wxWidgets 3.1 - en to ca translation catalogue (1833 entries)

en: All files (*.*)|*.*
ca: Tots els fitxers (*.*)|*.*

en: All files (*)|*
ca: Tots els fitxers (*)|*

en: Elapsed time:
ca: Temps transcorregut:

en: Estimated time:
ca: Temps estimat:

en: Remaining time:
ca: Temps restant:

en: Yes
ca: Sí

en: OK
ca: D'acord

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Help
ca: Ajuda

en: Cannot initialize OLE
ca: No es pot inicialitzar OLE

en: Unable to close the handle for '%s'
ca: No s'ha pogut tancar el manegador de '%s'

en: Failed to open directory "%s" for monitoring.
ca: No s'ha pogut obrir el directori "%s" per a supervisar-lo.

en: Unable to close I/O completion port handle
ca: No s'ha pogut tancar el manegador del port de compleció d'E/S

en: Unable to associate handle with I/O completion port
ca: No s'ha pogut associar el manegador amb el port de compleció d'E/S

en: Unexpectedly new I/O completion port was created
ca: S'ha creat un port de compleció d'E/S inesperadament nou

en: Unable to post completion status
ca: No s'ha pogut publicar l'estat de compleció

en: Unable to dequeue completion packet
ca: No s'ha pogut treure de la cua el paquet de compleció

en: Unable to create I/O completion port
ca: No s'ha pogut crear el port de compleció d'E/S

en: Printout
ca: Impressió

en: &See details
ca: Mo&stra els detalls

en: &Hide details
ca: &Amaga els detalls

en: &Box
ca: &Caixa

en: &Picture
ca: &Imatge

en: &Cell
ca: &Cel·la

en: &Table
ca: &Taula

en: Object Properties
ca: Propietats de l'objecte

en: Printing
ca: S'està imprimint

en: Symbols
ca: Símbols

en: Pipe creation failed
ca: No s'ha pogut crear la canonada

en: Failed to enumerate video modes
ca: No s'han pogut enumerar els modes de vídeo

en: Failed to change video mode
ca: No s'ha pogut canviar el mode de vídeo

en: Unable to open path '%s'
ca: No s'ha pogut obrir el camí '%s'

en: Unable to close path '%s'
ca: No s'ha pogut tancar el camí '%s'

en: SetProperty called w/o valid setter
ca: S'ha cridat SetProperty sense un setter vàlid

en: GetProperty called w/o valid getter
ca: S'ha cridat GetProperty sense un getter vàlid

en: AddToPropertyCollection called w/o valid adder
ca: S'ha cridat AddToPropertyCollection sense un afegidor vàlid

en: GetPropertyCollection called w/o valid collection getter
ca: S'ha cridat GetPropertyCollection sense un getter de col·lecció vàlid

en: AddToPropertyCollection called on a generic accessor
ca: S'ha cridat AddToPropertyCollection en un mètode d'accés genèric

en: GetPropertyCollection called on a generic accessor
ca: S'ha cridat GetPropertyCollection en un mètode d'accés genèric

en: Cl&ose
ca: &Tanca

en: Close All
ca: Tanca-ho tot

en: &Next
ca: &Següent

en: &Previous
ca: &Anterior

en: &Window
ca: &Finestra

[ctx: keyboard key]
en: Delete
ca: Suprimeix

[ctx: keyboard key]
en: Del
ca: Supr

[ctx: keyboard key]
en: Back
ca: Endarrere

[ctx: keyboard key]
en: Backspace
ca: Retrocés

[ctx: keyboard key]
en: Insert
ca: Insereix

[ctx: keyboard key]
en: Ins
ca: Inser

[ctx: keyboard key]
en: Enter
ca: Retorn

[ctx: keyboard key]
en: Return
ca: Retorn

[ctx: keyboard key]
en: PageUp
ca: Re Pàg

[ctx: keyboard key]
en: Page Up
ca: Re Pàg

[ctx: keyboard key]
en: PageDown
ca: Av Pàg

[ctx: keyboard key]
en: Page Down
ca: Av Pàg

[ctx: keyboard key]
en: PgUp
ca: RePàg

[ctx: keyboard key]
en: PgDn
ca: AvPàg

[ctx: keyboard key]
en: Left
ca: Esquerra

[ctx: keyboard key]
en: Right
ca: Dreta

[ctx: keyboard key]
en: Up
ca: Amunt

[ctx: keyboard key]
en: Down
ca: Avall

[ctx: keyboard key]
en: Home
ca: Inici

[ctx: keyboard key]
en: End
ca: Fi

[ctx: keyboard key]
en: Space
ca: Espai

[ctx: keyboard key]
en: Escape
ca: Escapada

[ctx: keyboard key]
en: Cancel
ca: Cancel·la

[ctx: keyboard key]
en: Clear
ca: Neteja

[ctx: keyboard key]
en: Menu
ca: Menú

[ctx: keyboard key]
en: Pause
ca: Pausa

[ctx: keyboard key]
en: Capital
ca: Majúscules

[ctx: keyboard key]
en: Select
ca: Selecciona

[ctx: keyboard key]
en: Print
ca: Imprimeix

[ctx: keyboard key]
en: Execute
ca: Executa

[ctx: keyboard key]
en: Snapshot
ca: Impr Pant

[ctx: keyboard key]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: keyboard key]
en: Add
ca: Suma

[ctx: keyboard key]
en: Separator
ca: Separador

[ctx: keyboard key]
en: Subtract
ca: Resta

[ctx: keyboard key]
en: Multiply
ca: Multiplicació

[ctx: keyboard key]
en: Divide
ca: Divisió

[ctx: keyboard key]
en: Num_lock
ca: Bloq Núm

[ctx: keyboard key]
en: Num Lock
ca: Bloq Núm

[ctx: keyboard key]
en: Scroll_lock
ca: Bloq Despl

[ctx: keyboard key]
en: Scroll Lock
ca: Bloq Despl

[ctx: keyboard key]
en: KP_Space
ca: Espai (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num Space
ca: Espai (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Tab
ca: Tab (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num Tab
ca: Tab (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Enter
ca: Retorn (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num Enter
ca: Retorn (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Home
ca: Inici (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num Home
ca: Inici (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Left
ca: Esquerra (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num left
ca: Esquerra (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Up
ca: Amunt (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num Up
ca: Amunt (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Right
ca: Dreta (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num Right
ca: Dreta (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Down
ca: Avall (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num Down
ca: Avall (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_PageUp
ca: Re Pàg (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num Page Up
ca: Re Pàg (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_PageDown
ca: Av Pàg (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num Page Down
ca: Av Pàg (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Prior
ca: Anterior (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Next
ca: Següent (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_End
ca: Fi (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num End
ca: Fi (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Begin
ca: Inici (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num Begin
ca: Inici (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Insert
ca: Insereix (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num Insert
ca: Insereix (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Delete
ca: Suprimeix (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num Delete
ca: Suprimeix (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Equal
ca: Igual (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num =
ca: = (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Multiply
ca: Multiplicació (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num *
ca: * (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Add
ca: Suma (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num +
ca: + (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Separator
ca: Separador (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num ,
ca: , (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Subtract
ca: Resta (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num -
ca: - (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Decimal
ca: Decimal (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num .
ca: . (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: KP_Divide
ca: Divisió (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Num /
ca: / (teclat numèric)

[ctx: keyboard key]
en: Windows_Left
ca: Windows (esquerra)

[ctx: keyboard key]
en: Windows_Right
ca: Windows (dreta)

[ctx: keyboard key]
en: Windows_Menu
ca: Windows (menú)

[ctx: keyboard key]
en: Command
ca: Ordre

[ctx: keyboard key]
en: shift
ca: maj

[ctx: keyboard key]
en: num
ca: núm

[ctx: keyboard key]
en: SPECIAL
ca: ESPECIAL

[ctx: keyboard key]
en: Shift+
ca: Maj+

en: show this help message
ca: mostra aquest missatge d'ajuda

en: generate verbose log messages
ca: genera missatges de registre detallats

en: specify the theme to use
ca: especifiqueu el tema a utilitzar

en: specify display mode to use (e.g. 640x480-16)
ca: especifiqueu el mode de pantalla a utilitzar (p. ex. 640x480-16)

en: Unsupported theme '%s'.
ca: Tema no suportat '%s'.

en: Invalid display mode specification '%s'.
ca: Especificació de mode de pantalla invàlida '%s'.

en: Option '%s' can't be negated
ca: L'opció '%s' no es pot negar

en: Unknown long option '%s'
ca: Opció llarga desconeguda '%s'

en: Unknown option '%s'
ca: Opció desconeguda '%s'

en: Unexpected characters following option '%s'.
ca: Hi ha caràcters inesperats després de l'opció '%s'.

en: Option '%s' requires a value.
ca: L'opció '%s' requereix un valor.

en: Separator expected after the option '%s'.
ca: S'esperava un separador després de l'opció '%s'.

en: '%s' is not a correct numeric value for option '%s'.
ca: '%s' no és valor numèric correcte per a l'opció '%s'.

en: Option '%s': '%s' cannot be converted to a date.
ca: Opció '%s': '%s' no es pot convertir a data.

en: Unexpected parameter '%s'
ca: Paràmetre inesperat '%s'

en: %s (or %s)
ca: %s (o %s)

en: The value for the option '%s' must be specified.
ca: Cal especificar el valor de l'opció '%s'.

en: The required parameter '%s' was not specified.
ca: No s'ha especificat el paràmetre necessari '%s'.

en: Usage: %s
ca: Ús: %s

en: num
ca: núm

en: double
ca: doble

en: date
ca: data

en: Unnamed command
ca: Ordre sense nom

en: &Undo
ca: &Desfés

en: Can't &Undo
ca: No es pot &desfer

en: &Undo
ca: &Desfés

en: &Redo
ca: &Refés

en: &Redo
ca: &Refés

en: String To Colour : Incorrect colour specification : %s
ca: Cadena a color: Especificació del color incorrecta: %s

en: Invalid value %ld for a boolean key "%s" in config file.
ca: Valor invàlid %ld per a la clau booleana "%s" al fitxer de configuració.

en: Environment variables expansion failed: missing '%c' at position %u in '%s'.
ca: No s'han pogut expandir les variables d'entorn: manca '%c' a la posició %u a '%s'.

en: '%s' has extra '..', ignored.
ca: '%s' té '..' extra, s'ha ignorat.

note: TRANSLATORS: Checkbox state name
en: checked
ca: marcat

note: TRANSLATORS: Checkbox state name
en: unchecked
ca: no marcat

note: TRANSLATORS: Checkbox state name
en: undetermined
ca: indeterminat

en: today
ca: avui

en: yesterday
ca: ahir

en: tomorrow
ca: demà

en: first
ca: primer

en: second
ca: segon

en: third
ca: tercer

en: fourth
ca: quart

en: fifth
ca: cinquè

en: sixth
ca: sisè

en: seventh
ca: setè

en: eighth
ca: vuitè

en: ninth
ca: novè

en: tenth
ca: desè

en: eleventh
ca: onzè

en: twelfth
ca: dotzè

en: thirteenth
ca: tretzè

en: fourteenth
ca: catorzè

en: fifteenth
ca: quinzè

en: sixteenth
ca: setzè

en: seventeenth
ca: dissetè

en: eighteenth
ca: divuitè

en: nineteenth
ca: dinovè

en: twentieth
ca: vintè

en: noon
ca: migdia

en: midnight
ca: mitjanit

en: Failed to create directory "%s"
ca: No s'ha pogut crear el directori "%s"

en: Debug report couldn't be created.
ca: No s'ha pogut crear l'informe de depuració.

en: Failed to remove debug report file "%s"
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer d'informe de depuració "%s"

en: Failed to clean up debug report directory "%s"
ca: No s'ha pogut netejar el directori d'informes de depuració "%s"

en: process context description
ca: descripció del context del procés

en: dump of the process state (binary)
ca: bolcat de l'estat del procés (binari)

en: Debug report generation has failed.
ca: No s'ha pogut generar l'informe de depuració.

en: Processing debug report has failed, leaving the files in "%s" directory.
ca: No s'ha pogut processar l'informe de depuració, es deixaran els fitxers al directori "%s".

en: A debug report has been generated. It can be found in
ca: S'ha generat un informe de depuració. Podeu trobar-lo a

en: And includes the following files:
ca: I inclou els següents fitxers:

en: 
    Please send this report to the program maintainer, thank you!
ca: 
    Envieu aquest informe al mantenidor del programa. Gràcies!

en: Failed to execute curl, please install it in PATH.
ca: No s'ha pogut executar curl, instal·leu-lo al PATH.

en: Failed to upload the debug report (error code %d).
ca: No s'ha pogut pujar l'informe de depuració (codi d'error %d).

en: Save As
ca: Anomena i desa

en: Discard changes and reload the last saved version?
ca: Voleu descartar els canvis i tornar a carregar la darrera versió desada?

en: unnamed
ca: sense nom

en: Do you want to save changes to %s?
ca: Voleu desar els canvis fets a %s?

en: File "%s" could not be opened for writing.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer "%s" per a escriure-hi.

en: Failed to save document to the file "%s".
ca: No s'ha pogut desar el document al fitxer "%s".

en: File "%s" could not be opened for reading.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer "%s" per a llegir-lo.

en: Failed to read document from the file "%s".
ca: No s'ha pogut llegir el document del fitxer "%s".

en: The file '%s' doesn't exist and couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
ca: El fitxer '%s' no existeix i no s'ha pogut obrir.
    S'ha suprimit de la llista de fitxers utilitzats més recentment.

en: Print preview creation failed.
ca: No s'ha pogut crear la previsualització de la impressió.

en: Print Preview
ca: Previsualització de la impressió

en: The format of file '%s' couldn't be determined.
ca: No s'ha pogut determinar el format del fitxer '%s'.

en: unnamed%d
ca: sense nom %d

en: Open File
ca: Obre un fitxer

en: File error
ca: Error de fitxer

en: Sorry, could not open this file.
ca: No s'ha pogut obrir aquest fitxer.

en: Sorry, the format for this file is unknown.
ca: El format d'aquest fitxer és desconegut.

en: Select a document template
ca: Seleccioneu una plantilla de document

en: Templates
ca: Plantilles

en: Select a document view
ca: Seleccioneu una visualització del document

en: Views
ca: Visualitzacions

en: Failed to load shared library '%s'
ca: No s'ha pogut carregar la biblioteca compartida '%s'

en: Couldn't find symbol '%s' in a dynamic library
ca: No s'ha pogut trobar el símbol '%s' en una biblioteca dinàmica

en: can't open file '%s'
ca: no es pot obrir el fitxer '%s'

en: can't close file '%s'
ca: no es pot tancar el fitxer '%s'

en: Read error on file '%s'
ca: S'ha produït un error de lectura al fitxer '%s'

en: Write error on file '%s'
ca: S'ha produït un error en escriure al fitxer '%s'

en: failed to flush the file '%s'
ca: no s'ha pogut buidar el fitxer '%s'

en: Seek error on file '%s' (large files not supported by stdio)
ca: S'ha produït un error de cerca al fitxer '%s' (els fitxers grossos no estan suportats per stdio)

en: Seek error on file '%s'
ca: S'ha produït un error de cerca al fitxer '%s'

en: Can't find current position in file '%s'
ca: No es pot trobar la posició actual al fitxer '%s'

en: Failed to set temporary file permissions
ca: No s'ha pogut definir els permisos del fitxer temporal

en: can't remove file '%s'
ca: no es pot suprimir el fitxer '%s'

en: can't commit changes to file '%s'
ca: no es poden publicar els canvis al fitxer '%s'

en: can't remove temporary file '%s'
ca: no es pot suprimir el fitxer temporal '%s'

en: can't create file '%s'
ca: no es pot crear el fitxer '%s'

en: can't close file descriptor %d
ca: no es pot tancar el descriptor de fitxer %d

en: can't read from file descriptor %d
ca: no es pot llegir del descriptor de fitxer %d

en: can't write to file descriptor %d
ca: no es pot escriure al descriptor de fitxer %d

en: can't flush file descriptor %d
ca: no es pot buidar el descriptor del fitxer %d

en: can't seek on file descriptor %d
ca: no es pot cercar el descriptor de fitxer %d

en: can't get seek position on file descriptor %d
ca: no es pot cercar la posició al descriptor de fitxer %d

en: can't find length of file on file descriptor %d
ca: no es pot trobar la llargada del fitxer al descriptor del fitxer %d

en: can't determine if the end of file is reached on descriptor %d
ca: no es pot determinar si s'ha arribat al final del fitxer al descriptor %d

en: can't open global configuration file '%s'.
ca: no es pot obrir el fitxer de configuració global '%s'.

en: can't open user configuration file '%s'.
ca: no es pot obrir el fitxer de configuració de l'usuari '%s'.

en: Changes won't be saved to avoid overwriting the existing file "%s"
ca: Els canvis no es desaran per a evitar sobreescriure el fitxer existent "%s"

en: Error reading config options.
ca: S'ha produït un error en llegir les opcions de configuració.

en: Failed to read config options.
ca: No s'han pogut llegir les opcions de la configuració.

en: file '%s': unexpected character %c at line %zu.
ca: fiitxer '%s': caràcter inesperat %c a la línia %zu.

en: file '%s', line %zu: '%s' ignored after group header.
ca: fitxer '%s', línia %zu: s'ha ignorat '%s' després de la capçalera de grup.

en: file '%s', line %zu: '=' expected.
ca: fitxer '%s', línia %zu: '=' inesperat.

en: file '%s', line %zu: value for immutable key '%s' ignored.
ca: fitxer '%s', línia %zu: s'ha ignorat el valor per a clau immutable '%s'.

en: file '%s', line %zu: key '%s' was first found at line %d.
ca: fitxer '%s', línia %zu: s'ha trobat la clau '%s' per primer cop a la línia %d.

en: Config entry name cannot start with '%c'.
ca: El nom d'una entrada de configuració no pot començar amb '%c'.

en: can't open user configuration file.
ca: no es pot obrir el fitxer de configuració de l'usuari.

