xdg-desktop-portal-gnome main - en to fi translation catalogue (59 entries)

en: Portal
fi: Portaali

en: Select an Image
fi: Valitse kuva

en: Cancel
fi: Peru

en: Select
fi: Valitse

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Images
fi: Kuvat

en: Share your personal information with %1$s? %2$s
fi: Jaetaanko henkilökohtaisia tietojasi kohteelle %1$s? %2$s

en: Share your personal information with the requesting application? %s
fi: Jaetaanko henkilökohtaisia tietojasi niitä pyytävälle sovellukselle? %s

en: Share Details
fi: Jaa tiedot

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Share
fi: _Jaa

en: Name
fi: Nimi

en: Username
fi: Käyttäjänimi

en: Failed to start Software
fi: Ohjelmistokeskuksen käynnistäminen epäonnistui

en: Choose an application to open the file “%s”.
fi: Valitse sovellus, jolla tiedosto “%s” avataan.

en: Choose an application.
fi: Valitse sovellus.

en: No apps installed that can open “%s”. You can find more applications in Software
fi: Sovelluksia, joilla “%s” voitaisiin avata, ei ole asennettuna. Löydät lisää sovelluksia ohjelmistokeskuksesta

en: No suitable app installed. You can find more applications in Software.
fi: Soveltuvaa sovellusta ei ole asennettu. Löydät lisää sovelluksia ohjelmistokeskuksesta.

en: Open With…
fi: Avaa sovelluksella…

en: _Open
fi: _Avaa

en: No Apps available
fi: Ei sovelluksia saatavilla

en: _Find More in Software
fi: _Löydä lisää ohjelmistokeskuksesta

en: Create Web Application
fi: Luo verkkosovellus

en: Create Application
fi: Luo sovellus

en: C_reate
fi: _Luo

en: _Select
fi: _Valitse

en: _Save
fi: _Tallenna

en: Open files read-only
fi: Avaa tiedostot vain luettaviksi

en: Open directories read-only
fi: Avaa kansiot vain luettaviksi

en: Remote desktop
fi: Etätyöpöytä

en: Allow remote interaction
fi: Salli etäohjaus

en: Screen Share
fi: Näytönjako

en: Virtual monitor
fi: Virtuaalinen näyttö

en: Select monitor to share with %s
fi: Valitse sovellukselle %s jaettava näyttö

en: Select window to share with %s
fi: Valitse sovellukselle %s jaettava ikkuna

en: Select monitor to share with the requesting application
fi: Valitse näyttö, joka jaetaan sitä pyytävän sovelluksen kanssa

en: Select window to share with the requesting application
fi: Valitse ikkuna, joka jaetaan sitä pyytävän sovelluksen kanssa

en: Single Window
fi: Yksittäinen ikkuna

en: Remember this selection
fi: Muista tämä valinta

en: Entire Screen
fi: Koko näyttö

en: Share this screenshot with %s?
fi: Haluatko jakaa tämän kuvakaappauksen sovelluksen %s kanssa?

en: Share this screenshot with the requesting application?
fi: Jaetaanko tämä kuvakaappaus sitä pyytävän sovelluksen kanssa?

en: Screenshot
fi: Kuvakaappaus

en: _Options…
fi: _Valinnat…

en: Take _Screenshot
fi: Ota _kuvakaappaus

en: Take Screenshot
fi: Ota kuvakaappaus

en: Grab the whole sc_reen
fi: Kaappaa koko näy_ttö

en: Grab the current _window
fi: Kaappaa nykyinen _ikkuna

en: Select _area to grab
fi: Valitse kaapattava _alue

en: Grab after a _delay of
fi: Kaappauksen _viive

en: seconds
fi: sekuntia

en: Effects
fi: Tehosteet

en: Include _pointer
fi: Kaappaa myös _osoitin

en: Include the window _border
fi: Kaappaa myös ikkunan _kehys

en: Requested setting not found
fi: Pyydettyä asetusta ei löydy

en: Set Background
fi: Aseta taustakuva

en: Set
fi: Aseta

en: Failed to load image file
fi: Kuvatiedoston lataaminen epäonnistui

en: Activities
fi: Toiminnot
