xdg-desktop-portal-kde - en to ka translation catalogue (150 entries)

en: Request device access
ka: მოწყობილობასთან წვდომის მოთხოვნა

[ctx: count of files to open]
en: %1 files
ka: %1 ფაილი

[ctx: @title:window]
en: Choose Application
ka: აირჩიეთ აპლიკაცია

[ctx: @info]
en: Choose an application to open <filename>%1</filename>
ka: აირჩიეთ <filename>%1</filename>-ის გასახსნელი აპლიკაცია

[ctx: Find some more apps that can open this content using the Discover app store]
en: Find More in Discover…
ka: იპოვეთ მეტი Discover-ში…

[ctx: @action:button]
en: Open
ka: გახსნა

[ctx: @option:check %1 is description of a file type, like 'PNG image']
en: Set as default app to open %1 files
ka: ნაგულისხმევ აპად დაყენება %1 ფაილების გასახსნელად

en: Show All Installed Applications
ka: ყველა დაყენებული აპლიკაციის ჩვენება

[ctx: @action:button]
en: Choose Other…
ka: სხვის არჩევა…

[ctx: @info]
en: %1<nl/><emphasis>Default app for this file type</emphasis>
ka: %1<nl/><emphasis>ნაგულისხმევი აპი ამ ფაილის ტიპისთვის</emphasis>

[ctx: @info]
en: %1<nl/><emphasis>Last used app for this file type</emphasis>
ka: %1<nl/><emphasis>ბოლოს გამოყენებული აპი ამ ფაილის ტიპისთვის</emphasis>

[ctx: @info]
en: Open with <command>%1</command>?
ka: გავხსნა <command>%1</command>-ით?

en: No matches
ka: დათხვევა არ არსებობს

[ctx: @info]
en: No installed applications can open <filename>%1</filename>
ka: <filename>%1</filename>-ის გახსნა ამჟამად დაყენებულ არც ერთ აპლიკაციას არ შეუძლია

[ctx: @option:check]
en: Run in terminal
ka: ტერმინალში გაშვება

[ctx: @option:check]
en: Do not close when command exits
ka: არ დახურო ბრძანების დასრულებისას

en: Background Activity
ka: ფონური აქტივობა

[ctx: @info %1 is the name of an application]
en: %1 wants to remain running when it has no visible windows. If you forbid this, the application will quit when its last window is closed.
ka: %1 უნდა, გაშვებულად დარჩეს მაშინ, როცა მას ხილული ფანჯრები არ გააჩნია. თუ ამას აკრძალავთ, ბოლო ფანჯრის დახურვის შემდეგ აპლიკაცია მუშაობას დაასრულებს.

[ctx: @action:button Allow the app to keep running with no open windows]
en: Allow
ka: დაშვება

[ctx: @action:button Don't allow the app to keep running without any open windows]
en: Forbid
ka: აკრძალვა

[ctx: @title title of a dialog to confirm whether to allow an app to remain running with no visible windows]
en: Background App Usage
ka: აპის ფონური აქტივობა

[ctx: %1 is the name of an application]
en: Note that this will force %1 to quit when its last window is closed. This could cause data loss if the application has any unsaved changes when it happens.
ka: გაითვალისწინეთ, რომ ეს გათიშავს %1-ს, როცა ბოლო ფანჯარას დახურავთ. ამან, თუ ცვლილებებს არ შეინახავთ, შეიძლება თქვენი ცვლილებების კარგვა გამოიწვიოს.

[ctx: @action:button Don't allow the app to keep running without any open windows]
en: Forbid Anyway
ka: მაინც აკრძალვა

[ctx: @title]
en: Add Web Application…
ka: ვებ აპლიკაციის დამატება…

[ctx: @title]
en: Add Application…
ka: აპლიკაციის დამატება…

[ctx: @label name of a launcher/application]
en: Name
ka: სახელი

[ctx: @action edit launcher name/icon]
en: Edit Info…
ka: ინფორმაციის ჩასწორება…

[ctx: @action accept dialog and create launcher]
en: Accept
ka: დასტური

[ctx: @action]
en: Cancel
ka: შეწყვეტა

en: Open
ka: გახსნა

[ctx: @info:tooltip]
en: The shortcut is already assigned to the action <interface>%1</interface> of <application>%2</application>. Re-enter it here to override that action.
ka: მალსახმობი უკვე მინიჭებულია ქმედებაზე <interface>%1</interface> აპლიკაციისთვის <application>%2</application>. შეიყვანეთ ის აქ თავიდან, რომ ის ქმედება გადაფაროთ.

