wxWidgets 3.1 - en to sk translation catalogue (1669 entries)

en: All files (*.*)|*.*
sk: Všetky súbory (*.*)|*.*

en: All files (*)|*
sk: Všetky súbory (*)|*

en: Elapsed time:
sk: Uplynutý čas:

en: Estimated time:
sk: Odhadovaný čas:

en: Remaining time:
sk: Zostávajúci čas:

en: Yes
sk: Áno

en: No
sk: Nie

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Help
sk: Pomocník

en: Cannot initialize OLE
sk: Nemožno inicializovať OLE

en: Unable to close the handle for '%s'
sk: Nemožno zatvoriť manipulátor pre '%s'

en: Failed to open directory "%s" for monitoring.
sk: Zlyhalo otvorenie priečinka '%s' na sledovanie.

en: Unable to close I/O completion port handle
sk: Nemožno zatvoriť manipulátor I/O portu dokončenia

en: Unable to associate handle with I/O completion port
sk: Nemožno priradiť manipulátor k I/O portu dokončenia

en: Unexpectedly new I/O completion port was created
sk: Bol neočakávane vytvorený nový port dokončenia I/O

en: Unable to post completion status
sk: Nemožno odoslať stav dokončenia

en: Unable to dequeue completion packet
sk: Nemožno vyradiť paket

en: Unable to create I/O completion port
sk: Nemožno vytvoriť port dokončenia I/O

en: Printout
sk: Vytlačiť

en: &See details
sk: &Pozrieť detaily

en: &Hide details
sk: &Skryť detaily

en: &Picture
sk: &Obrázok

en: &Cell
sk: &Bunka

en: &Table
sk: &Karta

en: Object Properties
sk: Vlastnosti objektu

en: Printing
sk: Tlačí sa

en: Symbols
sk: Symboly

en: Pipe creation failed
sk: Vytvorenie potrubia zlyhalo

en: Failed to enumerate video modes
sk: Zlyhalo zistenie zoznamu video režimov

en: Failed to change video mode
sk: Zlyhala zmena video režimu

en: Unable to open path '%s'
sk: Nemožno otvoriť cestu '%s'

en: Unable to close path '%s'
sk: Nemožno zatvoriť cestu '%s'

en: SetProperty called w/o valid setter
sk: SetProperty volá w/o platný nastavovač

en: GetProperty called w/o valid getter
sk: GetProperty sa volá w/o platný getter

en: AddToPropertyCollection called w/o valid adder
sk: AddToPropertyCollection volaná bez platného pridávateľa

en: GetPropertyCollection called w/o valid collection getter
sk: GetPropertyCollection volá w/o platný getter kolekcie

en: AddToPropertyCollection called on a generic accessor
sk: AddToPropertyCollection volaná pri všeobecnom prístupe

en: GetPropertyCollection called on a generic accessor
sk: GetPropertyCollection volá všeobecný objekt príslušenstva

en: Cl&ose
sk: &Zatvoriť

en: Close All
sk: Zatvoriť všetky

en: &Next
sk: &Ďalej

en: &Previous
sk: &Predchádzajúci

en: &Window
sk: &Okno

[ctx: keyboard key]
en: Delete
sk: Odstrániť

[ctx: keyboard key]
en: Back
sk: Zo zadu

[ctx: keyboard key]
en: Insert
sk: Vložiť

[ctx: keyboard key]
en: Return
sk: Enter

[ctx: keyboard key]
en: Page Up
sk: O stránku nahor

[ctx: keyboard key]
en: Page Down
sk: O stránku nadol

[ctx: keyboard key]
en: Left
sk: Zľava

[ctx: keyboard key]
en: Right
sk: Vpravo

[ctx: keyboard key]
en: Up
sk: Hore

[ctx: keyboard key]
en: Down
sk: Dolu

[ctx: keyboard key]
en: Home
sk: Domov

[ctx: keyboard key]
en: Cancel
sk: Zrušiť

[ctx: keyboard key]
en: Clear
sk: Zmazať

[ctx: keyboard key]
en: Menu
sk: Ponuka

[ctx: keyboard key]
en: Pause
sk: Pauza

[ctx: keyboard key]
en: Capital
sk: Kapitálka

[ctx: keyboard key]
en: Select
sk: Vybrať

[ctx: keyboard key]
en: Print
sk: Tlačiť

[ctx: keyboard key]
en: Execute
sk: Vykonať

[ctx: keyboard key]
en: Snapshot
sk: Momentka

[ctx: keyboard key]
en: Help
sk: Pomocník

[ctx: keyboard key]
en: Add
sk: Pridať

[ctx: keyboard key]
en: Separator
sk: Oddeľovač

[ctx: keyboard key]
en: Subtract
sk: Odpočítať

[ctx: keyboard key]
en: Decimal
sk: Desatinné

[ctx: keyboard key]
en: Divide
sk: Delenie

[ctx: keyboard key]
en: Windows_Left
sk: Windows_vľavo

[ctx: keyboard key]
en: Windows_Right
sk: Windows_vpravo

[ctx: keyboard key]
en: Windows_Menu
sk: Windows_ponuka

[ctx: keyboard key]
en: Command
sk: Prikaz

[ctx: keyboard key]
en: SPECIAL
sk: ŠPECIÁLNE

en: show this help message
sk: zobrazovať túto správu Pomocníka

en: generate verbose log messages
sk: tvoriť výrečné správy záznamu

en: specify the theme to use
sk: uveďte tému, ktorá sa má použiť

en: specify display mode to use (e.g. 640x480-16)
sk: uveďte zobrazovací režim, ktorý sa má použiť (napr. 640x480-16)

en: Unsupported theme '%s'.
sk: Nepodporovaná téma '%s'.

en: Invalid display mode specification '%s'.
sk: Neplatná špecifikácia režimu zobrazenia '%s'.

en: Option '%s' can't be negated
sk: Možnosť '%s' nemôže byť negovaná

en: Unknown long option '%s'
sk: Neznámy dlhý parameter '%s'

en: Unknown option '%s'
sk: Neznámy parameter '%s'

en: Unexpected characters following option '%s'.
sk: Neočakávané znaky po voľbe '%s'.

en: Option '%s' requires a value.
sk: Možnosť '%s' vyžaduje hodnotu.

en: Separator expected after the option '%s'.
sk: Za voľbou '%s' sa očakáva oddeľovač.

en: '%s' is not a correct numeric value for option '%s'.
sk: '%s' nie je správna číselná hodnota voľby '%s'.

en: Option '%s': '%s' cannot be converted to a date.
sk: Možnosť '%s': '%s' nemožno konvertovať na dátum.

en: Unexpected parameter '%s'
sk: Očakávaný parameter '%s'

en: %s (or %s)
sk: %s (alebo %s)

en: The value for the option '%s' must be specified.
sk: Je potrebné zadať hodnotu voľby '%s'.

en: The required parameter '%s' was not specified.
sk: Požadovaný parameter '%s' nebol zadaný.

en: Usage: %s
sk: Použitie: %s

en: num
sk: počet

en: double
sk: dvojité

en: date
sk: dátum

en: Unnamed command
sk: Nepomenovaný príkaz

en: &Undo
sk: &Späť

en: Can't &Undo
sk: Nemožno &Späť

en: &Undo
sk: &Späť

en: &Redo
sk: &Vpred

en: &Redo
sk: &Vpred

en: String To Colour : Incorrect colour specification : %s
sk: Reťazec na farbu : Nesprávna špecifikácia farby: %s

en: Invalid value %ld for a boolean key "%s" in config file.
sk: Neplatná hodnota %ld pre booleovský kľúč '%s' v konfiguračnom súbore.

en: Environment variables expansion failed: missing '%c' at position %u in '%s'.
sk: Expanzia premenných prostredia zlyhala: chýba '%c' na pozícii %u v '%s'.

en: '%s' has extra '..', ignored.
sk: '%s' obsahuje prebytočné '..', ignorované.

note: TRANSLATORS: Checkbox state name
en: checked
sk: skontrolované

note: TRANSLATORS: Checkbox state name
en: unchecked
sk: nezaškrtnuté

note: TRANSLATORS: Checkbox state name
en: undetermined
sk: neurčené

en: today
sk: dnes

en: yesterday
sk: včera

en: tomorrow
sk: zajtra

en: first
sk: prvý

en: second
sk: sekunda

en: third
sk: tretieho

en: fourth
sk: štvrtého

en: fifth
sk: piateho

en: sixth
sk: šiesteho

en: seventh
sk: siedmeho

en: eighth
sk: ôsmeho

en: ninth
sk: deviateho

en: tenth
sk: desiateho

en: eleventh
sk: deviateho

en: twelfth
sk: dvanásteho

en: thirteenth
sk: trinásteho

en: fourteenth
sk: štrnásteho

en: fifteenth
sk: pätnásteho

en: sixteenth
sk: šestnásteho

en: seventeenth
sk: sedemnásteho

en: eighteenth
sk: osemnásteho

en: nineteenth
sk: devätnásteho

en: twentieth
sk: dvadsiateho

en: noon
sk: poludnie

en: midnight
sk: polnoc

en: Failed to create directory "%s"
sk: Zlyhalo vytvorenie priečinku '%s'

en: Debug report couldn't be created.
sk: Nemožno vytvoriť hlásenie o chybe.

en: Failed to remove debug report file "%s"
sk: Zlyhalo odstránenie súboru hlásenia o chybe '%s'

en: Failed to clean up debug report directory "%s"
sk: Zlyhalo vyčistenie priečinka pre hlásenia o chybe '%s'

en: process context description
sk: opis kontextu procesu

en: dump of the process state (binary)
sk: výpis stavu procesu (binárny)

en: Debug report generation has failed.
sk: Zlyhalo vytvorenie hlásenia o chybe.

en: Processing debug report has failed, leaving the files in "%s" directory.
sk: Spracovanie správy o chybe zlyhalo, nechávam súbory v priečinku '%s'.

en: A debug report has been generated. It can be found in
sk: Bola vygenerovaná správa o ladení. Nachádza sa v

en: And includes the following files:
sk: Zahrnuté nasledujúce súbory:

en: 
    Please send this report to the program maintainer, thank you!
sk: 
    Pošlite, prosím, toto hlásenie správcovi balíka, ďakujeme!

en: Failed to execute curl, please install it in PATH.
sk: Zlyhalo zvlnenie, nainštalujte ho, prosím, do premennej PATH.

en: Failed to upload the debug report (error code %d).
sk: Zlyhalo vynovenie hlásenia o chybe (chybový kód %d).

en: Save As
sk: Uložiť ako

en: Discard changes and reload the last saved version?
sk: Zahodiť zmeny a znovu načítať poslednú uloženú verziu?

en: unnamed
sk: nepomenované

en: Do you want to save changes to %s?
sk: Chcete uložiť zmeny do %s?

en: File "%s" could not be opened for writing.
sk: Zlyhalo otvorenie súboru '%s' na zápis.

en: Failed to save document to the file "%s".
sk: Zlyhalo uloženie dokumentu do súboru '%s'.

en: File "%s" could not be opened for reading.
sk: Zlyhalo otvorenie súboru '%s' na čítanie.

en: Failed to read document from the file "%s".
sk: Zlyhalo načítanie dokument zo súboru '%s'.

en: The file '%s' doesn't exist and couldn't be opened.
    It has been removed from the most recently used files list.
sk: Súbor '%s' neexistuje a nebolo možné ho otvoriť.
    Bol odstránený zo zoznamu naposledy použitých súborov.

en: Print preview creation failed.
sk: Vytvorenie ukážky tlače zlyhalo.

en: Print Preview
sk: Náhľad pred tlačou

en: The format of file '%s' couldn't be determined.
sk: Formát súboru '%s' sa nepodarilo určiť.

en: unnamed%d
sk: nemenované%d

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: File error
sk: Chyba súboru

en: Sorry, could not open this file.
sk: Prepáčte, nebolo možné otvoriť tento súbor.

en: Sorry, the format for this file is unknown.
sk: Prepáčte, formát tohto súboru je neznámy.

en: Select a document template
sk: Vybrať šablónu dokumentu

en: Templates
sk: Šablóny

en: Select a document view
sk: Vybrať náhľad dokumentu

en: Views
sk: Náhľady

en: Failed to load shared library '%s'
sk: Zlyhalo načítanie zdieľanej knižnice '%s'

en: Couldn't find symbol '%s' in a dynamic library
sk: Nemožno nájsť symbol '%s' v dynamickej knižnici

en: can't open file '%s'
sk: nemožno otvoriť súbor '%s'

en: can't close file '%s'
sk: nemožno zavrieť súbor '%s'

en: Read error on file '%s'
sk: Chyba pri čítaní súboru '%s'

en: Write error on file '%s'
sk: Chyba zápisu do súboru '%s'

en: failed to flush the file '%s'
sk: nepodarilo sa vyprázdniť súbor '%s'

en: Seek error on file '%s' (large files not supported by stdio)
sk: Chyba presunu na pozíciu v súbore '%s' (stdio nepodporuje veľké súbory)

en: Seek error on file '%s'
sk: Chyba presunu na pozíciu v súbore '%s'

en: Can't find current position in file '%s'
sk: Nemožno zistiť súčasnú pozíciu v súbore '%s'

en: Failed to set temporary file permissions
sk: Zlyhalo nastavenie oprávnenia dočasného súboru

en: can't remove file '%s'
sk: nemožno odstrániť súbor '%s'

en: can't commit changes to file '%s'
sk: nemožno vykonať zmeny v súbore '%s'

en: can't remove temporary file '%s'
sk: nemožno odstrániť dočasný súbor '%s'

en: can't create file '%s'
sk: nemožno vytvoriť súbor '%s'

en: can't close file descriptor %d
sk: nemožno zavrieť popisovač súboru %d

en: can't read from file descriptor %d
sk: nemôže čítať z popisovača súborov %d

en: can't write to file descriptor %d
sk: nemožno zapisovať do popisovača súboru %d

en: can't flush file descriptor %d
sk: nemožno vyprázdniť popisovač súboru %d

en: can't seek on file descriptor %d
sk: nemožno hľadať v popisovači súboru %d

en: can't get seek position on file descriptor %d
sk: nemožno nájsť pozíciu v popisovači súboru %d

en: can't find length of file on file descriptor %d
sk: nemožno nájsť dĺžku súboru v popisovači súboru %d

en: can't determine if the end of file is reached on descriptor %d
sk: nemožno určiť, či sa v popisovači %d dosiahol koniec súboru

en: can't open global configuration file '%s'.
sk: nemožno otvoriť globálny konfiguračný súbor '%s'.

en: can't open user configuration file '%s'.
sk: nemožno otvoriť konfiguračný súbor používateľa '%s'.

en: Changes won't be saved to avoid overwriting the existing file "%s"
sk: Zmeny nebudú uložené, aby sa zabránilo prepísaniu súboru '%s'

en: Error reading config options.
sk: Chyba pri čítaní konfiguračných volieb.

en: Failed to read config options.
sk: Zlyhalo načítanie možností konfigurácie.

en: file '%s': unexpected character %c at line %zu.
sk: súbor „%s“: neočakávaný znak %c v riadku %zu.

en: file '%s', line %zu: '%s' ignored after group header.
sk: súbor '%s', riadok %zu: '%s' ignorovaný za hlavičkou skupiny.

en: file '%s', line %zu: '=' expected.
sk: súbor '%s', riadok %zu: '=' sa očakáva.

en: file '%s', line %zu: value for immutable key '%s' ignored.
sk: súbor '%s', riadok %zu: hodnota pre nemenný kľúč '%s' je ignorovaná.

en: file '%s', line %zu: key '%s' was first found at line %d.
sk: súbor '%s', riadok %zu: kľúč '%s' bol prvýkrát nájdený na riadku %d.

en: Config entry name cannot start with '%c'.
sk: Záznam konfigurácie nemôže začínať '%c'.

en: can't open user configuration file.
sk: nemožno otvoriť konfiguračný súbor používateľa.

en: can't write user configuration file.
sk: nemožno zapísať konfiguračný súbor používateľa.

en: Failed to update user configuration file.
sk: Zlyhala aktualizácia používateľského konfiguračného súboru.

en: Error saving user configuration data.
sk: Chyba pri ukladaní používateľských konfiguračných údajov.

en: can't delete user configuration file '%s'
sk: nemožno odstrániť konfiguračný súbor používateľa '%s'

en: entry '%s' appears more than once in group '%s'
sk: položka '%s' sa v skupine '%s' vyskytuje viackrát

en: attempt to change immutable key '%s' ignored.
sk: pokus o zmenu nemenného kľúča '%s' bol ignorovaný.

