xarchiver 0.5.4.18 - en to pl translation catalogue (308 entries)

en: 
    Name:
pl: 
    Nazwa:

en: "%s" is already open!
pl: "%s" jest już otwarty!

en: %d dir %s (%s) | %d dirs %s (%s)
pl[0]: %d katalog %s (%s)
pl[1]: %d katalogi %s (%s)
pl[2]: %d katalogów %s (%s)

en: %d file | %d files
pl[0]: %d plik
pl[1]: %d pliki
pl[2]: %d plików

en: %d file %s (%s) | %d files %s (%s)
pl[0]: %d plik %s (%s)
pl[1]: %d pliki %s (%s)
pl[2]: %d plików %s (%s)

en: %hu is least compression
    %hu is default compression
    %hu is best compression
pl: %hu to najmniejsza kompresja
    %hu to domyślna kompresja
    %hu to najlepsza kompresja

en: <span weight='bold' size='larger'>Enter password for:</span>
pl: <span weight='bold' size='larger'>Wprowadź hasło do:</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Password required for:</span>
pl: <span weight='bold' size='larger'>Wymagane hasło do:</span>

en: <th>Files:</th>
pl: <th>Pliki:</th>

en: <th>Size:</th>
pl: <th>Rozmiar:</th>

en: A GTK+ only lightweight archive manager
pl: Lekki menedżer archiwów GTK+

en: A_ction
pl: _Czynność

en: A_dd
pl: _Dodaj

en: Actions
pl: Czynności

en: Add
pl: Dodaj

en: Add files
pl: Dodaj pliki

en: Add the given files by asking the name of
                                         the archive and quit
pl: Dodaj podane pliki, pytając o nazwę
                                          archiwum i wyjdź

en: Add to archive by asking which files and
                                         quit
pl: Dodaj do archiwum, pytając, które pliki i
                                          wyjdź

en: Adding files to archive, please wait...
pl: Dodawanie plików do archiwum, proszę czekać...

en: Adding to archive:
pl: Dodawanie do archiwum:

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Advanced incremental search (requires restart)
pl: Zaawansowane wyszukiwanie przyrostowe (wymaga ponownego uruchomienia)

en: All files
pl: Wszystkie pliki

en: Allow subdirs with clipboard and drag-and-drop
pl: Zezwalaj na podkatalogi w schowku oraz podczas przeciągania i upuszczania

en: An error occurred while accessing the archive:
pl: Wystąpił błąd podczas próby dostępu do archiwum:

en: An error occurred!
pl: Wystąpił błąd!

en: Archive
pl: Archiwum

en: Archive Properties
pl: Właściwości archiwum

en: Archive _comment
pl: _Komentarz archiwum

en: Archive content:
pl: Zawartość archiwum:

en: Archive format is not recognized!
pl: Format tego archiwum nie jest rozpoznawany!

en: Archive manager
pl: Menedżer archiwów

en: Archive tree
pl: Drzewo archiwum

en: Archive tree nodes already expand when the node name is selected by mouse click or keyboard shortcut.
pl: Węzły drzewa archiwum rozwiną się, gdy nazwa węzła zostanie zaznaczona kliknięciem myszy lub skrótem klawiaturowym.

en: Archive type:
pl: Typ archiwum:

en: Archiver executable:
pl: Plik wykonywalny archiwizatora:

en: Archiver output
pl: Wyjście programu kompresującego

en: Are you sure you want to do this?
pl: Czy na pewno chcesz to zrobić?

en: Attributes
pl: Atrybuty

en: Automatically expand archive tree nodes on selection
pl: Automatycznie rozwijaj węzły drzewa archiwum przy zaznaczaniu

en: Back
pl: Wstecz

en: Browse
pl: Przeglądaj

en: Can't add files to the archive:
pl: Nie można dodać plików do archiwum:

en: Can't allocate memory for the archive structure!
pl: Nie można zaalokować pamięci dla struktury archiwum!

