixiu

en: Unknown DDE error %08x
an: S'ha produciu una error DDE desconoixiu %08x

en: Unknown Object passed to GetObjectClassInfo
an: Obchecto desconoixiu pasau a GetObjectClassInfo

en: Unknown PNG resolution unit %d
an: Unidat de resolución de PNG desconoixida %d

en: Unknown Property %s
an: Propiedat desconoixida %s

en: Unknown TIFF resolution unit %d ignored
an: Unidat de resolución de TIF desconoixida %d ignorada

en: Unknown data format
an: Formato de datos desconoixiu

en: Unknown dynamic library error
an: S'ha produciu una error desconoixida d'a biblioteca dinamica

en: Unknown encoding (%d)
an: Codificación desconoixida (%d)

en: Unknown error %08x
an: Error desconoixida %08x

en: Unknown exception
an: Excepción desconoixida

en: Unknown image data format.
an: Formato de datos d'imachen desconoixiu.

en: Unknown long option '%s'
an: O parametro '%s' entero luengo ye desconoixiu

en: Unknown name or named argument.
an: Nombre u argumento nombrau desconoixiu.

en: Unknown option '%s'
an: O parametro '%s' ye desconoixiu

en: Unmatched '{' in an entry for mime type %s.
an: Bi ha una '{' no emparellada en una dentrada ta o tipo mime %s.

en: Unnamed command
an: Comando sin nombre

en: Unspecified
an: Sin especificar

en: Unsupported clipboard format.
an: Formato de portafuellas no suportau.

en: Unsupported theme '%s'.
an: Tema no suportau '%s'.

note: TRANSLATORS: Name of keyboard key
en: Up
an: Alto

en: Upper case letters
an: Letras mayusclas

en: Upper case roman numerals
an: Numeros romanos en mayusclas

en: Usage: %s
an: Uso: %s

en: Use the current alignment setting.
an: Fer servir l'aliniau actual.

en: Valid pointer to native data view control does not exist
an: No existe un puntero valido ta lo control d'anvista nativa de datos

en: Validation conflict
an: Conflicto de validación

en: Value
an: Valor

en: Value must be %s or higher.
an: A valor cal estar %s u mas alta.

en: Value must be %s or less.
an: A valor cal estar %s u mas baixa.

en: Value must be between %s and %s.
an: A valor cal estar entre %s y %s.

en: Version
an: Versión

en: Vertical alignment.
an: Aliniación vertical.

en: View files as a detailed view
an: Veyer os fichers en anvista de detalle

en: View files as a list view
an: Veyer os fichers en anvista de lista

en: Views
an: Anvistas

en: Waiting for IO on epoll descriptor %d failed
an: S'ha produciu una error en laspera de dentrada/salida d'o descriptor epool %d

en: Warning:
an: Alvertencia:

en: Weight
an: Peso

en: Western European (ISO-8859-1)
an: Europa Occidental (ISO-8859-1)

en: Western European with Euro (ISO-8859-15)
an: Europa Occidental con Euro (ISO-8859-15)

en: Whether the font is underlined.
an: Si a fuent ye subrayada.

en: Whole word
an: Parola completa

en: Whole words only
an: Nomás parolas completas

en: Win32 theme
an: Tema Win32

en: Win32s on Windows 3.1
an: Win32s en Windows 3.1

en: Windows Arabic (CP 1256)
an: Windows Arabe (CP 1256)

en: Windows Baltic (CP 1257)
an: Windows Baltico (CP 1257)

en: Windows Central European (CP 1250)
an: Windows Centro Europeu (CP 1250)

en: Windows Chinese Simplified (CP 936) or GB-2312
an: Windows chino simplificau (CP 936) u GB-2312

en: Windows Chinese Traditional (CP 950) or Big-5
an: Windows chino Tradicional (CP 950) u big-5

en: Windows Cyrillic (CP 1251)
an: Windows Cirilico (CP 1251)