en: trailing backslash ignored in '%s'
sk: koncová spätná lomka ignorovaná v ' %s'

en: unexpected " at position %d in '%s'.
sk: "neočakávané" na pozícii %d v '%s'.

en: Failed to copy the file '%s' to '%s'
sk: Zlyhalo skopírovanie súboru '%s' do '%s'

en: Impossible to get permissions for file '%s'
sk: Nemožno získať povolenia pre súbor '%s'

en: Impossible to overwrite the file '%s'
sk: Nemožno prepísať súbor '%s'

en: Error copying the file '%s' to '%s'.
sk: Chyba pri kopírovaní súboru '%s' do '%s'.

en: Impossible to set permissions for the file '%s'
sk: Nemožno nastaviť povolenia pre súbor '%s'

en: Failed to rename the file '%s' to '%s' because the destination file already exists.
sk: Zlyhalo premenovanie súboru '%s' na '%s', pretože cieľový názov súboru už existuje.

en: File '%s' couldn't be renamed '%s'
sk: Súbor '%s' nemožno premenovať na '%s'

en: File '%s' couldn't be removed
sk: Súbor '%s' sa nepodarilo odstrániť

en: Directory '%s' couldn't be created
sk: Nemožno vytvoriť priečinok '%s'

en: Directory '%s' couldn't be deleted
sk: Nemožno odstrániť priečinok '%s'

en: Cannot enumerate files '%s'
sk: Nemožno vymenovať súbory '%s'

en: Failed to get the working directory
sk: Zlyhalo zistenie pracovného priečinku

en: Could not set current working directory
sk: Nemožno nastaviť súčasný pracovný priečinok

en: Files (%s)
sk: Súborov (%s)

en: Failed to open '%s' for reading
sk: Zlyhalo otvorenie '%s' na čítanie

en: Failed to open '%s' for writing
sk: Zlyhalo otvorenie '%s' na zápis

en: Failed to close file handle
sk: Zlyhalo zatvorenie súboru

en: Failed to create a temporary file name
sk: Zlyhalo vytvorenie dočasného mena súboru

en: Failed to open temporary file.
sk: Zlyhalo otvorenie dočasného súboru.

en: Failed to modify file times for '%s'
sk: Zlyhala zmena času súboru '%s'

en: Failed to touch the file '%s'
sk: Zlyhal styk so súborom '%s'

en: Failed to retrieve file times for '%s'
sk: Zlyhalo získanie čas súboru '%s'

en: Browse
sk: Prehľadávať

en: All files (%s)|%s
sk: Všetky súbory (%s)|%s

en: %s files (%s)|%s
sk: %s súborov (%s)|%s

en: Load %s file
sk: Načítať súbor %s

en: Save %s file
sk: Uložiť súbor %s

en: Western European (ISO-8859-1)
sk: Západoeurópske (ISO-8859-1)

en: Central European (ISO-8859-2)
sk: Stredoeurópske (ISO-8859-2)

en: Baltic (old) (ISO-8859-4)
sk: Baltské (staré) (ISO-8859-4)

en: Cyrillic (ISO-8859-5)
sk: Cyrilika (ISO-8859-5)

en: Arabic (ISO-8859-6)
sk: Arabské (ISO-8859-6)

en: Greek (ISO-8859-7)
sk: Grécke (ISO-8859-7)

en: Hebrew (ISO-8859-8)
sk: Hebrejské (ISO-8859-8)

en: Turkish (ISO-8859-9)
sk: Turecké (ISO-8859-9)

en: Nordic (ISO-8859-10)
sk: Severské (ISO-8859-10)

en: Thai (ISO-8859-11)
sk: Thajské (ISO-8859-11)

en: Indian (ISO-8859-12)
sk: Indické (ISO-8859-12)

en: Baltic (ISO-8859-13)
sk: Baltské (ISO-8859-13)

en: Celtic (ISO-8859-14)
sk: Keltské (ISO-8859-14)

en: Western European with Euro (ISO-8859-15)
sk: Západoeurópske so znakom euro (ISO-8859-15)

en: Windows/DOS OEM Cyrillic (CP 866)
sk: Windows/DOS OEM cyrilika (CP 866)

en: Windows Thai (CP 874)
sk: Windows thaské (CP 874)

en: Windows Japanese (CP 932) or Shift-JIS
sk: Windows japonské (CP 932) alebo Shift-JIS

en: Windows Chinese Simplified (CP 936) or GB-2312
sk: Windows zjednodušená čínština (CP 936) or GB-2312

en: Windows Korean (CP 949)
sk: Windows kórejské (CP 949)

en: Windows Chinese Traditional (CP 950) or Big-5
sk: Windows tradičná čínština (CP 950) alebo Big-5

en: Windows Central European (CP 1250)
sk: Windows stredoeurópske (CP 1250)

en: Windows Cyrillic (CP 1251)
sk: Windows cyrilika (CP 1251)

en: Windows Western European (CP 1252)
sk: Windows západoeurópske (CP 1252)

en: Windows Greek (CP 1253)
sk: Windows grécke (CP 1253)

en: Windows Turkish (CP 1254)
sk: Windows turecké (CP 1254)

en: Windows Hebrew (CP 1255)
sk: Windows hebrejské (CP 1255)

en: Windows Arabic (CP 1256)
sk: Windows arabské (CP 1256)

en: Windows Baltic (CP 1257)
sk: Windows baltské (CP 1257)

en: Windows Vietnamese (CP 1258)
sk: Windows vietnamské (CP 125á)

en: Windows Johab (CP 1361)
sk: Windows johabské (CP 1361)

en: Unicode 7 bit (UTF-7)
sk: Unicode 7-bitov (UTF-7)

en: Unicode 8 bit (UTF-8)
sk: Unicode 8-bitov (UTF-8)

en: Unicode 16 bit (UTF-16)
sk: Unicode 16-bitov (UTF-16)

en: Unicode 16 bit Little Endian (UTF-16LE)
sk: Unicode 16-bitov Little Endian (UTF-16LE)

en: Unicode 32 bit (UTF-32)
sk: Unicode 32-bitov (UTF-32)

en: Unicode 32 bit Little Endian (UTF-32LE)
sk: Unicode 32-bitov Little Endian (UTF-32LE)

en: Unicode 16 bit Big Endian (UTF-16BE)
sk: Unicode 16-bitov Big Endian (UTF-16BE)

en: Unicode 32 bit Big Endian (UTF-32BE)
sk: Unicode 32-bitov Big Endian (UTF-32BE)

en: Extended Unix Codepage for Japanese (EUC-JP)
sk: Rozšírená kódová stránka Unix pre japončinu (EUC-JP)

en: Default encoding
sk: Predvolené kódovanie

en: Unknown encoding (%d)
sk: Neznáme kódovanie (%d)

en: default
sk: pôvodné

en: unknown-%d
sk: neznáme-%d

en: underlined
sk: podčiarknuté

en:  strikethrough
sk:  preškrtnuté

en:  light
sk:  tenké

en:  bold
sk:  tučné

en:  italic
sk:  kurzíva

en: strikethrough
sk: preškrtnuté

en: light
sk: tenké

en: normal
sk: normálne

en: bold
sk: tučné

en: italic
sk: kurzíva

en: : unknown charset
sk: : neznáma znaková sada

en: The charset '%s' is unknown. You may select
    another charset to replace it with or choose
    [Cancel] if it cannot be replaced
sk: Znaková sada '%s' je neznáma. Môžete vybrať
    inú znakovú sadu, ktorá ju nahradí, alebo zvoliť
    [Zrušiť] ak ju nemožno nahradiť

en: Failed to remember the encoding for the charset '%s'.
sk: Zlyhalo zapamätanie kódovania znakovej sady '%s'.

en: can't load any font, aborting
sk: nemožno načítať žiadne písmo, prerušuje sa

en: : unknown encoding
sk: : neznáme kódovanie

en: No font for displaying text in encoding '%s' found,
    but an alternative encoding '%s' is available.
    Do you want to use this encoding (otherwise you will have to choose another one)?
sk: Nenašlo sa žiadne písmo na zobrazovanie textu v kódovaní '%s',
    ale je k dispozícii alternatívne kódovanie '%s'.
    Chcete použiť toto kódovanie (inak si budete musieť zvoliť iné)?

en: No font for displaying text in encoding '%s' found.
    Would you like to select a font to be used for this encoding
    (otherwise the text in this encoding will not be shown correctly)?
sk: Nenašlo sa žiadne písmo na zobrazovanie textu v kódovaní '%s'.
    Prajete si zvoliť písmo, ktoré sa použije pre toto kódovanie
    (inak sa text v tomto kódovaní nebude zobrazovať správne)?

en: Memory VFS already contains file '%s'!
sk: Pamäť VFS už obsahuje súbor '%s'!

en: Trying to remove file '%s' from memory VFS, but it is not loaded!
sk: Pokúšam sa odstrániť súbor '%s' z pamäte VFS, ale nie je načítaný!

en: Failed to store image '%s' to memory VFS!
sk: Zlyhalo uloženie obrázok '%s' do pamäte VFS!

en: Timeout while waiting for FTP server to connect, try passive mode.
sk: Interval, počas ktorého sa čaká na pripojenie k FTP serveru, skúste pasívny režim.

en: Failed to set FTP transfer mode to %s.
sk: Zlyhalo nastavenie FTP prenosového režimu na %s.

en: binary
sk: binárne

en: The FTP server doesn't support the PORT command.
sk: FTP server nepodporuje príkaz PORT.

en: The FTP server doesn't support passive mode.
sk: FTP server nepodporuje pasívny režim.

en: Incorrect GIF frame size (%u, %d) for the frame #%u
sk: Nekorektná veľkosť snímky GIF (%u, %d) pre snímku #%u

en: Failed to allocate colour for OpenGL
sk: Zlyhalo vymedzenie farby pre OpenGL

en: Please select the columns to show and define their order:
sk: Vyberte, prosím, stĺpce, ktoré chcete zobraziť a definujte ich poradie:

en: Customize Columns
sk: Prispôsobiť stĺpce

en: &Customize...
sk: &Prispôsobiť ...

en: Failed to load image %%d from file '%s'.
sk: Zlyhalo načítanie obrázku %%d zo súboru '%s'.

en: Failed to load image %d from stream.
sk: Zlyhalo načítanie obrázok %d z prúdu.

en: Failed to load icons from resource '%s'.
sk: Zlyhalo načítanie ikony zo zdroja '%s'.

en: BMP: Couldn't save invalid image.
sk: BMP: Nemožno uložiť neplatný obrázok.

en: BMP: wxImage doesn't have own wxPalette.
sk: BMP: wxImage nemá vlastnú wxPalette.

en: BMP: Couldn't write the file (Bitmap) header.
sk: BMP: Nemožno zapísať hlavičku (Bitmap) súboru.

en: BMP: Couldn't write the file (BitmapInfo) header.
sk: BMP: Nemožno zapísať hlavičku (BitmapInfo) súboru.

en: BMP: Couldn't write RGB color map.
sk: BMP: Nemožno zapísať mapu RGB farieb.

en: BMP: Couldn't write data.
sk: BMP: Nemožno zapísať údaje.

en: BMP: Couldn't allocate memory.
sk: BMP: Nemožno vymedziť pamäť.

en: DIB Header: Image width > 32767 pixels for file.
sk: Hlavička DIB: Šírka obrázka v súbore > 32767 pixelov.

en: DIB Header: Image height > 32767 pixels for file.
sk: Hlavička DIB: Výška obrázka v súbore > 32767 pixelov.

en: DIB Header: Unknown bitdepth in file.
sk: Hlavička DIB: Neznáma bitová hĺbka v súbore.

en: DIB Header: Unknown encoding in file.
sk: Hlavička DIB: Neznáme kódovanie v súbore.

en: DIB Header: Encoding doesn't match bitdepth.
sk: Hlavička DIB: Kódovanie nezodpovedá bitovej hĺbke.

en: Error in reading image DIB.
sk: Chyba pri čítaní obrázka DIB.

en: ICO: Error in reading mask DIB.
sk: ICO: Chyba pri čítaní masky DIB.

en: ICO: Image too tall for an icon.
sk: ICO: Obrázok je na ikonu príliš vysoký.

en: ICO: Image too wide for an icon.
sk: ICO: Obrázok je na ikonu príliš široký.

en: ICO: Error writing the image file!
sk: ICO: Chyba pri zapisovaní súboru obrázka!

en: ICO: Invalid icon index.
sk: ICO: Neplatný index ikony.

en: Image and mask have different sizes.
sk: Obrázok a maska majú rôzne veľkosti.

en: No unused colour in image being masked.
sk: Na obrázku nie je namaskovaná žiadna nepoužitá farba.

en: Failed to load bitmap "%s" from resources.
sk: Zlyhalo načítanie bitmapy '%s' zo zdrojov.

en: Failed to load icon "%s" from resources.
sk: Zlyhalo načítanie ikony '%s' zo zdrojov.

en: Failed to load image from file "%s".
sk: Zlyhalo načítanie obrázku zo súboru '%s'.

en: Can't save image to file '%s': unknown extension.
sk: Nemožno uložiť obrázok do súboru '%s': neznáma prípona súboru.

en: No handler found for image type.
sk: Pre typ obrázka sa nenašiel žiadny obslužný program.

en: No image handler for type %d defined.
sk: Nie je definovaný žiadny obslužný program obrázkov pre typ %d.

en: Image file is not of type %d.
sk: Súbor obrázka nie je typu %d.

en: Can't automatically determine the image format for non-seekable input.
sk: Nemožno automaticky určiť formát obrázka pre neviditeľný vstup.

en: Unknown image data format.
sk: Neznámy formát údajov obrázka.

en: This is not a %s.
sk: Toto nie je %s.

en: No image handler for type %s defined.
sk: Nie je definovaný žiadny obslužný program obrázkov pre typ %s.

en: Image is not of type %s.
sk: Obrázok nie je typu %s.

en: Failed to check format of image file "%s".
sk: Zlyhalo uloženie bitmapového obrázku do súboru '%s'.

en: GIF: error in GIF image format.
sk: GIF: chyba vo formáte obrázka GIF.

en: GIF: not enough memory.
sk: GIF: nedostatok pamäte.

en: GIF: data stream seems to be truncated.
sk: GIF: zdá sa, že údajový prúd bol prerušený.

en: Couldn't initialize GIF hash table.
sk: Nemožné inicializovať hash tabuľku GIF.

en: IFF: error in IFF image format.
sk: IFF: chyba v IFF formáte obrázka.

en: IFF: not enough memory.
sk: IFF: nedostatok pamäte.

en: IFF: unknown error!!!
sk: IFF: neznáma chyba!!!

en: IFF: data stream seems to be truncated.
sk: IFF: zdá sa, že dátový tok bol prerušený.

en: JPEG: Couldn't load - file is probably corrupted.
sk: JPEG: Nemožno načítať - súbor je pravdepodobne poškodený.

en: JPEG: Couldn't save image.
sk: JPEG: Nemožno uložiť obrázok.

en: PCX: this is not a PCX file.
sk: PCX: toto nie je PCX súbor.

en: PCX: image format unsupported
sk: PCX: nepodporovaný formát obrázka

en: PCX: couldn't allocate memory
sk: PCX: Nemožno alokovať pamäť

en: PCX: version number too low
sk: PCX: príliš nízke číslo verzie

en: PCX: unknown error !!!
sk: PCX: neznáma chyba !!!

en: PCX: invalid image
sk: PCX: neplatný obrázok

en: Unknown PNG resolution unit %d
sk: Neznáma jednotka rozlíšenia PNG %d

en: Couldn't load a PNG image - file is corrupted or not enough memory.
sk: Nemožno načítať PNG obrázok - súbor je porušený alebo nie je dostatok pamäte.

en: Couldn't save PNG image.
sk: Nemožno uložiť PNG obrázok.

en: PNM: File format is not recognized.
sk: PNM: Nerozpoznaný formát súboru.

en: PNM: Couldn't allocate memory.
sk: PNM: Nemožno vymedziť pamäť.

en: PNM: File seems truncated.
sk: PNM: Súbor vyzerá byť orezaný.

en:  (in module "%s")
sk:  (v module '%s')

en: TIFF: Error loading image.
sk: TIFF: Chyba pri načítaní obrázka.

en: Invalid TIFF image index.
sk: Neplatný index obrázka TIFF.

en: TIFF: Image size is abnormally big.
sk: TIFF: Veľkosť obrázka je neobvykle veľká.

en: TIFF: Couldn't allocate memory.
sk: TIFF: Nemožno vymedziť pamäť.

en: TIFF: Error reading image.
sk: TIFF: Chyba pri čítaní obrázka.

en: Unknown TIFF resolution unit %d ignored
sk: Neznáma jednotka rozlíšenia TIFF %d je ignorovaná

en: TIFF: Error saving image.
sk: TIFF: Chyba pri ukladaní obrázka.

