desktop files - en to eo translation catalogue (114 entries)

en: Request device access
eo: Peti aparatan aliron

[ctx: count of files to open]
en: %1 files
eo: %1 dosieroj

[ctx: @title:window]
en: Choose Application
eo: Elekti Aplikon

[ctx: @info]
en: Choose an application to open <filename>%1</filename>
eo: Elektu aplikaĵon por malfermi <filename>%1</filename>

[ctx: Find some more apps that can open this content using the Discover app]
en: Find More in Discover
eo: Trovi Pli en Discover

[ctx: @action:button]
en: Open
eo: Malfermi

[ctx: @option:check %1 is description of a file type, like 'PNG image']
en: Always open %1 files with the chosen app
eo: Ĉiam malfermi %1 dosierojn kun la elektita programo

en: Show All Installed Applications
eo: Montri Ĉiujn Instalitajn Aplikojn

[ctx: @action:button]
en: Choose Other…
eo: Elekti Alian…

en: Default app for this file type
eo: Defaŭlta aplikaĵo por ĉi tiu dosiertipo

[ctx: @info:whatsthis]
en: Last used app for this file type
eo: Laste uzita apo por ĉi tiu dosiertipo

[ctx: @info]
en: Open with <command>%1</command>?
eo: Ĉu malfermi per <command>%1</command>?

en: No matches
eo: Neniuj kongruoj

[ctx: @info]
en: No installed applications can open <filename>%1</filename>
eo: Neniuj instalitaj aplikaĵoj povas malfermi <filename>%1</filename>

[ctx: @title:group]
en: Terminal Options
eo: Elektebloj pri Terminalo

[ctx: @option:check]
en: Run in terminal
eo: Ruli en terminalo

[ctx: @option:check]
en: Do not close when command exits
eo: Ne fermi kiam komando eliras

[ctx: @title:group]
en: Discover More Applications
eo: Malkovri Pliajn Aplikaĵon

[ctx: @info]
en: Don't see the right app? Find more in <link>Discover</link>.
eo: Ĉu vi ne vidas la ĝustan apon? Trovu pli en <link>Discover</link>.

en: Background Activity
eo: Fona aktiveco

[ctx: @info %1 is the name of an application]
en: %1 wants to remain running when it has no visible windows. If you forbid this, the application will quit when its last window is closed.
eo: %1 volas resti rulanta kiam ĝi ne havas videblajn fenestrojn. Se vi malpermesas tion, la aplikaĵo ĉesos kiam ĝia lasta fenestro estas fermata.

[ctx: @action:button Allow the app to keep running with no open windows]
en: Allow
eo: Permesi

[ctx: @action:button Don't allow the app to keep running without any open windows]
en: Forbid
eo: Malpermesi

[ctx: @title title of a dialog to confirm whether to allow an app to remain running with no visible windows]
en: Background App Usage
eo: Uzado de ap-oj en fono

[ctx: %1 is the name of an application]
en: Note that this will force %1 to quit when its last window is closed. This could cause data loss if the application has any unsaved changes when it happens.
eo: Rimarku ke tio devigos %1 ĉesi kiam ĝia lasta fenestro estas fermita. Tio povus kaŭzi datumperdon se la aplikaĵo havas iujn nekonservitajn ŝanĝojn kiam ĝi okazas.

[ctx: @action:button Don't allow the app to keep running without any open windows]
en: Forbid Anyway
eo: Malpermesi ĉiukaze

[ctx: @title]
en: Add Web Application…
eo: Aldoni TTT-aplikaĵon…

[ctx: @title]
en: Add Application…
eo: Aldoni Aplikaĵon…

[ctx: @label name of a launcher/application]
en: Name
eo: Nomo

[ctx: @action edit launcher name/icon]
en: Edit Info…
eo: Redakti informojn…

[ctx: @action accept dialog and create launcher]
en: Accept
eo: Akcepti

[ctx: @action]
en: Cancel
eo: Nuligi

en: Open
eo: Malfermi

[ctx: @title:notification]
en: Input Capture started
eo: Eniga Kaptado komencita

[ctx: @info %1 is the name of the application]
en: Input is being managed by %1. Press <shortcut>%2</shortcut> to disable.
eo: Enigo estas administrata per %1. Premu <shortcut>%2</shortcut> por malebligi.

[ctx: @info]
en: Input is being managed by an application. Press <shortcut>%1</shortcut> to disable.
eo: Enigo estas administrata per aplikaĵo. Premu <shortcut>%1</shortcut> por malebligi.

[ctx: @title:window]
en: Input Capture Requested
eo: Eniga Kaptado Alpetita

[ctx: The application is unknown]
en: An application requested to capture input events
eo: Aplikaĵo alpetis kapti enigajn eventojn

[ctx: %1 is the name of the application]
en: %1 requested to capture input events
eo: %1 alpetis kapti enigajn eventojn

