GNU xboard-4.9.0-pre2 - en to uk translation catalogue (702 entries)

en: %s in settings file
uk: %s у файлі параметрів

en: Bad integer value %s
uk: Помилкове ціле значення %s

en: Unrecognized argument %s
uk: Невідомий аргумент %s

en: No value provided for argument %s
uk: Не вказано значення для аргументу %s

en: Incomplete \ escape in value for %s
uk: Неповне екранування \ у значенні для %s

en: Failed to open indirection file %s
uk: Не вдалося відкрити файл переспрямування %s

en: Unrecognized boolean argument value %s
uk: Невідоме значення булевого аргументу %s

note: TRANSLATORS: "first" is the first of possible two chess engines. It is inserted into strings such as "%s engine" / "%s chess program" / "%s machine" - all meaning the same thing
en: first
uk: перший

note: TRANSLATORS: "second" is the second of possible two chess engines. It is inserted into strings such as "%s engine" / "%s chess program" / "%s machine" - all meaning the same thing
en: second
uk: другий

en: protocol version %d not supported
uk: підтримки версії протоколу %d не передбачено

en: You did not specify the engine executable
uk: Вами не вказано виконуваного файла рушія

en: bad timeControl option %s
uk: помилковий параметр timeControl %s

en: bad searchTime option %s
uk: помилковий параметр searchTime %s

en: Variant %s supported only in ICS mode
uk: Підтримку варіанта %s передбачено лише у режимі ICS

en: Unknown variant name %s
uk: Невідома назва варіанта %s

en: Starting chess program
uk: Запуск шахової програми

en: Bad game file
uk: Помилковий файл гри

en: Bad position file
uk: Помилковий файл позиції

en: Pick new game
uk: Виберіть нову гру

en: You restarted an already completed tourney.
    One more cycle will now be added to it.
    Games commence in 10 sec.
uk: Вами перезапущено вже завершений турнір.
    Тепер до турніру буде додано ще одне коло.
    Ігри розпочнуться за 10 секунд.

en: All games in tourney '%s' are already played or playing
uk: Всі ігри турніру «%s» вже зіграно або вже розпочато

en: Can't have a match with no chess programs
uk: Не можна розпочати матч, якщо не встановлено шахових програм

en: Could not open comm port %s
uk: Не вдалося відкрити порт comm %s

en: Could not connect to host %s, port %s
uk: Не вдалося з’єднатися з вузлом %s, порт %s

en: Unknown initialMode %s
uk: Невідоме значення initialMode %s

en: AnalyzeFile mode requires a game file
uk: У режимі аналізу файла потрібен файл гри

en: Analysis mode requires a chess engine
uk: У режимі аналізу потрібен шаховий рушій

en: Analysis mode does not work with ICS mode
uk: Робота режиму разом з режимом ICS неможлива

en: MachineWhite mode requires a chess engine
uk: У режимі гри комп’ютера білими потрібен шаховий рушій

en: MachineWhite mode does not work with ICS mode
uk: Робота режиму гри комп’ютером білими разом з режимом ICS неможлива

en: MachineBlack mode requires a chess engine
uk: У режимі гри комп’ютера чорними потрібен шаховий рушій

en: MachineBlack mode does not work with ICS mode
uk: Робота режиму гри комп’ютером білими разом з режимом ICS неможлива

en: TwoMachines mode requires a chess engine
uk: Режимом гри між двома комп’ютерами можна скористатися, лише якщо встановлено шаховий рушій

en: TwoMachines mode does not work with ICS mode
uk: Робота режиму гри між двома комп’ютерами разом з режимом ICS неможлива

en: Training mode requires a game file
uk: У режимі тренування потрібен файл гри

en: Error writing to ICS
uk: Помилка під час спроби запису до ICS

en: Error reading from keyboard
uk: Помилка під час читання даних з клавіатури

en: Got end of file from keyboard
uk: Отримано символ кінця файла з клавіатури

en: Unknown wild type %d
uk: Невідомий «дикий» тип %d

en: Error writing to display
uk: Помилка запису на дисплей

note: TRANSLATORS: to 'kibitz' is to send a message to all players and the game observers
en: your opponent kibitzes: %s
uk: втручання вашого суперника: %s

en: Error gathering move list: two headers
uk: Помилка під час збирання списку ходів: два заголовки

en: Error gathering move list: nested
uk: Помилка під час збирання списку ходів: вкладеність

en: vs.
uk: проти

en: Illegal move (rejected by ICS)
uk: Некоректний хід (заборонено ICS)

en: Connection closed by ICS
uk: З’єднання розірвано з боку ICS

en: Error reading from ICS
uk: Помилка під час спроби читання з ICS

en: Failed to parse board string:
    "%s"
uk: Не вдалося обробити рядок дошки:
    "%s"

en: Game too long; increase MAX_MOVES and recompile
uk: Гра є занадто довгою. Збільшіть значення MAX_MOVES і перезберіть програму.

en: Error gathering move list: extra board
uk: Помилка під час збирання списку ходів: вихід за межі дошки

en: Couldn't parse move "%s" from ICS
uk: Не вдалося обробити хід «%s» з ICS

en: You cannot do this while you are playing or observing
uk: Ця дія неможлива у режимі гри або спостереження

en: Recompile to support this BOARD_RANKS or BOARD_FILES!
uk: Повторно зберіть програму з підтримкою цих значень BOARD_RANKS і BOARD_FILES!