en: TIFF: Error writing image.
sk: TIFF: Chyba pri zápise obrázka.

en: Command line argument %d couldn't be converted to Unicode and will be ignored.
sk: Argument príkazového riadku %d nemožno previesť na Unicode a preto bude ignorovaný.

en: Initialization failed in post init, aborting.
sk: Inicializácia zlyhala v príspevku init, prerušuje sa.

en: Cannot set locale to language "%s".
sk: Nemožno nastaviť miestne prostredie pre jazyk '%s'.

en: Error:
sk: Chyba:

en: Warning:
sk: Varovanie:

en: The previous message repeated once.
sk: Predošlá správa sa opakovala raz.

en: The previous message repeated %u time. | The previous message repeated %u times.
sk[0]: Predchádzajúca správa sa opakovala %u krát.
sk[1]: Predchádzajúca správa sa opakovala %u krát.
sk[2]: Predchádzajúca správa sa opakovala %u krát.

en: Last repeated message ("%s", %u time) wasn't output | Last repeated message ("%s", %u times) wasn't output
sk[0]: Posledná opakovaná správa ('%s', %u krát) sa nevydala
sk[1]: Posledná opakovaná správa ('%s', %u krát) sa nevydala
sk[2]: Posledná opakovaná správa ('%s', %u krát) sa nevydala

en:  (error %ld: %s)
sk:  (chyba %ld: %s)

en: out of memory
sk: nedostatok pamäte

en: Unmatched '{' in an entry for mime type %s.
sk: Nespárovaná '{' v zázname mime typu %s.

en: Circular dependency involving module "%s" detected.
sk: Zistená kruhová závislosť zahrňujúca modul '%s'.

en: Dependency "%s" of module "%s" doesn't exist.
sk: Závislosť '%s' modulu '%s' neexistuje.

en: Module "%s" initialization failed
sk: Inicializácia modulu '%s' zlyhala

en: Message
sk: Správa

en: Letter, 8 1/2 x 11 in
sk: List, 8 1/2 x 11 in

en: A4 sheet, 210 x 297 mm
sk: A4 hárok, 210 x 297 mm

en: C sheet, 17 x 22 in
sk: C hárok, 17 x 22 palca

en: D sheet, 22 x 34 in
sk: D hárok, 22 x 34 in

en: E sheet, 34 x 44 in
sk: E hárok, 34 x 44 in

en: Letter Small, 8 1/2 x 11 in
sk: List malý, 8 1/2 x 11 in

en: Tabloid, 11 x 17 in
sk: Zhustený, 11 x 17 palcov

en: Statement, 5 1/2 x 8 1/2 in
sk: Vyhlásenie, 5 1/2 x 8 1/2 palca

en: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 in
sk: Executive, 7 1/4 x 10 1/2 palcov

en: A3 sheet, 297 x 420 mm
sk: A3 hárok, 297 x 420 mm

en: A4 small sheet, 210 x 297 mm
sk: A4 malý hárok, 210 x 297 mm

en: A5 sheet, 148 x 210 mm
sk: A5 hárok, 148 x 210 mm

en: B4 sheet, 250 x 354 mm
sk: B4 hárok, 250 x 354 mm

en: B5 sheet, 182 x 257 millimeter
sk: B5 hárok, 182 x 257 millimeter

en: 10 x 14 in
sk: 10 x 14 palca

en: 11 x 17 in
sk: 11 x 17 palca

en: Note, 8 1/2 x 11 in
sk: Poznámka, 8 1/2 x 11 palcov

en: #9 Envelope, 3 7/8 x 8 7/8 in
sk: #9 obálka, 3 7/8 x 8 7/8 palca

en: #10 Envelope, 4 1/8 x 9 1/2 in
sk: #10 obálka, 4 1/8 x 9 1/2 palca

en: #11 Envelope, 4 1/2 x 10 3/8 in
sk: #11 obálka, 4 1/2 x 10 3/8 palca

en: #12 Envelope, 4 3/4 x 11 in
sk: #12 obálka, 4 3/4 x 11 palca

en: #14 Envelope, 5 x 11 1/2 in
sk: #14 obálka, 5 x 11 1/2 palca

en: DL Envelope, 110 x 220 mm
sk: DL obálka, 110 x 220 mm

en: C5 Envelope, 162 x 229 mm
sk: C5 obálka, 162 x 229 mm

en: C3 Envelope, 324 x 458 mm
sk: C3 obálka, 324 x 458 mm

en: C4 Envelope, 229 x 324 mm
sk: C4 obálka, 229 x 324 mm

en: C6 Envelope, 114 x 162 mm
sk: C6 obálka, 114 x 162 mm

en: C65 Envelope, 114 x 229 mm
sk: C65 obálka, 114 x 229 mm

en: B4 Envelope, 250 x 353 mm
sk: B4 obálka, 250 x 353 mm

en: B5 Envelope, 176 x 250 mm
sk: B5 obálka, 176 x 250 mm

en: B6 Envelope, 176 x 125 mm
sk: B6 obálka, 176 x 125 mm

en: Italy Envelope, 110 x 230 mm
sk: Talianska obálka, 110 x 230 mm

en: Monarch Envelope, 3 7/8 x 7 1/2 in
sk: Obálka Monarch, 3 7/8 x 7 1/2 palca

en: 6 3/4 Envelope, 3 5/8 x 6 1/2 in
sk: 6 3/4 obálka, 3 5/8 x 6 1/2 palca

en: Japanese Postcard 100 x 148 mm
sk: Japonská pohľadnica 100 x 148 mm

en: 9 x 11 in
sk: 9 x 11 palca

en: 10 x 11 in
sk: 10 x 11 palca

en: 15 x 11 in
sk: 15 x 11 palca

en: Envelope Invite 220 x 220 mm
sk: Obálka pozvánky 220 x 220 mm

en: Letter Extra 9 1/2 x 12 in
sk: List extra 9 1/2 x 12 in

en: Tabloid Extra 11.69 x 18 in
sk: Zhustený extra 11.69 x 18 palcov

en: A4 Extra 9.27 x 12.69 in
sk: A4 extra 9.27 x 12.69 in

en: Letter Transverse 8 1/2 x 11 in
sk: List priečny 8 1/2 x 11 in

en: A4 Transverse 210 x 297 mm
sk: A4 priečny 210 x 297 mm

en: Letter Extra Transverse 9.275 x 12 in
sk: List extra priečny 9.275 x 12 in

en: Letter Plus 8 1/2 x 12.69 in
sk: List plus 8 1/2 x 12.69 in

en: A4 Plus 210 x 330 mm
sk: A4 plus 210 x 330 mm

en: A5 Transverse 148 x 210 mm
sk: A5 priečny 148 x 210 mm

en: B5 (JIS) Transverse 182 x 257 mm
sk: B5 (JIS) priečny 182 x 257 mm

en: A3 Extra 322 x 445 mm
sk: A3 extra 322 x 445 mm

en: A5 Extra 174 x 235 mm
sk: A5 extra 174 x 235 mm

en: B5 (ISO) Extra 201 x 276 mm
sk: B5 (ISO) extra 201 x 276 mm

en: A3 Transverse 297 x 420 mm
sk: A3 priečny 297 x 420 mm

en: A3 Extra Transverse 322 x 445 mm
sk: A3 extra priečny 322 x 445 mm

en: Japanese Double Postcard 200 x 148 mm
sk: Japonská dvojitá pohľadnica 200 x 148 mm

en: Japanese Envelope Kaku #2
sk: Japonská obálka Kaku #2

en: Japanese Envelope Kaku #3
sk: Japonská obálka Kaku #3

en: Japanese Envelope Chou #3
sk: Japonská obálka Chou #3

en: Japanese Envelope Chou #4
sk: Japonská obálka Chou #4

en: Letter Rotated 11 x 8 1/2 in
sk: List otočený 11 x 8 1/2 in

en: A3 Rotated 420 x 297 mm
sk: A3 otočený 420 x 297 mm

en: A4 Rotated 297 x 210 mm
sk: A4 otočený 297 x 210 mm

en: A5 Rotated 210 x 148 mm
sk: A5 otočený 210 x 148 mm

en: B4 (JIS) Rotated 364 x 257 mm
sk: B4 (JIS) otočený 364 x 257 mm

en: B5 (JIS) Rotated 257 x 182 mm
sk: B5 (JIS) otočený 257 x 182 mm

en: Japanese Postcard Rotated 148 x 100 mm
sk: Japonská pohľadnica Rotated 148 x 100 mm

en: Double Japanese Postcard Rotated 148 x 200 mm
sk: Dvojitá japonská pohľadnica otočená 148 x 200 mm

en: A6 Rotated 148 x 105 mm
sk: A6 otočený 148 x 105 mm

en: Japanese Envelope Kaku #2 Rotated
sk: Japonská obálka Kaku #2 Rotated

en: Japanese Envelope Kaku #3 Rotated
sk: Japonská obálka Kaku #3 Rotated

en: Japanese Envelope Chou #3 Rotated
sk: Japonská obálka Chou #3 Rotated

en: Japanese Envelope Chou #4 Rotated
sk: Japonská obálka Chou #4 Rotated

en: B6 (JIS) Rotated 182 x 128 mm
sk: B6 (JIS) otočený 182 x 128 mm

en: 12 x 11 in
sk: 12 x 11 palca

en: Japanese Envelope You #4
sk: Japonská obálka You #4

en: Japanese Envelope You #4 Rotated
sk: Japonská obálka You #4 Rotated

en: PRC Envelope #1 102 x 165 mm
sk: PRC obálka #1 102 x 165 mm

en: PRC Envelope #2 102 x 176 mm
sk: PRC obálka #2 102 x 176 mm

en: PRC Envelope #3 125 x 176 mm
sk: PRC obálka #3 125 x 176 mm

en: PRC Envelope #4 110 x 208 mm
sk: PRC obálka #4 110 x 208 mm

en: PRC Envelope #5 110 x 220 mm
sk: PRC obálka #5 110 x 220 mm

en: PRC Envelope #6 120 x 230 mm
sk: PRC obálka #6 120 x 230 mm

en: PRC Envelope #7 160 x 230 mm
sk: PRC obálka #7 160 x 230 mm

en: PRC Envelope #8 120 x 309 mm
sk: PRC obálka #8 120 x 309 mm

en: PRC Envelope #9 229 x 324 mm
sk: PRC obálka #9 229 x 324 mm

en: PRC Envelope #10 324 x 458 mm
sk: PRC obálka #10 324 x 458 mm

en: PRC 16K Rotated
sk: PRC 16K otočený

en: PRC 32K Rotated
sk: PRC 32K otočený

en: PRC 32K(Big) Rotated
sk: PRC 32K(Big) otočený

en: PRC Envelope #1 Rotated 165 x 102 mm
sk: PRC obálka #1 otočený 165 x 102 mm

en: PRC Envelope #2 Rotated 176 x 102 mm
sk: PRC obálka #2 otočený 176 x 102 mm

en: PRC Envelope #3 Rotated 176 x 125 mm
sk: PRC obálka #3 otočený 176 x 125 mm

en: PRC Envelope #4 Rotated 208 x 110 mm
sk: PRC obálka #4 otočený 208 x 110 mm

en: PRC Envelope #5 Rotated 220 x 110 mm
sk: PRC obálka #5 otočený 220 x 110 mm

en: PRC Envelope #6 Rotated 230 x 120 mm
sk: PRC obálka #6 otočený 230 x 120 mm

en: PRC Envelope #7 Rotated 230 x 160 mm
sk: PRC obálka #7 otočený 230 x 160 mm

en: PRC Envelope #8 Rotated 309 x 120 mm
sk: PRC obálka #8 otočený 309 x 120 mm

en: PRC Envelope #9 Rotated 324 x 229 mm
sk: PRC obálka #9 otočený 324 x 229 mm

en: PRC Envelope #10 Rotated 458 x 324 mm
sk: PRC obálka #10 otočený 458 x 324 mm

en: A0 sheet, 841 x 1189 mm
sk: Hárok A0, 841 x 1189 mm

en: A1 sheet, 594 x 841 mm
sk: Hárok A1, 594 x 841 mm

en: General
sk: Všeobecné

en: Advanced
sk: Pokročilé

en: Generic PostScript
sk: Všeobecný PostScript

en: Ready
sk: Priravený

en: Printing Error
sk: Chyba tlače

en: Print
sk: Tlačiť

en: Page setup
sk: Nastavenie strany

en: Please wait while printing...
sk: Počkajte, prosím, počas tlačenia ...

en: Document:
sk: Dokument:

en: Progress:
sk: Priebeh:

en: Preparing
sk: Príprava

en: Printing page %d
sk: Tlačí sa stránka %d

en: Printing page %d of %d
sk: Tlačí sa stránka %d z %d

en:  (copy %d of %d)
sk:  (kópia %d z %d)

en: Printing
sk: Tlačí sa

en: First page
sk: Prvá stránka

en: Previous page
sk: Predošlá strana

en: Next page
sk: Ďalšia stránka

en: Last page
sk: Posledná stránka

en: Zoom Out
sk: Oddialiť

en: Zoom In
sk: Priblížiť

en: &Close
sk: &Zatvoriť

en: Could not start document preview.
sk: Nemožno spustiť náhľad dokumentu.

en: Print Preview Failure
sk: Chyba náhľadu pred tlačou

en: Sorry, not enough memory to create a preview.
sk: Prepáčte, nie je dostatok pamäte pre vytvorenie náhľadu.

en: Page %d of %d
sk: Strana %d z %d

en: Page %d
sk: Strana %d

en: unknown error
sk: neznáma chyba

en: Invalid regular expression '%s': %s
sk: Neplatný regulárny výraz '%s': %s

en: Failed to find match for regular expression: %s
sk: Zlyhalo nájdenie výsledku regulárneho výrazu : %s

en: Renderer "%s" has incompatible version %d.%d and couldn't be loaded.
sk: Vykresľovacie jadro '%s' má nekompatibilnú verziu %d.%d a nemožno ho načítať.

en: Failed to monitor I/O channels
sk: Zlyhalo monitorovanie I/O kanálov

en: Save
sk: Uložiť

en: Don't Save
sk: Neukladať

en: Cannot initialize sockets
sk: Nemožno inicializovať zásuvku

en: &About
sk: &O aplikácii

en: About
sk: &O aplikácii

en: Add
sk: Pridať

en: &Apply
sk: &Použiť

en: Apply
sk: Použiť

en: &Back
sk: &Späť

en: Back
sk: Zo zadu

en: &Bold
sk: &Tučné

en: Bold
sk: Hrubé

en: &Bottom
sk: &Dole

en: Bottom
sk: Zdola

en: &Cancel
sk: &Zrušiť

en: &Clear
sk: &Zmazať

en: Clear
sk: Zmazať

en: Close
sk: Zatvoriť

en: &Convert
sk: &Konvertovať

en: Convert
sk: Konvertovať

en: &Copy
sk: &Kopírovať

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Cu&t
sk: &Vystrihnúť

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: &Delete
sk: &Odstrániť

en: Delete
sk: Odstrániť

en: &Down
sk: &Dolu

en: Down
sk: Dolu

en: &Edit
sk: &Upraviť

en: Edit
sk: Upraviť

en: &Execute
sk: &Vykonať

en: Execute
sk: Vykonať

en: &Quit
sk: &Skončiť

en: Quit
sk: Ukončiť

en: &File
sk: &Súbor

en: File
sk: Súbor

en: &First
sk: &Najprv

en: First
sk: Prvá

en: &Floppy
sk: &Disketa

en: Floppy
sk: Disketa

en: &Forward
sk: &Vpred

en: Forward
sk: Spredu

en: &Harddisk
sk: &Pevný disk

en: Harddisk
sk: Pevný disk

en: &Help
sk: &Pomoc

en: &Home
sk: &Domov

en: Home
sk: Domov

en: Indent
sk: Odsadenie

en: Info
sk: Informácia

en: &Italic
sk: &Kurzíva

en: Italic
sk: Kurzíva

en: &Jump to
sk: &Skoč na

en: Jump to
sk: Skoč na

en: Centered
sk: Centrovaný

en: Justified
sk: Zarovnaný

en: Align Left
sk: Zarovnať vľavo

en: Align Right
sk: Zarovnať vpravo

en: &Last
sk: &Posledný

en: Last
sk: Posledná

en: &Network
sk: &Sieť

en: Network
sk: Sieť

en: &New
sk: &Nový

en: New
sk: Nový

en: &No
sk: &Nie

en: &Open...
sk: &Otvoriť...

en: Open...
sk: Otvoriť...

