xdg-desktop-portal-kde - en to ca@valencia translation catalogue (138 entries)

en: Request device access
ca@valencia: Demana accés al dispositiu

[ctx: count of files to open]
en: %1 files
ca@valencia: %1 fitxers

[ctx: @title:window]
en: Choose Application
ca@valencia: Tria d'aplicació

[ctx: @info]
en: Choose an application to open <filename>%1</filename>
ca@valencia: Trieu una aplicació que s'ha d'obrir <filename>%1</filename>

[ctx: Find some more apps that can open this content using the Discover app store]
en: Find More in Discover…
ca@valencia: Trobeu-ne més en Discover…

[ctx: @action:button]
en: Open
ca@valencia: Obri

[ctx: @option:check %1 is description of a file type, like 'PNG image']
en: Set as default app to open %1 files
ca@valencia: Establix com a aplicació predeterminada per a obrir fitxers %1

en: Show All Installed Applications
ca@valencia: Mostra totes les aplicacions instal·lades

[ctx: @action:button]
en: Choose Other…
ca@valencia: Trieu-ne una altra…

[ctx: @info]
en: %1<nl/><emphasis>Default app for this file type</emphasis>
ca@valencia: %1<nl/><emphasis>Aplicació predeterminada per a este tipus de fitxer</emphasis>

[ctx: @info]
en: %1<nl/><emphasis>Last used app for this file type</emphasis>
ca@valencia: %1<nl/><emphasis>Última aplicació utilitzada per a este tipus de fitxer</emphasis>

[ctx: @info]
en: Open with <command>%1</command>?
ca@valencia: Voleu obrir amb <command>%1</command>?

en: No matches
ca@valencia: Sense coincidències

[ctx: @info]
en: No installed applications can open <filename>%1</filename>
ca@valencia: Cap aplicació instal·lada pot obrir <filename>%1</filename>

[ctx: @option:check]
en: Run in terminal
ca@valencia: Executa en un terminal

[ctx: @option:check]
en: Do not close when command exits
ca@valencia: No el tanques quan finalitze l'ordre

en: Background Activity
ca@valencia: Activitat del segon pla

[ctx: @info %1 is the name of an application]
en: %1 wants to remain running when it has no visible windows. If you forbid this, the application will quit when its last window is closed.
ca@valencia: L'aplicació %1 vol romandre en execució quan no tinga finestres visibles. Si ho prohibiu, l'aplicació es tancarà quan es tanque l'última finestra.

[ctx: @action:button Allow the app to keep running with no open windows]
en: Allow
ca@valencia: Permet

[ctx: @action:button Don't allow the app to keep running without any open windows]
en: Forbid
ca@valencia: Prohibix

[ctx: @title title of a dialog to confirm whether to allow an app to remain running with no visible windows]
en: Background App Usage
ca@valencia: Ús de l'aplicació en segon pla

[ctx: %1 is the name of an application]
en: Note that this will force %1 to quit when its last window is closed. This could cause data loss if the application has any unsaved changes when it happens.
ca@valencia: Cal tindre en compte que açò obligarà a %1 a eixir quan es tanque la seua última finestra. Açò podria causar la pèrdua de dades si quan esdevinga l'aplicació té canvis sense guardar.

[ctx: @action:button Don't allow the app to keep running without any open windows]
en: Forbid Anyway
ca@valencia: Prohibix igualment

[ctx: @title]
en: Add Web Application…
ca@valencia: Afig una aplicació web…

[ctx: @title]
en: Add Application…
ca@valencia: Afig una aplicació…

[ctx: @label name of a launcher/application]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @action edit launcher name/icon]
en: Edit Info…
ca@valencia: Edita la informació…

[ctx: @action accept dialog and create launcher]
en: Accept
ca@valencia: Accepta

[ctx: @action]
en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Open
ca@valencia: Obri

[ctx: @info:tooltip]
en: The shortcut is already assigned to the action <interface>%1</interface> of <application>%2</application>. Re-enter it here to override that action.
ca@valencia: La drecera ja es troba assignada a l'acció <interface>%1</interface> de l'aplicació <application>%2</application>. Torneu-la a introduir ací per a substituir esta acció.

