linuxmint - en to ie translation catalogue (30 entries)

en: Favorites
ie: Li preferet

en: Operation not supported
ie: Li operation es ínsupportat

en: Icon size
ie: Dimension de icon

en: The preferred icon size.
ie: Li preferet dimension de icone.

en: Icon
ie: Icone

en: The string representing the icon.
ie: Li catene representante li icone

en: Category
ie: Categorie

en: The default category.
ie: Li predefinit categorie

en: Actions
ie: Actiones

en: Applications
ie: Applicationes

en: Devices
ie: Aparates

en: Emblems
ie: Emblemas

en: Mime types
ie: MIME-tipes

en: Places
ie: Locs

en: Status
ie: Statu

en: Other
ie: Altri

en: Choose an icon
ie: Selecte un icone

en: Search
ie: Serchar

en: Browse
ie: Trovar

en: Loading...
ie: Cargante...

en: Default
ie: Predefinit

en: Select
ie: Selecter

en: Cancel
ie: Anullar

en: Allow Paths
ie: Permisser rutes

en: Whether to allow paths.
ie: Ca permisser rutes.

en: Default Icon
ie: Li predefinit icone

en: The icon to use by default
ie: Li predefinit icone.

en: Select image file
ie: Selecte un file de image

en: Open
ie: Aperter

en: About
ie: Pri