en: &Paste
sk: &Prilepiť

en: Paste
sk: Prilepiť

en: &Preferences
sk: &Nastavenia

en: Preferences
sk: Predvoľby

en: Print previe&w...
sk: Tlač náhľadu...

en: Print preview...
sk: Náhľad pred tlačou...

en: &Print...
sk: &Tlačiť...

en: Print...
sk: Tlačiť ...

en: &Properties
sk: &Vlastnosti

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Redo
sk: Vpred

en: Refresh
sk: Obnoviť

en: Remove
sk: Odstrániť

en: Revert to Saved
sk: Návrat k uloženej verzii

en: &Save
sk: &Uložiť

en: Save &As...
sk: Uložiť &ako...

en: Select &All
sk: Vybrať &všetko

en: Select All
sk: Vybrať všetko

en: &Color
sk: &Farba

en: Color
sk: Farba

en: &Font
sk: &Písmo

en: Font
sk: Písmo

en: &Ascending
sk: &Vzostupne

en: Ascending
sk: Vzostupne

en: &Descending
sk: &Zostupne

en: Descending
sk: Zostupne

en: &Spell Check
sk: &Kontrola pravopisu

en: Spell Check
sk: Kontrola pravopisu

en: &Strikethrough
sk: &Preškrtnuté

en: Strikethrough
sk: Preškrtnuté

en: &Top
sk: &Navrchu

en: Top
sk: Zhora

en: Undelete
sk: Obnoviť zmazané

en: &Underline
sk: &Podčiarknuté

en: Underline
sk: Podčiarknuté

en: Undo
sk: Späť

en: &Unindent
sk: &Zrušiť odsadenie

en: Unindent
sk: Zrušiť odsadenie

en: &Up
sk: &Hore

en: Up
sk: Hore

en: &Yes
sk: Á&no

en: &Actual Size
sk: &Skutočná veľkosť

en: Actual Size
sk: &Skutočná veľkosť

en: Zoom to &Fit
sk: Prispôsobiť priblížením

en: Zoom to Fit
sk: Prispôsobiť priblížením

en: Zoom &In
sk: &Priblížiť

en: Zoom &Out
sk: &Oddialiť

en: Show about dialog
sk: Zobraziť dialóg O aplikácii

en: Copy selection
sk: Kopírovať výber

en: Cut selection
sk: Vystrihnúť výber

en: Delete selection
sk: Odstrániť výber

en: Paste selection
sk: Prilepiť výber

en: Quit this program
sk: Ukončí tento program

en: Redo last action
sk: Zopakuje poslednú vrátenú činnosť

en: Undo last action
sk: Vráti poslednú činnosť

en: Close current document
sk: Zatvoriť aktuálny dokument

en: Save current document
sk: Uložiť aktuálny dokument

en: Save current document with a different filename
sk: Uložiť aktuálny dokument pod odlišným názvom

en: Conversion to charset '%s' doesn't work.
sk: Konverzia do znakovej sady '%s' nefunguje.

en: unknown
sk: neznáme

en: incomplete header block in tar
sk: neplatný blok hlavičky v tar

en: checksum failure reading tar header block
sk: zlyhanie kontrolného súčtu pri čítaní bloku hlavičky tar

en: invalid data in extended tar header
sk: neplatné dáta v rozšírenej tar hlavičke

en: tar entry not open
sk: položka tar nebola otvorená

en: unexpected end of file
sk: neočakávaný koniec súboru

en: %s did not fit the tar header for entry '%s'
sk: %s sa nehodilo do tar hlavičky záznamu '%s'

en: incorrect size given for tar entry
sk: bola zadaná neplatná veľkosť tar záznamu

en: '%s' is probably a binary buffer.
sk: '%s' je pravdepodobne binárny buffer.

en: File couldn't be loaded.
sk: Súbor nmožno načítať.

en: can't write buffer '%s' to disk.
sk: nemožno zapísať zásobník '%s' na disk.

en: Failed to get the local system time
sk: Zlyhalo zistenie miestneho systémového času

en: wxGetTimeOfDay failed.
sk: wxGetTimeOfDay zlyhal.

en: '%s' is not a valid message catalog.
sk: '%s' nie je platný katalóg správ.

en: Invalid message catalog.
sk: Neplatný katalóg správ.

en: Failed to parse Plural-Forms: '%s'
sk: Zlyhala analýza množného čísla: '%s'

en: using catalog '%s' from '%s'.
sk: použitím katalógu '%s' z '%s'.

en: Resource '%s' is not a valid message catalog.
sk: Zdroj '%s' nie je platným katalógom správ.

en: Couldn't enumerate translations
sk: Nemožno vymenovať preklady

en: No default application configured for HTML files.
sk: Pre súbory HTML nie je nakonfigurovaná žiadna predvolená aplikácia.

en: Failed to open URL "%s" in default browser.
sk: Zlyhalo otvorenie adresy URL '%s' v predvolenom prehliadači.

en: Validation conflict
sk: Konflikt overovania

en: Required information entry is empty.
sk: Požadovaná položka informácie je prázdna.

en: '%s' is one of the invalid strings
sk: '%s' je jeden z platných reťazcov

en: '%s' is not one of the valid strings
sk: '%s' nie je jeden z platných reťazcov

en: This platform does not support background transparency.
sk: Táto platforma nepodporuje priehľadnosť pozadia.

en: Could not transfer data to window
sk: Nemožno preniesť dáta do okna

en: Out of window IDs.  Recommend shutting down application.
sk: ID mimo okna.  Odporučte vypnúť aplikáciu.

en: XPM: incorrect header format!
sk: XPM: nesprávny formát hlavičky!

en: XPM: incorrect colour description in line %d
sk: XPM: nesprávny popis farby na riadku %d

en: XPM: malformed colour definition '%s' at line %d!
sk: XPM: zlá definícia farby '%s' na riadku %d!

en: XPM: no colors left to use for mask!
sk: XPM: pre masku už nie sú potrebné žiadne farby!

en: XPM: truncated image data at line %d!
sk: XPM: orezané dáta obrázka na %d!

en: XPM: Malformed pixel data!
sk: XPM: Chybné údaje pixelov!

en: Illegal Parameter Count for Create Method
sk: Počet nelegálnych parametrov pre metódu vytvorenia

en: Illegal Parameter Count for ConstructObject Method
sk: Počet nelegálnych parametrov pre metódu ConstructObject

en: Create Parameter %s not found in declared RTTI Parameters
sk: Parameter vytvárania %s nebol nájdený v deklarovaných parametroch RTTI

en: Illegal Object Class (Non-wxEvtHandler) as Event Source
sk: Trieda nelegálneho objektu (Non-wxEvtHandler) ako zdroj udalosti

en: Type must have enum - long conversion
sk: Typ musí mať enum - dlhú konverziu

en: Invalid or Null Object ID passed to GetObjectClassInfo
sk: GetObjectClassInfo bolo odoslané neplatné alebo nulové ID objektu

en: Unknown Object passed to GetObjectClassInfo
sk: GetObjectClassInfo bol daný ako parameter neznámy objekt

en: Already Registered Object passed to SetObjectClassInfo
sk: Ako parameter SetObjectClassInfo bol zadaný už zaregistrovaný objekt

en: Invalid or Null Object ID passed to HasObjectClassInfo
sk: HasObjectClassInfo sa odovzdalo neplatné alebo nulové ID objektu

en: Passing a already registered object to SetObject
sk: Odovzdanie už registrovaného objektu do SetObject

en: Passing an unknown object to GetObject
sk: Odovzdanie neznámeho objektu do GetObject

en: Forward hrefs are not supported
sk: Predné href odkazy nie sú podporované

en: unknown class %s
sk: neznáma trieda %s

en: objects cannot have XML Text Nodes
sk: objekty nemôžu mať XML textové uzly

en: Objects must have an id attribute
sk: Objekty musia mať ID atribút

en: Doubly used id : %d
sk: Duplicitne použitý id : %d

en: Unknown Property %s
sk: Neznáme vlastnosť %s

en: A non empty collection must consist of 'element' nodes
sk: Neprázdna kolekcia musí pozostávať z uzlov 'element'

en: incorrect event handler string, missing dot
sk: nesprávny reťazec obsluhy udalosti, chýba bodka

en: can't re-initialize zlib deflate stream
sk: nemožno znova inicializovať vypustený prúd zlib

en: can't re-initialize zlib inflate stream
sk: nemožno znova inicializovať nafúknutý prúd zlib

en: assuming this is a multi-part zip concatenated
sk: za predpokladu, že sa jedná o viacdielny zreťazený zips

en: invalid zip file
sk: neplatný zip súbor

en: can't find central directory in zip
sk: nemožno nájsť centrálny priečinok v zip

en: error reading zip central directory
sk: chyba pri čítaní zip centrálneho priečinka

en: error reading zip local header
sk: chyba pri čítaní zip miestnej hlavičky

en: bad zipfile offset to entry
sk: zlý posuv súboru zip pri vstupe

en: stored file length not in Zip header
sk: uložená dĺžka súboru nie je v hlavičke Zip

en: unsupported Zip compression method
sk: nepodporovaná metóda kompresie Zip

en: reading zip stream (entry %s): bad length
sk: čítanie toku zip (záznam %s): chybná dĺžka

en: reading zip stream (entry %s): bad crc
sk: čítanie toku zip (záznam %s): chyba crc

en: error writing zip entry '%s': bad crc or length
sk: chyba pri zápise záznamu zip „%s“: zlý crc alebo dĺžka

en: Gzip not supported by this version of zlib
sk: Táto verzia zlib nepodporuje Gzip

en: Can't initialize zlib inflate stream.
sk: Nemožno inicializovať zlib inflate tok.

en: Can't read inflate stream: unexpected EOF in underlying stream.
sk: Nemožno prečítať inflate tok: nočakávaný znak konca súboru v toku.

en: zlib error %d
sk: chyba zlib %d

en: Can't read from inflate stream: %s
sk: Nemožno čítať z inflate toku: %s

en: Can't initialize zlib deflate stream.
sk: Nemožno inicializovať zlib deflate tok.

en: Can't write to deflate stream: %s
sk: Nemožno zapísať do vypusteného prúdu: %s

en: No bitmap handler for type %d defined.
sk: Nie je definovaný žiadny obslužný program bitmapy pre typ %d.

en: Failed to read event from DirectFB pipe
sk: Nepodarilo sa načítať udalosť z kanálu DirectFB

en: Failed to switch DirectFB pipe to non-blocking mode
sk: Zlyhalo prepnutie potrubia DirectFB do neblokujúceho režimu

en: no fonts found in %s, using builtin font
sk: v jazyku %s sa nenašli žiadne písma, používajú sa zabudované písma

en: Default font
sk: Predvolené písmo

en: Fonts index file %s disappeared while loading fonts.
sk: Počas načítania písma zmizol indexový súbor typov písma %s.

en: DirectFB error %d occurred.
sk: Vyskytla sa chyba DirectFB %d.

en: Developed by
sk: Vyvinuté podľa

en: Documentation by
sk: Dokumentácia podľa

en: Graphics art by
sk: Grafické umenie podľa

en: Translations by
sk: Preložil

en: Version
sk: Verzia

en: About %s
sk: O aplikácii %s

en: License
sk: Licencia

en: Developers
sk: Vývojári

en: Documentation writers
sk: Autori dokumentácie

en: Artists
sk: Účinkujúci

en: Translators
sk: Prekladatelia

en: No handler found for animation type.
sk: Pre typ animácie sa nenašiel žiadny obslužný program.

en: No animation handler for type %ld defined.
sk: Nie je definovaný žiadny obslužný program animácie pre typ %ld.

en: Animation file is not of type %ld.
sk: Súbor s animáciou nie je typu %ld.

en: Choose colour
sk: Vybrať farbu

en: Red:
sk: Červená:

en: Green:
sk: Zelená:

en: Blue:
sk: Modrá:

en: Opacity:
sk: Nepriehľadnosť:

en: Add to custom colours
sk: Pridať k vlastným farbám

note: TRANSLATORS: Name of Boolean true value
en: true
sk: pravda

note: TRANSLATORS: Name of Boolean false value
en: false
sk: nepravda

en: Row %i
sk: Riadok %i

note: TRANSLATORS: Action for manipulating a tree control
en: Collapse
sk: Zvinúť

note: TRANSLATORS: Action for manipulating a tree control
en: Expand
sk: Rozvinúť

en: %s (%d items)
sk: %s (%d položiek)

en: Column %u
sk: Stĺpec %u

note: TRANSLATORS: Keystroke for manipulating a tree control
en: Left
sk: Zľava

note: TRANSLATORS: Keystroke for manipulating a tree control
en: Right
sk: Vpravo

en: Open file "%s"
sk: Otvoriť súbor '%s'

en: Enter command to open file "%s":
sk: Zadajte príkaz pre otvorenie súboru '%s':

en: Executable files (*.exe)|*.exe|
sk: Spustiteľné súbory (*.exe)|*.exe|

en: Debug report "%s"
sk: Hlásenie o chybe '%s'

en: A debug report has been generated in the directory
sk: V adresári bolo vytvorené hlásenie o chybe

en: The report contains the files listed below. If any of these files contain private information,
    please uncheck them and they will be removed from the report.
sk: Správa obsahuje súbory uvedené nižšie. Ak niektorý z týchto súborov obsahuje súkromné informácie,
    zrušte ich zaškrtnutie a budú z prehľadu odstránené.

en: If you wish to suppress this debug report completely, please choose the "Cancel" button,
    but be warned that it may hinder improving the program, so if
    at all possible please do continue with the report generation.
sk: Ak si želáte kompletne potlačiť toto hlásenie o chybe, zvoľte prosím tlačidlo "Zrušiť",
    ale buďte varovaní, že to môže zamedziť zlepšovanie programu, preto ak je to
    možné, pokračujte, prosím, v tvorbe hlásenia o chybe.

en:               Thank you and we're sorry for the inconvenience!
sk:               Ďakujeme a prepáčte za nepríjemnosti!

en: &Debug report preview:
sk: &Náhľad správy ladenia:

en: &View...
sk: &Zobrazenie...

en: &Notes:
sk: &Poznámky:

en: If you have any additional information pertaining to this bug
    report, please enter it here and it will be joined to it:
sk: Ak máte dodatočné informácie týkajúce sa tohto hlásenia o chybe
    zadajte ich, prosím, sem a budú k nemu pripojené:

en: Cannot open file for PostScript printing!
sk: Nemožno otvoriť súbor pre tlač PostScript!

en: Computer
sk: Počítač

en: Sections
sk: Sekcie

en: Home directory
sk: Domáci priečinok

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Desktop
sk: Plocha

en: Illegal directory name.
sk: Neplatný názov adresára.

en: Error
sk: Chyba

en: File name exists already.
sk: Názov súboru už existuje.

en: Operation not permitted.
sk: Operácia nie je povolená.

en: Create new directory
sk: Vytvoriť nový priečinok

en: Go to home directory
sk: Ísť do domáceho priečinka

en: Show &hidden directories
sk: Zobraziť &skryté priečinky

en: The directory '%s' does not exist
    Create it now?
sk: Priečinok '%s' neexistuje
    Chcete ho teraz vytvoriť?

en: Directory does not exist
sk: Priečinok neexistuje

en: Failed to create directory '%s'
    (Do you have the required permissions?)
sk: Zlyhalo vytvorenie priečinku '%s'
    (Máte potrebné oprávnenia?)

en: Error creating directory
sk: Chyba pri vytváraní priečinka

en: You cannot add a new directory to this section.
sk: Do tejto sekcie nemôžete pridať nový priečinok.

en: Create directory
sk: Vytvoriť priečinok

en: NewName
sk: Nový názov

en: Edit item
sk: Upraviť položku

en: New item
sk: Nová položka

en: Delete item
sk: Odstrániť položku

en: Move up
sk: Posunúť hore

en: Move down
sk: Posunúť dole

en: Search for:
sk: Hľadať pre:

en: Replace with:
sk: Nahradiť čím:

en: Whole word
sk: Celé slová

en: Match case
sk: Rozlišovať malé/veľké

en: Search direction
sk: Smer hľadania

en: &Replace
sk: &Nahradiť

en: Replace &all
sk: Nahradiť &všetko

en: <DIR>
sk: <PRIEČINOK>

en: <LINK>
sk: <ODKAZ>

en: <DRIVE>
sk: <JEDNOTKA>

en: %ld byte | %ld bytes
sk[0]: %ld bajt
sk[1]: %ld bajty
sk[2]: %ld bajtov

en: Name
sk: Názov

en: Size
sk: Veľkosť

en: Type
sk: Typ

en: Modified
sk: Upravený

en: Permissions
sk: Povolenia

en: Attributes
sk: Atribúty

en: Current directory:
sk: Aktuálny priečinok:

en: Show &hidden files
sk: Zobraziť &skryté súbory

en: Illegal file specification.
sk: Neplatná špecifikácia súboru.