en: You are playing Black
uk: Ви граєте чорними

en: You are playing White
uk: Ви граєте білими

en: It is White's turn
uk: Хід білих

en: It is Black's turn
uk: Хід чорних

en: Displayed position is not current
uk: Показана позиція не є поточною

en: rights granted
uk: права надано

en: rights revoked
uk: права відкликано

en: Illegal move
uk: Недозволений хід

en: End of game
uk: Кінець гри

en: Incorrect move
uk: Некоректний хід

en: Pull pawn backwards to under-promote
uk: Потягніть пішака назад, щоб знизити ранг фігури

en: only marked squares are legal
uk: правилами дозволено лише позначені клітинки

en: Swiss tourney finished
uk: Турнір за швейцарською системою завершено

en: could not load EGBB library
uk: не вдалося завантажити бібліотеку EGBB

en: wrong EGBB version
uk: помилкова версія EGBB

en: Invalid pairing from pairing engine
uk: Рушієм визначення пар повернуто некоректне значення пари

en: Illegal move "%s" from %s machine
uk: Некоректний хід «%s» від комп’ютера %s

en: Bad FEN received from engine
uk: Отримано помилкові дані FEN від рушія

en: Engine did not send setup for non-standard variant
uk: Рушієм не надіслано налаштувань для нестандартного варіанта

en: %s does not support analysis
uk: У %s не передбачено аналізу

en: Illegal move "%s" (rejected by %s chess program)
uk: Недозволений хід «%s» (у реєстрації ходу відмовлено шаховою програмою %s)

en: Failed to start %s chess program %s on %s: %s
uk: Не вдалося запустити шахову програму %s %s на %s: %s

en: Hint: %s
uk: Підказка: %s

en: Illegal hint move "%s"
    from %s chess program
uk: Некоректна підказка щодо ходу «%s»
    від шахової програми %s

en: Machine accepts your draw offer
uk: Ком’ютер погодився з вашою пропозицією нічиєї

en: Machine offers a draw.
    Select Action / Draw to accept.
uk: Комп’ютером запропоновано нічию
    Скористайтеся пунктом меню «Дія->Нічия», щоб погодитися.

note: TRANSLATORS: PV = principal variation, the variation the chess engine thinks is the best for everyone
en: failed writing PV
uk: не вдалося записати PV

en: Ambiguous move in ICS output: "%s"
uk: Неоднозначний хід у виведених ICS даних: «%s»

en: Illegal move in ICS output: "%s"
uk: Некоректний хід у виведених даних ICS: «%s»

en: Gap in move list
uk: Пропущено хід у списку ходів

en: Variant %s not supported by %s
uk: Варіант %s не підтримується %s

en: , but %s is
uk: , але %s

en: Startup failure on '%s'
uk: Помилка запуску на «%s»

en: Waiting for first chess program
uk: Очікування на запуск першої шахової програми

en: Waiting for second chess program
uk: Очікування на запуск другої шахової програми

en: Could not write on tourney file
uk: Не вдалося виконати запис до файла турніру

en: You cannot replace an engine while it is engaged!
    Terminate its game first.
uk: Не можна міняти рушій, який зараз використовується!
    Спочатку перервіть гру.

en: No engine with the name you gave is installed
uk: Рушія з вказаною вами назвою не встановлено

en: First change an engine by editing the participants list
    of the Tournament Options dialog
uk: Спочатку змініть рушій редагуванням списку учасників турніру
    у діалоговому вікні «Параметри турніру»

en: You can only change one engine at the time
uk: Одночасно змінювати можна лише один рушій

en: No engine %s is installed
uk: Не встановлено жодного рушія %s

en: You must supply a tournament file,
    for storing the tourney progress
uk: Для запису результатів турніру
    вам слід вказати файл турніру.

en: Not enough participants
uk: Недостатньо учасників

en: Bad tournament file
uk: Помилковий файл турніру

en: Waiting for other game(s)
uk: Очікування на результати інших ігор

en: No pairing engine specified
uk: Не вказано рушія визначення пар

en: Average solving time %4.2f sec (total time %4.2f sec)
uk: Середній час розв’язування — %4.2f сек. (загальний час — %4.2f сек.)

en: %d avoid-moves played
uk: зіграно %d небажаних ходів

en: Solved %d out of %d (%3.1f%%)
uk: Розв’язано %d з %d (%3.1f%%)

en: Match %s vs. %s: final score %d-%d-%d
uk: Матч між %s і %s: остаточний рахунок — %d-%d-%d

en: Illegal move: %d.%s%s
uk: Недозволений хід: %d.%s%s

en: Ambiguous move: %d.%s%s
uk: Неоднозначний хід: %d.%s%s

en: Can't open "%s"
uk: Не вдалося відкрити «%s»

en: Cannot build game list
uk: Не вдалося побудувати список ігор

en: No more games in this message
uk: У цьому повідомленні більше немає результатів ігор

en: No game has been loaded yet
uk: Ще не завантажено жодної гри

en: Can't back up any further
uk: Подальше створення резервних копій неможливе

en: Game number out of range
uk: Номер гри поза доступним діапазоном

en: Can't seek on game file
uk: Пошук у файлі гри неможливий

en: Game not found in file
uk: У файлі немає даних щодо гри

en: Bad FEN position in file
uk: Помилкова позиція FEN у файлі

en: No moves in game
uk: У записі гри немає жодного ходу

en: No position has been loaded yet
uk: Жодної з позицій ще не завантажено

en: Can't seek on position file
uk: Пошук у файлі позицій неможливий

en: Position not found in file
uk: У файлі не знайдено позиції

en: Black to play
uk: Хід чорних

en: White to play
uk: Хід білих

en: Waiting for access to save file
uk: Очікування на доступ до можливості збереження файла

en: Saving game
uk: Збереження гри

en: Bad Seek
uk: Помилкове позиціювання

en: Saving position
uk: Збереження позиції

en: You have edited the game history.
    Use Reload Same Game and make your move again.
uk: Вами внесено зміни до журналу гри.
    Скористайтеся пунктом «Перезавантажити гру» і повторіть ваш хід.

en: You have entered too many moves.
    Back up to the correct position and try again.
uk: Вами введено занадто багато ходів.
    Поверніться до правильної позиції і повторіть спробу.

en: Displayed position is not current.
    Step forward to the correct position and try again.
uk: Показана позиція не є поточною.
    Продовжіть гру, щоб виправити позицію і повторіть спробу.

en: You have not made a move yet
uk: Вами ще не зроблено жодного ходу

en: The cmail message is not loaded.
    Use Reload CMail Message and make your move again.
uk: Повідомлення cmail не завантажено.
    Скористайтеся пунктом «Перезавантажити повідомлення CMail» і повторіть ваш хід.

en: No unfinished games
uk: Немає незавершених ігор

en: You have already mailed a move.
    Wait until a move arrives from your opponent.
    To resend the same move, type
    "cmail -remail -game %s"
    on the command line.
uk: Ви вже надіслали хід поштою.
    Зачекайте, доки буде отримано хід від вашого суперника.
    Щоб повторно надіслати той самий хід, віддайте команду
    "cmail -remail -game %s"
    у командному рядку.