en: can't write user configuration file.
ca: no es pot escriure al fitxer de configuració de l'usuari.

en: Failed to update user configuration file.
ca: No s'ha pogut actualitzar el fitxer de configuració de l'usuari.

en: Error saving user configuration data.
ca: S'ha produït un error en desar les dades de configuració de l'usuari.

en: can't delete user configuration file '%s'
ca: no es pot suprimir el fitxer de configuració de l'usuari '%s'

en: entry '%s' appears more than once in group '%s'
ca: l'entrada '%s' apareix més d'un cop al grup '%s'

en: attempt to change immutable key '%s' ignored.
ca: s'ha ignorat l'intent de canviar la clau immutable '%s'.

en: trailing backslash ignored in '%s'
ca: s'ha ignorat la barra inversa al final a '%s'

en: unexpected " at position %d in '%s'.
ca: " inesperat a la posició %d de '%s'.

en: Failed to copy the file '%s' to '%s'
ca: No s'ha pogut copiar el fitxer '%s' a '%s'

en: Impossible to get permissions for file '%s'
ca: No és possible obtenir els permisos del fitxer '%s'

en: Impossible to overwrite the file '%s'
ca: No és possible sobreescriure el fitxer '%s'

en: Error copying the file '%s' to '%s'.
ca: S'ha produït un error en copiar el fitxer '%s' a '%s'.

en: Impossible to set permissions for the file '%s'
ca: No és possible definir els permisos del fitxer '%s'

en: Failed to rename the file '%s' to '%s' because the destination file already exists.
ca: No s'ha pogut canviar el nom del fitxer '%s' a '%s' perquè el fitxer de destinació ja existeix.

en: File '%s' couldn't be renamed '%s'
ca: No s'ha pogut canviar el nom del fitxer '%s' a '%s'

en: File '%s' couldn't be removed
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer '%s'

en: Directory '%s' couldn't be created
ca: No s'ha pogut crear el directori '%s'

en: Directory '%s' couldn't be deleted
ca: No s'ha pogut suprimir el directori '%s'

en: Cannot enumerate files '%s'
ca: No es poden enumerar els fitxers '%s'

en: Failed to get the working directory
ca: No s'ha pogut obtenir el directori de treball

en: Could not set current working directory
ca: No s'ha pogut definir el directori de treball actual

en: Files (%s)
ca: Fitxers (%s)

en: Failed to open '%s' for reading
ca: No s'ha pogut obrir '%s' per a llegir-lo

en: Failed to open '%s' for writing
ca: No s'ha pogut obrir '%s' per a escriure-hi

en: Failed to close file handle
ca: No s'ha pogut tancar el manegador del fitxer

en: Failed to create a temporary file name
ca: No s'ha pogut crear un nom de fitxer temporal

en: Failed to open temporary file.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer temporal.

en: Failed to modify file times for '%s'
ca: No s'han pogut modificar les hores del fitxer '%s'

en: Failed to touch the file '%s'
ca: No s'ha pogut fer touch al fitxer '%s'

en: Failed to retrieve file times for '%s'
ca: No s'han pogut obtenir les hores del fitxer '%s'

en: Browse
ca: Navega

en: All files (%s)|%s
ca: Tots els fitxers (%s)|%s

en: %s files (%s)|%s
ca: Fitxers %s (%s)|%s

en: Load %s file
ca: Carrega el fitxer %s

en: Save %s file
ca: Desa el fitxer %s

en: Western European (ISO-8859-1)
ca: Europa occidental (ISO-8859-1)

en: Central European (ISO-8859-2)
ca: Europeu central (ISO-8859-2)

en: Baltic (old) (ISO-8859-4)
ca: Bàltic (antic) (ISO-8859-4)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
ca: Ciríl·lic (ISO-8859-5)

en: Arabic (ISO-8859-6)
ca: Àrab (ISO-8859-6)

en: Greek (ISO-8859-7)
ca: Grec (ISO-8859-7)

en: Hebrew (ISO-8859-8)
ca: Hebreu (ISO-8859-8)

en: Turkish (ISO-8859-9)
ca: Turc (ISO-8859-9)

en: Nordic (ISO-8859-10)
ca: Nòrdic (ISO-8859-10)

en: Thai (ISO-8859-11)
ca: Tailandès (ISO-8859-11)

en: Indian (ISO-8859-12)
ca: Indi (ISO-8859-12)

en: Baltic (ISO-8859-13)
ca: Bàltic (ISO-8859-13)

en: Celtic (ISO-8859-14)
ca: Cèltic (ISO-8859-14)

en: Western European with Euro (ISO-8859-15)
ca: Europa occidental amb euro (ISO-8859-15)

en: Windows/DOS OEM Cyrillic (CP 866)
ca: Ciríl·lic OEM del Windows/DOS (CP 866)

en: Windows Thai (CP 874)
ca: Tailandès del Windows (CP 874)

en: Windows Japanese (CP 932) or Shift-JIS
ca: Japonès del Windows (CP 932) o Shift-JIS

en: Windows Chinese Simplified (CP 936) or GB-2312
ca: Xinès simplificat del Windows (CP 936) o GB-2312

en: Windows Korean (CP 949)
ca: Coreà del Windows (CP 949)

en: Windows Chinese Traditional (CP 950) or Big-5
ca: Xinès tradicional del Windows (CP 950) o Big-5

en: Windows Central European (CP 1250)
ca: Europa central del Windows (CP 1250)

en: Windows Cyrillic (CP 1251)
ca: Ciríl·lic del Windows (CP 1251)

en: Windows Western European (CP 1252)
ca: Europa occidental del Windows (CP 1252)

en: Windows Greek (CP 1253)
ca: Grec del Windows (CP 1253)

en: Windows Turkish (CP 1254)
ca: Turc del Windows (CP 1254)

en: Windows Hebrew (CP 1255)
ca: Hebreu del Windows (CP 1255)

en: Windows Arabic (CP 1256)
ca: Àrab del Windows (CP 1256)

en: Windows Baltic (CP 1257)
ca: Bàltic del Windows (CP 1257)

en: Windows Vietnamese (CP 1258)
ca: Vietnamita del Windows (CP 1258)

en: Windows Johab (CP 1361)
ca: Johab del Windows (CP 1361)

en: Windows/DOS OEM (CP 437)
ca: OEM del Windows/DOS (CP 437)

en: Unicode 7 bit (UTF-7)
ca: Unicode de 7 bits (UTF-7)

en: Unicode 8 bit (UTF-8)
ca: Unicode de 8 bits (UTF-8)

en: Unicode 16 bit (UTF-16)
ca: Unicode de 16 bits (UTF-16)

en: Unicode 16 bit Little Endian (UTF-16LE)
ca: Unicode de 16 bits Little Endian (UTF-16LE)

en: Unicode 32 bit (UTF-32)
ca: Unicode de 32 bits (UTF-32)

en: Unicode 32 bit Little Endian (UTF-32LE)
ca: Unicode de 32 bits Little Endian (UTF-32LE)

en: Unicode 16 bit Big Endian (UTF-16BE)
ca: Unicode de 16 bits Big Endian (UTF-16BE)

en: Unicode 32 bit Big Endian (UTF-32BE)
ca: Unicode de 32 bits Big Endian (UTF-32BE)

en: Extended Unix Codepage for Japanese (EUC-JP)
ca: Codificació de pàgina estesa d'Unix per al japonès (EUC-JP)

en: Default encoding
ca: Codificació per defecte

en: Unknown encoding (%d)
ca: Codificació desconeguda (%d)

en: default
ca: per defecte

en: unknown-%d
ca: desconegut-%d

en: underlined
ca: subratllat

en:  strikethrough
ca:  ratllat

en:  thin
ca:  prima

en:  extra light
ca:  extra lleugera

en:  light
ca:  lleugera

en:  medium
ca:  mitjana

en:  semi bold
ca:  semi negreta

en:  bold
ca:  negreta

en:  extra bold
ca:  extra negreta

en:  heavy
ca:  pesada

en:  extra heavy
ca:  extra pesada

en:  italic
ca:  cursiva

en: strikethrough
ca: ratllat

en: thin
ca: prima

en: extralight
ca: extralleugera

en: light
ca: lleugera

en: medium
ca: mitjana

en: semibold
ca: seminegreta

en: bold
ca: negreta

en: extrabold
ca: extranegreta

en: heavy
ca: pesada

en: extraheavy
ca: extrapesada

en: italic
ca: cursiva

en: : unknown charset
ca: : joc de caràcters desconegut

en: The charset '%s' is unknown. You may select
    another charset to replace it with or choose
    [Cancel] if it cannot be replaced
ca: El joc de caràcters '%s' és desconegut. Podeu seleccionar
    un altre joc de caràcters per a substituir-lo o triar
    [Cancel·la] si no pot ser substituït

en: Failed to remember the encoding for the charset '%s'.
ca: No s'ha pogut recordar la codificació del joc de caràcters '%s'.

en: can't load any font, aborting
ca: no es pot carregar cap tipus de lletra, s'avorta

en: : unknown encoding
ca: : codificació desconeguda

en: No font for displaying text in encoding '%s' found,
    but an alternative encoding '%s' is available.
    Do you want to use this encoding (otherwise you will have to choose another one)?
ca: No s'ha trobat cap tipus de lletra per a mostrar text amb la codificació '%s',
    però hi ha una codificació alternativa, '%s'.
    Voleu fer servir aquesta codificació (si no, n'haureu de triar una altra)?

en: No font for displaying text in encoding '%s' found.
    Would you like to select a font to be used for this encoding
    (otherwise the text in this encoding will not be shown correctly)?
ca: No s'ha trobat cap tipus de lletra per a mostrar text amb la codificació '%s'.
    Voleu triar un tipus de lletra perquè es faci servir per a aquesta codificació
    (si no, el text amb aquesta codificació no es mostrarà correctament)?

en: Memory VFS already contains file '%s'!
ca: El VFS en memòria ja conté el fitxer '%s'!

en: Trying to remove file '%s' from memory VFS, but it is not loaded!
ca: S'està provant de suprimir el fitxer '%s' del VFS en memòria, però no està carregat!

en: Failed to store image '%s' to memory VFS!
ca: No s'ha pogut emmagatzemar la imatge '%s' al VFS de la memòria!

en: Timeout while waiting for FTP server to connect, try passive mode.
ca: S'ha excedit el temps límit d'espera en connectar al servidor FTP, proveu el mode passiu.

en: Failed to set FTP transfer mode to %s.
ca: No s'ha pogut definir el mode de transferència FTP a %s.

en: binary
ca: binari

en: The FTP server doesn't support the PORT command.
ca: El servidor FTP no suporta l'ordre PORT.

en: The FTP server doesn't support passive mode.
ca: El servidor FTP no suporta l'ús del mode passiu.

en: Incorrect GIF frame size (%u, %d) for the frame #%u
ca: Mida de fotograma de GIF incorrecta (%u, %d) per al fotograma número %u

en: Failed to allocate colour for OpenGL
ca: No s'ha pogut assignar el color per a l'OpenGL

en: Please select the columns to show and define their order:
ca: Seleccioneu les columnes que es mostraran i definiu-ne l'ordre:

en: Customize Columns
ca: Personalitza les columnes

en: &Customize...
ca: &Personalitza...

en: Failed to open URL "%s" in the default browser
ca: No s'ha pogut obrir l'URL "%s" al navegador predeterminat

en: Failed to load image %%d from file '%s'.
ca: No s'ha pogut carregar la imatge %%d del fitxer '%s'.

en: Failed to load image %d from stream.
ca: No s'ha pogut carregar la imatge %d del flux.

en: Failed to load icons from resource '%s'.
ca: No s'han pogut carregar les icones del recurs '%s'.

en: BMP: Couldn't save invalid image.
ca: BMP: No s'ha pogut desar una imatge invàlida.

en: BMP: wxImage doesn't have own wxPalette.
ca: BMP: wxImage no té una wxPallette pròpia.

en: BMP: Couldn't write the file (Bitmap) header.
ca: BMP: No s'ha pogut escriure la capçalera del fitxer (Bitmap).

en: BMP: Couldn't write the file (BitmapInfo) header.
ca: BMP: No s'ha pogut escriure la capçalera del fitxer (BitmapInfo).

en: BMP: Couldn't write RGB color map.
ca: BMP: No s'ha pogut escriure el mapa de colors RGB.

en: BMP: Couldn't write data.
ca: BMP: No s'han pogut escriure les dades.

en: BMP: header has biClrUsed=%d when biBitCount=%d.
ca: BMP: capçalera té biClrUsed=%d quan biBitCount=%d.

en: BMP: Couldn't allocate memory.
ca: BMP: No s'ha pogut assignar la memòria.

en: DIB Header: Image width > 32767 pixels for file.
ca: Capçalera DIB: Amplada de la imatge > 32767 píxels per fitxer.

en: DIB Header: Image height > 32767 pixels for file.
ca: Capçalera DIB: Alçada de la imatge > 32767 píxels per fitxer.

en: DIB Header: Unknown bitdepth in file.
ca: Capçalera DIB: Profunditat de bits desconeguda al fitxer.

en: DIB Header: Unknown encoding in file.
ca: Capçalera DIB: Codificació desconeguda al fitxer.

en: DIB Header: Encoding doesn't match bitdepth.
ca: Capçalera DIB: La codificació no coincideix amb la profunditat de bits.

en: Error in reading image DIB.
ca: S'ha produït un error en llegir la imatge DIB.

en: ICO: Error in reading mask DIB.
ca: ICO: S'ha produït un error en llegir la màscara DIB.

en: ICO: Image too tall for an icon.
ca: ICO: Imatge massa alta per a una icona.

en: ICO: Image too wide for an icon.
ca: ICO: Imatge massa ampla per a una icona.

en: ICO: Error writing the image file!
ca: ICO: S'ha produït un error en escriure el fitxer d'imatge!

en: ICO: Invalid icon index.
ca: ICO: Índex d'icona invàlid.

en: Image and mask have different sizes.
ca: La imatge i la màscara tenen mides diferents.

en: No unused colour in image being masked.
ca: No hi ha cap color sense utilitzar a la imatge que voleu emmascarar.

en: Failed to load bitmap "%s" from resources.
ca: No s'ha pogut carregar el mapa de bits "%s" dels recursos.

en: Failed to load icon "%s" from resources.
ca: No s'ha pogut carregar la icona "%s" dels recursos.

en: Failed to load image from file "%s".
ca: No s'ha pogut carregar la imatge del fitxer "%s".

en: Can't save image to file '%s': unknown extension.
ca: No es pot desar la imatge al fitxer '%s': extensió desconeguda.

en: No handler found for image type.
ca: No s'ha trobat cap gestor per al tipus d'imatge.

en: No image handler for type %d defined.
ca: No hi ha definit cap gestor d'imatge per al tipus %d.

en: Image file is not of type %d.
ca: El fitxer d'imatge no és del tipus %d.

en: Can't automatically determine the image format for non-seekable input.
ca: No es pot determinar automàticament el format d'imatge en una entrada seqüencial.

en: Unknown image data format.
ca: Format de dades d'imatge desconegut.

en: This is not a %s.
ca: Això no és un %s.

en: No image handler for type %s defined.
ca: No hi ha definit cap gestor d'imatge per al tipus %s.

en: Image is not of type %s.
ca: La imatge no és del tipus %s.

en: Failed to check format of image file "%s".
ca: No s'ha pogut comprovar el format del fitxer d'imatge "%s".

en: GIF: error in GIF image format.
ca: GIF: error al format d'imatge GIF.

en: GIF: not enough memory.
ca: GIF: no hi ha prou memòria.

en: GIF: data stream seems to be truncated.
ca: GIF: sembla que s'ha truncat el flux de dades.

en: Couldn't initialize GIF hash table.
ca: No s'ha pogut inicialitzar la taula de resums del GIF.

en: IFF: error in IFF image format.
ca: IFF: error en el format d'imatge IFF.

en: IFF: not enough memory.
ca: IFF: no hi ha prou memòria.

en: IFF: unknown error!!!
ca: IFF: s'ha produït un error desconegut!!!

en: IFF: data stream seems to be truncated.
ca: IFF: sembla que s'ha truncat el flux de dades.

en: JPEG: Couldn't load - file is probably corrupted.
ca: JPEG: No s'ha pogut carregar - probablement el fitxer és corrupte.

en: JPEG: Couldn't save image.
ca: JPEG: No s'ha pogut desar la imatge.

en: PCX: this is not a PCX file.
ca: PCX: això no és un fitxer PCX.

en: PCX: image format unsupported
ca: PCX: format d'imatge no suportat

en: PCX: couldn't allocate memory
ca: PCX: no s'ha pogut assignar la memòria

en: PCX: version number too low
ca: PCX: número de versió massa baix

en: PCX: unknown error !!!
ca: PCX: s'ha produït un error desconegut!!!

en: PCX: invalid image
ca: PCX: imatge invàlida

en: Unknown PNG resolution unit %d
ca: Unitat de resolució PNG desconeguda %d

en: Couldn't load a PNG image - file is corrupted or not enough memory.
ca: No s'ha pogut carregar una imatge PNG - el fitxer és corrupte o no hi ha prou memòria.

en: Couldn't save PNG image.
ca: No s'ha pogut desar la imatge PNG.

en: PNM: File format is not recognized.
ca: PNM: Format de fitxer no reconegut.

en: PNM: Couldn't allocate memory.
ca: PNM: No s'ha pogut assignar la memòria.

en: PNM: File seems truncated.
ca: PNM: El fitxer sembla truncat.

en:  (in module "%s")
ca:  (al mòdul "%s")

en: TIFF: Error loading image.
ca: TIFF: S'ha produït un error en carregar la imatge.

en: Invalid TIFF image index.
ca: Índex d'imatge TIFF invàlid.

en: TIFF: Image size is abnormally big.
ca: TIFF: La mida de la imatge és anormalment gran.

en: TIFF: Couldn't allocate memory.
ca: TIFF: No s'ha pogut assignar la memòria.

en: TIFF: Error reading image.
ca: TIFF: S'ha produït un error en llegir la imatge.

