linuxmint - en to ast translation catalogue (36 entries)

en: Favorites
ast: Favoritos

en: Operation not supported
ast: Operación non sofitada

en: Icon size
ast: Tamañu d'Iconu

en: The preferred icon size.
ast: Tamañu d'iconu preferíu

en: Icon
ast: Iconu

en: The string representing the icon.
ast: La cadena representa l'iconu

en: Category
ast: Estaya

en: The default category.
ast: Estaya predeterminada

en: Actions
ast: Aiciones

en: Applications
ast: Aplicaciones

en: Categories
ast: Categoríes

en: Devices
ast: Preseos

en: Emblems
ast: Emblemes

en: Emoji
ast: Fustaxes

en: Mime types
ast: Tribes MIME

en: Places
ast: Sitios

en: Status
ast: Estáu

en: Other
ast: Otros

en: Choose an icon
ast: Esbillar un iconu

en: Search
ast: Guetar

en: Browse
ast: Restolar

en: Loading...
ast: Cargando…

en: Default
ast: Predetermináu

en: Select
ast: Esbillar

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Allow Paths
ast: Permitir rutes

en: Whether to allow paths.
ast: Permitir rutes

en: Default Icon
ast: Iconu por defeutu

en: The icon to use by default
ast: L'iconu que va usase por defeutu

en: Select image file
ast: Escoyer archivu d'imaxe

en: Open
ast: Abrir

en: Image
ast: Imaxe

en: About
ast: Tocante a

en: Area where XApp status icons appear
ast: Zona ú se van amosar los iconos d'estáu XApp

en: XApp Status Applet Factory
ast: Fábrica del applet d'estáu XApp

en: XApp Status Applet
ast: Applet d'estáu XApp