en: Failed to invoke cmail
uk: Не вдалося викликати cmail

en: Waiting for reply from opponent
uk: Очікування на відповідь від суперника

en: Still need to make move for game
uk: Слід зробити хід у грі

en: Still need to make moves for both games
uk: Слід зробити ходити у обох іграх

en: Still need to make moves for all %d games
uk: Слід зробити ходити у всіх %d іграх

en: Still need to make a move for game %s
uk: Слід зробити хід у грі %s

en: No unfinished games
uk: Немає незавершених ігор

en: Ready to send mail
uk: Програма готова до надсилання пошти

en: Still need to make moves for games %s
uk: Слід зробити ходи у іграх %s

en: Edit comment
uk: Редагувати коментар

en: Edit comment on %d.%s%s
uk: Змінити коментар щодо %d.%s%s

en: You are not observing a game
uk: Ви не спостерігаєте за грою

en: It is not White's turn
uk: Зараз хід чорних

en: It is not Black's turn
uk: Зараз хід білих

en: Starting %s chess program
uk: Запуск шахової програми %s

en: Wait until your turn,
    or select 'Move Now'.
uk: Зачекайте на ваш хід або
    виберіть пункт «Ходити».

en: Training mode off
uk: Режим тренування вимкнено

en: Training mode on
uk: Режим тренування увімкнено

en: Already at end of game
uk: Гру вже завершено

en: Warning: You are still playing a game
uk: Попередження: гра ще триває

en: Warning: You are still observing a game
uk: Попередження: ви ще продовжуєте спостерігати за грою

en: Warning: You are still examining a game
uk: Попередження: ви ще вивчаєте гру

en: Click clock to clear board
uk: Клацніть на годиннику, щоб спорожнити дошку

en: Close ICS engine analyze...
uk: Завершити процес аналізу рушія ICS…

en: That square is occupied
uk: Цю клітинку зайнято

en: There is no pending offer on this move
uk: У черзі немає пропозицій щодо цього ходу

en: Your opponent is not out of time
uk: У вашого суперника ще залишився час

en: You must make your move before offering a draw
uk: Перш ніж запропонувати нічию, вам слід зробити хід

en: You are not examining a game
uk: Ви не вивчаєте гру

en: You can't revert while pausing
uk: Скасовувати ходи у призупиненій грі не можна

en: It is your turn
uk: Ваш хід

en: Wait until your turn.
uk: Очікувати на ваш хід.

en: No hint available
uk: Немає підказки

en: Game list not loaded or empty
uk: Список гри не завантажено або цей список є порожнім

en: Book file exists! Try again for overwrite.
uk: Файл книги вже існує! Повторіть спробу, щоб перезаписати його.

en: Error writing to %s chess program
uk: Помилка під час спроби запису даних до шахової програми %s

en: %s program exits in draw position (%s)
uk: Програма %s завершила роботу у нічийній позиції (%s)

en: Error: %s chess program (%s) exited unexpectedly
uk: Помилка: шахова програма %s (%s) несподівано завершила роботу

en: Error reading from %s chess program (%s)
uk: Помилка під час спроби читання даних з шахової програми %s (%s)

en: %s engine has too many options
uk: Для рушія %s передбачено занадто багато параметрів

en: Displayed move is not current
uk: Показаний хід не є поточним

en: Could not parse move
uk: Не вдалося обробити хід

en: Both flags fell
uk: Обидва прапорці впали

en: White's flag fell
uk: Прапорець білих впав

en: Black's flag fell
uk: Прапорець чорних впав

en: Clock adjustment not allowed in auto-flag mode
uk: Коригування годинника у режимі автоматичних прапорців заборонене

en: Bad FEN position in clipboard
uk: Помилкова позиція FEN у буфері обміну

en: Polyglot book not valid
uk: Некоректна бібліотека позицій

en: Book Fault
uk: Помилка бібліотеки позицій

en: Hash keys are different
uk: Ключі хешів не збігаються

en: Could not create book
uk: Не вдалося створити книгу

en: Tournament file:
uk: Файл турніру:

en: For concurrent playing of tourney with multiple XBoards:
uk: Для сумісної турнірної гри з декількома XBoard:

en: Sync after round
uk: Синхронізувати після рауду

en: Sync after cycle
uk: Синхронізувати після кола

en: Tourney participants:
uk: Учасники турніру:

en: Select Engine:
uk: Виберіть рушій:

en: Tourney type (0 = round-robin, 1 = gauntlet):
uk: Система турніру (0 = кругова, 1 = почергова):

en: Number of tourney cycles (or Swiss rounds):
uk: Кількість кіл турніру (швейцарських раундів):

en: Default Number of Games in Match (or Pairing):
uk: Типова кількість ігор у матчі:

en: Pause between Match Games (msec):
uk: Проміжок між іграми у матчі (у мілісекундах):

en: Save Tourney Games on:
uk: Зберігати ігри турніру до:

en: Game File with Opening Lines:
uk: Файл гри з початковими рядками:

en: Game Number (-1 or -2 = Auto-Increment):
uk: Номер гри (-1 або -2 = автоматичне збільшення):

en: File with Start Positions:
uk: Файл з початковими позиціями:

en: Position Number (-1 or -2 = Auto-Increment):
uk: Номер позиції (-1 або -2 = автоматичне збільшення):

en: Rewind Index after this many Games (0 = never):
uk: Відновлювати початковий номер після вказаної кількості ігор (0=ніколи):

en: Disable own engine books by default
uk: Типово вимкнути власні бібліотеки позицій рушія

en: Time Control
uk: Керування часом

en: Common Engine
uk: Загальний рушій

en: General Options
uk: Загальні параметри

en: Continue Later
uk: Продовжити пізніше

en: Replace Engine
uk: Замінити рушій

en: Upgrade Engine
uk: Оновити рушій

en: Clone Tourney
uk: Клонувати турнір

en: First you must specify an existing tourney file to clone
uk: Спочатку вам слід вказати вже створений файл турніру для клонування

en: # no engines are installed
uk: # не встановлено жодного рушія

en: Internal error: PARTICIPANTS set wrong
uk: Внутрішня помилка: встановлено помилкове значення PARTICIPANTS

