linuxmint - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: Favorites
tr: Sık kullanılanlar

en: Operation not supported
tr: İşlem desteklenmiyor

en: Icon size
tr: Simge boyutu

en: The preferred icon size.
tr: Tercih edilen simge boyutu.

en: Icon
tr: Simge

en: The string representing the icon.
tr: Simgeyi temsil eden dize.

en: Category
tr: Kategori

en: The default category.
tr: Varsayılan kategori.

en: Actions
tr: Eylemler

en: Applications
tr: Uygulamalar

en: Categories
tr: Kategoriler

en: Devices
tr: Aygıtlar

en: Emblems
tr: Amblemler

en: Emoji
tr: İfade

en: Mime types
tr: Mime türleri

en: Places
tr: Yerler

en: Status
tr: Durum

en: Other
tr: Diğer

en: Choose an icon
tr: Bir simge seçin

en: Search
tr: Arama

en: Browse
tr: Gözat

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Default
tr: Varsayılan

en: Select
tr: Seç

en: Cancel
tr: İptal

en: Allow Paths
tr: Yollara İzin Ver

en: Whether to allow paths.
tr: Yollara izin verilip verilmeyeceği.

en: Default Icon
tr: Varsayılan simge

en: The icon to use by default
tr: Varsayılan olarak kullanılacak simge

en: Select image file
tr: Resim dosyası seç

en: Open
tr: Aç

en: Image
tr: Resim

en: About
tr: Hakkında

en: Area where XApp status icons appear
tr: XApp durum simgelerinin göründüğü alan

en: XApp Status Applet Factory
tr: XApp Durum Uygulamacığı Üreticisi

en: XApp Status Applet
tr: XApp Durum Uygulamacığı