en: Can't allocate memory for the archive structure:
pl: Nie można zaalokować pamięci dla struktury archiwum:

en: Can't convert the archive to self-extracting:
pl: Nie można skonwertować archiwum do archiwum samorozpakowującego:

en: Can't create a new archive:
pl: Nie można utworzyć nowego archiwum:

en: Can't create directory!
pl: Nie można utworzyć katalogu!

en: Can't create temporary directory:
pl: Nie można utworzyć katalogu tymczasowego:

en: Can't extract files from the archive:
pl: Nie można rozpakować plików z archiwum:

en: Can't fseek in file:
pl: Nie można wykonać fseek w pliku:

en: Can't fseek to position 104:
pl: Nie można wykonać fseek do pozycji 104:

en: Can't multi-extract archives:
pl: Nie można rozpakować archiwów:

en: Can't open RPM file %s:
pl: Nie można otworzyć pliku RPM %s:

en: Can't open file "%s":
pl: Nie można otworzyć pliku "%s":

en: Can't open the archive!
pl: Nie można otworzyć archiwum!

en: Can't perform extraction!
pl: Nie można wykonać rozpakowywania!

en: Can't perform this action:
pl: Nie można wykonać tej czynności:

en: Can't read data from file:
pl: Nie można odczytać danych z pliku:

en: Can't run the archiver executable:
pl: Nie można uruchomić pliku wykonywalnego archiwizatora:

en: Can't write the sfx module to the archive:
pl: Nie można dopisać modułu sfx do archiwum:

en: Cancel current operation
pl: Anuluj bieżącą operację

en: Check Type
pl: Sprawdź typ

en: Checksum
pl: Suma kontrolna

en: Choose the application to use
pl: Wybierz aplikację

en: Choose the archive type to create
pl: Wybierz typ tworzonego archiwum

en: Choose the directory to use
pl: Wybierz katalog do użycia

en: Close archive
pl: Zamknij archiwum

en: Cmd-line outp_ut
pl: Wyjście w_iersza poleceń

en: Command
pl: Polecenie

en: Command-line output is captured and can be reviewed, but this consumes additional memory
pl: Dane wyjściowe wiersza poleceń są przechwytywane i można je przeglądać, ale zużywa to dodatkową pamięć

en: Comment
pl: Komentarz

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Comment:
pl: Komentarz:

en: Compressed
pl: Skompresowany

en: Compressed   size:
pl: Rozmiar po skompresowaniu:

en: Compressed size:
pl: Rozmiar po skompresowaniu:

en: Compression
pl: Kompresja

en: Compression ratio
pl: Współczynnik kompresji

en: Compression ratio:
pl: Współczynnik kompresji:

en: Confirm deletion of files
pl: Żądaj potwierdzenia usunięcia plików

en: Converting archive, please wait...
pl: Konwertowanie archiwum, proszę czekać...

en: Copy
pl: Skopiuj

en: Cr_eate
pl: _Utwórz

en: Create a new archive
pl: Tworzy nowe archiwum

en: Create a solid archive
pl: Jednolite archiwum

en: Create, extract and modify archives
pl: Twórz, wypakowuj i modyfikuj archiwa

en: Cut
pl: Wytnij

en: Data Frames/Skippable Frames
pl: Ramki danych/ramki możliwe do pominięcia

en: Date
pl: Data

en: Default custom command:
pl: Domyślne polecenie niestandardowe:

en: Delete
pl: Usuń

en: Delete files after adding
pl: Usunięcie plików po dodaniu

en: Deleting files from archive, please wait...
pl: Usuwanie plików z archiwum, proszę czekać...

en: Dese_lect all
pl: _Odznacz wszystkie

en: Destination
pl: Miejsce docelowe

en: Do you really want to cancel?
pl: Anulować?

en: Do you want to overwrite it?
pl: Zastąpić je?

en: Doing so will probably corrupt your archive!
pl: Wykonanie tej czynności prawdopodobnie doprowadzi do uszkodzenia archiwum!