en: Unknown TIFF resolution unit %d ignored
ca: S'ha ignorat la unitat de resolució TIFF desconeguda %d

en: TIFF: Error saving image.
ca: TIFF: S'ha produït un error en desar la imatge.

en: TIFF: Error writing image.
ca: TIFF: S'ha produït un error en escriure la imatge.

en: Command line argument %d couldn't be converted to Unicode and will be ignored.
ca: No s'ha pogut convertir a Unicode l'argument %d de la línia d'ordres i s'ignorarà.

en: Initialization failed in post init, aborting.
ca: Ha fallat la inicialització a post init, s'està avortant.

en: Cannot set locale to language "%s".
ca: No es pot definir la configuració local a la llengua "%s".

en: Warning:
ca: Advertència:

en: The previous message repeated once.
ca: El missatge anterior s'ha repetit una vegada.

en: The previous message repeated %u time. | The previous message repeated %u times.
ca[0]: El missatge anterior s'ha repetit %u vegada.
ca[1]: El missatge anterior s'ha repetit %u vegades.

en: Last repeated message ("%s", %u time) wasn't output | Last repeated message ("%s", %u times) wasn't output
ca[0]: No s'ha mostrat el darrer missatge repetit ("%s", %u vegada)
ca[1]: No s'ha mostrat el darrer missatge repetit ("%s", %u vegades)

en: Failed to allocate memory for LZMA decompression.
ca: No s'ha pogut assignar memòria per a la descompressió LZMA.

en: Failed to initialize LZMA decompression: unexpected error %u.
ca: No s'ha pogut inicialitzar la descompressió LZMA: error inesperat %u.

en: input is not in XZ format
ca: l'entrada no està en format XZ

en: input compressed using unknown XZ option
ca: l'entrada està comprimida amb una opció XZ desconeguda

en: input is corrupted
ca: l'entrada està corrompuda

en: unknown decompression error
ca: error de descompressió desconegut

en: LZMA decompression error: %s
ca: Error de descompressió LZMA: %s

en: Failed to allocate memory for LZMA compression.
ca: No s'ha pogut assignar memòria per a la compressió LZMA.

en: Failed to initialize LZMA compression: unexpected error %u.
ca: No s'ha pogut inicialitzar la compressió LZMA: error inesperat %u.

en: out of memory
ca: s'ha esgotat la memòria

en: unknown compression error
ca: error de compressió desconegut

en: LZMA compression error: %s
ca: Error de compressió LZMA: %s

en: LZMA compression error when flushing output: %s
ca: Error de compressió LZMA a l'hora de buidar la sortida: %s

en: Unmatched '{' in an entry for mime type %s.
ca: '{' no tancat en una entrada per a tipus mime %s.

en: Circular dependency involving module "%s" detected.
ca: S'ha detectat una dependència circular que implica el mòdul "%s".

en: Dependency "%s" of module "%s" doesn't exist.
ca: La dependència "%s" del mòdul "%s" no existeix.

en: Module "%s" initialization failed
ca: No s'ha pogut inicialitzar el mòdul "%s"

en: Message
ca: Missatge

en: Letter, 8 1/2 x 11 in
ca: Carta, 8 1/2 x 11 polz.

en: Legal, 8 1/2 x 14 in
ca: Legal, 8 1/2 x 14 polz.

en: A4 sheet, 210 x 297 mm
ca: Full A4, 210 x 297 mm

en: C sheet, 17 x 22 in
ca: Full C, 17 x 22 polz.

en: D sheet, 22 x 34 in
ca: Full D, 22 x 34 polz.

en: E sheet, 34 x 44 in
ca: Full E, 34 x 44 polz.

en: Letter Small, 8 1/2 x 11 in
ca: Carta petita, 8 1/2 x 11 polz.

en: Tabloid, 11 x 17 in
ca: Tabloide, 11 x 17 polz.

en: Ledger, 17 x 11 in
ca: Ledger, 17 x 11 polz.

en: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 in
ca: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 polz.

en: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 in
ca: Executiu, 7 1/4 x 10 1/2 polz.

en: A3 sheet, 297 x 420 mm
ca: Full A3, 297 x 420 mm

en: A4 small sheet, 210 x 297 mm
ca: Full petit A4, 210 x 297 mm

en: A5 sheet, 148 x 210 mm
ca: Full A5, 148 x 210 mm

en: B4 sheet, 250 x 354 mm
ca: Full B4, 250 x 354 mm

en: B5 sheet, 182 x 257 millimeter
ca: Full B5, 182 x 257 mil·límetres

en: Folio, 8 1/2 x 13 in
ca: Foli, 8 1/2 x 13 polz.

en: 10 x 14 in
ca: 10 x 14 polz.

en: 11 x 17 in
ca: 11 x 17 polz.

en: Note, 8 1/2 x 11 in
ca: Nota, 8 1/2 x 11 polz.

en: #9 Envelope, 3 7/8 x 8 7/8 in
ca: Sobre núm. 9, 3 7/8 x 8 7/2 polz.

en: #10 Envelope, 4 1/8 x 9 1/2 in
ca: Sobre núm. 10, 4 1/8 x 9 1/2 polz.

en: #11 Envelope, 4 1/2 x 10 3/8 in
ca: Sobre núm. 11, 4 1/2 x 10 3/8 polz.

en: #12 Envelope, 4 3/4 x 11 in
ca: Sobre núm. 12, 4 3/4 x 11 polz.

en: #14 Envelope, 5 x 11 1/2 in
ca: Sobre núm. 14, 5 x 11 1/2 polz.

en: DL Envelope, 110 x 220 mm
ca: Sobre DL, 110 x 220 mm

en: C5 Envelope, 162 x 229 mm
ca: Sobre C5, 162 x 229 mm

en: C3 Envelope, 324 x 458 mm
ca: Sobre C3, 324 x 458 mm

en: C4 Envelope, 229 x 324 mm
ca: Sobre C4, 229 x 324 mm

en: C6 Envelope, 114 x 162 mm
ca: Sobre C6, 114 x 162 mm

en: C65 Envelope, 114 x 229 mm
ca: Sobre C65, 114 x 229 mm

en: B4 Envelope, 250 x 353 mm
ca: Sobre B4, 250 x 353 mm

en: B5 Envelope, 176 x 250 mm
ca: Sobre B5, 176 x 250 mm

en: B6 Envelope, 176 x 125 mm
ca: Sobre B6, 176 x 125 mm

en: Italy Envelope, 110 x 230 mm
ca: Sobre italià, 110 x 230 mm

en: Monarch Envelope, 3 7/8 x 7 1/2 in
ca: Sobre Monarch, 3 7/8 x 1/2 polz.

en: 6 3/4 Envelope, 3 5/8 x 6 1/2 in
ca: Sobre 6 3/4, 3 5/8 x 6 1/2 polz.

en: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 in
ca: US Std Fanfold, 14 7/8 x 11 polz.

en: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 in
ca: German Std Fanfold, 8 1/2 x 12 polz.

en: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 in
ca: German Legal Fanfold, 8 1/2 x 13 polz.

en: B4 (ISO) 250 x 353 mm
ca: B4 (ISO), 250 x 354 mm

en: Japanese Postcard 100 x 148 mm
ca: Postal japonesa, 100 x 148 mm

en: 9 x 11 in
ca: 9 x 11 polz.

en: 10 x 11 in
ca: 10 x 11 polz.

en: 15 x 11 in
ca: 15 x 11 polz.

en: Envelope Invite 220 x 220 mm
ca: Sobre d'invitació, 220 x 220 mm

en: Letter Extra 9 1/2 x 12 in
ca: Carta extra, 9 1/2 x 12 polz.

en: Legal Extra 9 1/2 x 15 in
ca: Legal extra, 9 1/2 x 15 polz.

en: Tabloid Extra 11.69 x 18 in
ca: Tabloide extra, 11,69 x 18 polz.

en: A4 Extra 9.27 x 12.69 in
ca: A4 extra, 9,27 x 12,69 polz.

en: Letter Transverse 8 1/2 x 11 in
ca: Carta transversal, 8 1/2 x 11 polz.

en: A4 Transverse 210 x 297 mm
ca: A4 transversal, 210 x 297 mm

en: Letter Extra Transverse 9.275 x 12 in
ca: Carta extra transversal, 9,275 x 12 polz.

en: SuperA/SuperA/A4 227 x 356 mm
ca: SuperA/SuperA/A4, 227 x 356 mm

en: SuperB/SuperB/A3 305 x 487 mm
ca: SuperB/SuperB/A3, 305 x 487 mm

en: Letter Plus 8 1/2 x 12.69 in
ca: Carta plus, 8 1/2 x 12,69 polz.

en: A4 Plus 210 x 330 mm
ca: A4 plus, 210 x 330 mm

en: A5 Transverse 148 x 210 mm
ca: A5 transversal, 148 x 210 mm

en: B5 (JIS) Transverse 182 x 257 mm
ca: B5 (JIS) transversal, 182 x 257 mm

en: A3 Extra 322 x 445 mm
ca: A3 extra, 322 x 445 mm

en: A5 Extra 174 x 235 mm
ca: A5 extra, 174 x 235 mm

en: B5 (ISO) Extra 201 x 276 mm
ca: B5 (ISO) extra, 201 x 276 mm

en: A2 420 x 594 mm
ca: A2, 420 x 594 mm

en: A3 Transverse 297 x 420 mm
ca: A3 transversal, 297 x 420 mm

en: A3 Extra Transverse 322 x 445 mm
ca: A3 extra transversal, 322 x 445 mm

en: Japanese Double Postcard 200 x 148 mm
ca: Postal japonesa doble, 200 x 148 mm

en: A6 105 x 148 mm
ca: A6, 105 x 148 mm

en: Japanese Envelope Kaku #2
ca: Sobre japonès Kaku núm. 2

en: Japanese Envelope Kaku #3
ca: Sobre japonès Kaku núm. 3

en: Japanese Envelope Chou #3
ca: Sobre japonès Chou núm. 3

en: Japanese Envelope Chou #4
ca: Sobre japonès Chou núm. 4

en: Letter Rotated 11 x 8 1/2 in
ca: Carta girada, 11 x 8 1/2 polz.

en: A3 Rotated 420 x 297 mm
ca: A3 girat, 420 x 297 mm

en: A4 Rotated 297 x 210 mm
ca: A4 girat, 297 x 210 mm

en: A5 Rotated 210 x 148 mm
ca: A5 girat, 210 x 148 mm

en: B4 (JIS) Rotated 364 x 257 mm
ca: B4 (JIS) girat, 364 x 257 mm

en: B5 (JIS) Rotated 257 x 182 mm
ca: B5 (JIS) girat, 257 x 182 mm

en: Japanese Postcard Rotated 148 x 100 mm
ca: Postal japonesa girada, 148 x 100 mm

en: Double Japanese Postcard Rotated 148 x 200 mm
ca: Targeta postal japonesa doble girada, 148 x 200 mm

en: A6 Rotated 148 x 105 mm
ca: A6 girat, 148 x 105 mm

en: Japanese Envelope Kaku #2 Rotated
ca: Sobre japonès Kaku núm. 2 girat

en: Japanese Envelope Kaku #3 Rotated
ca: Sobre japonès Kaku núm. 3 girat

en: Japanese Envelope Chou #3 Rotated
ca: Sobre japonès Chou núm. 3 girat

en: Japanese Envelope Chou #4 Rotated
ca: Sobre japonès Chou núm. 4 girat

en: B6 (JIS) 128 x 182 mm
ca: B6 (JIS), 128 x 182 mm

en: B6 (JIS) Rotated 182 x 128 mm
ca: B6 (JIS) girat, 182 x 128 mm

en: 12 x 11 in
ca: 12 x 11 polz.

en: Japanese Envelope You #4
ca: Sobre japonès You núm. 4

en: Japanese Envelope You #4 Rotated
ca: Sobre japonès You núm. 4 girat

en: PRC 16K 146 x 215 mm
ca: PRC 16K, 146 x 215 mm

en: PRC 32K 97 x 151 mm
ca: PRC 32K, 97 x 151 mm

en: PRC 32K(Big) 97 x 151 mm
ca: PRC 32K (Gros), 97 x 151 mm

en: PRC Envelope #1 102 x 165 mm
ca: Sobre PRC núm. 1, 114 x 162 mm

en: PRC Envelope #2 102 x 176 mm
ca: Sobre PRC núm. 2, 102 x 176 mm

en: PRC Envelope #3 125 x 176 mm
ca: Sobre PRC núm. 3, 125 x 176 mm

en: PRC Envelope #4 110 x 208 mm
ca: Sobre PRC núm. 4, 110 x 208 mm

en: PRC Envelope #5 110 x 220 mm
ca: Sobre PRC núm. 5, 110 x 220 mm

en: PRC Envelope #6 120 x 230 mm
ca: Sobre PRC núm. 6, 120 x 230 mm

en: PRC Envelope #7 160 x 230 mm
ca: Sobre PRC núm. 7, 160 x 230 mm

en: PRC Envelope #8 120 x 309 mm
ca: Sobre PRC núm. 8, 120 x 309 mm

en: PRC Envelope #9 229 x 324 mm
ca: Sobre PRC núm. 9, 229 x 324 mm

en: PRC Envelope #10 324 x 458 mm
ca: Sobre PRC núm. 10, 324 x 458 mm

en: PRC 16K Rotated
ca: PRC 16K girat

en: PRC 32K Rotated
ca: PRC 32K girat

en: PRC 32K(Big) Rotated
ca: PRC 32K (Gros) girat

en: PRC Envelope #1 Rotated 165 x 102 mm
ca: Sobre PRC núm. 1 girat, 165 x 102 mm

en: PRC Envelope #2 Rotated 176 x 102 mm
ca: Sobre PRC núm. 2 girat, 176 x 102 mm

en: PRC Envelope #3 Rotated 176 x 125 mm
ca: Sobre PRC núm. 3 girat, 176 x 125 mm

en: PRC Envelope #4 Rotated 208 x 110 mm
ca: Sobre PRC núm. 4 girat, 208 x 110 mm

en: PRC Envelope #5 Rotated 220 x 110 mm
ca: Sobre PRC núm. 5 girat, 220 x 110 mm

en: PRC Envelope #6 Rotated 230 x 120 mm
ca: Sobre PRC núm. 6 girat, 230 x 120 mm

en: PRC Envelope #7 Rotated 230 x 160 mm
ca: Sobre PRC núm. 7 girat, 230 x 160 mm

en: PRC Envelope #8 Rotated 309 x 120 mm
ca: Sobre PRC núm. 8 girat, 309 x 120 mm

en: PRC Envelope #9 Rotated 324 x 229 mm
ca: Sobre PRC núm. 9 girat, 324 x 229 mm

en: PRC Envelope #10 Rotated 458 x 324 mm
ca: Sobre PRC núm. 10 girat, 458 x 324 mm

en: A0 sheet, 841 x 1189 mm
ca: Full A0, 841 x 1189 mm

en: A1 sheet, 594 x 841 mm
ca: Full A1, 594 x 841 mm

en: Advanced
ca: Avançat

en: Generic PostScript
ca: PostScript genèric

en: Ready
ca: Llest

en: Printing Error
ca: S'ha produït un error d'impressió

en: Print
ca: Imprimeix

en: Page setup
ca: Configuració de la pàgina

en: Please wait while printing...
ca: Espereu mentre s'imprimeix...

en: Progress:
ca: Progrés:

en: Preparing
ca: S'està preparant

en: Printing page %d
ca: S'està imprimint la pàgina %d

en: Printing page %d of %d
ca: S'està imprimint la pàgina %d de %d

en:  (copy %d of %d)
ca:  (còpia %d de %d)

en: Printing
ca: S'està imprimint

en: First page
ca: Primera pàgina

en: Previous page
ca: Pàgina anterior

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Last page
ca: Última pàgina

en: Zoom Out
ca: Allunya

en: Zoom In
ca: Amplia

en: &Close
ca: Tan&ca

en: Could not start document preview.
ca: No s'ha pogut iniciar la previsualització del document.

en: Print Preview Failure
ca: S'ha produït un error en la previsualització de la impressió

en: Sorry, not enough memory to create a preview.
ca: No hi ha prou memòria per a crear una previsualització.

en: Page %d of %d
ca: Pàgina %d de %d

en: Page %d
ca: Pàgina %d

en: unknown error
ca: s'ha produït un error desconegut

en: Invalid regular expression '%s': %s
ca: Expressió regular invàlida '%s': %s

en: Failed to find match for regular expression: %s
ca: No s'ha pogut trobar cap coincidència per a l'expressió regular: %s

en: Renderer "%s" has incompatible version %d.%d and couldn't be loaded.
ca: El renderitzador "%s" té la versió incompatible %d.%d i no s'ha pogut carregar.

en: Not available for this platform
ca: No disponible per aquesta plataforma

en: Saving password for "%s" failed: %s.
ca: No s'ha pogut desar la clau d'accés per "%s": %s.

en: Reading password for "%s" failed: %s.
ca: No s'ha pogut llegir la clau d'accés per "%s": %s.

en: Deleting password for "%s" failed: %s.
ca: No s'ha pogut suprimir la clau d'accés per "%s": %s.

en: Failed to monitor I/O channels
ca: No s'han pogut supervisar els canals d'E/S

en: Save
ca: Desa

en: Don't Save
ca: No desis

en: Cannot initialize sockets
ca: No es poden inicialitzar els sòcols

[ctx: standard Windows menu]
en: &Help
ca: &Ajuda

en: &About
ca: Qu&ant a

en: About
ca: Quant a

en: Add
ca: Suma

en: &Apply
ca: &Aplica

en: Apply
ca: Aplica

en: &Back
ca: &Endarrere

en: Back
ca: Endarrere

en: &Bold
ca: &Negreta

en: Bold
ca: Negreta

en: &Bottom
ca: &Inferior

en: Bottom
ca: Inferior

en: &Cancel
ca: &Cancel·la

en: &Clear
ca: &Neteja

en: Clear
ca: Neteja

en: Close
ca: Tanca

en: &Convert
ca: &Converteix

en: Convert
ca: Converteix

en: &Copy
ca: &Copia

en: Copy
ca: Copia

en: Cu&t
ca: Re&talla

en: Cut
ca: Retalla

en: &Delete
ca: &Suprimeix

en: Delete
ca: Suprimeix

en: &Down
ca: A&vall

en: Down
ca: Avall

en: &Edit
ca: &Edita

en: Edit
ca: Edita

en: &Execute
ca: &Executa

en: Execute
ca: Executa

en: &Quit
ca: &Surt

en: Quit
ca: Surt

en: &File
ca: &Fitxer

en: File
ca: Fitxer

en: &Find...
ca: &Cerca...