[ctx: @info:tooltip]
en: The shortcut is already assigned to the <interface>%1</interface> standard action.
ca@valencia: La drecera ja es troba assignada a l'acció estàndard <interface>%1</interface>.

[ctx: @info:tooltip %1 is a list of actions]
en: The shortcut is assigned to multiple actions (<interface>%1</interface>)
ca@valencia: La drecera està assignada a diverses accions (<interface>%1</interface>)

[ctx: @title:window]
en: Global Shortcuts Requested
ca@valencia: Dreceres globals requerides

[ctx: The application is unknown]
en: An application wants to register the following shortcut: | An application wants to register the following %1 shortcuts:
ca@valencia[0]: Una aplicació vol registrar la drecera següent:
ca@valencia[1]: Una aplicació vol registrar les %1 dreceres següents:

[ctx: %2 is the name of the application]
en: %2 wants to register the following shortcut: | %2 wants to register the following %1 shortcuts:
ca@valencia[0]: %2 vol registrar la drecera següent:
ca@valencia[1]: %2 vol registrar les %1 dreceres següents:

[ctx: @action:button]
en: See Other Shortcuts…
ca@valencia: Vegeu altres dreceres…

[ctx: @info:tooltip]
en: View other shortcuts registered by this application
ca@valencia: Veure altres dreceres registrades per esta aplicació

[ctx: @title:notification]
en: Input Capture started
ca@valencia: S'ha iniciat la captura de l'entrada

[ctx: @info %1 is the name of the application]
en: Input is being managed by %1. Press <shortcut>%2</shortcut> to disable.
ca@valencia: L'entrada està gestionada per %1. Premeu <shortcut>%2</shortcut> per a desactivar-ho.

[ctx: @info]
en: Input is being managed by an application. Press <shortcut>%1</shortcut> to disable.
ca@valencia: L'entrada està gestionada per una aplicació. Premeu <shortcut>%1</shortcut> per a desactivar-ho.

[ctx: @title:window]
en: Input Capture Requested
ca@valencia: S'ha sol·licitat la captura d'entrada

[ctx: The application is unknown]
en: An application requested to capture input events
ca@valencia: Una aplicació ha demanat capturar esdeveniments d'entrada

[ctx: %1 is the name of the application]
en: %1 requested to capture input events
ca@valencia: %1 ha demanat capturar esdeveniments d'entrada

[ctx: @action:button]
en: Allow
ca@valencia: Permet

en: Select Folder
ca@valencia: Tria una carpeta

en: Open File
ca@valencia: Obri un fitxer

en: Save File
ca@valencia: Guarda el fitxer

en: Create New Folder
ca@valencia: Crea una carpeta nova

en: Folder name
ca@valencia: Nom de la carpeta

en: File name
ca@valencia: Nom del fitxer

en: Create Folder
ca@valencia: Crea una carpeta

en: Filter Filetype
ca@valencia: Filtre de tipus de fitxer

en: Show Hidden Files
ca@valencia: Mostra els fitxers ocults

en: Select
ca@valencia: Tria

en: Share virtual screen
ca@valencia: Voleu compartir la pantalla virtual

en: Share region
ca@valencia: Compartix una regió

en: Share full Workspace
ca@valencia: Compartix l'espai de treball complet

en: Laptop screen
ca@valencia: Pantalla de portàtil

[ctx: @info]
en: Share the entire workspace across all screens
ca@valencia: Compartix l'espai de treball sencer de totes les pantalles

[ctx: @info]
en: Creates a screen inside a window, then share
ca@valencia: Crea una pantalla dins una finestram després la compartix

[ctx: @info]
en: Crops a specific area of your screens
ca@valencia: Escapça una àrea específica de les vostres pantalles

en: Start streaming:
ca@valencia: Inicia el flux de dades:

en: Clear selection:
ca@valencia: Neteja la selecció:

en: Cancel:
ca@valencia: Cancel·la:

[ctx: Mouse action]
en: Release left-click
ca@valencia: Deixar anar el clic esquerre

[ctx: Mouse action]
en: Right-click
ca@valencia: Clic dret

[ctx: Keyboard action]
en: Escape
ca@valencia: Tecla d'escapada

en: Create selection:
ca@valencia: Creeu una selecció:

[ctx: Mouse action]
en: Left-click and drag
ca@valencia: Clic esquerre i arrossegar

en: Virtual Output
ca@valencia: Eixida virtual

[ctx: %1 is the application name]
en: Virtual Output (shared with %1)
ca@valencia: Eixida virtual (compartida amb %1)

[ctx: title of notification about input systems taken over]
en: Remote control session started
ca@valencia: S'ha iniciat una sessió d'escriptori remot

[ctx: SNI title that indicates there's a process remotely controlling the system]
en: Remote Control
ca@valencia: Control remot

[ctx: Title of the dialog that requests remote input privileges]
en: Remote Control
ca@valencia: Control remot

[ctx: @info]
en: An application is asking for special privileges:
ca@valencia: Una aplicació està demanant privilegis especials:

[ctx: @info]
en: %1 is asking for special privileges:
ca@valencia: %1 està demanant privilegis especials:

[ctx: @info As in, 'an application requested access to see what’s on the screen'. '-' is Markdown, do not translate]
en: 
     - See what’s on the screen
ca@valencia: 
     - Veure què hi ha a la pantalla

[ctx: @info As in, 'an application requested access to control input devices'. '-' is Markdown, do not translate]
en: 
     - Control input devices
ca@valencia: 
     - Dispositius d'entrada de control

[ctx: @info]
en: An application is exercising special permissions:
ca@valencia: Una aplicació està exercint privilegis especials:

[ctx: @info]
en: %1 is exercising special privileges:
ca@valencia: %1 està exercint privilegis especials:

[ctx: @info As in, 'an application is exercising privileges to access to see what’s on the screen'. '-' is Markdown, do not translate]
en: 
     - See what’s on the screen
ca@valencia: 
     - Veure què hi ha a la pantalla

[ctx: @info As in, 'an application is exercising privileges to control input devices'. '-' is Markdown, do not translate]
en: 
     - Control input devices
ca@valencia: 
     - Dispositius d'entrada de control

en: Allow restoring on future sessions
ca@valencia: Permet la restauració en sessions futures

[ctx: @action:button Approve the application gaining extra privileges]
en: Approve
ca@valencia: Aproveu

[ctx: @action:button Deny the application gaining extra privileges]
en: Deny
ca@valencia: Denegueu

[ctx: Do not disturb mode is enabled because...]
en: Screen sharing in progress
ca@valencia: Compartiu la pantalla en curs

[ctx: @action:inmenu stops screen/window sharing]
en: End
ca@valencia: Finalitza

[ctx: %1 number of screens, %2 the app that receives them]
en: Sharing contents to %2 | %1 video streams to %2
ca@valencia[0]: Es compartix el contingut a %2
ca@valencia[1]: %1 fluxos de vídeo a %2

[ctx: SNI title that indicates there's a process seeing our windows or screens]
en: Screen casting
ca@valencia: Vídeo de captura de pantalla

[ctx: @title:window %1 is an application name (e.g. Falkon)]
en: Share screen with %1
ca@valencia: Voleu compartir la pantalla amb %1?

en: Share this screen with the requesting application?
ca@valencia: Voleu compartir esta pantalla amb l'aplicació sol·licitant?

en: Share this screen with %1?
ca@valencia: Voleu compartir esta pantalla amb %1?

en: Choose screens to share with the requesting application:
ca@valencia: Trieu les pantalles que s'han de compartir amb l'aplicació sol·licitant:

en: Choose screens to share with %1:
ca@valencia: Trieu les pantalles que s'han de compartir amb %1:

en: Choose which screen to share with the requesting application:
ca@valencia: Trieu la pantalla que s'ha de compartir amb l'aplicació sol·licitant:

en: Choose which screen to share with %1:
ca@valencia: Trieu la pantalla que s'ha de compartir amb %1:

en: Share this window with the requesting application?
ca@valencia: Voleu compartir esta finestra amb l'aplicació sol·licitant?

en: Share this window with %1?
ca@valencia: Voleu compartir esta finestra amb %1?

