linuxmint - en to pl translation catalogue (35 entries)

en: Favorites
pl: Ulubione

en: Operation not supported
pl: Operacja nieobsługiwana

en: Icon size
pl: Rozmiar ikon

en: The preferred icon size.
pl: Preferowana wielkość ikon.

en: Icon
pl: Ikona

en: The string representing the icon.
pl: Ciąg znaków reprezentujący ikonę.

en: Category
pl: Kategoria

en: The default category.
pl: Kategoria domyślna.

en: Actions
pl: Czynności

en: Applications
pl: Programy

en: Categories
pl: Kategorie

en: Devices
pl: Urządzenia

en: Emblems
pl: Symbole

en: Mime types
pl: Typy MIME

en: Places
pl: Miejsca

en: Status
pl: Stan

en: Other
pl: Inne

en: Choose an icon
pl: Wybór ikony

en: Search
pl: Wyszukaj

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Loading...
pl: Wczytywanie…

en: Default
pl: Domyślny

en: Select
pl: Wybierz

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Allow Paths
pl: Zezwalaj na ścieżki

en: Whether to allow paths.
pl: Czy zezwalać na ścieżki.

en: Default Icon
pl: Domyślna ikona

en: The icon to use by default
pl: Domyślnie używana ikona

en: Select image file
pl: Wybierz plik graficzny

en: Open
pl: Otwórz

en: Image
pl: Obraz

en: About
pl: O programie

en: Area where XApp status icons appear
pl: Obszar, w którym pokazują się ikony stanu XApp

en: XApp Status Applet Factory
pl: Generator apletu stanu XApp

en: XApp Status Applet
pl: Aplet stanu XApp
