linuxmint - en to el translation catalogue (35 entries)

en: Favorites
el: Αγαπημένα

en: Operation not supported
el: Η λειτουργία δεν υποστηρίζεται

en: Icon size
el: Μέγεθος εικονιδίων

en: The preferred icon size.
el: Το προτιμώμενο μέγεθος εικονιδίου.

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: The string representing the icon.
el: Το κείμενο που αντιπροσωπεύει το εικονίδιο.

en: Category
el: Κατηγορία

en: The default category.
el: Η προεπιλεγμένη κατηγορία.

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Applications
el: Εφαρμογές

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Devices
el: Συσκευές

en: Emblems
el: Εμβλήματα

en: Mime types
el: Τύποι Mime

en: Places
el: Τοποθεσίες

en: Status
el: Κατάσταση

en: Other
el: Άλλα

en: Choose an icon
el: Επιλογή εικονιδίου

en: Search
el: Aναζήτηση

en: Browse
el: Περιήγηση

en: Loading...
el: Φόρτωση...

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Select
el: Επιλέξτε

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Allow Paths
el: Αποδοχή διαδρομών

en: Whether to allow paths.
el: Επιλέξτε αν θα επιτρέπονται διαδρομές.

en: Default Icon
el: Προεπιλεγμένο Εικονίδιο

en: The icon to use by default
el: Προκαθορισμένο εικονίδιο

en: Select image file
el: Επιλογή αρχείου εικόνας

en: Open
el: Άνοιγμα

en: Image
el: Εικόνα

en: About
el: Περί

en: Area where XApp status icons appear
el: Περιοχή εμφάνισης των εικονιδίων κατάστασης XApp

en: XApp Status Applet Factory
el: Κατασκευή μικροεφαρμογής XApp Status

en: XApp Status Applet
el: Μικροεφαρμογή XApp Status