en: Edit
pl: Edycja

en: Encrypted:
pl: Szyfrowanie:

en: Encryption
pl: Szyfrowanie

en: Ensure a containing directory
pl: Zapewnij katalog zawierający

en: Ensure that the contents of the extracted archive is always in a containing directory
pl: Upewnij się, że zawartość rozpakowanego archiwum jest zawsze w katalogu zawierającym

en: Enter passwo_rd
pl: Wprowadź _hasło

en: Even if other, perhaps more powerful programs are installed to handle zip archives, the traditional "unzip" and "zip" will still be used
pl: Nawet jeśli do obsługi archiwów ZIP zostaną zainstalowane inne, być może bardziej zaawansowane programy, tradycyjne "unzip" i "zip" będą nadal używane

en: Extract
pl: Rozpakuj

en: Extract archive by asking the extraction
                                         directory and quit
pl: Rozpakuj archiwum, prosząc o katalog
                                           rozpakowywania i wyjdź

en: Extract archive to a containing directory
                                         and quit
pl: Rozpakuj archiwum do katalogu zawierającego
                                          i wyjdź

en: Extract archive to the destination
                                         directory and quit
pl: Rozpakuj archiwum do katalogu docelowego
                                           i wyjdź

en: Extract files
pl: Rozpakuj pliki

en: Extract multiple archives by asking the
                                         extraction directory and quit
pl: Rozpakuj wiele archiwów, pytając o
                                          katalog rozpakowywania i wyjdź

en: Extract only those files that already exist on disk and that are newer than the disk copies
pl: Rozpakuj tylko te pliki, które mają już swoje odpowiedniki na dysku i są od nich bardziej aktualne

en: Extract to directories with archive names
pl: Rozpakuj do katalogów z nazwami archiwów

en: Extract to:
pl: Rozpakuj do:

en: Extract with full path
pl: Rozpakuj z pełną ścieżką

en: Extracting "%s"...
pl: Rozpakowywanie "%s"...

en: Extracting files from archive, please wait...
pl: Rozpakowywanie plików z archiwum, proszę czekać...

en: Extracting from archive:
pl: Rozpakowywanie z archiwum:

en: Failed to launch the application!
pl: Nie udało się uruchomić programu!

en: File Paths
pl: Ścieżki plików

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Files
pl: Pliki

en: Files with absolute pathnames cannot be deleted!
pl: Pliki z bezwzględnymi nazwami ścieżek nie mogą być usunięte!

en: Files:
pl: Pliki:

en: Files:%*s%s
pl: Pliki:%*s%s

en: Forward
pl: Dalej

en: Freshen existing files only
pl: Odśwież tylko istniejące pliki

en: From File
pl: Z pliku

en: Group
pl: Grupa

en: Icons size (requires restart)
pl: Rozmiar ikon (wymaga ponownego uruchomienia)

en: If checked the archive comment is shown after the archive is loaded
pl: Po załadowaniu archiwum wyświetla dołączony komentarz

en: If you install "xdg-open" from the "xdg-utils" package, each file will be opened with its default application.
pl: Jeśli zainstalujesz "xdg-open" z pakietu "xdg-utils", każdy plik będzie otwierany w domyślnej aplikacji.

en: In a solid archive the files are grouped together resulting in a better compression ratio
pl: W jednolitym archiwum pliki są pogrupowane razem, co daje lepszy współczynnik kompresji

en: Include subdirectories
pl: Uwzględnianie podkatalogów

en: Location:
pl: Położenie:

en: Maintained by
pl: Utrzymywane przez

en: Make SF_X
pl: Utwórz SF_X

en: Method
pl: Metoda

en: Modified on:
pl: Czas modyfikacji:

en: Multi-Extract
pl: Rozpakuj więcej archiwów

en: Name:
pl: Nazwa:

en: New
pl: Nowy

en: No
pl: Nie

en: No compression
pl: Bez kompresji

en: Nullsoft Installer
pl: Instalator Nullsoft

en: Number of files:
pl: Liczba plików:

en: Number of files:
pl: Liczba plików:

en: Occupancy
pl: Zajęcie

en: Only archives
pl: Pliki archiwów

en: Open
pl: Otwórz

en: Open <i>%s</i> with:
pl: Otwórz <i>%s</i> za pomocą:

en: Open With
pl: Otwórz za pomocą

en: Open a text file
pl: Otwórz plik tekstowy

en: Open an archive
pl: Otwiera archiwum

en: Open archive files with:
pl: Otwieraj pliki archiwum za pomocą:

en: Open image files with:
pl: Otwieraj pliki graficzne za pomocą:

en: Open text files with:
pl: Otwieraj pliki tekstowe za pomocą:

en: Open the selected files with
pl: Otwórz zaznaczone pliki za pomocą

en: Opening archive, please wait...
pl: Otwieranie archiwum, proszę czekać...

