xarchiver 0.5.4 - en to bg translation catalogue (309 entries)

en: 
    Name:
bg: 
    Име:

en: "%s" is already open!
bg: "%s" вече е отворен!

en: %d dir %s (%s) | %d dirs %s (%s)
bg[0]: %d директория %s (%s)
bg[1]: %d директории %s (%s)

en: %d file | %d files
bg[0]: %d файл
bg[1]: %d файла

en: %d file %s (%s) | %d files %s (%s)
bg[0]: %d файл %s (%s)
bg[1]: %d файла %s (%s)

en: %hu is least compression
    %hu is default compression
    %hu is best compression
bg: %hu е най- малка компресия
    %hu е стандартна компресия
    %hu е най- добра компресия

en: <span weight='bold' size='larger'>Enter password for:</span>
bg: <span weight='bold' size='larger'>Въведете парола за:</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Password required for:</span>
bg: <span weight='bold' size='larger'>Изискване на парола за:</span>

en: <th>Files:</th>
bg: <th>Файлове:</th>

en: <th>Size:</th>
bg: <th>Размер:</th>

en: A GTK+ only lightweight archive manager
bg: Лек GTK+ архивен управител

en: A_ction
bg: Дей_ствие

en: A_dd
bg: _Добави

en: Actions
bg: Действия

en: Add
bg: Добави

en: Add files
bg: Добави файлове

en: Add the given files by asking the name of
                                         the archive and quit
bg: Добави дадените файлове, изисквайки наименованието на
                                                  архива и излез

en: Add to archive by asking which files and
                                         quit
bg: Добави към архива, изисквайки файловете и
                                         излез

en: Adding files to archive, please wait...
bg: Добавяне на файлове към архива, моля изчакайте...

en: Adding to archive:
bg: Добавяне към архива:

en: Advanced
bg: Разширени

en: Advanced incremental search (requires restart)
bg: Разширено търсене стъпка по стъпка (изисква рестартиране)

en: All files
bg: Всички файлове

en: Allow subdirs with clipboard and drag-and-drop
bg: Разрешаване на поддиректории с клипборда и влачене и пускане

en: An error occurred while accessing the archive:
bg: Възникна грешка при достъпа до архива:

en: An error occurred!
bg: Възникна грешка!

en: Archive
bg: Архив

en: Archive Properties
bg: Свойства на архива

en: Archive _comment
bg: _Коментар на архива

en: Archive content:
bg: Съдържание на архива:

en: Archive format is not recognized!
bg: Форматът на архива не е разпознат!

en: Archive manager
bg: Архивен управител

en: Archive tree
bg: Дърво на архива

en: Archive tree nodes already expand when the node name is selected by mouse click or keyboard shortcut.
bg: Възлите на дървото на архива, вече се разширяват, когато името на възела е избрано чрез щракване с мишката или клавишна комбинация.

en: Archive type:
bg: Тип на архива:

en: Archiver executable:
bg: Изпълним файл на архиватора:

en: Archiver output
bg: Изход от архиватора

en: Are you sure you want to do this?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да продължите?

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Automatically expand archive tree nodes on selection
bg: Автоматично разширяване на възлите на дървото на архива при избор

en: Back
bg: Назад

en: Browse
bg: Преглеждане

en: Can't add files to the archive:
bg: Не може да бъдат добавени файловете към архива:

en: Can't allocate memory for the archive structure!
bg: Не може да се разпредели памет за структурата на архива!

en: Can't allocate memory for the archive structure:
bg: Не може да се разпредели памет за структурата на архива:

en: Can't convert the archive to self-extracting:
bg: Не може да се преобразува архива в саморазархивиращ:

en: Can't create a new archive:
bg: Не може да бъде създаден нов архив:

en: Can't create directory!
bg: Не може да бъде създадена директория!

en: Can't create temporary directory:
bg: Не може да бъде създадена временна директория:

en: Can't extract files from the archive:
bg: Не може да се извлекат файловете от архива:

en: Can't fseek in file:
bg: Не може да се търси във файла:

en: Can't fseek to position 104:
bg: Не може да се търси до позиция 104:

en: Can't multi-extract archives:
bg: Не може да се разархивират едновременно много архиви:

en: Can't open RPM file %s:
bg: Не може да бъде отворен файл RPM файл %s:

en: Can't open file "%s":
bg: Не може да бъде отворен файл "%s":

en: Can't open the archive!
bg: Не може да бъде отворен архива!

