linuxmint - en to nb translation catalogue (34 entries)

en: Favorites
nb: Favoritter

en: Operation not supported
nb: Operasjonen er ikke støttet

en: Icon size
nb: Ikonstørrelse

en: The preferred icon size.
nb: Foretrukket ikonstørrelse

en: Icon
nb: Ikon

en: The string representing the icon.
nb: Tekst som beskriver ikonet

en: Category
nb: Kategori

en: The default category.
nb: Standardkategori

en: Actions
nb: Handlinger

en: Applications
nb: Applikasjoner

en: Categories
nb: Kategorier

en: Devices
nb: Enheter

en: Emblems
nb: Emblemer

en: Mime types
nb: Mimetyper

en: Places
nb: Steder

en: Other
nb: Annet

en: Choose an icon
nb: Velg et ikon

en: Search
nb: Søk

en: Browse
nb: Bla gjennom

en: Loading...
nb: Laster …

en: Default
nb: Standard

en: Select
nb: Velg

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Allow Paths
nb: Tillat filbaner

en: Whether to allow paths.
nb: Om filbaner skal tillates

en: Default Icon
nb: Standardikon

en: The icon to use by default
nb: Ikonset som brukes som forvalg

en: Select image file
nb: Velg bildefil

en: Open
nb: Åpne

en: Image
nb: Bilde

en: About
nb: Om

en: Area where XApp status icons appear
nb: Området hvor XApps statusikoner vises

en: XApp Status Applet Factory
nb: Kilde for XApp-status-app

en: XApp Status Applet
nb: XApp-status-app