en: Windows Greek (CP 1253)
an: Windows Griego (CP 1253)

en: Windows Hebrew (CP 1255)
an: Windows Hebreu (CP 1255)

en: Windows Japanese (CP 932) or Shift-JIS
an: Windows Chaponés (CP 932) u Shift-JIS

en: Windows Korean (CP 949)
an: Windows Coreán (CP 949)

en: Windows Thai (CP 874)
an: Windows Tailandés (CP 874)

en: Windows Turkish (CP 1254)
an: Windows Turco (CP 1254)

en: Windows Vietnamese (CP 1258)
an: Windows Vietnamita (CP 1258)

en: Windows Western European (CP 1252)
an: Windows Europeu Occidental (CP 1252)

en: Windows/DOS OEM Cyrillic (CP 866)
an: Windows/DOS OEM Cyrilico (CP 866)

en: Write error on file '%s'
an: S'ha produciu una error d'escritura en o fichero '%s'

en: XML parsing error: '%s' at line %d
an: S'ha produciu una error d'analisi de XML: '%s' en a linia %d

en: XPM: Malformed pixel data!
an: XPM: Datos de pixel erronios!

en: XPM: incorrect colour description in line %d
an: XPM: definición de color erronia en a linia %d

en: XPM: incorrect header format!
an: XPM: formato de capitero incorrecto!

en: XPM: malformed colour definition '%s' at line %d!
an: XPM: definición de color erronia '%s' en a linia %d!

en: XPM: no colors left to use for mask!
an: XPM: No s'han deixau colors ta fer-las servir en a mascara!

en: XPM: truncated image data at line %d!
an: XPM: datos d'imachen truncaus en a linia %d!

en: Yes
an: Sí

en: You cannot Clear an overlay that is not inited
an: No puetz sacar una superposición que no ye estada inicializada

en: You cannot Init an overlay twice
an: No puetz Inicializar una superposición dos vegadas

en: You cannot add a new directory to this section.
an: No puetz adhibir un nuevo directorio a ista sección.

en: You have entered invalid value. Press ESC to cancel editing.
an: Has introduciu una valor no valida. Preta l'ESC ta cancelar a edición.

en: Zoom &In
an: A&manar

en: Zoom &Out
an: A&luenyar

en: Zoom In
an: Agrandir

en: Zoom Out
an: Achiquir

en: Zoom to &Fit
an: &Achustar a la grandaria

en: Zoom to Fit
an: Achustar l'anvista

en: a DDEML application has created a prolonged race condition.
an: una aplicación DDEML ha creyau una condición accelerada prolongada.

en: a DDEML function was called without first calling the DdeInitialize function,
    or an invalid instance identifier
    was passed to a DDEML function.
an: una función DDEML ye estada clamada sin clamar en primeras a la función DdeInitialize,
    u s'ha pasau un identificador d'instancia no valido
    a una función DDEML.

en: a client's attempt to establish a conversation has failed.
an: l'intento d'un client d'estableixer conversación ha fallau.

en: a memory allocation failed.
an: ha fallau a reserva de memoria.

en: a parameter failed to be validated by the DDEML.
an: ha fallau un parametro a lo validar-se por o DDEML.

en: a request for a synchronous advise transaction has timed out.
an: una petición ta una transacción sincrona d'alvertencia ha caducau.

en: a request for a synchronous data transaction has timed out.
an: una petición ta una transacción de datos sincrona ha caducau.

en: a request for a synchronous execute transaction has timed out.
an: una petición ta una transación d'execución sincrona ha caducau.

en: a request for a synchronous poke transaction has timed out.
an: una petición ta una transacción sincrona de revisión ha caducau.

en: a request to end an advise transaction has timed out.
an: una petición ta rematar una transacción sincrona d'alvertencia ha caducau.