en: Can't perform extraction!
bg: Не може да се изпълни извличането!

en: Can't perform this action:
bg: Не може да бъде изпълнено това действие:

en: Can't read data from file:
bg: Не могат да бъдат прочетени данните от файла:

en: Can't run the archiver executable:
bg: Не може да бъде стартиран изпълнимия файл на архиватора:

en: Can't write the sfx module to the archive:
bg: Не можа да бъде записан sfx модула към архива:

en: Cancel current operation
bg: Откажи текущата операция

en: Check Type
bg: Проверка на Тип

en: Checksum
bg: Контролна сума

en: Choose the application to use
bg: Изберете приложение за използване

en: Choose the archive type to create
bg: Изберете тип на архива

en: Choose the directory to use
bg: Изберете директорията, която да използвате

en: Close archive
bg: Затвори архива

en: Cmd-line outp_ut
bg: Изход от командния ред

en: Command
bg: Команда

en: Command-line output is captured and can be reviewed, but this consumes additional memory
bg: Изходът от командния ред е прихванат и може да бъде прегледан, но, това изразходва допълнителна памет.

en: Comment
bg: Коментар

en: Comment:
bg: Коментар:

en: Comment:
bg: Коментар:

en: Compressed
bg: Компресиран

en: Compressed   size:
bg: Големина в компресиран вид:

en: Compressed size:
bg: Големина в компресиран вид:

en: Compression
bg: Компресия

en: Compression ratio
bg: Коефициент на компресия

en: Compression ratio:
bg: Коефициент на компресия:

en: Confirm deletion of files
bg: Потвърдете изтриването на файловете

en: Converting archive, please wait...
bg: Конвертиране на архива, моля изчакайте...

en: Copy
bg: Копирай

en: Cr_eate
bg: _Създай

en: Create a new archive
bg: Създай нов архив

en: Create a solid archive
bg: Създай тежък архив

en: Create, extract and modify archives
bg: Създаване, извличане и промяна на архиви

en: Cut
bg: Изрежи

en: Data Frames/Skippable Frames
bg: Времеви рамки/Пропускане на рамките

en: Date
bg: Дата

en: Default custom command:
bg: Стандартна потребителска команда:

en: Delete
bg: Изтрий

en: Delete files after adding
bg: Изтрий файловете след добавянето

en: Deleting files from archive, please wait...
bg: Изтриване на файлове от архива, моля изчакайте...

en: Dese_lect all
bg: Д_емаркирай всички

en: Destination
bg: Направление

en: Do you really want to cancel?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да се откажете?

en: Do you want to overwrite it?
bg: Желаете ли да го презапишете?

en: Doing so will probably corrupt your archive!
bg: Правейки това, вероятно ще повредите архива!

en: Edit
bg: Редактирай

en: Encrypted:
bg: Криптиран:

en: Encryption
bg: Криптиране

en: Ensure a containing directory
bg: Уверете се, че съдържа директория

en: Ensure that the contents of the extracted archive is always in a containing directory
bg: Уверете се, че съдържанието на извлечения архив винаги съдържа директория

en: Enter passwo_rd
bg: Въведете парола

en: Even if other, perhaps more powerful programs are installed to handle zip archives, the traditional "unzip" and "zip" will still be used
bg: Дори ако са инсталирани други, вероятно по-мощни програми за работа със zip архиви, традиционните „unzip“ и „zip“ ще продължат да се използват.

en: Extract
bg: Извличане

en: Extract archive by asking the extraction
                                         directory and quit
bg: Разархиварайте архива, като изискате
                             директорията за извличане и излизане

en: Extract archive to a containing directory
                                         and quit
bg: Разархивирай архива в съдържащата директория
                                                 и излизане

en: Extract archive to the destination
                                         directory and quit
bg: Разархивирай архива в крайната директория
                                        и излизане

en: Extract files
bg: Извличане на файлове

en: Extract multiple archives by asking the
                                         extraction directory and quit
bg: Извлечи множество архиви, като поискаш директорията
                                              за извличане и излез

en: Extract only those files that already exist on disk and that are newer than the disk copies
bg: Извлечи само тези файлове, които съществуват на диска и са по-нови от копията на диска

en: Extract to directories with archive names
bg: Извлечи в директории с имената на архивите

en: Extract to:
bg: Извлечи в:

en: Extract with full path
bg: Извлечи с пълният път

en: Extracting "%s"...
bg: Разархивиране на "%s"...