en: Find...
ca: Cerca...

en: &First
ca: &Primer

en: First
ca: Primer

en: &Floppy
ca: &Disquet

en: Floppy
ca: Disquet

en: &Forward
ca: Enda&vant

en: Forward
ca: Endavant

en: &Harddisk
ca: &Disc dur

en: Harddisk
ca: Disc dur

en: &Help
ca: &Ajuda

en: &Home
ca: &Inici

en: Home
ca: Inici

en: Indent
ca: Sagnat

en: &Index
ca: Í&ndex

en: Index
ca: Índex

en: &Info
ca: &Informació

en: Info
ca: Informació

en: &Italic
ca: Curs&iva

en: Italic
ca: Cursiva

en: &Jump to
ca: &Vés a

en: Jump to
ca: Vés a

en: Centered
ca: Centrat

en: Justified
ca: Justificat

en: Align Left
ca: Alinea a l'esquerra

en: Align Right
ca: Alinea a la dreta

en: &Last
ca: Ú&ltim

en: Last
ca: Últim

en: &Network
ca: &Xarxa

en: Network
ca: Xarxa

en: &New
ca: &Nou

en: New
ca: Nou

en: &OK
ca: D'ac&ord

en: &Open...
ca: &Obre...

en: Open...
ca: Obre...

en: &Paste
ca: &Enganxa

en: Paste
ca: Enganxa

en: &Preferences
ca: &Preferències

en: Preferences
ca: Preferències

en: Print previe&w...
ca: Pre&visualitza la impressió...

en: Print preview...
ca: Previsualització de la impressió...

en: &Print...
ca: Im&primeix...

en: Print...
ca: Imprimeix...

en: &Properties
ca: &Propietats

en: Properties
ca: Propietats

en: Redo
ca: Refés

en: Refresh
ca: Refresca

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Rep&lace...
ca: Su&bstitueix...

en: Replace...
ca: Substitueix...

en: Revert to Saved
ca: Reverteix a la versió desada

en: &Save
ca: De&sa

en: Save &As...
ca: &Anomena i desa...

en: Save As...
ca: Anomena i desa...

en: Select &All
ca: Seleccion&a-ho tot

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: &Font
ca: &Tipus de lletra

en: Font
ca: Tipus de lletra

en: &Ascending
ca: &Ascendent

en: Ascending
ca: Ascendent

en: &Descending
ca: &Descendent

en: Descending
ca: Descendent

en: &Spell Check
ca: &Comprova l'ortografia

en: Spell Check
ca: Comprovació ortogràfica

en: &Stop
ca: A&tura

en: Stop
ca: Atura

en: &Strikethrough
ca: &Ratllat

en: Strikethrough
ca: Ratllat

en: &Top
ca: Dal&t de tot

en: Top
ca: Superior

en: Undelete
ca: Desfés la supressió

en: &Underline
ca: S&ubratllat

en: Underline
ca: Subratlla

en: Undo
ca: Desfés

en: &Unindent
ca: Desfés el sa&gnat

en: Unindent
ca: Desfés el sagnat

en: &Up
ca: Am&unt

en: Up
ca: Amunt

en: &Yes
ca: &Sí

en: &Actual Size
ca: Mid&a real

en: Actual Size
ca: Mida real

en: Zoom to &Fit
ca: Amplia &fins a ajustar

en: Zoom to Fit
ca: Amplia fins a ajustar

en: Zoom &In
ca: Ampl&ia

en: Zoom &Out
ca: All&unya

en: Show about dialog
ca: Mostra el diàleg Quant a

en: Copy selection
ca: Copia la selecció

en: Cut selection
ca: Retalla la selecció

en: Delete selection
ca: Suprimeix la selecció

en: Find in document
ca: Cerca dins el document

en: Find and replace in document
ca: Troba i substitueix dins el document

en: Paste selection
ca: Enganxa la selecció

en: Quit this program
ca: Surt d'aquest programa

en: Redo last action
ca: Refés la darrera acció

en: Undo last action
ca: Desfés la darrera acció

en: Create new document
ca: Crea un document nou

en: Open an existing document
ca: Obre un document existent

en: Close current document
ca: Tanca el document actual

en: Save current document
ca: Desa el document actual

en: Save current document with a different filename
ca: Desa el document actual amb un nom de fitxer diferent

en: Conversion to charset '%s' doesn't work.
ca: La conversió al joc de caràcters '%s' no funciona.

en: unknown
ca: desconegut

en: incomplete header block in tar
ca: bloc de capçalera incomplet al tar

en: checksum failure reading tar header block
ca: ha fallat la suma de verificació en llegir el bloc de la capçalera de tar

en: invalid data in extended tar header
ca: dades invàlides a la capçalera estesa del tar

en: tar entry not open
ca: entrada tar no oberta

en: unexpected end of file
ca: final del fitxer inesperat

en: %s did not fit the tar header for entry '%s'
ca: %s no s'ajustava a la capçalera tar per a l'entrada '%s'

en: incorrect size given for tar entry
ca: s'ha proporcionat una mida incorrecta per a una entrada del tar

en: '%s' is probably a binary buffer.
ca: '%s' és probablement memòria intermèdia binària.

en: File couldn't be loaded.
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer.

en: Failed to read text file "%s".
ca: No s'ha pogut llegir el fitxer de text "%s".

en: can't write buffer '%s' to disk.
ca: no es pot escriure la memòria intermèdia '%s' al disc.

en: Failed to get the local system time
ca: No s'ha pogut obtenir l'hora del sistema local

en: wxGetTimeOfDay failed.
ca: wxGetTimeOfDay ha fallat.

en: '%s' is not a valid message catalog.
ca: '%s' no és un missatge de catàleg vàlid.

en: Invalid message catalog.
ca: Catàleg de missatges invàlid.

en: Failed to parse Plural-Forms: '%s'
ca: No s'ha pogut analitzar el Plural-Forms: '%s'

en: using catalog '%s' from '%s'.
ca: s'utilitzarà el catàleg '%s' de '%s'.

en: Resource '%s' is not a valid message catalog.
ca: El recurs '%s' no és un catàleg de missatges vàlid.

en: Couldn't enumerate translations
ca: No s'han pogut enumerar les traduccions

en: No default application configured for HTML files.
ca: No hi ha configurada cap aplicació per defecte per als fitxers HTML.

en: Failed to open URL "%s" in default browser.
ca: No s'ha pogut obrir l'URL "%s" al navegador per defecte.

en: Validation conflict
ca: Conflicte de validació

en: Required information entry is empty.
ca: L'entrada d'informació necessària és buida.

en: '%s' is one of the invalid strings
ca: '%s' és una de les cadenes invàlides

en: '%s' is not one of the valid strings
ca: '%s' no és una de les cadenes vàlides

en: '%s' contains invalid character(s)
ca: '%s' conté caràcters no permesos

en: Not enough free disk space for download.
ca: No hi ha espai suficient al disc per a la descàrrega.

en: libcurl could not be initialized
ca: no s'ha pogut inicialitzar libcurl

en: RunScriptAsync not supported
ca: RunScriptAsync no suportat

en: Error running JavaScript: %s
ca: Error executant JavaScript: %s

en: This platform does not support background transparency.
ca: Aquesta plataforma no suporta la transparència al fons.

en: Could not transfer data to window
ca: No s'han pogut transferir dades a la finestra

en: Out of window IDs.  Recommend shutting down application.
ca: S'han esgotat els identificadors de finestra. És recomanable tancar l'aplicació.

en: XPM: incorrect header format!
ca: XPM: format de la capçalera incorrecte!

en: XPM: incorrect colour description in line %d
ca: XPM: descripció del color incorrecta a la línia %d

en: XPM: malformed colour definition '%s' at line %d!
ca: XPM: definició del color incorrecta '%s' a la línia %d!

en: XPM: no colors left to use for mask!
ca: XPM: no resten colors per a utilitzar per a la màscara!

en: XPM: truncated image data at line %d!
ca: XPM: dades de la imatge truncades a la línia %d!

en: XPM: Malformed pixel data!
ca: XPM: Dades de píxel incorrectes!

en: Illegal Parameter Count for Create Method
ca: Nombre de paràmetres incorrecte per al mètode Create

en: Illegal Parameter Count for ConstructObject Method
ca: Nombre de paràmetres incorrecte per al mètode ConstructObject

en: Create Parameter %s not found in declared RTTI Parameters
ca: No s'ha trobat el paràmetre Create %s als paràmetres RTTI declarats

en: Illegal Object Class (Non-wxEvtHandler) as Event Source
ca: Classe d'objecte invàlida (no és un wxEvtHandler) com a origen de l'esdeveniment

en: Type must have enum - long conversion
ca: El tipus ha de ser convertir d'enum a long

en: Invalid or Null Object ID passed to GetObjectClassInfo
ca: Identificador d'objecte passat a GetObjectClassInfo nul o invàlid

en: Unknown Object passed to GetObjectClassInfo
ca: S'ha passat un objecte desconegut a GetObjectClassInfo

en: Already Registered Object passed to SetObjectClassInfo
ca: S'ha passat un objecte ja registrat a SetObjectClassInfo

en: Invalid or Null Object ID passed to HasObjectClassInfo
ca: Identificador d'objecte passat a HasObjectClassInfo nul o invàlid

en: Passing a already registered object to SetObject
ca: S'ha passat un objecte ja registrat a SetObject

en: Passing an unknown object to GetObject
ca: S'ha passat un objecte desconegut a GetObject

en: Forward hrefs are not supported
ca: Els href de reenviament no estan suportats

en: unknown class %s
ca: classe %s desconeguda

en: objects cannot have XML Text Nodes
ca: els objectes no poden tenir nodes XML de text

en: Objects must have an id attribute
ca: Els objectes han de tenir un atribut d'identificació

en: Doubly used id : %d
ca: Identificador utilitzat dues vegades: %d

en: Unknown Property %s
ca: Propietat desconeguda %s

en: A non empty collection must consist of 'element' nodes
ca: Una col·lecció no buida ha de consistir de nodes 'element'

en: incorrect event handler string, missing dot
ca: cadena de manegador d'esdeveniment incorrecte, hi manca un punt

en: can't re-initialize zlib deflate stream
ca: no es pot reinicialitzar el flux de deflació de zlib

en: can't re-initialize zlib inflate stream
ca: no es pot reinicialitzar el flux d'inflació de zlib

en: Ignoring malformed extra data record, ZIP file may be corrupted
ca: Ignorant el registre de dades addicionals mal format, el fitxer ZIP pot estar corromput

en: assuming this is a multi-part zip concatenated
ca: s'assumeix que això és un zip multipart concatenat

en: invalid zip file
ca: fitxer zip invàlid

en: can't find central directory in zip
ca: no es pot trobar el directori central al zip

en: error reading zip central directory
ca: s'ha produït un error en llegir el directori central del zip

en: error reading zip local header
ca: s'ha produït un error en llegir la capçalera local del zip

en: bad zipfile offset to entry
ca: desplaçament a l'entrada del fitxer zip erroni

en: stored file length not in Zip header
ca: la mida del fitxer emmagatzemat no és a la capçalera del Zip

en: unsupported Zip compression method
ca: mètode de compressió Zip no suportat

en: reading zip stream (entry %s): bad length
ca: en llegir el flux zip (entrada %s): longitud errònia

en: reading zip stream (entry %s): bad crc
ca: en llegir el flux zip (entrada %s): crc erroni

en: error writing zip entry '%s': file too large without ZIP64
ca: error a l'hora d'escriure l'entrada zip '%s': fitxer massa gran sense ZIP64

en: error writing zip entry '%s': bad crc or length
ca: error a l'hora d'escriure l'entrada zip '%s': crc o longitud erronis

en: Gzip not supported by this version of zlib
ca: Aquesta versió de zlib no suporta Gzip

en: Can't initialize zlib inflate stream.
ca: No es pot inicialitzar el flux d'inflació de zlib.

en: Can't read inflate stream: unexpected EOF in underlying stream.
ca: No es pot llegir el flux d'inflació: EOF inesperat al flux subjacent.

en: zlib error %d
ca: s'ha produït un error de zlib %d

en: Can't read from inflate stream: %s
ca: No es pot llegir del flux d'inflació: %s

en: Can't initialize zlib deflate stream.
ca: No es pot inicialitzar el flux de deflació de zlib.

en: Can't write to deflate stream: %s
ca: No es pot escriure al flux de deflació: %s

en: No bitmap handler for type %d defined.
ca: No hi ha definit cap gestor de mapa de bits per al tipus %d.

en: Failed to read event from DirectFB pipe
ca: No s'ha pogut llegir l'esdeveniment de la canonada DirectFB

en: Failed to switch DirectFB pipe to non-blocking mode
ca: No s'ha pogut canviar la canonada DirectFB al mode no blocant

en: no fonts found in %s, using builtin font
ca: no s'ha trobat cap tipus de lletra a %s, es farà servir el tipus de lletra integrat

en: Default font
ca: Tipus de lletra per defecte

en: Fonts index file %s disappeared while loading fonts.
ca: El fitxer d'índex de tipus de lletra %s ha desaparegut mentre es carregaven els tipus de lletra.

en: DirectFB error %d occurred.
ca: S'ha produït un error %d de DirectFB.

en: Developed by
ca: Desenvolupat per

en: Documentation by
ca: Documentació feta per

en: Graphics art by
ca: Art gràfic per

en: Translations by
ca: Traduccions de

en: Version
ca: Versió

en: About %s
ca: Quant a %s

en: License
ca: Llicència

en: Developers
ca: Desenvolupadors

en: Documentation writers
ca: Redactors de la documentació

en: Artists
ca: Artistes

en: Translators
ca: Traductors

en: No handler found for animation type.
ca: No s'ha trobat cap gestor per al tipus d'animació.

en: No animation handler for type %ld defined.
ca: No hi ha definit cap gestor d'animació per al tipus %ld.

en: Animation file is not of type %ld.
ca: El fitxer d'animació no és del tipus %ld.

en: Choose colour
ca: Trieu un color

en: Red:
ca: Vermell:

en: Green:
ca: Verd:

en: Blue:
ca: Blau:

en: Opacity:
ca: Opacitat:

en: Add to custom colours
ca: Afegeix als colors personalitzats

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Password:
ca: Clau d'accés:

note: TRANSLATORS: Name of Boolean true value
en: true
ca: cert

note: TRANSLATORS: Name of Boolean false value
en: false
ca: fals

en: Row %i
ca: Fila %i

note: TRANSLATORS: Action for manipulating a tree control
en: Collapse
ca: Contrau

note: TRANSLATORS: Action for manipulating a tree control
en: Expand
ca: Expandeix

en: %s (%d items)
ca: %s (%d elements)

en: Column %u
ca: Columna %u

note: TRANSLATORS: Keystroke for manipulating a tree control
en: Left
ca: Esquerra

note: TRANSLATORS: Keystroke for manipulating a tree control
en: Right
ca: Dreta

en: Open file "%s"
ca: Obre el fitxer "%s"

en: Enter command to open file "%s":
ca: Introduïu l'ordre per a obrir el fitxer "%s":

en: Executable files (*.exe)|*.exe|
ca: Fitxers executables (*.exe)|*.exe|

en: Debug report "%s"
ca: Informe de depuració "%s"

en: A debug report has been generated in the directory
ca: S'ha generat un informe de depuració al driectori

en: The following debug report will be generated
ca: El següent informe de depuració serà generat

en: The report contains the files listed below. If any of these files contain private information,
    please uncheck them and they will be removed from the report.
ca: L'informe conté els fitxers que es mostren a continuació. Si algun d'aquests fitxers conté informació privada,
    desmarqueu-los i se suprimiran de l'informe.

en: If you wish to suppress this debug report completely, please choose the "Cancel" button,
    but be warned that it may hinder improving the program, so if
    at all possible please do continue with the report generation.
ca: Si voleu suprimir completament aquest informe de depuració, trieu el botó "Cancel·la",
    però tingueu en compte que això pot impedir que es millori el programa, de manera
    que si us és possible, continueu amb la generació de l'informe.

en:               Thank you and we're sorry for the inconvenience!
ca:               Gràcies i disculpeu les molèsties!

en: &Debug report preview:
ca: Previsualització &de l'informe de depuració:

en: &View...
ca: &Visualitza...

en: If you have any additional information pertaining to this bug
    report, please enter it here and it will be joined to it:
ca: Si teniu informació addicional relativa a aquest informe
    d'errors, introduïu-la aquí i s'hi adjuntarà:

en: Cannot open file for PostScript printing!
ca: No es pot obrir el fitxer per a la impressió PostScript!

en: Computer
ca: Ordinador

en: Sections
ca: Seccions

en: Home directory
ca: Directori de l'usuari

en: Illegal directory name.
ca: Nom de directori no permès.

en: File name exists already.
ca: Aquest nom de fitxer ja existeix.

en: Operation not permitted.
ca: L'operació no és permesa.

en: Create new directory
ca: Crea un directori nou

en: Go to home directory
ca: Vés al directori de l'usuari

en: Show &hidden directories
ca: &Mostra els directoris ocults

en: The directory '%s' does not exist
    Create it now?
ca: El directori '%s' no existeix.
    El voleu crear ara?

en: Directory does not exist
ca: El directori no existeix

en: Failed to create directory '%s'
    (Do you have the required permissions?)
ca: No s'ha pogut crear el directori '%s'
    (Teniu els permisos necessaris?)

