linuxmint - en to la translation catalogue (34 entries)

en: Favorites
la: Praeposita

en: Operation not supported
la: Operatio non tolerata

en: Icon size
la: Amplitudo iconum

en: The preferred icon size.
la: Praeposita amplitudo iconum.

en: The string representing the icon.
la: Stringa iconem figurans.

en: Category
la: Genus

en: The default category.
la: Genus praedesignatum.

en: Actions
la: Actiones

en: Applications
la: Applicationes

en: Categories
la: Genera

en: Devices
la: Apparatus

en: Emblems
la: Emblemata

en: Emoji
la: Emotica

en: Mime types
la: Mime typi

en: Places
la: Loci

en: Other
la: Alia

en: Choose an icon
la: Iconem elige

en: Search
la: Quaere

en: Browse
la: Naviga

en: Loading...
la: Legitur ...

en: Default
la: Praedesignata

en: Select
la: Elige

en: Cancel
la: Interrumpe

en: Allow Paths
la: Itinera Permitte

en: Whether to allow paths.
la: Si itinera permittuntur.

en: Default Icon
la: Icon praedesignata

en: The icon to use by default
la: Icon si alia non electa

en: Select image file
la: Plica imaginis elige

en: Open
la: Aperi

en: Image
la: Imago

en: About
la: Circa

en: Area where XApp status icons appear
la: Area ubi XApp icon status apparet

en: XApp Status Applet Factory
la: Miniapplicationis XApp Status Officina

en: XApp Status Applet
la: Miniapplicatio XApp Status