en: Choose windows to share with the requesting application:
ca@valencia: Trieu les finestres que s'han de compartir amb l'aplicació sol·licitant:

en: Choose windows to share with %1:
ca@valencia: Trieu les finestres que s'han de compartir amb %1:

en: Choose which window to share with the requesting application:
ca@valencia: Trieu la finestra que s'ha de compartir amb l'aplicació sol·licitant:

en: Choose which window to share with %1:
ca@valencia: Trieu la finestra que s'ha de compartir amb %1:

en: Create a new virtual display to share with the requesting application:
ca@valencia: Crea una pantalla virtual nova que es compartirà amb l'aplicació sol·licitant:

en: Create a new virtual display to share with %1:
ca@valencia: Crea una pantalla virtual nova que es compartirà amb %1:

en: Choose what to share with the requesting application:
ca@valencia: Trieu què compartir amb l'aplicació sol·licitant:

en: Choose what to share with %1:
ca@valencia: Trieu què compartir amb %1:

[ctx: @label separator line label between screen selection and window selection]
en: Windows
ca@valencia: Finestres

en: Share
ca@valencia: Compartix

en: Full Screen
ca@valencia: Pantalla completa

en: Current Screen
ca@valencia: Pantalla actual

en: Active Window
ca@valencia: Finestra activa

en: Request Screenshot
ca@valencia: Sol·licita una captura de pantalla

en: Capture Mode
ca@valencia: Mode de captura

en: Area:
ca@valencia: Àrea:

en: Delay:
ca@valencia: Retard:

en: %1 second | %1 seconds
ca@valencia[0]: %1 segon
ca@valencia[1]: %1 segons

en: Content Options
ca@valencia: Opcions del contingut

en: Include cursor pointer
ca@valencia: Inclou el punter del ratolí

en: Include window borders
ca@valencia: Inclou les vores de la finestra

en: Save
ca@valencia: Guarda

en: Take
ca@valencia: Fes

[ctx: @title:window]
en: Access to USB Devices Requested
ca@valencia: S'ha sol·licitat accés als dispositius USB

[ctx: The application is unknown]
en: An application wants to access the following device: | An application wants to access the following devices:
ca@valencia[0]: Una aplicació vol accés al dispositiu següent:
ca@valencia[1]: Una aplicació vol accés als dispositius següents:

[ctx: %2 is the name of the application]
en: %2 wants to access the following device: | %2 wants to access the following devices:
ca@valencia[0]: %2 vol accés al dispositiu següent:
ca@valencia[1]: %2 vol accés als dispositius següents:

[ctx: @title]
en: Share user info with %1
ca@valencia: Compartix la informació d'usuari amb %1

[ctx: @info:usagetip]
en: Allows your username, full name, and profile picture to be used by the application.
ca@valencia: Permet que l'aplicació utilitze el nom d'usuari, el nom complet i la imatge de perfil.

[ctx: @action:button]
en: Share user info
ca@valencia: Compartix la informació d'usuari

[ctx: @action:button]
en: Share
ca@valencia: Compartix

[ctx: @title:window]
en: Set Wallpaper
ca@valencia: Establiu el fons de pantalla

[ctx: the app is unknown]
en: Allow an application to set the desktop background?
ca@valencia: Permetre que una aplicació establisca el fons de pantalla de l'escriptori?

[ctx: the app is unknown]
en: Allow an application to set the lock screen background?
ca@valencia: Permetre que una aplicació establisca el fons de pantalla de bloqueig?

[ctx: the app is unknown]
en: Allow an application to set desktop and lock screen backgrounds?
ca@valencia: Permetre que una aplicació establisca els fons de pantalla de l'escriptori i de bloqueig?

[ctx: %1 is the application name]
en: Allow %1 to set the desktop background?
ca@valencia: Permetre que %1 establisca el fons de pantalla de l'escriptori?

[ctx: %1 is the application name]
en: Allow %1 to set the lock screen background?
ca@valencia: Permetre que %1 establisca el fons de pantalla de bloqueig?

[ctx: %1 is the application name]
en: Allow %1 to set desktop and lock screen backgrounds?
ca@valencia: Permetre que %1 establisca els fons de pantalla de l'escriptori i de bloqueig?

en: Failed to start screencasting
ca@valencia: Ha fallat mentre s'iniciava el vídeo de captura de pantalla

en: Remote desktop
ca@valencia: Escriptori remot