en: Error creating directory
ca: S'ha produït un error en crear el directori

en: You cannot add a new directory to this section.
ca: No podeu afegir un directori nou a aquesta secció.

en: Create directory
ca: Crea un directori

en: NewName
ca: Nom nou

en: Edit item
ca: Edita l'element

en: New item
ca: Element nou

en: Delete item
ca: Suprimeix l'element

en: Move up
ca: Mou cap amunt

en: Move down
ca: Mou cap avall

en: Search for:
ca: Cerca:

en: Replace with:
ca: Substitueix per:

en: Whole word
ca: Paraula sencera

en: Match case
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Search direction
ca: Direcció de la cerca

en: &Replace
ca: &Substitueix

en: Replace &all
ca: Substitueix-ho &tot

en: <DIR>
ca: <DIRECTORI>

en: <LINK>
ca: <ENLLAÇ>

en: <DRIVE>
ca: <UNITAT>

en: Name
ca: Nom

en: Size
ca: Mida

en: Type
ca: Tipus

en: Modified
ca: Modificat

en: Permissions
ca: Permisos

en: Attributes
ca: Atributs

en: Current directory:
ca: Directori actual:

en: Show &hidden files
ca: &Mostra els fitxers ocults

en: Illegal file specification.
ca: Especificació de fitxer no permesa.

en: Directory doesn't exist.
ca: El directori no existeix.

en: View files as a list view
ca: Mostra els fitxers en visualització de llista

en: View files as a detailed view
ca: Mostra els fitxers en visualització detallada

en: Go to parent directory
ca: Vés al directori pare

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
ca: El fitxer '%s' ja existex, esteu segur que el voleu sobreescriure?

en: Confirm
ca: Confirma

en: Please choose an existing file.
ca: Trieu un fitxer existent.

en: ABCDEFGabcdefg12345
ca: ABCDabcd1234ÀÈÉÍÏÒóúüçl·l

en: Decorative
ca: Decoratiu

en: Swiss
ca: Suís

en: Teletype
ca: Teletip

en: Slant
ca: Inclinat

en: Light
ca: Prima

en: &Font family:
ca: &Família del tipus de lletra:

en: The font family.
ca: La família del tipus de lletra.

en: &Style:
ca: E&stil:

en: The font style.
ca: L'estil del tipus de lletra.

en: &Weight:
ca: &Pes:

en: The font weight.
ca: El pes de la lletra.

en: C&olour:
ca: C&olor:

en: The font colour.
ca: El color de la lletra.

en: &Point size:
ca: Mida en &punts:

en: The font point size.
ca: La mida en punts del tipus de lletra.

en: Whether the font is underlined.
ca: Si el tipus de lletra està subratllada.

en: Preview:
ca: Previsualització:

en: Shows the font preview.
ca: Mostra la previsualització del tipus de lletra.

en: Click to cancel the font selection.
ca: Feu clic per a cancel·lar la selecció del tipus de lletra.

en: Click to confirm the font selection.
ca: Feu clic per a confirmació la selecció del tipus de lletra.

en: Choose font
ca: Trieu el tipus de lletra

en: Copying more than one selected block to clipboard is not supported.
ca: No es suporta copiar més d'un bloc seleccionat al porta-retalls.

en: Help directory "%s" not found.
ca: No s'ha trobat el directori d'ajuda "%s".

en: Help file "%s" not found.
ca: No s'ha trobat el fitxer d'ajuda "%s".

en: Line %lu of map file "%s" has invalid syntax, skipped.
ca: La línia %lu del fitxer de mapa "%s" té sintaxi invàlida, s'ha omès.

en: No valid mappings found in the file "%s".
ca: No s'ha trobat cap assignació vàlida al fitxer "%s".

en: No entries found.
ca: No s'ha trobat cap entrada.

en: Help Index
ca: Índex de l'ajuda

en: Relevant entries:
ca: Entrades rellevants:

en: Entries found
ca: Entrades trobades

en: &Copy URL
ca: &Copia l'URL

en: Hide this notification message.
ca: Amaga aquest missatge de notificació.

en: %s Error
ca: Error: %s

en: %s Warning
ca: Advertència: %s

en: %s Information
ca: Informació: %s

en: Application
ca: Aplicació

en: Save log contents to file
ca: Desa el contingut del registre al fitxer

en: C&lear
ca: &Neteja

en: Clear the log contents
ca: Neteja el contingut del registre

en: Close this window
ca: Tanca aquesta finestra

en: &Log
ca: &Registre

en: Can't save log contents to file.
ca: No es pot desar el contingut de registre al fitxer.

en: Log saved to the file '%s'.
ca: Registre desat al fitxer '%s'.

en: &Details
ca: &Detalls

en: Failed to copy dialog contents to the clipboard.
ca: No s'ha pogut copiar el contingut del diàleg al porta-retalls.

en: Append log to file '%s' (choosing [No] will overwrite it)?
ca: Voleu afegir el registre al fitxer '%s'? (si trieu [No], se sobreescriurà)

en: Question
ca: Qüestió

en: invalid message box return value
ca: valor de retorn de la capsa de missatges invàlid

en: Notice
ca: Avís

en: %s Preferences
ca: Preferències de %s

en: Printing...
ca: S'està imprimint...

en: Could not start printing.
ca: No s'ha pogut iniciar la impressió.

en: Printing page %d...
ca: S'està imprimint la pàgina %d...

en: Printer options
ca: Opcions de la impressora

en: Print to File
ca: Imprimeix a un fitxer

en: Setup...
ca: Configura...

en: Printer:
ca: Impressora:

en: Status:
ca: Estat:

en: All
ca: Tot

en: Pages
ca: Pàgines

en: Print Range
ca: Rang d'impressió

en: From:
ca: De:

en: To:
ca: A:

en: Copies:
ca: Còpies:

en: PostScript file
ca: Fitxer PostScript

en: Print Setup
ca: Configuració de la impressió

en: Printer
ca: Impressora

en: Default printer
ca: Impressora per defecte

en: Paper size
ca: Mida del paper

en: Portrait
ca: Vertical

en: Landscape
ca: Apaïsat

en: Orientation
ca: Orientació

en: Options
ca: Opcions

en: Print in colour
ca: Imprimeix en color

en: Print spooling
ca: Cua d'impressió

en: Printer command:
ca: Ordre de la impressora:

en: Printer options:
ca: Opcions de la impressora:

en: Left margin (mm):
ca: Marge esquerre (mm):

en: Top margin (mm):
ca: Marge superior (mm):

en: Right margin (mm):
ca: Marge dret (mm):

en: Bottom margin (mm):
ca: Marge inferior (mm):

en: Printer...
ca: Impressora...

en: &Skip
ca: &Omet

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Done.
ca: Fet.

en: Search
ca: Cerca

en: Could not find tab for id
ca: No s'ha pogut trobar la pestanya per a l'identificador

en: Tips not available, sorry!
ca: Els consells no estan disponibles!

en: Tip of the Day
ca: Consell del dia

en: Did you know...
ca: Sabíeu que...

en: &Show tips at startup
ca: Mo&stra els consells en iniciar

en: &Next Tip
ca: Següe&nt consell

en: &Next >
ca: E&ndavant >

en: &Finish
ca: &Finalitza

en: < &Back
ca: < &Endarrere

en: WARNING: using XIM input method is unsupported and may result in problems with input handling and flickering. Consider unsetting GTK_IM_MODULE or setting to "ibus".
ca: ADVERTÈNCIA: l'ús del mètode d'entrada XIM no és compatible i pot provocar problemes amb la gestió de l'entrada i parpelleig. Consideri desestablir GTK_IM_MODULE o establir-lo a "ibus".

en: Unable to initialize GTK+, is DISPLAY set properly?
ca: No s'ha pogut inicialitzar el GTK+, teniu definit correctament DISPLAY?

en: Changing current directory to "%s" failed
ca: No s'ha pogut canviar el directori actual a "%s"

en: Using private fonts is not supported on this system: Pango library is too old, 1.38 or later required.
ca: Utilitzar tipus de lletra privats no està suportat a aquest sistema: la biblioteca Pango és massa antiga, es requereix 1.38 o posterior.

en: Failed to create font configuration object.
ca: No s'ha pogut crear l'objecte de configuració de tipus de lletra.

en: Failed to add custom font "%s".
ca: No s'ha pogut afegir el tipus de lletra personalitzat "%s".

en: Failed to register font configuration using private fonts.
ca: No s'ha pogut registrar la configuració de tipus de lletra utilitzant tipus de lletra privats.

en: Fatal Error
ca: Error fatal

en: This program wasn't compiled with EGL support required under Wayland, either
    install EGL libraries and rebuild or run it under X11 backend by setting
    environment variable GDK_BACKEND=x11 before starting your program.
ca: Aquest programa no ha estat compilat amb el suport EGL requerit baix Wayland,
    o bé instal·li les biblioteques EGL i recompili, o bé executi'l baix un backend
    X11 establint la variable d'entorn GDK_BACKEND=x11 abans d'iniciar el seu
    programa.

en: wxGLCanvas is only supported on Wayland and X11 currently.  You may be able to
    work around this by setting environment variable GDK_BACKEND=x11 before
    starting your program.
ca: wxGLCanvas actualment només està suportat a Wayland i X11. Una possible solució
    alternativa és establir la variable d'entorn GDK_BACKEND=x11 abans d'iniciar el
    seu programa.

en: MDI child
ca: Fill de l'MDI

en: Custom size
ca: Mida personalitzada

en: Error while printing:
ca: S'ha produït un error en imprimir:

en: Page Setup
ca: Configuració de la pàgina

en: Failed to insert text in the control.
ca: No s'ha pogut inserir el text al control.

en: Retrieving JavaScript script output is not supported with WebKit v1
ca: L'obtenció de la sortida d'un script de JavaScript no està suportada amb WebKit v1

en: GTK+ installed on this machine is too old to support screen compositing, please install GTK+ 2.12 or later.
ca: El GTK+ instal·lat en aquest dispositiu és massa antic i no suporta la composició de pantalla, instal·leu el GTK+ 2.12 o posterior.

en: Compositing not supported by this system, please enable it in your Window Manager.
ca: Aquest sistema no suporta la composició, activeu-la al vostre gestor de finestres.

en: This program was compiled with a too old version of GTK+, please rebuild with GTK+ 2.12 or newer.
ca: Aquest programa s'ha compilat amb una versió massa antiga del GTK+, recompileu-lo amb el GTK+ 2.12 o posterior.

en: Please choose a valid font.
ca: Trieu un tipus de lletra vàlid.

en: Failed to open CHM archive '%s'.
ca: No s'ha pogut obrir l'arxiu CHM '%s'.

en: Could not extract %s into %s: %s
ca: No s'ha pogut extreure %s a %s: %s

en: no error
ca: no hi ha cap error

en: bad arguments to library function
ca: arguments erronis per a una funció de la biblioteca

en: error opening file
ca: s'ha produït un error en obrir el fitxer

en: read error
ca: s'ha produït un error de lectura

en: write error
ca: s'ha produït un error d'escriptura

en: seek error
ca: s'ha produït un error de cerca

en: bad signature
ca: signatura errònia

en: error in data format
ca: error al format de dades

en: checksum error
ca: s'ha produït un error de suma de verificació

en: compression error
ca: s'ha produït un error de compressió

en: decompression error
ca: s'ha produït un error de descompressió

en: Could not locate file '%s'.
ca: No s'ha pogut trobar el fitxer '%s'.

en: Could not create temporary file '%s'
ca: No s'ha pogut crear el fitxer temporal '%s'

en: Extraction of '%s' into '%s' failed.
ca: No s'ha pogut executar '%s' a '%s'.

en: CHM handler currently supports only local files!
ca: El gestor de CHM actualment només suporta fitxers locals!

en: Link contained '//', converted to absolute link.
ca: L'enllaç contenia '//', s'ha convertit a un enllaç absolut.

en: Help: %s
ca: Ajuda: %s

en: Adding book %s
ca: S'està afegint el llibre %s

en: Cannot open contents file: %s
ca: No es pot obrir el fitxer de continguts: %s

en: Cannot open index file: %s
ca: No es pot obrir el fitxer d'índex: %s

en: noname
ca: sense nom

en: Cannot open HTML help book: %s
ca: No es pot obrir el llibre d'ajuda HTML: %s

en: Displays help as you browse the books on the left.
ca: Mostra l'ajuda mentre navegueu pels llibres de l'esquerra.

en: (bookmarks)
ca: (preferits)

en: Add current page to bookmarks
ca: Afegeix la pàgina actual als preferits

en: Remove current page from bookmarks
ca: Elimina la pàgina actual dels preferits

en: Contents
ca: Contingut

en: Find
ca: Cerca

en: Show all
ca: Mostra-ho tot

en: Display all index items that contain given substring. Search is case insensitive.
ca: Mostra tots els elements de l'índex que continguin la subcadena donada. La cerca no distingeix entre majúscules i minúscules.

en: Show all items in index
ca: Mostra tots els elements a l'índex

en: Case sensitive
ca: Distingeix entre majúscules i minúscules

en: Whole words only
ca: Només paraules senceres

en: Search contents of help book(s) for all occurrences of the text you typed above
ca: Cerca totes les coincidències del text que heu escrit a dalt al contingut dels llibres d'ajuda

en: Show/hide navigation panel
ca: Mostra/amaga el plafó de navegació

en: Go back
ca: Vés endarrere

en: Go forward
ca: Vés endavant

en: Go one level up in document hierarchy
ca: Puja un nivell en la jerarquia del document

en: Open HTML document
ca: Obre un document HTML

en: Print this page
ca: Imprimeix aquesta pàgina

en: Display options dialog
ca: Mostra el diàleg d'opcions

en: Please choose the page to display:
ca: Trieu la pàgina que vulgueu mostrar:

en: Help Topics
ca: Temes de l'ajuda

en: Searching...
ca: S'està cercant...

en: No matching page found yet
ca: Encara no s'ha trobat cap pàgina que hi coincideixi

en: Found %i matches
ca: S'han trobat %i coincidències

en: (Help)
ca: (Ajuda)

en: %d of %lu
ca: %d de %lu

en: %lu of %lu
ca: %lu de %lu

en: Search in all books
ca: Cerca a tots els llibres

en: Help Browser Options
ca: Opcions del navegador de l'ajuda

en: Normal font:
ca: Tipus de lletra normal:

en: Fixed font:
ca: Tipus de lletra de mida fixa:

en: Font size:
ca: Mida de la lletra:

en: font size
ca: mida del tipus de lletra

en: Normal face<br>and <u>underlined</u>.
ca: Text normal<br>i <u>subratllat</u>.

en: <i>Italic face.</i>
ca: <i>Cursiva.</i>

en: <b>Bold face.</b>
ca: <b>Negreta.</b>

en: <b><i>Bold italic face.</i></b><br>
ca: <b><i>Negreta i cursiva.</i></b><br>

en: Fixed size face.<br> <b>bold</b> <i>italic</i>
ca: De mida fixa.<br> <b>negreta</b> <i>cursiva</i>

en: <b><i>bold italic <u>underlined</u></i></b><br>
ca: <b><i>negreta i cursiva <u>subratllada</u></i></b><br>

en: Help Printing
ca: Ajuda de la impressió

en: Cannot print empty page.
ca: No es pot imprimir una pàgina buida.

en: HTML files (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|
ca: Fitxers HTML (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|

en: Help books (*.htb)|*.htb|Help books (*.zip)|*.zip|
ca: Llibres d'ajuda (*.htb)|*.htb|Llibres d'ajuda (*.zip)|*.zip|

en: HTML Help Project (*.hhp)|*.hhp|
ca: Projecte d'ajuda HTML (*.hhp)|*.hhp|

en: Compressed HTML Help file (*.chm)|*.chm|
ca: Fitxer d'ajuda HTML comprimit (*.chm)|*.chm|

en: %i of %u
ca: %i de %u

en: %u of %u
ca: %u de %u

en: Cannot open HTML document: %s
ca: No es pot obrir el document HTML: %s

en: Connecting...
ca: S'està connectant...

en: Unable to open requested HTML document: %s
ca: No s'ha pogut obrir el document HTML sol·licitat: %s

en: Loading :
ca: S'està carregant:

en: Done
ca: Fet

en: HTML anchor %s does not exist.
ca: L'àncora l'HTML %s no existeix.

en: Copied to clipboard:"%s"
ca: S'ha copiat al porta-retalls: "%s"

en: This document doesn't fit on the page horizontally and will be truncated when it is printed.
ca: Aquest document no cap horitzontalment a la pàgina i es truncarà en imprimir-lo.

en: The document "%s" doesn't fit on the page horizontally and will be truncated if printed.
    
    Would you like to proceed with printing it nevertheless?
ca: El document "%s" no cap horitzontalment a la pàgina i es truncarà si s'imprimeix.
    