en: Opening archive:
pl: Otwieranie archiwum:

en: Operation aborted!
pl: Operacja została przerwana!

en: Options
pl: Opcje

en: Original Size
pl: Oryginalny rozmiar

en: Overwrite existing files
pl: Zastąpienie istniejących plików

en: Owner
pl: Właścicel

en: Owner/Group
pl: Właściciel/grupa

en: Password:
pl: Hasło:

en: Paste
pl: Wklej

en: Path
pl: Ścieżka

en: Path:
pl: Ścieżka:

en: Pattern:
pl: Wzór:

en: Permissions
pl: Uprawnienia

en: Please check the 'Store archiver output' option to see it.
pl: Zaznacz opcję "Zapamiętaj wyjście archwizatora", aby je zobaczyć.

en: Please enter it!
pl: Proszę je wprowadzić!

en: Please enter the extraction path.
pl: Proszę wprowadzić ścieżkę do katalogu rozpakowywania.

en: Please enter the password.
pl: Proszę wprowadzić hasło.

en: Please fill the "Extract to" field!
pl: Proszę wypełnić pole "Rozpakuj do"!

en: Please go to Preferences->Advanced and set it.
pl: Proszę dokonać wyboru w oknie Ustawienia->Zaawansowane.

en: Please report bugs to <%s>.
pl: Proszę zgłaszać błędy na adres <%s>.

en: Please select the 7zCon.sfx module
pl: Proszę wybrać moduł 7zCon.sfx

en: Please select the archives you want to extract
pl: Proszę wybrać pliki do rozpakowania

en: Please select the destination directory
pl: Proszę wybrać katalog docelowy

en: Please wait...
pl: Proszę czekać...

en: Points to
pl: Wskazuje na

en: Prefer unzip for zip files (requires restart)
pl: Preferuj unzip do plików zip (wymaga ponownego uruchomienia)

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Preferred archive format
pl: Preferowany typ archiwum

en: Preferred extraction directory:
pl: Preferowany katalog rozpakowywania:

en: Preferred temp directory:
pl: Preferowany katalog tymczasowy:

en: Print the archive content as HTML
pl: Zawartość archiwum w formacie HTML

en: Print the archive content as text
pl: Zawartość archiwum w formacie tekstowym

en: Ratio
pl: Współczynnik

en: Re_name
pl: Zmień _nazwę

en: Reloading archive, please wait...
pl: Ponowne ładowanie archiwum, proszę czekać...

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Replace
pl: Zamień

en: Root
pl: Katalog główny

en: Save the archive as
pl: Zapisz archiwum jako

en: Save the self-extracting archive as
pl: Zapisz samorozpakowywujące się archiwum jako %s

en: Save window geometry
pl: Zapisz wymiary okna programu

en: Saving
pl: Zapisywanie

en: Select "New" to create or "Open" to open an archive
pl: Wybierz "Nowy", aby utworzyć lub "Otwórz", aby otworzyć archiwum

en: Select _all
pl: _Zaznacz wszystkie

en: Select _by pattern
pl: Zaznacz według _wzoru

en: Select an application
pl: Wybierz aplikację

en: Select by Pattern
pl: Zaznacz według wzoru

en: Selected files
pl: Zaznaczone

en: Selection
pl: Zaznaczanie

en: Show archive comment
pl: Pokaż komentarz archiwum

en: Show archive location bar
pl: Pokaż pasek położenia

en: Show archive tree sidebar
pl: Pokaż drzewo archiwum

en: Show command
pl: Pokaż polecenie

en: Show found command-line programs to be
                                         used and exit
pl: Pokaż znalezione programy wiersza poleceń, które mają być
                                          używane i wyjdź

en: Show toolbar
pl: Pokaż pasek narzędzi

en: Show version and exit
pl: Pokaż wersję i wyjdź

en: Size
pl: Rozmiar

en: Some errors occurred:
pl: Wystąpiły błędy:

en: Sorry, I could not perform the operation!
pl: Przykro mi, nie można wykonać tej operacji!

