linuxmint - en to ca translation catalogue (32 entries)

en: Favorites
ca: Favorits

en: Operation not supported
ca: Operació no admesa

en: Icon size
ca: Mida de la icona

en: The preferred icon size.
ca: La mida preferida de la icona.

en: Icon
ca: Icona

en: The string representing the icon.
ca: La cadena que representa la icona.

en: Category
ca: Categoria

en: The default category.
ca: La categoria predeterminada.

en: Actions
ca: Accions

en: Applications
ca: Aplicacions

en: Devices
ca: Dispositius

en: Emblems
ca: Emblemes

en: Mime types
ca: Tipus MIME

en: Places
ca: Llocs

en: Status
ca: Estat

en: Other
ca: Altres

en: Choose an icon
ca: Seleccioneu una icona

en: Search
ca: Cerca

en: Browse
ca: Navega

en: Loading...
ca: S'està carregant...

en: Default
ca: Predeterminada

en: Select
ca: Selecciona

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Allow Paths
ca: Permet camins

en: Whether to allow paths.
ca: Si es permeten camins o no.

en: Default Icon
ca: Icona predeterminada

en: The icon to use by default
ca: La icona usada per defecte

en: Select image file
ca: Selecciona el fitxer d'imatge

en: Open
ca: Obre

en: Image
ca: Imatge

en: About
ca: Quant a

en: Area where XApp status icons appear
ca: Àrea on es mostren les icones d'estat de XApp