en: Directory doesn't exist.
sk: Priečinok neexistuje.

en: View files as a list view
sk: Zobraziť súbory v náhľade zoznamu

en: View files as a detailed view
sk: Zobraziť súbory v detailnom pohľade

en: Go to parent directory
sk: Ísť do nadradeného priečinka

en: File '%s' already exists, do you really want to overwrite it?
sk: Súbor '%s' už existuje, naozaj ho chcete prepísať?

en: Confirm
sk: Potvrdiť

en: Please choose an existing file.
sk: Vyberte, prosím, existujúci súbor.

en: ABCDEFGabcdefg12345
sk: ABCDabcd12345žšťď$€¢

en: Roman
sk: Rímske

en: Decorative
sk: Okrasné

en: Modern
sk: Moderný

en: Script
sk: Skript

en: Swiss
sk: Švajčiarske

en: Teletype
sk: Ďalekopis

en: Normal
sk: Normálna

en: Slant
sk: Šikmý

en: Light
sk: Svetlá

en: &Font family:
sk: &Príbuzné písmo:

en: The font family.
sk: Príbuzné písma.

en: &Style:
sk: &Štýl:

en: The font style.
sk: Štýl písma.

en: &Weight:
sk: &Váha:

en: The font weight.
sk: Hrúbka písma.

en: C&olour:
sk: &Farba:

en: The font colour.
sk: Farba písma.

en: &Point size:
sk: &Veľkosť bodu:

en: The font point size.
sk: Veľkosť bodu písma.

en: Whether the font is underlined.
sk: Či je písmo podčiarknuté.

en: Preview:
sk: Náhľad:

en: Shows the font preview.
sk: Zobrazí náhľad písma.

en: Click to cancel the font selection.
sk: Kliknite pre zrušenie výberu písma.

en: Click to confirm the font selection.
sk: Kliknite pre potvrdenie výberu písma.

en: Choose font
sk: Vybrať písmo

en: Help directory "%s" not found.
sk: Priečinok Pomocníka '%s' nenájdený.

en: Help file "%s" not found.
sk: Súbor Pomocníka '%s' nenájdený.

en: Line %lu of map file "%s" has invalid syntax, skipped.
sk: Riadok %lu mapového súboru '%s' má neplatnú syntax, preskočené.

en: No valid mappings found in the file "%s".
sk: V súbore '%s' sa nenašli žiadne platné priradenia.

en: No entries found.
sk: Neboli nájdené žiadne záznamy.

en: Help Index
sk: Index Pomocníka

en: Relevant entries:
sk: Relevantné položky:

en: Entries found
sk: Nájdených záznamov

en: &Copy URL
sk: &Kopírovať URL

en: Hide this notification message.
sk: Skryť túto správu s upozornením.

en: %s Error
sk: %s Chyba

en: %s Warning
sk: %s Varovanie

en: %s Information
sk: %s Informácia

en: Application
sk: Aplikácia

en: Save log contents to file
sk: Uložiť obsah záznamu do súboru

en: C&lear
sk: &Zmazať

en: Clear the log contents
sk: Vymazať obsah záznamu

en: Close this window
sk: Zatvoriť toto okno

en: &Log
sk: &Záznam

en: Can't save log contents to file.
sk: Nemožno zapísať obsah záznamu do súboru.

en: Log saved to the file '%s'.
sk: Záznam bol uložený do súboru '%s'.

en: &Details
sk: &Podrobnosti

en: Failed to copy dialog contents to the clipboard.
sk: Zlyhalo skopírovanie obsahu dialógového okna do schránky.

en: Append log to file '%s' (choosing [No] will overwrite it)?
sk: Pridať záznam do súboru '%s' (voľba [Nie] ho prepíše)?

en: Question
sk: Otázka

en: invalid message box return value
sk: neplatná návratová hodnota okna so správou

en: Notice
sk: Poznámky

en: %s Preferences
sk: Predvoľby %s

en: Printing...
sk: Tlačí sa...

en: Could not start printing.
sk: Nemožno začať tlačiť.

en: Printing page %d...
sk: Tlačí sa stránka %d...

en: Printer options
sk: Voľby tlačiarne

en: Print to File
sk: Tlačiť do súboru

en: Setup...
sk: Nastavenie...

en: Printer:
sk: Tlačiareň:

en: Status:
sk: Stav:

en: All
sk: Všetky

en: Pages
sk: Strán

en: Print Range
sk: Rozsah tlače

en: From:
sk: Od:

en: To:
sk: Do:

en: Copies:
sk: Kópie:

en: PostScript file
sk: Súbor PostScript

en: Print Setup
sk: Nastavenie tlače

en: Printer
sk: Tlačiareň

en: Default printer
sk: Predvolená tlačiareň

en: Portrait
sk: Portrét

en: Landscape
sk: Krajinka

en: Orientation
sk: Orientácia

en: Options
sk: Možnosti

en: Print in colour
sk: Tlačiť farebne

en: Print spooling
sk: Zaradenie tlače

en: Printer command:
sk: Príkaz tlačiarne:

en: Printer options:
sk: Voľby tlačiarne:

en: Left margin (mm):
sk: Ľavý okraj (mm):

en: Top margin (mm):
sk: Horný okraj (mm):

en: Right margin (mm):
sk: Pravý okraj (mm):

en: Bottom margin (mm):
sk: Spodný okraj (mm):

en: Printer...
sk: Tlačiareň...

en: &Skip
sk: &Preskočiť

en: Unknown
sk: Neznámy

en: Done.
sk: Hotovo.

en: Search
sk: Hľadať

en: Could not find tab for id
sk: Nemožno nájsť tabulátor pre id

en: Tips not available, sorry!
sk: Tipy nie sú dostupné, prepáčte!

en: Tip of the Day
sk: Tip dňa

en: Did you know...
sk: Viete, že...

en: &Show tips at startup
sk: &Zobrazovať tipy pri spustení

en: &Next Tip
sk: &Ďalší tip

en: &Next >
sk: &Ďalej >

en: &Finish
sk: &Dokončiť

en: < &Back
sk: < &Späť

en: Unable to initialize GTK+, is DISPLAY set properly?
sk: Nemožno inicializovať GTK+, je DISPLAY nastavený správne?

en: Changing current directory to "%s" failed
sk: Zmena súčasného priečinka na '%s' zlyhala

en: MDI child
sk: MDI potomok

en: Custom size
sk: Vlastná veľkosť

en: Error while printing:
sk: Chyba pri tlači:

en: Page Setup
sk: Nastavenie strany

en: Failed to insert text in the control.
sk: Zlyhalo vloženie textu do ovládacieho prvku.

en: GTK+ installed on this machine is too old to support screen compositing, please install GTK+ 2.12 or later.
sk: GTK + nainštalovaný v tomto počítači je príliš starý na to, aby podporoval vytváranie obrazoviek, nainštalujte si GTK + 2.12 alebo novší.

en: Compositing not supported by this system, please enable it in your Window Manager.
sk: Skladanie nie je podporované v tomto systéme, povoľte ho prosím v Správcovi okien.

en: This program was compiled with a too old version of GTK+, please rebuild with GTK+ 2.12 or newer.
sk: Tento program bol skompilovaný s príliš starou verziou GTK+. Znova ju zostavte s GTK+ 2.12 alebo novšou verziou.

en: Please choose a valid font.
sk: Vyberte, prosím, platné písmo.

en: Failed to open CHM archive '%s'.
sk: Zlyhalo otvorenie CHM archívu '%s'.

en: Could not extract %s into %s: %s
sk: Nemožno rozbaliť %s do %s: %s

en: no error
sk: žiadna chyba

en: bad arguments to library function
sk: zlé argumenty pre funkciu knižnice

en: error opening file
sk: chyba pri otváraní súboru

en: read error
sk: chyba čítania

en: write error
sk: chyba zápisu

en: seek error
sk: chyba vyhľadávania v súbore

en: bad signature
sk: zlý podpis

en: error in data format
sk: chyba vo formáte údajov

en: checksum error
sk: chyba kontrolného súčtu

en: compression error
sk: chyba kompresie

en: decompression error
sk: chyba dekompresie

en: Could not locate file '%s'.
sk: Nemožno nájsť súbor '%s'.

en: Could not create temporary file '%s'
sk: Nemožno vytvoriť dočasný súbor '%s'

en: Extraction of '%s' into '%s' failed.
sk: Rozbalenie '%s' do '%s' zlyhala.

en: CHM handler currently supports only local files!
sk: Obsluha CHM momentálne podporuje iba lokálne súbory!

en: Link contained '//', converted to absolute link.
sk: Odkaz obsahoval '//' konvertovaný na absolútny odkaz.

en: Help: %s
sk: Pomocník: %s

en: Adding book %s
sk: Pridáva sa kniha %s

en: Cannot open contents file: %s
sk: Nemožno otvoriť súbor s obsahom: %s

en: Cannot open index file: %s
sk: Nemožno otvoriť indexový súbor: %s

en: noname
sk: nepomenované

en: Cannot open HTML help book: %s
sk: Nemožno otvoriť HTML príručku: %s

en: Displays help as you browse the books on the left.
sk: Zobrazí pomocníka počas prehliadania kníh vľavo.

en: (bookmarks)
sk: (záložky)

en: Add current page to bookmarks
sk: Pridať aktuálnu stránku medzi záložky

en: Remove current page from bookmarks
sk: Odstráni aktuálnu stránku zo záložiek

en: Contents
sk: Obsah

en: Find
sk: Hľadať

en: Show all
sk: Zobraziť všetko

en: Display all index items that contain given substring. Search is case insensitive.
sk: Zobraziť všetky položky indexu, ktoré obsahujú daný podreťazec. Vyhľadávanie rozlišuje malé a veľké písmená.

en: Show all items in index
sk: Zobrazí všetky položky v indexe

en: Case sensitive
sk: Rozlišovať malé/veľké

en: Whole words only
sk: Iba celé slová

en: Search contents of help book(s) for all occurrences of the text you typed above
sk: Vyhľadá v obsahu pomocníka všetky výskyty textu, ktorý ste napísali vyššie

en: Show/hide navigation panel
sk: Zobrazí/skryje navigačný panel

en: Go back
sk: Ísť späť

en: Go forward
sk: Ísť vpred

en: Go one level up in document hierarchy
sk: Ísť o úroveň vyššie v hierarchii dokumentov

en: Open HTML document
sk: Otvorte dokument HTML

en: Print this page
sk: Vytlačiť túto stránku

en: Display options dialog
sk: Zobraziť dialóg nastavení

en: Please choose the page to display:
sk: Vyberte, prosím, stránku, ktorá sa má zobraziť:

en: Help Topics
sk: Témy Pomocníka

en: Searching...
sk: Hľadá sa...

en: No matching page found yet
sk: Zatiaľ sa nenašla žiadna zodpovedajúca stránka

en: Found %i matches
sk: Nájdených %i zhôd

en: (Help)
sk: (Pomoc)

en: %d of %lu
sk: %d z %lu

en: %lu of %lu
sk: %lu z %lu

en: Search in all books
sk: Hľadá vo všetkých knihách

en: Help Browser Options
sk: Možnosti prehliadača Pomocníka

en: Normal font:
sk: Normálne písmo:

en: Fixed font:
sk: Písmo s pevnou šírkou:

en: Font size:
sk: Veľkosť písma:

en: font size
sk: veľkosť písma

en: Normal face<br>and <u>underlined</u>.
sk: Normálna plôška<br> a <u>podčiarknuté</u>.

en: <i>Italic face.</i>
sk: <i>Kurzívou.</i>

en: <b>Bold face.</b>
sk: <b>Hrubé.</b>

en: <b><i>Bold italic face.</i></b><br>
sk: <b><i>Hrubé kurzívou.</i></b><br>

en: Fixed size face.<br> <b>bold</b> <i>italic</i>
sk: Písmo s pevnou šírkou.<br> <b>tučné</b> <i>kurzíva</i>

en: <b><i>bold italic <u>underlined</u></i></b><br>
sk: <b><i>Hrubé kurzívou, <u>podčiarknuté</u></i></b><br>

en: Help Printing
sk: Pomocník pre tlač

en: Cannot print empty page.
sk: Nemožno vytlačiť prázdnu stránku.

en: HTML files (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|
sk: HTML súbory (*.html;*.htm)|*.html;*.htm|

en: Help books (*.htb)|*.htb|Help books (*.zip)|*.zip|
sk: Knihy Pomocníka (*.htb)|*.htb|Knihy Pomocníka (*.zip)|*.zip|

en: Compressed HTML Help file (*.chm)|*.chm|
sk: Komprimovaný HTML súbor Pomocníka (*.chm)|*.chm|

en: %i of %u
sk: %i z %u

en: %u of %u
sk: %u z %u

en: Cannot open HTML document: %s
sk: Nemožno otvoriť HTML dokument: %s

en: Connecting...
sk: Pripája sa...

en: Unable to open requested HTML document: %s
sk: Nemožno otvoriť požadovaný dokument HTML: %s

en: Loading :
sk: Načítanie:

en: Done
sk: Hotovo

en: HTML anchor %s does not exist.
sk: HTML kotva %s neexistuje.

en: Copied to clipboard:"%s"
sk: Skopírované do schránky:'%s'

en: This document doesn't fit on the page horizontally and will be truncated when it is printed.
sk: Tento dokument sa nezmestí na stránku vodorovne a pri tlači sa skráti.

en: The document "%s" doesn't fit on the page horizontally and will be truncated if printed.
    
    Would you like to proceed with printing it nevertheless?
sk: Dokument '%s' sa nezmestí na stránku vodorovne a pri vytlačení sa skráti.
    
    Chcete napriek tomu pokračovať v jeho tlači?

en: If possible, try changing the layout parameters to make the printout more narrow.
sk: Ak je to možné, pokúste sa zmeniť parametre rozloženia, aby sa vytvoril výtlačok čo najužší.

en: : file does not exist!
sk: : súbor neexistuje!

en:  Preview
sk:  Náhľad

en: There was a problem during page setup: you may need to set a default printer.
sk: Počas nastavenia stránky nastal problém: zrejme treba nastaviť štandardnú tlačiareň.

en: Failed to display HTML document in %s encoding
sk: Zlyhalo zobrazenie HTML dokumentu v kódovaní %s

en: wxWidgets could not open display for '%s': exiting.
sk: wxWidgets nemohol otvoriť displej pre '%s': ukončuje sa.

en: Directories
sk: Priečinky

en: Files
sk: Súbory

en: Selection
sk: Výber

en: Failed to open the clipboard.
sk: Zlyhalo otvorenie schránky.

en: Failed to close the clipboard.
sk: Zlyhalo zatvorenie schránky.

en: Failed to empty the clipboard.
sk: Zlyhalo vyprázdnenie schránky.

en: Unsupported clipboard format.
sk: Nepodporovaný formát schránky.

en: Failed to set clipboard data.
sk: Zlyhalo nastavenie údajov do schránky.

en: Failed to put data on the clipboard
sk: Zlyhalo vloženie údajov do schránky

en: Failed to get data from the clipboard
sk: Zlyhalo získanie údajov zo schránky

en: Failed to retrieve the supported clipboard formats
sk: Zlyhalo získanie podporovaných formátov schránky

en: Colour selection dialog failed with error %0lx.
sk: Dialógové okno výberu farby zlyhalo s chybou %0lx.

en: Failed to create cursor.
sk: Zlyhalo vytvorenie kurzora.

en: Failed to register DDE server '%s'
sk: Zlyhalo zaregistrovanie DDE serveru '%s'

en: Failed to unregister DDE server '%s'
sk: Zlyhalo zrušenie registrácie DDE servera '%s'

en: Failed to create connection to server '%s' on topic '%s'
sk: Zlyhalo vytvorenie spojenia so serverom '%s' na tému '%s'

en: DDE poke request failed
sk: Požiadavka DDE poke zlyhala

en: Failed to establish an advise loop with DDE server
sk: Zlyhalo nadviazanie pomocného spojenia s DDE serverom

en: Failed to terminate the advise loop with DDE server
sk: Zlyhalo ukončenie pomocného spojenia s DDE serverom

en: Failed to send DDE advise notification
sk: Zlyhalo zaslanie DDE oznámenia

en: Failed to create DDE string
sk: Zlyhalo vytvorenie DDE reťazca

en: no DDE error.
sk: žiadna DDE chyba.

en: a request for a synchronous advise transaction has timed out.
sk: vypršala platnosť žiadosti o synchrónnu transakciu upozornenia.

en: the response to the transaction caused the DDE_FBUSY bit to be set.
sk: odpoveď na transakciu spôsobila nastavenie bitu DDE_FBUSY.