en: a server-side transaction was attempted on a conversation
    that was terminated by the client, or the server
    terminated before completing a transaction.
an: s'ha intentau una transacción d'o lau d'o servidor en una conversación
    que estió rematada por o client, u lo servidor
    remató antes de completar una transacción.

en: a transaction failed.
an: ha fallau una transacción.

en: an application initialized as APPCLASS_MONITOR has
    attempted to perform a DDE transaction,
    or an application initialized as APPCMD_CLIENTONLY has 
    attempted to perform server transactions.
an: una aplicación inicializada como APPCLASS_MONITOR ha
    prebau a levar a cabo una transacción DDE,
    u una aplicación inicializada como APPCMD_CLIENTONLY ha
    prebau a realizar transaccions de servidor.

en: an internal call to the PostMessage function has failed.
an: ha fallau una clamada interna a la función PostMessage.

en: an internal error has occurred in the DDEML.
an: s'ha produciu una error interna en o DDEML.

en: an invalid transaction identifier was passed to a DDEML function.
    Once the application has returned from an XTYP_XACT_COMPLETE callback,
    the transaction identifier for that callback is no longer valid.
an: s'ha pasau un identificador de transacción no valido a la función DDEML.
    Una vegada que l'aplicación haiga retornau dende una clamada XTYP_XACT_COMPLETE,
    l'identificador d'a transacción ta ixa gritada deixa d'estar valido.

en: assuming this is a multi-part zip concatenated
an: se suposa que ye un fichero zip multiparti concatenau

en: attempt to change immutable key '%s' ignored.
an: intento de cambiar clau immutable '%s', ignorau.

en: bad arguments to library function
an: argumentos erronios ta la función de biblioteca

en: bad signature
an: sinyatura erronia

en: bad zipfile offset to entry
an: desplazamiento erronio ta l'elemento d'o fichero zip

en: binary
an: binario

en: bold
an: negreta

en: buffer is too small for Windows directory.
an: o buffer ye masiau chicot ta lo directorio Windows.

en: build %lu
an: construir %lu

en: can't close file '%s'
an: no se puet zarrar o fichero '%s'

en: can't close file descriptor %d
an: no se puet zarrar o descriptor de fichero %d

en: can't commit changes to file '%s'
an: no se pueden fer efectivos os cambeos en o fichero '%s'

en: can't create file '%s'
an: no se puet creyar o fichero '%s'

en: can't delete user configuration file '%s'
an: no se puet eliminar o fichero de configuración d'usuario '%s'

en: can't determine if the end of file is reached on descriptor %d
an: no se puet determinar si o final d'o fichero con descriptor %d s'ha aconseguiu

en: can't execute '%s'
an: no se puet executar '%s'

en: can't find central directory in zip
an: no se puet trobar o directorio central en o zip

en: can't find length of file on file descriptor %d
an: no se puet obtener a grandaria d'o fichero con descriptor %d

en: can't find user's HOME, using current directory.
an: no s'ha puesto trobar l'HOME de l'usuario, se ye usando o directorio actual.

en: can't flush file descriptor %d
an: no se puet vuedar o descriptor de fichero %d

en: can't get seek position on file descriptor %d
an: no se puet aconseguir a posición de busca en o descriptor de fichero %d

en: can't load any font, aborting
an: no se puet cargar garra fuent, se ye abortando

en: can't open file '%s'
an: no se puet ubrir o fichero '%s'

en: can't open global configuration file '%s'.
an: no se puet ubrir o fichero de configuración global '%s'.

en: can't open user configuration file '%s'.
an: no se puet ubrir o fichero de configuración d'usuario '%s'.

en: can't open user configuration file.
an: no se puet ubrir o fichero de configuración d'usuario.

en: can't re-initialize zlib deflate stream
an: no se puet reinicializar o fluxo de compresión de zlib.