    Voleu continuar i imprimir-lo igualment?

en: If possible, try changing the layout parameters to make the printout more narrow.
ca: Si és possible, proveu de canviar els paràmetres de disposició per a fer que la impressió sigui més estreta.

en: : file does not exist!
ca: : el fitxer no existeix!

en:  Preview
ca:  Previsualitza

en: There was a problem during page setup: you may need to set a default printer.
ca: Hi ha hagut un problema durant la configuració de la pàgina: pot ser que us calgui establir una impressora per defecte.

en: Failed to display HTML document in %s encoding
ca: No s'ha pogut mostrar el document HTML amb la codificació %s

en: wxWidgets could not open display for '%s': exiting.
ca: wxWidgets no ha pogut obrir la pantalla de '%s': se sortirà.

en: Filter
ca: Filtre

en: Directories
ca: Directoris

en: Files
ca: Fitxers

en: Selection
ca: Selecció

en: Failed to open the clipboard.
ca: No s'ha pogut obrir el porta-retalls.

en: Failed to close the clipboard.
ca: No s'ha pogut tancar el porta-retalls.

en: Failed to empty the clipboard.
ca: No s'ha pogut buidar el porta-retalls.

en: Unsupported clipboard format.
ca: Format de porta-retalls no suportat.

en: Failed to set clipboard data.
ca: No s'han pogut definir les dades del porta-retalls.

en: Failed to put data on the clipboard
ca: No s'han pogut posar les dades al porta-retalls

en: Failed to get data from the clipboard
ca: No s'han pogut obtenir les dades del porta-retalls

en: Failed to retrieve the supported clipboard formats
ca: No s'han pogut obtenir els formats del porta-retalls suportats

en: Colour selection dialog failed with error %0lx.
ca: El diàleg de selecció de color ha fallat amb l'error %0lx.

en: Failed to create cursor.
ca: No s'ha pogut crear el cursor.

en: Failed to register DDE server '%s'
ca: No s'ha pogut registrar el servidor DDE '%s'

en: Failed to unregister DDE server '%s'
ca: No s'ha pogut desregistrar el servidor DDE '%s'

en: Failed to create connection to server '%s' on topic '%s'
ca: No s'ha pogut crear una connexió al servidor '%s' en el tema '%s'

en: DDE poke request failed
ca: Ha fallat la petició d'atiar el DDE

en: Failed to establish an advise loop with DDE server
ca: No s'ha pogut establir un bucle d'avís amb el servidor DDE

en: Failed to terminate the advise loop with DDE server
ca: No s'ha pogut finalitzar el bucle d'avís amb el servidor DDE

en: Failed to send DDE advise notification
ca: No s'ha pogut enviar una notificació d'avís DDE

en: Failed to create DDE string
ca: No s'ha pogut crear la cadena DDE

en: no DDE error.
ca: no hi ha cap error DDE.

en: a request for a synchronous advise transaction has timed out.
ca: s'ha excedit el temps límit d'una sol·licitud per a una transacció d'avís síncrona.

en: the response to the transaction caused the DDE_FBUSY bit to be set.
ca: la resposta a la transacció ha provocat que es defineixi el bit DDE_FBUSY.

en: a request for a synchronous data transaction has timed out.
ca: s'ha excedit el temps límit d'una sol·licitud per a una transacció de dades síncrona.

en: a DDEML function was called without first calling the DdeInitialize function,
    or an invalid instance identifier
    was passed to a DDEML function.
ca: s'ha cridat una funció DDEML sense cridar abans la funció DdeInitialize,
    o s'ha passat un identificador d'instància invàlid
    a una funció DDEML.

en: an application initialized as APPCLASS_MONITOR has
    attempted to perform a DDE transaction,
    or an application initialized as APPCMD_CLIENTONLY has 
    attempted to perform server transactions.
ca: una aplicació inicialitzada com a APPCLASS_MONITOR ha
    provat d'executar una transacció DDE,
    o bé una aplicació inicialitzada com a APPCMD_CLIENTONLY ha 
    provat d'executar transaccions de servidor.

en: a request for a synchronous execute transaction has timed out.
ca: s'ha excedit el temps límit d'una sol·licitud per a una transacció d'execució síncrona.

en: a parameter failed to be validated by the DDEML.
ca: el DDEML no ha pogut validar un paràmetre.

en: a DDEML application has created a prolonged race condition.
ca: una aplicació DDEML ha creat una situació de competició prolongada.

en: a memory allocation failed.
ca: no s'ha pogut fer una assignació de memòria.

en: a client's attempt to establish a conversation has failed.
ca: un client no ha pogut establir una conversa.

en: a transaction failed.
ca: no s'ha pogut executar una transacció.

en: a request for a synchronous poke transaction has timed out.
ca: s'ha excedit el temps límit d'una sol·licitud per a una transacció poke síncrona.

en: an internal call to the PostMessage function has failed.
ca: ha fallat una crida interna a la funció PostMessage.

en: reentrancy problem.
ca: problema de reentrada.

en: a server-side transaction was attempted on a conversation
    that was terminated by the client, or the server
    terminated before completing a transaction.
ca: s'ha provat d'executar una transacció de servidor en una conversa
    que ha estat finalitzada pel client, o el servidor
    ha finalitzat abans de completar una transacció.

en: an internal error has occurred in the DDEML.
ca: s'ha produït un error intern al DDEML.

en: a request to end an advise transaction has timed out.
ca: s'ha excedit el temps límit d'una sol·licitud per a finalitzar una transacció d'avís.

en: an invalid transaction identifier was passed to a DDEML function.
    Once the application has returned from an XTYP_XACT_COMPLETE callback,
    the transaction identifier for that callback is no longer valid.
ca: s'ha passat un identificador de transacció invàlid a una funció DDEML.
    Un cop que l'aplicació ha retornat d'una crida XTYP_XACT_COMPLETE, 
    l'identificador de transacció d'aquesta crida ja no és vàlid.

en: Unknown DDE error %08x
ca: Error DDE desconegut %08x

en: Dial up functions are unavailable because the remote access service (RAS) is not installed on this machine. Please install it.
ca: Les funcions de marcatge telefònic no estan disponibles perquè el servei d'accés remot (RAS) no està instal·lat en aquest dispositiu. Instal·leu-lo.

en: The version of remote access service (RAS) installed on this machine is too old, please upgrade (the following required function is missing: %s).
ca: La versió del servei d'accés remot (RAS) instal·lada en aquest dispositiu és massa antiga, actualitzeu-la (hi manca la següent funció necessària: %s).

en: Failed to retrieve text of RAS error message
ca: No s'ha pogut recuperar el text del missatge d'error del RAS

en: unknown error (error code %08x).
ca: s'ha produït un error desconegut (codi d'error %08x).

en: Cannot find active dialup connection: %s
ca: No es pot trobar cap connexió activa de marcatge telefònic: %s

en: Several active dialup connections found, choosing one randomly.
ca: S'han trobat diverses connexions actives de marcatge telefònic, se'n triarà una aleatòriament.

en: Failed to establish dialup connection: %s
ca: No s'ha pogut establir la connexió de marcatge telefònic: %s

en: Failed to get ISP names: %s
ca: No s'han pogut obtenir els noms dels proveïdors d'Internet: %s

en: Failed to connect: no ISP to dial.
ca: No s'ha pogut connectar: no hi ha cap proveïdor d'Internet al qual trucar.

en: Choose ISP to dial
ca: Trieu el proveïdor d'Internet a qui voleu trucar

en: Please choose which ISP do you want to connect to
ca: Trieu a quin proveïdor d'Internet us voleu connectar

en: Failed to connect: missing username/password.
ca: No s'ha pogut connectar: manca el nom d'usuari o la contrasenya.

en: Cannot find the location of address book file
ca: No es pot trobar la ubicació del fitxer de la llibreta d'adreces

en: Failed to initiate dialup connection: %s
ca: No s'ha pogut inicialitzar la connexió de marcatge telefònic: %s

en: Cannot hang up - no active dialup connection.
ca: No es pot penjar - no hi ha cap connexió de marcatge telefònic activa.

en: Failed to terminate the dialup connection: %s
ca: No s'ha pogut finalitzar la connexió de marcatge telefònic: %s

en: Failed to save the bitmap image to file "%s".
ca: No s'ha pogut desar la imatge de mapa de bits al fitxer "%s".

en: Failed to allocate %luKb of memory for bitmap data.
ca: No s'ha pogut assignar %luKb de memòria per a dades de mapa de bits.

en: Cannot enumerate files in directory '%s'
ca: No es poden enumerar els fitxers del directori '%s'

en: Couldn't obtain folder name
ca: No s'ha pogut obtenir el nom de la carpeta

en: Couldn't add an image to the image list.
ca: No s'ha pogut afegir una imatge a la llista d'imatges.

en: Failed to load metafile from file "%s".
ca: No s'ha pogut carregar el metafitxer del fitxer "%s".

en: Failed to create the standard find/replace dialog (error code %d)
ca: No s'ha pogut crear el diàleg estàndard de cerca/substitueix (codi d'error %d)

en: File dialog failed with error code %0lx.
ca: El diàleg de fitxer ha fallat amb el codi d'error %0lx.

en: Font file "%s" couldn't be loaded
ca: No s'ha pogut carregar el fitxer de tipus de lletra "%s"

en: Common dialog failed with error code %0lx.
ca: El diàleg normal ha fallat amb el codi d'error %0lx.

en: Ungraceful worker thread termination
ca: El fil d'execució de treballs ha finalitzat de manera inadequada

en: Unable to create IOCP worker thread
ca: No s'ha pogut crear el fil d'execució de treballs IOCP

en: Unable to start IOCP worker thread
ca: No s'ha pogut iniciar el fil d'execució de treballs IOCP

en: Monitoring individual files for changes is not supported currently.
ca: Actualment no està suportat supervisar els canvis de fitxers individuals.

en: Unable to set up watch for '%s'
ca: No s'ha pogut configurar la supervisió de '%s'

en: Can't monitor non-existent directory "%s" for changes.
ca: No es pot supervisar si hi ha canvis al directori inexistent "%s".

en: OpenGL 3.0 or later is not supported by the OpenGL driver.
ca: El controlador d'OpenGL no suporta OpenGL 3.0 o superior.

en: Couldn't create OpenGL context
ca: No s'ha pogut crear el context d'OpenGL

en: Failed to initialize OpenGL
ca: No s'ha pogut inicialitzar l'OpenGL

en: Could not register custom DirectWrite font loader.
ca: No s'ha pogut enregistrar el carregador personalitzat de tipus de lletra de DirectWrite.

en: MS HTML Help functions are unavailable because the MS HTML Help library is not installed on this machine. Please install it.
ca: Les funcions de l'ajuda MS HTML no estan disponibles perquè la biblioteca de l'ajuda MS HTML no està instal·lada en aquest dispositiu. Instal·leu-la.

en: Failed to initialize MS HTML Help.
ca: No s'ha pogut inicialitzar l'ajuda MS HTML.

en: Can't delete the INI file '%s'
ca: No es pot suprimir el fitxer INI '%s'

en: Couldn't retrieve information about list control item %d.
ca: No es pot obtenir la informació de l'element de control de la llista %d.

en: &Cascade
ca: En &cascada

en: Tile &Horizontally
ca: Mosaic &horitzontal

en: Tile &Vertically
ca: Mosaic &vertical

en: &Arrange Icons
ca: &Organitza les icones

en: Failed to create MDI parent frame.
ca: No s'ha pogut crear el marc pare de l'MDI.

en: Failed to create registry entry for '%s' files.
ca: No s'ha pogut crear l'entrada del registre dels fitxers '%s'.

en: Failed to find CLSID of "%s"
ca: No s'ha pogut trobar el CLSID de "%s"

en: Failed to create an instance of "%s"
ca: No s'ha pogut crear una instància de "%s"

en: Cannot get an active instance of "%s"
ca: No es pot obtenir una instància activa de "%s"

en: Failed to get OLE automation interface for "%s"
ca: No s'ha pogut obtenir la interfície d'automatització OLE per a "%s"

en: Unknown name or named argument.
ca: Argument o argument amb nom desconegut.

en: Incorrect number of arguments.
ca: Nombre incorrecte d'arguments.

en: Unknown exception
ca: Excepció desconeguda

en: Method or property not found.
ca: No s'ha trobat el mètode o la propietat.

en: Overflow while coercing argument values.
ca: S'ha produït un desbordament en forçar els valors dels arguments.

en: Object implementation does not support named arguments.
ca: La implementació de l'objecte no suporta arguments amb nom.

en: The locale ID is unknown.
ca: L'identificador de la configuració local és desconegut.

en: Missing a required parameter.
ca: Manca un paràmetre necessari.

en: Argument %u not found.
ca: No s'ha trobat l'argument %u.

en: Type mismatch in argument %u.
ca: El tipus de l'argument %u no coincideix.

en: The system cannot find the file specified.
ca: El sistema no pot trobar el fitxer especificat.

en: Class not registered.
ca: Classe no registrada.

en: Unknown error %08x
ca: S'ha produït un error desconegut %08x

en: OLE Automation error in %s: %s
ca: S'ha produït un error d'automatització OLE a %s: %s

en: Couldn't register clipboard format '%s'.
ca: No s'ha pogut registrar el format '%s' del porta-retalls.

en: The clipboard format '%d' doesn't exist.
ca: El format del porta-retalls '%d' no existeix.

en: Skip
ca: Omet

en: unknown (%lu)
ca: desconegut (%lu)

en: Can't get info about registry key '%s'
ca: No es pot obtenir informació de la clau del registre '%s'

en: Can't open registry key '%s'
ca: No es pot obrir la clau del registre '%s'

en: Can't create registry key '%s'
ca: No es pot crear la clau de registre '%s'

en: Can't close registry key '%s'
ca: No es pot tancar la clau de registre '%s'

en: Registry value '%s' already exists.
ca: El valor del registre '%s' ja existeix.

en: Failed to rename registry value '%s' to '%s'.
ca: No s'ha pogut canviar el nom del valor del registre '%s' a '%s'.

en: Can't copy values of unsupported type %d.
ca: No es poden copiar els valors del tipus no suportat %d.

en: Registry key '%s' does not exist, cannot rename it.
ca: La clau del registre '%s' no existeix, no en podeu canviar el nom.

en: Registry key '%s' already exists.
ca: La clau del registre '%s' ja existeix.

en: Failed to rename the registry key '%s' to '%s'.
ca: No s'ha pogut canviar el nom de la clau del registre '%s' a '%s'.

en: Failed to copy the registry subkey '%s' to '%s'.
ca: No s'ha pogut copiar la subclau del registre '%s' a '%s'.

en: Failed to copy registry value '%s'
ca: No s'ha pogut copiar el valor del registre '%s'

en: Failed to copy the contents of registry key '%s' to '%s'.
ca: No s'ha pogut copiar el contingut de la clau del registre '%s' a '%s'.

en: Registry key '%s' is needed for normal system operation,
    deleting it will leave your system in unusable state:
    operation aborted.
ca: La clau del registre '%s' és necessària per al funcionament normal del sistema,
    si la suprimiu, deixareu el sistema en un estat inservible:
    s'ha avortat l'operació.

en: Can't delete key '%s'
ca: No es pot suprimir la clau '%s'

en: Can't delete value '%s' from key '%s'
ca: No es pot suprimir el valor '%s' de la clau '%s'

en: Can't read value of key '%s'
ca: No es pot llegir el valor de la clau '%s'

en: Can't set value of '%s'
ca: No es pot definir el valor de '%s'

en: Registry value "%s" is not numeric (but of type %s)
ca: El valor del registre "%s" no és numèric (sinó del tipus %s)

en: Registry value "%s" is not binary (but of type %s)
ca: El valor del registre "%s" no és binari (sinó del tipus %s)

en: Registry value "%s" is not text (but of type %s)
ca: El valor del registre "%s" no és de text (sinó del tipus %s)

en: Can't read value of '%s'
ca: No es pot llegir el valor de '%s'

en: Can't enumerate values of key '%s'
ca: No es poden enumerar els valors de la clau '%s'

en: Can't enumerate subkeys of key '%s'
ca: No es poden enumerar les subclaus de la clau '%s'

en: Exporting registry key: file "%s" already exists and won't be overwritten.
ca: Exportació de la clau del registre: el fitxer "%s" ja existeix i no se sobreescriurà.

en: Can't export value of unsupported type %d.
ca: No es pot exportar el valor del tipus de no suportat %d.

en: Ignoring value "%s" of the key "%s".
ca: S'ignora el valor "%s" de la clau "%s".

en: Impossible to create a rich edit control, using simple text control instead. Please reinstall riched32.dll
ca: No és possible crear un control d'edició rica, s'utilitzarà en el seu lloc un control de text simple. Reinstal·leu riched32.dll

en: Cannot start thread: error writing TLS.
ca: No es pot iniciar el fil d'execució: s'ha produït un error en escriure el TLS.

en: Can't set thread priority
ca: No es pot definir la prioritat del fil d'execució

en: Can't create thread
ca: No es pot crear el fil d'execució

en: Couldn't terminate thread
ca: No s'ha pogut finalitzar el fil d'execució

en: Cannot wait for thread termination
ca: No es pot esperar a la finalització del fil d'execució

en: Cannot suspend thread %lx
ca: No es pot suspendre el fil d'execució %lx

en: Cannot resume thread %lx
ca: No es pot reprendre el fil d'execució %lx

en: Couldn't get the current thread pointer
ca: No s'ha pogut obtenir el punter del fil d'execució actual

en: Thread module initialization failed: impossible to allocate index in thread local storage
ca: No s'ha pogut inicialitzar el mòdul de fils d'execució: no és possible assignar l'índex a l'emmagatzematge local del fil d'execució

en: Thread module initialization failed: cannot store value in thread local storage
ca: No s'ha pogut inicialitzar el mòdul de fils d'execució: no es pot emmagatzemar el valor a l'emmagatzematge local del fil d'execució

en: Couldn't create a timer
ca: No s'ha pogut crear un temporitzador

en: can't find user's HOME, using current directory.
ca: no es pot trobar el directori de l'usuari, s'utilitzarà el directori actual.

en: Failed to kill process %d
ca: No s'ha pogut matar el procés %d

en: Failed to load resource "%s".
ca: No s'ha pogut carregar el recurs "%s".

en: Failed to lock resource "%s".
ca: No s'ha pogut blocar el recurs "%s".

en: build %lu
ca: compilació %lu

en: , 64-bit edition
ca: , edició de 64 bits

en: Failed to create an anonymous pipe
ca: No s'ha pogut crear una canonada anònima

en: Failed to redirect the child process IO
ca: No s'ha pogut redirigir l'E/S del procés fill

en: Execution of command '%s' failed
ca: Ha fallat l'execució de l'ordre '%s'

en: Failed to load mpr.dll.
ca: No s'ha pogut carregar mpr.dll.

en: Cannot read typename from '%s'!
ca: No es pot llegir el nom del tipus de '%s'!

en: Cannot load icon from '%s'.
ca: No es pot carregar la icona de '%s'.

en: Failed to find web view emulation level in the registry
ca: No s'ha pogut trobar el nivell d'emulació de web view al registre

en: Failed to set web view to modern emulation level
ca: No s'ha pogut establir web view a un nivell d'emulació modern

en: Failed to reset web view to standard emulation level
ca: No s'ha pogut restablir web view a un nivell d'emulació estàndard

en: Can't run JavaScript script without a valid HTML document
ca: No es pot executar un script de JavaScript sense un document HTML vàlid

en: Can't get the JavaScript object
ca: No es pot obtenir l'objecte de JavaScript

en: failed to evaluate
ca: no s'ha pogut evaluar

en: Background colour
ca: Color de fons

en: Font:
ca: Tipus de lletra:

en: Size:
ca: Mida:

en: The font size in points.
ca: La mida del tipus de lletra en punts.

en: Style:
ca: Estil:

en: Check to make the font bold.
ca: Marqueu-ho per a fer que la lletra sigui negreta.

en: Check to make the font italic.
ca: Marqueu-ho per a fer que la lletra sigui cursiva.

note: TRANSLATORS: Label of underlined font
en: Underlined
ca: Subratllat

en: Check to make the font underlined.
ca: Marqueu-ho per a fer que la lletra sigui subratllada.

en: Colour:
ca: Color:

en: Click to change the font colour.
ca: Feu clic per a canviar el color de la lletra.

en: Shows a preview of the font.
ca: Mostra una previsualització del tipus de lletra.

en: Click to cancel changes to the font.
ca: Feu clic per a cancel·lar els canvis al tipus de lletra.

en: Click to confirm changes to the font.
ca: Feu clic per a confirmar els canvis al tipus de lletra.

en: <Any>
ca: <Qualsevol>

en: <Any Roman>
ca: <Qualsevol Roman>

en: <Any Decorative>
ca: <Qualsevol decoratiu>

en: <Any Modern>
ca: <Qualsevol modern>

en: <Any Script>
ca: <Qualsevol Script>

en: <Any Swiss>
ca: <Qualsevol Suís>

en: <Any Teletype>
ca: <Qualsevol Teletip>

en: File type:
ca: Tipus de fitxer:

en: Minimize
ca: Minimitza

en: Zoom
ca: Amplia

en: Bring All to Front
ca: Porta tot al davant

en: Failed to load sound from "%s" (error %d).
ca: No s'ha pogut carregar el so de "%s" (error %d).

en: Font file "%s" doesn't exist.
ca: El fitxer de tipus de lletra "%s" no existeix.

en: Font file "%s" cannot be used as it is not inside the font directory "%s".
ca: El fitxer de tipus de lletra "%s" no es pot utilitzar ja que no es troba dins el directori de tipus de lletra "%s".