en: Extracting files from archive, please wait...
bg: Извличане на файлове от архива, моля изчакайте...

en: Extracting from archive:
bg: Извличане от архива:

en: Failed to launch the application!
bg: Проблем при стартирането на приложението!

en: File Paths
bg: Път до файловете

en: Filename
bg: Име на файл

en: Files
bg: Файлове

en: Files with absolute pathnames cannot be deleted!
bg: Файлове с абсолютни имена на пътища не могат да бъдат изтривани!

en: Files:
bg: Файлове:

en: Files:%*s%s
bg: Файлове:%*s%s

en: Forward
bg: Напред

en: Freshen existing files only
bg: Опресни само съществуващите файлове

en: From File
bg: От файл

en: Group
bg: Група

en: Icons size (requires restart)
bg: Размер на иконите (изискване рестарт)

en: If checked the archive comment is shown after the archive is loaded
bg: Ако е отметнато, коментарът на архива се показва след зареждането на архива

en: If you install "xdg-open" from the "xdg-utils" package, each file will be opened with its default application.
bg: Ако инсталирате "xdg-open" от пакета "xdg-utils", всеки файл ще бъде отворен с неговата програма по подразбиране.

en: In a solid archive the files are grouped together resulting in a better compression ratio
bg: В тежкия архив, файловете са групирани заедно, което води до по-добра степен на компресия

en: Include subdirectories
bg: Включи и поддиректориите

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Maintained by
bg: Поддържано от

en: Make SF_X
bg: Направи SF_X

en: Method
bg: Метод

en: Modified on:
bg: Променен на:

en: Multi-Extract
bg: Множествено извличане

en: Name:
bg: Име:

en: New
bg: Нов

en: No
bg: Не

en: No compression
bg: Без компресия

en: Nullsoft Installer
bg: Инсталатор на Nullsoft

en: Number of files:
bg: Брой на файловете:

en: Number of files:
bg: Брой на файловете:

en: OS
bg: OC

en: Occupancy
bg: Заемане

en: Only archives
bg: Само архиви

en: Open
bg: Отвори

en: Open <i>%s</i> with:
bg: Отвори <i>%s</i> с:

en: Open With
bg: Отвори с

en: Open a text file
bg: Отвори текстов файл

en: Open an archive
bg: Отвори архива

en: Open archive files with:
bg: Отвори архивираните файлове с:

en: Open image files with:
bg: Отваряй изображенията с:

en: Open text files with:
bg: Отваряй текстовите файлове с:

en: Open the selected files with
bg: Отвори избраните файлове с

en: Opening archive, please wait...
bg: Отваряне на архива, моля изчакайте...

en: Opening archive:
bg: Отваряне на архив:

en: Operation aborted!
bg: Операцията е отхвърлена!

en: Options
bg: Опции

en: Original Size
bg: Оригинален размер

en: Overwrite existing files
bg: Замени съществуващите файлове

en: Owner
bg: Собственик

en: Owner/Group
bg: Собственик/група

en: Password:
bg: Парола:

en: Paste
bg: Постави

en: Path
bg: Път

en: Path:
bg: Път:

en: Pattern:
bg: Шаблон:

en: Permissions
bg: Права

en: Please check the 'Store archiver output' option to see it.
bg: Моля, проверете 'Изхода от архивирането' опцията за да я видите.

en: Please enter it!
bg: Моля, въведете!

en: Please enter the extraction path.
bg: Моля, въведете път, където да се извлекат файловете.

en: Please enter the password.
bg: Моля, въведете парола.

en: Please fill the "Extract to" field!
bg: Моля, попълнете "Извлечи в" полето!

en: Please go to Preferences->Advanced and set it.
bg: Моля, идете в Настройки->Разширени и го задайте.

en: Please report bugs to <%s>.
bg: Моля, докладвайте грешки на <%s>.

en: Please select the 7zCon.sfx module
bg: Моля, изберете 7zCon.sfx модула

en: Please select the archives you want to extract
bg: Моля, изберете архивите, които желаете да разархивирате

en: Please select the destination directory
bg: Моля, изберете крайна директория

en: Please wait...
bg: Моля, изчакайте...

en: Points to
bg: Точки до

en: Prefer unzip for zip files (requires restart)
bg: Предпочитай unzip за zip файлове (изисква рестарт)

