xdg-desktop-portal-kde - en to sa translation catalogue (91 entries)

en: Request device access
sa: यन्त्रप्रवेशस्य अनुरोधं कुर्वन्तु

[ctx: count of files to open]
en: %1 files
sa: %1 सञ्चिकाः

[ctx: @title:window]
en: Choose Application
sa: अनुप्रयोगं चिनोतु

[ctx: @info]
en: Choose an application to open <filename>%1</filename>
sa: <filename>%1</filename> उद्घाटयितुं अनुप्रयोगं चिनोतु

[ctx: @action:button]
en: Open
sa: उद्घाटित

en: Show All Installed Applications
sa: सर्वाणि संस्थापितानि अनुप्रयोगाः दर्शयतु

[ctx: @action:button]
en: Choose Other…
sa: अन्यं चिनोतु...

[ctx: @info]
en: Open with <command>%1</command>?
sa: <command>%1</command> इत्यनेन उद्घाटयतु?

en: No matches
sa: न मेलनं

[ctx: @info]
en: No installed applications can open <filename>%1</filename>
sa: कोऽपि संस्थापितः अनुप्रयोगः <filename>%1</filename> उद्घाटयितुं न शक्नोति

[ctx: @option:check]
en: Run in terminal
sa: टर्मिनल् मध्ये चालयन्तु

[ctx: @option:check]
en: Do not close when command exits
sa: यदा आदेशः निर्गच्छति तदा न पिधातु

en: Background Activity
sa: पृष्ठभूमि क्रियाकलाप

[ctx: @info %1 is the name of an application]
en: %1 wants to remain running when it has no visible windows. If you forbid this, the application will quit when its last window is closed.
sa: %1 यदा तस्य दृश्यविण्डोः नास्ति तदा चालितं तिष्ठतुम् इच्छति । यदि भवान् एतत् निषिद्धं करोति तर्हि अनुप्रयोगः यदा तस्य अन्तिमविण्डो पिहितः भवति तदा निर्गमिष्यति ।

[ctx: @action:button Allow the app to keep running with no open windows]
en: Allow
sa: अनुमन्यताम्‌

[ctx: @action:button Don't allow the app to keep running without any open windows]
en: Forbid
sa: निषेधं कुरुत

[ctx: @title title of a dialog to confirm whether to allow an app to remain running with no visible windows]
en: Background App Usage
sa: पृष्ठभूमि एप्लिकेशन उपयोग

[ctx: %1 is the name of an application]
en: Note that this will force %1 to quit when its last window is closed. This could cause data loss if the application has any unsaved changes when it happens.
sa: ध्यानं कुर्वन्तु यत् एतेन %1 इत्यस्य अन्तिमविण्डो निमीलितसमये निर्गन्तुं बाध्यं भविष्यति । एतेन दत्तांशहानिः भवितुम् अर्हति यदि अनुप्रयोगे यदा एतत् भवति तदा किमपि अरक्षितं परिवर्तनं भवति ।

[ctx: @action:button Don't allow the app to keep running without any open windows]
en: Forbid Anyway
sa: निषिद्धं तथापि

[ctx: @title]
en: Add Web Application…
sa: जाल अनुप्रयोगं योजयतु...

[ctx: @title]
en: Add Application…
sa: आवेदनम् योजयतु...

[ctx: @label name of a launcher/application]
en: Name
sa: नामः

[ctx: @action edit launcher name/icon]
en: Edit Info…
sa: सूचना सम्पादयतु...

[ctx: @action accept dialog and create launcher]
en: Accept
sa: स्वीकरोतु

[ctx: @action]
en: Cancel
sa: निरसयतु

en: Open
sa: उद्घाटित

en: ,
sa: , ९.

[ctx: @title:notification]
en: Input Capture started
sa: इनपुटग्रहणं आरब्धम्।

[ctx: @info %1 is the name of the application]
en: Input is being managed by %1. Press <shortcut>%2</shortcut> to disable.
sa: इनपुटं %1 इत्यनेन व्यवस्थाप्यते। <shortcut>%2</shortcut> दबं कुरु निष्क्रियं कर्तुम्।

[ctx: @info]
en: Input is being managed by an application. Press <shortcut>%1</shortcut> to disable.
sa: इनपुटं कश्चन अनुप्रयोगः व्यवस्थापयति। <shortcut>%1</shortcut> दबं कुरु निष्क्रियं कर्तुम्।

[ctx: @title:window]
en: Input Capture Requested
sa: इनपुट कैप्चर अनुरोधित

[ctx: The application is unknown]
en: An application requested to capture input events
sa: निवेशघटनानां ग्रहणार्थं अनुरोधितः एकः अनुप्रयोगः

[ctx: %1 is the name of the application]
en: %1 requested to capture input events
sa: %1 इत्यनेन निवेशघटनानि गृहीतुं अनुरोधः कृतः