en: can't re-initialize zlib inflate stream
an: no se puet reinicializar o fluxo de descompresión de zlib

en: can't read from file descriptor %d
an: no se puet leyer dende o descriptor de fichero %d

en: can't remove file '%s'
an: no se puet eliminar o fichero '%s'

en: can't remove temporary file '%s'
an: no se puet eliminar o fichero temporal '%s'

en: can't seek on file descriptor %d
an: no se puet mirar en o descriptor de fichero %d

en: can't write buffer '%s' to disk.
an: no se puet alzar o buffer '%s' en o disco.

en: can't write to file descriptor %d
an: no se puet escribir o descriptor de fichero %d

en: can't write user configuration file.
an: no se puet escribir o fichero de configuración de l'usuario.

en: checksum error
an: s'ha produciu una error de suma de comprebación

en: checksum failure reading tar header block
an: s'ha produciu una error de suma de comprebación leyendo lo bloque de capitero de tar

en: compression error
an: s'ha produciu una error de compresión

en: conversion to 8-bit encoding failed
an: ha fallau a conversión en codificación de 8 bits

en: date
an: calendata

en: decompression error
an: s'ha produciu una error de descompresión

en: default
an: predeterminau

en: double
an: dople

en: dump of the process state (binary)
an: vulcau d'estau de proceso (binario)

en: eighteenth
an: deciuiteno

en: eighth
an: uiteno

en: eleventh
an: onceno

en: entry '%s' appears more than once in group '%s'
an: a dentrada '%s' amaneix mas d'una vegada en o grupo '%s'

en: error in data format
an: s'ha produciu una error en o formato de datos

en: error opening '%s'
an: s'ha produciu una error en ubrir '%s'

en: error opening file
an: s'ha produciu una error en ubrir o fichero

en: error reading zip central directory
an: s'ha produciu una error en leyer o directorio central d'o zip

en: error reading zip local header
an: s'ha produciu una error en leyer o capitero local d'o fichero zip

en: error writing zip entry '%s': bad crc or length
an: s'ha produciu una error en escribir l'elemento de zip '%s': crc u longaria erronios

en: failed to flush the file '%s'
an: s'ha produciu una error en limpiar o fichero '%s'

en: fifteenth
an: quinceno

en: fifth
an: cinqueno

en: file '%s', line %d: '%s' ignored after group header.
an: fichero '%s', linia %d: '%s' ignorau dimpués d'o capitero de grupo.

en: file '%s', line %d: '=' expected.
an: fichero '%s', linia %d: '=' asperau.

en: file '%s', line %d: key '%s' was first found at line %d.
an: fichero '%s', linia %d: a clau '%s' ye estada trobada por primera vegada en a linia %d.

en: file '%s', line %d: value for immutable key '%s' ignored.
an: fichero '%s', linia %d: valor ignorada ta la clau immutable '%s'.

en: file '%s': unexpected character %c at line %d.
an: fichero '%s': caracter %c inasperau en a linia %d.

en: files
an: fichers

en: first
an: primer

en: font size
an: grandaria de fuent

en: fourteenth
an: catorceno

en: fourth
an: quatreno

en: generate verbose log messages
an: chenerar mensaches de log explicitos

en: image
an: imachen

en: incomplete header block in tar
an: bloque de capitero incompleto en tar

en: incorrect event handler string, missing dot
an: cadena d'identificador d'evento incorrecta, i falta o punto

en: incorrect size given for tar entry
an: grandaria incorrecta ta la dentrada de tar

en: invalid data in extended tar header
an: datos no validos en o capitero de tar extendiu

en: invalid message box return value
an: avalor de retorno de servilla de dentrada no ye valida

en: invalid zip file
an: fichero zip no valido

en: italic
an: cursiva

en: light
an: lichera

en: locale '%s' cannot be set.
an: no s'ha puesto establir a localización '%s'.

en: midnight
an: meyanueit

en: nineteenth
an: decinueno

en: ninth
an: nueno

en: no DDE error.
an: sin error DDE.