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: Preferred archive format
bg: Предпочитан формат за архив

en: Preferred extraction directory:
bg: Предпочитана директория за извличане:

en: Preferred temp directory:
bg: Предпочитана временна директория:

en: Print the archive content as HTML
bg: Отпечатай съдържанието на архива като HTML

en: Print the archive content as text
bg: Отпечатай съдържанието на архива като текст

en: Ratio
bg: Коефициент

en: Re_name
bg: _Преименувай

en: Reloading archive, please wait...
bg: Презареждане на архива, моля изчакайте...

en: Rename
bg: Преименувай

en: Replace
bg: Замени

en: Root
bg: Коренова директория

en: Save the archive as
bg: Запази архива като

en: Save the self-extracting archive as
bg: Запиши саморазархивиращия се архив като

en: Save window geometry
bg: Запази позицията и размера на прозореца

en: Saving
bg: Запазване

en: Select "New" to create or "Open" to open an archive
bg: Избери "Нов" за създаване или "Отвори" за отваряне на архив

en: Select _all
bg: М_аркирай всички

en: Select _by pattern
bg: Избери от _шаблон

en: Select an application
bg: Изберете приложение

en: Select by Pattern
bg: Избери от шаблон

en: Selected files
bg: Избрани файлове

en: Selection
bg: Избрани

en: Show archive comment
bg: Покажи коментара на архива

en: Show archive location bar
bg: Покажи лентата с местоположението

en: Show archive tree sidebar
bg: Покажи дървото на архива в страничната лента

en: Show command
bg: Покажи команда

en: Show found command-line programs to be
                                         used and exit
bg: Покажи намерени програми от командния ред, които да се
                                                използват и излез

en: Show toolbar
bg: Покажи лентата с инструменти

en: Show version and exit
bg: Показване на версията и изход

en: Size
bg: Размер

en: Some errors occurred:
bg: Възникнаха няколко грешки:

en: Sorry, I could not perform the operation!
bg: Съжалявам, не мога да изпълня действието!

en: Sorry, this archive format is not supported:
bg: Съжалявам, но този формат не се поддържа:

en: Sort archive by filename
bg: Подреди архива по име на файл

en: Stop
bg: Спри

en: Store archiver output
bg: Съхрани изхода от архивирането

en: Streams/Blocks/Padding
bg: Потоци/Блокове/Запълване

en: Test result:
bg: Резултат от теста:

en: Testing archive, please wait...
bg: Тестване на архива, моля изчакайте...

en: The archive "%s" already exists!
bg: Архива "%s", вече съществува!

en: The archive is okay.
bg: Архива е в добро състояние.

en: The archive's complete directory structure is recreated in the extraction directory
bg: Пълната структура на директорията на архива се пресъздава в директорията за разархивиране

en: The archive's directory structure is not recreated; all files are placed in the extraction directory
bg: Структурата на архивираната директория не е пресъздадена; всички файлове са поставени в директорията за разархивиране

en: The archive's directory structure is recreated in the extraction directory, but with the parent directories of the selected files removed
bg: Структурата на архивираната директория е пресъздадена в директорията за разархивиране, но с премахнати родителски директории на избраните файлове

en: The archiver doesn't support compression of directories or multiple files!
bg: Архиваторът не поддържа компресирането на директории или множество файлове!

en: The archiver doesn't support this feature!
bg: Архиватора не поддържа тази опция!

en: The archiver lacks necessary support for password protected decryption!
bg: Архиватора няма необходимата поддръжка за декриптиране на защитено съдържание!

en: The filename column is sorted after loading the archive
bg: Колоната с имената е сортирана след зареждането на архива

en: The incremental search is also performed within filenames rather than just at the beginning of them
bg: Търсенето стъпка по стъпка се извършва в имената на файловете, вместо само в тяхното начало.

en: The proper archiver for "%s" is not installed!
bg: Подходящият архиватор за "%s" не е инсталиран!

en: This archive is encrypted!
bg: Този архив е кодиран!

en: This is Xarchiver's LED status. When it's flashing Xarchiver is busy.
bg: Това е LED индикатора на Xarchiver. Когато примигва, Xarchiver е зает.