en: Tournament Options
uk: Параметри турніру

en: Absolute Analysis Scores
uk: Абсолютні оцінки аналізу

en: Almost Always Queen (Detour Under-Promote)
uk: Майже завжди королева (відхиляти неповні перетворення)

en: Animate Dragging
uk: Анімація перетягування

en: Animate Moving
uk: Анімація ходів

en: Auto Flag
uk: Автопрапорець

en: Auto Flip View
uk: Автоматичне обертання дошки

en: Blindfold
uk: Наосліп

note: TRANSLATORS: the drop menu is used to drop a piece, e.g. during bughouse or editing a position
en: Drop Menu
uk: Спадне меню

en: Enable Variation Trees
uk: Увімкнути дерево варіантів

en: Headers in Engine Output Window
uk: Заголовки у вікні виведення рушія

en: Hide Thinking from Human
uk: Приховувати обмірковування від людини

en: Highlight Last Move
uk: Позначати останній хід

en: Highlight with Arrow
uk: Позначити за допомогою стрілки

en: One-Click Moving
uk: Хід у одне клацання

en: Periodic Updates (in Analysis Mode)
uk: Періодичні оновлення (у режимі аналізу)

en: Play Move(s) of Clicked PV (Analysis)
uk: Грати ходи натиснутих PV (аналіз)

en: Ponder Next Move
uk: Обдумати наступний хід

en: Popup Exit Messages
uk: Контекстні підказки щодо виходу

en: Popup Move Errors
uk: Контекстні підказки з помилками щодо ходів

en: Scores in Move List
uk: Оцінки у списку ходів

en: Show Coordinates
uk: Показувати координати

en: Show Target Squares
uk: Показувати клітинки призначення

en: Sticky Windows
uk: Липкі вікна

en: Test Legality
uk: Перевіряти коректність

en: Top-Level Dialogs
uk: Вікна верхнього рівня

en: Flash Moves (0 = no flashing):
uk: Блимання під час ходів (0 = без блимання):

en: Flash Rate (high = fast):
uk: Частота блимання (висока = швидко):

en: Animation Speed (high = slow):
uk: Швидкість анімації (висока = повільно):

en: Zoom factor in Evaluation Graph:
uk: Масштаб графу оцінки позиції:

en: Normal
uk: Звичайні

en: Makruk
uk: Макрук

en: FRC
uk: Фішера

en: Shatranj
uk: Шатрандж

en: Wild castle
uk: Дика тура

en: Knightmate
uk: Мат коню

en: No castle
uk: Без тури

en: Cylinder *
uk: Циліндричні *

en: 3-checks
uk: Три шахи

en: berolina *
uk: бероліна *

en: atomic
uk: атомні

en: two kings
uk: два королі

en: Spartan
uk: спартанські

en: Board size ( -1 = default for selected variant):
uk: Розмір дошки ( -1 = типовий для вибраного варіанта):

en: Number of Board Ranks:
uk: Кількість рангів дошки:

en: Number of Board Files:
uk: Кількість файлів дошки:

en: Holdings Size:
uk: Розмір резерву:

en: Variants marked with * can only be played
    with legality testing off.
uk: У варіанти позначені * можна грати
    лише з вимкненою перевіркою коректності.

en: Great Shatranj (10x8)
uk: Великий шатрандж (10x8)

en: Seirawan
uk: Сейравана

en: Falcon (10x8)
uk: Сокіл (10x8)

en: Superchess
uk: Супершахи

en: Capablanca (10x8)
uk: Капабланка (10x8)

en: Crazyhouse
uk: Крейзіхаус

en: Gothic (10x8)
uk: Готичні (10x8)

en: Bughouse
uk: Шведські

en: Janus (10x8)
uk: Янус (10x8)

en: Suicide
uk: Самовбивчі

en: CRC (10x8)
uk: Рівноправність (10x8)

en: give-away
uk: піддавки

en: grand (10x10)
uk: гранд-шахи (10x10)

en: losers
uk: Антишахи

en: shogi (9x9)
uk: сьогі (9x9)

en: fairy
uk: казкові

en: xiangqi (9x10)
uk: сянці (9x10)

en: mighty lion
uk: могутній лев

en: courier (12x8)
uk: кур’єр (12x8)

en: elven chess (10x10)
uk: ельфійські шахи (10x10)

en: chu shogi (12x12)
uk: чу сьогі (12x12)

en: Warning: second engine (%s) does not support this!
uk: Попередження: ця можливість не підтримується другим рушієм (%s)!

en: Only bughouse is not available in viewer mode.
uk: У режимі перегляду недоступні лише шведські шахи.

en: All variants not supported by the first engine
    (currently %s) are disabled.
uk: Всі варіанти, які не підтримуються першим рушієм
    (зараз це %s), вимкнено.

en: New Variant
uk: Новий варіант

en: Maximum Number of CPUs per Engine:
uk: Максимальна кількість процесорів на рушій:

en: Polygot Directory:
uk: Каталог бібліотек Polygot:

en: Hash-Table Size (MB):
uk: Розмір таблиці хешів (у МБ):

en: EGTB Path:
uk: Шлях до EGTB:

en: EGTB Cache Size (MB):
uk: Розмір кешу EGTB (у МБ):

en: Use GUI Book
uk: Використовувати книгу з графічним інтерфейсом

en: Opening-Book Filename:
uk: Назва файла даних дебютів:

en: Book Depth (moves):
uk: Глибина книги (у ходах):

en: Book Variety (0) vs. Strength (100):
uk: Компроміс між різноманітністю (0) і силою (100) книги:

en: Engine #1 Has Own Book
uk: Рушій 1 має власну книгу

en: Engine #2 Has Own Book
uk: Рушій 2 має власну книгу

en: Common Engine Settings
uk: Загальні параметри рушіїв

en: Detect all Mates
uk: Виявляти всі мати

en: Verify Engine Result Claims
uk: Перевіряти вимоги до результатів рушія

en: Draw if Insufficient Mating Material
uk: Нічия, якщо недостатньо фігур для мату

en: Adjudicate Trivial Draws (3-Move Delay)
uk: Визначати тривіальні нічиї (трикратне повторення)

en: N-Move Rule:
uk: Правило N-го ходу:

