linuxmint - en to ru translation catalogue (36 entries)

en: Favorites
ru: Избранное

en: Operation not supported
ru: Действие не поддерживается

en: Icon size
ru: Размер значка

en: The preferred icon size.
ru: Предпочтительный размер значка.

en: Icon
ru: Значок

en: The string representing the icon.
ru: Строка, соответствующая значку.

en: Category
ru: Категория

en: The default category.
ru: Категория по умолчанию.

en: Actions
ru: Действия

en: Applications
ru: Приложения

en: Categories
ru: Категории

en: Devices
ru: Устройства

en: Emblems
ru: Эмблемы

en: Emoji
ru: Эмодзи

en: Mime types
ru: Типы MIME

en: Places
ru: Места

en: Status
ru: Статус

en: Other
ru: Другое

en: Choose an icon
ru: Выберите значок

en: Search
ru: Поиск

en: Browse
ru: Обзор

en: Loading...
ru: Загрузка…

en: Default
ru: По умолчанию

en: Select
ru: Выбрать

en: Cancel
ru: Отмена

en: Allow Paths
ru: Разрешать пути

en: Whether to allow paths.
ru: Разрешать ли пути.

en: Default Icon
ru: Значок по умолчанию

en: The icon to use by default
ru: Значок, используемый по умолчанию

en: Select image file
ru: Выберите файл изображения

en: Open
ru: Открыть

en: Image
ru: Изображение

en: About
ru: О программе

en: Area where XApp status icons appear
ru: Область, где появляется значок статуса XApp

en: XApp Status Applet Factory
ru: Заводские настройки апплета статуса XApp

en: XApp Status Applet
ru: Апплет статуса XApp