en: no error
an: sin error

en: no fonts found in %s, using builtin font
an: no s'han trobau fuents en %s, se ye usando a fuent integrada

en: noname
an: sin nombre

en: noon
an: meyodiya

en: num
an: núm

en: objects cannot have XML Text Nodes
an: os obchectos no pueden tener nodos XML de texto

en: out of memory
an: memoria acotolada

en: process context description
an: descripción d'o contexto d'o proceso

en: read error
an: s'ha produciu una error de lectura

en: reading zip stream (entry %s): bad crc
an: a lo leyer o fluxo de zip (elemento %s): crc erronio

en: reading zip stream (entry %s): bad length
an: a lo leyer o fluxo de zip (elemento %s): longaria erronia

en: reentrancy problem.
an: problema de reentrada.

en: second
an: segundo

en: seek error
an: error de busca

en: seventeenth
an: deciseteno

en: seventh
an: seteno

en: shift
an: mayusclas

en: show this help message
an: amostrar iste mensache d'aduya

en: sixteenth
an: setzeno

en: sixth
an: seiseno

en: specify display mode to use (e.g. 640x480-16)
an: especifica lo modo que fer servir (eix.: 640x480-16)

en: specify the theme to use
an: especifica lo tema que fer servir

en: standard/circle
an: estandar/cerclo

en: standard/circle-outline
an: estandar/cerclo - esquema

en: standard/diamond
an: estandar/diamant

en: standard/square
an: estandar/quadrau

en: standard/triangle
an: estandar/trianglo

en: stored file length not in Zip header
an: a longaria d'o fichero almagazenau no ye en o capitero d'o Zip

en: str
an: cad

en: strikethrough
an: rayau

en: tar entry not open
an: dentrada tar no ubierta

en: tenth
an: deceno

en: the response to the transaction caused the DDE_FBUSY bit to be set.
an: a respuesta a la transacción causó que s'activase o bit DDE_FBUSY.

en: third
an: tercer

en: thirteenth
an: treceno

en: today
an: hue

en: tomorrow
an: maitín

en: trailing backslash ignored in '%s'
an: s'ha ignorau a barra inversa sobrant en '%s'

en: twelfth
an: doceno

en: twentieth
an: vinteno

en: underlined
an: subrayau

en: unexpected " at position %d in '%s'.
an: " inasperau en a posición %d en '%s'.

en: unexpected end of file
an: fin de fichero inasperau

en: unknown
an: desconoixiu

en: unknown class %s
an: clase %s desconoixida

en: unknown error
an: s'ha produciu una error desconoixida

en: unknown error (error code %08x).
an: s'ha produciu una error desconoixida (codigo d'error %08x).

en: unknown seek origin
an: orichen de busca desconoixiu

en: unknown-%d
an: desconoixiu-%d

en: unnamed
an: sin nombre

en: unnamed%d
an: sin nombre%d

en: unsupported Zip compression method
an: metodo de compresión de Zip no suportau

en: using catalog '%s' from '%s'.
an: usando lo catalogo '%s' de '%s'.

en: write error
an: s'ha produciu una error d'escritura

en: wxGetTimeOfDay failed.
an: Ha fallau o wxGetTimeOfDay.

en: wxWidget control pointer is not a data view pointer
an: o puntero de control wxWidget no ye un puntero d'anvista de datos

en: wxWidget's control not initialized.
an: o control de wxWidget no ye inicializau.

en: wxWidgets could not open display for '%s': exiting.
an: o wxWidgets no ha puesto ubrir o 'display' ta '%s': Se'n ye salindo.

en: wxWidgets could not open display. Exiting.
an: Os wxWidgets no ha puesto ubrir o 'display'. Se'n ye salindo.

en: yesterday
an: ahiere

en: zlib error %d
an: s'ha produciu a error de zlib %d