[ctx: macOS menu item]
en: About %s
ca: Quant a %s

[ctx: macOS menu item]
en: About...
ca: Quant a...

[ctx: macOS menu item]
en: Preferences...
ca: Preferències...

[ctx: macOS menu item]
en: Services
ca: Serveis

[ctx: macOS menu item]
en: Hide %s
ca: Amaga %s

[ctx: macOS menu item]
en: Hide Application
ca: Amaga l'aplicació

[ctx: macOS menu item]
en: Hide Others
ca: Amaga els altres

[ctx: macOS menu item]
en: Show All
ca: Mostra-ho tot

[ctx: macOS menu item]
en: Quit %s
ca: Surt de %s

[ctx: macOS menu item]
en: Quit Application
ca: Surt de l'aplicació

en: Printing is not supported by the system web control
ca: El control web del sistema no suporta impressió

en: Print operation could not be initialized
ca: No s'ha pogut inicialitzar l'operació d'impressió

note: TRANSLATORS: Label of font point size
en: Point Size
ca: Mida en punts

note: TRANSLATORS: Label of font face name
en: Face Name
ca: Nom del tipus de lletra

note: TRANSLATORS: Label of font style
en: Style
ca: Estil

note: TRANSLATORS: Label of font weight
en: Weight
ca: Pes

note: TRANSLATORS: Label of font family
en: Family
ca: Família

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Menu
ca: Menú

note: TRANSLATORS: Custom colour choice entry
en: Custom
ca: Personalitzat

en: Black
ca: Negre

en: Maroon
ca: Marró

en: Navy
ca: Blau marí

en: Purple
ca: Porpra

en: Teal
ca: Xarxet

en: Gray
ca: Gris

en: Green
ca: Verd

en: Olive
ca: Oliva

en: Brown
ca: Marró

en: Blue
ca: Blau

en: Fuchsia
ca: Fúcsia

en: Red
ca: Vermell

en: Orange
ca: Carabassa

en: Silver
ca: Argent

en: Lime
ca: Llima

en: Aqua
ca: Cian

en: Yellow
ca: Groc

en: White
ca: Blanc

[ctx: system cursor name]
en: Default
ca: Predeterminat

[ctx: system cursor name]
en: Arrow
ca: Fletxa

[ctx: system cursor name]
en: Right Arrow
ca: Fletxa dreta

[ctx: system cursor name]
en: Blank
ca: Buit

[ctx: system cursor name]
en: Bullseye
ca: Diana

[ctx: system cursor name]
en: Character
ca: Caràcter

[ctx: system cursor name]
en: Cross
ca: Creu

[ctx: system cursor name]
en: Hand
ca: Mà

[ctx: system cursor name]
en: I-Beam
ca: Perfil en I

[ctx: system cursor name]
en: Left Button
ca: Botó esquerre

[ctx: system cursor name]
en: Magnifier
ca: Lupa

[ctx: system cursor name]
en: Middle Button
ca: Botó del mig

[ctx: system cursor name]
en: No Entry
ca: Sense entrada

[ctx: system cursor name]
en: Paint Brush
ca: Pinzell

[ctx: system cursor name]
en: Pencil
ca: Llapis

[ctx: system cursor name]
en: Point Left
ca: Apunta a l'esquerra

[ctx: system cursor name]
en: Point Right
ca: Apunta a la dreta

[ctx: system cursor name]
en: Question Arrow
ca: Fletxa amb interrogació

[ctx: system cursor name]
en: Right Button
ca: Botó dret

[ctx: system cursor name]
en: Sizing NE-SW
ca: Redimensionament NE-SO

[ctx: system cursor name]
en: Sizing N-S
ca: Redimensionament N-S

[ctx: system cursor name]
en: Sizing NW-SE
ca: Redimensionament NO-SE

[ctx: system cursor name]
en: Sizing W-E
ca: Redimensionament O-E

[ctx: system cursor name]
en: Sizing
ca: Redimensionament

[ctx: system cursor name]
en: Spraycan
ca: Esprai

[ctx: system cursor name]
en: Wait
ca: Espera

[ctx: system cursor name]
en: Watch
ca: Rellotge

[ctx: system cursor name]
en: Wait Arrow
ca: Fletxa d'espera

en: Make a selection:
ca: Crea una selecció:

en: Property
ca: Propietat

en: Value
ca: Valor

en: Categorized Mode
ca: Mode categoritzat

en: Alphabetic Mode
ca: Mode alfabètic

note: TRANSLATORS: Name of Boolean false value
en: False
ca: Fals

note: TRANSLATORS: Name of Boolean true value
en: True
ca: Cert

note: TRANSLATORS: Text  displayed for unspecified value
en: Unspecified
ca: No especificat

note: TRANSLATORS: Caption of message box displaying any property error
en: Property Error
ca: Error de propietat

en: You have entered invalid value. Press ESC to cancel editing.
ca: Heu introduït un valor invàlid. Premeu Esc per a cancel·lar l'edició.

en: Error in resource: %s
ca: S'ha produït un error al recurs: %s

en: Type operation "%s" failed: Property labeled "%s" is of type "%s", NOT "%s".
ca: L'operació de tipus "%s" ha fallat: La propietat etiquetada "%s" és del tipus "%s", NO "%s".

en: Unknown base %d. Base 10 will be used.
ca: Base %d desconeguda. S'utilitzarà la base 10.

en: Value must be %s or higher.
ca: El valor ha de ser més gran o igual que %s.

en: Value must be between %s and %s.
ca: El valor ha de ser entre %s i %s.

en: Value must be %s or less.
ca: El valor ha de ser més petit o igual que %s.

en: Not %s
ca: No %s

en: Choose a directory:
ca: Trieu un directori:

en: Choose a file
ca: Trieu un fitxer

en: Background
ca: Fons

en: Background &colour:
ca: &Color de fons:

en: Enables a background colour.
ca: Activa un color de fons.

en: The background colour.
ca: El color de fons.

en: Shadow
ca: Ombra

en: Use &shadow
ca: &Utilitza ombra

en: Enables a shadow.
ca: Activa una ombra.

en: &Horizontal offset:
ca: Desplaçament &horitzontal:

en: The horizontal offset.
ca: El desplaçament horitzontal.

en: Units for this value.
ca: Unitats per a aquest valor.

en: &Vertical offset:
ca: Desplaçament &vertical:

en: The vertical offset.
ca: El desplaçament vertical.

en: Shadow c&olour:
ca: C&olor de l'ombra:

en: Enables the shadow colour.
ca: Activa el color de l'ombra.

en: The shadow colour.
ca: El color de l'ombra.

en: Sh&adow spread:
ca: Difusió de l'ombr&a:

en: Enables the shadow spread.
ca: Activa la difusió de l'ombra.

en: The shadow spread.
ca: La difusió de l'ombra.

en: &Blur distance:
ca: Distància del &difuminat:

en: Enables the blur distance.
ca: Activa la distància de difuminat.

en: The shadow blur distance.
ca: La distància del difuminat de l'ombra.

en: Opaci&ty:
ca: Opaci&tat:

en: Enables the shadow opacity.
ca: Activa l'opacitat de l'ombra.

en: The shadow opacity.
ca: L'opacitat de l'ombra.

en: Border
ca: Vora

en: &Left:
ca: &Esquerra:

en: Units for the left border width.
ca: Unitats per a l'amplada de la vora esquerra.

en: The border line style.
ca: L'estil de la línia de la vora.

en: &Right:
ca: D&reta:

en: Units for the right border width.
ca: Unitats per a l'amplada de la vora dreta.

en: &Top:
ca: &Superior:

en: Units for the top border width.
ca: Unitats per a l'amplada de la vora superior.

en: &Bottom:
ca: &Inferior:

en: Units for the bottom border width.
ca: Unitats per a l'amplada de la vora inferior.

en: &Synchronize values
ca: &Sincronitza els valors

en: Check to edit all borders simultaneously.
ca: Marqueu-ho per a editar totes les vores alhora.

en: Outline
ca: Contorn

en: Units for the left outline width.
ca: Unitats per a l'amplada del contorn esquerre.

en: Units for the right outline width.
ca: Unitats per a l'amplada del contorn dret.

en: Units for the top outline width.
ca: Unitats per a l'amplada del contorn superior.

en: Units for the bottom outline width.
ca: Unitats per a l'amplada del contorn inferior.

en: Corner
ca: Cantonada

en: Corner &radius:
ca: &Radi de la cantonada:

en: An optional corner radius for adding rounded corners.
ca: Un radi de cantonada opcional per a afegir cantonades arrodonides.

en: The value of the corner radius.
ca: El valor del radi de les cantonades.

en: Units for the corner radius.
ca: Unitats per al radi de les cantonades.

en: None
ca: Cap

en: Solid
ca: Sòlid

en: Dotted
ca: Puntejat

en: Dashed
ca: Ratllat

en: Double
ca: Doble

en: Groove
ca: Ranura

en: Ridge
ca: Arruga

en: Inset
ca: Interior

en: Outset
ca: Exterior

en: Change Style
ca: Canvia l'estil

en: Change Object Style
ca: Canvia l'estil d'objecte

en: Change Properties
ca: Canvia les propietats

en: Change List Style
ca: Canvia l'estil de llista

en: Renumber List
ca: Torna a numerar la llista

en: Insert Text
ca: Insereix text

en: Insert Image
ca: Insereix una imatge

en: Insert Object
ca: Insereix un objecte

en: Insert Field
ca: Insereix un camp

en: Too many EndStyle calls!
ca: Massa crides a EndStyle!

en: files
ca: fitxers

en: standard/circle
ca: estàndard/cercle

en: standard/circle-outline
ca: estàndard/circumferència

en: standard/square
ca: estàndard/quadrat

en: standard/diamond
ca: estàndard/diamant

en: standard/triangle
ca: estàndard/triangle

en: Box Properties
ca: Propietats de la caixa

en: Multiple Cell Properties
ca: Propietats de múltiples cel·les

en: Cell Properties
ca: Propietats de la cel·la

en: Set Cell Style
ca: Defineix l'estil de la cel·la

en: Delete Row
ca: Suprimeix la fila

en: Delete Column
ca: Suprimeix la columna

en: Add Row
ca: Afegeix una fila

en: Add Column
ca: Afegeix una columna

en: Table Properties
ca: Propietats de la taula

en: Picture Properties
ca: Propietats de la imatge

en: image
ca: imatge

en: &Bullet style:
ca: Estil de &pic:

en: The available bullet styles.
ca: Els estils de pic disponibles.

en: Peri&od
ca: Perí&ode

en: Check to add a period after the bullet.
ca: Marqueu-ho per a afegir un punt després del pic.

en: Check to enclose the bullet in parentheses.
ca: Marqueu-ho per a envoltar el pic entre parèntesis.

en: Check to add a right parenthesis.
ca: Marqueu-ho per a afegir un parèntesi a la dreta.

en: Bullet &Alignment:
ca: &Alineació del pic:

en: The bullet character.
ca: El caràcter del pic.

en: &Symbol:
ca: &Símbol:

en: Ch&oose...
ca: T&ria...

en: Click to browse for a symbol.
ca: Feu clic per a cercar un símbol.

en: Symbol &font:
ca: &Tipus de lletra per a símbols:

en: Available fonts.
ca: Tipus de lletra disponibles.

en: S&tandard bullet name:
ca: Nom del pic es&tàndard:

en: A standard bullet name.
ca: Un nom de pic estàndard.

en: &Number:
ca: &Número:

en: The list item number.
ca: El número de l'element de la llista.

en: Shows a preview of the bullet settings.
ca: Mostra una previsualització de la configuració dels pics.

en: (None)
ca: (Cap)

en: Arabic
ca: Àrab

en: Upper case letters
ca: Lletres majúscules

en: Lower case letters
ca: Lletres en minúscules

en: Upper case roman numerals
ca: Nombres romans en majúscules

en: Lower case roman numerals
ca: Nombres romans en minúscules

en: Numbered outline
ca: Esquema numerat

en: Symbol
ca: Símbol

en: Bitmap
ca: Mapa de bits

en: Standard
ca: Estàndard

en: Drag
ca: Arrossega

en: Delete Text
ca: Suprimeix el text

en: Remove Bullet
ca: Suprimeix el pic

en: The text couldn't be saved.
ca: No s'ha pogut desar el text.

en: Replace
ca: Substitueix

en: &Font:
ca: &Tipus de lletra:

en: Type a font name.
ca: Escriviu un nom de tipus de lletra.

en: &Size:
ca: &Mida:

en: Type a size in points.
ca: Escriviu una mida en punts.

en: The font size units, points or pixels.
ca: Les unitats, punts o píxels de la mida del tipus de lletra.

en: Lists the available fonts.
ca: Mostra la llista de tipus de lletra disponibles.

en: Lists font sizes in points.
ca: Mostra una llista de mides de lletra en punts.

en: Font st&yle:
ca: &Estil de la lletra:

en: Select regular or italic style.
ca: Selecciona l'estil normal o cursiva.

en: Font &weight:
ca: &Pes de la lletra:

en: Select regular or bold.
ca: Selecciona normal o negreta.

en: &Underlining:
ca: S&ubratllat:

en: Select underlining or no underlining.
ca: Selecciona subratllat o sense subratllat.

en: &Colour:
ca: &Color:

en: Click to change the text colour.
ca: Feu clic per a canviar el text del color.

en: &Bg colour:
ca: Color de &fons:

en: Click to change the text background colour.
ca: Feu clic per a canviar el color de fons del text.

en: Check to show a line through the text.
ca: Marqueu-ho per a mostrar una ratlla a través del text.

en: Ca&pitals
ca: Ma&júscules

en: Check to show the text in capitals.
ca: Marqueu-ho per a mostrar el text en majúscules.

en: Small C&apitals
ca: Vers&aleta

en: Check to show the text in small capitals.
ca: Marqueu-ho per a mostrar el text en versaleta.

en: Supe&rscript
ca: Supe&ríndex

en: Check to show the text in superscript.
ca: Marqueu-ho per a mostrar el text en superíndex.

en: Subscrip&t
ca: Subín&dex

en: Check to show the text in subscript.
ca: Marqueu-ho per a mostrar el text en subíndex.

en: Rig&ht-to-left
ca: &De dreta a esquerra

en: Check to indicate right-to-left text layout.
ca: Marqueu-ho per a indicar una disposició de text de dreta a esquerra.

en: Suppress hyphe&nation
ca: &Suprimeix la divisió de paraules

en: Check to suppress hyphenation.
ca: Marqueu-ho per a suprimir la divisió de paraules.

en: Shows a preview of the font settings.
ca: Mostra una previsualització de la configuració del tipus de lletra.

en: (none)
ca: (cap)

en: Regular
ca: Normal

en: Not underlined
ca: No subratllat

en: Indents && Spacing
ca: Indentació i espaiat

en: Tabs
ca: Tabulacions

en: Bullets
ca: Pics

en: List Style
ca: Estil de llista

en: Margins
ca: Marges

en: Borders
ca: Vores

en: Colour
ca: Color

en: &Alignment
ca: &Alineació

en: &Left
ca: &Esquerra

en: Left-align text.
ca: Alinea el text a l'esquerra.

en: &Right
ca: D&reta

en: Right-align text.
ca: Alinea el text a la dreta.

en: &Justified
ca: &Justificat

en: Justify text left and right.
ca: Justifica el text a l'esquerra i a la dreta.

en: Cen&tred
ca: Cen&trat

en: Centre text.
ca: Centra el text.

en: &Indeterminate
ca: &Indeterminat

en: Use the current alignment setting.
ca: Utilitza la configuració d'alineació actual.

