linuxmint - en to cy translation catalogue (35 entries)

en: Favorites
cy: Ffefrynnau

en: Operation not supported
cy: Nid yw'r weithred yn cael ei chynnal

en: Icon size
cy: Maint eicon

en: The preferred icon size.
cy: Y maint eicon dewisol.

en: Icon
cy: Eicon

en: The string representing the icon.
cy: Y llinyn sy'n cynrychioli'r eicon.

en: Category
cy: Categori

en: The default category.
cy: Y categori rhagosodedig

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Applications
cy: Rhaglenni

en: Categories
cy: Categorïau

en: Devices
cy: Dyfeisiau

en: Emblems
cy: Arwyddluniau

en: Mime types
cy: Mathau mime

en: Places
cy: Mannau

en: Status
cy: Statws

en: Other
cy: Arall

en: Choose an icon
cy: Dewis eicon

en: Search
cy: Chwilio

en: Browse
cy: Pori

en: Loading...
cy: Yn llwytho...

en: Default
cy: Rhagosodedig

en: Select
cy: Dewis

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Allow Paths
cy: Caniatáu Llwybrau

en: Whether to allow paths.
cy: P'un ai i ganiatáu llwybrau.

en: Default Icon
cy: Eicon rhagosodedig

en: The icon to use by default
cy: Yr eicon i'w ddefnyddio drwy rhagosodiad

en: Select image file
cy: Dewis ffeil delwedd

en: Open
cy: Agor

en: Image
cy: Delwedd

en: About
cy: Ynghylch

en: Area where XApp status icons appear
cy: Yr ardal lle mae'r eiconau statws XApp yn ymddangos

en: XApp Status Applet Factory
cy: Ffactori Apled XApp Status

en: XApp Status Applet
cy: Apled XApp Status
