xdg-desktop-portal-gnome main - en to pa translation catalogue (60 entries)

en: Portal
pa: ਮੰਚ

en: Select an Image
pa: ਚਿੱਤਰ ਚੁਣੋ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Select
pa: ਚੁਣੋ

en: Clear
pa: ਮਿਟਾਓ

en: Images
pa: ਚਿੱਤਰ

en: Share your personal information with %1$s? %2$s
pa: ਤੁਹਾਡੀ ਨਿੱਜੀ ਜਾਣਕਾਰੀ %1$s ਨਾਲ ਸਾਂਝੀ ਕਰਨੀ ਹੈ? %2$s

en: Share your personal information with the requesting application? %s
pa: ਤੁਹਾਡੀ ਨਿੱਜੀ ਜਾਣਕਾਰੀ ਮੰਗ ਕਰ ਰਹੀ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਨਾਲ ਸਾਂਝੀ ਕਰਨੀ ਹੈ? %s

en: Share Details
pa: ਵੇਰਵੇ ਸਾਂਝੇ ਕਰੋ

en: _Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ(_C)

en: _Share
pa: ਸਾਂਝੇ ਕਰੋ(_S)

en: Name
pa: ਨਾਂ

en: Username
pa: ਵਰਤੋਂਕਾਰ-ਨਾਂ

en: Failed to start Software
pa: ਸਾਫਟਵੇਅਰ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ

en: Choose an application to open the file “%s”.
pa: “%s” ਫਾਇਲ ਖੋਲ੍ਹਣ ਲਈ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਚੁਣੋ।

en: Choose an application.
pa: ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਚੁਣੋ

en: No apps installed that can open “%s”. You can find more applications in Software
pa: “%s” ਨੂੰ ਖੋਲ੍ਹਣ ਵਾਲੀ ਕੋਈ ਐਪ ਇੰਸਟਾਲ ਨਹੀਂ ਹੈ। ਤੁਸੀਂ ਹੋਰ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ ਸਾਫਟਵੇਅਰ ਵਿੱਚ ਲੱਭ ਸਕਦੇ ਹੋ।

en: No suitable app installed. You can find more applications in Software.
pa: ਕੋਈ ਢੁੱਕਵੀਂ ਐਪ ਇੰਸਟਾਲ ਨਹੀਂ ਹੈ। ਤੁਸੀਂ ਹੋਰ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ ਸਾਫਟਵੇਅਰ ਵਿੱਚ ਲੱਭ ਸਕਦੇ ਹੋ।

en: Open With…
pa: …ਨਾਲ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: _Open
pa: ਖੋਲ੍ਹੋ(_O)

en: No Apps available
pa: ਕੋਈ ਐਪ ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: _Find More in Software
pa: ਸਾਫਟਵੇਅਰ ਵਿੱਚ ਹੋਰ ਲੱਭੋ(_F)

en: “%s” is running in the background
pa: “%s” ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਵਿੱਚ ਚੱਲ ਰਹੀ ਹੈ

en: Force quit
pa: ਬੰਦ ਹੋਣ ਲਈ ਮਜ਼ਬੂਰ ਕਰੋ

en: Allow
pa: ਮਨਜ਼ੂਰ

en: Background activity
pa: ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਸਰਗਰਮੀ

en: Find out more
pa: ਹੋਰ ਲੱਭੋ

en: _Select
pa: ਚੁਣੋ(_S)

en: _Save
pa: ਸੰਭਾਲੋ(_S)

en: Open files read-only
pa: ਫਾਇਲ ਕੇਵਲ ਪੜ੍ਹਨ ਲਈ ਖੋਲ੍ਹੋ

en: Remote desktop
pa: ਰਿਮੋਟ ਡੈਸਕਟਾਪ

en: Allow remote interaction
pa: ਰਿਮੋਟ ਤਾਲਮੇਲ ਦੀ ਮਨਜ਼ੂਰੀ ਦਿਓ

en: Screen Share
pa: ਸਕਰੀਨ ਸਾਂਝੀ ਕਰੋ

en: Virtual monitor
pa: ਵਰਚੁਅਲ ਮਾਨੀਟਰ

en: Select monitor to share with %s
pa: %s ਨਾਲ ਸਾਂਝਾ ਕਰਨ ਲਈ ਮਾਨੀਟਰ ਚੁਣੋ

en: Select window to share with %s
pa: %s ਨਾਲ ਸਾਂਝਾ ਕਰਨ ਲਈ ਵਿੰਡੋ ਚੁਣੋ

en: Select monitor to share with the requesting application
pa: ਮੰਗ ਕਰ ਰਹੀ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਨਾਲ ਸਾਂਝਾ ਕਰਨ ਲਈ ਮਾਨੀਟਰ ਚੁਣੋ

en: Select window to share with the requesting application
pa: ਮੰਗ ਕਰ ਰਹੀ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਦੇ ਨਾਲ ਸਾਂਝਾ ਕਰਨ ਲਈ ਵਿੰਡੋ ਚੁਣੋ

en: Single Window
pa: ਇਕੱਲੀ ਵਿੰਡੋ

en: Remember this selection
pa: ਇਹ ਚੋਣ ਯਾਦ ਰੱਖੋ

en: Entire Screen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ

en: Share this screenshot with %s?
pa: %s ਨਾਲ ਇਹ ਸਕਰੀਨਸ਼ਾਟ ਸਾਂਝਾ ਕਰਨਾ ਹੈ?

en: Share this screenshot with the requesting application?
pa: ਮੰਗ ਕਰ ਰਹੀ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨਾਂ ਨਾਲ ਇਹ ਸਕਰੀਨਸ਼ਾਟ ਸਾਂਝਾ ਕਰਨਾ ਹੈ?

en: Screenshot
pa: ਸਕਰੀਨਸ਼ਾਟ

en: _Options…
pa: ਚੋਣਾਂ(_O)…

en: Take _Screenshot
pa: ਸਕਰੀਨਸ਼ਾਟ ਲਵੋ(_S)

en: Take Screenshot
pa: ਸਕਰੀਨਸ਼ਾਟ ਖਿੱਚੋ

en: Grab the whole sc_reen
pa: ਪੂਰੀ ਸਕਰੀਨ ਲਈ ਖਿੱਚੋ(_r)

en: Grab the current _window
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਵਿੰਡੋ ਲਈ ਲਵੋ(_w)

en: Select _area to grab
pa: ਖਿੱਚਣ ਲਈ ਖੇਤਰ ਚੁਣੋ(_a)

en: Grab after a _delay of
pa: ਇਹ ਦੇਰੀ ਦੇ ਬਾਅਦ ਖਿੱਚੋ(_d)

en: seconds
pa: ਸਕਿੰਟ

en: Effects
pa: ਪਰਭਾਵ

en: Include _pointer
pa: ਪੁਆਇੰਟਰ ਸਮੇਤ(_p)

en: Include the window _border
pa: ਵਿੰਡੋ ਹਾਸ਼ੀਏ ਸਮੇਤ(_b)

en: Requested setting not found
pa: ਮੰਗੀ ਸੈਟਿੰਗ ਨਹੀਂ ਲੱਭੀ

en: Set Background
pa: ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਲਾਓ

en: Set
pa: ਲਾਓ

en: Failed to load image file
pa: ਚਿੱਤਰ ਫਾਇਲ ਲੋਡ ਕਰਨ ਲਈ ਅਸਫ਼ਲ ਹੈ

en: Activities
pa: ਸਰਗਰਮੀਆਂ
