linuxmint - en to am translation catalogue (32 entries)

en: Favorites
am: የምወዳቸው

en: Operation not supported
am: ተግባሩ የ ተደገፈ አይደለም

en: Icon size
am: የ ምልክት መጠን

en: The preferred icon size.
am: የ ተመረጠው የ ምልክት መጠን

en: Icon
am: ምልክት

en: The string representing the icon.
am: ምልክቱን የሚወክለው ሀረግ

en: Category
am: ምድብ

en: The default category.
am: ነባር ምድብ

en: Actions
am: ተግባሮች

en: Applications
am: መተግበሪያ

en: Categories
am: ምድቦች

en: Devices
am: አካላቶች

en: Emblems
am: አርማዎች

en: Emoji
am: ኢሞጂ

en: Mime types
am: የ Mime አይነቶች

en: Places
am: ቦታዎች

en: Status
am: ሁኔታው

en: Other
am: ሌሎች

en: Choose an icon
am: ምልክት ይምረጡ

en: Search
am: መፈለጊያ

en: Browse
am: መቃኛ

en: Loading...
am: በ መጫን ላይ...

en: Default
am: ነባር

en: Select
am: ይምረጡ

en: Cancel
am: መሰረዣ

en: Allow Paths
am: መንገድ መፍቀጃ

en: Whether to allow paths.
am: መንገዱ ይፈቀድ እንደሆን

en: Default Icon
am: ነባር ምልክቶች

en: Select image file
am: የ ምስል ፋይል ይምረጡ

en: Open
am: መክፈቻ

en: Image
am: ምስል

en: About
am: ስለ