en: Sorry, this archive format is not supported:
pl: Przykro mi, ale ten typ archiwum nie jest obsługiwany:

en: Sort archive by filename
pl: Sortuj zawartość według nazw plików

en: Stop
pl: Zatrzymaj

en: Store archiver output
pl: Zapamiętaj wyjście archiwizatora

en: Streams/Blocks/Padding
pl: Strumienie/bloki/dopełnienie

en: Test result:
pl: Wynik testu:

en: Testing archive, please wait...
pl: Testowanie spójności archiwum, proszę czekać...

en: The archive "%s" already exists!
pl: Archiwum "%s" już istnieje!

en: The archive is okay.
pl: Archiwum jest w porządku.

en: The archive's complete directory structure is recreated in the extraction directory
pl: Pełna struktura katalogów archiwum jest odtwarzana w katalogu rozpakowywania

en: The archive's directory structure is not recreated; all files are placed in the extraction directory
pl: Struktura katalogów archiwum nie jest odtwarzana; wszystkie pliki znajdują się w katalogu rozpakowywania

en: The archive's directory structure is recreated in the extraction directory, but with the parent directories of the selected files removed
pl: Struktura katalogów archiwum jest odtwarzana w katalogu rozpakowywania, ale z usuniętymi katalogami nadrzędnymi wybranych plików

en: The archiver doesn't support compression of directories or multiple files!
pl: Archiwizator nie obsługuje kompresji katalogów ani wielu plików!

en: The archiver doesn't support this feature!
pl: Program archiwizujący nie obsługuje tej funkcji!

en: The archiver lacks necessary support for password protected decryption!
pl: W archiwizatorze brakuje niezbędnego wsparcia dla odszyfrowywania chronionego hasłem!

en: The filename column is sorted after loading the archive
pl: Kolumna nazw plików jest sortowana po załadowaniu archiwum

en: The incremental search is also performed within filenames rather than just at the beginning of them
pl: Wyszukiwanie przyrostowe jest również wykonywane w obrębie nazw plików, a nie tylko na ich początku

en: The proper archiver for "%s" is not installed!
pl: Właściwy archiwizator do "%s" nie jest zainstalowany!

en: This archive is encrypted!
pl: To archiwum jest szyfrowane!

en: This is Xarchiver's LED status. When it's flashing Xarchiver is busy.
pl: To jest stan diody programu Xarchiver. Gdy miga, Xarchiver jest zajęty.

en: This option includes the subdirectories when you add files from the clipboard or with drag-and-drop
pl: Ta opcja obejmuje podkatalogi, gdy dodajesz pliki ze schowka lub metodą przeciągania i upuszczania

en: This option performs the same function as the freshen one, extracting files that are newer than those with the same name on disk, and in addition it extracts those files that do not already exist on disk
pl: Ta opcja pełni tę samą funkcję co opcja odświeżania, rozpakowując pliki nowsze niż ich odpowiedniki z taką samą nazwą na dysku. Oprócz tego rozpakowuje wszystkie pozostałe pliki

en: This option will add any new files and update any files which are already in the archive but older there
pl: Pliki, których jeszcze nie ma w archiwum, są dodawane, a pliki starsze w archiwum są aktualizowane

en: This option will only add files which are already in the archive but older there; unlike the update option it will not add any new files
pl: Zaktualizowane zostaną tylko pliki, które już istnieją w archiwum i są tam starsze. Żadne nowe pliki nie zostaną dodane do archiwum

en: Time
pl: Czas

en: Total Progress:
pl: Postęp:

en: Touch files
pl: Dotknij pliki

en: Type:
pl: Typ:

en: Uncompressed size:
pl: Rozmiar nieskompresowany:

en: Uncompressed size:
pl: Rozmiar nieskompresowany:

en: Unknown compression type!
pl: Nieznany typ kompresji!

