xarchiver - en to ku translation catalogue (24 entries)

en: <th>Size:</th>
ku: <th>Mezinahî:</th>

en: All files
ku: Hemû pel

en: Archive type:
ku: Cureyê arşîvê:

en: Create a new archive
ku: Arşîveke nû biafirîne

en: Date
ku: Roj

en: Delete
ku: Jêbirin

en: Extract
ku: Derxistin

en: Extract to:
ku: Derxe li:

en: Filename
ku: Navê pelî

en: Group
ku: Kom

en: New
ku: Nû

en: Only archives
ku: Tenê arşîv

en: Open
ku: Vekirin

en: Open an archive
ku: Arşîvekê veke

en: Owner
ku: Xwedî

en: Owner/Group
ku: Xwedî/Kom

en: Password:
ku: Şîfre:

en: Permissions
ku: Destûr

en: Ratio
ku: Rêje

en: Size
ku: Mezinahî

en: Time
ku: Dem

en: View
ku: Dîtin

en: _Archive
ku: _Arşîv

en: |Size
ku: |Mezinahî
