xCHM - en to ro translation catalogue (94 entries)

en: Retrieving table of contents..
ro: Se descarcă cuprinsul...

en: Retrieving index..
ro: Se descarcă indexul...

en: Untitled in index
ro: Fără titlu în index

en: Find in page..
ro: Căută în pagină...

en: Whole words only
ro: Numai cuvinte întregi

en: Case sensitive
ro: Majuscule nesemnificative

en: Find next
ro: Următoarea potrivire

en: Cancel
ro: Renunță

en: Change fonts..
ro: Schimbă fonturile...

en: Normal font:
ro: Font normal:

en: Fixed font:
ro: Font cu dimensiune fixă:

en: Preview:
ro: Vizualizare:

en: Open a CHM book.
ro: Deschide un document CHM.

en: Change fonts.
ro: Schimbă fonturile.

en: Print the page currently displayed.
ro: Tipărește pagina afișată.

en: Toggle table of contents.
ro: Se descarcă cuprinsul...

en: Go to the book's start page.
ro: Mergi la pagina de start a carții.

en: Go forward in history. Per book.
ro: Mergi înainte în paginile vizitate. Per carte.

en: Back to the last visited page. Per book.
ro: Înapoi la ultima pagina vizitată. Per carte.

en: About the program.
ro: Despre program.

en: Copy selection.
ro: Copiază selecția.

en: Find word in page.
ro: Caută cuvântul în pagină.

en: Toggle fullscreen mode.
ro: Comutați modul fullscreen

en: Toggle toolbar.
ro: Comutați bara de unelte

en: Close the current tab
ro: Închideți tabul curent

en: Open a new tab
ro: Deschide un document CHM.

en: Associate the .chm file extension with xCHM.
ro: Asociază extensia .chm cu xCHM.

en: Ready.
ro: Gata.

en: Contents
ro: Cuprins

en: Search
ro: Caută

en: About xCHM
ro: Despre xCHM

en: Choose a file..
ro: Alege un fișier...

en: Could not open file
ro: Nu pot deschide fișierul

en: Error
ro: Eroare

en: Confirm
ro: Confirmă

en: Registration successful!
ro: Înregistrare reușită!

en: Done
ro: Gata

en: Loading, please wait..
ro: Așteptați, documentul se încarcă...

en: &Open..	Ctrl-O
ro: &Deschide...	Ctrl-O

en: &Print page..	Ctrl-P
ro: &Tipărește pagina...	Ctrl-P

en: Fon&ts..
ro: Fonturi...

en: &Show contents tree	Ctrl-S
ro: &Arată arborescent cuprinsul	Ctrl-S

en: &Make xCHM the default CHM viewer
ro: Fă xCH&M vizualizator implicit de CHM

en: &Recent files
ro: F&ișiere recente

en: E&xit	Ctrl-X
ro: Ieșire	Ctrl-X

en: Quit the application.
ro: Închide aplicația.

en: &Home	Ctrl-H
ro: &Start	Ctrl-H

en: For&ward	Alt-RIGHT
ro: Îna&inte	Ctrl-W

en: &Back	Alt-LEFT
ro: Î&napoi	Ctrl-B

en: &About..	F1
ro: &Despre...	F1

en: &Copy	Ctrl-C
ro: &Copiază	Ctrl-C

en: &Find..	Ctrl-F
ro: Caută...	Ctrl-F

en: &Close tab	Ctrl-W
ro: Închide &tabul	Ctrl-H

en: &New tab	Ctrl-T
ro: Tab &nou...	Ctrl-T

en: Toggle &fullscreen	F11
ro: Comută &fullscreen	F11

en: Toggle &toolbar	Alt-T
ro: Comută &toolbar	Alt-T

en: &File
ro: &Fișier

en: &View
ro: Afișa&re

en: &Edit
ro: &Editare

en: Hi&story
ro: &Istoric

en: &Help
ro: &Ajutor

en: Bookmarks
ro: Semne de carte

en: Topics
ro: Cuprins

en: Add
ro: Adaugă

en: Remove
ro: Șterge

en: Add displayed page to bookmarks.
ro: Adaugă pagina afișată la semnele de carte.

en: Remove selected bookmark.
ro: Șterge semnul de carte selectat.

en: Open ..
ro: Deschide...

en: Print ..
ro: Tipărește...

en: Fonts ..
ro: Fonturi...

en: Copy
ro: Copiază

en: Find
ro: Caută

en: Back
ro: Înapoi

en: Forward
ro: Înainte

en: Home
ro: Start

en: About
ro: Despre

en: For&ward
ro: Înai&nte

en: &Back
ro: Îna&poi

en: Copy &link location
ro: &Copiază adresa

en: &Save link as..
ro: &Salvează adresa ca...

en: &Open in a new tab
ro: Deschide într-un tab n&ou

en: &Copy selection
ro: &Copiază selecția

en: &Find in page..
ro: &Caută în pagină...

en: &Toggle fullscreen mode
ro: Comu&tă în modul fullscreen

en: ) failed
ro: ) a eșuat

en: Save as
ro: Salvează ca

en: Error creating file
ro: Eroare la crearea fișierului

en: Saved file
ro: Fișierul salvat este

en: Success
ro: Succes

en: Get partial matches
ro: Rezultate parțiale

en: Search titles only
ro: Caută doar în titluri

en: Allow partial matches.
ro: Permite rezultate parțiale.

en: Only search in the contents' titles.
ro: Caută doar în titlurile din cuprins.

en: Search contents for occurrences of the specified text.
ro: Caută în carte pagini care conțin apariții ale textului precizat.
