linuxmint - en to kab translation catalogue (36 entries)

en: Favorites
kab: Inurifen

en: Operation not supported
kab: Tamhelt ur tettwadhel ara

en: Icon size
kab: Tiddi n tignit

en: The preferred icon size.
kab: Tiddi tanuraft n tignit.

en: Icon
kab: Tignit

en: The string representing the icon.
kab: Azrar ara yesenkden tignit.

en: Category
kab: Taggayt

en: The default category.
kab: Taggayt n lexṣas

en: Actions
kab: Tigawin

en: Applications
kab: Isnasen

en: Categories
kab: Taggayin

en: Devices
kab: Ibenkan

en: Emblems
kab: Izamulen

en: Emoji
kab: Tignit n uḥulfu

en: Mime types
kab: Anawen mime

en: Places
kab: Isunen

en: Status
kab: Addad

en: Other
kab: Wayeḍ

en: Choose an icon
kab: Fren tagnit

en: Search
kab: Nadi

en: Browse
kab: Snirem

en: Loading...
kab: Tulya...

en: Default
kab: Lexṣas

en: Select
kab: Fren

en: Cancel
kab: Sefsex

en: Allow Paths
kab: Sireg iberdan

en: Whether to allow paths.
kab: Ma yella ad tsirgeḍ iberdan.

en: Default Icon
kab: Tignit n  lexṣas

en: The icon to use by default
kab: Tignit ara tesqedceḍ s  lexṣas

en: Select image file
kab: Fren afaylu n tugna

en: Open
kab: Ldi

en: Image
kab: Tugna

en: About
kab: Ɣef

en: Area where XApp status icons appear
kab: Tamnaḍt anida ara d-banent tignitin n uẓayer XApp

en: XApp Status Applet Factory
kab: Taneɣraft n yisnasen n waddad XApp

en: XApp Status Applet
kab: Asnas n uẓayer XApp