[ctx: @info:tooltip]
en: The shortcut is already assigned to the <interface>%1</interface> standard action.
ka: მალსახმობი უკვე მინიჭებულია სტანდარტულ ქმედებაზე <interface>%1</interface>.

[ctx: @info:tooltip %1 is a list of actions]
en: The shortcut is assigned to multiple actions (<interface>%1</interface>)
ka: ეს მალსახმობი მინიჭებულია ერთზე მეტ ქმედებაზე (<interface>%1</interface>)

[ctx: @title:window]
en: Global Shortcuts Requested
ka: მოთხოვნილი გლობალური მალსახმობები

[ctx: The application is unknown]
en: An application wants to register the following shortcut: | An application wants to register the following %1 shortcuts:
ka[0]: აპლიკაციას სურს შემდეგი მალსახმობის რეგისტრაცია:
ka[1]: აპლიკაციას სურს შემდეგი %1 მალსახმობის რეგისტრაცია:

[ctx: %2 is the name of the application]
en: %2 wants to register the following shortcut: | %2 wants to register the following %1 shortcuts:
ka[0]: %2-ს სურს დაარეგისტრიროს შემდეგი მალსახმობი:
ka[1]: %2-ს სურს დაარეგისტრიროს შემდეგი %1 მალსახმობი:

[ctx: @action:button]
en: See Other Shortcuts…
ka: სხვა მალსახმობების ნახვა…

[ctx: @info:tooltip]
en: View other shortcuts registered by this application
ka: ამ აპლიკაციის მიერ რეგისტრირებული სხვა მალსახმობების ნახვა

[ctx: @title:notification]
en: Input Capture started
ka: შეყვანის გადაღება დაიწყო

[ctx: @info %1 is the name of the application]
en: Input is being managed by %1. Press <shortcut>%2</shortcut> to disable.
ka: შეყვანას მართავს პროგრამა %1. გასათიშად დაწექით ღილაკს <shortcut>%2</shortcut>.

[ctx: @info]
en: Input is being managed by an application. Press <shortcut>%1</shortcut> to disable.
ka: შეყვანას მართავს პროგრამა. გასათიშად დაწექით ღილაკს <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: @title:nofication, set up as in established]
en: Input Capture Set-Up
ka: შეყვანის ჩაჭერის მორგება

[ctx: @info]
en: An application will be able to manage input in the future.
ka: აპლიკაციას ექნება საშუალება, მომავალში შეყვანა მართოს.

[ctx: @info]
en: %1 will be able to manage input in the future.
ka: %1-ს ექნება საშუალება, მომავალში შეყვანა მართოს.

[ctx: @title:window]
en: Input Capture Requested
ka: მოთხოვნილია შეყვანის გადაღება

[ctx: The application is unknown]
en: An application requested to capture input events
ka: აპლიკაციას შეყვანის მოვლენების ჩაჭერა სურს

[ctx: %1 is the name of the application]
en: %1 requested to capture input events
ka: %1-მა მოითხოვა შეყვანის მოვლენების გადაღება

[ctx: @option:check]
en: Allow restoring on future sessions
ka: მომავალ სესიებზე აღდგენის დაშვება

[ctx: @action:button]
en: Allow
ka: დაშვება

en: Select Folder
ka: აირჩიეთ საქაღალდე

en: Open File
ka: ფაილის გახსნა

en: Save File
ka: ფაილის შენახვა

en: Create New Folder
ka: ახალი საქაღალდის შექმნა

en: Folder name
ka: საქაღალდის სახელი

en: File name
ka: ფაილის სახელი

en: Create Folder
ka: საქაღალდის შექმნა

en: Filter Filetype
ka: ფაილის ტიპის გაფილტვრა

en: Show Hidden Files
ka: დამალული ფაილების ჩვენება

en: Select
ka: აირჩიეთ

en: Share virtual screen
ka: ვირტუალური ეკრანის გაზიარება

en: Share region
ka: რეგიონის გაზიარება

en: Share full Workspace
ka: სრული სამუშაო სივრცის გაზიარება

en: Laptop screen
ka: ნოუთბუქის ეკრანი

[ctx: @info]
en: Share the entire workspace across all screens
ka: სამუშაო სივრცის სრულად გაზიარება ყველა ეკრანზე

