xdg-desktop-portal-gnome master - en to sv translation catalogue (65 entries)

en: Deny
sv: Neka

en: Allow
sv: Tillåt

en: Select an Image
sv: Välj en bild

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Select
sv: Välj

en: Clear
sv: Töm

en: Images
sv: Bilder

en: Share your personal information with %1$s? %2$s
sv: Dela din personliga information med %1$s? %2$s

en: Share your personal information with the requesting app? %s
sv: Dela din personliga information med programmet som begär den? %s

en: Share Details
sv: Dela detaljer

en: _Cancel
sv: _Avbryt

en: _Share
sv: _Dela

en: Change Avatar
sv: Byt profilbild

en: Name
sv: Namn

en: Username
sv: Användarnamn

en: Failed to start Software
sv: Misslyckades med att starta Programvara

en: Choose an app to open the file “%s”.
sv: Välj ett program för att öppna filen ”%s”.

en: Choose an app.
sv: Välj ett program.

en: No apps installed that can open “%s”. You can find more apps in Software
sv: Inga program som kan öppna ”%s” finns installerade. Du kan hitta fler program i Programvara

en: No suitable app installed. You can find more apps in Software.
sv: Inget lämpligt program installerat. Du kan hitta fler program i Programvara.

en: Open With…
sv: Öppna med…

en: _Open
sv: Ö_ppna

en: No Apps Available
sv: Inga program tillgängliga

en: No apps installed that are able to open file.extension. You can find more apps in Software.
sv: Inga program som kan öppna fil.ändelse finns installerade. Du kan hitta fler program i Programvara.

en: _Find More in Software
sv: _Sök fler i Programvara

en: Create Web App
sv: Skapa webbapplikation

en: Create App
sv: Skapa program

en: C_reate
sv: S_kapa

en: _Select
sv: _Välj

en: _Save
sv: _Spara

en: Open files read-only
sv: Öppna filer som skrivskyddade

en: Open directories read-only
sv: Öppna kataloger som skrivskyddade

en: The application %s wants to capture input events
sv: Programmet %s vill fånga inmatningshändelser

en: An application wants to capture input events
sv: Ett program vill fånga inmatningshändelser

en: Capture Input
sv: Fånga inmatning

en: Allow Remote _Input Capturing
sv: Tillåt fjärrfångst av _inmatning

en: Remote Desktop
sv: Fjärrskrivbord

en: _Remember This Selection
sv: _Kom ihåg detta val

en: Allow Remote _Interaction
sv: Tillåt _fjärrinteraktion

en: Allow _Clipboard Access
sv: Tillåt _urklippsåtkomst

en: Share Screen
sv: Dela skärm

en: Virtual Monitor
sv: Virtuell bildskärm

en: %s wants to share your screen. Choose what you'd like to share.
sv: %s vill dela din skärm. Välj vad du vill dela.

en: An app wants to share your screen. Choose what you'd like to share.
sv: Ett program vill dela din skärm. Välj vad du vill dela.

en: _Remember this selection
sv: _Kom ihåg detta val

en: Application _Window
sv: Program_fönster

en: _Entire Screen
sv: _Hela skärmen

en: Share this screenshot with %s?
sv: Dela denna skärmbild med %s?

en: Share this screenshot with the requesting app?
sv: Dela denna skärmbild med programmet som begär den?

en: Screenshot
sv: Skärmbild

en: _Options…
sv: _Alternativ…

en: Take _Screenshot
sv: Ta en _skärmbild

en: Take Screenshot
sv: Ta en skärmbild

en: Grab Whole Sc_reen
sv: Fånga hela s_kärmen

en: Grab Current _Window
sv: Fånga aktuellt _fönster

en: Select _Area to Grab
sv: Välj _område att fånga

en: Grab after a _delay of
sv: Fånga _efter fördröjning på

en: seconds
sv: sekunder

en: Effects
sv: Effekter

en: Include _Pointer
sv: Inkludera _pekare

en: Include Window _Border
sv: Inkludera fönster_ramen

en: Requested setting not found
sv: Begärd inställning kunde inte hittas

en: Set Background
sv: Ställ in bakgrund

en: _Set
sv: _Ställ in

en: Failed to load image file
sv: Misslyckades med att läsa in bildfil