en: &Indentation (tenths of a mm)
ca: Sagnat (dèc&imes de mm)

en: The left indent.
ca: El sagnat esquerre.

en: Left (&first line):
ca: Esquerra (&primera línia):

en: The first line indent.
ca: El sagnat de la primera línia.

en: The right indent.
ca: El sagnat dret.

en: &Outline level:
ca: Nivell del c&ontorn:

en: The outline level.
ca: El nivell del contorn.

en: &Spacing (tenths of a mm)
ca: E&spaiat (dècimes de mm)

en: &Before a paragraph:
ca: A&bans d'un paràgraf:

en: The spacing before the paragraph.
ca: L'espaiat abans del paràgraf.

en: &After a paragraph:
ca: Després d'un p&aràgraf:

en: The spacing after the paragraph.
ca: L'espaiat després del paràgraf.

en: L&ine spacing:
ca: &Interlineat:

en: Single
ca: Simple

en: The line spacing.
ca: L'interlineat.

en: &Page Break
ca: Salt de &pàgina

en: Inserts a page break before the paragraph.
ca: Insereix un salt de pàgina abans del paràgraf.

en: Shows a preview of the paragraph settings.
ca: Mostra una previsualització de la configuració del paràgraf.

en: &List level:
ca: Nivell de la &llista:

en: Selects the list level to edit.
ca: Selecciona el nivell de la llista a editar.

en: &Font for Level...
ca: Tip&us de lletra per al nivell...

en: Click to choose the font for this level.
ca: Feu clic per a triar el tipus de lletra d'aquest nivell.

en: Bullet style
ca: Estil de pic

en: Before a paragraph:
ca: Abans d'un paràgraf:

en: After a paragraph:
ca: Després d'un paràgraf:

en: Line spacing:
ca: Interlineat:

en: Spacing
ca: Espaiat

en: The left margin size.
ca: La mida del marge esquerre.

en: Units for the left margin.
ca: Unitats per al marge esquerre.

en: The right margin size.
ca: La mida del marge dret.

en: Units for the right margin.
ca: Unitats per al marge dret.

en: The top margin size.
ca: La mida del marge superior.

en: Units for the top margin.
ca: Unitats per al marge superior.

en: The bottom margin size.
ca: La mida del marge inferior.

en: Units for the bottom margin.
ca: Unitats per al marge inferior.

en: Padding
ca: Separació

en: The left padding size.
ca: La mida de l'espaiat esquerre.

en: Units for the left padding.
ca: Unitats per a l'espaiat esquerre.

en: The right padding size.
ca: La mida de l'espaiat dret.

en: Units for the right padding.
ca: Unitats per a l'espaiat dret.

en: The top padding size.
ca: La mida de l'espaiat superior.

en: Units for the top padding.
ca: Unitats per a l'espaiat superior.

en: The bottom padding size.
ca: La mida de l'espaiat inferior.

en: Units for the bottom padding.
ca: Unitats per a l'espaiat inferior.

en: Floating
ca: Flotant

en: &Floating mode:
ca: Mode &flotant:

en: How the object will float relative to the text.
ca: Com flotarà l'objecte en relació al text.

en: Alignment
ca: Alineació

en: &Vertical alignment:
ca: Alineació &vertical:

en: Enable vertical alignment.
ca: Activa l'alineació vertical.

en: Centred
ca: Centrat

en: Vertical alignment.
ca: Alineació vertical.

en: &Width:
ca: A&mplada:

en: Enable the width value.
ca: Activa el valor d'amplada.

en: The object width.
ca: L'amplada de l'objecte.

en: Units for the object width.
ca: Unitats per a l'amplada de l'objecte.

en: &Height:
ca: &Alçada:

en: Enable the height value.
ca: Activa el valor d'alçada.

en: The object height.
ca: L'alçada de l'objecte.

en: Units for the object height.
ca: Unitats per a l'alçada de l'objecte.

en: Min width:
ca: Amplada mínima:

en: Enable the minimum width value.
ca: Activa el valor mínim d'amplada.

en: The object minimum width.
ca: L'amplada mínima de l'objecte.

en: Units for the minimum object width.
ca: Unitats per a l'amplada mínima de l'objecte.

en: Min height:
ca: Alçada mínima:

en: Enable the minimum height value.
ca: Activa el valor d'alçada mínima.

en: The object minimum height.
ca: L'alçada mínima de l'objecte.

en: Units for the minimum object height.
ca: Unitats per a l'alçada mínima d'objecte.

en: Max width:
ca: Amplada màxima:

en: Enable the maximum width value.
ca: Activa el valor màxim d'amplada.

en: The object maximum width.
ca: L'amplada màxima de l'objecte.

en: Units for the maximum object width.
ca: Unitats per a l'amplada màxima de l'objecte.

en: Max height:
ca: Alçada màxima:

en: The object maximum height.
ca: L'alçada màxima de l'objecte.

en: Units for the maximum object height.
ca: Unitats per a l'alçada màxima d'objecte.

en: Position
ca: Posició

en: &Position mode:
ca: &Mode de posicionament:

en: Static
ca: Estàtic

en: Relative
ca: Relatiu

en: Absolute
ca: Absolut

en: Fixed
ca: Fixa

en: The left position.
ca: La posició esquerra.

en: Units for the left position.
ca: Unitats per a la posició esquerra.

en: The top position.
ca: La posició superior.

en: Units for the top position.
ca: Unitats per a la posició superior.

en: The right position.
ca: La posició dreta.

en: Units for the right position.
ca: Unitats per a la posició dreta.

en: The bottom position.
ca: La posició inferior.

en: Units for the bottom position.
ca: Unitats per a la posició inferior.

en: &Move the object to:
ca: &Mou l'objecte a:

en: &Previous Paragraph
ca: &Paràgraf anterior

en: Moves the object to the previous paragraph.
ca: Mou l'objecte al paràgraf anterior.

en: &Next Paragraph
ca: Paràgraf següe&nt

en: Moves the object to the next paragraph.
ca: Mou l'objecte al paràgraf següent.

en: &Styles:
ca: E&stils:

en: The available styles.
ca: Els estils disponibles.

en: The style preview.
ca: La previsualització de l'estil.

en: New &Character Style...
ca: Estil de &caràcter nou...

en: Click to create a new character style.
ca: Feu clic per a crear un estil de caràcter nou.

en: New &Paragraph Style...
ca: Estil de &paràgraf nou...

en: Click to create a new paragraph style.
ca: Feu clic per a crear un estil de paràgraf nou.

en: New &List Style...
ca: Estil de &llista nou...

en: Click to create a new list style.
ca: Feu clic per a crear un estil de llista nou.

en: New &Box Style...
ca: &Estil de caixa nou...

en: Click to create a new box style.
ca: Feu clic per a crear un estil de caixa nou.

en: &Apply Style
ca: &Aplica l'estil

en: Click to apply the selected style.
ca: Feu clic per a aplicar l'estil seleccionat.

en: &Rename Style...
ca: &Canvia el nom de l'estil...

en: Click to rename the selected style.
ca: Feu clic per a canviar el nom de l'estil seleccionat.

en: &Edit Style...
ca: &Edita l'estil...

en: Click to edit the selected style.
ca: Feu clic per a editar l'estil seleccionat.

en: &Delete Style...
ca: &Suprimeix l'estil...

en: Click to delete the selected style.
ca: Feu clic per a suprimir l'estil seleccionat.

en: Click to close this window.
ca: Feu clic per a tancar aquesta finestra.

en: &Restart numbering
ca: &Reinicia la numeració

en: Check to restart numbering.
ca: Marqueu-ho per a reiniciar la numeració.

en: Enter a character style name
ca: Introduïu un nom per a l'estil de caràcter

en: New Style
ca: Estil nou

en: Sorry, that name is taken. Please choose another.
ca: Aquest nom ja s'utilitza. Trieu-ne un altre.

en: Enter a paragraph style name
ca: Introduïu un nom per a l'estil de paràgraf

en: Delete style %s?
ca: Voleu suprimir l'estil %s?

en: Delete Style
ca: Suprimeix l'estil

en: Enter a list style name
ca: Introduïu un nom per a l'estil de llista

en: Enter a new style name
ca: Introduïu un nom per a l'estil nou

en: Enter a box style name
ca: Introduïu un nom per a l'estil de caixa

en: The style name.
ca: El nom de l'estil.

en: &Based on:
ca: &Basat en:

en: The style on which this style is based.
ca: L'estil en què es basa aquest estil.

en: &Next style:
ca: Següe&nt estil:

en: The default style for the next paragraph.
ca: L'estil per defecte per al paràgraf següent.

en: All styles
ca: Tots els estils

en: Paragraph styles
ca: Estils de paràgraf

en: Character styles
ca: Estils de caràcter

en: List styles
ca: Estils de llista

en: Box styles
ca: Estils de caixa

en: The font from which to take the symbol.
ca: El tipus de lletra del qual prendre el símbol.

en: &Subset:
ca: &Subconjunt:

en: Shows a Unicode subset.
ca: Mostra un subconjunt d'Unicode.

en: &Character code:
ca: &Codi de caràcter:

en: The character code.
ca: El codi del caràcter.

en: &From:
ca: &De:

en: The range to show.
ca: L'interval a mostrar.

en: Insert
ca: Insereix

en: (Normal text)
ca: (Text normal)

en: &Position (tenths of a mm):
ca: &Posició (dècimes de mm):

en: The tab position.
ca: La posició de la tabulació.

en: The tab positions.
ca: Les posicions de la tabulació.

en: Click to create a new tab position.
ca: Feu clic per a crear una posició de tabulació nova.

en: Click to delete the selected tab position.
ca: Feu clic per a suprimir la posició de tabulació seleccionada.

en: Delete A&ll
ca: Suprimeix-ho &tot

en: Click to delete all tab positions.
ca: Feu clic per a suprimir totes les posicions de tabulació.

en: Failed to initialize GUI: no built-in themes found.
ca: No s'ha pogut inicialitzar la GUI: no s'ha trobat cap tema integrat.

en: GTK+ theme
ca: Tema GTK+

en: Metal theme
ca: Tema metàl·lic

en: Simple monochrome theme
ca: Tema monocrom simple

en: Win32 theme
ca: Tema Win32

en: &Restore
ca: &Restaura

en: &Move
ca: &Mou

en: &Size
ca: &Mida

en: Mi&nimize
ca: Mi&nimitza

en: Ma&ximize
ca: Ma&ximitza

en: Failed to install signal handler
ca: No s'ha pogut instal·lar el gestor de senyals

en: Already dialling ISP.
ca: Ja s'està trucant al proveïdor d'Internet.

en: Failed to unload shared library
ca: No s'ha pogut descarregar la biblioteca compartida

en: Unknown dynamic library error
ca: S'ha produït un error desconegut de biblioteca dinàmica

en: Failed to create epoll descriptor
ca: No s'ha pogut crear el descriptor epoll

en: Error closing epoll descriptor
ca: S'ha produït un error en tancar el descriptor epoll

en: Failed to add descriptor %d to epoll descriptor %d
ca: No s'ha pogut afegir el descriptor %d al descriptor epoll %d

en: Failed to modify descriptor %d in epoll descriptor %d
ca: No s'ha pogut modificar el descriptor %d al descriptor epoll %d

en: Failed to unregister descriptor %d from epoll descriptor %d
ca: No s'ha pogut desregistrar el descriptor %d del descriptor epoll %d

en: Waiting for IO on epoll descriptor %d failed
ca: S'ha produït un error mentre s'esperava l'E/S del descriptor epoll %d

en: Unable to create inotify instance
ca: No s'ha pogut crear la instància d'inotify

en: Unable to close inotify instance
ca: No s'ha pogut tancar la instància d'inotify

en: Unable to add inotify watch
ca: No s'ha pogut afegir la supervisió inotify

en: Unable to remove inotify watch %i
ca: No s'ha pogut suprimir la supervisió inotify %i

en: Unexpected event for "%s": no matching watch descriptor.
ca: Esdeveniment inesperat per a "%s": no hi ha cap descriptor de supervisió coincident.

en: Invalid inotify event for "%s"
ca: Esdeveniment inotify invàlid per a "%s"

en: Unable to read from inotify descriptor
ca: No s'ha pogut llegir el descriptor inotify

en: EOF while reading from inotify descriptor
ca: EOF mentre es llegia del descriptor inotify

en: Unable to create kqueue instance
ca: No s'ha pogut crear la instància de kqueue

en: Error closing kqueue instance
ca: S'ha produït un error en tancar la instància kqueue

en: Unable to add kqueue watch
ca: No s'ha pogut afegir la supervisió kqueue

en: Unable to remove kqueue watch
ca: No s'ha pogut suprimir la supervisió kqueue

en: Unable to get events from kqueue
ca: No s'han pogut obtenir els esdeveniments de kqueue

en: Media playback error: %s
ca: S'ha produït un error en la reproducció del mitjà: %s

en: Failed to prepare playing "%s".
ca: No s'ha pogut preparar la reproducció de "%s".

en: Failed to write to lock file '%s'
ca: No s'ha pogut escriure al fitxer de blocatge '%s'

en: Failed to set permissions on lock file '%s'
ca: No s'han pogut definir els permisos del fitxer de blocatge '%s'

en: Failed to lock the lock file '%s'
ca: No s'ha pogut blocar el fitxer de blocatge '%s'

en: Failed to inspect the lock file '%s'
ca: No s'ha pogut inspeccionar el fitxer de blocatge '%s'

en: Lock file '%s' has incorrect owner.
ca: El fitxer de blocatge '%s' té un propietari incorrecte.

en: Lock file '%s' has incorrect permissions.
ca: El fitxer de blocatge '%s' té els permisos incorrectes.

en: Failed to access lock file.
ca: No s'ha pogut accedir el fitxer de blocatge.

en: Failed to read PID from lock file.
ca: No s'ha pogut llegir el PID del fitxer de blocatge.

en: Failed to remove stale lock file '%s'.
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer de blocatge antic '%s'.

en: Deleted stale lock file '%s'.
ca: S'ha suprimit el fitxer antic de blocatge '%s'.

en: Invalid lock file '%s'.
ca: Fitxer de blocatge invàlid '%s'.

en: Failed to remove lock file '%s'
ca: No s'ha pogut suprimir el fitxer de blocatge '%s'

en: Failed to unlock lock file '%s'
ca: No s'ha pogut desblocar el fitxer de blocatge '%s'

en: Failed to close lock file '%s'
ca: No s'ha pogut tancar el fitxer de blocatge '%s'

en: No sound
ca: No hi ha so

en: Unable to play sound asynchronously.
ca: No s'ha pogut reproduir el so asíncronament.

en: Couldn't load sound data from '%s'.
ca: No s'han pogut carregar les dades de so de '%s'.

en: Sound file '%s' is in unsupported format.
ca: El fitxer de so '%s' té un format no suportat.

en: Sound data are in unsupported format.
ca: Les dades del so tenen un format no suportat.

en: Couldn't open audio: %s
ca: No s'ha pogut obrir l'àudio: %s

en: Cannot retrieve thread scheduling policy.
ca: No es pot obtenir la política de planificació de fils d'execució.

en: Cannot get priority range for scheduling policy %d.
ca: No es pot obtenir el rang de prioritats per a la política de planificació %d.

en: Thread priority setting is ignored.
ca: La configuració de prioritat del fil d'execució és ignorada.

en: Failed to join a thread, potential memory leak detected - please restart the program
ca: No s'ha pogut sincronitzar amb un fil d'execució, s'ha detectat una possible fuita de memòria - reinicieu el programa

en: Failed to set thread concurrency level to %lu
ca: No s'ha pogut definir el nivell de concurrència del fil d'execució a %lu

en: Failed to set thread priority %d.
ca: No s'ha pogut definir la prioritat del fil d'execució %d.

en: Failed to terminate a thread.
ca: No s'ha pogut finalitzar el fil d'execució.

en: Thread module initialization failed: failed to create thread key
ca: No s'ha pogut inicialitzar el mòdul de fils d'execució: no s'ha pogut crear la clau del fil d'execució

en: Impossible to get child process input
ca: No és possible obtenir l'entrada del procés fill

en: Can't write to child process's stdin
ca: No es pot escriure a l'entrada estàndard del procés fill

en: Failed to execute '%s'
ca: No s'ha pogut executar '%s'

en: Fork failed
ca: No s'ha pogut bifurcar

en: Failed to set process priority
ca: No s'ha pogut definir la prioritat del procés

en: Failed to redirect child process input/output
ca: No s'ha pogut redirigir l'entrada/sortida del procés fill

en: Failed to set up non-blocking pipe, the program might hang.
ca: No s'ha pogut configurar la canonada no blocant, és possible que el programa es pengi.

en: Cannot get the hostname
ca: No es pot obtenir el nom del servidor

en: Cannot get the official hostname
ca: No es pot obtenir el nom oficial del servidor

en: Failed to create wake up pipe used by event loop.
ca: No s'ha pogut crear la canonada de despertament utilitzada pel bucle d'esdeveniments.

en: Failed to switch wake up pipe to non-blocking mode
ca: No s'ha pogut canviar la canonada de despertament al mode no blocant

en: Failed to read from wake-up pipe
ca: No s'ha pogut llegir la canonada de despertament

en: Invalid geometry specification '%s'
ca: Especificació de geometria invàlida '%s'

en: wxWidgets could not open display. Exiting.
ca: wxWidgets no ha pogut obrir la pantalla. Se sortirà.

en: Failed to close the display "%s"
ca: No s'ha pogut tancar la pantalla "%s"

en: Failed to open display "%s".
ca: No s'ha pogut obrir la pantalla "%s".

en: XML parsing error: '%s' at line %d
ca: S'ha produït un error d'anàlisi XML: '%s' a la línia %d

en: Cannot load resources from '%s'.
ca: No es poden carregar recursos de '%s'.

en: Cannot open resources file '%s'.
ca: No es pot obrir el fitxer de recursos '%s'.

en: Cannot load resources from file '%s'.
ca: No es poden carregar els recursos del fitxer '%s'.

en: Creating %s "%s" failed.
ca: No s'ha pogut crear %s "%s".