[ctx: @info]
en: Create a virtual screen, then share
ka: შექმენით ვირტუალური ეკრანი და გააზიარეთ

[ctx: @info]
en: Crops a specific area of your screens
ka: ამოჭრის თქვენი ეკრანების მითითებულ ადგილს

[ctx: @info:status]
en: No windows open
ka: ღია ფანჯრების გარეშე

[ctx: @title %1 refers to a screen name]
en: Share “%1”
ka: “%1”-ის გაზიარება

en: Start streaming:
ka: ნაკადის გაშვება:

en: Clear selection:
ka: მონიშნულის გასუფთავება:

en: Cancel:
ka: გაუქმება:

[ctx: Mouse action]
en: Release left-click
ka: გაუშვით მარცხენა წკაპს

[ctx: Mouse action]
en: Right-click
ka: მარჯვენა-წკაპი

en: Create selection:
ka: მონიშნულის შექმნა:

[ctx: Mouse action]
en: Left-click and drag
ka: მარცხენა-წკაპი და გადათრევა

[ctx: @title:window]
en: Remote Desktop Not Available
ka: დაშორებული სამუშაო მაგიდა ხელმისაწვდომი არაა

[ctx: @info]
en: The application <application>%1</application> tried to start a remote desktop session but remote desktop is not available on this system. Please ensure you are running a Wayland session with a compatible window manager such as KWin.
ka: აპლიკაციამ <application>%1</application> სცადა, გაეშვა დაშორებული სამუშაო მაგიდის სესია, მაგრამ ამ სისტემაზე დაშორებული სამუშაო მაგიდა ხელმისაწვდომი არაა. დარწმუნდით, რომ გაშვებული გაქვთ Wayland-ის სესია ისეთი თავსებადი ფანჯრების მმართველიც, როგორიცაა KWin.

[ctx: @info]
en: The application <application>%1</application> tried to start a remote desktop session but remote desktop is not available in X11 sessions. Please switch to a Wayland session and try again.
ka: აპლიკაციამ <application>%1</application> სცადა, გაეშვა დაშორებული მაგიდის სესია, მაგრამ ის ხელმისაწვდომი არაა X11-ის სესიებში. გადაერთეთ Wayland-ის სესიაზე და თავიდან სცადეთ.

en: Virtual Output
ka: ვირტუალური გამოტანა

[ctx: %1 is the application name]
en: Virtual Output (shared with %1)
ka: ვირტუალური გამოტანა (გაზიარებულია %1-სთან)

[ctx: title of notification about input systems taken over]
en: Remote control session started
ka: დაშორებული მართვის სესია დაიწყო

[ctx: SNI title that indicates there's a process remotely controlling the system]
en: Remote Control
ka: დაშორებული მართვა

[ctx: Title of the dialog that requests remote input privileges]
en: Remote Control
ka: დაშორებული მართვა

[ctx: @info]
en: An application is asking for special privileges:
ka: აპლიკაცია სპეციალურ პრივილეგიებს ითხოვს:

[ctx: @info]
en: %1 is asking for special privileges:
ka: %1 სპეციალურ პრივილეგიებს ითხოვს:

[ctx: @info As in, 'an application requested access to see what’s on the screen'. '-' is Markdown, do not translate]
en: 
     - See what’s on the screen
ka: 
     - ნახვა, რა არის ეკრანზე

[ctx: @info As in, 'an application requested access to control input devices'. '-' is Markdown, do not translate]
en: 
     - Control input devices
ka: 
     - შეიყვანის მოწყობილობების მართვა

[ctx: @info]
en: An application is exercising special permissions:
ka: აპლიკაცია იყენებს სპეციალურ ნებართვებს:

[ctx: @info]
en: %1 is exercising special privileges:
ka: %1 იყენებს სპეციალურ პრივილეგიებს:

[ctx: @info As in, 'an application is exercising privileges to access to see what’s on the screen'. '-' is Markdown, do not translate]
en: 
     - See what’s on the screen
ka: 
     - ნახვა, რა არის ეკრანზე