en: Uns_ort
pl: Usuń s_ortowanie

en: Unsupported binary format!
pl: Nieobsługiwany format binarny!

en: Up
pl: W górę

en: Update existing files
pl: Uaktualnij istniejące pliki

en: Update existing files and add new ones
pl: Zaktualizuj istniejące pliki i dodaj nowe

en: Use a custom command:
pl: Użyj innego polecenia:

en: Version
pl: Wersja

en: View
pl: Podgląd

en: Web browser to use:
pl: Przeglądarka internetowa:

en: When this option is used, the modification times of the files will be the times of extraction instead of the times recorded in the archive
pl: Gdy ta opcja jest używana, czasy modyfikacji plików będą czasami rozpakowania zamiast czasów zapisanych w archiwum

en: Will not handle files with wildcard characters!
pl: Nie będzie obsługiwać plików ze znakami wieloznacznymi!

en: Window
pl: Okno

en: With full path
pl: Z pełną ścieżką

en: Without any path
pl: Bez żadnej ścieżki

en: Without parent path
pl: Bez ścieżki nadrzędnej

en: Yes
pl: Tak

en: You are about to delete entries from the archive.
pl: Masz zamiar usunąć wpisy z archiwum.

en: You can drop either archives to open or files to add. It is not possible to do both at the same time.
pl: Możesz upuścić archiwa do otwarcia lub pliki do dodania. Nie można zrobić obu jednocześnie.

en: You can't add content to this archive type!
pl: Nie możesz dodawać treści do tego typu archiwum!

en: You didn't set which browser to use!
pl: Nie wybrano przeglądarki!

en: You didn't set which program to use for opening this file!
pl: Nie określono programu do otwierania tego pliku!

en: You don't have the right permissions to extract the files to the directory "%s".
pl: Nie masz odpowiednich uprawnień, aby rozpakować pliki do folderu "%s".

en: You haven't added any of them!
pl: Nie wybrano żadnych!

en: You haven't selected any files to add!
pl: Nie wybrano żadnych plików do dodania!

en: You missed the archive name!
pl: Nie okeślono nazwy archiwum!

en: You missed the password!
pl: Nie podano hasła!

en: You missed where to extract the files!
pl: Nie podano miejsca rozpakowania plików!

en: [ARCHIVE]
pl: [ARCHIWUM]

en: _Add
pl: _Dodaj

en: _Archive
pl: _Archiwum

en: _Contents
pl: Zawar_tość

en: _Extract
pl: _Rozpakuj

en: _HTML file
pl: _Plik HTML

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _List as
pl: Wye_ksportuj listę plików

en: _Multi-Extract
pl: Rozpakuj wie_le archiwów

en: _Password:
pl: _Hasło:

en: _Preferences
pl: P_referencje

en: _Properties
pl: _Właściwości

en: _Select
pl: Z_aznacz

en: _Test
pl: Te_stuj

en: _Text file
pl: _Plik tekstowy

en: and
pl: oraz

en: archive;compress;decompress;extract;pack;uncompress;unpack;
pl: archiwum;archiwizuj;kompresuj;dekompresuj;rozpakuj;spakuj;dekompresuj;wypakuj;

en: best
pl: najlepsza

en: choose...
pl: wybierz...

en: destination
pl: miejsce docelowe

en: example: *.txt; ac*
pl: przykład: *.txt; ac*

en: file1 ... fileN
pl: plik1 ... plikN

en: large
pl: duży

en: least
pl: najmniejszy

en: medium
pl: średni

en: selected
pl: zaznaczone

en: small
pl: mały

en: small/medium
pl: mały/średni

en: very large
pl: bardzo duży

en: xarchiver: %s
    Try xarchiver --help to see a full list of available command-line options.
pl: xarchiver: %s
    Proszę wprowadzić xarchiver --help, aby wypisać komunikat pomocy.

en: |Size
pl: |Rozmiar