[ctx: @action:button]
en: Allow
eo: Permesi

en: Select Folder
eo: Elekti Dosierujon

en: Open File
eo: Malfermi Dosieron

en: Save File
eo: Konservi Dosieron

en: Create New Folder
eo: Krei Novan Dosierujon

en: Create new folder in %1
eo: Krei novan dosierujon en %1

en: Folder name
eo: Nomo de dosierujo

en: OK
eo: bone

en: Cancel
eo: Nuligi

en: File name
eo: Dosiernomo

en: Select
eo: Elekti

en: Create Folder
eo: Krei Dosierujon

en: Filter Filetype
eo: Filtri Dosiertipon

en: Show Hidden Files
eo: Montri Kaŝitajn dosierojn

en: Full Workspace
eo: Plena Laborspaco

en: New Virtual Output
eo: Nova Virtuala Eligo

en: Rectangular Region
eo: Rektangula Regiono

en: Laptop screen
eo: Ekrano de tekkomputilo

en: Start streaming:
eo: Komenci streaming:

en: Clear selection:
eo: Nuligi elekton:

en: Cancel:
eo: Nuligi:

[ctx: Mouse action]
en: Release left-click
eo: Malteni maldekstran klakon

[ctx: Mouse action]
en: Right-click
eo: Dekstra-alklako

[ctx: Keyboard action]
en: Escape
eo: Eskapo

en: Create selection:
eo: Krei elekton:

[ctx: Mouse action]
en: Left-click and drag
eo: Maldekstre alklaki kaj treni

[ctx: title of notification about input systems taken over]
en: Remote control session started
eo: Seanco de teleregado komenciĝis

[ctx: Title of the dialog that requests remote input privileges]
en: Remote control requested
eo: Teleregilo petita

[ctx: Unordered list with privileges granted to an external process]
en: An application requested access to:
eo: Aplikaĵo petis aliron al:

[ctx: Unordered list with privileges granted to an external process, included the app's name]
en: %1 requested access to remotely control:
eo: %1 petis aliron por elfore stiri:

[ctx: Will allow the app to see what's on the outputs, in markdown]
en:  - Screens
eo:  - Ekranoj

[ctx: Will allow the app to send input events, in markdown]
en:  - Input devices
eo: - Enigaparatoj

en: Allow restoring on future sessions
eo: Permesi restarigi en estontaj seancoj

en: Share
eo: Kunhavigi

en: Virtual Output
eo: Virtuala Eligo

[ctx: %1 is the application name]
en: Virtual Output (shared with %1)
eo: Virtuala Eligo (kundividita kun %1)

[ctx: Do not disturb mode is enabled because...]
en: Screen sharing in progress
eo: Ekrandivido en progreso

en: Screen Sharing
eo: Ekrana Kunhavigo

en: Choose what to share with the requesting application:
eo: Elektu kion dividi kun la petanta aplikaĵo:

en: Choose what to share with %1:
eo: Elektu kion dividi kun %1:

en: Share this screen with the requesting application?
eo: Ĉu dividi ĉi tiun ekranon kun la petanta aplikaĵo?

en: Share this screen with %1?
eo: Ĉu dividi ĉi tiun ekranon kun %1?

en: Choose screens to share with the requesting application:
eo: Elektu ekranojn por kunhavigi kun la petanta aplikaĵo:

en: Choose screens to share with %1:
eo: Elektu ekranojn por kunhavigi kun %1:

en: Choose which screen to share with the requesting application:
eo: Elektu la ekranon por dividi kun la petanta aplikaĵo:

en: Choose which screen to share with %1:
eo: Elektu kiun ekranon kunhavigi kun %1:

en: Share this window with the requesting application?
eo: Ĉu dividi ĉi tiun fenestron kun la petanta aplikaĵo?

en: Share this window with %1?
eo: Ĉu dividi ĉi tiun fenestron kun %1?

en: Choose windows to share with the requesting application:
eo: Elektu fenestrojn por kunhavigi kun la petanta aplikaĵo:

en: Choose windows to share with %1:
eo: Elektu fenestrojn por kunhavigi kun %1:

en: Choose which window to share with the requesting application:
eo: Elektu kiun fenestron por dividi kun la petanta aplikaĵo:

en: Choose which window to share with %1:
eo: Elektu kiun fenestron kunhavigi kun %1:

en: Screens
eo: Ekranoj

en: Windows
eo: Fenestroj

en: Full Screen
eo: Plenekrane

en: Current Screen
eo: Nuna Ekrano

en: Active Window
eo: Aktiva Fenestro

en: Request Screenshot
eo: Peti Ekrankopion

en: Capture Mode
eo: Kapta Reĝimo

en: Area:
eo: Areo:

en: Delay:
eo: Prokrasto:

en: %1 second | %1 seconds
eo[0]: %1 sekundo
eo[1]: %1 sekundoj

en: Content Options
eo: Elektebloj pri Enhavo

en: Include cursor pointer
eo: Inkluzivi kursoran montrilon

en: Include window borders
eo: Inkluzivi fenestrajn randojn

en: Save
eo: Konservi

en: Take
eo: Preni

[ctx: @action:inmenu stops screen/window sharing]
en: End
eo: Fini

[ctx: SNI title that indicates there's a process remotely controlling the system]
en: Remote Desktop
eo: Fora Labortablo

[ctx: %1 number of screens, %2 the app that receives them]
en: Sharing contents to %2 | %1 video streams to %2
eo[0]: Kundividante enhavon al %2
eo[1]: %1 videofluoj al %2

[ctx: SNI title that indicates there's a process seeing our windows or screens]
en: Screen casting
eo: Ekranelsendado

en: Share Information
eo: Kunhavigi Informojn

en: Share your personal information with the requesting application?
eo: Ĉu kunhavigi viajn personajn informojn kun la petanta aplikaĵo?

en: Failed to start screencasting
eo: Malsukcesis komenci ekranelsendon

en: Remote desktop
eo: Fora labortablo