[ctx: @info As in, 'an application is exercising privileges to control input devices'. '-' is Markdown, do not translate]
en: 
     - Control input devices
ka: 
     - შეიყვანის მოწყობილობების მართვა

en: Allow restoring on future sessions
ka: მომავალ სესიებზე აღდგენის დაშვება

[ctx: @action:button Approve the application gaining extra privileges]
en: Approve
ka: დასტური

[ctx: @action:button Deny the application gaining extra privileges]
en: Deny
ka: უარყოფა

[ctx: @title:window]
en: Screen Sharing Not Available
ka: ეკრანის გაზიარება ხელმისაწვდომი არაა

[ctx: @info]
en: The application <application>%1</application> tried to start a screen sharing session but screen sharing is not available on this system. Please ensure you are running a Wayland session with a compatible window manager such as KWin.
ka: აპლიკაციამ <application>%1</application> სცადა, ეკრანის გაზიარების სესია დაეწყო, მაგრამ ეკრანის გაზიარება ამ სისტემაზე ხელმისაწვდომი არაა. დარწმუნდით, რომ გაშვებული გაქვთ Wayland-ის სესია ისეთი თავსებადი ფანჯრების მმართველით, როგორიცაა KWin.

[ctx: @info]
en: The application <application>%1</application> tried to start a screen sharing session but screen sharing is not available in X11 sessions. Please switch to a Wayland session and try again.
ka: აპლიკაციამ <application>%1</application> სცადა, გაეშვა ეკრანის გაზიარების სესია, მაგრამ ის ხელმისაწვდომი არაა X11-ის სესიებში. გადაერთეთ Wayland-ის სესიაზე და თავიდან სცადეთ.

[ctx: Do not disturb mode is enabled because...]
en: Screen sharing in progress
ka: მიმდინარეობს ეკრანის გაზიარება

[ctx: @action:inmenu stops screen/window sharing]
en: End
ka: დასრულება

[ctx: %1 number of screens, %2 the app that receives them]
en: Sharing contents to %2 | %1 video streams to %2
ka[0]: %2-სთან შემცველობის გაზიარება
ka[1]: %1 ვიდეონაკადი %2-მდე

[ctx: SNI title that indicates there's a process seeing our windows or screens]
en: Screen casting
ka: ეკრანის გაზიარება

[ctx: @title:window %1 is an application name (e.g. Falkon)]
en: Share screen with %1
ka: ეკრანის გაზიარება %1-თან

en: Share this screen with the requesting application?
ka: გავუზიარო ეს ეკრანი მომთხოვნ აპლიკაციას?

en: Share this screen with %1?
ka: გავუზიარო ეს ეკრანი %1-ს?

en: Choose screens to share with the requesting application:
ka: აირჩიეთ ეკრანები, რომლის გაზიარებაც გსურთ მომთხოვნი აპლიკაციისთვის:

en: Choose screens to share with %1:
ka: აირჩიეთ, ეკრანები, რომლის %1-სთან გაზიარებაც გსურთ:

en: Choose which screen to share with the requesting application:
ka: აირჩიეთ, რომელი ეკრანების გაზიარება გსურთ მომთხოვნი აპლიკაციისთვის:

en: Choose which screen to share with %1:
ka: აირჩიეთ ეკრანები, რომლის გაზიარებაც %1-სთან გსურთ:

en: Share this window with the requesting application?
ka: გავუზიარო ეს ფანჯარა მომთხოვნ აპლიკაციას?

en: Share this window with %1?
ka: გავუზიარო ეს ფანჯარა %1-ს?

en: Choose windows to share with the requesting application:
ka: აირჩიეთ, რომელი ფანჯრების გაზიარება გსურთ მომთხოვნი აპლიკაციისთვის:

en: Choose windows to share with %1:
ka: აირჩიეთ, რომელი ფანჯრების გაზიარება გსურთ %1-სთვის:

en: Choose which window to share with the requesting application:
ka: აირჩიეთ, რომელი ფანჯრების გაზიარება გსურთ მომთხოვნი აპლიკაციისთვის:

en: Choose which window to share with %1:
ka: აირჩიეთ, რომელი ფანჯრების გაზიარება გსურთ %1-სთვის:

en: Create a new virtual display to share with the requesting application:
ka: ახალი ვირტუალური ეკრანის შექმნა მოთხოვნილ აპლიკაციასთან ერთად გასაზიარებლად:

en: Create a new virtual display to share with %1:
ka: ახალი ვირტუალური ეკრანის შექმნა %1-სთვის გასაზიარებლად:

en: Choose what to share with the requesting application:
ka: აირჩიეთ, რისი გაზიარება გსურთ მომთხოვნი აპლიკაციისთვის:

en: Choose what to share with %1:
ka: აირჩიეთ, რისი გაზიარება გსურთ %1-თვის:

