linuxmint - en to he translation catalogue (36 entries)

en: Favorites
he: מועדפים

en: Operation not supported
he: פעולה לא נתמכת

en: Icon size
he: גודל סמל

en: The preferred icon size.
he: גודל הסמל המועדף.

en: Icon
he: סמל

en: The string representing the icon.
he: המחרוזת שמייצגת את הסמל.

en: Category
he: קטגוריה

en: The default category.
he: קטגורית ברירת המחדל.

en: Actions
he: פעולות

en: Applications
he: יישומונים

en: Categories
he: קטגוריות

en: Devices
he: התקנים

en: Emblems
he: סמלונים

en: Emoji
he: אימוג׳י

en: Mime types
he: סוגי MIME

en: Places
he: מקומות

en: Status
he: מצב

en: Other
he: אחר

en: Choose an icon
he: בחירת סמל

en: Search
he: חיפוש

en: Browse
he: עיון

en: Loading...
he: בהליכי טעינה...

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Select
he: בחירה

en: Cancel
he: ביטול

en: Allow Paths
he: לאפשר נתיבים

en: Whether to allow paths.
he: האם לאפשר נתיבים.

en: Default Icon
he: סמל ברירת מחדל

en: The icon to use by default
he: סמל לשימוש כברירת מחדל

en: Select image file
he: בחירת קובץ תמונה

en: Open
he: פתיחה

en: Image
he: תמונה

en: About
he: על אודות

en: Area where XApp status icons appear
he: אזור שבו יופיעו סמלי מצב XApp

en: XApp Status Applet Factory
he: מצב מפעל יישומוני XApp

en: XApp Status Applet
he: יישומון מצב XApp