en: a request for a synchronous data transaction has timed out.
sk: vypršal časový limit žiadosti o synchrónnu dátovú transakciu.

en: a DDEML function was called without first calling the DdeInitialize function,
    or an invalid instance identifier
    was passed to a DDEML function.
sk: bola volaná funkcia DDEML bez prvého volania funkcie DdeInitialize,
    alebo neplatný identifikátor inštancie
    bol odovzdaný funkcii DDEML.

en: an application initialized as APPCLASS_MONITOR has
    attempted to perform a DDE transaction,
    or an application initialized as APPCMD_CLIENTONLY has 
    attempted to perform server transactions.
sk: aplikácia inicializovaná ako APPCLASS_MONITOR má
    sa pokúsil vykonať transakciu DDE,
    alebo aplikácia inicializovaná ako APPCMD_CLIENTONLY
    sa pokúsil vykonať transakcie so serverom.

en: a request for a synchronous execute transaction has timed out.
sk: vypršal čas na žiadosť o transakciu synchrónneho vykonania.

en: a parameter failed to be validated by the DDEML.
sk: parameter sa nepodarilo overiť pomocou DDEML.

en: a DDEML application has created a prolonged race condition.
sk: aplikácia DDEML vytvorila podmienku predĺženej trasy.

en: a memory allocation failed.
sk: vymedzenie pamäte zlyhalo.

en: a client's attempt to establish a conversation has failed.
sk: pokus klienta o nadviazanie konverzácie zlyhal.

en: a transaction failed.
sk: transakcia zlyhala.

en: a request for a synchronous poke transaction has timed out.
sk: časový limit žiadosti o synchrónnu transakciu poke.

en: an internal call to the PostMessage function has failed.
sk: zlyhalo interné volanie do funkcie PostMessage.

en: reentrancy problem.
sk: problém s opakovaným zhrnutím.

en: a server-side transaction was attempted on a conversation
    that was terminated by the client, or the server
    terminated before completing a transaction.
sk: v konverzácii sa pokúsil o transakciu na strane servera,
    ktorý bol ukončený klientom alebo serverom
    ukončená pred dokončením transakcie.

en: an internal error has occurred in the DDEML.
sk: v súbore DDEML sa vyskytla interná chyba.

en: a request to end an advise transaction has timed out.
sk: platnosť žiadosti o ukončenie transakcie s oznámením vypršala.

en: an invalid transaction identifier was passed to a DDEML function.
    Once the application has returned from an XTYP_XACT_COMPLETE callback,
    the transaction identifier for that callback is no longer valid.
sk: funkcii DDEML bol odovzdaný neplatný identifikátor transakcie.
    Len čo sa aplikácia vráti z XTYP_XACT_COMPLETE spätného volania,
    identifikátor transakcie pre dané spätné volanie už nie je platný.

en: Unknown DDE error %08x
sk: Neznáma chyba DDE %08x

en: Dial up functions are unavailable because the remote access service (RAS) is not installed on this machine. Please install it.
sk: Funkcie vytáčaného spojenia nie sú dostupné, lebo služba vzdialeného prístupu (RAS) nie je na tomto stroji nainštalovaná. Prosím, nainštalujte ju.

en: The version of remote access service (RAS) installed on this machine is too old, please upgrade (the following required function is missing: %s).
sk: Verzia služby vzdialeného prístupu (RAS) nainštalovaná v tomto počítači je príliš stará. Aktualizujte ju (chýba nasledujúca požadovaná funkcia: %s).

en: Failed to retrieve text of RAS error message
sk: Zlyhalo získanie textu chybovej správy RAS

en: unknown error (error code %08x).
sk: neznáma chyba (chybový kód %08x).

en: Cannot find active dialup connection: %s
sk: Nemožno nájsť aktívne vytáčané spojenie: %s

en: Several active dialup connections found, choosing one randomly.
sk: Bolo nájdených niekoľko aktívnych vytáčaných spojení, vyberám náhodne jedno.

en: Failed to establish dialup connection: %s
sk: Zlyhalo nadviazanie vytáčaného spojenia: %s

en: Failed to get ISP names: %s
sk: Zlyhalo získanie zoznamu názvov poskytovateľov pripojenia: %s

en: Failed to connect: no ISP to dial.
sk: Zlyhalo pripojenie: nie je žiadny poskytovateľ, ktorého by bolo možné vytočiť.

en: Choose ISP to dial
sk: Vyberte ISP na vytočenie

en: Please choose which ISP do you want to connect to
sk: Vyberte, prosím, poskytovateľa, ku ktorému sa chcete pripájať

en: Failed to connect: missing username/password.
sk: Zlyhalo pripojenie: chýba používateľské meno/heslo.

en: Cannot find the location of address book file
sk: Nemožno nájsť umiestnenie súboru so zoznamom kontaktov

en: Failed to initiate dialup connection: %s
sk: Zlyhalo nadviazanie telefonického pripojenia: %s

en: Cannot hang up - no active dialup connection.
sk: Nemožno zavesiť - nie je aktívne žiadne vytáčané spojenie.

en: Failed to terminate the dialup connection: %s
sk: Zlyhalo ukončenie vytáčaného spojenia: %s

en: Failed to save the bitmap image to file "%s".
sk: Zlyhalo uloženie bitmapového obrázku do súboru '%s'.

en: Failed to allocate %luKb of memory for bitmap data.
sk: Zlyhalo vymedzenie %lukb pamäte pre údaje bitmapy.

en: Cannot enumerate files in directory '%s'
sk: Nemožno vymenovať súbory v adresári '%s'

en: Couldn't obtain folder name
sk: Nemožno získať názov priečinka

en: Couldn't add an image to the image list.
sk: Nemožno pridať obrázok do zoznamu obrázkov.

en: Failed to load metafile from file "%s".
sk: Zlyhalo načítanie metasúboru zo súboru '%s'.

en: Failed to create the standard find/replace dialog (error code %d)
sk: Zlyhalo vytvorenie štandardného dialógu hľadať/nahradiť (chybový kód %d)

en: File dialog failed with error code %0lx.
sk: Súborový dialóg zlyhal s kódom chyby %0lx.

en: Common dialog failed with error code %0lx.
sk: Spoločné dialógové okno zlyhalo s kódom chyby %0lx.

en: Ungraceful worker thread termination
sk: Nepríjemné ukončenie pracovného vlákna

en: Unable to create IOCP worker thread
sk: Nemožno vytvoriť pracovné vlákno IOCP

en: Unable to start IOCP worker thread
sk: Nemožno spustiť pracovné vlákno IOCP

en: Monitoring individual files for changes is not supported currently.
sk: Monitorovanie zmien jednotlivých súborov nie je momentálne podporované.

en: Unable to set up watch for '%s'
sk: Nemožno nastaviť sledovanie pre "%s"

en: Can't monitor non-existent directory "%s" for changes.
sk: Nemožno sledovať zmeny v neexistujúcom priečinku '%s'.

en: OpenGL 3.0 or later is not supported by the OpenGL driver.
sk: OpenGL 3.0 alebo novší nie je ovládačom OpenGL podporovaný.

en: Couldn't create OpenGL context
sk: Nemožno vytvoriť kontext OpenGL

en: Failed to initialize OpenGL
sk: Zlyhala inicializácia OpenGL

en: MS HTML Help functions are unavailable because the MS HTML Help library is not installed on this machine. Please install it.
sk: Funkcie pomocníka MS HTML nie sú k dispozícii, pretože v tomto zariadení nie je nainštalovaná knižnica pomocníka MS HTML. Nainštalujte si ho.

en: Failed to initialize MS HTML Help.
sk: Zlyhala inicializácia Pomocníka MS HTML.

en: Can't delete the INI file '%s'
sk: Nemožno zmazať INI súbor '%s'

en: Couldn't retrieve information about list control item %d.
sk: Nemožno získať informácie o riadiacej položke zoznamu %d.

en: &Cascade
sk: &Kaskáda

en: Tile &Horizontally
sk: Dlaždice &horizontálne

en: Tile &Vertically
sk: Dlaždice &vertikálne

en: &Arrange Icons
sk: &Zoradiť ikony

en: Failed to create MDI parent frame.
sk: Zlyhalo vytvorenie rodičovského okna MDI.

en: Failed to create registry entry for '%s' files.
sk: Zlyhalo vytvorenie záznamu registra pre súbory '%s'.

en: Failed to find CLSID of "%s"
sk: Zlyhalo nájdenie identifikátora CLSID '%s'

en: Failed to create an instance of "%s"
sk: Zlyhalo vytvorenie priečinku '%s'

en: Cannot get an active instance of "%s"
sk: Nemožno nájsť aktívnu inštanciu pre '%s'

en: Failed to get OLE automation interface for "%s"
sk: Zlyhalo získanie rozhrania automatizácie OLE pre '%s'

en: Unknown name or named argument.
sk: Neznáme meno alebo pomenovaný argument.

en: Incorrect number of arguments.
sk: Nekorektný počet argumentov.

en: Unknown exception
sk: Neznáma výnimka

en: Method or property not found.
sk: Metóda alebo vlastnosť sa nenašli.

en: Overflow while coercing argument values.
sk: Pretečenie pri vynucovaní hodnôt argumentov.

en: Object implementation does not support named arguments.
sk: Implementácia objektu nepodporuje pomenované argumenty.

en: The locale ID is unknown.
sk: ID miestneho nastavenia nie je známy.

en: Missing a required parameter.
sk: Chýba požadovaný parameter.

en: Argument %u not found.
sk: Argument% u sa nenašiel.

en: Type mismatch in argument %u.
sk: Nezhoda typu v argumente %u.

en: The system cannot find the file specified.
sk: Systém nemôže nájsť zadaný súbor.

en: Class not registered.
sk: Trieda nie je zaregistrovaná.

en: Unknown error %08x
sk: Neznáma chyba %08x

en: OLE Automation error in %s: %s
sk: Chyba automatizácie OLE v %s: %s

en: Couldn't register clipboard format '%s'.
sk: Nemožno  zaregistrovať formát schránky '%s'.

en: The clipboard format '%d' doesn't exist.
sk: Formát schránky '%d' neexistuje.

en: Skip
sk: Preskočiť

en: unknown (%lu)
sk: neznáme (%lu)

en: Can't get info about registry key '%s'
sk: Nemožno získať info o kľúči registra '%s'

en: Can't open registry key '%s'
sk: Nemožno otvoriť kľúč registra '%s'

en: Can't create registry key '%s'
sk: Nemožno vytvoriť kľúč registra '%s'

en: Can't close registry key '%s'
sk: Nemožno zatvoriť kľúč registra '%s'

en: Registry value '%s' already exists.
sk: Hodnota registra '%s' už existuje.

en: Failed to rename registry value '%s' to '%s'.
sk: Zlyhalo premenovanie hodnoty registra '%s' na '%s'.

en: Can't copy values of unsupported type %d.
sk: Nemožno skopírovať hodnoty nepodporovaného typu %d.

en: Registry key '%s' does not exist, cannot rename it.
sk: Kľúč registra '%s' neexistuje, nie je ho možné premenovať.

en: Registry key '%s' already exists.
sk: Kľúč registra '%s' už existuje.

en: Failed to rename the registry key '%s' to '%s'.
sk: Zlyhalo premenovanie kľúča registra '%s' na '%s'.

en: Failed to copy the registry subkey '%s' to '%s'.
sk: Zlyhalo skopírovanie podkľúča registra '%s' do '%s'.

en: Failed to copy registry value '%s'
sk: Zlyhalo skopírovanie hodnoty registra '%s'

en: Failed to copy the contents of registry key '%s' to '%s'.
sk: Zlyhalo skopírovanie obsahu kľúča registra '%s' do '%s'.

en: Registry key '%s' is needed for normal system operation,
    deleting it will leave your system in unusable state:
    operation aborted.
sk: Kľúč registra '%s' je potrebný pre normálnu prevádzku systému,
    jeho zmazanie by zanechalo systém v nepoužiteľnom stave:
    operácia bola zrušená.

en: Can't delete key '%s'
sk: Nemožno zmazať kľúč '%s'

en: Can't delete value '%s' from key '%s'
sk: Nemožno zmazať hodnotu '%s' z kľúča '%s'

en: Can't read value of key '%s'
sk: Nemožno prečítať hodnotu kľúča '%s'

en: Can't set value of '%s'
sk: Nemožno nastaviť hodnotu '%s'

en: Registry value "%s" is not numeric (but of type %s)
sk: Hodnota registra '%s' nie je číselná (ale typu %s)

en: Registry value "%s" is not binary (but of type %s)
sk: Hodnota registra '%s' nie je binárna (ale typu %s)

en: Registry value "%s" is not text (but of type %s)
sk: Hodnota registra '%s' nie je text (ale typu %s)

en: Can't read value of '%s'
sk: Nemožno prečítať hodnotu '%s'

en: Can't enumerate values of key '%s'
sk: Nemožno vymenovať hodnoty kľúča '%s'

en: Can't enumerate subkeys of key '%s'
sk: Nemožno vymenovať podkľúče kľúča '%s'

en: Exporting registry key: file "%s" already exists and won't be overwritten.
sk: Exportovanie kľúča registra: súbor '%s' už existuje a nebude prepísaný.

en: Can't export value of unsupported type %d.
sk: Nemožno exportovať hodnotu nepodporovaného typu %d.

en: Ignoring value "%s" of the key "%s".
sk: Ignorovanie hodnoty '%s' kľúča '%s'.

en: Impossible to create a rich edit control, using simple text control instead. Please reinstall riched32.dll
sk: Nemožno vytvoriť ovládací prvok formátu RTF použitím jednoduchého ovládacieho prvku textu. Preinštalujte, prosím, riched32.dll

en: Cannot start thread: error writing TLS.
sk: Nemožno sputiť vlákno: chyba zápisu TLS.

en: Can't set thread priority
sk: Nemožno nastaviť prioritu vlákna

en: Can't create thread
sk: Nemožno vytvoriť vlákno

en: Couldn't terminate thread
sk: Nemožno ukončiť vlákno

en: Cannot wait for thread termination
sk: Nemožno čakať na ukončenie vlákna

en: Cannot suspend thread %lx
sk: Nemožno pozastaviť vlákno %lx

en: Cannot resume thread %lx
sk: Nemožno znovu získať vlákno %lx

en: Couldn't get the current thread pointer
sk: Nemožno získať ukazovateľ na súčasné vlákno

en: Thread module initialization failed: impossible to allocate index in thread local storage
sk: Zlyhala inicializácia modulu vlákien: nebolo možné alokovať index v lokálnom priestore vlákna

en: Thread module initialization failed: cannot store value in thread local storage
sk: Zlyhala inicializácia modulu vlákien: nemožno uložiť hodnotu v lokálnom priestore vlákna

en: Couldn't create a timer
sk: Nemožno vytvoriť časovač

en: can't find user's HOME, using current directory.
sk: nemožno nájsť DOMOV používateľa pomocou aktuálneho priečinka.

en: Failed to kill process %d
sk: Zlyhalo zabitie procesu %d

en: Failed to load resource "%s".
sk: Zlyhalo načítanie zdroja '%s'.

en: Failed to lock resource "%s".
sk: Zlyhalo uzamknutie zdroja '%s'.

en: build %lu
sk: zostava %lu

en: , 64-bit edition
sk: , 64-bitové vydanie

en: Failed to create an anonymous pipe
sk: Zlyhalo vytvorenie anonymného potrubia

en: Failed to redirect the child process IO
sk: Zlyhalo presmerovanie V/V detského procesu

en: Execution of command '%s' failed
sk: Vykonávanie príkazu '%s' zlyhalo

en: Failed to load mpr.dll.
sk: Zlyhalo načítanie mpr.dll.

en: Cannot read typename from '%s'!
sk: Nemožno prečítať názov typu z '%s'!

en: Cannot load icon from '%s'.
sk: Nemožno načítať ikonu z '%s'.

en: Background colour
sk: Farba pozadia

en: Font:
sk: Písmo:

en: Size:
sk: Veľkosť:

en: The font size in points.
sk: Veľkosť písma v bodoch.

en: Style:
sk: Štýl:

en: Check to make the font bold.
sk: Zaškrtnite pre tučné písmo.

en: Check to make the font italic.
sk: Zaškrtnite pre kurzívu.

note: TRANSLATORS: Label of underlined font
en: Underlined
sk: Podčiarknuté

en: Check to make the font underlined.
sk: Zaškrtnite pre podčiarknuté písmo.

en: Colour:
sk: Farba:

en: Click to change the font colour.
sk: Kliknite pre zmenu farby písma.

en: Shows a preview of the font.
sk: Zobrazí náhľad písma.

en: Click to cancel changes to the font.
sk: Kliknite pre zrušenie zmien v písme.

en: Click to confirm changes to the font.
sk: Kliknite pre potvrdenie zmien písma.

en: <Any>
sk: <ľubovoľné>

en: <Any Roman>
sk: <ľubovoľné rímske>

en: <Any Decorative>
sk: <ľubovoľné okrasné>

en: <Any Modern>
sk: <ľubovoľné moderné>

en: <Any Script>
sk: <ľubovoľné písané>

en: <Any Swiss>
sk: <ľubovoľné švajčiarske>

en: <Any Teletype>
sk: <ľubovoľné terminálové>

en: Failed to load sound from "%s" (error %d).
sk: Zlyhalo načítanie zvuku z '%s' (chyba %d).