en: N-fold Repeats:
uk: N-кратне повторення:

en: Draw after N Moves Total:
uk: Нічия після N ходів загалом:

en: Win / Loss Threshold:
uk: Поріг виграшу/програшу:

en: Negate Score of Engine #1
uk: Негативна оцінка рушія 1

en: Negate Score of Engine #2
uk: Негативна оцінка рушія 2

en: Adjudicate non-ICS Games
uk: Судити ігри, що не належать до класу ICS

en: Auto-Kibitz
uk: Автопоради

en: Auto-Comment
uk: Автокоментарі

en: Auto-Observe
uk: Автоспостереження

en: Auto-Raise Board
uk: Автопідняття дошки

en: Auto-Create Logon Script
uk: Автостворення скрипту входу

en: Background Observe while Playing
uk: Спостереження у тлі під час гри

en: Dual Board for Background-Observed Game
uk: Подвійна дошка для ігор з фоновим спостереженням

en: Get Move List
uk: Отримати список ходів

en: Quiet Play
uk: Мовчазна гра

en: Seek Graph
uk: Граф викликів

en: Auto-Refresh Seek Graph
uk: Автоматичне оновлення графу пошуків

en: Auto-InputBox PopUp
uk: Автоматичне вікно введення

en: Quit after game
uk: Вийти після гри

en: Premove
uk: Попередній хід

en: Premove for White
uk: Попередній хід для білих

en: First White Move:
uk: Перший хід білих:

en: Premove for Black
uk: Попередній хід для чорних

en: First Black Move:
uk: Перший хід чорних:

en: Alarm
uk: Нагадування

en: Alarm Time (msec):
uk: Час нагадування (у мс):

en: Colorize Messages
uk: Розфарбовувати повідомлення

en: Shout Text Colors:
uk: Кольори тексту вигуків:

en: S-Shout Text Colors:
uk: Колір тексту S-вигуків:

en: Channel #1 Text Colors:
uk: Кольори тексту каналу 1:

en: Other Channel Text Colors:
uk: Кольори тексту інших каналів:

en: Kibitz Text Colors:
uk: Кольори тексту порад:

en: Tell Text Colors:
uk: Кольори тексту висловлювань:

en: Challenge Text Colors:
uk: Кольори тексту викликів:

en: Request Text Colors:
uk: Кольори тексту запитів:

en: Seek Text Colors:
uk: Кольори тексту під час пошуку:

en: Other Text Colors:
uk: Кольори іншого тексту:

en: ICS Options
uk: Параметри ICS

en: Exact position match
uk: Точний збіг позицій

en: Shown position is subset
uk: Показана позиція є підмножиною

en: Same material with exactly same Pawn chain
uk: Однаковий матеріал з однаковим ланцюжком пішаків

en: Same material
uk: Однаковий матеріал

en: Material range (top board half optional)
uk: Діапазон матеріалу (верхня половина дошки, необов’язковий)

en: Material difference (optional stuff balanced)
uk: Відмінність матеріалів (з додатковим врівноваженням можливостей)

en: Auto-Display Tags
uk: Автопоказ міток

en: Auto-Display Comment
uk: Автопоказ коментарів

en: Auto-Play speed of loaded games
    (0 = instant, -1 = off):
uk: Швидкість автогри у завантажених іграх
    (0 = негайний показ, -1 = вимкнути автогру):

en: Seconds per Move:
uk: Секунд на хід:

en: 
    options to use in game-viewer mode:
uk: 
    Параметри режиму перегляду ігор:

en: 
    Thresholds for position filtering in game list:
uk: 
    Порогові значення фільтрування позицій у списку ігор:

en: Elo of strongest player at least:
uk: Рейтинг Ело для сильнішого гравця не нижче за:

en: Elo of weakest player at least:
uk: Рейтинг Ело для слабшого гравця не нижче за:

en: No games before year:
uk: Не показувати ігри до року:

en: Minimum nr consecutive positions:
uk: Мінімальна к-ть послідовних позицій:

en: Search mode:
uk: Режим пошуку:

en: Also match reversed colors
uk: Шукати у позиціях зворотних кольорів

en: Also match left-right flipped position
uk: Шукати у симетричних позиціях

en: Load Game Options
uk: Параметри завантаження ігор

en: Auto-Save Games
uk: Автозбереження ігор

en: Own Games Only
uk: Лише власні ігри

en: Save Games on File:
uk: Зберігати ігри до файла:

en: Save Final Positions on File:
uk: Зберігати остаточні позиції до файла:

en: PGN Event Header:
uk: Обробник подій PGN:

en: Old Save Style (as opposed to PGN)
uk: Застарілий стиль збереження (на відміну від PGN)

en: Include Number Tag in tourney PGN
uk: Включити мітку номера до PGN турніру

en: Save Score/Depth Info in PGN
uk: Зберігати дані щодо рейтингу/глибини у PGN

en: Save Out-of-Book Info in PGN
uk: Зберігати сторонні дані до PGN

en: Save Game Options
uk: Параметри збереження ігор

en: No Sound
uk: Без звуку

en: Default Beep
uk: Типовий гудок

en: Above WAV File
uk: Файл WAV вище

en: Car Horn
uk: Автомобільний гудок

en: Cymbal
uk: Цимбали

en: Ding
uk: Дзвінок

en: Gong
uk: Гонг

en: Laser
uk: Лазер

en: Penalty
uk: Штраф

en: Phone
uk: Телефон

en: Pop
uk: Плескання

en: Roar
uk: Рев

en: Slap
uk: Клацання

en: Wood Thunk
uk: Удар об дерево

en: User File
uk: Файл користувача

en: User WAV File:
uk: Файл WAV користувача:

en: Sound Program:
uk: Програма відтворення:

en: Try-Out Sound:
uk: Тестовий звук:

en: Play
uk: Пуск

en: Move:
uk: Хід:

en: Win:
uk: Виграшів:

en: Lose:
uk: Програшів:

en: Draw:
uk: Нічиїх:

en: Unfinished:
uk: Незавершених:

en: Alarm:
uk: Нагадування:

en: Challenge:
uk: Виклик:

en: Sounds Directory:
uk: Каталог звуків:

en: Shout:
uk: Вигук:

en: S-Shout:
uk: S-вигук:

en: Channel:
uk: Канал:

en: Channel 1:
uk: Канал 1:

en: Tell:
uk: Висловлення:

en: Kibitz:
uk: Порада:

en: Request:
uk: Запит:

en: Lion roar:
uk: Рев лева:

en: Seek:
uk: Пошук:

en: Sound Options
uk: Параметри звуку

en: Selectable themes:
uk: Можливі теми:

en: New name for current theme:
uk: Нова назва для поточної теми:

en: White Piece Color:
uk: Колір фігур білих:

note: TRANSLATORS: R = single letter for the color red
en: R
uk: Ч

note: TRANSLATORS: G = single letter for the color green
en: G
uk: З

note: TRANSLATORS: B = single letter for the color blue
en: B
uk: С

note: TRANSLATORS: D = single letter to make a color darker
en: D
uk: Т

en: Black Piece Color:
uk: Колір фігур чорних:

en: Light Square Color:
uk: Колір світлих клітинок:

en: Dark Square Color:
uk: Колір темних клітинок:

en: Highlight Color:
uk: Колір позначення:

en: Premove Highlight Color:
uk: Колір підсвічування плану ходу:

en: Flip Pieces Shogi Style        (Colored buttons restore default)
uk: Стиль обміну фігурами сьогі     (Кольорові кнопки відновлюють типовий)

en: Mono Mode
uk: Монорежим

en: Logo Size (0=off, requires restart):
uk: Розмір логотипу (0=вимкнути, потребує перезапуску):

en: Line Gap (-1 = default for board size):
uk: Проміжок між рядами ( -1 = типовий для розмірів дошки):

en: Use Board Textures
uk: Використовувати текстури дошки

en: Dark-Squares Texture File:
uk: Файл текстур темних клітинок:

en: Light-Squares Texture File:
uk: Файл текстур світлих клітинок:

en: Use external piece bitmaps with their own colors
uk: Зовнішні растрові зображення фігур з власними кольорами

en: Directory with Pieces Images:
uk: Каталог з зображеннями фігур:

en: # no themes are defined
uk: # не визначено жодної теми

en: Board Options
uk: Параметри дошки

en: ICS text menu
uk: Текстове меню ICS

en: clear
uk: спорожнити

en: save changes
uk: зберегти зміни

en: add next move
uk: додати наступний хід

en: commit changes
uk: надіслати зміни

en: Edit book
uk: Змінити книгу

en: Tags
uk: Мітки

en: ICS input box
uk: Поле введення ICS

en: Type a move
uk: Введіть хід

en: Engine has no options
uk: Рушієві не передаються жодні параметри

en: Engine Settings
uk: Параметри рушія

en: Select engine from list:
uk: Виберіть рушій зі списку:

en: or specify one below:
uk: або вкажіть його нижче:

en: Nickname (optional):
uk: Псевдонім (необов’язковий):

en: Use nickname in PGN player tags of engine-engine games
uk: Використовувати псевдонім у мітках гравця PGN під час ігор між рушіями

en: Engine Directory:
uk: Каталог рушія:

en: Engine Command:
uk: Команда рушія:

en: (Directory will be derived from engine path when empty)
uk: (Каталог буде визначено на основі шляху до рушія, якщо каталог не вказано)

en: USI/UCCI (uses specified -uxiAdapter)
uk: USI/UCCI (використовує вказаний -uxiAdapter)

en: WB protocol v1 (do not wait for engine features)
uk: Протокол WB версії 1 (не чекати на дані щодо можливостей)

en: Must not use GUI book
uk: Не повинен використовувати книгу з графічним інтерфейсом

en: Add this engine to the list
uk: Додати цей рушій до списку

en: Force current variant with this engine
uk: Примусово визначити поточний варіант для рушія

en: Load first engine
uk: Завантажити перший рушій

en: Load second engine
uk: Завантажити другий рушій

en: shuffle
uk: перемішати

en: Fischer castling
uk: Рокіровка Фішера

en: Start-position number:
uk: Номер початкової позиції:

en: randomize
uk: випадково

en: pick fixed
uk: вибрати фіксовану

en: New Shuffle Game
uk: Нова випадкова гра

en: Clocks (requires restart):
uk: Годинник (потребує перезапуску):

en: Message (above board):
uk: Повідомлення (над дошкою):

en: ICS Chat/Console:
uk: Розмова ICS/Консоль:

en: Edit tags / book / engine list:
uk: Редагування міток / книги / списку рушіїв:

en: Edit comments:
uk: Редагування коментарів:

en: Move history / Engine Output:
uk: Журнал ходів / Виведення рушія:

en: Game list:
uk: Список ігор:

en: 
    The * buttons will set the font to the one selected below:
uk: 
    Кнопки * встановлюватимуть шрифт, вказаний нижче:

en: This only works in the GTK build
uk: Працює лише у збірці з GTK

en: Fonts
uk: Шрифти

en: classical
uk: класичні

en: incremental
uk: нарощувальний

en: fixed max
uk: фіксований максимум

en: Divide entered times by 60
uk: Ділити введені значення часу на 60

en: Moves per session:
uk: Ходів за сеанс:

en: Initial time (min):
uk: Початковий час (у хвилинах):

en: Increment or max (sec/move):
uk: Збільшення або максимум (сек/хід):

en: Time-Odds factors:
uk: Коефіцієнти виправлення часу:

en: Engine #1
uk: Рушій 1

en: Engine #2 / Human
uk: Рушій 2 / Людина

en: Unused
uk: Не використовується

en: Changing time control during a game is not implemented
uk: Зміну режиму контролю часу під час гри не реалізовано

en: Error writing to chess program
uk: Помилка під час спроби запису даних до шахової програми

en: Cancel
uk: Скасувати

en: King
uk: Король

en: Captain
uk: Капітан

en: Lieutenant
uk: Лейтенант

en: General
uk: Загальне

en: Warlord
uk: Полководець

en: Knight
uk: Кінь

en: Bishop
uk: Слон

en: Rook
uk: Тура

en: Archbishop
uk: Архієпископ

en: Chancellor
uk: Канцлер

en: Queen
uk: Королева

en: Lion
uk: Лев

en: Defer
uk: Зменшити пріоритет

en: Promote
uk: Підвищити

en: Chats:
uk: Розмови:

en: New Chat
uk: Нова розмова

en: Chat partner:
uk: Співрозмовник:

en: End Chat
uk: Завершити розмову

en: Hide
uk: Приховати

en: ICS Interaction
uk: Взаємодія у ICS

en: factory
uk: типові

en: up
uk: вгору

en: down
uk: вниз

en: No tag selected
uk: Не вибрано жодної мітки

en: Game-list options
uk: Параметри списку гри

en: Error
uk: Помилка

en: Fatal Error
uk: Критична помилка

en: Exiting
uk: Вихід

en: Information
uk: Інформація

en: Note
uk: Нотатка

en: White
uk: Білі

en: Pawn
uk: Пішак

en: Elephant
uk: Слон

en: Cannon
uk: Гармата

en: Demote
uk: Розжалувати

en: Empty square
uk: Порожня клітинка

en: Clear board
uk: Спорожнити дошку

en: Black
uk: Чорні

en: _File
uk: _Файл

en: _Edit
uk: З_міни

en: _View
uk: П_ерегляд

en: _Mode
uk: _Режим

en: _Action
uk: _Дія

en: E_ngine
uk: Р_ушій

en: _Options
uk: П_араметри

en: _Help
uk: _Довідка

en: Directories:
uk: Каталоги:

en: Files:
uk: Файли:

en: by name
uk: за назвою

en: by type
uk: за типом

en: Filename:
uk: Назва файла:

en: New directory
uk: Новий каталог

en: File type:
uk: Тип файлів:

en: Contents of
uk: Вміст

en:   next page
uk:   наступна сторінка

en: FIRST TYPE DIRECTORY NAME HERE
uk: СПОЧАТКУ ВКАЖІТЬ ТУТ НАЗВУ КАТАЛОГУ

en: TRY ANOTHER NAME
uk: СПРОБУЙТЕ ІНШУ НАЗВУ

en: No default pieces installed!
    Select your own using '-pieceImageDirectory'.
uk: Типових зображень фігур не встановлено.
    Вкажіть власні за допомогою параметра -pieceImageDirectory

en: Engine Output
uk: Вивід рушія

en: %s (%d reversible ply) | %s (%d reversible plies)
uk[0]: %s (з можливістю скасування %d ходу)
uk[1]: %s (з можливістю скасування %d ходів)
uk[2]: %s (з можливістю скасування %d ходів)
uk[3]: %s (з можливістю скасування %d ходу)

en: Reading game file (%d)
uk: Читання файла гри (%d)

en: %s: can't cd to CHESSDIR:
uk: %s: не вдалося перейти до каталогу CHESSDIR:

en: Failed to open file '%s'
uk: Не вдалося відкрити файл «%s»

en: Recompile with larger BOARD_RANKS or BOARD_FILES to support this size
uk: Для того, щоб скористатися підтримкою цього розміру, слід зібрати програму з більшими значеннями BOARD_RANKS або BOARD_FILES

en: %s: bad boardSize syntax %s
uk: %s: помилковий синтаксис boardSize %s

en: %s: unrecognized boardSize name %s
uk: %s: невідома назва boardSize %s

en: %s: too few colors available; trying monochrome mode
uk: %s: занадто мало кольорів; спробуємо монохромний режим

en: Unable to create font set for %s.
uk: Не вдалося створити набір шрифтів для %s.

en: %s: no fonts match pattern %s
uk: %s: взірцеві %s не відповідає жоден шрифт

en: Can't open temp file
uk: Не вдалося відкрити тимчасовий файл даних

en: Failed to open file
uk: Не вдалося відкрити файл

en: Browse
uk: Вибрати

en: OK
uk: Гаразд

en: Load game file name?
uk: Назва файла гри для завантаження?

en: Load position file name?
uk: Назва файла позиції для завантаження?

en: Save game file name?
uk: Назва файли гри для збереження?

en: Save position file name?
uk: Назва файла позиції для збереження?

en:  (with Zippy code)
uk:  (з кодом Zippy)

en: %s%s
    
    Copyright 1991 Digital Equipment Corporation
    Enhancements Copyright 1992-2016 Free Software Foundation
    Enhancements Copyright 2005 Alessandro Scotti
    
    %s is free software and carries NO WARRANTY;see the file COPYING for more information.
    
    Visit XBoard on the web at: http://www.gnu.org/software/xboard/
    Check out the newest features at: http://www.gnu.org/software/xboard/whats_new.html
    
    Report bugs via email at: <bug-xboard@gnu.org>
uk: %s%s
    
    © Digital Equipment Corporation, 1991
    © Free Software Foundation, 1992–2016
    © Alessandro Scotti, 2005
    
    %s є вільним програмним забезпеченням, його працездатність не гарантується. Докладніше про це у файлі COPYING.
    
    Відвідайте сторінку XBoard у мережі за адресою: http://www.gnu.org/software/xboard/
    Ознайомтеся з найсвіжішими можливостями програми: http://www.gnu.org/software/xboard/whats_new.html
    
