wxWidgets 2.6 internat sample - en to sv translation catalogue (25 entries)

en: &About
sv: &Om

en: E&xit
sv: &Avsluta

en: &Open bogus file
sv: &Öppna fingerad fil

en: &Play a game
sv: &Spela ett spel

en: International wxWidgets App
sv: Internationellt wxWidgetsprogram

en: Language: %s
    System locale name:
    %s
    Canonical locale name: %s
sv: Språk: %s
    Systemlokalnamn:
    %s
    Kanoniskt lokalnamn: %s

en: I18n sample
    (c) 1998, 1999 Vadim Zeitlin and Julian Smart
sv: I18n exempelprogram
    © 1998, 1999 Vadim Zeitlin and Julian Smart

en: About Internat
sv: Om Internat

en: Enter your number:
sv: Skriv in ditt nummer:

en: Try to guess my number!
sv: Försök att gissa mitt nummer!

en: You've probably entered an invalid number.
sv: Du har antagligen skrivit in ett felaktigt nummer.

note: string must be split in two -- otherwise the translation would't be found
en: Congratulations! you've won. Here is the magic phrase:
sv: Gratulerar! Du har vunnit. Här är den magiska meningen:

en: cannot create fifo `%s'
sv: kan inte skapa fifo "%s"

en: Bad luck! try again...
sv: Otur! Försök igen...

en: Result
sv: Resultat

en: Testing _() (gettext)
sv: Testar _() (gettext)

en: Please enter text to translate
sv: Skriv in text att översätta

en: default value
sv: förvalt värde

en: Testing _N() (ngettext)
sv: Testar _N() (ngettext)

en: Please enter range for plural forms of "n files deleted" phrase
sv: Skriv in urval för pluralformer för meningen "n filer borttagna"

en: file deleted | files deleted
sv[0]: fil borttagen
sv[1]: filer borttagna

en: line 1
sv: rad 1

en: line 2
sv: rad 2

en: line 3
sv: rad 3

en: Testing wxTRANSLATE() (gettext_noop)
sv: Testar wxTRANSLATE() (gettext_noop)