[ctx: macOS menu item]
en: About %s
sk: O aplikácii %s

[ctx: macOS menu item]
en: About...
sk: &O aplikácii...

[ctx: macOS menu item]
en: Preferences...
sk: Predvoľby...

[ctx: macOS menu item]
en: Services
sk: Služby

[ctx: macOS menu item]
en: Hide %s
sk: Skryť %s

[ctx: macOS menu item]
en: Hide Others
sk: Skryť ostatné

[ctx: macOS menu item]
en: Show All
sk: Zobraziť všetko

[ctx: macOS menu item]
en: Quit %s
sk: Ukončiť %s

note: TRANSLATORS: Label of font point size
en: Point Size
sk: Veľkosť bodu

note: TRANSLATORS: Label of font face name
en: Face Name
sk: Názov plôšky

note: TRANSLATORS: Label of font style
en: Style
sk: Štýl

note: TRANSLATORS: Label of font weight
en: Weight
sk: Hrúbka

note: TRANSLATORS: Label of font family
en: Family
sk: Rodina

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: AppWorkspace
sk: Priestor aplikácie

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ActiveBorder
sk: Aktívny okraj

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ActiveCaption
sk: Aktívny nadpis

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ButtonFace
sk: Plocha tlačidla

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ButtonHighlight
sk: Zvýraznenie tlačidla

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ButtonShadow
sk: Tieň tlačidla

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ButtonText
sk: Text tlačidla

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: CaptionText
sk: Text popisku

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ControlDark
sk: Tmavý ovládač

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: ControlLight
sk: Svetlý ovládač

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: GrayText
sk: Sivý text

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Highlight
sk: Zvýraznenie

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: HighlightText
sk: Zvýrazniť text

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: InactiveBorder
sk: Neaktívny okraj

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: InactiveCaption
sk: Neaktívny popisok

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: InactiveCaptionText
sk: Neaktívny text popisku

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Menu
sk: Ponuka

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Scrollbar
sk: Posuvník

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Tooltip
sk: Popis

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: TooltipText
sk: Text popisu

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: Window
sk: Okno

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: WindowFrame
sk: Rám okna

note: TRANSLATORS: Keyword of system colour
en: WindowText
sk: Text okna

note: TRANSLATORS: Custom colour choice entry
en: Custom
sk: Vlastné

en: Black
sk: Čierna

en: Maroon
sk: Gaštanová

en: Navy
sk: Námorníctvo

en: Purple
sk: Fialová

en: Teal
sk: Modrozelená

en: Gray
sk: Sivá

en: Green
sk: Zelená

en: Olive
sk: Olivový

en: Brown
sk: Hnedá

en: Blue
sk: Modrá

en: Fuchsia
sk: Červeno fialová

en: Red
sk: Červená

en: Orange
sk: Oranžová

en: Silver
sk: Strieborná

en: Lime
sk: Riadok

en: Yellow
sk: Žltá

en: White
sk: Biela

en: Make a selection:
sk: Vytvoriť výber:

en: Property
sk: Vlastnosť

en: Value
sk: Hodnota

en: Categorized Mode
sk: Kategorizovaný režim

en: Alphabetic Mode
sk: Abecedný režim

note: TRANSLATORS: Name of Boolean false value
en: False
sk: Nepravda

note: TRANSLATORS: Name of Boolean true value
en: True
sk: Pravda

note: TRANSLATORS: Text  displayed for unspecified value
en: Unspecified
sk: Nešpecifikované

note: TRANSLATORS: Caption of message box displaying any property error
en: Property Error
sk: Chyba vlastnosti

en: You have entered invalid value. Press ESC to cancel editing.
sk: Zadali ste neplatnú hodnotu. Stlačením ESC editáciu zrušíte.

en: Error in resource: %s
sk: Chyba v zdroji: %s

en: Type operation "%s" failed: Property labeled "%s" is of type "%s", NOT "%s".
sk: Zadanie typu '%s' zlyhalo: Vlastnosť s označením '%s' je typu '%s', NIE '%s'.

en: Value must be %s or higher.
sk: Hodnota musí byť %s alebo vyššia.

en: Value must be between %s and %s.
sk: Hodnota musí byť medzi %s a %s.

en: Value must be %s or less.
sk: Hodnota musí byť %s alebo nižšia.

en: Not %s
sk: Bez %s

en: Choose a directory:
sk: Vybrať priečinok:

en: Choose a file
sk: Vybrať súbor

en: Background
sk: Pozadie

en: Background &colour:
sk: &Farba pozadia:

en: Enables a background colour.
sk: Povolí farbu pozadia.

en: The background colour.
sk: Farba pozadia.

en: Shadow
sk: Tieň

en: Use &shadow
sk: Použiť &tieň

en: Enables a shadow.
sk: Povolí tieň.

en: &Horizontal offset:
sk: &Vodorovný posuv:

en: The horizontal offset.
sk: Horizontálny posuv.

en: Units for this value.
sk: Jednotky pre túto hodnotu.

en: &Vertical offset:
sk: &Vertikálny posuv:

en: The vertical offset.
sk: Vertikálny pusuv.

en: Shadow c&olour:
sk: &Farba tieňa:

en: Enables the shadow colour.
sk: Povolí farbu tieňa.

en: The shadow colour.
sk: Farba tieňa.

en: Sh&adow spread:
sk: Rozprestrenie &tieňa:

en: Enables the shadow spread.
sk: Povolí rozprestrenie tieňa.

en: The shadow spread.
sk: Rozprestrenie tieňa.

en: &Blur distance:
sk: &Dĺžka rozostrenia:

en: Enables the blur distance.
sk: Povolí vzdialenosť rozmazania.

en: The shadow blur distance.
sk: Vzdialenosť rozmazania tieňa.

en: Opaci&ty:
sk: Neprie&hľadnosť:

en: Enables the shadow opacity.
sk: Povolí nepriehľadnosť tieňa.

en: The shadow opacity.
sk: Nepriehľadnosť tieňa.

en: Border
sk: Okraj

en: &Left:
sk: &Vľavo:

en: Units for the left border width.
sk: Jednotky pre šírku ľavého okraja.

en: The border line style.
sk: Štýl čiary okraju.

en: &Right:
sk: &Vpravo:

en: Units for the right border width.
sk: Jednotky pre šírku pravého okraja.

en: &Top:
sk: &Navrchu:

en: Units for the top border width.
sk: Jednotky pre šírku horného okraja.

en: &Bottom:
sk: &Dole:

en: Units for the bottom border width.
sk: Jednotky pre šírku spodného okraja.

en: &Synchronize values
sk: &Synchronizovať hodnoty

en: Check to edit all borders simultaneously.
sk: Zaškrtnite pre úpravu všetkých okrajov súčasne.

en: Outline
sk: Obrys

en: Units for the left outline width.
sk: Jednotky pre šírku ľavého obrysu.

en: Units for the right outline width.
sk: Jednotky pre správnu šírku obrysu.

en: Units for the top outline width.
sk: Jednotky pre šírku horného obrysu.

en: Units for the bottom outline width.
sk: Jednotky pre šírku spodného obrysu.

en: Corner
sk: Rohové

en: Corner &radius:
sk: Zaoblenie &rohu:

en: An optional corner radius for adding rounded corners.
sk: Nepovinný polomer zaoblenia pre pridanie zaoblených rohov.

en: The value of the corner radius.
sk: Hodnota polomeru rohu.

en: Units for the corner radius.
sk: Jednotky pre polomer rohu.

en: None
sk: Nič

en: Solid
sk: Plný

en: Dotted
sk: Bodkovaná

en: Dashed
sk: Čiarkovaná

en: Double
sk: Dvojitá

en: Groove
sk: Drážka

en: Ridge
sk: Vrcholky

en: Inset
sk: Vložiť

en: Outset
sk: Napred

en: Change Style
sk: Zmeniť štýl

en: Change Object Style
sk: Zmeniť štýl objektu

en: Change Properties
sk: Zmeniť vlastnosti

en: Change List Style
sk: Zmeniť štýl zoznamu

en: Renumber List
sk: Prečíslovať zoznam

en: Insert Text
sk: Vložiť text

en: Insert Image
sk: Vložiť obrázok

en: Insert Object
sk: Vložiť objekt

en: Insert Field
sk: Vložiť pole

en: Too many EndStyle calls!
sk: Príliš veľa volaní EndStyle!

en: files
sk: súborov

en: standard/circle
sk: štandardné/kruh

en: standard/circle-outline
sk: štandardné/obrys kruhu

en: standard/square
sk: štandardné/štvorec

en: standard/diamond
sk: štandardné/diamant

en: standard/triangle
sk: štandardné/trojuholník

en: Box Properties
sk: Vlastnosti schránky

en: Multiple Cell Properties
sk: Vlastnosti viacerých buniek

en: Cell Properties
sk: Vlastnosti bunky

en: Set Cell Style
sk: Nastaviť štýl bunky

en: Delete Row
sk: Odstrániť riadok

en: Delete Column
sk: Odstrániť stĺpec

en: Add Row
sk: Pridať riadok

en: Add Column
sk: Pridať stĺpec

en: Table Properties
sk: Vlastnosti tabuľky

en: Picture Properties
sk: Vlastnosti obrázka

en: image
sk: obrázok

en: &Bullet style:
sk: & Štýl odrážky:

en: The available bullet styles.
sk: Dostupné štýly oddeľovačov položiek zoznamu.

en: Peri&od
sk: Perió&da

en: Check to add a period after the bullet.
sk: Zaškrtnite pre pridanie bodky za odrážku.

en: Check to enclose the bullet in parentheses.
sk: Zaškrtnite pre uzatvorenie odrážok do zátvoriek.

en: Check to add a right parenthesis.
sk: Zaškrtnite pre pridanie pravej zátvorky.

en: Bullet &Alignment:
sk: Odrážka a zarovnanie:

en: Centre
sk: Centrovať

en: The bullet character.
sk: Znak oddeľovača položiek zoznamu.

en: Ch&oose...
sk: Zv&oliť...

en: Click to browse for a symbol.
sk: Kliknite pre prechádzanie symbolmi.

en: Symbol &font:
sk: &Písmo symbolu:

en: Available fonts.
sk: Dostupné písma.

en: S&tandard bullet name:
sk: Názov š&tandardného oddeľovača položiek zoznamu:

en: A standard bullet name.
sk: Názov štandardného oddeľovača položiek zoznamu.

en: &Number:
sk: &Číslo:

en: The list item number.
sk: Číslo položky zoznamu.

en: Shows a preview of the bullet settings.
sk: Zobrazí náhľad nastavení oddeľovačov položiek zoznamu.

en: (None)
sk: (Žiadny)

en: Arabic
sk: Arabčina

en: Upper case letters
sk: Veľké písmená

en: Lower case letters
sk: Malé písmená

en: Upper case roman numerals
sk: Veľké rímske číslice

en: Lower case roman numerals
sk: Malé rímske číslice

en: Numbered outline
sk: Očíslovaný obrys

en: Bitmap
sk: Bitmapa

en: Standard
sk: Štandard

en: Drag
sk: Ťahať

en: Delete Text
sk: Odstrániť text

en: Remove Bullet
sk: Odstrániť oddeľovač

en: The text couldn't be saved.
sk: Nemožno uložiť text.

en: Replace
sk: Nahradiť

en: &Font:
sk: &Písmo:

en: Type a font name.
sk: Zadajte názov písma.

en: &Size:
sk: &Veľkosť:

en: Type a size in points.
sk: Zadajte veľkosť v bodoch.

en: The font size units, points or pixels.
sk: Jednotky veľkosti písma, body alebo pixely.

en: Lists the available fonts.
sk: Zoznamy dostupných typov písma.

en: Lists font sizes in points.
sk: Zoznamy veľkosti písma v bodoch.

en: Font st&yle:
sk: Š&týl písma:

en: Select regular or italic style.
sk: Vybrať obyčajné alebo kurzívu.

en: Font &weight:
sk: &Hrúbka písma:

en: Select regular or bold.
sk: Vybrať obyčajné alebo tučné.

en: &Underlining:
sk: &Podčiarknuté:

en: Select underlining or no underlining.
sk: Vybrať podčiarknuté alebo bez podčiarknutia.

en: &Colour:
sk: &Farba:

en: Click to change the text colour.
sk: Kliknite pre zmenu farby písma.

en: &Bg colour:
sk: &Bg farba:

en: Click to change the text background colour.
sk: Kliknite pre zmenu farby pozadia textu.

en: Check to show a line through the text.
sk: Zaškrtnite pre preškrtnuté písmo.

en: Ca&pitals
sk: &Kapitálky

en: Check to show the text in capitals.
sk: Zaškrtnite pre zobrazenie textu kapitálkami.

en: Small C&apitals
sk: Malé &kapitálky

en: Check to show the text in small capitals.
sk: Zaškrtnite pre zobrazenie textu malými kapitálkami.

en: Supe&rscript
sk: Supers&kript

en: Check to show the text in superscript.
sk: Zaškrtnite pre zobrazenie textu s horným indexom.

en: Subscrip&t
sk: Pod&skript

en: Check to show the text in subscript.
sk: Zaškrtnite pre zobrazenie textu s dolným indexom.

en: Rig&ht-to-left
sk: S&prava doľava

en: Check to indicate right-to-left text layout.
sk: Zaškrtnite pre rozvrhnutie textu z prava doľava.

en: Suppress hyphe&nation
sk: Potlačiť &delenie slov

en: Check to suppress hyphenation.
sk: Zaškrtnite pre potlačenie delenia slov.

en: Shows a preview of the font settings.
sk: Zobrazí náhľad nastavení písma.

en: (none)
sk: (žiadny)

en: Regular
sk: Bežné

en: Not underlined
sk: Nie podčiarknuté

en: Indents && Spacing
sk: Odsadenie && medzery

en: Tabs
sk: Tabelátory

en: Bullets
sk: Odrážky

en: List Style
sk: Štýl zoznamu

en: Margins
sk: Okraje

en: Borders
sk: Okraje

en: Colour
sk: Farba

en: &Alignment
sk: &Zarovnanie

en: &Left
sk: &Vľavo

en: Left-align text.
sk: Zarovnať text vľavo.

en: &Right
sk: &Vpravo

en: Right-align text.
sk: Zarovnať text doprava.

en: &Justified
sk: &Zarovnaný

en: Justify text left and right.
sk: Zarovná text doľava a doprava.

en: Cen&tred
sk: Cen&trovaný

en: Centre text.
sk: Centrovať text.

en: &Indeterminate
sk: &Neurčitý

en: Use the current alignment setting.
sk: Použiť súčasné nastavenie zarovnania.

en: &Indentation (tenths of a mm)
sk: &Odsadenie (desatiny milimetra)

en: The left indent.
sk: Odsadenie zľava.

en: Left (&first line):
sk: Zľava (&prvý riadok):

en: The first line indent.
sk: Odsadenie prvého riadka.

en: The right indent.
sk: Pravé odsadenie.

en: &Outline level:
sk: &Úroveň osnovy:

en: The outline level.
sk: Úroveň obrysu.

en: &Spacing (tenths of a mm)
sk: &Rozostup (desatiny milimetra)

en: &Before a paragraph:
sk: &Pred odstavcom:

en: The spacing before the paragraph.
sk: Šírka medzery pred odsekom.

en: &After a paragraph:
sk: & Za odsekom:

en: The spacing after the paragraph.
sk: Šírka medzery po odseku.

en: L&ine spacing:
sk: &Riadkovanie:

en: Single
sk: Osamotene

en: The line spacing.
sk: Riadkovanie.

en: &Page Break
sk: &Zlom strany

en: Inserts a page break before the paragraph.
sk: Vloží zalomenie stránky pred odsek.

en: Shows a preview of the paragraph settings.
sk: Zobrazí náhľad nastavení odstavca.

en: &List level:
sk: Ú&roveň zoznamu:

en: Selects the list level to edit.
sk: Vyberá, ktorá úroveň zoznamu sa bude upravovať.

en: &Font for Level...
sk: &Písmo pre úroveň...

