linuxmint - en to ar translation catalogue (35 entries)

en: Operation not supported
ar: عمليّة غير مدعومة

en: Icon size
ar: حجم الأيقونة

en: The preferred icon size.
ar: حجم الأيقونة المفضل

en: Icon
ar: الأيقونة

en: The string representing the icon.
ar: المرادف الذي يمثل الأيقونة.

en: Category
ar: الفئة

en: The default category.
ar: الفئة الافتراضية.

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Applications
ar: التطبيقات

en: Categories
ar: الفئات

en: Devices
ar: الأجهزة

en: Emblems
ar: الشعارات

en: Emoji
ar: الرموز التعبيرية

en: Mime types
ar: النوع Mime

en: Places
ar: الأماكن

en: Status
ar: الحالة

en: Other
ar: أخرى

en: Choose an icon
ar: اختر أيقونة

en: Search
ar: بحث

en: Browse
ar: تصفّح

en: Loading...
ar: جار التحميل...

en: Default
ar: الافتراضي

en: Select
ar: حدّد

en: Cancel
ar: إلغاء الأمر

en: Allow Paths
ar: السماح بالمسارات

en: Whether to allow paths.
ar: هل سيسمح بالمسارات.

en: Default Icon
ar: الأيقونة الإفتراضية

en: The icon to use by default
ar: الأيقونة المراد استخدامها بشكل افتراضي

en: Select image file
ar: حدد ملف الصورة

en: Open
ar: فتح

en: Image
ar: صورة

en: About
ar: حول

en: Area where XApp status icons appear
ar: المنطقة التي تظهر فيها أيقونات حالة XApp

en: XApp Status Applet Factory
ar: تطبيق حالة المصنع لل XApp

en: XApp Status Applet
ar: تطبيق حالة ال XApp