[ctx: placeholder text for searchfield]
en: Search…
ka: ძებნა…

[ctx: @label separator line label between screen selection and window selection]
en: Windows
ka: ფანჯრები

en: Share
ka: ზიარი

en: Full Screen
ka: სრულეკრანიანი რეჟიმი

en: Current Screen
ka: მიმდინარე ეკრანი

en: Active Window
ka: აქტიური ფანჯარა

en: Request Screenshot
ka: ეკრანის ანაბეჭდის გამოთხოვა

en: Capture Mode
ka: ჩაჭერის რეჟიმი

en: Area:
ka: ფართობი:

en: Delay:
ka: დაყოვნება:

en: %1 second | %1 seconds
ka[0]: %1 წამი
ka[1]: %1 წამი

en: Content Options
ka: შემცველობის პარამეტრები

en: Include cursor pointer
ka: თაგუნას კურსორის ჩათვლით

en: Include window borders
ka: ფანჯრის საზღვრების ჩათვლით

en: Save
ka: შენახვა

en: Take
ka: აღება

[ctx: @title:window]
en: Access to USB Devices Requested
ka: მოთხოვნილია USB მოწყობილობებზე წვდომა

[ctx: The application is unknown]
en: An application wants to access the following device: | An application wants to access the following devices:
ka[0]: აპლიკაციას სურს წვდომა შემდეგ მოწყობილობაზე:
ka[1]: აპლიკაციას სურს წვდომა შემდეგ მოწყობილობებზე:

[ctx: %2 is the name of the application]
en: %2 wants to access the following device: | %2 wants to access the following devices:
ka[0]: %2-ს სურს წვდომა შემდეგ მოწყობილობაზე:
ka[1]: %2-ს სურს წვდომა შემდეგ მოწყობილობებზე:

[ctx: @title]
en: Share user info with %1
ka: მომხმარებლის ინფორმაციის გაზიარება %1-ისთვის

[ctx: @info:usagetip]
en: Allows your username, full name, and profile picture to be used by the application.
ka: საშუალებას აძლევს აპლიკაციას, გამოიყენოს თქვენი მომხმარებლის სახელი, სრული სახელი და პროფილის სურათი.

[ctx: @action:button]
en: Share user info
ka: მომხმარებლის ინფორმაციის გაზიარება

[ctx: @action:button]
en: Share
ka: გაზიარება

[ctx: @title:window]
en: Set Wallpaper
ka: ფონის სურათის დაყენება

[ctx: the app is unknown]
en: Allow an application to set the desktop background?
ka: მივცე აპლიკაციას უფლება, სამუშაო მაგიდის ფონის სურათი დააყენოს?

[ctx: the app is unknown]
en: Allow an application to set the lock screen background?
ka: მივცე აპლიკაციას ნებართვა ჩაკეტილი ეკრანის ფონი დააყენოს?

[ctx: the app is unknown]
en: Allow an application to set desktop and lock screen backgrounds?
ka: მივცე აპლიკაციას ნებართვა სამუშაო მაგიდის და ჩაკეტილი ეკრანის ფონი დააყენოს?

[ctx: %1 is the application name]
en: Allow %1 to set the desktop background?
ka: მივცე %1-ს ნებართვა, სამუშაო მაგიდის ფონის სურათი დააყენოს?

[ctx: %1 is the application name]
en: Allow %1 to set the lock screen background?
ka: მივცე %1-ს ნებართვა, ჩაკეტილი ეკრანის ფონის სურათ დააყენოს?

[ctx: %1 is the application name]
en: Allow %1 to set desktop and lock screen backgrounds?
ka: მივცე %1-ს ნებართვა, ჩაკეტილი ეკრანის და სამუშაო მაგიდის ფონის სურათ დააყენოს?

en: Failed to start screencasting
ka: ეკრანის გადაცემის დაწყების შეცდომა

en: Remote desktop
ka: დაშორებული სამუშაო მაგიდა
