linuxmint - en to nl translation catalogue (35 entries)

en: Favorites
nl: Favorieten

en: Operation not supported
nl: Bewerking niet ondersteund

en: Icon size
nl: Pictogramgrootte

en: The preferred icon size.
nl: De voorkeursgrootte van de pictogrammen.

en: Icon
nl: Pictogram

en: The string representing the icon.
nl: De tekenreeks die het pictogram vertegenwoordigt.

en: Category
nl: Categorie

en: The default category.
nl: De standaardcategorie.

en: Actions
nl: Acties

en: Applications
nl: Toepassingen

en: Categories
nl: Categorieën

en: Devices
nl: Apparaten

en: Emblems
nl: Emblemen

en: Emoji
nl: Emotiepictogrammen

en: Mime types
nl: Bestandssoorten

en: Places
nl: Locaties

en: Other
nl: Overige

en: Choose an icon
nl: Kies een pictogram

en: Search
nl: Zoeken

en: Browse
nl: Verkennen

en: Loading...
nl: Bezig met laden…

en: Default
nl: Standaard

en: Select
nl: Kiezen

en: Cancel
nl: Afbreken

en: Allow Paths
nl: Paden toestaan

en: Whether to allow paths.
nl: Of paden al dan niet moeten worden toegestaan.

en: Default Icon
nl: Standaardpictogram

en: The icon to use by default
nl: Het standaard te gebruiken pictogram

en: Select image file
nl: Kies afbeeldingsbestand

en: Open
nl: Openen

en: Image
nl: Afbeelding

en: About
nl: Over

en: Area where XApp status icons appear
nl: Gebied waar XApp-statuspictogrammen verschijnen

en: XApp Status Applet Factory
nl: Fabriek van status-werkbalkhulpje van XApp

en: XApp Status Applet
nl: Status-werkbalkhulpje van XApp
