wxWindows 2.5 internat sample - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: &About
ja: wxウィンドウズについて

en: E&xit
ja: 終了

en: About Internat
ja: インターナットについて

en: &Open bogus file
ja: ボーガス ファイルを開く

en: &Play a game
ja: ゲームをする

en: &Test
ja: テスト

en: International wxWindows App
ja: 国際 wxウィンドウズ アプリケーション

en: c-フォーマットLanguage: %s
    System locale name: %s
    Canonical locale name: %s
ja: 言語: %s
    システム ローカル名: %s
    一般的名: %s

en: インターナット.cpp:231I18n sample
    (c) 1998, 1999 Vadim Zeitlin and Julian Smart
ja: I18n サンプル
    (c) 1998, 1999 Vadim Zeitlin and Julian Smart

en: Enter your number:
ja: 数字を入力して下さい。

en: Try to guess my number!
ja: 私の数字を当ててみて下さい！

en: You've probably entered an invalid number.
ja: 入力した数字は多分無効です。

en: Congratulations! you've won. Here is the magic phrase:
ja: おめでとうございます！ あなたの勝。 これが魔法の言葉です。：

en: cannot create fifo `%s'
ja: fifo %s を作ることができませんでした

en: Result
ja: 結果
