linuxmint - en to ia translation catalogue (35 entries)

en: Favorites
ia: Favoritos

en: Operation not supported
ia: Operation non supportate

en: Icon size
ia: Dimensiones del Icone

en: The preferred icon size.
ia: Le dimension preferite del icone.

en: Icon
ia: Icone

en: The string representing the icon.
ia: Le catena de characteres que representa le icone.

en: Category
ia: Categoria

en: The default category.
ia: Le categoria predefinite

en: Actions
ia: Actiones

en: Applications
ia: Applicationes

en: Categories
ia: Categorias

en: Devices
ia: Dispositivos

en: Emblems
ia: Emblemas

en: Mime types
ia: Typos de mime

en: Places
ia: Locos

en: Status
ia: Stato

en: Other
ia: Altere

en: Choose an icon
ia: Elige un icone

en: Search
ia: Cercar

en: Browse
ia: Navigar

en: Loading...
ia: Cargamento...

en: Default
ia: Predefinite

en: Select
ia: Seliger

en: Cancel
ia: Cancellar

en: Allow Paths
ia: Consentir le percursos

en: Whether to allow paths.
ia: Si consentir le percursos.

en: Default Icon
ia: Icone predefinite

en: The icon to use by default
ia: Le icone de uso predefinite

en: Select image file
ia: Seliger le file de imagine

en: Open
ia: Aperir

en: Image
ia: Imagine

en: About
ia: A  proposito

en: Area where XApp status icons appear
ia: Area ubi appare le icone de stato de XApp

en: XApp Status Applet Factory
ia: Fabrica de applet XApp Status

en: XApp Status Applet
ia: Applet de stato XApp