[ctx: @action:button]
en: Allow
sa: अनुमन्यताम्‌

en: Select Folder
sa: Folder इति चिनोतु

en: Open File
sa: सञ्चिकां उद्घाटयन्तु

en: Save File
sa: सञ्चिकां रक्षतु

en: Create New Folder
sa: New Folder रचयन्तु

en: Folder name
sa: पुटस्य नाम

en: File name
sa: सञ्चिकानाम

en: Create Folder
sa: Folder रचयन्तु

en: Filter Filetype
sa: फ़िल्टर सञ्चिकाप्रकार

en: Show Hidden Files
sa: गुप्तसञ्चिकाः दर्शयतु

en: Select
sa: विचि

en: Laptop screen
sa: लैपटॉप स्क्रीन

en: Start streaming:
sa: स्ट्रीमिंग् आरभत :

en: Clear selection:
sa: चयनं स्पष्टं कुरुत :

en: Cancel:
sa: निरसयतु:

[ctx: Mouse action]
en: Release left-click
sa: वाम-क्लिक् मुक्तं कुर्वन्तु

[ctx: Mouse action]
en: Right-click
sa: राइट्-क्लिक् कुर्वन्तु

[ctx: Keyboard action]
en: Escape
sa: परिभ्रंशति

en: Create selection:
sa: चयनं रचयन्तु :

[ctx: Mouse action]
en: Left-click and drag
sa: वाम-क्लिक् कृत्वा कर्षयन्तु

en: Virtual Output
sa: वर्चुअल आउटपुट

[ctx: %1 is the application name]
en: Virtual Output (shared with %1)
sa: वर्चुअल् आउटपुट् (%1 इत्यनेन सह साझाः)

[ctx: title of notification about input systems taken over]
en: Remote control session started
sa: दूरनियन्त्रणसत्रं आरब्धम्

en: Allow restoring on future sessions
sa: भविष्येषु सत्रेषु पुनर्स्थापनस्य अनुमतिं ददातु

[ctx: Do not disturb mode is enabled because...]
en: Screen sharing in progress
sa: स्क्रीनशेयरिंग् प्रचलति

[ctx: @action:inmenu stops screen/window sharing]
en: End
sa: अंत

[ctx: %1 number of screens, %2 the app that receives them]
en: Sharing contents to %2 | %1 video streams to %2
sa[0]: %2 इत्यस्मै सामग्रीं साझेदारी करणम्
sa[1]: %1 विडियो %2 मध्ये प्रवाहयति

[ctx: SNI title that indicates there's a process seeing our windows or screens]
en: Screen casting
sa: स्क्रीन कास्टिंग

en: Share this screen with the requesting application?
sa: अनुरोधकेन अनुप्रयोगेन सह एतत् पटलं साझां कुर्वन्तु?

en: Share this screen with %1?
sa: %1 इत्यनेन सह एतत् पटलं साझां कुर्वन्तु?

en: Choose screens to share with the requesting application:
sa: अनुरोधक-अनुप्रयोगेन सह साझां कर्तुं पटलानि चिनोतु:

en: Choose screens to share with %1:
sa: %1 इत्यनेन सह साझां कर्तुं पटलानि चिनोतु:

en: Choose which screen to share with the requesting application:
sa: अनुरोधक-अनुप्रयोगेन सह कस्य पटलस्य साझेदारी कर्तव्या इति चिनोतु:

en: Choose which screen to share with %1:
sa: %1 इत्यनेन सह कस्य पटलस्य साझेदारी कर्तव्या इति चिनोतु:

en: Share this window with the requesting application?
sa: अनुरोधकेन अनुप्रयोगेन सह एतत् विण्डो साझां कुर्वन्तु?

en: Share this window with %1?
sa: %1 इत्यनेन सह एतत् विण्डो साझां कुर्वन्तु?

en: Choose windows to share with the requesting application:
sa: अनुरोधक-अनुप्रयोगेन सह साझां कर्तुं विण्डोस् चिनोतु:

en: Choose windows to share with %1:
sa: %1 इत्यनेन सह साझां कर्तुं विण्डोस् चिनोतु:

en: Choose which window to share with the requesting application:
sa: अनुरोधक-अनुप्रयोगेन सह कः विण्डो साझां कर्तव्यः इति चिनोतु:

en: Choose which window to share with %1:
sa: %1 इत्यनेन सह कस्य विण्डो इत्यस्य साझेदारी करणीयम् इति चिनोतु:

en: Choose what to share with the requesting application:
sa: अनुरोधक-अनुप्रयोगेन सह किं साझां कर्तव्यम् इति चिनोतु:

en: Choose what to share with %1:
sa: %1 इत्यनेन सह किं साझां कर्तव्यमिति चिनोतु:

en: Share
sa: संविभागः

en: Full Screen
sa: पूर्णपर्दे

en: Current Screen
sa: वर्तमान स्क्रीन

en: Active Window
sa: सक्रिय विण्डो

en: Request Screenshot
sa: अनुरोध स्क्रीनशॉट

en: Capture Mode
sa: कैप्चर मोड

en: Area:
sa: क्षेत्र:

en: Delay:
sa: विलम्बः:

en: %1 second | %1 seconds
sa[0]: %1 द्वितीयम्
sa[1]: %1 सेकण्ड्

en: Content Options
sa: सामग्रीविकल्पाः

en: Include cursor pointer
sa: कर्सर सूचकं समावेशयन्तु

en: Include window borders
sa: खिडकीसीमाः समाविष्टाः कुर्वन्तु

en: Save
sa: रक्ष्

en: Take
sa: गृह्णातु

en: Failed to start screencasting
sa: स्क्रीनकास्टिंग् आरभ्यतुं असफलम्

en: Remote desktop
sa: दूरस्थः डेस्कटॉपः