en: This option includes the subdirectories when you add files from the clipboard or with drag-and-drop
bg: Тази опция ще включи и поддиректориите, когато добавяте файлове от клипборда или с влачене и пускане

en: This option performs the same function as the freshen one, extracting files that are newer than those with the same name on disk, and in addition it extracts those files that do not already exist on disk
bg: Тази опция изпълнява същата функция както обновяването, извлича файловете които са по-нови от тези със същите имена на диска, и в допълнение извлича тези файлове които не съществуват на диска

en: This option will add any new files and update any files which are already in the archive but older there
bg: Тази опция ще добави всички нови файлове и ще актуализира всички файлове, които вече са в архива, но са по- стари

en: This option will only add files which are already in the archive but older there; unlike the update option it will not add any new files
bg: Тази опция ще добави само файлове, които вече са в архива, но са по- стари; за разлика от опцията за актуализиране, тя няма да добавя нови файлове

en: Time
bg: Време

en: Total Progress:
bg: Общ напредък:

en: Touch files
bg: Създай файлове

en: Type:
bg: Тип:

en: Uncompressed size:
bg: Големина в некомпресиран вид:

en: Uncompressed size:
bg: Големина в некомпресиран вид:

en: Unknown compression type!
bg: Неизвестен тип на компресиране!

en: Uns_ort
bg: Премахни отбелязаното

en: Unsupported binary format!
bg: Неподдържан двуичен формат!

en: Up
bg: Нагоре

en: Update existing files
bg: Обнови съществуващите файлове

en: Update existing files and add new ones
bg: Обнови съществуващите файлове и добави нови

en: Use a custom command:
bg: Използвай потребителска команда:

en: Version
bg: Версия

en: View
bg: Преглед

en: Web browser to use:
bg: Уеб браузър за ползване:

en: When this option is used, the modification times of the files will be the times of extraction instead of the times recorded in the archive
bg: Когато се използва тази опция, времената за модификация на файловете ще бъдат времената на извличане вместо времената, записани в архива

en: Will not handle files with wildcard characters!
bg: Няма да се обработват файлове със заместващи знаци!

en: Window
bg: Прозорец

en: With full path
bg: С пълният път

en: Without any path
bg: Без никакъв път

en: Without parent path
bg: Без път до източника

en: Yes
bg: Да

en: You are about to delete entries from the archive.
bg: На път сте да изтриете елементи от архива.

en: You can drop either archives to open or files to add. It is not possible to do both at the same time.
bg: Можете да пуснете архиви за отваряне или файлове за добавяне. Не е възможно да се правят и двете едновременно.

en: You can't add content to this archive type!
bg: Не може да добавите съдържание към този тип архив!

en: You didn't set which browser to use!
bg: Не сте посочили кой броузър да се ползва!

en: You didn't set which program to use for opening this file!
bg: Не сте посочили, коя програма да се използва за отварянето на този файл!

en: You don't have the right permissions to extract the files to the directory "%s".
bg: Нямате достатъчно права за да извлечете файловете в директорията "%s".

en: You haven't added any of them!
bg: Не сте добавили никой от тях!

en: You haven't selected any files to add!
bg: Не сте избрали файлове за добавяне!

en: You missed the archive name!
bg: Пропуснали сте името на архива!

en: You missed the password!
bg: Пропуснали сте паролата!

en: You missed where to extract the files!
bg: Пропуснали сте да зададете, къде да бъдат извлечени файловете!

en: [ARCHIVE]
bg: [АРХИВ]

en: _Add
bg: Доб_ави

en: _Archive
bg: _Архив

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: _Extract
bg: Извличан_е

en: _HTML file
bg: _HTML файл

en: _Help
bg: _Помощ

en: _List as
bg: Подреди като

en: _Multi-Extract
bg: _Множествено извличане

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Preferences
bg: Предпочитания

en: _Properties
bg: _Свойства

en: _Select
bg: _Избери

en: _Test
bg: _Тест

en: _Text file
bg: Текстов файл

en: and
bg: и

en: archive;compress;decompress;extract;pack;uncompress;unpack;
bg: архив;компресиране;декомпресиране;извличане;опаковане;декомпресиране;разопаковане;

en: best
bg: най-добро

en: choose...
bg: избор...

en: destination
bg: направление

en: example: *.txt; ac*
bg: пример: *.txt;ac*

en: file1 ... fileN
bg: файл1 ... файлN

en: large
bg: голям

en: least
bg: най- малък

en: medium
bg: среден

en: selected
bg: избран

en: small
bg: малък

en: small/medium
bg: малък/среден

en: very large
bg: много голям

en: xarchiver: %s
    Try xarchiver --help to see a full list of available command-line options.
bg: xarchiver: %s
    Опитайте xarchiver --help за да видите пълен списък с възможните команди.

en: |Size
bg: |Размер