    Надішліть повідомлення про ваду на адресу: <bug-xboard@gnu.org>

en: About XBoard
uk: Про XBoard

en: Registered Engines
uk: Зареєстровані рушії

en: New Game
uk: Нова гра

en: New Shuffle Game...
uk: Нова випадкова гра…

en: New Variant...
uk: Новий варіант…

en: Load Game
uk: Завантажити гру

en: Load Position
uk: Завантажити позицію

en: Next Position
uk: Наступна позиція

en: Prev Position
uk: Попередня позиція

en: Save Game
uk: Зберегти гру

en: Save Position
uk: Зберегти позицію

en: Save Selected Games
uk: Зберегти позначені ігри

en: Save Games as Book
uk: Зберегти ігри як книгу

en: Mail Move
uk: Надіслати хід поштою

en: Reload CMail Message
uk: Перезавантажити повідомлення CMail

en: Quit
uk: Вийти

en: Copy Game
uk: Копіювати гру

en: Copy Position
uk: Копіювати позицію

en: Copy Game List
uk: Копіювати список ігор

en: Paste Game
uk: Вставити гру

en: Paste Position
uk: Вставити позицію

en: Edit Game
uk: Редагувати гру

en: Edit Position
uk: Редагувати позицію

en: Edit Tags
uk: Змінити мітки

en: Edit Comment
uk: Змінити коментар

en: Edit Book
uk: Змінити книгу

en: Revert
uk: Повернути

en: Annotate
uk: Анотувати

en: Truncate Game
uk: Обрізати гру

en: Backward
uk: Назад

en: Forward
uk: Вперед

en: Back to Start
uk: Повернутися до початку

en: Forward to End
uk: Вперед до кінця

en: Flip View
uk: Повернути дошку

en: Move History
uk: Журнал ходів

en: Evaluation Graph
uk: Граф оцінки позиції

en: Game List
uk: Список ігор

en: Comments
uk: Коментарі

en: ICS Input Box
uk: Поле введення ICS

en: ICS/Chat Console
uk: Консоль ICS/розмов

en: Board...
uk: Дошка…

en: Fonts...
uk: Шрифти…

en: Game List Tags...
uk: Мітки списку ігор…

en: Machine White
uk: Комп’ютер-білими

en: Machine Black
uk: Матч ком’ютерів

en: Two Machines
uk: Два комп’ютера

en: Analysis Mode
uk: Режим аналізу

en: Analyze Game
uk: Аналізувати гру

en: Training
uk: Тренування

en: ICS Client
uk: Клієнт ICS

en: Machine Match
uk: Матч ком’ютерів

en: Pause
uk: Пауза

en: Accept
uk: Прийняти

en: Decline
uk: Відхилити

en: Rematch
uk: Перегравання

en: Call Flag
uk: Погодитися з програшем

en: Draw
uk: Нічия

en: Adjourn
uk: Відкласти

en: Abort
uk: Перервати

en: Resign
uk: Здатись

en: Stop Observing
uk: Припинити спостереження

en: Stop Examining
uk: Припинити аналіз

en: Upload to Examine
uk: Вивантажити для аналізу

en: Adjudicate to White
uk: Визначити виграш білих

en: Adjudicate to Black
uk: Визначити виграш чорних

en: Adjudicate Draw
uk: Визначити нічию

en: Edit Engine List...
uk: Змінити список рушіїв…

en: Load New 1st Engine...
uk: Завантажити новий перший рушій…

en: Load New 2nd Engine...
uk: Завантажити новий другий рушій…

en: Engine #1 Settings...
uk: Параметри рушія 1…

en: Engine #2 Settings...
uk: Параметри рушія 2…

en: Common Settings...
uk: Загальні параметри…

en: Hint
uk: Підказка

en: Book
uk: Книга

en: Move Now
uk: Ходити зараз

en: Retract Move
uk: Відкликати хід

en: General...
uk: Загальне…

en: Time Control...
uk: Керування часом…

en: Adjudications...
uk: Визначення…

en: ICS...
uk: ICS…

en: Tournament...
uk: Турнір…

en: Load Game...
uk: Завантажити гру…

en: Save Game...
uk: Зберегти гру…

en: Game List...
uk: Список ігор…

en: Sounds...
uk: Звуки…

en: Always Queen
uk: Завжди королева

en: Flash Moves
uk: Підсвічування ходів

en: Highlight Dragging
uk: Підсвічувати перетягування

en: Highlight With Arrow
uk: Позначити за допомогою стрілки

en: Move Sound
uk: Звук ходу

en: Periodic Updates
uk: Періодичні оновлення

en: Popup Exit Message
uk: Показувати повідомлення щодо виходу

en: Show Coords
uk: Показати координати

en: Hide Thinking
uk: Приховувати обмірковування

en: Save Settings Now
uk: Зберегти параметри зараз

en: Save Settings on Exit
uk: Зберегти параметри при виході

en: Info XBoard
uk: Інформація з XBoard

en: Man XBoard
uk: Підручник з XBoard

en: XBoard Home Page
uk: Домашня сторінка XBoard

en: On-line User Guide
uk: Підручник користувача у інтернеті

en: Development News
uk: Новини щодо розробки

en: e-Mail Bug Report
uk: Надіслати звіт про ваду електронною поштою

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Зміни

en: View
uk: Перегляд

en: Mode
uk: Режим

en: Action
uk: Дія

en: Engine
uk: Рушій

en: Options
uk: Параметри

en: Help
uk: Довідка

en: engine name
uk: назва рушія

note: TRANSLATORS: noun, as in "the move Nf3"
en: move
uk: хід

en: Engine output
uk: Вивід рушія

en: Mismatch of STRIDE in nengineoutput.c
    Change and recompile!
uk: Невідповідність STRIDE у nengineoutput.c
    Змініть і зберіть програму знову!

en: Evaluation graph
uk: Граф оцінки позиції

en: Blunder graph
uk: Граф грубих помилок

en: Blunder
uk: Груба помилка

en: Eval
uk: Оцінка

en: find position
uk: знайти позицію

en: narrow
uk: звуження

en: thresholds
uk: порогові значення

en: tags
uk: мітки

en: next
uk: далі

en: close
uk: закрити

en: No game selected
uk: Не вибрано гри

en: Can't go forward any further
uk: Подальший рух вперед списком неможливий

en: Scanning through games (%d)
uk: Сканування списку ігор (%d)

en: previous page
uk: попередня сторінка

en: next page
uk: наступна сторінка

en: no games matched your request
uk: вашому запиту не відповідає жодна гра

en: %s - %d/%d games (%d-%d-%d)
uk: %s — %d з %d ігор (%d-%d-%d)

en: There is no game list
uk: Немає списку ходів гри

en: Move list
uk: Список ходів

en: %s: unrecognized color %s
uk: %s: нерозпізнаний колір %s

en: %s: can't parse foreground color in '%s'
uk: %s: не вдалося обробити колір тексту у «%s»

en: %s: can't parse color names; disabling colorization
uk: %s: не вдалося обробити назви кольорів; розфарбовування вимкнено

en: ERROR: Unknown user %s (in path %s)
uk: Помилка: невідомий користувач %s (шлях — %s)

en: Socket support is not configured in
uk: Підтримку сокетів ще не налаштовано

en: internal rcmd not implemented for Unix
uk: вбудований rcmd ще не реалізовано для Unix

en: white pixel = 0x%lx, black pixel = 0x%lx
uk: білий піксель = 0x%lx, чорний піксель = 0x%lx

en: browse
uk: вибрати