en: Click to choose the font for this level.
sk: Kliknite pre výber písma tejto úrovne.

en: Bullet style
sk: Štýl odrážok

en: Before a paragraph:
sk: Pred odstavcom:

en: After a paragraph:
sk: Za odstavcom:

en: Line spacing:
sk: Riadkovanie:

en: Spacing
sk: Rozostup

en: The left margin size.
sk: Veľkosť ľavého okraja.

en: Units for the left margin.
sk: Jednotky pre ľavý okraj.

en: The right margin size.
sk: Veľkosť pravého okraja.

en: Units for the right margin.
sk: Jednotky pre pravý okraj.

en: The top margin size.
sk: Veľkosť horného okraja.

en: Units for the top margin.
sk: Jednotky pre horný okraj.

en: The bottom margin size.
sk: Veľkosť spodného okraja.

en: Units for the bottom margin.
sk: Jednotky pre spodný okraj.

en: Padding
sk: Priestor vyplnenia

en: The left padding size.
sk: Veľkosť ľavého priestoru výplne.

en: Units for the left padding.
sk: Jednotky pre ľavý priestor výplne.

en: The right padding size.
sk: Veľkosť pravého priestoru výplne.

en: Units for the right padding.
sk: Jednotky pre pravé polstrovanie.

en: The top padding size.
sk: Veľkosť vrchného priestoru výplne.

en: Units for the top padding.
sk: Jednotky pre horný priestor výplne.

en: The bottom padding size.
sk: Veľkosť spodného priestoru výplne.

en: Units for the bottom padding.
sk: Jednotky pre spodný priestor výplne.

en: Floating
sk: Plávajúce

en: &Floating mode:
sk: &Režim pohyblivej čiarky:

en: How the object will float relative to the text.
sk: Ako sa bude objekt pohybovať vo vzťahu k textu.

en: Alignment
sk: &Zarovnanie

en: &Vertical alignment:
sk: &Vertikálne zarovnanie:

en: Enable vertical alignment.
sk: Povolí vertikálne zarovnanie.

en: Centred
sk: Na stred

en: Vertical alignment.
sk: Vertikálne zarovnanie.

en: &Width:
sk: Ší&rka:

en: Enable the width value.
sk: Povolí hodnotu šírky.

en: The object width.
sk: Šírka objektu.

en: Units for the object width.
sk: Jednotky pre šírku objektu.

en: &Height:
sk: &Výška:

en: Enable the height value.
sk: Povolí hodnotu výšky.

en: The object height.
sk: Výška objektu.

en: Units for the object height.
sk: Jednotky pre výšku objektu.

en: Min width:
sk: Min. šírka:

en: Enable the minimum width value.
sk: Povolí minimálnu hodnotu šírky.

en: The object minimum width.
sk: Minimálna šírka objektu.

en: Units for the minimum object width.
sk: Jednotky pre minimálnu šírku objektu.

en: Min height:
sk: Min. výška:

en: Enable the minimum height value.
sk: Povolí minimálnu hodnotu výšky.

en: The object minimum height.
sk: Minimálna výška objektu.

en: Units for the minimum object height.
sk: Jednotky pre minimálnu výšku objektu.

en: Max width:
sk: Max. šírka:

en: Enable the maximum width value.
sk: Povolí maximálnu hodnotu šírky.

en: The object maximum width.
sk: Maximálna šírka objektu.

en: Units for the maximum object width.
sk: Jednotky pre maximálnu šírku objektu.

en: Max height:
sk: Max. výška:

en: The object maximum height.
sk: Maximálna výška objektu.

en: Units for the maximum object height.
sk: Jednotky pre maximálnu výšku objektu.

en: Position
sk: Poloha

en: &Position mode:
sk: Režim &pozície:

en: Static
sk: Statické

en: Relative
sk: Relatívne

en: Absolute
sk: Absolútne

en: Fixed
sk: Pevné

en: The left position.
sk: Ľavá poloha.

en: Units for the left position.
sk: Jednotky pre ľavú pozíciu.

en: The top position.
sk: Horná poloha.

en: Units for the top position.
sk: Jednotky pre hornú polohu.

en: The right position.
sk: Poloha vpravo.

en: Units for the right position.
sk: Jednotky pre správnu pozíciu.

en: The bottom position.
sk: Spodná poloha.

en: Units for the bottom position.
sk: Jednotky pre spodnú polohu.

en: &Move the object to:
sk: &Presunúť objekt do:

en: &Previous Paragraph
sk: &Predošlý odsek

en: Moves the object to the previous paragraph.
sk: Presunie objekt na predošlý odsek.

en: &Next Paragraph
sk: &Nasledujúci odsek

en: Moves the object to the next paragraph.
sk: Presunie objekt na nasledujúci odsek.

en: &Styles:
sk: &Štýly:

en: The available styles.
sk: Dostupné štýly.

en: The style preview.
sk: Náhľad štýlu.

en: New &Character Style...
sk: Nový štýl &znakov...

en: Click to create a new character style.
sk: Kliknite pre vytvorenie nového štýlu znakov.

en: New &Paragraph Style...
sk: Nový štýl &odseku...

en: Click to create a new paragraph style.
sk: Kliknite pre vytvorenie nového štýlu odstavca.

en: New &List Style...
sk: Nový štýl zoz&namu...

en: Click to create a new list style.
sk: Kliknite pre vytvorenie nového štýlu zoznamu.

en: New &Box Style...
sk: Nový štýl &schránky...

en: Click to create a new box style.
sk: Kliknite pre vytvorenie nového štýlu schránky.

en: &Apply Style
sk: &Použiť štýl

en: Click to apply the selected style.
sk: Kliknite pre použitie vybraného štýlu.

en: &Rename Style...
sk: &Premenovať štýl...

en: Click to rename the selected style.
sk: Kliknite pre premenovanie vybraného štýlu.

en: &Edit Style...
sk: &Upraviť štýl...

en: Click to edit the selected style.
sk: Kliknite pre úpravu vybraného štýlu.

en: &Delete Style...
sk: &Odstrániť štýl...

en: Click to delete the selected style.
sk: Kliknite pre zmazanie vybraného štýlu.

en: Click to close this window.
sk: Kliknite pre zatvorenie tohoto okna.

en: &Restart numbering
sk: &Reštartovať číslovanie

en: Check to restart numbering.
sk: Zaškrtnite pre číslovanie od začiatku.

en: Enter a character style name
sk: Zadajte názov štýlu znaku

en: New Style
sk: Nový štýl

en: Sorry, that name is taken. Please choose another.
sk: Prepáčte, taký názov je už použitý. Vyberte, prosím, iný.

en: Enter a paragraph style name
sk: Zadajte názov štýlu odstavca

en: Delete style %s?
sk: Odstrániť štýl %s?

en: Delete Style
sk: Odstrániť štýl

en: Enter a list style name
sk: Zadajte názov štýlu zoznamu

en: Enter a new style name
sk: Zadajte nový názov štýlu

en: Enter a box style name
sk: Zadajte názov štýlu schránky

en: The style name.
sk: Názov štýlu.

en: &Based on:
sk: &Založené na:

en: The style on which this style is based.
sk: Štýl, na ktorom je tento štýl založený.

en: &Next style:
sk: &Ďalší štýl:

en: The default style for the next paragraph.
sk: Štandardný štýl ďalšieho odstavca.

en: All styles
sk: Všetky štýly

en: Paragraph styles
sk: Štýly odstavca

en: Character styles
sk: Štýly znakov

en: List styles
sk: Štýly zoznamu

en: Box styles
sk: Štýly schránky

en: The font from which to take the symbol.
sk: Písmo pre použitie symbolu.

en: &Subset:
sk: &Podmnožina:

en: Shows a Unicode subset.
sk: Zobrazí náhľad podsadu Unicode.

en: &Character code:
sk: &Kód znaku:

en: The character code.
sk: Kód znaku.

en: &From:
sk: &Od:

en: The range to show.
sk: Obraziť rozsah.

en: Insert
sk: Vložiť

en: (Normal text)
sk: (Normálny text)

en: &Position (tenths of a mm):
sk: &Umiestnenie (desatiny milimetra):

en: The tab position.
sk: Pozícia tabelátora.

en: The tab positions.
sk: Pozície tabelátora.

en: Click to create a new tab position.
sk: Kliknite pre vytvorenie novej pozície tabulátora.

en: Click to delete the selected tab position.
sk: Kliknite pre zmazanie pozécií vybraných tabulátorov.

en: Delete A&ll
sk: Odstrániť &všetky

en: Click to delete all tab positions.
sk: Kliknite pre zmazanie všetkých pozícií tabulátorov.

en: Failed to initialize GUI: no built-in themes found.
sk: Zlyhala inicializácia GUI: neboli nájdené žiadne vstavané témy.

en: GTK+ theme
sk: Téma GTK+

en: Metal theme
sk: Motív kovový

en: Simple monochrome theme
sk: Jednoduchá monochromatická téma

en: Win32 theme
sk: Motív Win32

en: &Restore
sk: &Obnoviť

en: &Move
sk: &Presunúť

en: &Size
sk: &Veľkosť

en: Mi&nimize
sk: Mi&nimalizovať

en: Ma&ximize
sk: Ma&ximalizovať

en: Failed to install signal handler
sk: Zlyhala inštalácia obslužného programu signálu

en: Already dialling ISP.
sk: Už prebieha vytáčanie poskytovateľa.

en: Unknown dynamic library error
sk: Neznáma chyba dynamickej knižnice

en: Failed to create epoll descriptor
sk: Zlyhalo sa vytvorenie popisovača epolly

en: Error closing epoll descriptor
sk: Chyba pri zatváraní popisovača epoll

en: Failed to add descriptor %d to epoll descriptor %d
sk: Zlyhalo pridanie popisovača %d do popisovača epoll %d

en: Failed to modify descriptor %d in epoll descriptor %d
sk: Zlyhala úprava popisovača %d v popisovači epoll %d

en: Failed to unregister descriptor %d from epoll descriptor %d
sk: Zlyhalo zrušenie registrácie popisovača %d z popisovača epoll %d

en: Waiting for IO on epoll descriptor %d failed
sk: Čakanie na IO v popisovač epoll %d zlyhalo

en: Unable to create inotify instance
sk: Nemožno vytvoriť inštanciu inotify

en: Unable to close inotify instance
sk: Nemožno zavrieť inštanciu inotify

en: Unable to add inotify watch
sk: Nemožno pridať sledovanie inotify

en: Unable to remove inotify watch %i
sk: Nemožno odstrániť sledovanie inotify %i

en: Unexpected event for "%s": no matching watch descriptor.
sk: Neočakávaná udalosť pre '%s': žiadny zodpovedajúci popisovač sledovania.

en: Invalid inotify event for "%s"
sk: Neplatná udalosť inotifikácie pre dopyt '%s'

en: Unable to read from inotify descriptor
sk: Nemožno čítať z popisovača inotify

en: EOF while reading from inotify descriptor
sk: EOF pri načítaní popisovača štruktúry súborov

en: Unable to create kqueue instance
sk: Nemožno vytvoriť inštanciu kqueue

en: Error closing kqueue instance
sk: Chyba pri zatváraní inštancie kqueue

en: Unable to add kqueue watch
sk: Nemožno pridať sledovanie kqueue

en: Unable to remove kqueue watch
sk: Nemožno odstrániť sledovanie kqueue %i

en: Unable to get events from kqueue
sk: Nemožno načítať udalosti z kqueue

en: Media playback error: %s
sk: Chyba prehrávania médií: %s

en: Failed to prepare playing "%s".
sk: Zlyhala príprava hry '%s'.

en: Failed to write to lock file '%s'
sk: Zlyhalo zapísanie súboru zámku '%s'

en: Failed to set permissions on lock file '%s'
sk: Zlyhalo nastavenie oprávnenia súboru zámku '%s'

en: Failed to lock the lock file '%s'
sk: Zlyhalo zamknutie súbor zámku '%s'

en: Failed to inspect the lock file '%s'
sk: Zlyhalo preskúmanie súboru zámku '%s'

en: Lock file '%s' has incorrect owner.
sk: Súbor zámku '%s' má nesprávneho vlastníka.

en: Lock file '%s' has incorrect permissions.
sk: Súbor zámku '%s' má nesprávnepovolenia.

en: Failed to access lock file.
sk: Zlyhal prístup  zamknutému súboru.

en: Failed to read PID from lock file.
sk: Zlyhalo prečítanie PID zo súboru zámku.

en: Failed to remove stale lock file '%s'.
sk: Zlyhalo odstránenie starého súboru zámku '%s'.

en: Deleted stale lock file '%s'.
sk: Odstránený zastaralý súbor zámku ' %s'.

en: Invalid lock file '%s'.
sk: Neplatný súbor zámku '%s'.

en: Failed to remove lock file '%s'
sk: Zlyhalo odstránenie súboru zámku '%s'

en: Failed to unlock lock file '%s'
sk: Zlyhalo odomknutie súboru zámku '%s'

en: Failed to close lock file '%s'
sk: Zlyhalo zatvorenie súboru zámku '%s'

en: No sound
sk: Bez zvuku

en: Unable to play sound asynchronously.
sk: Nemožno prehrať zvuk asynchrónne.

en: Couldn't load sound data from '%s'.
sk: Nemožno načítať zvukové údaje z '%s'.

en: Sound file '%s' is in unsupported format.
sk: Zvukový súbor '%s' je v nepodporovanom formáte.

en: Sound data are in unsupported format.
sk: Zvukové údaje sú v nepodporovanom formáte.

en: Couldn't open audio: %s
sk: Nemožno otvoriť audio: %s

en: Cannot retrieve thread scheduling policy.
sk: Nemožno získať plánovaciu politiku vlákna.

en: Cannot get priority range for scheduling policy %d.
sk: Nemožno získať rozsah priorít pre plánovaciu politiku %d.

en: Thread priority setting is ignored.
sk: Nastavenie priority vlákna bolo ignorované.

en: Failed to join a thread, potential memory leak detected - please restart the program
sk: Zlyhalo pridanie vlákna, zistený potenciálny výpadok pamäte - reštartujte, prosím, program

en: Failed to set thread concurrency level to %lu
sk: Zlyhalo nastavenie úrovne súbežnosti vlákna na %lu

en: Failed to set thread priority %d.
sk: Zlyhalo nastavenie priority vlákna %d.

en: Failed to terminate a thread.
sk: Zlyhalo ukončenie vlákna.

en: Thread module initialization failed: failed to create thread key
sk: Zlyhala inicializácia modulu vlákien: nepodarilo sa vytvoriť kľúč vlákna

en: Impossible to get child process input
sk: Nemožno získať podradený vstup procesu

en: Can't write to child process's stdin
sk: Nemožno zapisovať do podriadeného procesu stdin

en: Failed to execute '%s'
sk: Zlyhalo vykonanie '%s'

en: Fork failed
sk: Zlyhala vidlica

en: Failed to set process priority
sk: Zlyhalo nastavenie priority procesu

en: Failed to redirect child process input/output
sk: Zlyhalo presmerovanie vstupu/výstupu detského procesu

en: Failed to set up non-blocking pipe, the program might hang.
sk: Zlyhalo nastavenie neblokujúceho potrubia, program môže prestať reagovať.

en: Cannot get the hostname
sk: Nemožno získať názov hostiteľa

en: Cannot get the official hostname
sk: Nemožno získať oficálny názov hostiteľa

en: Failed to create wake up pipe used by event loop.
sk: Zlyhalo vytvorenie prebudenie potrubia používaného slučkou udalostí.

en: Failed to switch wake up pipe to non-blocking mode
sk: Zlyhalo prepnutie prebudenia potrubia do neblokujúceho režimu

en: Failed to read from wake-up pipe
sk: Zlyhalo načítanie prebudenie potrubia

en: Invalid geometry specification '%s'
sk: Neplatná špecifikácia geometrie '%s'

en: wxWidgets could not open display. Exiting.
sk: wxWidgets nemohol otvoriť displej. Ukončuje sa.

en: Failed to close the display "%s"
sk: Zlyhalo zatvorenie zobrazenia '%s'

en: Failed to open display "%s".
sk: Zlyhalo otvorenie zobrazenia '%s'.

en: XML parsing error: '%s' at line %d
sk: Chyba parsovania XML: '%s' na riadku %d

en: Cannot load resources from '%s'.
sk: Nemožno načítať zdroje zo '%s'.

en: Cannot open resources file '%s'.
sk: Nemožno otvoriť zdroje súboru '%s'.

en: Cannot load resources from file '%s'.
sk: Nemožno načítať zdroje zo súboru '%s'.

en: Creating %s "%s" failed.
sk: Vytváranie %s '%s' zlyhalo.
